לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2005, 17:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לפיד : למנות סגן ראש עיר פלסטיני לעיריית ירושלים

לפיד קורא למנות סגן ראש עיר פלסטיני בי-ם
יום שני, 6 ביוני 2005, 18:18 מאת: גדעון אלון, הארץ

לפיד. "הציונים הם מיעוט בירושלים" (צילום: ערוץ 1)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://wmh.walla.co.il/w/18-200/61442-18.jpg]

דהאמשה. ירושלים לא מאוחדת אלא כבושה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://wmh.walla.co.il/w/18-200/123510-18.jpg]

הנגבי. לצקת תוכן לחוק יסוד: ירושלים (צילום: בוצ'צ'ו)

בדיון במליאה לציון יום ירושלים, הציע לפיד כי סגן ראש העיר יהיה בעל סמכויות מיוחדות על הרובעים הפלסטיניים

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסף לפיד (שינוי), מציע תוכנית חדשה לפתרון המחלוקת על צביונה של ירושלים. על פי ההצעה, ראש עיריית ירושלים יהיה יהודי, אולם סגנו יהיה פלסטיני בעל סמכויות מיוחדות על הרובעים הפלסטינים בעיר.

לפיד הציג היום את עיקרי תוכניתו בישיבה מיוחדת של מליאת הכנסת לציון יום ירושלים. לפיד ציין כי כיום "יותר משליש מתושבי ירושלים הם פלסטינים. אם נוסיף להם את החרדים, אז הציונים הם מיעוט בירושלים. אנחנו לא צריכים להחריף את היחסים האלה. אנחנו צריכים למצוא פתרונות לחיים בשלום", אמר לפיד.

השר לענייני ירושלים, צחי הנגבי, אמר, כי יש לצקת תוכן לחוק יסוד: ירושלים שחוקק ב-1980. לדבריו, ירושלים לא תמיד מתמודדת בהצלחה עם עוני ואבטלה, עם בריחת צעיריה ועם בעיות קשות של תחבורה ואיכות הסביבה, חינוך, תעסוקה, סחר ומגורים.

הח"כים מהמפלגות הערביות החרימו את הישיבה המיוחדת. ח"כ עבד אלמלכ דהאמשה (רע"מ) אמר ש"יום ירושלים הוא פיקציה. ירושלים לא מאוחדת אלא כבושה ואת הכיבוש צריך להפסיק".

http://news.walla.co.il/?w=//727492

העניין הזה של ראש מעדה אחת וסגן מעדה אחרת , עובד כל כך יפה בלבנון , אז למה באמת שלא נייבא לפה שיטות שלטון מנצחות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2005, 09:36
צלמית המשתמש של ירושלמי אחד
  ירושלמי אחד ירושלמי אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל ירושלמי אחד
דווקא יש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ומה לגבי ההצעה עצמה? יש נימוקים בעד ונגד?"

ההצעה מזכירה את הנהוג בלבנון (נשיא נוצרי-מרוני, ראש ממשלה סוני, רמטכ"ל דרוזי וכו') המבוססת על מפקד האוכלוסין שנעשה שם בשנות ה- 30 (ולא נעשה מאז משום שהמציאות הדמוגרפית השתנתה שם). סגן ראש עירייה פלסטיני יהיה אחד משניים - או מוכתר כלשהו שיגוייס בתהליך הקואופטציה הרגיל, ולא יהנה מלגיטימיות בקרב הציבור שאותו הוא מייצג, או מישהו שיהיה מקובל על הפלסטינים. התנאי לכך הוא כמובן שיהיה מקובל על הרשות הפלסטינית, ובכך הוא ייקלע לניגוד אינטרסים בלתי נמנע.

פתרון אפשרי אחר לבעיה (האמיתית!) הוא ביזור הכוח של העירייה. היות שממילא העירייה איננה מתפקדת במזרח העיר, אפשר להקים רשות משנה ספציפית לעניין (בדומה למנח"י וכיו"ב). רשות זו, שתתוקצב ע"י העירייה (ולא ישירות ע"י הממשלה) תנהל את ענייניה באופן עצמאי, בכפוף לביקורת העירייה. יתרון נוסף בהצעה זו היא שיפור אפשרי ביכולת גביית המסים העירוניים במגזר הערבי, שכרגע היא מאוד נמוכה.

ישן 11-06-2005, 20:24
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עכשיו דרא"פ היא כמו ארה"ב לפני מלחמת האזרחים?...:)"

אכן, אין שום דמיון בין דרום אפריקה לארה"ב .
דרום אפריקה הייתה אפילו יותר ליברלית - שם לא הייתה עבדות גלויה, שם סתם הייתה הפליה, דכוי וקביעת תחומי מושב, אוטונומיות לכאורה (מה שאתה מכנה יחס רע - נורא פשוט ונורא מזעזעות הלכות מחשבותיך. דכוי נוראי ושלילת זכויות אנוש - זה אצלך בסה"כ יחס רע)

נכון ארה"ב לא הוחרמה - לא היה מי שיחרים אותה. אבל אצלך השחורים לא היו בני אדם הם היו עבדים שהתייחסו אליהם כאל בהמות עבודה ודפקו ללא כל בושה את הנשים שבהן, למרות שעל פי חוקי העבדות זה היה איסור מוחלט. זה הביא למלחמת אזרחים נוראה בארה"ב גרועה מכל חרם חיצוני.

אנחנו נהיה עם לבדד אם נחליט להמשיך בכיבוש ונמשיך את המצב בו המעוט שולט על הרוב. זה איננו עובד עוד בעולמינו הזה. אי אפשר להחזיק במקל משתי קצותיו או שאתה כובש או שאתה מכיל את רבונותך על כל השטח שתח שליטתך והכלת ריבונות כוללת מתן אזרחות מלאה לכל התושבים או להפוך לדרום אפריקה ז"ל.
צר לי שנבואות הזעם בהקשר לנושא ההידרדרות של מדינת ישראל בעקבות הכיבוש הולכות ומתגשמות אחת לאחת. עדין לא עברנו את נקודת האל חזור יש עוד זמן ל"עצור את הסוסים" לפני שיברחו מן האורווה.

מי שלא רצה את עמל בלבנון קבל את החיזבאללה, מי שנלחם בפת"ח בשטחים הכבושים יקבל את החאמאס ובעקבותיו את החיזבאללה ואח"כ מי יבוא בתור ? הם אינם זקוקים ל"רובים שנתנו להם" הם מסתדרים בכוחות עצמם.
ישן 11-06-2005, 20:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, למה אתה מדגיש את הבורות המביכה שלך?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אכן, אין שום דמיון בין דרום..."

40 שנה שלטנו בשטח - ופתאום יטילו עלינו חרם, רק בגלל שאתה רוצה בכך? צר לי עליך ועל אורי
אבנרי, אבל העולם לא פועל רק עפ"י האינטרסים של כמה פוסט ציונים...
לגבי דרא"פ וארה"ב: לא יודע מה לימדו לגבי המושג "יחס רע", אבל יחס רע זה דבר שלילי, רק אצל
מתקשים בביטוי זה מוצג בתור "משהו שאינו נורא כ"כ"...

לא יודע מי זו תנועת "עמל" (האם כוונתך למפלגת העבודה הלבנונית שאינה קיימת?...), אבל עם תנועת
אמל ("תקווה") לא היו מגעים משמעותיים כלל, לפני שנכנסנו ללבנון, ולא בגלל דחייתנו אותם, התחזק
חזבאללה, אלא בגלל הזרמת כספים מאיראן דרך חזבאללה לתושבים השיעים, בעוד שאמל כשל גם
צבאית וגם אזרחית, הוא נחלש. הקשר אלינו הוא יציר דמיונך.
חמא"ס מתחזק בשטחים ע"ח פת"ח ולנו זה לא משנה: פת"ח רצח יותר יהודים ב5 השנים האחרונות
מאשר חמא"ס. זה שלך משנה מי יורה בך, לא ממש מהווה תועדת כבוד עבורך, אלא סתם הוכחה
לתמהונות. עבור רוב האנשים עצם הירי עליהם מהווה בעייה. לך כמובן זה נראה אחרת, וחשוב לך
שיירו עליך רק מרובים שאתה נתת - כנראה זה גורם לך לסיפוק "הנה עזרתי לפלסטינים במאבקם
בכיבוש"...
ישן 12-06-2005, 04:03

לעומת הידע המוטה שלך כולם בורים ועמי ארצות-או שיש לך זכרון קצרצר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, למה אתה מדגיש את הבורות המביכה שלך?"

לכל "חגיגה" קיים סוף.
לפתע שכחת מה היה מצבינו הבינלאומי ערב הכרזת ההתנתקות וחלקו עדין נמשך.

1. התחלת החרמת תוצרתנו (מהישובים בשטחים הכבושים תחילה)
2. לחצים אמריקאים "ידידותיים" לפרוק ההתנחלויות הבלתי חוקיות (אלו שאפילו לגבי ממשלת ישראל הוקמו בכחש)
3. סגירת כל הקשרים וצינון היחסים עם כל השכנים מסביבינו (היום על פי שר החוץ מתחילה התעוררות חדשה)
4. גנוי ונידוי בכל החלטות האו"מ
5. צמיחה כלכלית מוגברת (על פי ביבי) בעזרת הון של משקיעים זרים

ועוד הרשימה ארוכה. אלמלא צעדים הצהרתיים בדבר כוונתנו להתנתק היינו ממשיכים להתדרדר במדרון האינסופי. שלא לדבר שההצעות בהן אתה תומך (אפרטהייד) ממוסד היה חורץ את גורלינו לשבט.

באשר להגברת הקיצוניות בקרב הערבים - אין כמו השליטה שלנו בהם כמחוללת אותה.

באשר למי שמח ומי בוכה על הדם שנשפך חבל להשחית מילים. זה ברור מראש מי שחפץ בהסדר אפילו תמורת וויתורים (אילו וויתורים - האם החזרת גזילה זהו וויתור) פועל ככל יכולתו על מנת לעצור את הדם וכל האחרים - תסיק לבדך את המסקנות

ישן 12-06-2005, 10:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, עכיו אתה מנסה להמציא לנו מצב בינ"ל בדיוני?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לעומת הידע המוטה שלך כולם בורים ועמי ארצות-או שיש לך זכרון קצרצר"

1. להד"ם. לא היה שום חרם על תוצרת ישראלית. היה מכס שהוטל ר-ק ע"י האירופים, ללא כל קשר
להתנהגותנו, על תוצרת יש"ע. מכס שימשיך להיות מוטל ללא קשר להתקפלות. שקרים טבעם להיחשף,
דן - ושקרים דביליים, על אחת כמה וכמה...
2. ה"לחצים הללו" קיימים היום יותר מכפי שהיו קיימים. אז שקר מטופש עוד יותר מקודמו.
3. כן, היום ממש יש חגיגת שלום עם מדינות ערב. תזכיר לי, כמה איגודים מקצועיים במצרים עדיין
מחרימים אותנו, אחרי 26 שנות "שלום"?
4. בזאת שברת את שיא הנלעגות של עצמך: מתי בדיוק האו"ם ל-א גינה אותנו. מתי הוא הפך לתומך
שלנו??????????
5. אכן הייתה צמיחה, נטוטת קשר להתקפלות (עובדה ששר האוצר מרשה לעצמו להתנגד לה...).

בקיצור, הרשימה הפתטית שלך רק מראה עד כמה לא הפקנו שום תועלת בינ"ל מההתקפלות, ועד כמה
חסר משמעות כל צעד פייסני שנעשה, למרות דעתו של דן צ'מברליין שלנו...
השטות לגבי ה"כיבוש" כ"מחולל קיצוניות אצל הערבים", היא בזיון וגועל נפש, שכן היא נותנת צידוק
לטרור - דבר שיש לציין שאתה מתמחה בו...

ההגדרות שלך לגזילה הן צבועות להחריד: איפה שאתה גר זה "שלנו מימים ימימה", ומה שנכבש
בדיוק באותו אופן כעבור 19 שנה, זו "גזילה". השטות לגבי הדם, זהה באבסורדיות שלה, לשאר
הדברים שכתבת. בסה"כ נראה לי כי זה המסמך המנומק ביותר שכתבת עד כה, בתור הוכחה שאין
לך מושג ירוק על מה אתה מדבר...
ישן 12-06-2005, 11:47

אין טעם להתדיין עם מי שמעוות את המצב לטובת טיעוניו- אתה מלך מלכי המעוותים
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, עכיו אתה מנסה להמציא לנו מצב בינ"ל בדיוני?"

1. שאלת עצמך פעם מדוע קיים חרם על תוצרת השטחים הכבושים ? האם זה לא בגין הכבוש ואם נחדל לכבוש החרם יוסר (לא יהיה צורך להסירו כי לא תהיה תוצרת משטחים כבושים - תוצרת שבחלקה הגדול מופקת ע"י הנכבשים בשכר רעב ובתנאים חשוכים).
2. נכון הלחצים רק ילכו ויגברו ככל שנמשיך בעקשותנו. הם באים גם (בעיקר) מידידותינו האולטימטיביות.
3. אני מאזין לדברי שר החוץ בהקשר לפתיחות ההולכת ומקיימת במדינות ערב ובמדינות האיסלם. כל יום שני וחמישי מודיעים על מפגש וסכוי להגעה להסכם. אתה גם שכחת שבעקבות תוכנית ההנתקות ותמיכה במפת הדרכים לאחריה הוחזרו שגרירי מצרים וירדן. אם זה איננו נחשב לשיפור יחסים - תשאל את שר החוץ.
4. החל מהיציאה מלבנון התייחסות האו"מ יותר חיובית מבעבר ומעמדה של ישראל בה מתחזק - גם זה אליבה ד שר החוץ. האו"מ עומד לצידנו בכל פרשת חוות שבעה ויעמוד לצידנו במהלך ננתנתקות.
5. אכן הייתה צמיחה, נטולטת קשר להתקפלות, את זה אתה חושב בניגוד לכל פרנסי המשק. גם שר האוצר יודע זאת ופעילותו כנגד ההתנתקות היא מסיבות פוליטיות פנימיות. הרי נוכחנו כולנו להחלפת רעיונות (פעם נגד ופעם בעד) כמו תחתונים בעת שלשול.

אכן, הרשימה שלי מוכיחה על פי ההתנהגות האמיתית בשטח שאפילו הדבורים על ההתנקות עשו את שלהם - תאר לך מה יקרה לאחר מעשה ומה יקרה לאחר ישומה של מפת הדרכים.

תגובתך מוכיחה שאתה מעוות את המציאות וללא בצוען של הפעילויות שהממשלה החליטה עליהן מצבנו יהיה "על הפנים".
ישן 12-06-2005, 15:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין טעם להתדיין עם מעוותים? תראה איך אני מתדיין איתך...P:
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין טעם להתדיין עם מי שמעוות את המצב לטובת טיעוניו- אתה מלך מלכי המעוותים"

ראשית, הרשה לי לברך אותך על הקרדיט העצום שאתה נותן לסילבן. הפרס שלך הוא פגישה עם
מדונה, או מינוי כעוזר אישי לשגריר בארה"ב...
1. ה"חרם" קיים כי מדינות האיחוד האירופי לא הכירו בהרבה דברים שעשינו. הן עויינות לנו, ואין צורך
להתייחס לזה ברצינות. אין חרם, אלא רק הטלת מכס - אם אינך מודע להבדל בין השניים, מצבך
עגום עוד יותר מכפי שהראית עד כה...
2. הלחצים גדלים ככל שאנו מראים נכונות להכנע להם. זה חוק בסיסי ביחסים בין בני אדם: תמיד
יבקשו עוד ממי שיודעים שקל לבקש ממנו. אם יש לך ילדים - היית אמור לדעת זאת (בעצם, אתה
אמור לדעת זאת גם אם היית ילד בעצמך מתישהו...).
3. שר החוץ הוא חנטריש. שיפור ביחסים לא נמדד בסמלים ושטויות, אלא בתכלית. בפועל, מצרים
היא בסיס ההברחות הראשי של האוייב - וסכנה לנסוע לשם, עפ"י אותו משרד חוץ שאתה נלהב
מדבריו...
4. היחס לישראל אחרי הבריחה מלבנון היה ונותר זוועה: האו"ם שיתף פעולה עם חטיפה ורצח של
שלושה מלוחמינו א-ח-ר-י הבריחה מלבנון. במידה ואינך תומך בחטיפה וברצח, עדיף שתימנע מלשבח
את יחס האו"ם אלינו בהקשר ללבנון (או בכל הקשר אחר...)...
5. התמיחה לא באה בהקשר להתקפלות, אלא בהקשר להחלשות הטרור - שקשור בלחימה בו,
ולא לבריחה מפניו. ככל שהם יכלו להרוג בנו פחות - השתלם להשקיע פה יותר. לא מקרה שדווקא
אחרי ה"יציאה מלבנון" וקמפ דיוויד השני, הכלכלה התרסקה (הם פתחו בלחימה, למרות שלא
הייתה שום עילה מדינית לכך).

בקיצור, השטויות שאתה כותב מבזות אותך ומציגות אותך כהדיוט (לך בדוק במילון - לא קראו לך
אדיוט...) - אבל בעיקר כנאיבי באופן מסוכן. צ'מברליין קטן לידך - אפילו הוא הכריז מלחמה בסופו
של דבר...
ישן 11-06-2005, 19:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדוגמאות שלך לא טובות:
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "נראה לך שזה מה שיביא שקט"

הבסקים הם כ-ן אזרחי ספרד, ובכ"ז רוצים עצמאות...
הכורדים הם כ-ן אזרחי עראק ותורכיה ובכ"ז רוצים עצמאות...
הרצון שלהם בחירות לאומית הוא הסיבה לכך שיילחמו בנו, אם נספח - ואם לא, אם נאזרח - ואם לא.

כדי שהם יפסיקו להלחם בנו, עלינו להכנע באופן מוחלט, לפנות את הארץ ולקחת את עצמות מתינו
איתנו - כפי שקרא לנו לעשות המשורר הלאומי שלהם, מחמוד דרוויש. זה שנחפש שלום איפה שאי
אפשר למצוא אותו, רק יגרום לעוד ועוד אכזבות. הפתרון כרגע חייב להיות זמני, וחייב להיות חד צדדי,
עפ"י האינטרס שלנו בלבד. האינטרס שלנו הוא לפתור קודם כל את הבעייה הדמוגרפית בתוך הקו
הירוק, לפני שמחפשים את הבעייה היכן שאינה קיימת.
ישן 11-06-2005, 20:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא כותב שום דבר בין השורות, שאיני כותב בשורות עצמן...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "אתה כותב ברור"

אני טוען שמוסרית טרנספר לערבים אינו שונה מטרנספר ליהודים, אבל כרגע זה לא ריאלי - לא בגלל
אומות העולם, אלא בגלל "אומות הבג"ץ", והשמאל, שחרד לאלקטוראט שלו...
למעשה, גם הפתרון שהיה יכול להיות ריאלי, של מסירת המשולש וואדי ערה, אינו ריאלי מאותה סיבה:
השמאל לא יוותר על הבוחרים הערבים, למרות הסכנה הדמוגרפית (הוא יטען לסיבות מוסריות, כמובן...).
עם זאת, הפתרון שמוצע כרגע, למרות שהוא ניתן ליישום - לא יפתור כלום: הטרור יימשך ויגבר, בגלל
תחושת הנצחון שיקבל הצד השני. מי שמאמין שאם ניסוג מרצועת עזה, אז הטרור ביש"ע לא יגבר,
משלה את עצמו ואת סביבתו. מסיבה זו אין כרגע פתרון זולת מלחמת חורמה בטרור - עדיף להלחם
בטרור כשהיוזמה בידינו, מלהגרר למלחמה ע"י הצד השני, כשידינו קשורות והיוזמה בידיו.
המלחמה הנוכחית החלה ביוזמת הצד השני, וספגנו בה אבדות נוראיות, עד שנטלנו את היוזמה, והורדנו
את יכולת הפגיעה בנו - נסיגה תחליש את היכולות הסיכוליות שלנו, ותעלה גם יכולות האוייב - וגם את
המוטיבציה שלו (היהודים בורחים מעזה בגלל הטרור - אז נפעיל טרור בגדה ויברחו גם משם, ואז י-ם,
וכן הלאה וכן הלאה).

לא נעים לשמוע שכרגע אין סיכוי לשקט ושלום - אבל עדיף לי מלחמה שבה אנחנו יוזמים ואבדותינו
נמוכות, על פני "שלום" שבו אבדותינו גבוהות.
ישן 11-06-2005, 20:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא ברור איפה אתהמוצא בשורה: האם לדעתך יש להפסיק את המלחמה בטרור?...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "עכשו זה בשורה"

נחמד מצידך שלדעתך צריך להתדיין עם מי שיורה עלינו, גם בעצם ימי הירי, אבל המסר שמקבל האוייב,
הוא שבכל מקרה לא נפסיק לדבר איתו, ושהטרור הוא סה"כ אמצי לחץ נוסף, במקביל למו"מ.

דוגמא קלאסית למלחמת חורמה הטרור, זו פעילות התורכים נגד המרד הכורדי בארצם. אני מבין שאתה
חושב שאתה מוסרי יותר כשאתה נמנע באופן מוחלט מלפגוע באזרחי אוייב, גם כשהם מגינים בגופם על מחבלים - אבל כאשר מראש אתה מבהיר זאת - אז במו ידיך גרמת ל-כ-ל המחבלים להסתתר בתוך
אוכלוסיה אזרחית בידיעה שכך השיגו חסינות - חסינות שתעלה בהרוגים אזרחיים שלנו. לא ברור לי מה
גורם לך לחשוב שאתה מוסרי יותר בכך שאתה מציב את אזרחי האוייב לפני אזרחי ארצך-שלך.

ההשוואה שלך בין תושבי גוש קטיף למחבלים היא מחליאה - וראוי שתתנצל עליה.

לפחות בשורה האחרונה הבנת את העובדות כמעט לאשורן: אצל הפלסטינים אין "כמעט". הם לא
מנהלים מו"מ עפ"י התנאים שלך אלא שלהם, וכרגע המינימום מבחינתם, הוא כל יש"ע (כולל מזרח י-ם)
וזכות השיבה.
ישן 12-06-2005, 19:07

גם הפעם לא קלעת
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בכמה שורות ההבדלים בינינו בכל הנוגע ליחס לערבים:"

1. אני נגד אזרוח ערבים - בכל מקרה (איך זה יוביל לרוב ערבי - רק אתה יודע...). אתה בעד.
זוהי חצי האמת הגרועה משקר. אני נגד המשך הישיבה בשטחים הכבושים. לדעתי קיימות שתי דרכים: האחת. העדיפה, לצאת ממרבית השטחים הכבושים ולקבוע את גבולות הקבע של מדינת ישראל. השניה סיפוח - מה שאומר מתן אזרחות ישראלית לכל תושבי השטחים.
רוב ערבי בשטח הגדה המערבית יהיה אם תרצה או אם לא תרצה - עם זכויות או ללא זכויות. זו טריפה וזו נבלה.
2. אני נגד הטבות לערביי הביטוח הלאומי שגורמים להגברת ילודה אצלם - אתה בעד.
אני בעד שוויון ומתן זכויות שוות לכל אזרחי מדינת ישראל באשר הם. אני מאמין שחינוך מתאים, הוצאה מנחשלות, הפסקת ההפליה ומתן שוויון אמיתי גם ימתן את הילודה. לאנשים דחויים ועניים ישנם יותר ילדים והשפעת הדת עליהם גוברת והולכת. השכלה, תעסוקה ושוויון זהו שם המשחק.
3. אני נגד השארת המשולש וואדי ערה בריבונותנו - אתה כביכול מסכים, אבל מסביר שאסור לשלול אזרחות יושבי מקומות אלה, ובכך מעקר כל תועלת מהצעד הזה...
אין לי כל בעיה עם העברת שטחי המשולש למדינה הפלסטינאית - אינני רואה את הישימות של מהלך זה. השטחים יועברו והאזרחים עשויים להשאר בתוך מדינת ישראל אז מה הועילו חכמים בתקנתם.
אגב הפלסטינאים, כפי הניראה, מוכנים לקבל את ואדי ערה בדיוק בשטח שהיה קיים בידי ממלכת ירדן ערב הסכמי שביתת הנשק וקביעת הקו הירוק. אם יש לך מושג מה זה אומר - גם אצלך היה נופל הרעיון.

בקיצור, אתה בעד מדינת כל אזרחיה שתהיה דה-פאקטו ערבית. אני בעד מדינה יהודית, כפי שישראל הציונית נועדה להיות (לא ":מדינה ישראלית" ולא מדינת כל אזרחיה).
מדינה ישראלית היא מבית מדרשך - אני תמיד מתייחס אליה כמדינת ישראל מדינה המושתת על ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו. מדינה זו יכולה להתקיים אך ורק אם נצא משטחים שנכבשו ב- 1967 ולא במדינה המכסה את מלוא השטח בין הנהר לים - זוהי בדיוק מדינתו של עאראפת ובשליטת ממשיכיו לדרך.
ישן 13-06-2005, 02:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שמענו על ה"לא קלעת" שלך. אתה ציוני ותיק ונחוש...
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גם הפעם לא קלעת"

1. כרגיל שקר: אתה מבלבל במוח על שתי דרכים, כאשר כרגע ישנה מציאות שאינה מתיישבת עם
אף אחת מהן - והיא קיימת כבר 38 שנה. מה עושה דן? מתעלם ממנה. מסתבר שהמציאות אינה
קיימת...
2. הבולשיט על "הפסקת האפלייה תמתן ילודה", הוא כ"כ מביך, שאפילו אתה אמור להתבייש
בהעלאת תיאוריה זו - שנכונה לאירופה ולא לערביי ישראל (ובפרט לבדווים), שככל שיצ'פרו אותם, כן
ירבו וכן יפרצו. הרעיון שלך הוא לצ'פר אותם עד שיימאס להם להתפרנס מזה. זה מזכיר קטע נהדר
מתכנית סאטירית (the daily show) שבו אמר ה"כתב" שבוש יביא להורדת מחירי הדלק ע"י חלוקת
צ'ופרים כ"כ רבים לחברות הדלק, עד שיימאס להן מהכסף והן יורידו את המחיר לצרכן...
3. השטות של מסירת ואדי ערה, תוך השארת הערבים, היא בדיחה תפלה. כל הרעיון במסירת שטח
שבתוך הקו הירוק (וכן, אני מוכן למסור את כל השטח שעבדאללה מסר לנו בהסכמי שביתת הנשק -
הוא ידע טוב טוב על מה הוא "מוותר"...), הוא במסירת היושבים עליו. אם אתה משאיר להם את
האזרחות, אתה מוכיח שאתה לא מתנגד להפיכת הארץ למדינת כל אזרחיה, אלא תומך נלהב בכך,
במהרה בימינו...

הבולשיט שלך על "ההסטוריה והתרבות של עם ישראל", אגב קביעה שצריך לסגת מאותם מקומות
שהם ערש ההסטוריה והתרבות של עם ישראל (לא רוצה לקלקל את מה שלימדו אותך בבית, אבל
רוב התנ"ך מתרחש ב"שטחים הכבושים" - כנ"ל גם סיפורי המכבים והמרידות ברומיים...), הוא
פשוט מצגת של בורות מופלאה.
ישן 13-06-2005, 05:29

אתה ממשיך ל"פספס" ולגלות חוסר הבנה מוחלט
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שמענו על ה"לא קלעת" שלך. אתה ציוני ותיק ונחוש..."

1. היכן השקר ? הרי הבעתי דעתי בהקשר שתי החלופות האפשריות מבחינתי. אם יש לך חלופה אחרת ויש לך הצג אותה - האם רק חלופתך היא האמת האמיתית, ממש תקופת פרוודה.
נכון אני יוצא נגד המציאות הזמנית הקיימת, שעיניך טחו מראות את תוצאותיה הנוראות מכל הבחינות בעבור מדינת ישראל. אני שואף שמציאות זו תשתנה למציאות קבע - כמובן על פי השקפתי ולא השקפתך.
2. השכלה, תעסוקה ואי הפליה היא הפתרון האולטימטיבי להקטנת הילודה. כל התאוריות הכלכליות מצביעות על כך. אם תשמע מזרחנים (לאו דוקא שמאלנים) המתייחסים לסיבות להתדרדרות המוסלמים מאיגרא רמה לבירא עמיקא, זה קרה בעיקר בעקבות השתלטות הדת, שבמקום לחנך למדע ויצירתיות "הורידו" את צאן מרעיתם לחינוך על בסיס דתי בלבד ובכך מנעו מהם כל פיתוח והתקדמות יצירתית. כך מדור לדור הלכה והשתלטה הבערות ואיתה רבוי הילודה. בזעיר אנפין זה קורא גם אצלנו ולא רק במגזר הבדואי והערבי - בערות היא איננה גזירה משמים.
אני מסכים בהחלט ש"סיוע" נוסף חייב לבוא מהפסקת ה"צ'יפור" לכל המרבה בילודה - אולי דוקא כדאי לפעול אחרת ולעודד משפחות מיעוטות ילדים תוך כדי שיפור השכלתם והוצאתם ממצוקתם.
3. אינני מציע זאת אני רק מניח שזה מה שיקרה - מדינה יכולה לוותר על טריטוריות היא איננה יכולה לשלול אזרחות למעט במקרים יוצאי דופן וגירוש אזרחים איננו מקרה יוצא דופן.
כדאי שתבדוק במפה לפני שאתה מוכן למסור את כל השטח שעבדאללה מסר לנו בהסכמי שביתת הנשק. תבחן כמה ישובים (אמנם קיבוצים - מה שאיננו נחשב אצלך (עכשיו תוכל לטעון שהשגותי באות על מנת להגן על הקיבוצים)) ועל כמה אדמות שמעבר לישוביים הערביים השטח כולל.
ירדן ויתרה על מה שויתרה בגלל אולטימטום שהוגש לה, שאם לא תותר תמשך המלחמה והסכוי רב, שיתווספו פליטים נוספים בממלכת ירדן ומזאת הוא רצה להמנע.
אני אינני משאיר לאיש את האזרחות, כמו שאינני מציע לשלול אזרחות מאזרחי מדינת ישראל החיים מחוץ לגבולות המדינה, פשוט החוק איננו מאפשר זאת ואינני חושב שיש צורך לעוות את החוק מסיבה זו.
איך הגעת למסקנה הנועזת בתמיכתי במדינה על פי התפיסה " של מדינת כל אזרחיה" - לאלוהים פתרונים. העובדה שלדעתי המדינה חייבת להתנהל על פי מגילת העצמאות כמדינה יהודית דמוקרטית, הדרישה לשוויון ואי הפליית אזרחים אינה מסווגת אותי כמוותר על הבסיס עליו הוקמה המדינה ועליו היא חייבת לבסס את קיומה.
ההבדל ביני לבין אחרים שעבורי היהדות איננה מתייחסת לדת ובודאי שלא לחלק האורטודוקסי שלה - אלא היהדות (ישראליות על פי כנויי - על מנת להפריד בין הדת למדינה) היא זו שבסיסה ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו. מי שמקבל עליו "תנאי" בסיסי זה + תנאים נוספים אחרים (שלא כאן המקום להתדיין בהם) יכול מבחינתי להצטרף כאזרח נאמן למדינת ישראל.
אם כל הכבוד ל"ערש" דברים משתנים במהלך ההיסטוריה. אם במקרה ידוע לך מרבית הישוב היהודי ישה על גב ההר וערב רב ישב במישור החוף. בימינו הדברים התפתחו. גם במהלך ההיסטוריה לא תמיד שלטנו על כל גבולות ההבטחה, לעיתים היתה שליטתנו, אם היתה בכלל שליטה, רק על חלקים לא משמעותיים מארץ ישראל.
בעקבות "בורותי המפליגה" זכותנו להקים את מדינתנו בשטחי ארץ ישראל היא מוחלטת ואין לנו ארץ אחרת. יחד עם זאת עלינו לקחת בחשבון תנאים מגבילים ובמיוחד את יכולתנו לשלוט על כל שטח מדינתנו - שליטה מלאה המתחשבת גם בגר היושב בקרבנו. לדעתי שליטה כזאת לדורות איננה יכולה להתממש על כלל שטח ארץ ישראל המערבית.
ישן 10-06-2005, 16:19

חלק מהכותבים בפורום אינם יודעים כלל מהי ירושלים ומה נכלל בתוכה
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "צריך להחזיר בירושלים את המצב לקדמותו לפני שיהיה מאוחר"

הם מערבבים בין ירושלים הקדושה (עיר דוד, העיר העתיקה, הר הזיתים והר ציון), שכל שטחה היה
כ - 2000 דונם, בין ירושלים המערבית בירתנו ששטחה טרום מלחמת ששת הימים היה, אם אינני טועה, בסדר גודל של 30,000 דונם לבין השטח כולל כל הספוחים של ישובים (שכונות ערביות) הכוללת כ- 200 אלף פלסטינאים בשטח שלמעלה מ - 120 אלף דונם.

ירושלים ה"גדולה" מעולם לא חוברה יחדיו ומי שתומך בחלוקת ירושלים רוצה להשיל ממנה אך ורק שכונות ערביות (אפילו אם לאחר הספוח חדרו אליהם מספר יהודים). שכונות כמו: כפר עקב, א-רם, שועפת, ואפילו שיך ג'ראח, ראס אל עמוד, צ'בל מוכבר וצור בחר. כל השכונות הללו מהוות יחידות נפרדות וגם כיום מתנהלים בהם חיים נפרדים והן יכולות להמשיך כך לאחר ההסדר הסופי.
מי שלא יחלק את ירושלים על פי מתכונת זו יביא את ירושלים השלימה להיות עיר בשלטון ערבי יותר מוקדם ממה שהוא מתאר בחלומות הבלהות שלו.
ישן 12-06-2005, 04:13

איזו מסקנה נלוזה ושקרית
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יפה - הוכחת שאתה בעד פינוי גילה, פסגת זאב, נווה יעקה, גבעת זאב, מעלה אדומים וכד''..."

על פי דרכך ודאי ובודאי שנאבד הכל - כי אתה דוגל בהכל ולכן לא תקבל מאום.
רק בדרך הפשרה והנכונות להגיע להסכמה ניתן יהיה לקבוע את גבולות הקבע של מדינת ישראל שלא עוקבות במדויק את קווי הפסקת האש המתוקנים בהסכמי רודוס.

אם תקרא את דברי בן גוריון אולי תחכים במקצת.
ששאלו אותו מדוע במהלך מלחמת השחרור הוא לא "שחרר" את כל שטח הגדה המערבית הוא השיב:
אם היינו כובשים את כל השטח, לבטח האו"מ היה מחזיר אותנו לשטחי החלוקה. כאשר נעצרנו היכן שנעצרנו והגענו להסכמי הפסקת האש עוצבו גבולותינו הזמניים בקווי הפסקת האש והרווח היה כולו שלנו.

להזכירך שבהחלטה 242 האו"מ מתייחס לגבולות אלו וגבולות החלוקה נשכחו (כמובן למעט מאלו שעדין חושבים שיוכלו להשמיד את מדינת ישראל)
ישן 12-06-2005, 10:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שום שקרית - אתה בעד להפוך אותן למובלעות. וכבר הוכחת זאת
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "איזו מסקנה נלוזה ושקרית"

השיטה המכוערת שלך של "נפקיר אותם בידי הפלסטינים" והם כבר יברחו לפה מעצמם", כבר הוצעה
על ידך בקשר לתושבים בגוש קטיף. לא מפתיע שהיא מושכת אותך גם בהקשר לתושבי י-ם...
השטות של "דוגל בהכל ועל כן לא יקבל כלום", נכונה לגבי מי שאין בידו כלום - פתח מפה וספר
הסטוריה, ותראה שהכל כ-ב-ר בידינו, וכל שעלינו לעשות זה לשמור עליו (ומסתבר שלולא ויתרנו
מיוזמתנו המלאה באוסלו, והמשכיו, עד להתקפלות הנוכחית - הכל עוד היה נותר בידינו, ללא כל
השלכות).
להזכירך, גבולות 242 לא מתייחס לגבולות אלה, שאתה כ"כ חרד להקמתם מחדש. אדרבא, מודגש שלא
צריך לסגת מכל השטח. רק אצלך קודש הקו הירוק, והפך לאל שתובע קרבן דמים ממאמיניו...

אתה האחרון שראוי לצטט את ב"ג: לו חיית בזמנו, היית מגנה אותו על שגירש רבבות ערבים וכבש
שטחים מחוץ להחלטת החלוקה.
ישן 12-06-2005, 13:00

שקר על גבי שקר על גבי שקר אינו הופך דבריך והאשמותיך לאמיתיות
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שום שקרית - אתה בעד להפוך אותן למובלעות. וכבר הוכחת זאת"

השיטה שלי היא לכבד רצונם של אנשים החפצים לקשור את גורלם בשטחי ארץ ישראל מחוץ למדינת ישראל. אינני דוגל בהפקרת איש אלא בכבוד רצונו.
אני גם אינני סבור שתהיה מדינה כזאת שמגורים ואזרחות במדינה ימנעו מיהודים, או להיפך.
בגלל שיש בידינו היום הכל לכאורה כדבריך ואם נמשיך במדיניות זו לא ישאר בידינו כלום.
אם אתה תפתח מפה וספר היסטוריה, תראה שמצד אחד "אין בידינו כלום" לעומת הבטחת אלוהה ומהצד השני יש בידינו הרבה יותר ממה שהיה אי פעם בשליטה מלאה אמיתית של מדינות יהודה וישראל בתקופת התנ"ך.
בהקשר לירושלים הבאתי את הנתונים - בקשתי ממך להפריכם ולהביא נתונים מהימנים יותר - אולם עד כה לא צלחה דרכך וחוץ מהשמצות לא אמרת מילה.

שקר שגור נוסף לעולם לא ציינתי שיש לחזור לגבולות שביתת הנשק, זה מה שאתה מנסה לשים בפי ללא הצלחה. הסברתי לך חזור והסבר שאין כל קדושה בקו הירוק וגבול הקבע צריך להתשב גם בנתונים שקרו בשטח מאז 1967 ועד היום. כתבתי וחזרתי שהישובים בה חיים כ- 75% מהאוכלוסיה הישראלית בשטחים הכבושים יכללו בתוך שטח מדינת ישראל ובדיונים שונים התקבלה גם הסכמה בלתי פורמלית של הצד השני. זה כולל גם את ה"מובלעות" על פי הגדרתך של שכונות ישראליות משמעותיות, שהוקמו לאחר 1967 והנכללות בשטח ידושלים רבתי.

לשיא הלכלוך והעיוות אתה מגיע בעוות דברי בהקשר לכבושי מלחמת העצמאות. אני שוא וחוזר שהכבושים ההם היו הכרחיים להקמת של מדינת ישראל. מדינת ישראל לא הייתה מסוגלת להתקיים בגבולות החלוקה. טוב ש"אלוהי מוחמד" עזרו לנו והביאו עלינו את המלחמה - אם גם הם היו מקבלים את תוכנית החלוקה לא היינו יושבים ומתדיינים כאן ולבטח שלא על הנושאים הללו.

שקרן נולדת ושקרן תמשיך להיות.

אני ממשיך להגיב על מכתביך לא עבורך אלא לאלו העשויים ללכת שבי אחריך - כאלו שאינם מכירים את העובדות לאשורן והולכים שבי אחרי סיסמאות שדופות והטלת בוץ על מי שמנסה להוציא את עם ישראל מתוך הבוץ אליו הוא נכנס בעינים פקוחות.
ישן 12-06-2005, 15:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, די להיות היסטרי. פרצופך האמיתי מוכר וידוע זה כבר...
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שקר על גבי שקר על גבי שקר אינו הופך דבריך והאשמותיך לאמיתיות"

זה שתשים מרכאות סביב המובלעות שאתה מעוניין לייצר בי-ם או ביישובים אחרים (תוך שתקרא
לזה "שמירה על גושי ההתיישבות") לא משכנעים איש. אתה מסרב להגן על מי שיגור שם, ומבחינתך
ראוי שיהיו נתונים לחסדי המפלצות שחימשת...
את הבולשיט על ה75 אחוז לקחת מאתר ז'נבה, ושם נאמר במפורש שמאה אלף איש יגורשו
מבתיהם, ועוד 300 אלף (אגב, במציאות המספרים גדולים ב25 אחוז מאשר בפמפלט השקרי ההוא),
יישארו בבתיהם - אלא שעפ"י המפות שלהם, יותר ממאה אלף (במציאות זה אומר יותר ממאה
חמישים אלף...) יישארו בתוך מובלעות שיחוברו למדינה ע"י כביש שמשני צדדיו תהיה מדינה
פלסטינית חמושה.

משעשע שאתה מגדיר עצמך כיודע העובדות, בהתחשב בכך שלא אמרת דבר שאינו סיסמא שלא
שמענו מאיזה חבר אש"ף/חד"ש/בל"ד הרבה לפניך. אני מניח שנחכה הרבה זמן לשמוע ממך איזה
משהו אמיתי, ולא דבר תעמולה פלסטינית (אגב, ממתי אתה בעד "עם ישראל"? עם ישראל זה העם
היהודי, שאתה כל הזמן מבטל זכותו למדינה משלו., ומעדיף מדינת כל אזרחית "ישראלית"..).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:39

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר