לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2005, 22:06
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "[סקר] - השאיפה לDSLR"

אני מברי המזל - בעליה הגאים של קנון 20D.
עד שלא רואים אותה עושה 5fps לא מבינים מה זה מהירות של DSLR ...

חוץ ממנה יש לי פלש 420ex (מת לקנות את ה-580...)
בארסנל העדשות -
קנון 50mm f/1.8 (אוצר של ממש במחיר מגוחך)
קנון 28-135IS - עדשת היום יום שלי - מ-ע-ו-ל-ה !
קנון 75-300 (גועל נפש של עדשה. מישהו רוצה אותה ??)
ואי שם זרוקות להן הקיט 18-55 ועוד 28-90 זולה ששימשה אותי חודשיים.

בנוסף - טבעות הארכה של קנקו ומכפיל טמרון X2.

באגף השאיפות יש את הסיגמה 50-500 (בקרוב מאד...)

חשוב להגיד שני דברים לשואפים -
א. טיב התמונה כטיב העדשה ! עם ה-75-300 שלי יוצאות תמונות בינוניות עד גרועות. עם ה-28-135 יוצאות תמונות מדהימות.
ב. ממש ממש אבל ממש לא פשוט לצלם ב-DSLR. זה עולם אחר לחלוטין מ-P&S. אבל כשמצליחים - זה שווה כל גרוש וכל דקת השקעה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2005, 22:21
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
פתחת את האשכול בזמן

כדי שאני אנצל אותו לבשר לחבר'ה שקניתי היום פישאיי - Sigma 15 / 2.8. סוף סוף יש לי עדשה רחבה באמת.
אגב למי שמוטרד מעניין עיוות החבית... לפעמים דווקא יכול להיות מעניין שאפשר ליצור פרספקטיבה מיוחדת, אבל אם רוצים זוית ישרה יש כלי טוב לתיקון - PTLens הוא טוב גם לעדשות אחרות והוא חינמי!

חוץ מזה יש לי קנון 10D וארשום את העדשות לפי מידת השימוש שלי איתן:
ביגמה (סיגמה 50-500), נחשבת לעדשה מציאה כי היא כנראה היחידה ששומרת על איכות אופטית גבוהה בטווח *10, לכובד ולאיזון התרגלתי ואני ממש נהנה איתה - עדשה לחיים.
סיגמה 20 1.8, בצילומי יום (או חצובה) נותנת חדות פנטסטית בצמצמים מ5.6-22 - יותר מהזומים שבאזור שלה. זוית רחבה ישרה בקרוב, מדהים לראותה על פריים מלא אבל גם על קרופ היא נאה מאוד. בלילה, מסיבות וארועים צמצם 1.8 זה דבר נהדר, לצילום ללא פלאש או פלאש מילוי. המעלה הגדולה ביותר שהיא העדשה הכי רחבה שיש לה צמצם כזה פתוח. חיסרון (שקיים בהרבה רחבות זוית) flare בצילום נגד האור.
סיגמה 105 2.8 מאקרו, נותנת הגדלה 1:1 , מעלתה שהיא חדה מאוד בכל הצמצמים מ2.8 (באזור הפוקוס) ועד 22, היא נסגרת עד צמצם 45 אבל האיכות יורדת. נותנת תמונות מאקרו מרשימות עם בוקה מקסים. השתמשתי בה גם כטלה כשהייתי צריך צמצם טוב, אבל הפוקוס שלה קצת איטי. בעתיד אני מתכן להחליף לסיגמה 150 2.8 "עילית המאקרו"
קנון 50 1.8, זולה קלה ופשוטה אבל נותנת חדות מרשימה וצמצם 1.8 כשצריך עומק שדה רדוד או בהירות, צילמתי איתה פורטרטים בארועים ומסיבות ויוצא יפה בצמצם פתוח, רק מה הבוקה קצת פושטי בגלל המבנה הפשוט של הצמצם.
קנון 28-135IS הראשונה שקניתי כעדשת זום כללית. היתרון שלה הוא בעיקר בצילום ארועים כשלא נוח להחליף בין העדשות הקבועות או כשאין זמן לזה... יש לה יתרון של מייצב תמונה שמאפשר לצלם ביד במהירות איטית פי 4 בערך (2 סטופים) ממה שצריך כדי שהתמונה לא תמרח אבל זה לא יעזור אם הנושא עצמו זז... בכל מקרה לפעמים זה עדיף על פני צמצם פתוח אם למשל יש קבוצת אנשים עם פערי מרחקים בינהם. חסרונה שהיא פחות חדה ביחס לכל האחרות שמניתי, אופייני לזומים wide2tele , כך שזה סביר.
תאורות יש לי פלאש 550EX, שני פלאשים סלייבים קטנים, הלוגן חשמלי והלוגן על מצבר ועוד כל מני מטריה רפלקטורים וכו..
חצובה סליק פרו 340DX היא טובה כי היא יציבה ועמידה יחסית לדגמים הזולים של סליק , אבל גם קומפקטית כי היא מתקפלת ל4 פרקים וקלה כי היא מטיטניום, כך שנוח לסחוב בתיק. יש עוד חצובה מעפנה לתאורה וכאלה.

קניות עתידיות... מצלמה כרגע לא נראה לי משתלם להחליף עם הפער שיש בין מחיר השוק של 10D משומשת למחיר של 20D... והיא משמשת אותי נאמנה בלי שום בעיה אז סבבה לי בנתיים, נחכה אולי לדור הבא. האמת שאני שומע על פיתוחים שיכולים בהחלט לגרום לי לחכות.
עדשות - המאקרו 150 של סיגמה פנטסטית וחוץ מזה שגם כטלה 2.8 זה יכול להיות שימושי בהופעות , ספורט וכו... אם אני אקנה אותה אני אמכור את ה105 ואז יהיה לי פער גדול מדי בין ה50 ל150. אז אולי אני אקנה 85 1.8 לפורטרטים. חוץ מזה שסיגמה עכשיו מוציאים 30 1.4 שזה מעניין מאוד.
שמתם לב שאני חובב צמצמים?
אני מניח שגם פלאש נוסף של קנון אני אקנה לפורטרטים.

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 19-06-2005 בשעה 22:51.
ישן 19-06-2005, 23:01
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04

ואם כבר פתחתם את האשכול הזה שהוא מעין אנלוגיה ל"שלי גדול יותר"...
שמעו, בשיא הכנות... אני עדיין מאמין SLR/לא SLR... רוב יצירות האמנות הטובות שלי התבצעו בCanon S1 IS (שהיא P&S)

אבל בכל זאת.. לא נשאיר אתכם במתח.. ואני גם אשתתף.
לי יש ציוד שנאסף מהר מאוד. מבחינת עדשות, בחרתי לעצמי את האופציות ה"סולידיות" וה"חסכוניות" יותר. לי זה מספיק... יש לי יותר ממה שחשבתי שיהיה...

D70 משודרגת.... הבחירה שלי לאחר התלבטות ארוכה בין D70 של ניקון ל10D של קאנון. עשיתי את הבחירה הטובה ביותר עבורי... ואני שמח על כך מאוד.

עדשת הקיט של ניקון 18-70mm DX f/3.5-4.5 - עדשה ממש רב-גונית ומאוד שימושית. מי שטוען שכדאי לוותר עליה עם הקנייה של הD70 לדעתי עושה טעות חמורה. עדשה מאוד איכותית ביחס למחיר.

עדשת סיגמה 70-300mm APO II f/4 -5.6 - עדשת טלה במחיר קטן... עלתה כ-1100 ש"ח - והיא לדעתי איכותית (עבור המחיר ששולם כמובן). אני ממש מרוצה ממנה. לאירועי הגאווה יצאתי מצוייד רק בה.

עדשת ניקון 50mm f/1.8 - העדשה האהובה עליי ביותר! אני אוהב צילום "כמו פעם" - עדשות קבועות, איכותיות אופטית וגם לא יקרות בהכרח. היא העדשה שנותנת הכי הרבה בשביל מחירה הקטן. עדשת חובה עבור כל צלם (אלא אם כן יש לו איזו 50 עם צמצם 1.4 או 1.2)

חצובה SLIK PRO 340DX - חצובה מדהימה וקטנה - עשויה טיטאניום. השתדרגתי בה רק לאחרונה.

פלאש - SB800 של ניקון - ההתאמה המושלמת לציוד הניקון יש בו כל כך הרבה אפשרויות.. אולי יותר מדי אפשרויות

שלט אלחוטי של ניקון - קטן, נוח ושימושי מאוד בחשיפות ארוכות, צילום עצמי.. ועוד ועוד.

פילטרים - UV Multicoated של סיגמה + פילטר פולורייזר של Cokin

תיק של Lowepro - Mini Trekker AW - תיק גב שמחזיק את כל הציוד הנהדר הזה.

כרטיס CF - Sandisk Ultra II - 1GB

ו..התוספת האחרונה - כונן X's Drive בנפח 80GB שיילך איתי מעתה (כולל מפגשים כמובן) וייאפשר לי לצלם רק בRAW... וגם לצפות בו על מסך קטן וסימפטי.

ו... איך שכחתי... גם הSensor Swabs - שעלו לא מעט כסף... אך צריך כמובן לנקות את החיישן.

זהו... מבחינתי... אין לי "שאיפות" גדולות יותר בעתיד הקרוב... זה בהחלט מספיק לי - ואני מצלם עכשיו יותר מאי-פעם (ואוהב את זה...)

ישן 19-06-2005, 23:29
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

טוב, הציוד שלי כולל את הדברים הבאים :

מצלמה - 10D של קאנון (ולא, אני לא מחליף ל-20D).
עדשות :
50 מ"מ f/1.8 של קאנון עבור צילומים באור הקיים (= תנאי תאורה קשים)
28-75 f/2.8 של טמרון ליום-יום
טוקינה 17 מ"מ f/3.5 לתחום הרחב - עדשה פנטסטית !
100 מ"מ f/2.8 מקרו של קאנון (למקרו כמובן - אבל היא מצויינת גם לצילומי דיוקן)
70-200 f/2.8L של קאנון לתחום הארוך יותר (אולי העדשה האהובה עליי)
פלאש 380EX הישן והטוב (החיסרון היחיד שלו הוא הראש המסתובב רק בכיוון אחד)
מספר כרטיסי זיכרון, פילטרים, סוללות, X-Drive 20Gb, תיקים ועוד כל מיני אביזרים ...

בתכנון כרגע שלוש עדשות נוספות - אחת עדשות הזום היותר רחבות שיצאו לאחרונה (10-22 של סיגמא, 12-24 של טוקינה או עדשה דומה של טמרון), עדשה "נורמלית" (כלומר כזאת הנותנת זווית של 50 מ"מ על גוף דיגיטלי בעל קרופ פאקטור של 1.6) - מאוד אהבתי את המפרט של סיגמא 30 מ"מ f/1.4 HSM, עדיין מחכה לסקירות הרשמיות; וכמובן עדשת טלה ארוכה יותר (עוד לא החלטתי מה זה יהיה - עדשת פריים דוגמת 400 מ"מ או 300 מ"מ IS L של קאנון, או עדשת זום 100-300 של סיגמא או אפילו 100-400 IS L המצויינת). בכל מקרה, התכנונים הם לעתיד היותר רחוק, שכן לאחרונה אני מצלם הרבה פחות ממה שהייתי רוצה ...

ישן 20-06-2005, 14:38
  RoieG RoieG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.03
צעצועים נחמדים יש פה :)

הרבה כסף אנשים משקיעים בתחביב הזה. והרבה אנשים משתדרגים בהתאם.

אצלי:
מצלמה: ניקון D70
עדשות:
(אחלה עדשה) Nikon AF-S DX 18-70 F/3.5-4.5 G
Sigma 70-200 F2.8 HSM APO EX (תמורה טובה מאוד למחיר)
Sigma X2 EX APO Teleconverter (אחת הקניות היותר חכמות שעשיתי)
(עדשה מעולה עם מחיר מצחיק) Nikon 50 F/1.8
תאורה:
Nikon Speedlight SB800 (פלאש חובה, אולי אני אקנה עוד אחד)
פילטרים ועזרים:
Hoya HMC Polarizer Filter 67'
Hoya HMC ND8 Filter 67'
Hoya RM72 IR Infrared 67' (הפילטר הכי מעניין)
Cokin HMC UV(0) Filter 67'
Hoya HMC UV(0) Filter 77'
B+W +10 Closeup lens 58'
Tiffen ND8 58'
Kenko Extension tubes 12, 20, 36mm (מומלץ בחום)
Nikon BR-2A Reversing ring (בקושי משתמש בו)
Slik PRO 340 DX (חצובה מעולה)
Slik SDV-20 (בעיקר לתאורה)
Lowepro Mini-Trekker AW (תיק מצויין)

זיכרון: 1GB אקסטרים 3, 512 אולטרא 2, ועוד 2 רגילים של 256.

מה הלאה?
אני מחכה לראות איך הסיגמא 10-20 מ"מ, חולם על סיגמא 50-500, מתעניין בסיגמא 30 F1.4, ומהרהר בטמרון 180 מ"מ מקרו.

בקיצור, יקר...
Nikon D300, Nikon 16-85 VR, Nikon 500 F/4 VR, Nikon 10.5mm fisheye, Sigma 120-300 F/2.8, Sigma 10-20, Nikon 85 F/1.8, Zeiss 85 F/1.4, Tamron 180 F/3.5 macro, Nikon 50 F/1.8, Nikon SB800 X 2 and some other toys...
צילום, קורס צילום, מאמרים בצילום

ישן 20-06-2005, 19:05
צלמית המשתמש של Xebu
  Xebu Xebu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Xebu שלח הודעה דרך MSN אל Xebu
עכשיו אני..

לאחר שהבנתי שאין לי לאן להמשיך בP&S ולאחר הרבה מאוד מחשבות והרהורים החלטתי לחסוך (+עזרה מהבנק חח) למצלמה יותר טובה....

מצלמה:
  • Nikon D70
  • Canon 10D
(לא יודע עדיין מבין השניים, נוטע לכיוון הניקון כי ניקון אני אקנה יד ראשונה *חנות* ואת הקנון אני אצטרף לקנות יד שנייה - ואני מעדיף מחנות.. אבל נראה כבר בסוף)

עדשות:
אם זה יהיה קנון:
  • EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS
  • EF 70-200mm f/2.8L
ואם זה יהיה הניקון: (רוב הסיכויים)
  • 70-300mm f/4-5.6G AF
  • 28-200mm f/3.5-5.6G ED-IF AF
זה מה שמתוכנן... (פלאש כרגע זה יהיה סתם ביזבוז, אולי אחרי קצת זמן נשקול זאת...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:13

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר