לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2005, 13:28
  מרקו פולו מרקו פולו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.02
מזל טוב חלוץ (במילרע)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הרמטכ"ל הנכנס, שזכה לכינוי "רמטכ"ל ההתנתקות", מבהיר עם כניסתו לתפקיד: נממש את תוכנית ההתנתקות שעברה בממשלה ובכנסת. הוא קרא "לשמור על כבוד האדם באשר הוא, אזרחים כחיילים", בזמן ביצוע המהלך. באוויר ריחפו כל העת דבריו של הרמטכ"ל היוצא יעלון ל"הארץ", נגד תוכנית ההתנתקות. יעלון עצמו התכוון בתחילה להתייחס לנושא ההתנתקות - אולם חזר בו והפסקה בעניין הושמטה מנאומו

("החלטת הממשלה והכנסת בנושא ההתנתקות תמומש ברגישות הראויה ובנחישות הנדרשת, תוך הקצאת כל התשומות החומריות, הרוחניות והאנושיות העומדות לרשותנו". כך אמר בצהריים (יום ד') הרמטכ"ל הנכנס, רב אלוף דן חלוץ, בנאומו עם כניסתו לתפקיד .

בטקס שנערך בלשכת ראש הממשלה בירושלים לרגל כניסתו של הרמטכ"ל ה-18 של צה"ל לתפקידו, הוסיף רב אלוף חלוץ: "מדינת ישראל עומדת בפני ביצוע מהלך מהותי ומשמעותי הנוגע לעתידה – מהלך ההתנתקות. בנושא זה, כבוד האדם באשר הוא אדם חייב להישמר על ידי כולם וכלפי כולם, אזרחים כחיילים".

באוויר ריחפו כל העת מילותיו של הרמטכ"ל היוצא, משה (בוגי) יעלון, שהבוקר תקף בראיון ל"הארץ" (ראו מסגרת) את ההתנתקות וחזה תקופת טרור קשה מקודמותיה
בעקבות המהלך. יעלון עצמו התכוון בתחילה להתייחס בנאומו להתנתקות. בטיוטה ראשונה של נאומו נכתב כך: "אל לנו לגרור את צה"ל אל הויכוח הציבורי הנלווה לתכנית ההתנתקות. פילוג וסרבנות לא יתקבלו במקומותינו, יהיו סיבותיהם אשר יהיו. חוכמת הפיקוד הצבאי היא זו שאמורה לטפל בסוגיות רגישות – היא ולא אחרת. יודע כל אזרח בישראל: לצה"ל שרשרת פיקוד אחת בלבד – זו הצבאית, הכפופה להחלטות הדרג המדיני ואין בלתה". אולם לבסוף הוסר החלק הזה מנאום הפרידה של הרמטכ"ל - ולא נאמר. אגב, בשיחה עם עיתונאים הכחיש היום יעלון את הכותרות שניתנו לדבריו בעיתון "א-שרק אל-אווסט" על הגולן ובעיתון "הארץ" של היום.

שני הרמטכ"לים, יעלון וחלוץ, הודו זה לזה ושפעו מחמאות. הרמטכ"ל הנכנס אמר: "רב אלוף משה יעלון, חותמך על צה"ל ימשיך להעמיק ולחדור בזכות המהלכים ארוכי הטווח את יסודותיהם הנחת. בשם מפקדי צה"ל וחייליו בשירות סדיר ומילואים – פקודיך לאורך השנים, אני מצדיע לך בהערכה ואומר לך תודה".

יעלון אמר מצידו: "אני מעביר היום את הפיקוד על צה"ל לרב אלוף דן חלוץ. מהיכרותי אותו אני סמוך ובטוח כי נסיונו הרב והמנהיגות העניינית והשקטה שהוא מביא עימו יאפשרו לו להכין ולהפעיל את צה"ל אל מול האתגרים הניצבים לפתחו. דני, אני מאחל לך הצלחה".

יעלון, אגב, הודה לכולם בנאומו - חוץ מלאיש שהחליט על קיצור כהונתו, שר הביטחון, שאול מופז, ששמר בתגובה על פנים חתומות ואמר בנאומו בפנייה לרמטכ"ל היוצא: "אף על פי שלא תמיד ראינו עין בעין, לא נגרע דבר מן ההכרה שאני רוחש לך על שירותך הנאמן ותרומתך לביטחון המדינה ועל כך נתונים לך מיטב איחולי. אני מאמין כי עוד תעמיד את תבונתך וכישוריך לשירות המדינה והחברה".

הרמטכ"ל היוצא התייחס גם למה שהגדיר חובה שטרם הושלמה: "יש משימה שלא הצלחתי להשלים, והיא החזרת כל הנעדרים ארצה. אהיה מוכן להירתם לכל מאמץ כדי להשלים משימה זו".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3093406,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר