לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2005, 19:57
צלמית המשתמש של Ocean_f
  Ocean_f Ocean_f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ocean_f
המלצה צעד נבון
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Niro1985 שמתחילה ב "[QUOTE=stealth]ואם כן איזה..."

מדינת ישראל לא צריכה ציי כל כך גדול, עולה המון לתחזק אותו, והוא דורש הרבה כוח אדם שצריך לעבור הכשרות ייעודיות.

ובכלל אם רוצים לאפיין את נקודות העימות העיקריות שלנו עם מדינות ערב בשנים האחרונות, מגלים שרוב התרחישים האפשריים עוסקים בהברחות אמל"ח או בספינות / סירות מחבלים של ארגוני טרור.

כנגד שני האיומים האלה חיל הים הישראלי יודע להתמודד ואף למנוע אותו מלכתחילה.
רכישה של כ"ש חדישים נועדה כדי לשמור על היתרון היחסי שלנו מול ציי ערב שהוא הקדמה והטכנולוגיה.

אכן עדיפה האיכות על הכמות.

הסבירות למלחמה של "פעם" עדיין קיימת, אבל המענה שלנו, אני מאמינה, לא יהיה מהים. חיל הים ברוב הסיטואציות של מלחמה "אמיתית" יהווה את המכה השנייה.

אז זהו, אני שמחה שקונים כמה סטי"לים עם מנחתים כי יש כמה עגלות שצריך להחליף וזה צעד נבון :]

ושיהיה בהצלחה !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2005, 03:12
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
לא מסכים בכלל....
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ocean_f שמתחילה ב "צעד נבון"

היום המטרה העיקרית של חיל הים היא איסוף מודיעין על השכנים שלנו אבטחת נתיבי שייט תגובה לאיומים בלתי קונבנציונליים הפיכה לעורף האסטרטגי של ישראל ואני לא אדבר פה על יכולת מכה שנייה היות ויותר מדי מה לכתוב אין
לי...

בכל מקרה אם שמת לב האיומים הקיומיים שלנו,הן בתחום של ממני הטרור ומשלחיהם והן מבחינת נשק אסטרטגי (שעם מדינה כמו שלנו שרוב האוכלוסייה שלה מרוכזת בתא שטח אחד יכול לגרום להשמדה מוחלטת וזה היום האיום הקיומי היחיד עלינו).
כידוע,הים הוא הקשר היחיד שלנו לעולם החיצון מבחינת סחורה כי מה לעשות ישראל זה אי מוקף ביבשה.. (מדינות עויינות לנו והים המפלט היחידי) מטוסים עם כל הכבוד לא יכולים להוביל חימוש כבד מזון וסחורה כמו ספינות... והן מבחינת ציוד צבאי שמה לעשות ספינה אחת עושה מה ש 10 מטוסים לא עושים תבדקו מה היה ביום כיפור ותבינו.

לא די בכך שתשמרי את היכולות שיש לנו כי הצד השני מתפתח כל הזמן והאיומים שלו עלינו משתפרים ומשתכללים כל הזמן ודורשים מענה... אין לך מושג איזה מבצע לוגיסטי זה לשלוח ספינה היום לאזורים המרוחקים האלו ואיזה סכנה זו....

בקשר למלחמות העתיד... אם תסתכלי תראי שאין לנו גבול יבשתי עם המדינה שעושה לנו הכי הרבה צרות, מטוסי ח"א לא יכולים לשהות מעל השטח שלה יותר מדי זמן הן בגלל הגבלות של דלק והן בגלל שמה לעשות ישראל זו לא מעצמת על וחדירה לשמי איראן לא תהיה צעד שמדינות העולם יקבלו בשמחה ובאהדה...וגם נניח אם תאורטית תצליחי לחדור לשטח איראן ותפעילי אי אלו אמצעים כדי לשבש את אמצעי הנ"מ שלהם בדרך חזרה את תעברי דרך מדינה ערבית נראה לך ראלי לבצע מערכה כנגד טילים בליסטיים לדוגמא שמצריכה שהייה ממושכת בשטח ולא תקיפה חד פעמית כמו באוסיסרק כשאת תלויה במדינה ערבית שמבחינתה זו חדירה לתחום שלה?.

מצד שני ,יש לך כלים שיכולים לשהות במים שלא שייכים לאף אחד קשה מאוד מאוד לאתר אותן יש להן מגוון חימוש רחב. והכי חשוב הן נותנות למטכ"ל זמן לחשוב כי הוא יודע שיש לו כלים בשטח שבפקודה אחת יכולים להיכנס לפעילות מיידית..
לא מזיק לנו עוד ספינות לסד"כ של צה"ל...אני אתן לך נתון שפורסם כבר זה לא סוד ש50 אחוז מהזמן מבלים כלים של חיל הים במים אדומים שזה המון,בכל אקספקט שלא תבחני ויש עדיין הרבה עבודה לעשות.

תראי,אני לא אומר יאללה מחר הולכים לכבוש את איראן..ממש לא, אבל כמו שזה נראה.. מתישהו יהיה שם בלאגאן כי הם מעשירים אוראניום ומפתחים טק"קים עם דלק מוצק שמכסים את כל ישראל.
זה טוב אם יהיה לנו גב שיאיים באופן ישיר עליהם שהם ידעו את זה (בניגוד לאי אלה איומים שהם עמומים ולא בטוח שהאוייב יודע אם הם קיימים ואם לא).
מצד שני, הוא לא יעשה כלום בקשר לזה כי הוא יודע שאין לו שום עילה לעשות משהו.. אני גם לא בטוח שיש להם היכולת לעשות משהו אבל אני לא בונה על זה כי כולנו זוכרים מה היה ב73.
ובלי קשר,תמיד טוב לדעת מה יש לצד השני וכידוע חיל הים ממלא תפקיד חשוב מאוד בבניית תמונת המודיעין של צה"ל הן הימי והן תמונת מצב כללית וכם יכול לשמש כפלטפורמת נשיאה לכוחות אחרים כמו המקבילים שלנו בחו"ל.

עוד סיבה זה שלפי מה שאני יודע.. ה"יתרון של מדינת ישראל בים" הוא לא כזה מוחלט ולא כזה וודאי אם נסתכל על הצי המצרי לדוגמא, נראה שמבחינת סד"כ ואמצעים הוא לא נופל בהרבה משלנו ואני אפילו אגיד שבמצבים מסויימים הוא גם יכול להיות יותר טוב מאיתנו .את לא יכולה להתעלם מזה שהיום כל הנשק שמגיע אליהם הוא מערבי ושבזמן שאנחנו מתעסקים בלשרוף כסף על אבט"שים הם מנצלים את הכסף הזה להתעצמות ותרגולים.

אגב אני חושב שלא מכובד לקרא לספינות הסער 5 עגלות, או לאף ספינה אחרת של צה"ל כי הן ממש ממש לא עגלות...וה"עגלות האלה" כמו שקראת להן שומרות עליך כדי שתשני בשקט עכשיו ועשו את זה במשך שנים בצורה הטובה ביותר אז קצת כבוד.

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 13-06-2005 בשעה 03:41.
ישן 13-06-2005, 03:48
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
כיפור?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "לא מסכים בכלל...."

עיקר ההצטיידות והתגבור מארה"ב הגיעה ברכבת אווירית (לא יודע כמה הגיע ממש מארה"ב וכמה מהבסיסים שלהם בעולם). אם היו שולחים ספינות במקום במטוסים הציוד היה מגיע אחרי שהמלחמה נגמרה.
אחד האיומים המרכזיים במלחמת יום כיפור היו טורי השריון שעושים דרכם לעבר ישראל, לא זכור שחיל הים תרם רבות לעצור אותם, למרות שלדעתי הם בהחלט היו במרחק מהחוף שמאשפר ירי עליהם.

אז חיל ים זה טוב וחשוב ויפה, אבל השאלה היא מה עושים איתו?
אם רוצים לתגבר את חיל הים בכלים חדישים וטובים- בכיף, אבל שיגדילו גם את המעורבות של חיל הים בתו"ל בהתאם. עד להיום לחיל הים היה רק חלק משני במלחמות ישראל. כלומר השתתף בהחלט, אבל לא זכור לי שהשענות הייתה עליו.

ואם כבר השווית ספינה למטוס- כל מטוס יכול להמריא מהיבשה ולתקוף ספינה, אבל בשביל ספינה להגיע קרוב מספיק לחוף ולתקוף את שדה"ת זה כבר קצת קשה יותר.
אם מטוס הופל אבדו חייו של אדם אחד וכלי בשווי כמה עשרות מיליוני דולרים שיש עוד מאות כמוהו בסד"כ. ספינה לעומת זאת....

הזכרת גם פעולה נגד אירן- לדעתי לשלוח מטוס לשטח איראן, שיבצע תקיפה וישלים את המשימה תוך שעות זה הרבה יותר ריאלי ועם סיכויי הצלחה הרבה יותר גבוהים מאשר לשלוח ספינה אשר תצטרך לבלות ימים או שבועות בשטח אויב, ועוד זמן זהה כדי לחזור הביתה כשהאויב (ספינות,צוללות,מטוסים) בעקבותיה.

בקשר לנתון ה"מים אדומים" - לדעתי אתה טועה.
דרך קבע אפשר לראות את הספינות וחלק מהצוללות עוגנות בחיפה או מתאמנות מול חופי הארץ.
אולי מדי פעם הן חורגות לגבולות "אויב" (ואולי אותו אחד שפרסם את הנתון הזה התכוון שגם מים של מדינות אחרות הן אדומים? רק שיש הבדל קטן בין אדום של מצרים ואדום של טורקיה), אבל בטח שלא 50%, ובטח שלא בזמנים כאלה שאחד השיקולים הראשוניים של ישרלא זה איך היא נראית בעולם.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 13-06-2005 בשעה 03:55.
ישן 13-06-2005, 04:34

תשובות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "כיפור?"

עיקר ההצטיידות והתגבור מארה"ב הגיעה ברכבת אווירית (לא יודע כמה הגיע ממש מארה"ב וכמה מהבסיסים שלהם בעולם). אם היו שולחים ספינות במקום במטוסים הציוד היה מגיע אחרי שהמלחמה נגמרה.

-וואלה... אני דווקא חושב שרוב הציוד שהגיע אלינו היה דרך הים ברובו המכריע דרך הים ושהסיבה היחידה בגללה שרדנו את המלחמה זה שהציוד הזה הגיע אלינו ולא שום סיבה אחרת כי לולא החלפים שהגיעו לא היה נשאר פה עם מה להילחם.. ויאשר את דברי האדון ליבני.. רכבת אוירית זה טוב ויפה כי זה מצטלם נחמד..עיקר הציוד הגיע דרך הים.

אחד האיומים המרכזיים במלחמת יום כיפור היו טורי השריון שעושים דרכם לעבר ישראל, לא זכור שחיל הים תרם רבות לעצור אותם, למרות שלדעתי הם בהחלט היו במרחק מהחוף שמאשפר ירי עליהם.

-בדוק את זה שוב.. עד כמה שזכור לי התקיפות במאגר הבניאס גררו הפנייה של חטיבת שריון או כמה חטיבות אני כבר לא זוכר לאזור הים כי לסורים פשוט לא היה מענה לחיל הים ושוב לולא הרכבת הימית לא היה נשאר לנו כלום פה.. אז המשימה שלהם בראש ובראשונה הייתה אבטחת המשלוחים לארץ ואת זה הם השיגו ב 100 אחוזי הצלחה מלבד זאת כיום יש בידינו יכולות שלא היו קיימות אז.

אז חיל ים זה טוב וחשוב ויפה, אבל השאלה היא מה עושים איתו?
-היום עושים איתו הרבה יותר מאשר אז.

אם רוצים לתגבר את חיל הים בכלים חדישים וטובים- בכיף, אבל שיגדילו גם את המעורבות של חיל הים בתו"ל בהתאם. עד להיום לחיל הים היה רק חלק משני במלחמות ישראל. כלומר השתתף בהחלט, אבל לא זכור לי שהשענות הייתה עליו.
-צודק למעט מלחמת של"ג שבה מיצו את חיל הים הן לתקיפה הן להנחתת כוחות והן למודיעין אבל מצד שני אל תשכח שרק אחרי שנכנסה תפיסת הסטי"ל לצה"ל הבינו מה אפשר לעשות עם חיל הים עוד דבר שיש להחשיב זה שהאויבים השתנו גם.. כיום האוייבת הגדולה ביותר שלנו נמצאת רחוק מאוד דבר שלא מאפשר הגעה בכוח קרקעי ושם לחיל הים יש הרבה מאוד מה לתרום.

ואם כבר השווית ספינה למטוס- כל מטוס יכול להמריא מהיבשה ולתקוף ספינה, אבל בשביל ספינה להגיע קרוב מספיק לחוף ולתקוף את שדה"ת זה כבר קצת קשה יותר.
אם מטוס הופל אבדו חייו של אדם אחד וכלי בשווי כמה עשרות מיליוני דולרים שיש עוד מאות כמוהו בסד"כ. ספינה לעומת זאת....

-בקשר לזה שלספינה קשה לתקוף שדה תעופה נשמע מצחיק לפחות היום כשאני יודע איך עובד העסק... מה יותר קל לך לאתר מחט במרחבי הים עם פלטפורמה שהיא דיי פגיעה וקל מאוד לזהות אותה (יחסית לספינה) אני אפילו לא מדבר על לתקוף...
או לתקוף שדה תעופה שהקאורדינטות שלו ידועות מראש הוא מצולם מלווין ואין מצב שתפספס אותו היום יש לך גם חימוש שיכול להגיע אליו...ולדייק בצורה מדהימה למי שלא מאמין יכול לבדוק מה האמריקאים עשו בעיראק ואפגניסטן עם טילי השיוט שלהם וזה מכה הרבה יותר מהירה. והרבה יותר קשה להערך אליה מאשר להטיס להק הפצצה של חיל האויר שיגמע אלפי קילומטרים כשהוא גם מעל מדינה ערבית בדרך ליעף הפצצה בודד פה אתה יכול לתקוף כמה פעמים במספר שיגורים.
חוץ מזה שזה לא הולך הופה מרימים מטוס בום בום בום יריה הלכה ספינה. ממש לא גם אם נניח והוא יורה הוא לא תמיד יפגע לא תמיד הוא יכול להינעל ולא תמיד הוא יכול להגיע בכלל אל הספינה.
עוד דבר בקשר לזה שאמרת שהלך מטוס וטייס נכון אבל אל תשכח שמצד שני הכיסוי שיש לספינה מפני מתקפה אוירית הוא הרבה הרבה יותר רחב...
מלבד זאת אני יכול להגיד לך בוודאות שגם חיל האויר המהולל שלנו שללא ספק נחשב לאחד הטובים בעולם לא הצליח לטבע ספינת סער 5 אחת אני לא אכנס למה היה שם אבל לתשומת ליבך יש יכולת ויש רמה.
עוד דבר שאני לא רוצה שלא תבין לא נכון ללא ספק לחיל האויר יש יכולות מדהימות אבל הוא לא תחליף לחיל הים והיום הם עובדים המון ביחד וזה עובד טוב טוב מאוד. במערכה עתידית מעין זאת תהיה בטוח שיהיה שיתוףפעולה אדוק מאוד בינהם וזה עוד דבר שהשתנה מאז עידן המלחמות הגדולות..למדנו לעבוד בצורה בינזרועית והיום התוצאות מדברות בעד עצמן אני אתן לך דוגמא בולטת מאוד שאתה מכיר זה הסנטוריני והקארין איי שתיהן דוגמאות מצויינות והניצנים של העבודה המשותפת הזאת התחילו בשל"ג במבצע באי הארנבות באיכון חופי שעשו צוללות בשביל מטוסים ליד ראש הנקרה ובמבצעים משולבים של מסוקי קרב עם סטילי"ם וזה רק חלק מהדוגמאות.

הזכרת גם פעולה נגד אירן- לדעתי לשלוח מטוס לשטח איראן, שיבצע תקיפה וישלים את המשימה תוך שעות זה הרבה יותר ריאלי ועם סיכויי הצלחה הרבה יותר גבוהים מאשר לשלוח ספינה אשר תצטרך לבלות ימים או שבועות בשטח אויב, ועוד זמן זהה כדי לחזור הביתה כשהאויב (ספינות,צוללות,מטוסים) בעקבותיה.

-חושב ככה.. תגיד לי במלחמת המפרץ ידוע לך כמה שעות טיסה בממוצע בילו האמריקאים כדי לזהות ירי של סקאד בודד ולהשמיד אותו?המון ולנו היום יש יכולת לבצע הפצצה אולי 2 באותה גיחה אין לך זמן לשהות שם שעות על גבי שעות מה גם שאתה לוקח את העובדה שמדינות ערב יתנו לך לעבור מעליהן כמובן מאליו זו תקרית דפלומטית אפילו עילה למלחמה אם מטוסי אף 15 עוברים עכשיו מעל סוריה נניח בדרך לאיראן...בקשר למטוסים וספינות שירדפו אחרינו..שינסו...

בקשר לנתון ה"מים אדומים" - לדעתי אתה טועה.
דרך קבע אפשר לראות את הספינות וחלק מהצוללות עוגנות בחיפה או מתאמנות מול חופי הארץ.
אולי מדי פעם הן חורגות לגבולות "אויב" (ואולי אותו אחד שפרסם את הנתון הזה התכוון שגם מים של מדינות אחרות הן אדומים? רק שיש הבדל קטן בין אדום של מצרים ואדום של טורקיה), אבל בטח שלא 50%, ובטח שלא בזמנים כאלה שאחד השיקולים הראשוניים של ישרלא זה איך היא נראית בעולם.

-וואלה חח דבר על זה עם אתר חיל הים וכמה מפקדים בכירים מאוד בדרגת תת אלוף ומעלה שאמרו לנו את זה זה עובדה וזה פורסם גם ולא פעם אחת .אגב אין הבדל בין מים אדומים של טורקיה למים אדומים של מצרים המצאות כלי שיט במים אדומים=עליה למלחמה 50 אחוז מהזמן זה אומר שאת שאר הזמן הם מבלים באימונים ובבסיס חיפה.
איך היא נראת בעולם טוב ויפה שיוכיחו שחדרתי אליהם..כל עוד לא הוכח שחדרתי אני זכאי.
ראה מקרה הצוללת המיסתורית שחדרה לפה...אני בטוח שלא היה נעים להיות בחפ"ק של אותה מדינה ושהם הזיעו לא מעט.

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 13-06-2005 בשעה 04:48.
ישן 13-06-2005, 05:25

קצת נתונים טכניים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "כיפור?"

סיום קורס צוללן 30/11

ביום א ה30 ל11 ,התקיים טקס סיום של קורס צוללן.
..(אני מדלג על הקטעים הלא רלוונטיים)
חשאיות הצוללת ומשימותיהם קריטית שכן הצוללות פועלות לרוב מחוץ למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל.
שייטת הצוללות הוכרה ע"י הרמטכ"ל בשנת 2003 כ"יחידה המבצעית ביותר" הצוללת נמצאת לפחות 50% מזמנם בפעילות מבצעית והן בעלות יכולת ונגישות פעולה רבה יותר מכל כלי התקפי או איסופי אחר בצה"ל

מקור אתר חיל הים הישן
http://64.233.183.104/search?q=cach...%98%D7%AA&hl=iw

שייטת 3 - ספינות הטילים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/NAVY/Site/Shared/Images/pixel.gif]

כללי
אורך קו החוף הימי של מדינת ישראל הוא קרוב ל- 200 קילומטר בים התיכון. המים הטריטוריאלים של המדינה נמשכים 12 מייל ימי לעומק הים, שהם 37 ק"מ, סה"כ מדובר בשטח של כ- 4300 ק"מ מרובע שיש לחיל הים להגן עליו ולשמור עליו פתוח. לעומת 21942 קמ"ר של שטח יבשתי שבו מושקעים כ- 93% מתקציב הביטחון.
כ- 90% מכלל הסחורה שמגיעה למדינה, מגיעה דרך הים בספינות מסחר ענקיות, כולל 90% מסך כך המזון של המדינה. בלי סחורה זו המדינה עלולה לגווע ברעב בשבועיים.
אחת המטרות הגדולות של צבא שיתקוף את המדינה, היא מצור ימי. מצור ימי הוא חסימת עורק החיים של מדינת ישראל ועצירת הסחורה מלהגיע.
לכן גבול זה הוא הגבול החשוב ביותר של מדינת ישראל.
תפקידו של חיל הים בשגרה הוא הגנה על הגבול מפני חדירת מחבלים והברחת אמל"ח אל 200 ק"מ של רצועת חוף. במלחמה, אחד מתפקידיו של החיל הוא מניעת מצור ימי על המדינה.
שייטת 3, שייטת ספינות הטילים היא המרכזית והגדולה ביחידות הלחימה של חיל הים.
ייעוד היחידה
ייעוד היחידה מתחלק לייעוד ראשי ולמשני.
הייעוד הראשי, למענו קיימים הסטילים היא לחימה במלחמות מול ציי האויב העל מימיים והתת מימיים, הטבעתם, מניעת סגר ימי על מדינת ישראל, ביצוע סגר ימי על אויבותיה של המדינה וסיוע לכוחות היבשה בפלישה למדינות האויב.
כל זה למען שמירה על שלמותה וריבונותה של מדינת ישראל ולהבטיח את אורח החיים בה.
הייעוד, או יותר נכון, הייעודים המשניים מגוונים ורבים, רבים מהם יפה להם השתיקה: איסוף מודיעין, גיבוי כוחות קרקע, אוויר ויבשה במבצעים ופעולות, הפגזת חוף ופגיעה בצירי תנועה לאורך החוף, ריתוק כוחות אויב על הקרקע, הרתעה ימית, סיור ובט"ש לאורך קווי החוף של המדינה.
יכולות נדרשות מהיחידה
1. התגוננות כנגד איומים צפויים בזירת הלחימה.
2. אבטחת שייט ונצ"ל לכ"ש (כלי שייט) שמפליגים למדינת ישראל
3. השתתפות בלחימת צה"ל וסיוע במאמץ המלחמתי הכולל.
4. תקיפה ופגיעה במטרות חופיות נבחרות.
5. כושר פעולה עצמאי באגן המזרחי של הים התיכון.
6. נטילת חלק בהגנת המדינה כנגד פח"ע מהים.
7. יכולת השתתפות וסיוע לח"א בלחימה בדגש זירות רחוקות.
8. יכולת שליטה ושת"פ עם גורמי אויר ומודיעין.
9. יכולת התמודדות כנגד מתקפת אב"כ.
10. השתתפות בחינוך ואימון לוחמי וצוערי בסיס ההדרכה

פעילות מבצעית

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/NAVY/Site/Shared/Images/pixel.gif]

שייטת ספינות הטילים היא אחת היחידות המבצעיות ביותר בצה"ל יחד עם שייטת הצוללות, וזאת עקב כמות הפעילות המבצעית, איכותה ותרומתה למאבק המלחמתי בארגוני הטרור ובאיסוף המודיעין. על מבצעים באמת שאין מה לדבר במסגרת הזאת, אבל רק דמיינו, ותבינו שמה שאתם מדמיינים עדיין לא מתקרב למציאות.
כמו כן יש סיורי בטחון שוטף שמבצעים בגבול הדרומי, המערבי או הצפוני, מתגברים מערך של דבורים ותורמים מיכולות בניית התמונה הימית המתקדמות של הסטי"ל, מתחקרים כלי שייט זרים ומפגינים נוכחות במקומות שונים ומוכנים לכל ספינת הברחת אמל"ח שיש.

שייטת הצוללות

יחידת עילית התנדבותית המהווה את כוח ההתקפה התת מימי של חיל הים.
תפקידי היחידה - השמדת כלי שייט אויב, שליטה במבואות נמלים, פעילות ריגול חשאית וסיוע לכוחות נוספים בקרב.
צוללות מדגם "דולפין", המצויות בידי חיל הים, הן צוללות קונבנציונאליות מן המתקדמות בעולם והן כלי התקיפה המשוכלל, המורכב והיקר ביותר בצה"ל. הצוללות יוצרו בגרמניה תוך תיאום ופיקוח מלא של חיל הים לאורך כל תהליך היצור. הצוללות מצוידות בנשק תת מימי מתוחכם: טורפדו משוכלל וכן נשק על מימי מתוחכם: טילי שיוט ים - ים ומערכות גילוי והתגוננות הנחשבות לפריצת דרך בתחומן.
יתרונותיה המובהקים של הצוללת נעוצים בחשאיותה. כחמישים אחוז מזמנן מבלות הצוללות בפעילות מבצעית מחוץ לגבולות המדינה. בעזרתן ניתן לשהות מרחק רב מגבולות המדינה וללמוד את מהלכי האויב. יתרון ייחודי זה לא קיים בכלי מלחמה אחרים של צה"ל.
בשל החשיבות המבצעית הצוות והצוללת חייבים להיות בכשירות מבצעית ומוכנות למלחמה בכל עת.
השירות בצוללות מאפשר ליחיד להצטרף לקבוצה איכותית ביותר של אנשים המונה כ 1700 לוחמים למן הקמת שייטת הצוללות בשנת 1959.

המקצוע צוללן:

הצוללת היא הכלי האסטרטגי בעל החשיבות העליונה ביותר בצה"ל. היא עשויה להיות בכל נקודה בים, ומהמקום הכי בלתי צפוי מהווה איום על כל אויב פוטנציאלי. רק מעטים מהמתגייסים נבחרים מידי שנה להצטרף לשייטת הצוללות. התפקיד דורש תכונות ייחודיות והכשרה ארוכה. הלוחם בשייטת הצוללות לוקח חלק במשימות אסטרטגיות בעלות ערך רב ונדרש להתמודד עם אתגרים העולים על כל דמיון. חוסן מנטלי, קור רוח ועמידה בלחצים, יכולת אלתור ודבקות במשימה, מאפיינים את לוחמי השייטת. בדומה ליחידות המובחרות הנוספות בצה"ל, מאופיינת שייטת הצוללות בצוות איכותי ומגובש המבצע פעילות מבצעית מורכבת וייחודית באופן שוטף.
תאור התפקיד: עם קבלת כנפי הצוללן והצטרפותך לצוות הלוחם, תשובץ לאחת הצוללות של חיל הים. תהיה שותף כאיש צוות למשימות ומבצעים מורכבים וחסויים, ותידרש למקצועיות ולאחריות ברמות הגבוהות ביותר. תפקיד הצוללן מחייב מצויינות חסרת פשרות. התפקיד דורש הכשרה ארוכה ומחייב שירות ארוך, כמקובל ביחידות המובחרות. במהלך השירות תיקח חלק בפעילות מבצעית רבה, תפתח ותלטש כישורי מנהיגות, יכולת עבודה בצוות, יצירתיות ויכולת עמידה במצבי לחץ.

מקור אתר חיל הים החדש

דיון מהנה נראה לי שאני פורש למיטה ליל"ט
ישן 13-06-2005, 09:59
צלמית המשתמש של Ocean_f
  Ocean_f Ocean_f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ocean_f
המלצה סערי 5 הן בהחלט לא עגלות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "לא מסכים בכלל...."

טוב, אני אתחיל מהסוף להתחלה

קראתי "עגלות" ל"חוחיות" שכבר עזבו אותנו, ירדו מסד"כ חיל הים 2 ספינות עם מנחת. אין סיכוי שהספינות החדשות יחליפו את סערי ה- 5, הן היותר מתקדמות, והרעיון הוא לחדש את הסד"כ.

אני רוצה לציין שלא מניתי את ייעודי חיל הים, אתה צודק בהחלט בכל מה שאמרת. ציינתי שהאיומים היומיומיים והעיקריים הם טרור והברחות אמל"ח. ולא מלחמה אמיתית - כוללת של מדינות ערב נגדנו. לא שאין סבירות, אבל היא נמוכה. ואגב לאיסוף מודיעין סטי"ל חדש וגדול כזה יראה גם מאוד יפה במכ"מים אז אולי לא הכי כדאי לשלוח אותו.

ודווקא יש לי מושג קלוש כמה נוהל קרב של סטי"ל הוא מורכב (באמת ) וזה רק מוכיח שכנגד איומים שהם יותר בתחום הבט"ש, חיל הים זקוק גם לכלים שהם מהירי תגובה ותמרון.

לא תשלח צוללת ליירט מטרת פח"ע קטנה נכון? אבל אתה עדיין צריך את הצוללת למשימות אחרות.

ישן 13-06-2005, 13:08

בוקר טוב קודם כל:)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Ocean_f שמתחילה ב "סערי 5 הן בהחלט לא עגלות"

אז ככה הספינות האלה עד שהן ייוצרו ועד שהן יגיעו יחליפו כנראה את הסערי 5 את החוחית מחליפות הסער 5וחצי שנבנות עכשיו בארה"ב.

סטי"ל חדש וגדול כזה לא יראה טוב טוב על מסכי האוייב כמו שקודמיו לא נראו על מסכי האוייב-הגודל לא קובע. מה גם שלפי המפרט אם אני זוכר נכון זו אמורה להיות ספינה חמקנית ככה שבכלל זה יכולות שלא ראינו עד היום.

בקשר לאיומי הפח"ע כושר התמרון והמהירות בשביל זה קיימת פלגת הבט"ש שזה מרכז ייעודה והיא מצטיידת כיום בכלים המתקדמים מסוגם כגון השלדג והדבורה 3 .
מה גם שסירת מחבלים קטנה לא תשמיד את מדינת ישראל טיל בליסטי חמוש ברש"ק גרעיני כן ישמיד אז ההערכות היא בהתאם מבחינת תקציבים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר