לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2005, 20:00
  hardcore2 hardcore2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.05
צודקים מאה אחוז
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי swift שמתחילה ב "פלס"ר גולני VS אגוז"

אבל כמה תיקונים קטנים.
הגדס"ר קיים כבר כמה שנים ללא הפלס"ר. אמנם במבצעים גדולים בעזה הפלס"ר הוא ת"פ הגדוד, אבל מכל בחינה אחרת הוא יחידה נפרדת לגמרי. לדוגמא, אם הפלס"ר נמצאים בגיזרה נפרדת משאר הגדס"ר, יהיה לו קשה מאוד להוציא פעילות, בעיקר בגלל סיבות לוגיסטיות.

אבל, לפני שבועיים בערך, באופן דיי מיידי, אפשר להגיד שמישהו שם לדבר הזה סוף. המ"פ קיבל נזיפה, הוותיקה שלהם כמעט עשו מרד, אבל אין מה לעשות והם יצטרפו אלינו באופן מלא.
עכשיו, אין לי מושג לגבי מה יהיה. לא יודעים מה יעשו עם שטח מאה, ומה יעשו עם הסיכה. יש המון הנפצות, מזה שכולנו ניקרא סיירת גולני ותיהיה פלגת נ"ט, פלגת סיור וכו', ועד זה שסיכת הגדס"ר תיהיה נמר מעופף. אני מקווה שאתם מבינים שאנחנו (פלנ"ט) מתנגדים לזה.
אם מה שהעליתי בעייתי אני מבקש למחוק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2005, 12:39
  Orphan Orphan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.05
כל החיילים שנפגשנו איתם היו לוחמים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מר בחור שמתחילה ב "אתה שוכח כמה דברים מאוד חשובים-"

לא היה אחד שעוד לא סיים מסלול.
רובם היו עם שנתיים וחצי פז"ם... אז הלכה לך הנקודה הזאת.

"היכולות האמיתיות שלהם"? אתה מדבר על זה שהם עפים בשמיים או שהם יורקים אש?
היינו בבסיס על רוב חלקיו, ספגנו את האווירה, דיברנו עם הלוחמים, עשינו "מבצע" (די מטופש האמת) בהנהגת הלוחמים, ראינו סרטים על היחידה, שמענו עובדות סטטיסטיות על איך וכמה מתקבלים ואיך וכמה עוברים מסלול, וגם ראינו הסתוות ותצוגת אש של חוליה.בסופו של דבר, אני אישית שיניתי מאוד את ההערכה שלי כלפי היחידה. זה הכל, מצטער מאוד אם זה הורס לך חלום או וואטאבר, אבל אלה העובדות.

הפגישה עם הפלס"רניקים רק גרמה לי להעריך אותם יותר, נקודה.
ישן 10-06-2005, 20:12
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
הצדק (כמעט איתך)
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "המסלול של הסיירת בהרבה יותר קשה משל אגוז.."

לגבי ההשוואה בין אגוז לגדס"ר..
כן זה נכון, גם בזמני כטירון תמיד ידו של הגדסר הייתה על העליונה בכל מה שקשור לתוצאות בבר-אור, בוחן מסלול, קליעה ושאר הפרמטרים שהבא"ח מודד לפיו את הפלוגות.
לגבי המסלול בפלסר, בואו לא ניסחף.. הסיירת יחידה מצויינת עם מסלול קשה, אבל לא בלתי אפשרי.. המסלול אומנם יותר קשה מבאגוז ובגדסר, אך לא בפער רציני..
גם בגדסר עושים דברים שהם מאוד קשים וגם באגוז.
לגבי אחוזי הנשר.. כן הם גבוהים מאוד, לרוב על בסיס רפואי.. אבל בד"כ רוב הצוות או חצי ממנו הוא מההרכב המקורי, יש גם חלק שהתגייסו לסיירת ומחזור לפני כן ועקב פציעה נאלצו לרדת מחזור,
שזה חסרון מרכזי בסיירת ובגדס"ר.. אי הקפדה על סרגל מאמצים, תזונה נכונה, אימוני כושר יעודיים, מתן זמן החלמה לחבר'ה פצועים וכו'.
אני יכול לומר לכם מנסיון אישי שאני מכיר אחוזי נשר של 50% בגדסר אם מסתכלים על הצוות (כשעוד היה מחלקה) המקורי בטירונות עד הסוף מסלול.
במחזור האחרון בגדס"ר עברו נפלי שייטת, מגלן, אגוז, הסיירת ודובדבן.. רובם נשרו..
כי המסלול לא פחות קשה.
בגדס"ר גולני יש יותר דגש על משקלים, ויוצא לסחוב בתרגילים ובמסכמים לפעמים יותר מ50 ו60 אחוז משקל גוף. כמובן שזו עוד סיבה מרכזית לפציעות..
ישן 13-06-2005, 18:24
  janji janji אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי swift שמתחילה ב "פלס"ר גולני VS אגוז"

בניגוד לתפיסה הנפוצה, אין למעשה שום הבדל בין אגוז של תקופת לבנון ואגוז של אחרי הנסיגה.
בתקופת לבנון אגוז הייתה כנראה היחידה המבצעית ביותר ולעיתים גם הוציאה מבצעים בשטח אויב, מחוץ לרצועת הביטחון. הנפילה של אגוז החלה מיד לאחר הנסיגה מלבנון משום שלא היה בה שימוש ונושא הפירוק שלה היה על הפרק. הכשרת הלוחמים לא התאימה לעבודה בשטחים וללחימה בשטח בנוי ולכן עיקר הפעילות הייתה באיכות נמוכה בגזרת הר דוב. לאחר שהוחלט כנגד פירוק היחידה היא התחילה "ללמוד" לעבוד בשטחים. בתחילת העבודה בשטחים אגוז קיבלה בעיקר פעילות באיכות נמוכה זאת בגלל חוסר המיומנות של הלוחמים בסוג כזה של עבודה אך מעולם לא עסקה בפעילות בט"ש {כגון מחסומים שמירות וכו} אלא בפעילות יזומה בלבד. זו הייתה תקופה גרועה להתגייס לאגוז.
עם הזמן הלכה ועלתה איכות הפעילות כשהשיא של אותה תקופה היה קרוב לוודאי בכיבוש המוקטעה בחומת מגן יחד עם פלסר גולני ויחידות נוספות.

בסביבות סוף שנת 2003 אגוז עברה שידרוג משמעותי שהיה מורכב בעיקרו מהוספת טירונות יחידה בת חודשיים שקרויה "מכין" וכמו כן מספר שבועות של הכשרת לחימה יעודית הקשורה לעבודה בשטחים ותוצאה מכך הארכה של המסלול ב3 חודשים לערך.כחלק מהשדרוג גם תהליך המיון שונה וכיום מתקבלים לאגוז הרבה פחות אנשים מהגיבוש החטיבתי, עובדה אשר יצרה את המצב שהסיכויים יותר גבוהים להגיע לפלסר גולני דרך הגיבוש הנ"ל מאשר לאגוז.
חלק נוסף בשידרוג היה שינו מהותי במבנה היחידה והפיכת פלוגת המסלול שלה ל"בית ספר" כמו שנהוג ביחידות עלית וביחידות מובחרות מסוימות. אין טעם להכנס למשמעויות של העניין, זהו צעד שנועד לשדרג רמה מקצועית של יחידה.

מבחינת גודל היחידה - בכל מחזור גיוס מכשירים שני צוותים. בדרך כלל מתחילים כ25 איש בכל צוות ומסיימים כ-15 והיא קצת יותר קטנה מיחידות בסדר הגודל שלה כמו דובדבן ומגלן.

לגבי ההשוואה הנפוצה בין אגוז ופלסר גולני:
אין ספק שבתקופה לאחר הנסיגה מלבנון נחשבה פלסר גולני{כמו שאר הפלסרים}, על הנייר, למובחרת יותר מאגוז.
אבל - בתקופה האחרונה לאחר הפיכת היחט"יות לגדודים וקיצור המסלול של הסיירות בחצי שנה{למעט פלסר גולני שקוצר ב 4 חודשים}, המצב למעשה התהפך וכעת ההכשרה של אגוז על הנייר, רחבה וארוכה יותר משל כל הסיירות למעט כאמור משל פלסר גולני,אשר דומה לה פחות או יותר באורך המסלול.
הדרך היחידה להשוות בין יחידות היא דרך נתונים יבשים, ומבחינה זו כיום,סיירת גולני ואגוז דומות מאוד.
ישן 15-06-2005, 10:40
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
אתה מתחיל להשמע כמו אחד שיש לו קירבה לגדוד הזה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי janji שמתחילה ב "[indent]בניגוד לתפיסה הנפוצה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי janji
בניגוד לתפיסה הנפוצה, אין למעשה שום הבדל בין אגוז של תקופת לבנון ואגוז של אחרי הנסיגה.

אך מעולם לא עסקה בפעילות בט"ש {כגון מחסומים שמירות וכו} אלא בפעילות יזומה בלבד.

זו הייתה תקופה גרועה להתגייס לאגוז.עם הזמן הלכה ועלתה איכות הפעילות כשהשיא של אותה תקופה היה קרוב לוודאי בכיבוש המוקטעה בחומת מגן יחד עם פלסר גולני ויחידות נוספות.

הדרך היחידה להשוות בין יחידות היא דרך נתונים יבשים, ומבחינה זו כיום,סיירת גולני ואגוז דומות מאוד.

האמת .. לי אין מושג מהיכן אתה מביא את כול זה
קיים הבדל עצום בין אגוז של לבנון ולאחרי הנסיגה
היחידה עצמה התמחתה בלחימת גרילה וביצעה הרבה מאוד מאבים חוצה קו אדום שזה היה אחד מהאזורים הבעייתים ביתר בזמן השהייה בלבנון
קצת לא ברור לי איך ניתן להגדיר אותה כבדיוק אותו דבר אחרי שידוע וברור לכול שאיו"ש ואזח"ע אינם תו"ל גרילה ..אלא לש"ב\ לוט"ר גרידא
אם אתה או אחרים מעלים לי כאן בקנה אחד אגוז\פלס"ר
ומתחילים להרים לי כאן השוואות מי ואיך למה כמה ומדוע
אז אני טוען שאין לכם מושג מהי בדיוק פלס"ר גולני ..ואין לכם חצי מושג למה ולאיזה צרכים היא נחשבת ומיועדת במטכ"ל
למי ששואל את עצמו לא שרתתי שם {בדיעבד אני יכול לומר בצער רב } אבל קירבה למקום בהחלט הייתה לי !
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}
.. "צר לי עליך אחי יונתן נעמת לי מאוד" .. הי"ד !

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר