לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2004, 18:45
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
Muse - 2004 - Absolution

על מיוז שמעתי לפני כמה שנים, אבל אף פעם לא באמת היה לי ת' כוח לבדוק אותם... הקיץ, בתקופה שגרתי אצל סבתא נטול אינטרנט, נטול MTV2, נטול VH1קלאסיק ושות', לא יצא לי להסתכל יותר מדי טלוויזיה, אבל כשיצא, הסתכלתי VH1. אישית תמיד הייתה לי חולשה לערוץ הזה, מהסיבה שהוא מסוגל להביא קליפים מלפני 10 שנים, ועדיין להגדיר אותם בתור Hits , באחד הימים הם שידרו את התוכנית הדיי קבועה שלהם של להיטים חדשים וישנים של להקות, ובאחת מהפעמים היה מיוז עם Plug In Baby / Stockholm Syndrome.... אחרי השיר הזה, ישר הוספתי לעצמי ל notes, לשמוע את שאר השירים שלהם
ועכשיו, אחרי חודש שהדיסק הזה לא יוצא לי מהפלייליסט, אני חייב להמליץ עליו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הדיסק הזה של מיוז, הוא אחד הדיסקים היותר פסימים שנתקלתי בהם. הסגנון של הדיסק, הוא לא חדש, הם למעשה הופכים את הסגנון הכל כך ייחודי של רדיוהד (השוואה נדרשת), למשהו הרבה יותר עצבני, והרבה יותר פסימי. מט בלאמי, מצליח לנצל את הקול הייחודי שלו, בצורה מעולה, שמזכירה את היכולות הווקליות של מוריסיי, טום יורק, ופרדי מרקורי.
טראק 1: Intro (הגיוני)
הדיסק מתחיל בקול של חיילים צועדים, שמתגבר לאט לאט- עד שהוא מגיע לשיא וברגע זה מתחיל הטראק השני
טראק 2: Apocalypse Please
מספיק להסתכל על השם כדי להרגיש את הנימה הפסימית של השיר. השיר מתחיל עם המשך של הצעדים, והשיר למעשה, קובע את הקצב שהדיסק כולו משתמש. השיר מבחינה לירית, ממשיך עם הנימה הפסימית שנכנסנו אליה עם תחילת הדיסק. אבל באופן מוזר כלשהו, השיר מבטא רצינות, וריאליסטיות באופן ממש ממש מפחיד
טראק 3: Time Is Running Out
שיר שמגביר קצת את הקצב, עם גיטרות מעולות, פיזמון גאוני, ומה שכנראה הכי חשוב לדיסק הזה - נימה פסימית שממשיכה גם בשיר הזה, עם מסר פסימי במיוחד על זה שהזמן אוזל ומאט? מאט מגיע לאוקטבות מעולות (ohhhhhhhhh yeahyeahyeaha)
טראק 4: Sing For Absolution
במעבר קיצוני למדי, השיר חוזר לקצת האיטי של Apocalypse Please, ושירה דיי איטית וזוחלת, עם פזמון מאוד כבד, לעומת השיר הקודם, שלמרות הרצינות התהומית שלו, מגיע לקצב מעולה. השיר שר על סוג של אהבה שאבדה, אהבה של? לא ברור. לשיר לשלמות, כשמו כן הוא
טראק 5: Stockholm Syndrome
בשיר הזה, אני רוצה להתעכב על השם. כשראיתי את הקליפ, לא הבנתי מה לעזאזל הם תקעו לשיר כל כך מעולה (ועל זה נתעכב בהמשך ) שם מוזר שכזה, ואחרי שחיפשתי על השם הזה- הגעתי לפירוש. השם הוא למעשה מצב שבו החטופים מזדהים עם החוטפים שלהם - שוב המשך של הנימה הפסימית בשמות. עכשיו לשיר, השיר הזה הוא לפי דעתי השיר שגרם לי לאהוב את הדיסק, אז אני אהיה קצת לא נטרלי אם אני אגיד שהוא השיר הכי טוב בדיסק... אבל בכל זאת, הוא אחד השירים היותר טובים בדיסק ( ) השיר ממשיך את השיר הקודם מבחינה לירית, אבל מגביר את הקצב, ומוסיף דיסטורשן ותופים מעולים. השם של השיר, לגמרי מתאים לשיר עצמו
טראק 6: Falling Away With You
אחרי שיר עצבני, בא שיר מאוד רגוע, ועם נימה יותר רגועה...מן השלמה עם הנפילה המוזרה והלא ברורה.
טראק 7: Interlude
גיטרות רגועות, שעושות את המעבר ל Hysteria
טראק 8: Hysteria
חזרה לדיסטורשן ולתופים מן שיגעון שאחרי ההתפקחות. סולו גיטרה מעולה שיר גם
טראק 9: Blackout
שיר רגוע במיוחד, שוב ניגוד קיצוני של התפקחות... במהלך השיר נוסף דיסטורשן מאוד חלש ומרגיע באופן מוזר שכזה, שממשיך את הקו הרגוע של השיר.
טראק 10: Butterflies & Hurricanes
שיר שמתחיל מאוד רגוע... לאט לאט מתחזק... ובפזמון במכה מתחילים תופים עצבניים והשיר מתחזק. מבחינה לירית, השיר נשמע כמו סוג של שיחה חד צדדית.
טראק 11: The Small Print
שיר דיי קצבי, שוב סוג של שיחה חד צדדית. שיר עם גיטרה מעולה, ותופים במקומות הנכונים.
טראק 12: Endlessly
השיר הזה הוא מן הבטחה. שיר רגוע.
טראק 13: Thoughts Of A Dying Atheist
עוד שיר עם שם מאוד פסימי שיר שמגביר את הקצב, הפעם השיחה היא נשמעת דווקא מהצד שני.
טראק 14: Ruled By Secresy
שוב שיר שקט, שיר מאוד מאוד רגוע, שירה רגוע של מאט, גיטרות מאוד חלשות, וכמעט ואין תופים. שיר שנועד לסיים הכול, אבל למעשה משאיר את הכול פתוח. אחרי הפזמון, הגיטרות מתחזקות, והתופים מתחזקים, למשהו שמתגבש להיות מאוד כבד ועוצמתי, אבל באותה מידה גם שקט ורגוע.

סיכום דיסק: הדיסק הוא מאוד לא ברור, הוא סוג של דו שיח בין האדם לאל... מאוד מוזר, מאוד פסימי, מאוד רציני, ויותר מכול, גורם לך לשוב על הדברים שהם אומרים בצורה ריאליסטית, כמה שלא יאמן אפשר להגדיר את הדיסק הזה בתור אחד הפשלות הכי גדולות בהיסטוריה, לעומת זאת, נקודת מבט אחרת תראה בו בתור אחד הדיסקים הכי טובים שיצאו. על הדיסק עצמו נטען כי הוא ממשיך למעשה את רדיוהד, אישית אני חושב הדיסק הוא למעשה סוג של התפתחות מהסגנון של רדיוהד. אם חשבתם שרדיוהד שרים שירים רציניים וקשים לעיכול? חכו שתשמעו את הדיסק הזה- אתם תמותו עליו, או שתרצו בעצמכם למות

המלצה אישית: תשמעו אותו פעמיים מההתחלה עד הסוף, לפני שאתם שוללים אותו

תגיבו להוסיף

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר