לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2005, 18:11
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
משהיו יכול להסביר לי את זה מוויקפדה ?! ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "איך אני מחסל את הפרעושים של הכלב שלי ?!?!?!"

"פרעוש הכלב (Ctenocephalides canis) ופרעוש החתול (Ctenocephalides felis) גם הם כלל עולמיים בתפוצתם. הם מלווים את האדם ועל אף שאינם ידועים כמעבירי מחלות, עלולים הם להטריד לא מעט את האדם בעקיצותיהם. הפרעוש החודר (Tunga penetrans) המתחפר בחולות של חופים טרופיים, נצמד אל עור האדם כל אימת שהוא מוצץ מדמו, אולם הנקבה בעת הרבייה מתחפרת בתוך עורו ותופחת בתוך רקמותיו. מידת הנזק הנגרם תלויה במספר הפרעושים שחדרו לרגל וקיימת סכנה שחיידקי טטנוס עלולים לחדור דרך הפצע הפתוח או שיווצר זיהום חמור."

חכו חכו יש עוד ...

"בהיות הפרעושים חרקים מוצצי דם, הם עלולים לגרום מחלות לאדם המשמש להם כפונדקאי, הן על ידי נזק ישיר שהם גורמים לו, והן בשמשם וקטורים להעברת מחלות שונות. הנזק הישיר הוא על פי רוב הטרדה בלבד. הפרעוש מחדיר את רוקו לפצע שהוא גורם בשעת העקיצה וכתגובה על כך, נוצר על עורו של הנעקץ כתם אדום מגרד, החולף בדרך כלל, כעבור שעות או ימים ספורים. הרגישות האישית שונה מאדם לאדם, וסכנה קיימת רק אם מופיעה תגובה אלרגית חזקה, כגון פריחה, אסטמה והלם אינפלקטי. בדרך כלל, רוכש לו האדם חיסון טבעי במגע חוזר עם פרעושים."

מה בדיוק הטרדה בלבד ?!
אז הם לא מעבירי מחלות בסופו של דבר לאדם??!!
לא הבנתי כלום !!!

ומה זה חיסון טבעי ?!
אז זה טוב שהם עוקצים אותי לפעמיים ?!?!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2005, 18:21
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
בברזיל נכנס לי טפיל כמו שהם מתארים לכף הרגל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "משהיו יכול להסביר לי את זה מוויקפדה ?! ?"

ברגע שזיהיתי את זה (לונלי פלנט הזהירו ספציפית לגבי החוף שבו טיילתי, אז דאגתי לבדוק את עצמי) פשוט "חפרתי" אותו החוצה ונגמר הסיפור. אולי אם הייתי מזהה את זה יותר מאוחר זה היה יותר קשה לטיפול.

יש סתירה מסוימת בויקיפדיה, וזה ממילא מקור לא אמין במיוחד. אני לא שמעתי על אדם שנהיה חולה בגלל פרעושים, אבל בהחלט תתכן אלרגיה - בדומה לעקיצת יתוש (גם אצל הכלבים).

לגבי חיסון טבעי - אם היית ילד זבל כמו רוב הילדים ושיחקת הרבה בארגזי חול - אז רוב הסיכוי שפיתחת חסינות טבעית לפרעושים ופשפשים אשר אוהבים לחיות שם (כמו מזיקים אחרים). אם שמרו אותך בבית כמו בובת פורצלן אז יש סיכוי שתפתח אלרגיה לזה ולדברים אחרים. בכל אופן אם עוקצים אותך ולא מתפתחת תגובה חריפה אז אין לך מה לדאוג.

נערך לאחרונה ע"י Jarvis בתאריך 21-06-2005 בשעה 18:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר