לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2005, 19:08
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
זק"א לשרון: "עצור את הקרימטוריום"

פנייה דחופה לראה"מ: "עצור את הקרימטוריום"
מאת:
יענקי.ש
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ladaat.net/old/upload/1090490411.jpeg]

זקא". "אמונים על כבוד המת". ארכיון

השבוע הקימה חברה בשם "עלי שלכת" לראשונה בישראל "קרימטוריום"–תנור לשריפת גופות בישראל, וכבר הספיקו לשרוף גופה ראשונה, של גוי. ארגון זק"א יצא בגילוי דעת בעקבות הפרסום ומתריע כי "הדרך בהנחלת מושג חדש זה כתחליף לקבורה, מהירה ביותר, ובאם חשבנו שכבר ראינו הכל בהתדרדרות הנוראה של החברה בישראל, ברצון להידמות לגויים, הרי שוב הופתענו. פירצה חדשה זו בחילול ובזיון הנורא של כבוד המת עלול לפגוע באמונה בהשארות הנפש ובמושג של כבוד המת שהיתה נחלת העם היהודי מאז ומתמיד עד כדי מסירות נפש בהבאה לקבורה של יהודי בכל מצב. מעבר לאסוציאציה למראות הקשים של השואה".
ארגון זק"א גם פנה בפנייה דחופה לראש הממשלה, לרבנים הראשיים, ליועץ המשפטי לממשלה, ולמר מאיר שפיגלר ראש יחידת סמך דת במשרד ראש הממשלה, בבקשת התערבות מהירה לעצור מבעוד מועד פירצה זו. בפניית זק"א מצוטט גם פסוק מהנ"ך: "כה אמר ה' על שלשה פשעי מואב ועל ארבעה לא אשיבנו, על שרפו עצמות מלך אדום לסיד". כששם מדובר בגופה של אינו יהודי, האם יעלה על הדעת שריפת גופות יהודים בארץ ישראל? נאמר בפנייה.
עוד נמסר מארגון זק"א כי עצם זה שהחברה מסתירה את מיקומו של הקרימטוריום, סימן הוא שיש להם סיבה לכך, ככל הנראה משום שאין להם אישור לא ברמה הממשלתית ולא ברמה של רשיון עסק, ארגון זק"א עושה מאמצים לעלות על המיקום ולהגיש תלונות לגורמים הרלבנטיים.

לדעת נט

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2005, 19:59
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לפי כבוד נשיא ביהמ"ש העליון יש לנו חוקה בלתי-כתובה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "ברצוני לתקנך,"

והיא מבוססת על מגילת העצמאות וחוקי היסוד. בכל אופן מגילת העצמאות מבטיחה חופש פולחן, אבל את מעדיפה לכפות את פולחנך על גוי - ולכן את לא יכולה להמשיך ולהגן על "ערכיה של מדינת ישראל" כשאת רומסת אותם בעצמך.

קבורה יהודית רגילה היא הנחת הגופות במערת קבורה ואסוף העצמות לאחר מכן. את בטוחה שככה עדיף ?

שריפת גופות היא מנהג גויים, כמו חגיגת הסילבסטר, עמידה בצפירה, נסיעה לקניון בשבת ועוד. מתי בדיוק הפכת לחרדית שמפחדת "ללכת בדרכי הגויים" ? מתי בדיוק הפכה מדינת ישראל למדינת הלכה חרדית ?

ישנו טיעון שדווקא הייתי מצפה שתביאי, וזה הטיעון שזה פוגע בניצולי שואה - ואת זה אני מקבל. אולי באמת אפשר לחכות עם זה עד שלא ישארו ניצולים, אבל עדיין אני לא רואה סיבה שלא לאפשר לגוי להישרף אם זו בקשתו האחרונה. אין שום דבר ביהדות שאוסר עלינו לאפשר לגויים לקיים את מנהגיהם, וביחוד בתור עם שנרדף על אמונתו אסור לנו לרדוף אחרים על אמונתם, במובן של לא לאפשר להם לקיים אותן.

ישן 15-06-2005, 20:26
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "לפי כבוד נשיא ביהמ"ש העליון יש לנו חוקה בלתי-כתובה"

תגבותך לנושא החוקה מיותרת. אתה חוזר על דבריי שנאמרו ומאשר אותם.
מגילת העצמאות היא בסיס לחוקה העתידית של מדינה ישראל.

לא ירדת לסוף דעתי. מדינת ישראל שונה מכל מדינה אחרת בשל היותה מדינת לאום.
כל הכוונה להקמת מדינת ישראל הייתה בהקמה מדינה לעם היהודי בלבד.
לצערי, שילוב של מדינה יהודית ודמוקרטיה יוצר בילבול ומתכון להעלמותה של המדינה היהודית.
האם אתה רוצה שזה יקרה?

נושא החרדיות - התיחוסתך לנושא חרדיות ודת מראה שלא הבנת אותי.
" לצערי מדינת הלאום היהודית בסיסה במקורות הדת והם חלק מהערכים של הלאום היהודי (מדינת היהודים)."
עכשיו אני מקווה שאתה מבין שאיני חרדית ולא הפכתי לכזו.

שריפת הגופות תגרום התנהגות אחרת ושונה ממנהג העם היהודי ואין לי התנגדות שלאומים אחרים במדינת ישראל ישרפו את מתיהם.

ישן 15-06-2005, 21:15
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
נשגב מבינתי הכבוד שאתה מייחס לדרך
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כן. אחרי מותי. וזה לא בדיוק נושא להתחכמות, אז כדאי שתרגע"

אני לא מכיר את הרמיזות שאתה מדבר עליהן, אצלי זה באופן בסיסי בלתי נתפס שיהודים ירצו להיפטר מהעולם ללא קבר ישראל, בלי קדיש, בלי אזכרה. עצוב, מה להגיד. זה אחד מהדברים שיהודים שמרו עליהם מאז ומתמיד, מהלידה (ברית) ועד הפטירה (קבורה) ועכשיו יש יהודים שמערערים על שני הדברים הללו שבמובן מסויים מגדירים אותם.

איפה היהדות אצל אותם היהודים? אם אני לא רואה אותה, זה לא אומר שהיא לא נמצאת!

זה קצת לא פייר כלפי סבתך לגרור אותה לדיון, לדעתי. ואני גם לא רואה את ההיקש שאתה מנסה לעשות בין שריפה כזו לבין שריפה אחרת..

ישן 15-06-2005, 22:31
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
המושג של "קדושה" נועד להשתמש בז'רגון של המאמינים
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי bat100 שמתחילה ב "ואם כך הוא, אז איך זה מסתדר עם קדושת השריפה?"

העם היהודי שסבל מיתות משונות כל תולדותיו, צריך לדעת ולהבין שאין קבורה "מועדפת", שמקנה "זכויות" עדיפות בעולם הבא. עצם הרעיון הזה הוא חילול זכרם של עשרות דורות של כאלה שנהרגו על קידוש השם. האם החרדים מעזים לטעון, שהקב"ה מעדיף את מי שהלך לעולמו בשיבה טובה, ונקבר בטקס חגיגי, על הר הזיתים, על פני אלה שנטרפו ע"י אריות בקולוסיאום, שנשרפו על המוקד בימי הביניים, ש"התאיידו" בפיצוצים ובמלמות, ומעל לכל המיליונים בשואה שלא באו ל"קבר ישראל"?

בעיני המושג של קבר ישראל כ"כרטיס כניסה" לכל מיני זכויות בעולם הבא, הוא מגונה וגס רוח, והוא מיחס לקב"ה רשעות לא מבוטלת.

נניח שאני בכפירתי טועה, ויש אלהים ויש עולם הבא. האם סבתי עליה השלום לא תגיע ל"ארץ המובטחת", אליה אני אגיע "בזכות" זק"א? מגעיל אותי אפילו לחשוב בקוים כאלה.

אם יש גן עדן - אז סבתי הגיעה לשם גם אם גופה נשרף. אז גם אני אבחר ב"מסלול" הזה.

ישן 15-06-2005, 22:17
  bat100 bat100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.03
ישנן מילים מתוך "לקסיקון השואה" שעדיין קשה לרבים מאיתנו להעלות על דל שפתנו, כמו:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "זק"א לשרון: "עצור את הקרימטוריום""

"סלקציה"
"מוזלמנים"
וגם "קרמטוריום".
"קרמטוריום" כמילה (כתובה או נהגת) וכל שכן כמכונה-פיסית שרירה וקיימת
המסמלת את ההתגלמות התפלצתיות!

כשראיתי השבוע את החדשה הזו, הבטן התכווצה.
כן, גם אם זכות האדם וחירותו וכו'..
פעם, הייתי אומר שלעולם נישא את הצלקת הזו של השואה -
היום אומר בצער שאינני בטוח שהיא תלך עם עמנו לעד..
אבל לפחות כל עוד חיים ביננו, בארץ ישראל שרידי האוד המוצל (גם הביטוי הזה עושה לי עור-ברווז) ולענ"ד לפחות גם ילדיהם- צריך להלך על קצות האצבעות ביניהם
בלי רִגשות-"נדפקנו"מיותרים!
ולהשלים בקלות יתרה עם כל הויתורים הכי גדולים כקטנים שיש, כאילו כלום הם -
בטח ובטח לעומת רגשות האנשים הללו!!
ישן 16-06-2005, 08:17
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
ואם בעניין המהותי עסקינן
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי bat100 שמתחילה ב "לפני שאתה מוצא ביטויים היאים לעלי החסה מגוש קטיף, צריך למצא ביטוי ל"ואגנר"."

הרי שניתן לטעון כי מכל רכיבי מכונת ההשמדה הנאצית, דווקא למישרפות היה תפקיד שהיטיב עם הנספים. אחרי שכבר נגזלו מהם חייהם, חסכה מהם השריפה המסודרת את בזיון הגופה שהיה נחלתם של נרצחים במקומות אחרים ובנסיבות שונות.

לא הכל ראציונל, אבל מסתבר שכבר לפני עשרות שנים הסכינו הניצולים (גם אם חלקם נאבקו) לפיצויים מ"גרמניה החדשה" (שחלקם בתקומת ישראל הכלכלית גדולה), לשיתוף פעולה צבאי (שחלקו בבניית צה"ל עצום) לתוצרת מפעלים שהעסיקו עובדי כפייה בתקופת המלחמה וללימודי גרמנית באוניברסיטאות.

אז ישראלי ערל לב יכול לקנות מכונית מתוצרת המפעל שאהב הצורר, וגם יוכל לוותר על חלקן של התולעים בחיסול שרידיו האורגניים.
יש רכבות בישראל, וגרדום אחד, והרבה מקלחות ופולקסוואגן... יהיה גם תנור בטמפרטורה גבוהה למי שרוצה חיי נצח בצנצנת בויטרינה של צאצאיו המבועתים.
ישן 16-06-2005, 17:38
  bat100 bat100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.03
ניסית פעם לצייר פרצוף על קרימטוריום ולקרא לו "צ'יטי צ'יטי בנג בנג"?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "ואם בעניין המהותי עסקינן"

תפקיד החיפושית או רכב אחר מסוג פולקסוואגן - לא מקביל או דומה לקרימטוריום.
(האמת שאין לי מושג מה היתה תוצרת הקטרים)

אישית, אני לא קונה תוצרת גרמנית.
אני אקנה רק מוצרים תרופתיים ועזרה צבאית (צוללות וכו')
ומה שיעזור לשלום האדם בארץ באופן המקסימאלי.
אני בעד השילומים.
רבים שעברו את השואה התנגדו לה.
טוב שהשכילו לגבות אותם.
אין לי ויכוח איתך ואף מסכים עם התייחסותך לאלו
ומלבד מלימודי הגרמנית (יאק) הלא הכרחיים.
בקיצור, היכן שנעזרה מדינת ישראל כדי להתרומם - זה 'אחלה'!

ושוב, לעניין הסמאנטי:
מקלחות היו גם לפני וגם אחרי.
היו גם כסאות וריצפה וגג.
שערות ושיניים ועוד..
אפילו גרדום היה תמיד.
ותמיד שימושו היה מזויע.
אבל השואה "זכתה" במילים שהזכרתי , ובמקלחת גזים, ויודנרט ועוד ועוד וכיוצ"ב
שעדין נתפסים באסוצייאציה לזמן ההוא.
וזה קשה.
אפשר לצחוק על כך ואפשר להבין שיש דברים שלא נבין.
אז מי שממש דחוף לו ללהוב - ברור שזה זכותו,
אם הוא יתעקש לקפוץ לתנורה של קרמיקאית
לא אוכל לעצרו מלהפוך ולהיות חלק מכד האפר עצמו (עם זיגוג כחול סיני)
אבל להביא "קרמטוריום" רישמי לארץ? - זה לא. או לפחות מוקדם עדיין לכך.

היתרון היחיד בשריפה, זה בחיסכון אדמת קודש.
מבחינת תועלת לטבע?
מוטב באדמה לרימה ותולעה לשרשי צמח וולמחזור הטבע - מאשר לחור באוזון..!

נערך לאחרונה ע"י bat100 בתאריך 16-06-2005 בשעה 17:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:36

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר