לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2005, 03:16
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
פיגוע חשיפה חמורה של תמונות טנק מרכבה ברשת

התמונות המובאות כאן הועלו מוקדם יותר הערב בפורום רק"מ של האתר TankNet האמריקאי, לאחר שצולמו ע"י טכנאי/חימושניק (כנראה) בבסיס אימונים של חיל השריון - בתמונות נראים טנקי מרכבה סימן 4 כשחלקם מפורקים חלקית לצורכי אחזקה וטיפול. לאחר שקיבלתי הודעה על כך דיווחתי לגורמים הרשמיים, שמן הסתם יעשו את עבודתם כראוי וידאגו לחקור, לתפוס, ולהעניש במלוא חומרת הדין את האידיוט - אין הגדרה עדינה יותר - שצילם אותן. למען הסר ספק, אתם יכולים להיות בטוחים שברגעים אלו ממש (וגם עוד כמה שבועות או חודשים מהיום) יושבים מיטב חוקרי המודיעין בדמשק, מוסקווה, בייג'ינג וטהרן וחושבים איך לנצל את ערימת המתנות הלא צפויה במלואן.

הסיבה שהעלינו את התמונות כאן מורכבת מכמה חלקים:
א.התמונות כבר נמצאות בידי כל העולם ואישתו ובעיקר בידי האוייב - אין מה לשמור אותן מתחת לשולחן כמו שלפעמים עושה הצנזורה במצבים דומים.
ב.אם כבר, עדיף שתראו אותן כאן מאשר להתחיל לחפש. אמנם הן הוקטנו מעט, אך המקור מצורף בקישור.
ג.יותר מכל, חשוב לנו להבהיר דבר אחד בצורה הכי ברורה: התמונות אולי פורסמו, אך אין (ללא אלפית האחוז של ספק) בשום אופן אישור לדון בתוכן התמונות! תמונות אלה בעייתיות ביותר עקב העובדה שהן חושפות את מבנה מיגון הטנק, אך אין לדון בפרטים הקשורים לכך. אם לא תפגינו איפוק, האשכול יינעל (וחבל).
ד.מטרת האשכול הזה הינה להביא למודעות הגולשים את החומרה והבעייתיות שבפרסום חומר שצולם ללא אישור, והתפרסם ללא אישור. בטוח שאותו חייל חשב ש"וואו, זה מה-זה מגניב להראות לחברים באינטרנט איך נראה משטח טיפולים" - אין לו שמץ של מושג כמה חמור המעשה שעשה, ואנו כבר יכולים לנחש שמעשה זה עשוי לעלות בעתיד בחיי אדם!
אנו מודיעים, מבקשים, מתחננים ומורים לכם - אל תקחו את החוק לידיים ואל תעשו מעצמכם מומחי ביטחון-מידע. אם יש לכם חומר שאתם לא בטוחים בטיבו או בסיווגו פנו אלינו ואנו נבדוק עבורכם את העניין בצורה דיסקרטית ומהירה, ללא בעיות ומבלי ששמכם יוזכר בפני הצנזורה (המידע מועבר על שם הפורום).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

האשכול בטנק-נט שהוא מקור התמונות - כדי לראות את התמונות יש ללחוץ על הקישור, ולאחר שעלתה התמונה למחוק משורת הכתובת את האותיות th ואת הנקודה לפני (כך שhttp://img265.echo.cx/img265/7585/100_1664.th.jpg יהפוך לhttp://img265.echo.cx/img265/7585/100_1664.jpg). אגב, בפורום רוסי כבר החלו לנתח את מבנה השריון (והם לא אנשי מקצוע).

נקבל בברכה דיעות על הבעייתיות הגדלה והולכת של חשיפת המידע ברשת - לאחרונה אמרה הצנזורית הראשית תא"ל מירי רגב לאחד העיתונים ש"אין לנו מה לחשוש מהפורומים השונים באינטרנט - על כל פיסת מידע שמתפרסמת, נכתבות שתיים שסותרות אותה". הרשו לנו לחלוק על על משפט זה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2005, 03:45
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
כל תמונה כזאת מוסיפה עוד קצת פרטים למי שרוצה ללמוד על הטנק.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "שאלה שלי (אני לא בדיוק מבין עניין)"

אני מקווה שהבחור שצלם יענש בחומרה. לא משנה מה רמת הנזק שהוא גרם. גם הוא לא יודע בדיוק מה הוא צילם ולכן היה עדיף שלא יצלם או מקסימום יראה אותן לאמא בבית וימחוק אותן מהמצלמה.
צה"ל מפרסם תמונות כלליות של הטנק מבחוץ.יש דברים שלא ניתן להסתיר כי בטיול בכבישי רמת הגולן למשל תראה טנקים כאלו ממילא.
הצלום של טנק עם מנוע בחוץ או מסדרון אחורי פתוח מאפשר להציץ על מרכיבים נוספים שלא הוצגו לציבור.
הנזק הוא נזק מצטבר, עוד צילום ועוד עדות ועוד מסמך מאפשרים לאויב ללמוד והעריך את נקודות החוזק והתורפה של הטנק.

ישן 17-06-2005, 06:03
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
על מה בדיוק זעקת....???
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "כל תמונה כזאת מוסיפה עוד קצת פרטים למי שרוצה ללמוד על הטנק."

בחנתי את התמונות מכל זוית אפשרית. הגדלי, שיניתי עצמת הארה וכו' - לא מצאתי שום דבר משמעותי שיכול לשמש אויב.

יש באינטרנט כל כך הרבה תמונות של המרכבה-4 מכל זוית ובכל תקריב אפשרי - שלמעט פרט אחד שאינו משמעותי, לא נראה לי שיש כאן תגלית גדולה....

מי שטוען שכל תמונה מוסיפה ל"פסיפס" אכן צודק - אולם ערך האינפורמציה המתקבלת הינו שולי. בכל תצוגה, בכל פינה בארץ שבה נראה הטנק, בכל סרט פרסומי קיימת האפשרות הזאת.

להערכתי הגזמתם - סירפד וטל53 - יש כאן אשכולות הרבה יותר רגישים מאשר כמה תצלומים שאין בהם שום חידוש משמעותי. הרי כל דיון כאן באשכולות רבים מוסיף לאותו "פסיפס"..... אנא מכם - הרגעו.

"נזק אדיר"...???

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 17-06-2005 בשעה 06:10.
ישן 17-06-2005, 11:05
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
תסביר...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "לא נפלת..."

אני צילמתי צילומים דומים ב-LIC שמראים פחות או יותר אותו דבר.

לגבי מערכות התצפית - גם אותן ראיתי באינטרנט (כבר לא זוכר איפה) והחידוש היחיד מבחינתי הוא סיפון במנוע שפתוח.

זה הכל.

ועוד משהו - התמונות שצילמתי ב-LIC עברו צנזורה בלי כל קושי (לא שזה אומר הרבה).

ולגבי פודים מסויימים - גם בהם להערכתי הזהירה אין סיכון של ממש - פוד ל"א מסויים יכול להיראות בדיוק כמו משהו אחר (למשל שמו פוד הטלמטריה של הפופאי) - וחוץ מזה שאתה רואה שהוא לבן שחור ובצורה מסויימת - זה לא ממש נותן אינדיקציה לגבי האלקטרוניקה שבתוכו, או האלגוריטם של המערכת שמפעילה אותו.

אז אם יש כאן סיכון - תסביר בבקשה למה - לכאלה של מבינים (בלי שתגיד שהפנל מימין משמש לשיגור נורים גרעיניים)...

אפשרי?

ישן 17-06-2005, 11:24
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אהמ...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "תסביר..."

הפוד היווה דוגמה ואני מניח שהבנת למה אני מתכוון - הבעיה פה היא שכ"כ הרבה מידע רץ ברשת ואנשים אינם מסוגלים לאבחן מה מזיק ומה לא, פרט לאלו שזה תפקידם.
הרבה פעמים ראיתי פה אנשים מתבטאים - "זה הרי לא מסווג, לכל מדינה יש כזה" בעוד סיווג המערכת הינו שמור ומעלה.
ככלל, אני משתדל להמנע מהתייחסות למערכות ישראליות, או לידע שרכשתי במסגרת הצבא (הווה אומר למצוא רפרנס אזרחי או פשוט לא להגיב).
הנזקים שיכולים להגרם גם מפיסת מידע קטנה הם גדולים - החל מהשלמת קטע קטן בפאזל המודיעין של האוייב ועד לפגיעה בחסיון מקורות.

לגבי המקרה שיש לפנינו, התמונה שהועתקה לכל שאר הפורומים היא:

כאשר התמונה המוגדלת למטה, היא מאוסף התמונות המדובר.

יכלת לצלם תמונה כזו ב LIC?
בשלב זה אני לא ארחיב יותר.

הנה כמה תגובות מהפורום בו פורסמו התמונות:
I'd be very thankful if you could take a close up picture of rear perforated plates and, if it's not a problem, measure perforated plate thickness, as well as hole size and the distance between the holes...
גולש שמנחה את הנ"ל לצלם דברים אחרים שמעניינים אותו...

I am amazed that Field Security allowed you to photograph the internal structure of the armour modules. They nearly went hysterical when I tried to do the same last year
גולש המביע תדהמה על מתירנות הב"ש שאחזה בצה"ל.

econdly I am not an idiot. I asked permission from the commanders in the base before taking the pictures and the rules are no pictures showing how many tanks there are the number on the tank or the inside of the tank. all of those pictures are within complete accord with the rules they laid down for me. If there is a knock knock on anyones door then do it to the commanders not me.

and just so you wont ride me on it ill remove the contraversial picture. <_<

oh yeah and about passing security... none of my photos were checked no one was with me when I took the pictures except the guard who was a private/grunt/trainee whatever you want to call them so he didnt know anything anyway.
תגובת הגולש - "אמרו לי לא לצלם כמות של טנקים או את תוך הטנק ואת זה לא עשיתי, מלבד זאת, אף אחד לא שמר עליי או בדק את מה שצילמתי בדיעבד, אני אמחוק את התמונות השנוייות במחלוקת בכל מקרה..."
תודה רבה לך, עכשיו אנחנו רגועים.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 17-06-2005, 11:33
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
OK - זה כבר נראה אחרת.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אהמ..."

מתוך האמור (אולי בעיית הבנה שלי) הבנתי שאלו התמונות שפורסמו, והן לא ממש נראות בעייתיות (ואני מניח שבגלל זה גם פורסמו שוב כאן).

רק לאחרונה ניהלתי מאבק במגזין עבורו אני עוד שלא יפרסמו חומר של צלם מסויים כי הוא ידוע כאחד שלא ממש מקפיד על ביטחון שדה ("ישבתי ליד נציג הצנזורה באוטובוס - הראיתי לו תמונות והוא לא אמר כלום - אז אני צריך לדעת שיש בעייה עם הפרסום שלהם?" - ציטוט של הנ"ל)....

גם בח"א יש דברים של מותר ואסור, בלי קשר אם מדובר בפוגה או רעם - למשל צילום עובי הדת"ק, גובה התקרה ועוד פרט שולי.... נקודות הציון לכיול ה-GPS לפני ההמראה...

תודה על ההבהרה.

ובמקרה הנ"ל - הוכחה שלפעמים האדם הוא החלודה...

ישן 17-06-2005, 14:26
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
ידידיי ו-NIMER היקר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "התגובה שלו לא מעניינת."

הנושא בטיפול בהסטנציות הנוגעות . המהומה הינה אכן מהומה , ובמקרה זה , לא על מאומה.
היות ועוסקים בכך מאמש , אני ממליץ על מיעוט ככל הניתן בעיסוק בדבר.
הפרנויה אותה אני נוהג להדגיש מידי פעם בפורום חשוב זה , הינה מתבססת על שנות ניסיון רבות והבנת מה בנושא הספציפי הזה.
לכל המלהגים והמזלזלים ברמת הנזק שגרמה התמונה , ברצוני לציין שהנזק הינו עצום.
כדאי שהמיקרה הזה יהווה איזושהיא נקודת מיפנה בשני תחומים :
א. להקטין ולצמצם עד למינימום את הפטפטת בנושאי תו"ל , אמל"ח , דוקטרינות , סד"כ, שמות יחדות, מספרים , שיגרת פעילות וכדו'.
ב. להפסיק את הזלזול באילו שמבקשים להקטין את החשיפה. אין שום הצדקה לזלזול. יש הצדקה עצומה למניעת הזליגה.
אשכולות כמו תו"ל ההסוואה (שני אוהלים), לו"ז ספ"ק , ואחרים הינם דוגמאות מצויינות לנושאים שפורסמו תוך עבירה מוחלטת על ב"ש ועל היגיון צרוף. התרוץ המושמע חדשים לבקרים , שהנושא נטחן כבר באינטרנט , אינו מצדיק פרסום נוסף. פורום "פרש-צבא וביטחון" הינו אחד האתרים הראשיים בפייבוריטים של מחלקות איסוף המידע במודיעין של אוייבנו ואחרים.

מקוה מאד שהנושא הופנם בכללותו.
שבת שלום
מיכאל מס
ישן 19-06-2005, 11:12
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

ומה אתה מנסה לומר?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "ומה תגידו על זה?"

שאם מישהו בצבא פישל, אז אנו האזרחים יכולים להשתולל?

פאשלות של צה"ל בנושא תמיד יהיה - דוגמה מצויינת לסדרת הפשלות גדולה של הצבא היא דיסק המצגות של כנס LIC 2004 (הראשון): לאחר סיום הכנס, חולקו בתפוצת נאט"ו (כל העולם ואשתו) דיסקים שהכילו את כל המצגות PowerPoint ששימשו את המרצים השונים - בהם אלופים, מפקדי אוגדות ומח"טים. עברתי על הדיסק במשך כמה שעות טובות, וכשסיימתי היתה לי תחושה שונה לגמרי והרבה הרבה פחות הערכה לגורמי בטחון המידע בצה"ל. שיתפתי את שאר מנהלי הפורום ומספר גולשים בעניין, וגם הם נדהמו מהחובבנות. הנה תגובתו של יוסיפון, שחשבתי שתתאים לפה:
ציטוט:
הבעיה פה חמורה במיוחד, זו תופעה ולא ארוע של תקלה חד פעמית.
בדקתי את העובדות עם ידיד קב"ט (רס"ן) והוא ייעץ לי להיכנס במפקד מחב"ם ב*** וזה בדיוק מה שאני הולך לעשות.
אגב, מפקד מחב"ם הוא גאוותן, בכתבה שחשפה אותו לפני כחודש (כנראה בבמחנה) הוא הכריז בפומפוזיות שהוא סגר את כל הפרצות בצה"ל OH YA!

הסיפור הוא כזה:
מח"ט מהשטח (חטמ"ר או מחטיבה סדירה של זרוע היבשה) מתבקש להכין הרצאה על הפעילות שלו.
ההרצאה צריכה להיות מלווה במצגת.
אין לו עודף זמן בשביל זה כי הוא מתעסק בלחימה אבל הוא צריך לצאת טוב מההרצאה.
המח"ט מבקש ממש"ק המיחשוב היחדתי להכין לו מצגת שתלווה את הטקסט שהוא כתב.
המש"ק הוא בד"כ לוחם לשעבר שמסיבה כלשהי עבר למפח"ט להיות משק כלום. שהוא סיפר שפעם הוא גלש באינטרנט או עשה בגרות במחשבים מיד מנו אותו לתפקיד מש"ק מיחשוב.
במפח"ט יש תמיד כמה תמונות טובות שאפשר לצרף למצגת.

כשהמצגת מוכנה שולחים אותה למחב"ם לאישור ולעוד גורמים לחוו"ד.
הגורמים הללו כותבים הערות על גבי המצגת, ההערות אמורות להמחק אח"כ.
מחב"ם, פוסלים חלק מהחומר ומבקשים להוציא, למחוק או לטשטש אותו. המש"ק מקבל בחזרה את כל ההערות... אבל הוא לא מוחק או מטשטש, במקום זה הוא מלביש בתוך הפאואר פויינט (תוכנת המצגת) פס שחור על התמונה/אמצעי/פרצוף/מילת קוד שהוא נדרש להעלים.
גם ההערות נשארות על המצגת.

כך יוצא שבפועל המצגת מחולקת לכל מי שהשתתף בהרצאות, כולל נציגי צבאות ותקשורת זרים.
כל מי שמסוגל לראות את המצגת יכול בקלות לפתוח אותה במצב עריכה (ערוך שקופית) ולהסיר את הטישטוש/תמונה שהולבשו על מה שהוסתר וכן לקרוא את ההערות.

תצורת המיגון של ה** חשופה! זה המיגון שיש כמעט על כל הרק"ם הישראלי וגם על חלק מהרק"ם האמריקאי. אם אני מסוגל לראות את זה תהיו בטוחים שמומחי המודיעין הסינים שחנקו את התמונות מסוגלים. עכשיו הם עובדים על טיל נ"ט שיהיה מסוגל לחדור את האברהמס (והמרכבה) יש סיכוי שנפגוש את הטיל הזה באזורנו, ותודה לצה"ל שהביא אותו עד הלום.

השב"כניקים האלו שרופים! כל ילד יכול להסיר את העיגול השחור מהפרצוף שלהם ולדעת מי הם.
הם בטח לא יודעים את זה אבל אצל האוייב כבר יודעים איך הם נראים.

אם הטשטוש לא חשוב אז למה הוא היה שם?
ואם הוא חושב אז למה לא לשמור את המצגת בפורמט תמונה שאי אפשר לפתוח ולערוך בחזרה או בפורמט PDF שיותר קשה לפתוח?

אין ספק שגורם הזמן השפיע פה, כך הסבירו גם את שגיאות הכתיב הרבות שנפלו במצגות ובחוברת. ניסו להקים תערוכה מפוארת ותו"כ להמשיך, עם אותם אנשים, גם להילחם.

אותו דבר קורה כשמפיקים דיסק לטכס של יחידה שלא עובר סיווג בכלל ומחולק לכל מי שמגיע לטקס כולל בוגרי היחידה לדורותיה ובני משפחותיהם וסתם חברים. (אלי הגיעו דיסקים של סגירת טייסת **, 40 שנה לטייסת ** ושל גדוד **. הדיסקים כוללים שמות ותמונות של טייסים ובעלי תפקידים, בשרות סדיר, תמונות של אמל"ח מסווג, תמונות ממתקנים ש"לא קיימים" ועוד ועוד).

אני יכול לנחש מה תהיה תגובת דו"צ לשאלות שאני אפנה אל מפקד מחב"ם: "הלקחים נלמדו והם ייושמו בעבודת הצבא בעתיד.. בלה בלה בלה"

** פרטים שהעדפתי למחוק

תגובתו של צה"ל לאותה פדיחה היתה מגומגמת וחובבנית, אך למרבה הפלא השנה לא חולק דיסק שכזה אלא רק דיסק עם מספר מצגות שהוכנו מראש ע"י דו"צ והכילו רק מספר פאקים בודדים ולא רציניים...
ושוב - פאקים תמיד יקרו, כי כשהמערכת גדולה מצד אחד אך מופעלת ע"י אנשים שלא כולם מקצועיים מצד שני הפתח לטעויות גדול. מדי פעם אני עובר על בטאוני ח"א ישנים ומתפלץ מהשטויות הנחשפות שם.

ואחרי הכל - זה לא מסיר אחוז אחד של אחריות מאיתנו! המודעות מתחילה מלמטה, ואם הגולשים שלפני גיוס קוראים את האשכול הזה ומפנימים את הנאמר בו - דיינו!

ישן 17-02-2013, 12:43
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חשיפה חמורה של תמונות טנק מרכבה ברשת"

קודם כל לגבי חשיפת הפרטים, ממרום כמעט 8 שנים לפרשה הנ"ל, מצרף תמונה שהתפרסמה כבר ב 1980 של קו הייצור של המרכבה 1 המקורי - מה שאני צרפתי היא סריקה באיכות נמוכה מספר ישן של קונקורד מתחילת שנות ה-90 אבל בתמונה המקורית ניתן לראות בפירוט רב ולא מצונזר את כל הפאנלים, המדפים והפלטות של הטנק פתוחים לגמרי (צריח, תובה, מנוע וכו'), ניתן לראות/לאמוד בקלות את עובי השריון ועוד. יש אמנם הבדלים כמובן אבל בגדול לא ברור על מה נזעקו ב 2005 כאשר פרסמו רשמית תמונות דומות למדי רבע מאה לפני כן.

לא מדבר על העבירה הטכנית של צילום בהעדר סמכות ורשות אלא על התבונה בכלל שבפרסום תמונות כאלו, אפילו רשמיות! התמונה של המרכבה 4 צולמה כשנה לפני מלחמת לבנון השנייה - כואב, מצער ובעיקר מרתיח לחשוב האם נעשה במידע הנ"ל שימוש על ידי חיזבאללה כדי לחדור את הטנקים הללו.

ישן 18-02-2013, 01:50
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חשיפה חמורה של תמונות טנק מרכבה ברשת"

הבעייתיות עם הטכנולוגיה של היום.
היום לכל ילד יש בכיס פלאפון עם מצלמה משוכללת. לא כל אחד מודה\ אכפת לו מב"ש וזה מוביל לבעייתיות גדולה.
מצד אחד, נתקלתי לא פעם ולא פעמיים שבכניסה למקומות רגישים בין אם מפעלים בטחוניים או בסיסים או שעוקרים את המצלמה בפלאפון או שאתה מפקיד אותו בכניסה למתחם.
עם זאת, לא כל הציוד המסווג מצויי במתחמים ספציפים וניתן למצוא גם דברים מסווגים בשטח, ביומיום אצל כל לוחם חי"ר\ ים\ אוויר.
אם תנברו פה בדיונים ובתמונות מאימונים למשל, למיטב זיכרוני ראיתי כזו תמונה ב ISRAELI DEFENSE, קבוצה של 3-4 חיילים לקראת שיגור טיל והחייל החמישי יושב ליד עם סמארטפון ומצלם הכל. אני מקווה שהצילומים שאותו החייל צילם לא הופצו איפשהו ושימשו אח"כ לתצוגה ותחקיר פנימי.

מה גם שמילא חי"ר, אבל מילואימניקים שבאים לעיתים קצת יותר רחוקות קורה לא פעם שנדהמים מהציוד החדש שהגיע, לא היה בעבר ומצלמים אותו ו"מתגאים" בו ברחבי האינטרנט.

בזמן "עמוד ענן" יצא לי להיתקל בתמונה של מכ"מ המע' עם נ.צ. מדוייק שלה (כנראה כחלק מהגדרות שמירת המיקום GPS של הפלאפון) - דווח למחלקת הצנזורה הם בחנו את הנ.צ. ואמרו לי שזה לא ביג דיל. הנ.צ. הזה שגויי. מצויין...
חודש אחרי זה נתקלתי בערוץ יו טיוב של חייל\ מילואימניק ישראלי. הערוץ הכי סירטונים מתוך הטנק, מחוץ לטנק, הראה פעילויות שונות של צידוד, הגבהה והפעלת מערכות הנשק. לא מבין יותר מדיי בטנקים אבל אז הבחנתי גם בכמה סרטונים מתוך הטנק. מתוכם סרטון של 2 דקות בערך שמראה את המחשב של המרכבה ואיך אפשר להפעיל בו סוליטר (!). יש עוד סרטונים שונים של המרכבה וכן סרטונים המראים חיסולים אבל לא מהזירה עצמה, צילום מהפלאפון של צג או מסך של מע' כלשהי שעליו רואים את החיסול.
מסווג או לא, דברים כאלה לא צריכים להיות ברשת.
זכור לי שתמיד הבפנים של כלי כלשהו היה הרבה יותר רגיש מהבחוץ שלו. דווח לצנזורה התשובה הלקונית שלהם "יו טיוב זה שרתים זרים, אין לנו מה לעשות בנידון". מבדיקה שעשיתי השניה, הסרטונים והערוץ עדיין קיימים.
אומנם נכון, זה החוק והם צודקים, אבל בעל הערוץ הוא ישראלי ואני בטוח שלצה"ל יש את דרכיו לגרום נזק או להוריד אתר או תוכן מסויים במידה וזה חשוב להם או לפנות בדרך הטובה והישרה לאדם שבבעלותו הערוץ (שמו מפורסם שמה) ולבקש ממנו יפה להוריד את התוכן.
אני בטוח שאם הערוץ היה מראה צילומים מתוך הכור בדימונה, העובדה שהשרתים לא ממוקמים בישראל לא הייתה מעניינת את צה"ל במ"מ. חבל שזו ההתייחסות שלהם לנושא.

האינטרנט והחוסר יכולת של צה"ל בצורה רשמית להתמודד מול אתרים זרים עקב החוק בשילוב הטכנולוגיה שלכל אחד יש מצלמה היום בכיס ולרוב יש מודעות של 0 גורמת נזק אדיר שלדעתי, הדרך היחידה להתמודד איתה היא להפקיד טלפונים בכניסה למתחם מסויים (כמו שעושים רק להקפיד על זה בעוד הרבה מתחמים שונים) או לעקור מצלמות לטלפונים סלולאריים צבאיים.
דבר שלא אפשרי כי לך תיקח פלאפון לכל חי"רניק שיושב לו אי שם על הגבול...
ישן 23-08-2013, 13:04
  האח_הגדול_A האח_הגדול_A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.13
אני לא בטוח שנגרם פה נזק
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=spoty1], אין שרטוטים ..."

בגודל נכון שמישהו שולח תמונות אודות אוביקט כזה או אחר יכול לחשוף דבר אחד
או שניים, אבל עדיין זה לא אותו נזק שיכול להגרם מאותו אחד שמקוטלג כחכם ואומר
את דעתו בנושא על אודות חשיפת אוביקט.

יותר מסוכן הוא כאשר "מומחים באשר הם" מסמנים לאויב X על מידע כזה או אחר שהוא
יכול לעזור להם.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
בגלל זה אני תמיד אומר "יש הרבה טיפשים שעושים שטויות, אבל החכמים
יכולים לגרום לנזק אמיתי יותר מאשר טיפשות העממית".
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

זו דעתי בנושא :-)

נערך לאחרונה ע"י האח_הגדול_A בתאריך 23-08-2013 בשעה 13:26.
ישן 23-12-2013, 16:21
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
יכול להיות שאני מתבלבל קצת
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "חבל על מכבסת המילים"

אבל למיטב זכרוני אין לנמ"ר צריח. משמאל לפלטה שמוחזקת ע"י המנוף ועליה עומדים חיילים, שוכב לו בנחת מודול מיגון צריח, וניתן כמובן לראות היטב מהיכן הוא הוסר.
שוב, לא שזה עיניין כזה גדול, שכן החלפת חט"כ (חטיבת כוח) בטנק מרכבה הוא אירוע דיי מתועד ושכיח - ואם לא בעיתונות (ואני לגמרי לא בטוח שמעולם לא פורסמו תמונות של החלפת חט"כ מרכבה) אז בוודאי במרחבי הרשת ע"י חיילים. לא שזה עושה את זה בסדר, אבל גם עם חתך כזה של המיגון לא ניתן ללמוד עליו יותר מדי, לדעתי הלא-ממש מקצועית.
אז זה נחמד שאתה יכול לנחש יותר טוב את העובי שלו (הדגש הוא על לנחש, שכן המיגון הוא לא בעובי שווה בכל צדדיו) אבל זה עדיין לא אומר לך מה העובי של הפלדה של הטנק (שכן מודול המיגון מורכב על הצריח עצמו) וגם עדיין לא אומר לך באיזו צורה ומאילו חומרים מורכב המיגון - תמונות של דברים כאלה וגרועים יותר דווקא כן תוכל למצוא ברשת (ע"ע תמונות של טנקי מרכבה פגועים מלבנון 2) אבל בוודאי לא ב"במחנה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-12-2013, 22:18
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

אתה צודק, וגם טועה
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "אכן כן"

אני מכיר היטב את התמונות שפורסמו של קווי הייצור של המרכבה, למיטב זכרוני פורסמו תמונות של קו הייצור של מרכבה סימן 1 (בוודאות), 2 (לא סגור על זה) 4 (בוודאות) וכן של הנמר שמצורפת כאן ומובאת מתוך סרט בלמ"ס לעידוד גיוס לחיל החימוש.

הנקודה המהותית בה אתה לא צודק היא מה בדיוק צולם - כל דורות הטנקים שצולמו לא הציגו רכיבי מיגון מפורק או פתוח למעט מכסה תא המנוע שעשוי למיטב הבנתי יציקת פלדה אחידה. מאז אותה תקופה כוח ההשמדה של הטיל גדל ומכאן גם הצורך בהוספת מיגון כמו פלטות עיבוי מסוג אלה שבתמונה שהביא avifresh, או מודולי מיגון לצריח שהחלו בחבילת קס"ג לסימן 2 שנכנסה באמצע שנות ה-90 והמשכה במודולים דומים לסימני 3 ו-4 שעליהן התעוררה - ובצדק גמור - המהומה בנוגע לתמונות שבהודעה הפותחת את האשכול.

ורק כדי לסגור את הפינה בעניין - במהלך מלחמת לבנון השניה היו מספר מקרים בהם הדפסות איכותיות של התמונה הבעייתית הנ"ל נמצאו בעמדות של החיזבאללה. אני בטוח שהן לא היו שם סתם בשביל היופי...

ישן 24-12-2013, 01:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אבל בתכל'ס מה זה בדיוק יעזור להם שיש ברשותם בלטן אחד או שניים?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "הבנתי את כוונתך ומסכים איתה לגמרי"

אז הם ידעו שמצד שמאל יש X מ"מ מיגון ובחזית Y מ"מ מיגון - מה זה עוזר להם, אם אמצעי הנ"ט שלהם הוא מוצר-מדף ולא פיתוח עצמאי? לקורנט יש יכולת חדירה מקסימלית קבועה - אם זה לא מספיק כדי לחדור חזית של סימן 4 (נניח), אז לא יעזור לחיזבאללה אם הם ידעו את עובי השיריון בכל ס"מ רבוע בטנק - גם אם הם יעשו פליק-פלאקים באוויר הם עדיין לא יצליחו לחדור עם קורנט חזית של סימן 4 (סטטיסטית לפחות, עומק החדירה הוא לא בדיוק קבוע, וגם תלוי בהרבה גורמים).

אני לא אומר שעכשיו נפתח ונעלה את השרטוטים והספציפיקציות של המרכבה לאתר ציבורי שכל אחד יוכל לגשת אליו כמובן - אין סיבה לעשות לאוייב חיים קלים, בין אם המידע עוזר לו או שלא - אבל לא צריך ישר להיבהל כשרואים מודול של סימן 4 מפורק.
בנוסף, יש את מעיל רוח, מה שעוד יותר מקטין את הסיכויים לפגיעה בטנק בכל מקרה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 25-12-2013, 09:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "הפעם החשיפה היא רשמית מעיתון במחנה"

מיותר, אידיוטי, אבל לא ממש נורא.
אחרי שהתמונות שנמצאות כאן למעלה באשכול מסתובבות ברשת וכמוהן גם עוד הרבה תמונות נוספות של הפעולה השגרתית של הוצאת מנוע ואחרי שחלקי מיגון הגיעו לידי האוייב, מדינות עימות ולידי מפתחי הנ"ט (אם מלבנון 2 ואם מגאורגיה או טורקיה) ולידי מתחרי מיגון ומפתחי נ"ט במדינות ידידותיות (ארה"ב, גרמניה ואחרות שלא נפרט). אחרי כל זה עוד תמונה אחת לא תהיה הקש שישבור את מיגון החזית של המרכבה 4.
בנוסף, התמונה לא מלמדת על מה שקורה מעבר למודול מיגון המודולרי שהוסר. אמנם ניתן לראות שיש שם "משהו" בצבע קקה ואפילו לחשב שיפועים. אבל, אי-אפשר לדעת ממה עשוי המשהו הזה, מה עוביו ועוד נתונים רבים שמשפיעים על המיגון. כך גם לגבי תא החת"כ הפתוח.
בשורה התחתונה: הייתי מעדיף שתמונות כאלה לא יפורסמו ואפילו לא יצולמו בכלל. אבל אני גם לא רואה את המקום להיסטריה הגדולה.

ישן 18-12-2016, 20:33
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ראיתי"

כן ניתן ללמוד שישנו אלמנט נפיץ בשריון, מכיוון שעד כה כל התמונות הציגו כביכול מבנה בשם NxRA שהוא סוג של שריון פסיבי/ריאקטיבי שמסתמך על תכונות אלסטיות שריון נפיץ.

גם אם לא ידועים החומרים, ידוע בערך המבנה. כמובן שמי שרוצה יכול להדליף ללא חשש רב לעונש, ואני חושב שאין פה סיכון לניצול המידע, אבל בכל זאת אני לא רואה סיבה למה להכניס דווקא את זה לפריימים.

תמונות של מכסה פתוח שמראות את הפלטה המרכזית הן די נדירות. אאל"ט יש רק אחת באינטרנט שרצה וגם זה הדלפה שספק אם חוקית.

אני לא יכול להגיד שלמי שזה באמת מעניין לא ידע כבר על זה, אבל גם לא רואה סיבה להראות את זה בצורה כזאת. במיוחד כשזה מיועד לקהל הרחב, היו יכולים להסתפק גם בפחות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר