לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2005, 13:13
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
הודעה לפשיסטים בכתום/ ירון לונדון

אני מודיע בזאת כי אם יחסמו את דרכי בכביש, אשתמש בכל האמצעים הסבירים כדי להסיט את המכשול

מתנגדי ההתנתקות - מבעירי הצמיגים, סותמי המנעולים, מטנפי המדרכות, משתקי האינטרנט - מצהירים כי ימשיכו למרר את חייהם של אזרחי המדינה, עד שהממשלה תחזור מדרכה הרעה. אין ניסוח מפורש מזה להכרעה על מרד. לא הפגנה, לא מרי, לא מחאה בלתי אלימה, כי אם מרד פשוטו כמשמעו.

הפשיסטים כתומי החולצות מנסים לאנוס את הממשלה הנבחרת ואת בית המחוקקים ולאכוף עליהם את רצונם. העיתונות יודעת כיצד למצוא את מנהיגיהם ואף משמיעה את קולותיהם ברדיו. יש להניח כי גם בידי אנשי רשויות אכיפת החוק יש מידע על אודותיהם. אם לא על כולם, כי אז על קצתם.

לו היו אלה פלסטינים תושבי השטחים הכבושים, רבים היו סיכוייהם להיירות. לו היו אלה ערבים אזרחי ישראל, הזוממים לחסום כבישים בגליל או במשולש במחאה על קיפוחם, הם היו נעצרים עוד בטרם פעולה. אם לא היו נמצאות נגדם עדויות שאפשר להעלותן בבית משפט, היו הרשויות נשענות על חוקי החירום כדי לסגור אותם מאחורי סורג ובריח. אבל מכיוון שביהודים מדובר, באחים יקרים, מורשים המורדים לומר ככל העולה על רוחם ולפעול כמעט בחופשיות.

כיוון שנואשתי מן הרשויות המפקירות את הדמוקרטיה, אני מודיע בזאת כי אם יחסמו את דרכי בכביש, אשתמש בכל האמצעים הסבירים כדי להסיט את המכשול, ואם לשם כך אצטרך להתקוטט עם חוליגן כתום, אעשה כל שבכוחותיי הדלים כדי למחוץ את אפו לפני שהוא ימחץ את אפי.

בבית המשפט אגן על עצמי באמצעות סעיף 446 לחוק העונשין, הקובע כי "לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף תקיפה שלא בדין שנשקפה ממנה סכנה מוחשית של פגיעה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו..."

חסימת כבישים היא אכן סכנה מוחשית לחולה, לאשה הכורעת ללדת ולקורבן אלימות שאין המשטרה מצליחה להגיע אליו במועד כדי להצילו. בוודאי שהיא פגיעה בחירותם של כל הנצורים במכוניותיהם. נוסף על האלימות המידתית שאפעיל נגד חוסמי דרכי, אתבע אותם לדין על הנזק הכלכלי שגרמו לי בעבודתי ועל עוגמת הנפש שהסבו לי, ואם לא אצליח לזהות את העבריינים, אתבע את מוריהם ורבניהם שהסיתו אותם לפגוע בי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3102876,00.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2005, 14:45
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
זה הדבר הכי מטומטם ששמעתי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הודעה לפשיסטים בכתום/ ירון לונדון"

כל הכתבה הזאות מבזה,משפילה,משמיצה (ועוד הרבה דברים) את החלוצים של המדינה הזאות שבאמת אכפת להם ממדינת ישראל שלא פוחדים ממחבלים שיש להם אומץ ואמונה בשם בניגוד לכמה שמאלנים תמימים שחושבים שאם מידנת ישראל תהפוך להיות תל אביב אז יהיה שלום....

כזה דבר מטומטם ומבזה...
כל הרבה צינעיות "אחים יקרים"
איזה אגואיסט...

"לאנוס את הממשלה" - איפה הוא חי?! הממשלה זאות ומישמי ההנתקות פעלו מתוך מינעים ואינטרסים איישים שמנוגדים בכלל לחוק !

למרר את חייהם של תושבי המדינה?!?! שידבר בשם עצמו , לי הם דווקא מראים נחישות ואומץ ושמירה על ערכים ומורשת ישראל לא כמו כאלה שלא מעניין אותם כלום...

זה נכון שזה ממש לא יפה מה שהם עושים עם כל השרפות ההפחדות עם הפצצות דמה- זה ממש מנוגד אצלי ! כל מי שעושה כאלה דברים הוא קיצוני יותר מידי ולא מבין שהוא יכול לפגוע בטעות באחים שלו !

אבל עד איזה רמה הכתבה הזאות הגיעה להאשים יהודים בבכל מיני השמצות וטענות ...בושה וחרפה!

ישן 25-06-2005, 21:43
צלמית המשתמש של bilam
  bilam bilam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
עזוב אותך מהשטויות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "זה הדבר הכי מטומטם ששמעתי..."

שכתבתך כתגובה...

אבל בהמשך הודעתך מופיע האימרה "ואהבת לרעך כמוך"...
אתה מצפה ממני לחסום לך את הדרך בכל פעם שממשלת ישראל עושה מעשה אשר נוגד את דעותיי הפוליטיות או הכלליות.
כמו הקטנת תקציבים לציבורים חלשים והגדלת משאבים לציבורים שבאפשרותם לבצע סחיטה פוליטית...
או כשממשלת ישראל מצמצמת את התקציב למשטרת ישראל והפשע משתולל אצלי בשכונה...

עבור אילו לא רק שאחסום אותך אשתדל לעשות כך שלא תהיה לך דרך מישנית, ללא היתחשבות אם הרכב ה- 500 בשירה שעצרתי מכיל פצוע, אישה הרה, בעל עסק בדרך לעבודתו או כל אזרח אחר אשר יוצא לסידורים כאילו ואחרים או בדיוק שב מהם, אולי חייל שב לביתו אחרי שהות ארוכה בגבול הצפון, פצוע לאחר אישפוז ארוך בבית החולים, חד הורי/ת ששב בסוף יום עבודתו לילדיו הממתינים לו בבית לבדם....

מניין לך שכל מי שאתה ו/או שכמותך חוסמים אינו מיקרה חרום במצב כזה או אחר.
שנוסיף ?

"ואהבת לרעך כמוך" מתיחס ראשית לאומרו ורק אח"כ לסובבים אותו.
אז רק לאחר שאתה תתכון למה שאתה כותב אולי אתיחס אליך ברצינות.

עבור אנשים כמוך אני יכול להמליץ לחיילי צה"ל שיבוא לפנותך או שכמותך לשיר "באנו חושך לגרש..."
ישן 06-07-2005, 15:26
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
לא הבנתי ממך כלום
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bilam שמתחילה ב "עזוב אותך מהשטויות"

אתה בעד או נגד היתתקות ?
מה הדעה שלך בכלל ?
היהדות לא בנויה כדיקטטורה אם אתה רוצה תחושב מה שאתה רוצה ותאמין במה שאתה רוצה...
בסוף תקבל את מה שמגיע לך אם זה לרע או לטוב
רמז :אם אתה לא הולך בעקבות מצוות השם זה נקודות לרעה ואם כן אז זה טוב

שוב לא הבנתי את הדעה שלך ואני לא יודע בדיוק למה להתייחס

זה לא סתם לחסום לך את הדרך בכל פעם שממשלת ישראל עושה מעשה אשר נוגדת את דעותיי הפולטיות או הכלליות! זה הרבה יותר מזה איך אתה לא מבין?!
זה לא הדעות שלי על העלת מכירי הארטיקים בשקל 20 ! מדובר כן על גירוש (או פינוי איך שתרצה- זה אותו דבר) של יהודים מבתהים! יהודים שחיו שם כל החיים שלהם ! שהשקיעו במקום המגורים שלהם!
ועכשיו מעיפים אותם בגלל שאיזה 60 חברי כנסת שהצביעו "בעד" בהצבעה וזה גם עם האיומים של שרון על חברי כנסת שיצביעו נגד ההתנתקות ובכלל לא שואלים את המתנחלים כלום ! פשוט החליטו אז מעיפים אותם וזהו ! גם משאל עם על נושא רציני שכזה לא היה (כנראה מחששות תוצאות האמת בקשר לתגובת העם על התתנתקות והצרות שיהיו אחרי זה...למרות שאני חושב שלא תהיה התנתקות)! אז זה שיעיפו אותך מהבית שלך שאתה רוצה להמשיך להיות שם זה בסדר ?! לא תרצה לעשות כלום ?!

כאן אני מגיע לנקודת התורה בעניין הזה, הידע שלי על הלכות ועוד הרבה דברים נסתרים וחשובים שרשומים בתורה ובתנ"ך לי אין מושג בהם...
אל תראה אותי פה בתור נציג של היהדות כי לי עצמי אין ידע כל כך נרחב בזה, אני לא דתי או משהו,(למרות שברוך השם אני לומד ומגלה את האמת כל הזמן) לכן אני שותק ולומד
אבל
אסביר לך מה כן אני יודע
חסימת כבישים- אני נגד עד להודעה חדשה... אני לא שמעתי על דבר כזה שאם רע לך תעשה למשיהו אחר גם כן רע. יש דרכים אחרות להראות ולהכניס ללב העם היהודי- האחים שלי ושלך, מה עובר על אנשי גוש קטיף והרצועה בפרט.
ולא ככה בעצבים ומכות .
שוב אין לי מושג בזה אני אומר רק מה שאני יודע אשמח לקבל דעה שונה על ביסוס אחר של הלכה או פסוק שמופיע בתנ"ך שיכול להגיד אחרת.

דבר חשוב מאוד !!

אני לא בא פה בכלל לערער אל אמיתו של ספר התורה הקדוש וכל מה שיוצא בזה,זה ממש לא מעניין אותי לשמוע מה אתם חושבים על זה אני בכלל לא בא להתווכח עם דבילים שיגידו את השקר שלהם כמה פעמיים שהם רוצים - מי שלא בא להכיר באמת שלו, ולא ללמוד את האמת האבסולטית, שישב בצד ולא יפריע! אם אין לו מושג מה אומר אז שישתוק וזהו אין לי כוח להתעצבן על בורות של אחרים בעניני יהדות שלא מבינים חצי מילה ופירושה מהתנ"ך... אז אל תבואו להתווכח בכלל אל מה שאין לכם מושג בו...
ושכל הידע שלהם מתבסס על שיעורי תנ"ך מהבית ספר כי זה אפילו לא מתקרב למה שאפשר לדעת ולהשכיל...
אם יש לכם שאלות ואתם רוצים לקבל אליהם תשובה מוסמכת ולהחליט לבד מה נכון ומה לא תשאלו את הרב הוא יענה לכם.
אל תבאו לשאול אותי וככה גם תרמו את עצמכם כי אני יכול לענות רק על מה שאני יודע ואני לצערי לא יודע הרבה...

ישן 23-06-2005, 15:35
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
המאמר/פשקוויל עונה לעצמו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הודעה לפשיסטים בכתום/ ירון לונדון"

המדינה אינה מטפלת בפורעי החוק בכדי שאלו יכתימו את כלל מתנגדי ההתנתקות וימאיסו אותם על כלל הציבור ובכך, בסופו של דבר, תעבור ההתנתקות ללא אופוזיציה ממשית. הנה, בהסרת הפסוקית המפרטת את הפרות החוק, זו הטענה המרכזית:

"מתנגדי ההתנתקות מצהירים כי ימשיכו למרר את חייהם של אזרחי המדינה, עד
שהממשלה תחזור מדרכה הרעה."

מתנגדי ההתנתקות אינם עשויים מקשה אחת, ולא כולם פורעי חוק, אך לו היו שמים את העבריינים - קלים ככבדים - מאחורי סוגר ובריח, היתה צריכה הממשלה לנהל מסע הסברתי לא קל מול המתנגדים שחלק מטעוניהם כבדי משקל.

ואין בכל האמור לעיל להפחית מחומרת מעשי העבריינים והתומכים במעשיהם.
ישן 23-06-2005, 19:22
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נראה אם יעצרו אותו על הסתה .

פשוט מאוד , סכנה מוחשית לחיים זה אם הוא רואה אמבולנס שעוצר ופעילי הימין לא מאפשרים לו לעבור ..זה משהו ברור ומיידי.
לעשות שפטים בפעילי ימין על סמך זה שאולי יבוא אמבולנס עם אולי יולדת , זה קריאה לאלימות . אני מצפה שתוגש נגדו תביעה במשטרע
גם המונח פגיעה בחרות סורס פה . מדובר על נחטפים ונכלאים ולא על אלה שעוצרים בכביש.
מחר יהיה איזה אדיוט שיעמוד באמצע הכביש ויחסום אותו . האם תהיה לי לגיטימציה להכות אותו לשם פינוי הכביש , או שאני צריך לפנות למשטרה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-06-2005, 10:26
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אין כאן הסתה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נראה אם יעצרו אותו על הסתה ."

יש כאן הכללה והוא לבטח היה נחסם מהפורום אבל הסתה אין כאן, משום שגם אם יש כאן קריאה בלתי מפורשת (שהרי הוא דיבר על עצמו ולא הסית אחרים), הרי שהיא קריאה לציות לסעיף בחוק. ירון אומר שהוא יפעל על פי חוק אשר מחייב אותו.

הציטוט היחיד שהוא בעייתי בקטע, אינו מדבר על אלימות יזומה מצד ירון:

"כיוון שנואשתי מן הרשויות המפקירות את הדמוקרטיה, אני מודיע בזאת כי אם יחסמו את דרכי בכביש, אשתמש בכל האמצעים הסבירים כדי להסיט את המכשול, ואם לשם כך אצטרך להתקוטט עם חוליגן כתום, אעשה כל שבכוחותיי הדלים כדי למחוץ את אפו לפני שהוא ימחץ את אפי. "

כלומר, הוא ישתמש בכל האמצעים הסבירים כדי להסיט את המכשול, ורק אם יפעלו נגדו באלימות אז הוא יגן על עצמו. הוא לא אמר שהוא יפעל קודם באלימות. האם אתה ממליץ לו (או לנו) להפנות את הלחי השנייה ?

ישן 24-06-2005, 14:54
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הוא כתב שבשביל להוריד חוסם מהכביש הוא יכה אותו - חד וחלק .
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "אין כאן הסתה"

את החלק על יפעלו נגדו באלימות , אתה הוספת ... ולראיה..

בבית המשפט אגן על עצמי באמצעות סעיף 446 לחוק העונשין, הקובע כי "לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף תקיפה שלא בדין שנשקפה ממנה סכנה מוחשית של פגיעה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו..."

חסימת כבישים היא אכן סכנה מוחשית לחולה, לאשה הכורעת ללדת ולקורבן אלימות שאין המשטרה מצליחה להגיע אליו במועד כדי להצילו. בוודאי שהיא פגיעה בחירותם של כל הנצורים במכוניותיהם. נוסף על האלימות המידתית שאפעיל נגד חוסמי דרכי, אתבע אותם לדין על הנזק הכלכלי שגרמו לי בעבודתי ועל עוגמת הנפש שהסבו לי, ואם לא אצליח לזהות את העבריינים, אתבע את מוריהם ורבניהם שהסיתו אותם לפגוע בי.

שוב , אתה לא יכול להניח שחסימת כביש תהיה באופן ודאי סכנה לחולה וירטואלי ועל סמך זה לפעול כדי להציל את אותו חולה . אם הוא היה רואה אמבולנס נחסם בדרך , זה משהו אחר..
גם הפגיעה בחירות - דבר המיוחס לכולאים וחוטפים של ארחים תמימים הוא מייחס לעצירה של מכוניתו בדרך .
בוא נגיד שמישהו עומד מולך ברחוב ולא מסכים לזוז עד שתדבר איתו . אתה לא רוצה לדבר איתו , אתה רוצה שהוא יזוז . תכניס לו בוקס? זה חוקי?

הוא אומנם כתב שהוא יעשה זאת אבל הוא לא שלח את זה כמכתב למםקד המשטרה , הוא כתב את זה בעיתון . אל תתמם . לכן זאת הסתה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-06-2005, 15:04
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
כמו כל דבר, זה תלוי בסיטואציה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הוא כתב שבשביל להוריד חוסם מהכביש הוא יכה אותו - חד וחלק ."

אם אותו אדם חוסם חלק מוגדר מהרחוב ויש אפשרות לעקוף אותו ואותו אדם לא יזוז על מנת לחסום את דרכך כאשר אתה עוקף אותו, אזי אלימות כנגדו לא תחשב כדבר מוצדק (כי אז הדבר יחשב כפרנציפ לעבור דווקא היכן שאותו אדם עומד).

אולם אם מדובר ברחוב צר, לדוגמא, כמו סימטה, ואין לך אפשרות אחרת לעבור אלא אם כן אותו אדם יפנה את דרכך, אזי הדבר נחשב בתור הפעלת אמצעים אלימים כנגדך ומותר לך להפעיל נגדו אלימות.

בכביש, מפאת העובדה שאתה לא יכול לעבור לדרך חלופית, הרי שמדובר בהפעלת אמצעים אלימים על מנת למנוע את חופש התנועה שלך.

תוספת: הבעיה העיקרית עם דבריו של ירון לונדון היא בשימוש במילה "אכה". זה נותן קונוטציה של רצון להרביץ יותר מאשר רצון לפנות את הדרך. חבל שלא אמר שיאבק עם חוסמי הכבישים על מנת לפנותם מהדרך,

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 24-06-2005 בשעה 15:17.
ישן 23-06-2005, 22:04
צלמית המשתמש של אלון _16
  אלון _16 אלון _16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל אלון _16
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "כתום יקר! לו אתה ושכמותך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בז 69
כתום יקר!

לו אתה ושכמותך חושבים טרם הקלדתם, הכל היה נראה אחרת.

מה תעשה לאיש, תגיש תביעה ע"כ שהוא ינסה להגיע הביתה בדרך הקצרה והמהירה ביותר?

אתה מנסה להוכיח את צדקתך?

בעצם אלה רק מילים...אבל!!! ראש ממשלה אחד כבר נרצח רק בגלל מילים,נכון?

ואני חושש שהשני בדרך....... -אין לך מושג עד כמה אני חושש מזה!!!
ולא שולל שח"ו יקום האיש ויעשה מעשה!
אבל אני מאמין שמי שצריך לדאוג יותר מטפלים בנושא...

רצח זה רצח - לא משנה אם אתה מנקה שירותים בתחנה מרכזית ת"א
או רוה"מ!

ואת זה אני מגנה! -ורוב הימין גם!

ישן 25-06-2005, 14:30
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי העכבר ששתק
אני מודיע בזאת כי אם יחסמו את דרכי בכביש, אשתמש בכל האמצעים הסבירים כדי להסיט את המכשול

מתנגדי ההתנתקות - מבעירי הצמיגים, סותמי המנעולים, מטנפי המדרכות, משתקי האינטרנט - מצהירים כי ימשיכו למרר את חייהם של אזרחי המדינה, עד שהממשלה תחזור מדרכה הרעה. אין ניסוח מפורש מזה להכרעה על מרד. לא הפגנה, לא מרי, לא מחאה בלתי אלימה, כי אם מרד פשוטו כמשמעו.

הפשיסטים כתומי החולצות מנסים לאנוס את הממשלה הנבחרת ואת בית המחוקקים ולאכוף עליהם את רצונם. העיתונות יודעת כיצד למצוא את מנהיגיהם ואף משמיעה את קולותיהם ברדיו. יש להניח כי גם בידי אנשי רשויות אכיפת החוק יש מידע על אודותיהם. אם לא על כולם, כי אז על קצתם.

לו היו אלה פלסטינים תושבי השטחים הכבושים, רבים היו סיכוייהם להיירות. לו היו אלה ערבים אזרחי ישראל, הזוממים לחסום כבישים בגליל או במשולש במחאה על קיפוחם, הם היו נעצרים עוד בטרם פעולה. אם לא היו נמצאות נגדם עדויות שאפשר להעלותן בבית משפט, היו הרשויות נשענות על חוקי החירום כדי לסגור אותם מאחורי סורג ובריח. אבל מכיוון שביהודים מדובר, באחים יקרים, מורשים המורדים לומר ככל העולה על רוחם ולפעול כמעט בחופשיות.

כיוון שנואשתי מן הרשויות המפקירות את הדמוקרטיה, אני מודיע בזאת כי אם יחסמו את דרכי בכביש, אשתמש בכל האמצעים הסבירים כדי להסיט את המכשול, ואם לשם כך אצטרך להתקוטט עם חוליגן כתום, אעשה כל שבכוחותיי הדלים כדי למחוץ את אפו לפני שהוא ימחץ את אפי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3102876,00.html

אני מעוניין לדעת ירון לונדון, מדוע אתה יוצא כך נגד מתנחלים. לכל האנשים כמותך, אני מודיע, אנחנו, כולנו צאצאי מתנחלים, כולנו. אבותינו התנחלו במדינה זאת, כך שכולנו מתנחלים, זה שהם ממשיכים את הציונות ואתה לא מסכים איתם מר לונדון, לא אומר שאתה צודק.
ישן 06-07-2005, 00:25
  BenAmi BenAmi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
דו-פרצופיות של העיתונות בכיסוי "חסימת כבישים נגד ההתנתקות" לעומת כיסוי "זריקת אבנים נ

למען הסר ספק: אני נגד חסימת כבישים ו/או כל גילוי של אלימות ו/או כל הפרה של החוק, בהפגנות של מתנגדי ההתנתקות, או בכל הפגנה אחרת.

... זאת למרות שדעתי חצויה באשר להתנתקות. מחד, ברור שאין הצדקה לשהיית 8,000 ישראלים בתוך אוכלוסיה פלסטינית צפופה (נקודה). מאידך, הפיכת רצועת עזה לגיטו פלסטיני – ללא זכות קיום כלכלי עצמאי, לא מבשר טובות. מפריע לי שזה נעשה בחובבנות, ללא תכנון אמיתי. יותר ויותר מתקבל הרושם שהדבר נעשה בדרך הישראלית המקובלת של "יהיה בסדר". לדוגמא: סוגרים את אזור התעשיה ארז! במקום להרחיב אותו, להגביר את שתוף הפעולה הכלכלי עם הרשות הפלסטינית ולספק עבודה לאוכלוסיה שנמצאת במצוקה אדירה - סוגרים. מפריע לי גם שההתנתקות נעשית במהלך חד-צדדי, ללא תמורה ועם ריח של "ויברח".

כידוע, ממשלת ישראל החליטה להקים גדר הפרדה. בדומה להתנתקות, גם להקמת הגדר יש רוב מוחלט בעם. כפי שעשו מתנגדי ההתנתקות - מתנגדי הגדר פנו לבג"ץ. בעקבות החלטות בג"ץ שונה תווי הגדר במקומות מסוימים. בדומה לספקות שיש לי באשר להתנתקות, יש לי ביקורת על דרך הקמת הגדר: במקומות מסוימים זה הופך את חיי האוכלוסיה הפלסטינית לבלתי אפשריים. הגדר עשויה להוות מכשול להסכם עתידי עם הרשות הפלסטינית ולשמש לצרכים פוליטיים-מדיניים. אבל, לעומת ההתנתקות, שעדין חייבת בהוכחת הצדק שבה, לגדר יש כבר קבלות: הגדר כבר הצילה את החיים של עשרות, אם לא מאות, ישראלים ומנעה עשרות, אם לא מאות פיגועים.

ההצלחה של הגדר אולי מוכחת, אבל היא לא מונעת מפעילי השמאל לחבור לפלסטינים ושבוע לאחר שבוע לנסות לשבש את עבודות הבינוי, להפגין באלימות, להפר צווים של הצבא, להיכנס לשטח צבאי סגור וחמור מכל: לזרוק אבנים על חיילים ולפצוע אותם.

"כ-200 פלסטינים ופעילי שמאל ישראלים הפגינו כמדי שבוע נגד הקמת הגדר ... אין זו הפעם הראשונה שחייל נפצע מאבן שמושלכת לעברו במהלך הפרות סדר נגד הגדר. לפני כחודש במהלך הפרות סדר באותו מקום נפצע חייל מאבן שהושלכה לעברו ואיבד את ראייתו בעינו השמאלית." (YNET 1/7/05 17:53)

... והעיתונות שותקת!

הידיעות על האלימות של פעילי השמאל מוצנעות בעיתונים. אמנון דנקנר לא מפרסם (על חצי עמוד ראשון של "מעריב") את תמונתו של החייל שאיבד את עינו, כפי שפורסמה תמונתו של רב"ט אבי ביבר ה"סרבן". אנחנו אפילו לא יודעים את שמו של החייל שיהיה נכה לכל חייו. דן מרגלית לא ראיין את אביו, ש"יסביר" איך חינך את בנו לכבד פקודות של הצבא ולהגן על בוני הגדר. הצמד לינוי בר-גפן ואברי גלעד לא לחצו על החכי"ם טיבי, שריד וגלאון לגנות בפומבי כל מעשה אלימות ו/או מעשה בלתי חוקי - כפי שדרשו בראיונות שערכו עם ח"כ פנחס ולרשטיין או הרב הראשי של ת"א ישראל מאיר לאו. גדעון לוי והוגי הדעות של עתון "הארץ" לא דרשו בתוקף מ"שלום עכשיו" להצהיר שהם מתנגדים להפגנות בלתי חוקיות ולהוקיע מתוכם את זורקי האבנים - שפצעו חיילים.

לא שמעתי את ירון לונדון מצהיר שהוא ילך להגן בגופו על בוני הגדר והחיילים ששומרים עליהם, כפי שהצהיר כי ירביץ במו ידיו למי שיעז לחסום את דרכו בנתיבי איילון. יאיר לפיד לא כתב במוסף "ידיעות אחרונות" על היום "שאחרי" עצירת בניית הגדר, אם יצליחו מפגיני השמאל, כששוב נהיה חשופים לגל של פיגועים.

כ_ו_ל_ם ממלאים את פיהם במים.

למה? כי זה לא "סקסי". פעילי הימין הם: משיחיים, תמהונים, קיצונים, אלימים, רוצחי ראש ממשלה ומה לא. לעומתם פעילי שמאל הם: יפי נפש, הגונים, מכבדי חוק, בעלי חזון וכדומה. כיסוי נרחב של פינוי מפגינים אלימים של השמאל לא מוכר עיתונים. פיזור של מפגיני שמאל, עם רימוני רסס וגז מדמיע, לא מצטלם יפה כמו שוטר שגורר מתנחל. פעיל שמאל שזורק אבנים זה "OUT”, ילדה דתיה שיושבת על הכביש זה "IN”. זה פשוט: גם עניין של רייטינג ... וגם לא מתאים לעמדתם השמאלנית.

מה אגיד? איפה הבושה? העיתונות הישראלית במיטבה: מגמתית ודו-פרצופית !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:30

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר