לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2004, 20:57
צלמית המשתמש של nitk
  nitk nitk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.04
התלבטות אקדמית

אז ככה,
כמו שכבר כתבתי כאן אני עתיד לסיים את הבגרויות שלי השנה (סוף סוף....)
ואני כבר מתחיל לחשוב על השנה הבאה.
ברור לי שאני רוצה לעסוק בתחום במחשבים אבל אני מתלבט נורא
האם לשבת עכשיו וללמוד 4 שנים מדעי המחשב שתנאי הקבלה הם מטורפים
או לעשות כמה קורסים מקצועיים (טכנאי pc, ניהול רשתות ושפת תכנות ++c

עוד שיקול זה לימודי המתמטיקה שקשים לי במיוחד (אני לא שורד ב 5 יח'...)
ודבר נוסף הוא שנראה לי שקורסים של מדעי המחשב באוניברסיטאות מלווים בהמון קורסים
מיותרים שנודעדו אך ורק כדי להצדיק תואר אקדמאי.

ברור לי שתואר אקדמאי יוקרתי יותר מתעודה מקצועית אבל מדובר בהמון זמן וכסף כשבשטח ההבדל הוא לא גדול

אם למישהו יש ניסיון בתחום ומבין בו קצת אני אשמח לשמוע את דעתו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2004, 14:17
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
התואר הוא - למעשה - תואר במתימטיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nitk שמתחילה ב "התלבטות אקדמית"

דהיינו, רמת המתימטיקה הנלמדת בו היא זאת של מ' למתמחים. את המתימטיקה הנלמדת ב5 יח' לבגרות עוברים בערך בשבועיים הראשונים של הקורסים הראשונים באלגברה וחדו"א - וממשיכים לרוץ הלאה בשדה האינסופי הזה (שגם הוא תחום במ').
אם אתה לא אוהב מתימטיקה, או לפחות יודע איך לצלוח בחינות בתחום, אין לך מה להתקרב לחוג הזה ולזכות בעיקר בתיסכול.

צודקים מי שאמרו כאן כי לימודים גבוהים הם המפתח להתקדמות אמיתית בתחום התוכנה (ובוודאי בחומרה), אבל (ויש אבל) רוב החברות מתייחסות לתואר האוניברסיטאי יותר כמסננת מאשר כמכינה.
המתכנתים הבכירים המוכשרים ביותר שאני מכיר סיימו לימודים גבוהים במדעים מדויקים כלשהם (בד"כ פיזיקה) ולאו דווקא מדעי המחשב; חוששני שכל התארים הרלוונטיים כוללים - שוב - לימודי מתימטיקה מתקדמים.

היוצאים מן הכלל הזה הם אנשים שלמדו אחד מהשילובים הבאים:
תעשייה וניהול במגמת מערכות מידע, ניהול ומחשבים ושילובים דומים אשר נתנו גם את הכלים וגם את הדיפלומה המספקת. משותף לכולם הכישרון הבסיסי להרשים את הזולת - וזה כבר עליך
הסיבה העיקרית היא שיש בתחום יותר משרות של מנהלי צוותים של מתכנתים (בד"כ - בינוניים או בשלבים מוקדמים) כאשר כישורי התיכנות של אותם מנהלים אינם הגורם המכריע בקידומם.

עוד קבוצה של יוצאים מן הכלל הם אנשים שהקימו חברה משלהם, בנו מוצרים שהטכנולוגיה מאחוריהם מרשימה/חדשנית, וכן - רצוי - שהביקוש עבורם הוכח. זו דרך נוספת להגיע לתפקיד סביר בחברות הגדולות, דרך איחוד/רכישה.
החדשות הרעות הן שהנתיב הזה די דומה לזכייה בלוטו, הטובות - שאפשר לעסוק בזה כתחביב במקביל למסלולים אחרים להצלחה

טכנאות, ניהול רשתות וכיוב' שייכות למסלול אחר לחלוטין שאין בינו לבין תיכנות כלום (לפחות בשלבים הראשונים). מנהלי רשתות בכירים בחברות רציניות מרוויחים לא פחות ממתכנתים בכירים, אבל הם - שוב - יותר מנהלים עם רקע טכני נרחב מאשר "מומחים".

ההמלצה שלי:
החלט קודם מה מעניין אותך יותר. אם אתה מעדיף את הצדדים הטכניים - שרטט לעצמך מסלול שבסופו נמצאים תארים/יכולות באבטחת מידע או ניהול תשתיות (שם יש כסף אמיתי למוכשרים באמת), ואם אתה חושב שתוכנה היא התחום בשבילך יכול להיות שתיאלץ לפלס את דרכך מעלה בעזרת תארי יסוד (הנדסאי תוכנה - למשל) עליהם תבנה קורות חיים והשכלה נוספת לפי היכולות המוכחות בשטח.
מסלול אלטרנטיבי: לך על שנה ראשונה במדעי המחשב במכללה המסונפת לאוניברסיטה. אולי תגלה כי אתה בכל זאת מסוגל לצלוח את לימודי המתימטיקה בעזרת שינון וחברים טובים (או ניצוץ שיתעורר לפתע), במקרה הגרוע ביותר תשלם בסימסטר/שנה וישארו לך הנסיון וכמה קורסים במחשבים פרופר (שבוודאי תעבור בהצלחה).
ישן 17-11-2004, 00:32
  Cybert Cybert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "התואר הוא - למעשה - תואר במתימטיקה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NOTA

היוצאים מן הכלל הזה הם אנשים שלמדו אחד מהשילובים הבאים:
תעשייה וניהול במגמת מערכות מידע, ניהול ומחשבים ושילובים דומים אשר נתנו גם את הכלים וגם את הדיפלומה המספקת. משותף לכולם הכישרון הבסיסי להרשים את הזולת - וזה כבר עליך
הסיבה העיקרית היא שיש בתחום יותר משרות של מנהלי צוותים של מתכנתים (בד"כ - בינוניים או בשלבים מוקדמים) כאשר כישורי התיכנות של אותם מנהלים אינם הגורם המכריע בקידומם.

ההלללוווו

אחת האופציות שלי ללימודים אקדמאיים זה תעו"ן בשילוב מערכות מידע....את אומרת שזה סתם ?? כדי להרשים...
תסבירי לי ותנמקי בבקשה כל מילה ומילה בתשובה שלך כי זה די חשבו לי
ישן 17-11-2004, 15:41
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
יש מקומות שקיים עירבוב בין התחומים...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "התואר הוא - למעשה - תואר במתימטיקה"

תלוי מה החברה שלך מפתחת (אם בכלל).
לא הייתי אומרת שלניהול רשתות אין קשר לפיתוח...
כיוון שיש חברות למוצרי רשתות... ובאותו רגע המנהל רשת הופך לעוזר פיתוח...
ויש לו יד ומילה בדברים שמנהל רשת "סטנדרטי" לא נוגע בהם.
למעשה זה תלוי באופי שלך... בהגדלת ראש, בלמידה עצמי, בנחישות... בהשקעה.

בקשר ללימודי טכנאות או תואר.
זה שונה מאוד... שאיפות שונות...
תכלס, טכנאי... זה משהו שאתה יכול לעשות בזמן הלימודים שלך.
לא הייתי משקיעה בזה כסף בקורסים.
כמו ששמוליק ציין, התנאים פחות טובים וחוץ מזה... אתה תרגיש את הקריצה הזו... לפיתוח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:28

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר