לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2005, 16:41
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
גולאג-ספורם של מחנות הריכוז הסובייטיים

מתאר תאור מזעעזע מה קרה בתקופתו של סטאלין ונמשך כמעט עד עצם היום הזה.

הסיפא שלו מנמק מדוע נכתב ומציג את הלקח שיש ללמוד מהספר - גם לנו יש ללמוד רבות
אני מצטט:
כל אחת מהטרגדיות ההמוניות של המאה ה- 20 היא יחידה ומיוחדת: הגולאג, השואה, הטבח הארמני, טבח ננקינג, מהפכת התרבות,המהפיכה הקמבודית,מלחמת בוסניה ועוד רבות אחרות. לכל אחד מהאירועים הללו יש שורשים היסטוריים, פילוסופיים ותרבותיים משלו, וכל אחד מהם נבע ממסכת נסיבות מקומיות ייחודיות שלעולם לא תישנה. רק יכולתנו להשחית ולהרוס ולשלול צלם אנוש מאחינו בני האדם חזרה ונשנתה - ועוד תחזור ותישנה - שוב ושוב: הפיכת שכנינו ל"אויבים", הורדת יריבינו לדרגת פשפשים, רעל או עשבים שוטים, יכולתנו להמציא מחדש את קורבנותינו כיצורים נחותים יותר, פחותים או מרושעים, ראויים רק לכליאה, לגירוש או למוות.
סוף ציטוט

חומר למחשבה יוצרת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2005, 17:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עליך להבות יותר בשימוש בצירוף המלים "אין לי מושג". הוא מתאר אותך במדוייק...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עוד פעם קשה לך להתמודד ומנסה להוליך את הדיון לכוון אחר"

אין לי ספק שהספר הוא אנטי סטאלין, ולכן נלעג שאתה כדבר הכי קרוב פה לסטאליניסט (אתה
תומך בהפקרה למוות של מאות אלפים - השארתם בחסות פלסטינית, ללא כל נשק), ממליץ לנו פה
על ספרים על סטאלין...
דרך אגב, קבל ח"ח על היציאה השנונה שבה א-ת-ה ממליץ על הרחבת אופקים, בהתחשב בכך
שאתה פוסטר מהלך של גוש שלום, בלי ידע בסיסי בתחומים שאתה כותב עליהם...

רוצה הוכחה? המסקנה שאתה שאבת מהספר על סטאלין, ושהצלחת להשליך אותה על האנשים
שהכי פחות מסכימים איתו כאן. לא יעזור לך - סוגדי סטאלין הם "החבר'ה שלך" מהשמאל הסהרורי.
ישן 12-06-2005, 18:15

מי אתה שתקבע את רמת הידע שלי-שאתה מסרב לפתוח ספר רציני וללמוד משהו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נכון, אני רועד מקריאת ספרים. כנראה שאני שואב ידע מהאוויר...:)"

מכותרות העתונים וספורי מתנחלים לא לומדים מאומה.

תאמץ נוהג של קריאה רחבה מכל גווני הקשת, לא רק את הכותבים, שמראש אתה יודע מהי דעתם, ואח"כ תוכל גבש דעה בלתי משוחדת לגבי כל נושא ונושא באופן ממוקד.
כשאתה נגד שרון - אין אצלו תחום חיובי כלל. אני יורע להבחין בין החיוב והשלילה אצל כל אחד אפילו עם אלו שאינני מסכים לכל דעותיהם ותפיסותיהם. תקרא איך אני מתייחס לאלו שבאופן "טבעי" לדעתך הייתי צריך להתנגד להם. אפילו בלנדאו, בליברמן, בגנדי ז"ל, בשרון ואפילו בביבי אני מוצא גם נקודות אור לעיתים הבזקים זמניים וחולפים ולעיתים דרך סלולה ובטוחה.

תנסה להפתח זה איננו כואב אולי במקרה תשנה חלק מהתייחסותיך ואולי דוקא תחזק אותן ותרגיש טוב יותר עם עצמך.
ישן 12-06-2005, 18:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מי אני? אני זה שמתקן לך שגיאות באינספור נושאים שאתה כותב עליהם...:)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי אתה שתקבע את רמת הידע שלי-שאתה מסרב לפתוח ספר רציני וללמוד משהו"

מכיוון שאני מעריך שכולם כאן, חוץ ממך, מודעים לפערי הידע ביני לבינך, מיותר להגיב לשטויות
בנוסח "תפתח ספר - זה לא כואב"...
מצא חן בעיני שהמצאת תיאוריה לפיה אני חושב ש"הכל בשרון שלילי", כאשר מעולם לא כתבתי
זאת. אדרבא, הוא היה מנהיג צבאי מוכשר ורציני. השיבוש הגדול חל אצלו אח"כ. כמו"כ ראוייה
לציון העובדה ש"אפילו בלנדאו" אתה מוצא חיוב: לולא היה משפט זה כ"כ פתטי, אפשר היה לחייך
בלעג. הד"ר עוזי לנדאו הוא אחד מהמשכילים, מהרציניים ומהישרים ביותר מבין הפוליטיקאים בארץ,
ואת זה לא אומרים רק חבריו. זה ש"אפילו" בו מצאת חיוב, מעיד בדיוק על עומק תהומות הבורות
והשנאה לשונה, שמאפיינים אותך. אשכול זה שפתחת, ראוי לגונזו ולהפוך אותו לדיון פנימי בינך
לבינך, שבו תסביר לעצמך איך הפכת לסוגד חד מימדי כ"כ...
ישן 14-06-2005, 04:09

הקושי שלך להתמודד עם האמת הוא נוראי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL אני י-ר-א מאשכול זה?::)))))))))))))))))"

תבחין כמה שאתה מוטה - אפילו שאני מביא ספר העוסק בגנותו של סטאלין ובגנותו של המשטר הסובייטי במטרה שאנשים ילמדו את הלקח אתה מאשים אותי בסטליניזם.

אתה לעולם לא תראה אפילו שמץ של חיוב במי שאיננו מקובל עליך ואפילו שמץ של שלילה במי שאתה סוגד להם.

אני אינני נוהג כמוך וכל אחד מוצג בדיוק כפי שהוא נראה בעיני - אין אנשים "נקיים וצחורים" כמו שאין אנשים "שחורים משחור". בגלל היותי חריג המשתדל להביא דברים גם בגנותם של אנשים שאתה "הדבקת" לי כ"גרופי" שלהם - אני ראוי להחסם. אני לא אשנה ממנהגי זה ואתה אינך חייב לקרוא את דברי - בין כה וכה אין קשר בין תגובתך לבין מה שאני כותב.

רצוי ומומלץ לפני שאתה מתייחס תעשה מעט שעורי בית ובמיוחד תקרא ספרים להעשרת ובסוס הידע שלך - אתה אדם החושב עצמו לבעל ידע אפילו אם אכן כן הידע שלך איננו מאוזן ואל תפחד לנסות לאזנו. לקרוא מה שכותבים אלו שדעתם שונה משלך לא כואב - זה רק עשוי להביא למחשבה יוצרת ויציאה מקפאון.
ישן 13-06-2005, 09:29
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
קראת את הכתבה על הספר על סטאלין, ב"סוף שבוע"?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברווז, ההקבלה שלו נלעגת: חבריו לדיעה הם אלה שסגדו לסטאלין..."

כתבה מרתקת, על ספר שככל הנראה גם הוא מרתק.
בכל אופן, מסופר שם בין היתר, על ביקור של ג'ורג' ברנרד שאו בבריה"מ, בשיא ימי שלטונו העריץ והאכזרי של סטאלין. הוא חזר נפעם, אחרי ש"ראה הכל ולא הבין דבר".
רוצה לומר, שאפילו מי שביקר שם (כמובן, לא מי שחי שם) לא קלט מה סטאלין מעולל - על אחת כמה וכמה מי שלא היה שם, אלא ניזון מ"תקשורת מגמתית". זה אחד ההסברים להערצה העיוורת של חלק מהשמאל הישראלי דאז לסטאלין - הערצה שרובם התפכחו ממנה לאחר שהתבררו הזוועה ומימדיה, ורק שליחים מטעם של הקומוניסטים כמו וילנר וחבריו המשיכו לדבוק בה.

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

ישן 13-06-2005, 11:42

אינני רוצה להטות את מסלול השרשור הזה לכוון שונה ולדון על המשטר הסוביטי כולו
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב ""קידומה של ברית המועצות והעולם כולו"?"

אני שב ומדגיש שבספר הגולאק מתגלה המשטר הסובייטי במלוא קלונו, במלוא אכזריותו, במלוא רצחנותו ובמלוא שפלותו. אין לי כל ספק באמיתותם של התאורים.

לשאלתך אודות נקודות האור בלבד, אמנה מספר נקודות:
1. שחרור מעולם של הצארים
2. מתן חינוך והשכלה לכל - הגיע ל-100% יודעי קרוא וכתוב
3. פתוח התעשיה הכבדה
4. לקיחת חלק נכבד במיגור השלטון הנאצי
5. "שמירה" על העולם בפני הדורסנות הקפיטליסטית
6. דיור (מצומצם) לכל עבודה לכל - אין מחוסרי בית ואין אבטלה
7. למודים גבוהים לכל - ראה את מספר האקדמאים הרוסים בישראל למרות טענות ההפליה נגדם
8. כיבוש החלל והפתוחים הטכנולוגיים
והרשימה עוד ארוכה

בצידה לא חסרים כשלונות ועוולות - לעם הסובייטי ולאנושות כולה. אתה נענית רק על שאלתך.

אני מבקש להסתפק בכך ולא להרחיב את הנושא בשרשור זה.
אני בכל מקרה אינני מתכוון להיות שותף בדיון כאן - אם משהו יפתח שרשור מיוחד לנושא אשכול את השתתפותי
ישן 13-06-2005, 02:37
  tomer_g123 tomer_g123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גולאג-ספורם של מחנות הריכוז הסובייטיים"

אף אחד לא הוריד את שכנינו דרגה. אתה וחבר מרעיך הם האנשים שעושים את ההקבלות האלו בראשם המעוות. כאשר אני נסיתי לנהל דיון תרבותי עם אנשים מהשמאל הרדיקלי זכיתי ל - "שלל" כינויים: אדם חשוך, גזען, פרימיטיב. כל מה שהצעתי זה לשפוט את שכנינו באותם כללי מוסר שבו אנחנו שופטים את עצמינו, אבל למרבה הפלא תגובתי "זכתה" לשלל נאצות. אתם השמאל הרדיקלי(מכוון לישראל היפה) לא רק גיזענים, אלא אולטרה גיזענים. לשפוט משהו בכללי מוסר שונים - רק מראה טענה זאת. כאשר אתם מלינים על מה שקורה בשטחים(וכן, אנחנו לא צדיקים), אתם לא מסתכלים במראה.
רוב קורבנות הטרור הערבי הינם אזרחים שנרצחו בכוונה תחילה. נכון, גם אנחנו לא חפים מכל חטא, אבל להצדיק רק צד אחד באופן עוור לא עושה איתכם טוב. שלום תודה.
ישן 14-06-2005, 17:44
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
יש לך בעיה ממש קשה של הבנה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא נושע מסרבני קריאה - במיוחד כשהם מביעים דעתם על מה שפחדו לקרוא"

אני לא מביע את דעתי על הספר, אני מביע את דעתי על הקטע שהבאת (וגם עליך בתור זה שהביא את הקטע). אין צורך לקרוא את כל הספר כדי להביע דעה על קטע אחד ממנו, אבל למה שזה יפריע לך? אתה תעשה הכל כדי להסיט את הדיון מההשוואה העלובה שעשית ביננו לבין כמה מהחלאות הכי גדולות של העולם במאה העשרים.
לצערך הטריקים שלך לא עובדים על לוקלוק, והוא הזהיר אותך כמו שלדעתי הוא היה צריך לעשות. אני גם מבטיח לך חגיגית שבפעם הבאה שתשווה ביננו לבין הנאצים אני אהיה שם כדי לוודא שמי צריך לדעת את זה יודע, ויחסום אותך כמו שמגיע לך. ואתה יודע למה? כי כשאתה משווה אותנו לנאצים, או לחמר רוז' בקמובדיה, או ליפנים בננקינג אתה שם אותנו בדרגה אחת עם הרוצחים הכי גדולים של המאה וזה פשוט לא נכון. יש מספיק חיילים ששילמו בחיים שלהם כדי שאזרחים, שהחברים הפלסטינאים שלך משתמשים בהם כמגן אנושי, לא יפגעו ויהרגו כמו במקרים שתיארת.
בקיצור, אתה מוזמן לנסות שוב להסיט את הדיון לספר. עלי "הדיון" העקר הזה איתך כבר נימאס.
יום טוב שיהיה לך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:14

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר