לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2005, 12:53
  evia evia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.05
המלצה אומץ ונחישות בקרב

האם חיילי צה"ל נחשבים חיילים אמיצים ונועזים במהלך הקרב בהשוואה לצבאות אחרים : בריטניה , גרמניה , רוסיה , ויפן

אל לנו לשכוח שחיילים בצבאות אלו במלחמת העולם השנייה נלחמו באומץ ובחירוף נפש למען מולדתם ללא שום היסוס למשל: החיילים הגרמניים עמדו איתנה כנגד כל מעצמות העל בבת אחת , אומנם נכון שהם היו מיומנים ובעלי ציוד משוכלל אבל העניין שהם החזיקו את השטחים על לנפילת אחרון החיילים ללא שום פחד ואע"פ שהם יידעו שהם עומדים למות - זאת הייתה פקודת היטלר והם מילאו אותה במלואה ללא שום רבב
{ אם להיטלר היה צבא באופי של הצרפתים הוא לא היה יכול לכבוש אפילו את פולין - הרי הצרפתים ידועים בפחדונתם הרבה . פאטון: "אני מעדיף דוויזית שריון נאצית מלפניי מאשר צרפתי מאחוריי"]

היפנים עם הקמיקאזים - איזה חייל היה מוכן לעשות דבר כזה ??????

הרוסים בעמידתם האיתנה והעקשנית ביותר מול הגרמנים כשהייתה ידם של הנאצים בתחילת המלחמה על העליונה אבל הם לא ידעו שעומד מולם חיילים שלא מוכנים להיכנע -אפילו הנאצים הודו שהם מתפאלים מעמידת הרוסים במלחמה

- חיילי צה"ל הם טובים אבל סיפור המועזים שחיילי צה"ל לא יכלו לעמוד איתנה ולהחזיק אותם

או העבודה שמחבל בוודד!!!!!! מצליח להרוג מחסום שלם של 12 לוחמים בלי התנגדות??? וכדומ"
אפילו אפשר לומר שחיל האוויר עשה הכל בניצחון המלחמה ובאמת הטייסים הם האמיצים והנועזים שעדיין נותרו ברובם כך.

משום מה נראה לי שמאז ששת הימים ואולי גם יום כיפור ירד באופן משמועתי רמת התועזה של חיילי צה"ל וכיום רק בודדים בצבא מפגינים עוז ונחישות בקרב - ביחידות מיוחדות וטייסים

השאר - ברובם רוצים להישתמט מהצבא ולהוריד פרופיל ואני אומר זאת מניסיון בטירונות שעברתי בצנחנים ואח"כ כמדריך ראיתי את "הניחשות לתרום" - מצטער אבל אני מרגיש שזה לא מה שהיה פעם- תקנואותי אם אני טועה ! { אולי זה בגלל " האמא היהודייה" שמחנכת לשמור על העור של בנה ולא להסתכן }

נ"ב : עליי לציין שלא הבאתי דוגמאות מקרבות בודדים שהיה בהם עוז כי אז השאלה שלי לא הייתה נכונה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2005, 13:44
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
תגיד לי אתה בסדר?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי evia שמתחילה ב "אומץ ונחישות בקרב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי evia
החיילים הגרמניים עמדו איתנה כנגד כל מעצמות העל בבת אחת , אומנם נכון שהם היו מיומנים ובעלי ציוד משוכלל אבל העניין שהם החזיקו את השטחים על לנפילת אחרון החיילים ללא שום פחד

דווקא מרבית החיילים במלחה"ע ה2 שלחמו למען גרמניה היו קרואטים\פולנים ועוד משאר מדינות שהגרמנים כבשו ושלחו את החיילים לחזית,רוב הגרמנים שימשו בתפקידי המפתח{פיקוד}או בגדודים המובחרים ביותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי evia
הרוסים בעמידתם האיתנה והעקשנית ביותר מול הגרמנים כשהייתה ידם של הנאצים בתחילת המלחמה על העליונה אבל הם לא ידעו שעומד מולם חיילים שלא מוכנים להיכנע -אפילו הנאצים הודו שהם מתפאלים מעמידת הרוסים במלחמה

הצבא הרוסי התייחס לחיילים שלו כמו אל זבל,מצדם הם היו רק כלי בשביל לשרת את השיגעון של סטאלין,אם מישהו נגיד לא היה מסתער בשדה הקרב או נניח היה חוטף כדור ברגל אז במקום לנסות לעזור לו הוא היה מקבל כדור בראש מהקצין באיזור,מרבית הלוחמים הרוסים נלחמו בגלל שהם נשלחו בכוח לחזית,ומה שהיה להם זה רק לשרוד-זאתי גם הסיבה שמליוני חיילים רוסים נכנעו לגרמנים בתחילת הפלישה הגרמנית{אחרי מבצע ברברוסה}

ציטוט:
במקור נכתב על ידי evia
או העבודה שמחבל בוודד!!!!!! מצליח להרוג מחסום שלם של 12 לוחמים בלי התנגדות??? וכדומ"

אתה מדבר על האירוע בו צלף הרג את המילאומניקים במחסום?
אז שתדע שבמארב של צלף אין הרבה מה לעשות,אם אתה לא פועל מהר ומקפיד על תפיסת מקומות מחסור סביר להניח שבתוך זמן קצר תמצא את עצמך גוסס על הקרקע.

*עוד מספר נקודות:

צרפת נכבשה תוך מספר ימים לא בגלל שיש לה לוחמים גרועים,אלה משום שמאז מלחה"ע ה1 הם השקיעו את כל עבודתם{תקציבים וכ'ו...}בבנית קו ביצורים אדיר שיפריד בינהם לבין גרמניה,רק שחבל שבפועל הוא לא עזר להם והיטלר פשוט איגף אותם ופלש לגרמניה דרך מדינות גבוליות...

ישן 13-06-2005, 14:55
  evia evia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.05
העניין הוא כזה

לפי דעתי אם החיילים שלנו היו נועזים ומחושים ביותר כמו היפנים שהם מבחינתי הכי אמיצים ונועזים מעל התפיסה האנושית!

אז מצבנו היה בהרתעה פי אלף יותר טוב אז שיפסקו לבלבל במוח על כל מיני "חירופי נפש " בקרבות ישראל
אצל חייל צה"ל - זה לא בדיוק חירוף נפש

חירוף נפש זה מה שהיפנים עשו עם הקמיקאזים - דברכזה אף חייל ישראלי לא היה עושה למען מולדתו ושם עשו זאת מאות טייסים וחיילים ולא נכנעו עד טיפת הדם האחרונה -אני לא מבין למה אנו כעם עם היסטוריה של 3000 שנה לא נלחם כך -חבל

ובקשר לגרמנים אני מציע לך לקרוא ספרי היסטוריה על העמידה היעקשת שלהם בביצורי החומה האטלנטית וציותם המוחלט למניהגם -היטלר אשר הורה להם להחזיק בעמדות בנחישות מוחלטת וזה מה שהם עשו בעוד שהחיילים צה"ל במועזים נפלו או נשבו ללא נחישות מוחלטת מצידם -אז צריך לומר את האמת שמלבד יחידות מיוחדות - סיירת ,101 השאר לא חירפו את נפשם - אז אם כן למה כתוב בספרי היהסטוריה שחיילי צה"ל נלחמו בעוז -אולי קצת בניחשות . זה שאנו עומדים מול חיילים ערבים שרמת המשכל שלהם מגיע לקוף ואין להם שכל בשביל אסטרטגיית לחימה - מה אנו מתגאים שניצחנו אותם , אם היינו עומדים מול חיילים באיכות של ברטיניה היו מפסידים - בתנאי שהכמות של החיילים הייתה פחות או יותר שווה

צריך לצאת מהאשלייה הזו על חיילי צה"ל - כמה שזה כואב לי גם בטור אחד שהיה לפני כמה חודשים לוחם בצנחנים . חיילנו טובים ואמיצים אבל בהשוואה לחיילים שהזכרתי לעייל כנראה שלא

ישן 13-06-2005, 19:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי evia שמתחילה ב "העניין הוא כזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי evia

חירוף נפש זה מה שהיפנים עשו עם הקמיקאזים - דברכזה אף חייל ישראלי לא היה עושה למען מולדתו ושם עשו זאת מאות טייסים וחיילים ולא נכנעו עד טיפת הדם האחרונה -אני לא מבין למה אנו כעם עם היסטוריה של 3000 שנה לא נלחם כך -חבל

ובקשר לגרמנים אני מציע לך לקרוא ספרי היסטוריה על העמידה היעקשת שלהם בביצורי החומה האטלנטית וציותם המוחלט למניהגם -היטלר אשר הורה להם להחזיק בעמדות בנחישות מוחלטת

אני מציע שאתה תקרא ספרי היסטוריה. החיילים ה"גרמנים" בחומה האטלנטית היו בחלקם הגדול נתינים של עמים כבושים. ציטוט מפורסם הוא שאלה שנשאל פולני שנשבה, מדוע הוא נלחם: "התותחים והמטוסים שלכם היו משכנעים מאוד, אבל הסמל הגרמני עם האקדח מאחרוי היה משכנע עוד יותר". הבנת את זה ברוך? להלחם בכלל, זה כל החירוף נפש שאדם צריך להפגין.
ישן 13-06-2005, 15:53
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
הבדיחה הנודעה פשוט מתבקשת כאן

חיילים מצבא ארה"ב, המרינס וצה"ל נפגשים לאימונים משותפים והמפקדים מתחילים להתווכח למי יש את החיילים הכי אמיצים.

קורא הרס"ר האמריקני לאחד הטוראים וצועק לו "ג'ונסון, אני רוצה שתטפס על המגדל הגבוה ותקפוץ ממנו, ברור?" ג'ונסון מצדיע, רץ אל המגדל, מטפס מהר וקופץ בלא פחד או היסוס.

מיד בא המייג'ור מהמרינס וקורא לרב"ט נלסון. "נלסון, אני רוצה שתרוץ דרך שדה המוקשים, תלך ליער, תצוד נחש בידיים ותביאי לי אותו מת. ברור?" הרב"ט נלסון רץ דרך שדה המוקשים וליער ובסוף יוצא עם נחש מת, אך בלי רגל ימין ויד שמאל נפוחה ביותר.

מגיע המפקד הישראלי ואומר: "זה כלום לעומת האומץ של החיילים שלי. הוא קורא לסמל בטיטו. "בטיטו, תוך 30 שניות עלית על המגדל, קפצת ממנו, רצת דרך שדה מוקשים, נכנסת ליער, צדת 3 נחשים והבאת לי אותם. זוז!"

בטיטו, בלי לחשוב פעמיים עונה: "קפוץ לי" והולך מהמקום.

אומר המפקד הישראלי לחבריו המפקדים האמריקניים: "רואים? לזה באמת דרוש אומץ!"
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 13-06-2005, 16:22
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
ווריאציה אחרת לבדיחה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "הבדיחה הנודעה פשוט מתבקשת כאן"

נפגשים שלושה גנרלים , רוסי , אמריקאי וישראלי . גנרל רוסי אומר
"תראה איזה חיילים ממושמעים יש לי" וקורא לחייל "מה שמך חייל" - " טוראי איבנוב" " לא מעניין אותי איך קוראים לך , טוס למגדל הזה וקפוץ ממנו" . החייל צועק "כן המפקד" , טס למגדל של 10 מטר וקופץ למטה ומתרסק .
הגנרל אמריקאי אומר " זה כלום" וקורא לחייל שלו . "מה שמך , חייל " "רב סמל ראשון ג'ונסון" - "אמרתי שמותר לך לענות לי ?? טוס מהבניין הזה וקפוץ מהחלון" . החייל מצדיע , טס לבניין , קופץ ממנו ומתרסק .
האלוף ישראלי חושב , חושב וקורא " חיילצ'יק , בו לפה" . בו עליו בעצלתיים חייל ושואל " נו מה עכשיו ? " . "בו טפס למגדל צניחה וקפוץ ממנו " - אומר לו האלוף . -"תגיד , מה התחרפנת לגמרי , הא ? " - עונה לו החייל , מסתובב והולך . הגנרל רוסי ואמריקאי בהלם מוחלט . "תגיד , מה אתה הולך לוותר לו על דבר כזה ??? " הם שואלים . האלוף נהיה אדום , ממלמל "בטח שלא" , רץ אחרי החייל ומשיג אותו . "מוטי" - הוא פונה עליו - "בוא הנה אחי , אני מה זה מצטער , מה אתה ברוגז עכשיו ? "
ישן 14-06-2005, 10:21
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
evia, נקודת הניתוח שלך לא נכונה לדעתי

"חירוף נפש", כפי שמכנים אותו, הוא דבר שקיים בכל הצבאות. כאשר תופעות כמו מתאבדים וגם האדרה של מעמד הלוחמים הם תוצר של חברה, שלעתים מתגוננת מפני איומים מבחוץ ולעתים נקרעת על ידי מאבק פנימי.

ההיסטוריון הערבי אבן חלדון (http://www.isidore-of-seville.com/ibnkhaldun/) למשל, פיתח תיאוריה על האופן בו מתגלגלות חברות (סליחה על הקיצור וחוסר הדיוק):

הרעיון (שנשען על הקונטקסט ההיסטורי בו הוא חי - תקופת שקיעת האיסלאם בספרד) הוא שבדור הראשון יש חברת נוודים עם עם לכידות חברתית גבוהה ורעב של אנשים שחיים קיום בסיסי וכמובן חרב. בין היתר, בהתאם לעמים נוודים הם מכסחים את התרבויות היותר מבוססות שחיות על סיר הבשר ולא אוהבות כל כך להילחם.

הדור השני מבסס ובונה את האימפריה תוך שהוא לעתים נטמע לחברת השפע (אני חוזר - הפרטים מאוד מהוהים בזיכרון שלי אז סליחה על אי דיוקים), הדור השלישי מתפורר לאיטו והדור הרביעי והשמנמן כמו חזרזיר טעים מקבל על הראש מהנוודים הרזים והקשוחים.

אם ננפה מהתיאוריה את העיקרון של נוודות, נוכל להתייחס לחברות כנמצאות בשלב שונה של שכלול חברתי כשהערכים שונים אצלם. חברות שנמצאות במצב מלחמה מתמיד עקב איומים אובייקטיווים או סובייקטיווים נוטות להאדיר את מעמד הלוחמים והלחימה כמו שניתן לראות אצל הפלשתינאים - נקרא להם המקבילה של הנוודים - ששבויים בהאלהה של השאהידים, שלא מועילה להם לצאת מהמצב אליו הם (ואנחנו) נדחפו. קולות אלטרנטיווים שמנסים לעורר סולמות ערכים חלופיים לא זוכים להישמע והמפסידים העיקריים (מלבדנו) הם הפלשתינאים שמעמיקים את סבלם שלהם. כמובן שהליכדות הזאת מתגבשת מול אויב משותף לכל החברה הפלשתינית (פה אנחנו תורמים את חלקנו).

אנחנו לעומתם, שהיינו חברה מגוייסת שנים רבות, משנים את פנינו והצבא הוא לא הערך הכי מקודש אצלנו. יש לציין כי בגלל המבנה המורכב של החברה, שינויים שחלו במגזרים מסוימים עברו באופן שונה על מגזרים אחרים. והצבא והשירות שעדיין נתפס כערך העליון של האזרחות בישראל אצל חלק מהאזרחים מאבד מחשיבותו במגזרים אחרים, שרואים דמות אחרת לחברה ומעונינים להכניס סולם ערכים שונה, יותר אזרחי - ששם את החיים של הפרט לפני ההקרבה למען הכלל.

בנוגע לקמיקאזים - מדובר גם בחברה תחת איום חיצוני (שהחונטה הצבאית ששלטה בה יצרה במו ידיה). הם כמובן שאבו מרוח הסמוראים, שבינינו לא היו החבר'ה הכי מאוזנים. עם כל הכבוד לאחינו הסמוראים, הם היו מעמד פיאודלי עם חיבה לא ברורה לשפיץ של החרב.

כמו כן בנוגע לגרמנים - גם כאן מדובר בשטיפת מוח נאה (אם כי יש טענות שהשפעתה היתה חלקית בלבד) ששולבה בתחושה שדפקו אותם בסיבוב הקודם.

בנוגע לסיפור בעין עריק (זה המחסום עם הצלף, נכון?) אני מסכים עם התגובה הקודמת - צלף טוב יכול לחסל רבים וטובים לפני שמישהו יקלוט איפה הוא בכלל.

ועוד משהו קטן על חירוף נפש - אל תאמין לכל מה שאתה קורא - בסטלינגרד נורו אלפי חיילים רוסים על ידי הקומיסרים שדאגו שהם ידעו איך להילחם. ביטויי פחדנות (יש יאמרו אנושיות) לא התקבלו בברכה. וחוץ מזה, תאמין לי שגם אצלם וגם אצל הגרמנים לא חסרו השתמטויות התחמקויות וכו'. מדובר בבני אדם שעם כל הכבוד למיתוסים המעט מנופחים, רוצים לחיות למרות שמישהו דוחף להם למוח את סיפורי הבתולות שמחכות בצד השני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר