לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2005, 19:30
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
לוחם איסוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Papu שמתחילה ב "בקשר למוד"ש"

אם התגייסת למוד"ש למסלול לוחם איסוף אזי רק בשלב האימון המתקדם/הכשרה מקצועית בבית הספר למוד"ש יסווגו אותך להפעלת אמל"ח זה או אחר!
דומה הדבר לח"יר בכך שגם שם עושים טירונות ומשם יוצאים להכשרות ספציפיות על סוגי אמל"ח שונים וחוזרים לשרת יחד בגדוד/יחידה כשלכל לוחם ,מעבר להיותו לוחם, מקצוע/התמחות ספציפית בין אם הוא חובש/צלף/נהג נגמ"ש......
כך גם במוד"ש- אתה תוכשר על אמל"ח מסויים (אופטי או מכ"ם וכו') במסגרת היותך לוחם מוד"ש המיועד לגדוד מסויים.
הבחירה לאיזה פק"ל תעשה ע"י מפקדיך לאור נתוניך ויכולותיך כפי שתפגין בשלבי הטירונות והאימון המתקדם ובהתחשב בצרכי הגדודים וגם קצת ברצונך.
אז- מקווה שהבנת ושיהיה בהצלחה .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2005, 09:55
צלמית המשתמש של WildClaw
  WildClaw WildClaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
אוקי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "שמחה וששון לכל ילד בלון תצפית"

תראה, אני לא יודע מה מותר ומה אסור לכתוב פה בגלל זה ניסחתי את השאלה בצורה מאוד מינימלית וככל הנראה גם טעיתי בשם של הגדוד שאליו התכוונתי.
אם אני לא טועה יש את ניצן באיו"ש (מרכז), נשר בצפון, שחף בדרום. שמעתי ממישהו שיש לו הבנה בנושא שבגדוד נשר שבצפון קיימת יחידה/צוות שפועל לפי היעוד המקורי (מתאמן לפיו לקראת מלחמה לפחות) של יחידת היחמ"מ, עכשיו השאלה שלי האם יש צוות העוסק בפעילות דומה או אותה פעילות גם בגדוד ניצן ?
ידוע לי שהיום כולם ידועים בתור יחמ"מ אבל אני מתכוון למה שהיה נהוג בעבר ומויישם רק בצפון ממה שאני יכול להניח בין השאר בגלל תנאי השטח שלא מצריכים יחידה מסוג זה באיו"ש.
אני מקווה שהשאלה ברורה יותר כעת, פשוט אני לא רוצה לפלוט דברים שלא אמורים להאמר
תודה מראש
ישן 19-06-2005, 13:19
צלמית המשתמש של WildClaw

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "בלבלות"

וואלה, האמת אני קצת עסוק עכשיו עם כל הבגרויות על הראש אבל דבר איתי עוד שבוע ואפשר לקפוץ לאיזה מקום...
כרגע אני פשוט בהתלבטות לאיזה מהגדודים אני אעדיף להשתייך, אני בטוח שבכל מקום יש עבודה טובה אחלה אנשים ולכן לכל מקום שאליו אני אגיע אני אוהב אבל אף פעם לא הזיק לשאוף ליותר במסגרת שונה. אומנם הבחירה כבר נקבעה מראש אבל הבנתי שיש מקום לבקשות אם רוצים לעבור ממקום למקום ובגלל זה הייתי רוצה לדעת אם אני אצטרך לנצל את ההזדמנות הזו.מן הסתם לכל גדוד יש את היחידות "המיוחדות" שלו אבל אני רק שמעתי על החברה מהצפון...
ואם כבר אני באשכול של מוד"ש אז עוד כמה שאלות שצצו לי שקשורות לנושא או באופן כללי
האם החיילים מקבלים נעליים קלות בבקו"ם ?
יוצאים הביתה עם נשק ?
בזמן הטירונות שבבהל"ס מקבלים תג כלשהו שמראה שאני שייך למוד"ש ?
האם עוברים שיעורים של מור"ק של החייל בזמן הטירונות או שזה לא נהוג בשלב זה ?
האם זה נכון שהמחזור גיוס של מוד"ש הוא יחסית קטן ?

ישן 19-06-2005, 16:23
  Wan7ed Wan7ed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.05
שאלה לטליק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי WildClaw
ואם כבר אני באשכול של מוד"ש אז עוד כמה שאלות שצצו לי שקשורות לנושא או באופן כללי
האם החיילים מקבלים נעליים קלות בבקו"ם ?
יוצאים הביתה עם נשק ?
בזמן הטירונות שבבהל"ס מקבלים תג כלשהו שמראה שאני שייך למוד"ש ?
האם עוברים שיעורים של מור"ק של החייל בזמן הטירונות או שזה לא נהוג בשלב זה ?
האם זה נכון שהמחזור גיוס של מוד"ש הוא יחסית קטן ?

אשמח גם כן אם תענה על השאלות האלו טליק.

לאחר נבירה דיי ממושכת בארכיון הפורום, מצאתי כמות חומר מספקת באשר ליחידה אליה שובצתי (מוד"ש כמובן), אם כי בכל המידע שמשתמשי הפורום הפנו (במיוחד אתה טליק), היה מן ערפול מסוים בכל הודעה. האם היחידה כל כך מסווגת? לפי הרושם הכללי הבנתי שרוב הזמן פשוט יושבים בתצפיות תוך כדי הסוואה עם תנאי השטח. על זה כל "הטראראם"?
אשמח אם תפקח את עיני ותשפוך קצת אור על מה תכלס עושים, והאם באמת שווה מנסיונך האישי להגיע לשם. אם ההודעה שלי נשמעת קצת מזלזלת, אני מצטער (זו ממש לא הכוונה)- הדבר ככל הנראה נעשה מבורות מוחלטת בנושא, פשוט נראה לי נורא תמוהה כל המיסתורין וחוסר המידע לגבי מוד"ש.
ישן 19-06-2005, 21:08
  טליק טליק אינו מחובר  

קבל
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Wan7ed שמתחילה ב "לטליק."

לשאלות שבציטות התשובה חיובית באופן כללי לכל השאלות .
לשאלותיך הנוספות- ישנם דברים שהשתיקה יפה להם בוודאי באינטרנט ומשום כך ישנה עמימות מסויימת.
העשייה אינה פשטנית כפי שתארת היות והמשימות הן העיקר בעוד דרך מימושן הוא האמצעי.
האתגרים הינן רבים -התמודדות עם תנאי שטח,אוייב, טכנולוגיה ,כוחות נוספים עמם פועלים, אמל"ח.....
כך שבהחלט יש הרבה מעבר למה שניתן לתאר בפורום.
מאד פשטו לפשט דברים ולהציגם באופן זה או אחר- גם חי"ר מה עושים רוב הזמן היום?-שומרים וכו'? מה עושים תותחנים -דוחפים פגזים ומושכים בכבלים כדי להעיף אותם בשביל לפנות מקום לעוד פגז וזהו? כנראה שיש מעבר !!!
תבין -החיים בסוף לא שחור ולבן -יש הרבה גוונים ; גם סיירת מטכ"ל לא יוצאת לאפטרים בדמשק והשייטת לא עושה בטן גב בסיני כל סופ"ש.
למה כוונתי- גם ביחידות אחרות (ושושואיסטיות) יש קטעים אפורים ולא הכל אפוף תהילה/זוהר/מסתורין.בכל מקום תמצא אנשים שעובדים קשה מאד וטוחנים עד שיוצא מזה משהו טוב ומספק! בשום מקום אין מתנות חינם ובכל מקום טוב בקרבי, צריך להזיע כדי להינות ולהיות מסופק בסוף!
אם תחליט שאתה רוצה עניין ,אתגר ,להפעיל ראש וגוף ולשרת את העם והמדינה כלוחם שביכולתו להשפיע על עיצוב הלחימה בגזרות השונות- אז לך על זה-לך למוד"ש!
אם לא אז גם טיס/שייטת /שלדג/מטכ"ל וכו' נשמע לי לא רע בכלל.
ישן 20-06-2005, 10:22
  taporik taporik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
שאלה

רציתי לדעת אם יש למודש צלפים ..
ונגיד בחי"ר יש קלע מגיסט מטוליסט וכו'
איזה תפקידים יש במודש (אם זה בראשי תיבות תוסיף הסבר בבקשה)
מה זה מכו"מ? ומה ההבדל בינו לבין תצפיתן?

ועוד, זה יותר מופנה לטליק אבל עדיין מעניין
יש איזה שהם סטיגמות על מודש? או שזה חיל צעיר מידי?..
האם צוות סיור מיוחד הוא סתם שמועה או שזה קיים באמת?
האם יש פלס"ר (סיירת למינהו) בחיל באופן כללי
או שיש יחידות מיוחדות לכל גדוד...
איזה תפקידים עושות בנות במודש (שמעתי שיש בנות.. תן חוות דעת גברית... (אם אתה מבין למה אני מתכוון...)
שמעתי מאנשים שמודש זה חיל שוחק... ויש מקרים בהם צריך לשכב ולתצפת על מטרה כמה שעות..
(וזה כולל לחרבן על עצמך ולהשתין על עצמך, האם השמועות נכונות?)
ולבסוף,
אני צריך מטליק תשובה אובייקטיבית
טליק, אחרי הכל.. אתה מרוצה שבחרת "לוחם איסוף" במנילה?
ישן 20-06-2005, 13:16
  Souler Souler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
שלח הודעה דרך ICQ אל Souler
תשובות:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי taporik שמתחילה ב "שאלה"

במודיעין שדה אין צלפים, אבל לפי מיטב ידעתי המ"פ אמר שבזמן הקרוב מתכוונים להכניס לחיל צלפים.
ומוד"ש יש אותו דבר כמעט כמו בחי"ר רגיל (יש מטוליסטים, נגביסטים, מא"גיסטים, קלעים) אבל אין אר.פי.ג'י (RPG).

ובתור אחד שמשרת כרגע במוד"ש (מתחיל אוטוטו אימון מתקדם) אני יכול לענות לך על שאלותיך.
אז כן, מוד"ש נחשב חיל צעיר (אבל בפניי עצמו). הוא "הוקם" בשנת 2000 (אחרי היציאה מלבנון אם אינני טועה?). למרות שתיאורטית, הוא בעצם קיים מאז שנת 83' (מלחמת שלום הגליל) שבזמנו (עד שנת 2000) היה מסופח לחיל המודיעין, רק לאחר מכן הוא הוקם כחיל בפניי עצמו (מכאן גם הכומתה הירוקיה של חיל המודיעין).
בגלל שהוא נחשב לחיל "צעיר" אז הרבה לא מייחסים אליו חשיבות. אפילו אני, כשהתגייסתי חשבתי שאני הולך סתם למקום, ומסתבר שמי שלא שם לא יודע מה זה ואיך זה ומה בכלל התפקיד של לוחם איסוף במודיעין שדה.

במודיעין שדה אין ממש פלס"ר או סיירת מובחרת כזו או אחרת, אבל יש לכל גדוד מן פלוגה "מובחרת" (בצפון - "צוות מוביל" ובדרום\מרכז - "פלוגה ניידת").
תפקידן הוא כתפקיד פלוגה רגילה בכל גיזרה, רק שלאותו צוות אין גיזרה מסויימת אלא הוא עובד בכל הגזרות לפי הצורך (מוקפץ לכל מקום שצריך.. אם צריך..)
כעיקרון אין יותר מידי מה להרחיב, את האנשים לפלוגה המובילה נבחרים מיעוט שנחשב ל"מובחר" מבין כולם (בין 10-14 איש מכל פלוגה).

בקשר לתפקידים שיש לבנות, אז ממה שאני יודע יש מדריכות מוד"ש (אין צורך להסביר). ויש קשתיות ואני בספק אם יש מוכ"מיסטיות (תפקיד הקשת לכוון את הכוח מאיפה שמגיע הירי\פצמ"ר וכו').

וכן, מוד"ש נחשב לחיל שוחק (כמו כל דבר שעושים בצבא.. אתה מכיר משהו שהוא לא שוחק??)
בעיקרון, לתצפת 6-8 שעות רצופות זה לא נעים, אבל זה עדיף מלטחון שמירות 8-8 לא? (שוחק לא פחות הייתי אומר).
התצפיות בעיקרון נמצאות בשטח, בעמדות הסוואה שבהן אתה יכול לשכב עד כ-72 שעות רצופות (3 יממות).
מכאן, שאת הצרכים שלך אתה עושה לא ממש על עצמך אבל בתור העמדה שלך, כן.

ואם אתה רוצה תשובה אובייקטיבית לשאלתך. אני מרוצה שסימנתי במנילה לוחם איסוף (אפילו שזאת הייתה עדיפות שלישית אחרי נח"ל וגבעתי) ואני מעדיף בהרבה להיום לוחם איסוך מאשר גדודיונר בכל חי"ר רגיל.
שירות מעניין, מסלול ארוך, סגל איכותי (מה שאין בכל המקומות - מידע אישי) וכל זה אני אומר לך אחרי שבכלל ניסיתי להגיע להתקבל לכל מיני יחידות מובחרות (מגיבושים וראיונות).
מרוצה מהמקום, מרוצה מהסגל, ומרוצה מהאנשים (בוחרים לשם כניראה רק אנשים מובחרים, בגלל זה אולי הוא חיל כזה "קטן" בגודלו עוד..)

נ.ב.
עידו, אם יש משהו שהוא נוגד לחוקים (פירסום יתר על היחידה למשל) תתריע לי על כך בפרטי ותשנה\תמחק מה שעובר על החוקים.
שיהיה שבוע טוב! ותזכרו - מוד"ש כבוד!!!

ישן 20-06-2005, 19:25
  טליק טליק אינו מחובר  

תשובה מטליק ותיקון לצעירים האמביציונרים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי taporik שמתחילה ב "שאלה"

התשובות מודגשות בקו לצד שאלותיך המקוריותtaporik"רציתי לדעת אם יש למודש צלפים .."- לא אבל יש קלעים.

"ונגיד בחי"ר יש קלע מגיסט מטוליסט וכו'
איזה תפקידים יש במודש (אם זה בראשי תיבות תוסיף הסבר בבקשה)"-כל מה שנקבת בגדול קיים (למעט אמצעים כבדים ו/או מיותרים עבור סוג הפעילות המתבקשת במוד"ש.

"מה זה מכו"מ? ומה ההבדל בינו לבין תצפיתן?-" שניהם לוחמי איסוף, האחד מתמחה /מתמקצע בהפעלת מכ"ם -ראדאר,השני בהפעלת מערכות תצפית אופטי ואלקטרואופטי לסוגיהם.

"ועוד, זה יותר מופנה לטליק אבל עדיין מעניין
יש איזה שהם סטיגמות על מודש? או שזה חיל צעיר מידי?.."- החיל כמסגרת חיילית עדיין צעיר וקטן יחסית לשאר חילות צבא היבשה .סטיגמות לא מוכרות לי באופן מובהק .

"האם צוות סיור מיוחד הוא סתם שמועה או שזה קיים באמת?"- קיים.

"האם יש פלס"ר (סיירת למינהו) בחיל באופן כללי
או שיש יחידות מיוחדות לכל גדוד..."-נכתב על כך רבות באשכולות קודמים אך לשאלתך אז אתה קולע בחלקה השני של שאלתך.

"איזה תפקידים עושות בנות במודש (שמעתי שיש בנות.. תן חוות דעת גברית... (אם אתה מבין למה אני מתכוון...)"- יש לא מעט מיבחר ,ישנן בנות אכותיות למדי (מכל הבחינות) הן כמדריכות מוד"ש והן כתצפיתניות ומוכ"מות המכונות כיום בשם מפעילות מערכות איסוף!!! כמו כן יש עח"מיות וקמ"ניות .

"שמעתי מאנשים שמודש זה חיל שוחק... ויש מקרים בהם צריך לשכב ולתצפת על מטרה כמה שעות..
(וזה כולל לחרבן על עצמך ולהשתין על עצמך, האם השמועות נכונות?) "
- אין מקצוע שאינו שוחק ולכן גם כאן תמצא קטעים שוחקים אך עם סיפוק ועניין בסופם!!!, נכון שבהסתתרות יש לנהוג באופן חיילי ומבצעי ,התנהגות זו מאלצת להשתין בבקבוקים /שקיות שתן ולעשות קקי בשקיות וכו' או להתאפק אך בוודאי לא לעשות צרכים על עצמך(אם כבר אז עדיף על חברך) .

"ולבסוף, אני צריך מטליק תשובה אובייקטיבית
טליק, אחרי הכל.. אתה מרוצה שבחרת "לוחם איסוף" במנילה?"-
חיובי ,מה לא ,כן,אז תגיד בסדר.
ישן 20-06-2005, 17:17

כושר באופן כללי בכלל לא מזיק, השאלה היא האם אני אשרוד את המעמצים בלי הכנה מקדימה..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי WildClaw שמתחילה ב "שמע"

ת'מבין... אני הייתי מטומטם...
במקום ללכת לאחרי.. ועמית לכושר (כל מיני יחידות לקראת גיוס)
ולהיות מוכן ב 100% אני הייתי עצלן...
עכשיו אני מפחד שאני לא אצליח לרוץ 5 ק"מ במהירות 12 קמ"ש... (לוחמים עושים את זה בנשימה אחת..)
ולפי מה ששמעתי יש מסעות מפרחים...
אם הם בונים את הכושר מ-0 אז סבבה...
(נראה לי לא הגיוני... זה יקח שנה!!) אבל אם הם לוקחים בחשבון שאני ספורטאי מצטיין
או משהו שמתקרב לזה.. יש להם טעות...
נראה לי יש פה אי הבנה, תכל'ס אני לא מצליח להבין.. ההכשרה היא 04 או 03...
ואם יש כזה דבר באמת 04
במה זה שונה מ 03 (אני יודע מה זה 03 ,אח שלי עבר את הטירונות הזאת)...

*
ועוד יש לי בקשה אחרונה לחברה ממודש... ובכלל למנהל הפורום
או שתכתבו אשכול חדש או שתמשיכו פה...
תכתבו בבקשה מה אני צריך להביא ליום הגיוס שלי למודש (חוץ מהדברים האחרים שצריך להביא לכל לוחם.., *לא להתבייש לכתוב שמות של משחות וכאלה.. בבקשה)
ומה יתנו לי בבקו"ם שהוא ייחודי למוד"ש?
ישן 20-06-2005, 19:44
צלמית המשתמש של WildClaw

אין מה לדאוג
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי taporik שמתחילה ב "כושר באופן כללי בכלל לא מזיק, השאלה היא האם אני אשרוד את המעמצים בלי הכנה מקדימה.."

אני אומנם מתאמן בקבוצה של כושר קרבי אבל הכושר שלי די ירוד (אם זה אומר לך משהו גם אני קיבלתי 90 בבגרות בספורט) ולפי דעתי הכושר זה לא האתגר הקשה ביותר בטירונות הזו. חלק מהעניין של הזמנים והתיזוזים זה לתת לך יעדים לא אפשרים בשביל שתחטוף בגללם עונשים, לכן אתה לא ממש צריך לצפות לעמוד בהם. צריך לתת כמה שאפשר מעצמך אבל לא להתפלא אם לא מצליחים. חוץ מזה בשביל מה יש חברים בצוות ? אני בטוח שאנשים ישמחו לעזור לך במסעות כדי שלא יהיה לך קשה עד שתתרגל. אם אתה שואל אותי, שמגיעים לטירונות משנים מנטליות ובגלל זה הביצועים הגופניים שלך משתפרים ( כמו שאומרים הכל בראש...), אני זוכר שלפני גיבוש חובלים שהיה לי השנה פחדתי שאני לא אצליח לקום בבוקר רק אחרי שש שעות שנה כי בבית אני בקושי מתעורר אחרי 7 שעות שינה, להפתעתי בגיבוש עצמו קמתי כמו גדול בלי בעיה ואפילו סיימתי שם את כל המסעות כמו שצריך. אומנם חובלים זה לא גיבוש כל כך פיסי אבל כמו שאמרתי הכושר שלי לא כזה משהו...
יהיה בסדר אל תדאג

ישן 20-06-2005, 21:35

עזבו את הסמלים ואת הגאווה, העיקר שנהייה אחים לדם לנשק ולנצחון, כל השאר = פורמאליות

הכי חשוב שמוד"ש יהיה גאה בגיוס אוגוסט 05 ונהייה למופת הצבא והחייל!
ותזכרו שמ אוגוסט 05, נרצה או לא, כך רצה הגורל!!
אנחנו אחים!!! ואני מבקש מכם, לקראת הגיוס להעביר את השמות של כל מי שפה הולך למוד"ש...

ולחברה שלא רצו אבל עדיין קבלו, כחו את זה כזכות
כזכות להיות לוחמים במדינה
כזכות להיות שייכים לחיל
כזכות להיקרא "אחים" במשפחת מודיעין שדה!!!

ולאלה שקיבלו מוד"ש אבל מפחדים מקרבי ומתכוונים לא להתפנות/להישתמט וכו'
אם אתם רוצים חיל אחר, בבקשה...
אם אתם חושבים שמוד"ש לא מספיק טוב... אולי, וגם נעריך את הבחירה שלכם.
ולאותם זבלים שלא רוצים קרבי בשום אופן.. מתחבאים בכל מיני קורסים ומסתתרים תחת בעיות בריאותיות/נפשיות מזוייפות.. אותם זבלים שמוכנים שהטובים מבניינו יהרגו בשביל השקט שלהם
ושל המשפחות שלהם בעוד שהם בחרו בדרך כזב להישתמט ולא מוכנים לתת אפילו מאט למדינה!!!

תדעו, ושזה ישב לכם על המצפון לנצח, תזכרו שבגדול הפסדתם ושלעולם לא תדעו מהי חברות ואחוות לוחמים!!!
פציפיזם עוד אף פעם לא הביא שלום, וכשהאוייב ירצה מלחמה מוד"ש יהיו שם כדי "לצוד" אותו !!!

איפושהו שמעתי שהם קוראים לעצמם הינשופים (מוד"ש), ובטח יש לזה סיבה!!!!

בהצלחה לכולם ובמיוחד לאחי שיתגייסו ב 2/8
ושאלוהים ישמור על כולכם!!!
ישן 20-06-2005, 23:56
  Papu Papu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.04
בחיים שלי לא שמעתי כזאת

פלצנות לשמה...אבל שיהיה אממ ברוב המקרים בנאום הפורמאלי שלך אני לא מסכים בייחוד בקטע שמפריע לך שאנשים מזייפים דברים זאת בעיה שלהם לא שלך ולא עניינך אולי אתה סובל מזה לא שאני רואה איך אבל בכל זאת בעיה שלהם לא שלי לפחות ולא של אף אחד וזה גם לא ענייננו...חווץ מזה שאתה די מגזים אבל לא משנה אני לא אתחיל פה לתת את דעתי על השקפותיו של כל אחד ואחד מהפורום
רק תבין שלפעמים צריך לשמור את מה שאתה חושב לעצמך....ובאמת הינשופים זה בגללל התנשמת של גדוד ניצן...ובטח גם קוראים להם השחפים בגלל שזה הגדוד הצפוני והנשרים בגלל שזה הגדוד הדרומי ובלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה

בקיצר......לפי מה שהבנתי ממשיכים לעשות טירונות בבהל"צ סבבה נשרוד את זה כמו שאלה שלפנינו
ו......זהו אז חברה אני נפגש בלשכה...איזה אושר....

ומישו קיבל כבר צו עם התאריך זה פשוט נורא מעניין אותי?
ישן 21-06-2005, 01:45
  sir_nivdalili sir_nivdalili אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.05

קודם כל כן אני מתגייס ב-02.08!!!

הפרופיל שנקבע לי בצו ראשון הוא 72. לאחר המחלה מכיוון שהרופא אמר שאסור לי לעסוק בפעילות גופנית למשך כחצי שנה הורידו לי זמנית לפרופיל 24 למשך 3 חודשים ולאחר מכן החזירו לי חזרה ל-72. אם החבר שלך יגיד בועדה הרפואית שהכל בסדר איתו והמחלה לא משפיעה עליו אז אני לא רואה סיבה שלא ישאירו לו את הפרופיל כמו שהיה. מחלת הנשיקה יכולה להוריד פרופיל למי שמקבל אותה בזמן השירות הצבאי ואז אפשר להוריד ל-64 לפי מקרה אחד ששמעתי.

ד"א מחלת הנשיקה אצלי הייתה קצרה יחסית (3 שבועות). אולי אם חבר שלך היה חולה בזה זמן ארוך יותר אז אולי יכולים לעשות לו בעיות עם זה אבל גם זה לא בטוח בכלל...

מאיפה אתם בארץ???

אני מחיפה!!!

נערך לאחרונה ע"י sir_nivdalili בתאריך 21-06-2005 בשעה 01:48.
ישן 23-06-2005, 16:20
  טליק טליק אינו מחובר  

מה אנחנו ברווזים?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "לטליק"

ברווז יודע קצת לעוף ,קצת לשחות, קצת ללכת ואת הכל הוא עושה גרוע!!! (למרות שהוא טעים ).
לוחם איסוף /חייל במוד"ש הוא מקצוען!!! אם לא יהיה כזה אזי חבל"ז!!!
מדובר כאן במקצועיות נטו הנידרשת מלוחם במודיעין שדה.
ללוחם איסוף יעוד מאד ממוקד ואמצעים המאפשרים לו לעמוד במשימתו באופן הטוב ביותר.
ע"מ לבצע משימות באופן איכותי ולהתמקצע בהן יש צורך במיקוד ולא בביזור.
אופי המשימות (היעוד) הוא שמכתיב את כללי המקצוע .
למה דומה הדבר- רפואה!
אתה בוודאי תרצה שבמידה ותזדקק לניתוח בברך ינתח אותך רופא אורטופד -מומחה לברכיים ולא רופא המשפחה או גניקולוג שעבר שם במקרה .
כוונתי היא שהיות ומקצוע הלוחם איסוף הינו מקצוע הדורש מיומנות גבוהה בתחומים שונים הנוגעים לעיסוק ונוכח העובדה שחייל משרת רק 3 שנים (כולל הכל) אזי כדאי שיבצע את משימתו אליה יועד הכי טוב!
הזכרת לי את הבדיחה על ביז'ו ששאלו אותו מה הוא עושה אם תוקף אותו מחבל עם סכין -ענה ביזו שהוא יורה בו באקדח, שאלו אותו -ואם באים חוליית קומנדו סורי אז מה?- ענה ביז'ו שבראשון הוא בועט ,בשני יורה ואת השלישי דוקר.
שאלו אותו מה יעשה אם כיתת קומנדו צונחת עליו ? -ענה ביז'ו-" יורה באחד,זורק רימון על חמישה, דוקר שניים ,נוגח ובועט בנותרים ".
שאלו אותו ואם באה פלוגה? אז שאל ביז'ו - "תגידו ,מה אני לבד בצבא?"
מה למדים אנו?- שמוד"ש הוא עוד חיל (קטן וחכם) שנמצא בזרוע היבשה לצידם של חיילות נוספים שכולם יחדיו פועלים בשת"פ לשם השגת תוצאות טובות בקרב המשולב ובלחימה בטרור.
מכאן- שכל אחד יעשה הכי טוב את מה שהוא הוכשר אליו והוכוון אליו- אם כך יהיה אז נוכל להיקרא צבא מקצועי !
כאן הסתיימה לה תשובה ארוכה לשאלה קצרה אך חכמה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר