לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2005, 18:06
  Mad Dog Mad Dog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.03
כתבה טירונות 02-מאמר

טירונות רובאי 02-סקירה

טוב מכיוון שאני כרגע בדחיית שירות עד הקיץ,וכיוון שהרבה אנשים לא יודעים פה הרבה על הטירונות הזאת (חוץ מזה שהיא בית זונות ויש בזה משהו),אני אכתוב פה סקירה על מה שעברתי במשך 6 שבועות באחד מבסיסי הטירונות של מערך מג"ל.

הקדמה- ברוכים הבאים לטירונות רובאי 02 של מערך מג"ל,רוב אלו שמגיעים לטירונות הזאת מיועדים להיות תומכי לחימה\ג'ובניקים במגוון תפקידים שונים ברחבי הצבא והם האוכלוסייה המרכזית של הטירונות או כמובן הטירונות המרכזית שבנות עושות.

למרות זאת,גם אני שמיועד לתפקיד לוחם (שייטת ספינות הטילים של חיל הים),עברתי את הטירונות הזאת וככה גם קורס חובלים וקורס צוללנים עוברים את הטירונות הזאת מהסיבה הפשוטה שצריך בחיל הים את ההכשרה היבשתית הבסיסית ביותר.

הרעיון- צה"ל מעביר את הטירונות הזאת כדי להפוך את האזרח\ית לחייל בזמן הקצר ביותר (חודש) על כל מה שמתפרש מכך:מרות,עמידה בזמנים,משמעת עצמית,סלנג צבאי,התנהגות חיילית וכו'

הטירונות הזאת רוב הזמן נראת מוזרה ולא הגיונית,ואפילו מבוזבזת,אבל בכל זאת אי אפשר בלעדיה,כיוון שללא משמעת בסיסית צבאית אי אפשר יהיה לעבור גם את ההכשרה הזאת ולהמשיך את השירות הצבאי.

משמעת- אחד הנושאים הבעייתיים של הטירונות הזאת ,היא המשמעת.

זה לא בא"ח חי"ר ששם המשמעת בשמיים ובעיות משמעת לא קיימות,זה בט"ר מג"ל שרוב בעיות המשמעת הצה"ליות קיימות בו.

מנסים לגרום לך למשמעת בסיסית ולא בעייתית במיוחד,אבל רוב האוכלוסייה של הטירונות גם לא מסוגלת לשמור על זה.

המטרה היא ליצור משמעת אצל המחלקה במידה שאפשר יהיה לתת לה יותר חופש ואחריות (אצלי זה לא קרה באף שלב של הטירונות,אולי פעמים ספורות).

אפשר להגיד שהמשמעת שם סבירה,אבל רמת הבעיות מאוד גבוהה ביחס למקומות אחרים.

אוכלוסייה- את סוגי האוכלוסייה בטירונות הזאת אפשר לחלק ל2- הפחות בעייתית(חיל הים,מודיעין,עתודאים,קשר,וחיל האוויר) לעומת אוכלוסיית הכלל צה"לית שהיא הבעייתית יותר.

יש פעמים שאלו שמיועדים מראש למקום מסויים יעשו את הטירונות בפלוגה נפרדת (כמו הפלוגה הכחולה של חיל האוויר או מחלקות מסויימות שמכילות רק אנשים מאותו החיל) ולפעמים יערבבו אותכם (כמו שקרה לי- חיל הים+ נפלי טייס +עתודאים + משוחררי כלא צבאי) או שכולם יהיו פשוט חלק מטירונות כלל צה"לית.

אתם עלולים למצוא את עצמכם סובבים בים ערסים\אנשים משונים,אבל אין מה להתבאס כי את הבעיות הם עושים למפקדים ולא לכם J ,תשתדלו להתייחס בכבוד לכולם והכבוד יחזור אליכם (מניסיון),ומצד שני תשתדלו לא להיגרר אחרי הבעייתים כי זה עלול להתנקם בכם (כן כן).

הסגל- טוב הגענו לאחד הנושאים הבעייתיים של הטירונות הזאת,שנקרא הסגל.

הסגל כמעט כולו עבר קורס מכ"ים טירונים והגיע לבט"רים השונים לפקד על טירונים חדשים.

העניין שהם בעצם היו תקועים בבועה הזאת שנקראת קו"מ מג"ל היא כבר בעייה.

לי אישית יצא שמכ"יות שהיו בגילי וסיימו ללמוד באותו הזמן כמוני פיקדו עליי,ונכון הפז"מ הוא המשמעותי בצבא,אבל הן כנראה שכחו שהן היו באותו מצב כמוני עד לפני שינה.

הסגל מתחלקה בצורה הבאה:

מ"פ-מפקד הפלוגה ,הסמכות הכי עליונה בפלוגה,שאחראי על כל המחלקות ואחראי כמעט על הכל:משמעת,תכנים,משפטים וכד'.

הוא הסמכות הכי עליונה שלכם,לפני מפקד הבסיס,והוא לרוב סגן שהתקדם בסולם הדרגות של הבט"רים ושימש בכל התפקידים הזוטרים עד שהגיע לדרגה זו.

הוא מופיע לפעמים בפלוגה,בשיחת פתיחה,בהשבעה ורואים אותו מסתובב בפלוגה אבל האינטרקציה איתו היא מעטה (אלא אם תהיה חייל בעייתי הוא יכיר אותך טוב)

אצלנו הוא הסתובב במחשבה שהוא רמבו עם נעליים אדומות ומקוצר+אלביט,והיה בטוח שאנחנו מפחדים ממנו (רובנו לא רכשנו כבוד למי שלא עבר הרבה בשירות הצבאי שלו והתנהג כאילו הוא בא מהיחידות שדה)

סמ"פ- אחראי על ענייני המנהלה והבטיחות בפלוגה,ואותו כמעט שלא ראינו

מ"מ-יש כמה כאלה,וכל אחת אחראית על המחלקה שלה,במגוון תחומים,מעבירה שיעורים ותכנים בעצמה,ובבעיות שונות ומשונות ניתן לפנות אליה במידה והמפקדות לא יוכלו לעזור (בעיקר בקשה ליציאות הביתה מסיבות שונות ומשונות)

רס"פ-זהו לרוב מ"כ שלא יצא לקורס קצינים והגיע לפז"מ שנותנים לו את התפקיד הזה.

הוא אחראי בעיקר על התחזוק השוטף של הפלוגה (כמובן עם כמה עבדים זולים שנקראים טירונים,תדעו שאם אתם הולכים לרס"פ אתם תרימו משהו כבד),על משמעת,ועל ציוד מסויים במידה ותצטרכו.

הוא מסתובב הרבה בפלוגה,ותראו אותו די הרבה (יש מסדרי עונשים איתו שכוללים פק"לים,ויש הרבה אנשים שמגיעים למסדרים האלו רק כדי לשמור על כושר J )

סמל\ת- עוד מ"כ\ית שלא יצאו לקורס קצינים והמשיכו לתפקיד הזה (הסמלת שלנו הייתה רב"טית על תקן סמלת עד שבסוף טירונות היא קיבלה דרגת סמל..),שהוא אחראי על כל עניני המנהלה של המחלקה שזה אומר: פריסות,מנורות,ניירות טואלט,שירותים וכד',והיא זאת שתדאג לציוד שקיבלתם במהלך הטירונות (תשמרו עליו טוב! יש גניבות ואתם עלולים לעלות למת"שים!),במידה וחסר לכם תצטרכו לפנות אליה.

איתה גם תעברו שיעור או שניים,אבל היא תתעסק בעיקר בענייני המנהלה וגם במשמעת,זאת עלולה להיות דמות מאוד מציקה ומעצבנת,אבל מתרגלים מתישהו. (שהסמלת שלנו עזבה לקורס סמלים,הגיע סמל שחשב שהוא ישנה את כל הפלוגה בשבוע והוא חיפש אחד אחד מה לא בסדר)

מכיו"ת- אלו יהיו המפקדות הישירות שלכם על כל המשתמע מכך ואותם תראו הכי הרבה בטירונות,לכל אחת תהיה צוות משלה,והיא זאת שתעביר לכם שיעורים,תדאג לבעיות שלכם עד כמה שהיא יכולה,תעביר לכם תכנים,תעניש אותכם ישירות בפק"לים או עוד עונשים שונים ומשונים,תבחן אותכם,תטווח איתכם במטווחי איפוס,ואולי בסוף תצחק איתכם.

חופ"ל-אותו תראו כל בוקר במידה ותרשמו למסדר חופ"ל,והוא זה שיטפל בכם עד כמה שהוא יכול,ואם הוא יראה שהוא לא יכול לעשות כלום הוא ישלח אותכם למרפאה לרופא.

משק"ית ת"ש- יש לכם בעייה בבית?,צריכים הקלות בתנאי שירות,רוצים לעבור יחידה? זאת הכתובת שלכם

זהו הסגל שלכם למהלך כל הטירונות,אני חוץ מלמ"מית ולמ"כית (אני לא מכליל את החופ"ל והמשק"ית ת"ש) האישית שלי ומפקדת של צוות נוסף לא הייתה לי הערכה בגרוש לאף אחד מהם,כי כל הזמן שהם דיברו על כבוד,לא היה כבוד אלינו כמעט,ושהם לא ידעו מה לעשות עם גורמים בעייתיים במחלקה הם חשבו שלהעניש את אלו שלא עושים בעיות גם יעזור להם,מסתבר שזה רק דרדר את המצב,ואנשים שהיו בסדר רוב הזמן הרגישו שאין להם מה להפסיד בלעשות שטויות ותבינו לבד מה קורה.

בגלל אטימות של כמה מהמכיות אני אישית כמעט הגעתי לבי"ח אם לא הייתי מתעקש לראות חובש כל דקה,ואח"כ עוד לשמוע שאני אשם, בניסיון לכסתח שהסגל אשם (מסתבר שהמכיות לומדות מסלול רפואה מקוצר בקורס שלהם),לא הוסיף להערכה שלי לרובן..

ורק לצורך העניין אין שבירת דיסטאנס פורמלית בסוף הטירונות הזאת,ולנו היו הקשבים וזמנים עד שעלינו לאוטובוסים החוצה.

שינה- את השינה תעבירו באוהלים אמריקאים+ 4 כיווני אוויר+ מנורה או בחדרים, (במידה ותהיו במחנה 80,אבל גם שם לא כולם ישנים בחדרים אלא גם באוהלים כמו שקרה (לעבדכם הנאמן)ושם ישנים בערך 12-14 איש,ובאמת שזה סבבה ולא רע לישון באוהלים ותזכרו שזה כולה חודש,וחבריכם ביחידות השדה השונות נמצאים בהם לא מעט זמן...

בלילה ישנים 6 שעות,כולל זמן שמירת מאהל (לא תמיד מתעוררים גם לזה,ואצלנו שברו לא מעט פעמים שמירות מאהל ואף פעם לא עשו לנו כלום,אני מתאר לעצמי מה היה קורה אם היינו בטירונות 03+).

שירותים­- סבירים בהחלט,לפעמים הם נראים זוועה,אבל אחרי נקיון יומי הם נראים סבירים למדי.

אצלי בפלוגה תא אחד היה מקולקל ככה שהיו 3 תאים לכל המחלקה (למרות שאין הרבה בעייה להכנס לאלו של המחלקה שנייה),אבל הסתדרנו.

נייר טואלט וסבון מקבלים כל ערב,וכל בוקר,וכל היום יש תורן שירותים במידה ונגמר הוא דואג להביא את החסר.

מקלחות- אחד הקטעים שלרוב האנשים יש בעיה איתו,אבל גם הביישנים מבין המחלקה מהר מאוד התרגלו והעניין לא הפך לדאגה או פחד,היו 6 תאי מקלחת לכל המחלקה שרוב הזמן היו תקינים,אבל תשכחו מפרטיות כי כאן לא קיים כזה דבר.

אחת הבעיות שהייתה אצלנו בפלוגה היו המים-במשך השבוע הראשון וחלק מהשני לא היו מים חמים בכלל ואמרו לנו שזה בעייה כלל בט"רית (רק שהסתבר שלפלוגות אחרות היו מים חמים כל הזמן..) אבל לאחר מכן היו ימים של מים רותחים והיו ימים של מים קפואים,לא הייתה שיחה שלא התלוננו על העניין,אבל מי שרוצה ממש להתקלח יסתדר גם עם המים הקרים..

כושר- אם באת לחפש כושר בטירונות הזאת,אז לא תמצא.

חוץ ממבחן בר-אור (שכלל ריצת 2000 שהייתה הכי ארוכה בטירונות הזאת) שהיה אולי הדבר היחיד שבאמת עשינו בו כושר ועוד מד"ס יחסית בסדר,רוב הזמן לא תעשו שום דבר פיזי.

בתאוריה אמורים להיות 6 מד"סים שמועברים,אבל 4 מהם מועברים ע"י המפקדות והם באמת שאולי בגדר חימום.

ברוב הבקרים יש א"ג,אבל הוא לא כולל יותר מחימום פק"לים זריזים וזהו..

אצלנו מרוב שהרגשנו פדלאות,רצנו אישית בשעות ט"ש ושיחקנו כדורסל..

המסע של הטירונות הזאת הוא 3 ק"מ ומתבצע בהליכה,וממש ממש ממש לא קשה ככה ,שאלו שבאים ללא כושר לטירונות הזאת,מממש אין ממה לחשוש,כי תצאו עוד יותר פדלאות ממה שאתם... J (יש אנשים שהוציאו פטורים גם מהמד"סים המגוכחים האלו..)

דרישות ונהלים- במהלך הטירונות יהיו ממכם דרישות בסיסיות: הופעה,גילוח,צחצוח נעליים,מסדר בוקר באוהלים,איך לפנות למפקדים,נוהל פנייה לדרגות הגבוהות (מ"פ ומ"מ),איך לעמוד מול מפקד (נשק מקדימה שאתה מדבר איתו),הקשבים לדרגות השונות וכד'.

יש דרישות שלא יגידו לכם,וחושבים שאתם אמורים להבין לבד..

אני לדוגמא עד היומיים האחרונים של הטירונות הסתובבתי עם פיאות יחסית ארוכות ואף אחד לא העיר לי (כולל המ"פ,המ"מ,הסמל והרס"פ),ודווקא שהמ"פ חטף קריזה על המחלקה הוא החליט להעלות אנשים על זיפים או פאות (על פאות לא ידעתי בכלל),ככה שתשימו לב גם לדברים הקטנים,כדי שלא תצטרכו לעלות למשפט בגלל שהמ"פ ה!@#%$^^&* החליט להראות שהוא סמכותי

תכנים­- אוקיי הגענו לשלב שאמור להיות יותר מעניין בטירונות וכל נושא חדש יועבר בצורת סדנא-בשיעור עם המ"מ ולאחר מכן שיעור צוותי עם המפקדת הישירה שלכם,לאחר מכן תרגול וכד'.

התכנים כוללים:

סדנת נשק,סדנת מ.ק 77,סדנת עזרה ראשונה,סדנת שדאות (כולל יום שדאות מצ'וקמק שאצלי עוד קוצר בגלל עומס חום),סדנת אב"כ,שיעורי ערכים,מור"קים וכד'.

תכל'ס אפשר להעביר את כל התכנים האלו בשבועיים וקצת אבל מורחים אותם לאורך כל הטירונות,והתכנים עצמם בסיסים למדי.

מטווחים- הנשק שתסתובבו איתו בטירונות ותטווחו בו הוא אם-16 ארוך ,בסה"כ יש 3 ימי מטווחים שבהם טווחים כמה סוגי מטווחים,אבל רק לצורך העניין אחרי מטווח יום ומטווח לילה אתה מבחינת הצבא מוסמך כבר לרובאי 02.

לכל אלו שמרגישים לא בטוחים עם הנשק,אל דאגה עם היריות זה יעבור J

אוכל- טוב,אני לא ארחיב במילים ואגיד שרוב האוכל הוא בלשון המעטה לא משהו,אבל איכשהו מסתדרים איתו עד סוף הטירונות,ויש ימים בודדים שיש אוכל יחסית טוב (להוציא את שבת שהאוכל מעולה),ככה שאם ממש לא תאהבו את האוכל ויש לכם מספיק כסף,תוכלו למצוא משהו בשק"ל החלבי\הבשרי,או שתאכלו הרבה לחם ופירות בפריסות השונות.

בימי מטווחים תאכלו מנות קרב,זה נראה לכם מגעיל אבל מסתדרים מהר (לי אישית יצא לאכול יותר פעמים מנות קרב כיוון שהגענו לבט"ר ממש לפני פסח והמטבח היה בהכשר,ובמתכונת חדר אוכל בפסח באמת שהתגעגעתי למנות קרב)

זמן פנוי- יש לכם יחסית הרבה זמן פנוי במהלך היום:

2 פריסות של 20 דקות כל יום

3 הפסקות לאחר הארוחות (חצי שעה בבוקר ובערב ו50 דקות בצהריים)

שעת ט"ש+זמן פריסה בלילה

בזמן הזה תוכלו לעשן,לדבר בפלאפון,לשבת בשק"ל,סתם לנוח באוהל או לדבר עם המפקדים שלכם על הבעיות השונות שיש לכם.

עונשים- כן גם בטירונות הזאת זה קיים,אבל ברובם המפקדים לא עמדו מאחוריהם חוץ מפעם אחת.

לפעמים העונשים בהתאם לזמן יהיו פק"לים ישר או במסדר רס"פ אבל אלו במידה ועשיתם משהו יחסית קל (איחרתם בעיקר),לעומת זאת על דברים יותר חמורים (התחצפות למפקדים,אי קימה בבוקר וכד') תקבלו שעות ביציאה או אף שבת,ולמרות זאת רק פעם אחת עמדו מאחורי העונשים האחרונים..

שמירות\מטלות- טוב הגענו לקטע היותר מעצבן אבל אין מה לעשות,גם בתור טירון את זה צריכים לעבור.נתחיל מהשמירת מאהל שאותה יש כל יום לאורך כל היום,ביום תשמרו שעה ובלילה תשמרו חצי שעה על המאהל כדי למנוע גניבת חפצים של אנשים מהמחלקה שלכם.

כל מחלקה עושה כמה ימי שמירות בסיסיות,זה משתנה ממחזור למחזור,המחלקה שלי עשתה 4 ימי שמירה כל הטירונות ושבת שמירות אחת,לעומת זאת תורנות מטבח פעם אחת לא עשינו,רק ביום האחרון לטירונות וזה בגלל שהבט"ר היה ריק וגם זה לכמה שעות.

בפוטנציאל כל מחלקה צריכה לעבור יום שמירה ויום מטלות.

עכשיו במהלך כל הטירונות תהיה במשך כל יום מטלות שוטפות בפלוגה כדי לשמור אותה נקייה ועומדת,ויש ימי מטלות מיוחדים שנועדים לשמר את הפלוגה,תעבירו את זה בסבבה,אל תתחפשנו ותעזרו לחברים שלכם,הכי חשוב.

יש מקרים שעושים תורנות באפסנאות,או אצל קצין התחזוקה של הבסיס,או ששולחים אותכם למטבח לעזור בפריקת משאיות שבאות להביא אספקה לבסיס.

יציאות- טוב אז בטירונות הזאת לא תסגרו הרבה,לרוב זה שבת אחת ובמקרה הגרוע שתיים.

במידה ותסגרו שבת לרוב זאת תהיה שבת שמירות,ככה שזה לא שבת רגילה,אבל איכשהו מעבירים אותה ומשתדלים להנות ממנה כמה שאפשר.

לרוב תצאו כל שבוע,ובסוף הטירונות יוצאים עוד באמצע שבוע הביתה..

לסיכום- סה"כ הטירונות הזאת עוברת מהר,ועושים הרבה שטויות עם החבר'ה,אבל לפעמים מסתובבים בתחושה של תיסכול (במיוחד החבר'ה שלי מחיל הים שהרגישו לא שייכים למקום הזה),או מרמור,כי באמת הרבה פעמים לא היה מה לעשות איתנו והיו ימים שלא עשינו כלום,אז שלחו אותנו לנקש עשבים,למתוח אוהלים למרות שלא היה צורך,או בגלל האטימות והפוזה של המכיות ששוב אני חוזר הן בחורות בגילך שחושבות שהן יודעות הכל,אבל גם זה עובר,ואני אישית חשבתי לעצמי שאני לא נשאר שם הרבה זמן,והן כן יישארו בדיכאון הזה,ואני ממשיך למקום אחר שאמור להיות יותר טוב.

תהנו כמה שאתה יכולים,קחו הרבה דברים בקלות,ותאמינו לי שכל הסגל זה באמת פוזה אחת גדולה,ואפילו נחלוואי שהיה איתי במרפאה באחד הימים שבא לקבל גימלים לא הבין למה הן משחקות אותה,כי אין להן סיבה אפילו.

שיהיה בהצלחה

ומקווה שעזרתי לכם במקצת...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2007, 20:13
  משתמש זכר XpHunTeR XpHunTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
גם אני במחנה 80, טירונות 02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mad Dog שמתחילה ב "טירונות 02-מאמר"

אני כרגע בטירונות 02 במחנה 80, ואני מאשר את כל מה שהוא אמר.

כמה שינויים:
- מקלחות - יש מים חמים רוב הזמן..אבל תזהרו לא לקבל כוויה כי לפעמים זה קופץ בין הטמפרטורות במהירות..
- שירותים - אצלנו השירותים מסריחים, מלא זבובים עפים שם, תמיד אין נייר טואלט אז תדאגו להביא הרבה מהבית!
- אוכל - כשהוא אמר סביר אז תחשבו יותר בכיוון של סביר מינוס.

לזה שלא מבין את הקיצורים:
מ''פ - מפקדת פלוגה
סמ''פ - סגנית מפקדת פלוגה
מ''מ - מפקדת מחלקה
רס''פ - לא זוכר..אבל היא משחקת אותה מאוד קשוחה בנוגע למשמעת אז לא להתעסק איתה
סמלת
מכיו''ת - מפקדות כיתת טירונים (בקיצור, המפקדות הרגילות..)
חופ''ל - איזה טמבל אחד ששמו כדי לסנן את כל הבכיינים שרוצים לבזבז את הזמן של הרופא. קשה מאוד עד בלתי אפשרי להוציא ממנו ומהרופא פטורים או גימלים.
משק''ית ת''ש - איזו אחת תמימה עם פנים של 'זה סוף העולם'..אם יש לכם בעיות בבית ואתם רוצים הקלות..היא הכתובת.

טיפ: ישנים באוהלים ואתם תראו ליד הנורה הרבה יתושים ענקיים כאלו אז כדאי מאוד שתקנו 'אל-תוש' אם אתם לא רוצים להתעורר עם 5 עקיצות ביד אחת.
ישן 21-04-2007, 20:44
  SyPhEx SyPhEx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mad Dog שמתחילה ב "טירונות 02-מאמר"

אחלה של מאמר!
כמה דברים :
א', זה כבר לא מג"ל , הורידו את הגרשיים , עכשיו זה רק מגל
ב', בלי להעליב אף אחד ספציפית , אבל במקום לייפות מילים "אוכ' בעייתית וכאלה" , רוב האנשים ב01 ו 02 בבט"רים שלנו פשוט אנשים בלאי ... הרוב ערסים , אנשים שלא התפנו והיו בכלא
ואנשים שיודעים להוציא את הפטורים הכי מגוכחים בעולם , קצת קשה להם לקום חודש ב 5וחצי בבוקר כדי לעשות 20 פק"לים ומתיחות ... בשבוע מטווחים שהייתי בהם בניצנים ראינו כאלה אנשים בלאי
שאתם פשוט לא מאמינים שהם חיילים במסגרת צבאית , החל מהדיבור הנגוע שלהם , עד ההתנהגות עצמה (שוברים קו יורים ועוד מתפלאים כשמ"כית שלהם צועקת עלייהם, זורקים אבנים, הולכים מכות, ושמעתי
על מקרים שחיילים הרימו ידיים (!) על המפקדות שלהם) ועד המנטליות שלהם.
ג', בהמשך לסעיף ב' אני רוצה להגיד שכרגע אני במגל בבה"ד 12 בקורס מ"כים ק"ומ כ"ד עוד שבועיים אנחנו מסיימים את האימון הבסיסי ואחרי הדברים שראיתי בניצנים אני רק רוצה עוד יותר להיות מ"כ
כדי לראות אם אפשר באמת להחדיר אפילו בחייל אחד טיפה משמעת בבט"רים הרגילים .. למרות שבגדול המטרה שלי היא לעשות כמה מחזורים בבט"רים ולחזור חזרה לבה"ד 12 להיות מ"כ בקו"מ שזה נראה
לי אחד הדברים הכי טובים שיש !

בעקרון המסעות זה שטויות , המשמעת הדוקה יותר מין הסתם זה לא סתם אימון בסיסי זה קורס מ"כים , אחלה אנשים (לרוב ...) אחלה של סגל, אחד אחד שפיצים ושפיציות
וכמובן , שאנחנו עושים את הקורס עם עוד 2 מחלקות של בנות שזה לעצמו צ'ופר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר