לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2005, 15:17
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אין שום סיבה אמיתית לקחת את הנשק למתנחלים עקב הפינוי...

אדון מופז כבר הצהיר שהנשק יאסף בקרוב למועד הפינוי כדי "למנוע" החמרה של המצב
אם יהיה שימוש באותו נשק של המתנחלים כלפי כוחות הבטחון...
זה כמובן שקר גמור ודמגוגיה לשמה כדי להכפיש את ציבור המתנחלים ולהמשיך את מסע
הדה-לגיטימציה שלהם כדי להקל את מלאכת הממשלה הבלתי לגיטימית של שרון...

ציבור המתנחלים הוא ציבור שומר חוק ורק המחשבה של פגיעה בשוטר או חייל מזעזעת את
אותם אנשים - 99.9% מהם לא יעשו דבר שאינו בגדר החוק. מה גם ש-0.01% שאולי כן יעשה
משהו - אז זה לצערי לא ניתן למניעה, הרי לא בעיה להשיג נשק ולהחביאו - אם באמת מטרת
אותו אדם לעשות משהו, הוא יעשה אותו, ולכן לקיחת הנשק מכלל המתנחלים זה עדיין לא
לגיטימי ולא מוצדק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2005, 01:42
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בציטוט שהבאת של מופז מדובר על הנשק הצה"לי בלבד
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מהארץ..."

שאני רואה שהבנת שצה"ל יכול לקחת אותו ויקח אותו ללא כל שאלות מיותרות מכיוון שהמטרה לה הוא ניתן לא תהיה קיימת יותר

לגבי הנשק האזרחי
הוא לא הוזכר בפתיחת האשכול והזכרת אותו מאוחר יותר
בציטוט מהארץ נאמר שלא ידוע אם ניתן יהיה לאסוף את הנשק האזרחי אבל המסמך שהבאתי שמפרט את נוהלי משרד הפנים לגבי מתן אישור נשיאת נשק אומר בפירוש שבמידה והעילה לקבלת
הרישיון לא קיימת יותר צריך לבחון מחדש את מתן האישור
מכיוון שיש תאריך להתנתקות ניתן לקבוע מראש (ואני לא אומר שזה מה שנעשה בפועל) מי יוכל להמשיך
לשאת נשק אזרחי ומי לא ויש מספיק זמן לזה (כחודשיים)

It's Never Lupus

ישן 16-06-2005, 02:43
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

כנראה שלא קראת מה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אז נפלת בפח..."

לא טענתי שהמתנחלים ינסו לפגוע בחיילים מי שחוזר על זה כל הזמן זה אתה

החוק מגדיר למי מותר לשאת נשק ולכן:
נשק צה"לי ניתן להגנת הישוב , מפנים את הישוב == אין צורך יותר בנשק הזה בישוב ולכן הוא יאסף ע"י צה"ל
נשק אזרחי (שלא מדובר עליו כרגע) - הרישיון להחזקתו ניתן על פי הנחיות משרד הפנים , העילה
של רוב המתנחלים לנשיאת נשק היא מקום מגוריהם , מכיוון שלא יגורו יותר בשטחים ניתן לבדוק לפני
הפינוי למי יש צורך אמיתי להמשיך להחזיק בנשק לאחר הפינוי , מי שהוראות החוק יגרמו לזה שאסור
יהיה לו לשאת יותר נשק ניתן לקחת (באמצעות המשטרה ולא צה"ל) את הנשק הזה לפני הפינוי עצמו
כרגע לא מדובר על נשק אזרחי בלבד אבל בהחלט יש למדינה אפשרות לעשות את זה

תאריך לאיסוף הנשק לא פורסם , בעת הפינוי יהיו כוחות הרבה יותר גדולים של צה"ל באזור ולכן
לא יהיה צורך בכיתות הכוננות של המתנחלים ואז ניתן לאסוף את הנשק

מה הפואנטה? החוק במדינה מגדיר מי רשאי ומי לא לשאת נשק
אחרי הפינוי לרוב המתנחלים לא תהיה עילה על פי חוק לשאת נשק

It's Never Lupus

ישן 16-06-2005, 12:51

זאת הטענה המרכזית של מופז ללקיחת הנשקים.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "כנראה שלא קראת מה שכתבתי"

ואתה חוזר על עצמך אז גם אני אאלץ...

מי שלא עומד בקריטריונים יותר (וזה לפי המשבצת שהדגשת בהודעת...) יחזיר את הנשק בעצמו ואין שום סיבה שבעולם שיקחו למתנחלים את הנשק עד לאחר הפינוי, מאחר שהם עדיין שם כל עוד לא התפנו.

חוץ מזה, אפרופו פואנטה, אתה גם משחק את הראש הקטן, מאחר ולא הנקודה היא לקיחת הנשק הצה"לי, אלא לקיחת נשק כדי שלא יפגע בחיילים שיפנו לכאורה. אם הסיבה הייתה רק הרצון למסירת הנשק ממניעים "טהורים" בלבד - לא היו כל כך חוששים והיו נותנים לזה לנוח לאחרי הפינוי - מאחר וטוענים שזה כדי שלא תהיה פגיעה - אז אפשר לבד להסיק את המסקנות הנדרשות, שהחזרת הנשק איננה הסיבה האמיתית (זאת גם כי יש את הנשקים האישיים ואת המשוגע לכאורה שיחביא נשק...)

ישן 16-06-2005, 13:48
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

ההחלטה אם אדם עומד בקריטריונים היא לא שלו
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זאת הטענה המרכזית של מופז ללקיחת הנשקים."

אלא של משרד הפנים

בכתבה דובר על לקיחת הנשק הצה"לי

להבדיל ממצב רגיל של אדם פרטי שהסטטוס שלו משתנה כאן מדובר בקבוצה גולה יחסית שלכולם משתנה הסטטוס ביחד ולכן ניתן לבחון למי להשאיר נשק ולמי לא לפני תאריך שינוי הסטטוס מאחר
ותאריך זה ידוע לכל

לאדם שומר חוק לא צריכה להיות שום בעיה להחזיר את הנשק כי הוא לא מתכוון להשתמש בו

הוא לא יזדקק בו יותר להגנה מאחר ולפני הפינוי צה"ל יגדיל מאוד את כוחותיו באזור ולאחר הפינוי ברור שהוא לא יזדקק לו יותר

כל מה שכתבתי מדבר על האפשרויות החוקיות של המדינה לאשר או לא לאשר לאדם להחזיק נשק

מי שמחזיק בנשק לא חוקי עבריין גם בלי קשר להתנתקות ואנחנו מדברים רק על האזרחים שומרי החוק

It's Never Lupus

ישן 16-06-2005, 20:14

שוב, חלומות באספמיה.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "שיקול הדעת הוא של משרד הפנים ולא של האזרח אם לדווח או לא"

לפי המשבצת (אני לא רוצה להדביקה שוב פה...) תפקידו של האזרח לפנות למשרד הפנים. מה שיהיה לאחר מכן זה לא רלוונטי בעליל (אם משרד הפנים יחליט שאין סיבה לאחזקת נשק וכו'...). האזרח יפנה למשרד הפנים וידווח - סוף פסוק. עכשיו מצידי תשבור את הראש עם הקישור והמשבצת ששאתה הבאת בעצמך.

אתה מדברר אנשים באופן גרוע ביותר, אני לא טענתי ולא פעם אחת שאסור לקחת את הנשקים, כן טענתי שזה לא לגיטימי וחסר כל בסיס כשהסיבה היא "פגיעה בחיילים"...

דברייך הם כמובן חלומות באספמיה ואם היו כל כך מובנים מאליהם, לא היה עולה הספק (עפ"י הארץ).

יאללה, קרא את זה 3 פעמים לפני שתחזור על עצמך שוב.

ישן 15-06-2005, 18:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צודק, ידוע שמי שחוסם כבישים היום, יירה בחייל מחר... צריך לקחת להם את הרובים
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אה, שכחתי. לחסום צמתים זה לא בניגוד לחוק."

הבעייה שמי שחוסם כבישים היום - עלול גם לדרוס... צריך לקחת להם את המכוניות.
מצד שלישי, מי שחוסם כבישים היום - עלול גם לחתוך מחר... צריך לקחת מהם את סכיני המטבח.
מצד רביעי, מי שחוסם כבישים היום - עלול להכניס מכות מחר... צריך להכניסם למעצר מונע.

בקיצור - העובדה היא שלמעט מקרה של שני פסיכים אלימים - לא היה מקרה אחד שבו היוו חוסמי
כבישים כלשהם, סכנה לחיי אדם (בניגוד למשל לרעיון לדרוס אנשים, שמסכן באופן ישיר את חיי
הנדרס...). לקחת מהם את הנשק זה לסכנם, נקודה. אם רוצים לאסוף מהם נשק - יש לעשות זאת,
רק א-ח-ר-י הגירוש, באופן מסודר, ורק למי שעובר לגור במרכז.

בין כה וכה אלה שנחשבים סיכון - ברור לכולם שיש לאוספו מהם.
ישן 17-06-2005, 14:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה תומך באלימות - ולכן אין לך זכות מוסרית לדבר על הנושא.
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אוי, מרן ori טוען שאיבדתי את הזכות."

טיעוניך הירודים (לא יעזור לך: לחסום כביש זה לא אלימות - אבל לדרוס זה נסיון לרצח) לא ממש מסייעים לך לחמוק מאותו פאק מוסרי של מאפיין חובבי אלימות קשה ש"מגנים אלימות".
אולי אתה חושב שהמשחקים בנוסח "מה תעשה לי", נותנים לך חסינות כלשהי (עקרון ה"אני אראה לכולם
שמאיימים עלי, בחסימה - ואז לא יעזו לחסום אותי, גם אם אשתין על חוקי המדינה והפורום), אבל אני
מודיע לך שוב (אחרי אין סוף אזהרות) שהפיפס תומך האלימות הבא שלך (ולא אכפת לי אם תגיד ש"הם
התחילו באלימות וזו בעייתם" - אתה תשמור על הפה והמקלדת שלך, ולא על זו של אף אחד אחר,
ומצידי ראה עצמך מופלאה לרעה על רקע עמדותיך תומכות האלימות...) - יביא לחסימתך. אין יותר
אזהרות. אתה תהיה זהיר-זהיר ותלמד להמנע מלכתוב דברי הסתה נגד ציבור שלם, ותמנע מלקרוא
לפגיעה בו.
ישן 18-06-2005, 15:44
  הנינוח הנינוח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
פרס חשף אתמול הסיבה לצורך הדחוף לקחת את הנשק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אין שום סיבה אמיתית לקחת את הנשק למתנחלים עקב הפינוי..."

מהמתנחלים:
בראיון לרשת ב' אתמול, הוא הודיע חגיגית שיש צורך דחוף לתת נשק קל לרשות הפלשתינית כדי שזו תוכל סוף סוף להלחם בחמאס. כאשר נאמר לו שנשק קל שנמסר לפלשתינים כבר הופנה בעבר נגד ישראל, פרס אמר שמדובר באגדה, וציין שנשק קל אינו מסכן את ישראל, אלא רק המחבלים המתאבדים.

נשאלת השאלה מדוע לא לספק לפלשתינאים טנקים ומסק"רים ומטוסים, שבהם משתמשת ישראל כדי להלחם בחמאס. חבל שפרס לא התייחס לכך. אולי בגלל שלמתנחלים אין טנקים וכו' ואין ממי להחרים אותם. התוצאה היא שהפלשתינים המסכנים יאלצו להתמודד עם החמאס ללא הנשק החיוני לשם כך...

אבל לפחות עכשיו יש הגיון בנטילת הנשק מהמתנחלים... הרי צריך לתת אותו לרוצחים הפלשתיניים !
http://news.msn.co.il/news/WorldNew...50618095200.htm

נערך לאחרונה ע"י הנינוח בתאריך 18-06-2005 בשעה 15:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:30

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר