לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2005, 23:22
  UriSh UriSh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
שלא נדע מפציעות...

הסיפור אמנם קצת ישן, אבל רק לפני יומיים יצא לי לקרוא ולהזדעזע.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/946/191.html

למי שלא מעוניין לקרוא, הנה הסיפור בקצרה: אישה נפלה במהלך טיול ושברה את רגלה. מאחר ונדרש חלוץ הגיעו 669. הרופא נתן מורפיום ומאותו רגע התחילה שרשרת מזעזת של פעולות שהביאו (ככל הנראה) למותה של הגברת. בין הפעולות אפשר לציין כישלון פעולות כירורגיות כאלו ואחרות, שרק החמירו את המצב וכאמור - הסתיימו במותה של הגברת. יש לציין כי באותו הזמן שהו במקום שני רופאים נוספים, אחד רופא צבאי והשני בעלה של הנפגעת, ועדיין כל הפעולות בוצעו ע"י רופא אחד בלבד - של 669.

האם יש פה מישהו שמכיר את תהליכי המיון והקבלה ליחידה ? האם מקבלים רק רופאים בעלי התמחות ספציפית ? ואם התשובה שלילית, מה לכל הרוחות יש לרופא שאינו עוסק בטראומה בשגרה לחפש על בלק-הוק ? מה שאתה לא עושה באזרחות באופן קבוע, לא תדע בחיים לעשות במילואים.

אל תספרו לי על חוסר רופאים במילואים, אני מכיר את זה. אם יש חוסר ברופאים, שימו פראמדיקים במילואים. לא מכיר מישהו שייסרב לעשות מילואים ב-669.

וכמעט הכי נורא בכל הסיפור - אם היה מדובר בחייל סדיר, או אם הבעל לא היה מתחום הרפואה, הכל היה עובר בשקט. היו מורחים את המשפחה באיזה סיפור ובזה נגמר העניין. הרופא הזה היה יכול להגיע לכל אחד ואחד מחיילי צה"ל, ותחת המטריה של "יחידת עילית" (ראו את דברי הבעל) להעניק "טיפול" שרק אלוהים יודע לאן יביא את הפצוע.

הייתי שמח לדעת שאם אי פעם נזדקק לשירות 669, יהיה על מי לסמוך. כרגע אני לא בטוח.

נ.ב.
אין האמור בא להכפיש את כל היחידה, כולל אנשי המילואים. אבל אוזלת-יד כזו היא דבר שצריך להימנע מבעוד מועד, ע"י סינון בקבלה ליחידה, בקרה ומעקב שוטפים, תחקירים והפקת לקחים (לפני שמישהו מאבד את חייו). איפשהו התפקשש משהו בעסק, ואם הבעיה לא תטופל, נשמע על עוד מקרים כאלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2005, 10:37
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
אוי ואבוי .. אני מבין שאתה גם מאלו שאוהבים לטייח אחרת לא היית משתיק
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][color=black]מתוך..."

מתוך הכתבה ובקיצור
- המסוק הגיע לאחר חצי שעה
- בעלה של המנוחה רופא במקצועו קיבל הנחייה שלא להפריע
- רופא מוטס במסוק { או הקצב לדעתי } מתמחה שנה א בבי"ח איכלוב
- פרמדיק מוטס נשאר בחוסר מעש בתוך המסוק
- הרופא נכשל בלהחדיר "טובוס" { אינטובצייה } ומייד לאחר מכן עבר "לקונוטמיה" מכיוון "שסבר" שהפצועה אינה "נושמת טוב "
- דו"ח נתיחת הגופה מאשר את כשלון ביצוע פעולות הנ"ל
- לאחר "הקונוטמייה" שביצע לא הבחין שגם בזה נכשל המשיך להנשים וגרם "לחזה אוויר"
- ואיך לא המשיך לעוד הליך רפואי שנקרא "טרוקר" ושם גם נכשל קרע את הסערפת ופגע בכבד
עכשיו אחרי שניקב ושחט את הפצועה מכול כיוון אפשרי הפצועה מגודרת כאנושה
ולבסוף מותה נקבע ואני יאמר בזהירות שכנראה מדימום פנימי שנוצר
מה עוד אתה צריך כדי לקבוע אחרת .. לא ברור לי איך דו"ח הנתיחה של המנוחה נפסל אצלך ודבריו של קרפ"ר מקובלים בעניך ?
אתה עדיין רוצה שאני אשתוק או שמנסיוני אמשיך לספר לך על היחידה הזו..?
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}
.. "צר לי עליך אחי יונתן נעמת לי מאוד" .. הי"ד !

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 26-06-2005 בשעה 10:46.
ישן 26-06-2005, 12:16
  UriSh UriSh אינו מחובר  

אוי ויי זמיר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "אוי ואבוי .. אני מבין שאתה גם מאלו שאוהבים לטייח אחרת לא היית משתיק"

פדרבוש יקירי,

כוונת הצנחן הייתה שעדיף שקרפ"ר יישב בשקט ולא יפרסם תגובה כאילו-מקצועית כזו. אף אחד לא מנסה להשתיק אותך. מצד שני, אני מכיר את הביקורת שלך לגבי היחידה, ולרוב אני מסכים איתך.

כולנו תמימי דעים שהיה כאן מקרה נורא שקרוב לוודאי היה יכול להימנע.

לצנחן - לשתוק הוא לא יכול, מאחר וזוהי הודעה באשמה. מה שכן, אני הייתי מפרסם את ההודעה בלי הקטע של "הרופא ביצע" וכו'. מצד אחד אתה לא זורק את הרופא לכלבים (ובינינו - הרי אתה לא מצפה שהוא לא ייתן לו גיבוי. במקרה כזה תוך שבוע כל הרופאים היו מסרבים לבצע מילואים), ומצד שני אתה לא מוציא אותו כרופא הכי מקצועי בעולם.

מעניין לדעת אם הרופא ימשיך לבצע מילואים ביחידה. רוצים להתערב ?
ישן 27-06-2005, 07:26
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

לא רצינית ..? שלא תזדקק לשרותם זה מה שיש לי לומר לך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "פדרבוש התשובה שלך לא רצינית"

ואין לי בעייה שישמשו כאמבולנס מעופף .. { כפי שהיה בתאונת הרכבת }
הפצועים טופלו במקום והועלו למסוקים אחרי טיפול ויצוב בשטח שנעשה ע"י צוותי מד"א
ואז אחר כבוד רב נחתו 66 חרטא סליחה 9 ופינו אותם לבי"ח יותר פשוט מזה כבר לא יכול להיות כול עוד אין להם נגיעה בפצוע הכול יהיה בסדר
ובקשר לדוגמא שאני נתתי ואתה שללת ..גם במקרה הזה ..שלא תדע מצרות חבר
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 27-06-2005 בשעה 07:48.
ישן 27-06-2005, 07:13
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UriSh שמתחילה ב "שלא נדע מפציעות..."

הדיון גולש מהנושא המקורי - טיפול רשלני בפצועה שגרם למותה, ומדרדר לשאלה האם יש צורך ביחידה 669. אז נתחיל בכך שיש כנראה צורך ביחידה אחרת היא היתה מפורקת מזמן, וזאת בראש ובראשונה מהיותה יחידה של חיל האוויר שידוע ביכולות הארגוניות שלו ("מה שלא טס יקוצץ").

הטעות הקשה שנקט בה הרופא המטפל היא בראש ובראשונה חוסר הבנה בסיסי לטיפול בפצוע טראומה. כל פרמדיק וחובש במד"א משננים הנחייה אחת בראש ההנחיות - קח את הפצוע במהירות האפשרית לבית החולים. בבית החולים יש את המכשור הטוב ביותר, כל התערבות שלך בשטח עלולה לגרום להדרדרות במצב הפצוע - תייצב אותו ייצוב ראשוני, תעמיס אותו וסע.

למקום הגיעו אנשי יחידת חילוץ ותאג"ד ובנוסף בעלה הרופא עמד לידה, הפצועה היתה מיוצבת ולא נשקפה כל סכנה לחייה, היתה בעיה פיסית בחילוצה מהמקום. הגיע מסוק של 669 - קח את הפצועה והעבר אותה לביה"ח, אל תתחיל בטיפולים בשטח שמטרתם אינה הצלת חיים.

יחידה 669 היא יחידה שמטרתה הראשונית היא חילוץ אנשי צוות אוויר מעומק שטח האוייב. על מנת לשמור על כשירות, ובתוקף היותם בעלי יכולת אווירית שלא קיימת כמעט בשוק האזרחי, אנשי היחידה משתתפים גם בחילוצים אזרחיים. אין ספק שיש מקום ליחידה במערך הלוחם של צה"ל, ואין ספק שבמקרה שלפנינו כשל הרופא המטפל באופן האומלל והקשה ביותר.

ולמי שלא הבין קודם (ותודה ל- UriSh שהסביר) .... כוונתי היתה שתגובתו של קרפ"ר היתה "לא חכמה" אם ננקוט לשון המעטה, וניכר שהוא יצא בתגובה לפני שלמד את העובדות לעומקן.
ישן 27-06-2005, 07:54
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חוסר ידע חד משמעית זה בדיוק מה שאתה מציג כאן
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]הדיון גולש מהנושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

הטעות הקשה שנקט בה הרופא המטפל היא בראש ובראשונה חוסר הבנה בסיסי לטיפול בפצוע טראומה. כל פרמדיק וחובש במד"א משננים הנחייה אחת בראש ההנחיות - קח את הפצוע במהירות האפשרית לבית החולים. בבית החולים יש את המכשור הטוב ביותר, כל התערבות שלך בשטח עלולה לגרום להדרדרות במצב הפצוע - תייצב אותו ייצוב ראשוני, תעמיס אותו וסע.

למקום הגיעו אנשי יחידת חילוץ ותאג"ד ובנוסף בעלה הרופא עמד לידה, הפצועה היתה מיוצבת ולא נשקפה כל סכנה לחייה, היתה בעיה פיסית בחילוצה מהמקום. הגיע מסוק של 669 - קח את הפצועה והעבר אותה לביה"ח, אל תתחיל בטיפולים בשטח שמטרתם אינה הצלת חיים.

יחידה 669 היא יחידה שמטרתה הראשונית היא חילוץ אנשי צוות אוויר מעומק שטח האוייב.
..

אין דבר כזה להעמיס ולנסוע ..זה לא חברת "הסהר האדום " תתפלא לשמוע שמבצעים פעולות הרבה יותר מוסבכות לפני שהם בכלל נוחתים וכול מה שהם עושים שהם בדרך למקום הוא לבלבל תשכל לצוותים שנמצאים על הקרקע ולדעת מה מצב הפצוע
הפצוע עולה פרוק בדוק ונצור מסוק כמו כמו מתנת יום הולדת כול שנותר להם הוא להשגיח עליו
ב:
אם הבעייה הייתה פיסית לחילוץ ..הם היו צריכים לנחות במקום וללכת כמה ק"מ ברגל לא יקרה כלום ליחידה המהוללת הז ..לא כול דבר הולך בקלות ואין דבר שיכול היה למנוע את זה ..
הם לא היו בשטח אש או במדינת אוייב תוך כדי חילוץ טייס שטויות במיץ
טיפה שיקול דעת לא מעבר
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

ישן 27-06-2005, 08:51
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UriSh שמתחילה ב "שלא נדע מפציעות..."

פדר אני לא יודע למה, אבל יש לנו בעיית תקשורת באשכול הזה.

אני מכיר היטב את סכימת הטיפול בפצוע, בעוונותי עברתי אפילו קורס חובשים קרביים. התו"ל שאותו מנסה להנחיל פרופ' אבי ריבקינד, מומחה מס' 1 לטראומה בארץ ומקים יח' הטראומה בהדסה ע"כ, הוא התו"ל שידוע בכינוי scoup & carry ("העמס וסע"). שתמציתו היא שעקב הקירבה לבתי חולים אין צורך שפעולות מסובכות יתבצעו בשטח, עדיף שהפצוע יגיע מהר ככל האפשר ליחידת טראומה מסודרת. ולכן הפעולות הנדרשות מצוות האמבולנס הן ייצוב מצבו של הפצוע והבאתו במהירות האפשרית לביה"ח.

גם צה"ל מתחיל לאמץ את התו"ל, ולפיכך צומצמו מס' דרגי ביניים רפואיים שהיו נקוטים בשע"ח, ותוגבר המערך הגדודי והחטיבתי ומשם ישר לבי"ח.

אני מודע ליכולות של צוות פראמדיק ורופא טראומה שמגיעים לטפל בפצוע .... אבל כאשר אין צורך בהתערבות כירורגית בשטח - אל תבצע אותה.

ואגב, במאמר מוסגר, לפני מס' ימים שודר ראיון עם רופא בחדר מיון, ובין היתר התבררה העובדה המדהימה שדווקא בזמן שביתת הרופאים מקרי המוות בבתי החולים ירדו. כנראה שלא תמיד צריך להכניס טובוס וטראכוטומיה רק כדי להראות שאפשר .....

ועל מנת שלא תפרש שוב את דברי בצורה לא נכונה .... אני מאד מעריך את פעולתם של צוותי ההצלה למיניהם, ואת תרומתם בהצלת חיים, והדעה שלי לגבי פעולת החילוץ הספציפית במקרה הספציפי שלפנינו היא כדעתך (אם אני מבין אותה נכון) :
1) לא היה צורך בהתערבות כירורגית מצד הרופא המוטס.
2) משימתם של 669 במקרה זה היתה צריכה להסתכם בהובלת הפצועה מהנקודה שבה נתקעה אל ביה"ח.
ישן 27-06-2005, 12:09
  UriSh UriSh אינו מחובר  

איפה התחלנו ולאן הגענו...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]פדר אני לא יודע למה,..."

מס' נקודות:

לצנחן - שתי הגישות ברפואת חירום הן Scoop & Run ו-Stay & Play. שאר ההערות שלך נכונות.

ודוקא בנקודה זו אפשר לפתוח דיון על נחיצות 669. אני לא מקבל את הטיעון של "מה שלא עובד נסגר". היחידה עובדת, ומפנה X פצועים בכל שנה לבתי חולים. זה מכניס הרבה כסף לצבא והמון המון יוקרה לח"א. אז אפשר לשנות את הטיעון ולהגיד "מה שמביא לך יוקרה וכבוד - בחיים לא תסגור...".

יחידה 669 הוקמה ע"מ לחלץ טייסים שנטשו בשטח אוייב (תקנו אותי אם אני טועה). האבל הגדול כאן הוא שבמתאר הצבאי, רוב החילוצים נעשים בתנאי S&R, לאו דווקא בגלל מצב הפצוע אלא יותר בגלל העובדה שאתה תחת אש. להבנתי (ומי שזוכר מה היה בלבנון יכול לחזק את דברי), המקרים שבהם יתבצע טיפול ראשוני בשטח ואז פינוי הם אפסיים. ברוב המקרים המסוק יורד לקרקע, אנשי הצוות מעיפים את כל מי שעל הקרקע לתוך המסוק, מיד עולים לאוויר ומפנים לאחור. רוצים לטפל ? רדו לקרקע במקום בטוח, תנו את הטיפול הדרוש ותמשיכו לטוס.

בזמנים בהם זמינות הרופאים הייתה קטנה מאוד, היה הכרח להביא אותם במהרה למקום האירוע. מאחר ובשנים האחרונות הצבא מכשיר פראמדיקים בכמויות מסחריות, ההכרח הזה כבר איננו קיים. נכון להיום, הסגל הרפואי של היחידה הוא השני ולעיתים השלישי שפוגש בפצוע, ומה שנשאר לו זה להעמיס אותו על המסוק ולטוס (תרתי משמע) לבית חולים. אין ספק שנכון להיום היחידה נותנת מענה טוב בכל הקשור בחילוץ ופינוי מהיר. השאלה היא האם אין מקום לשינוי בתפיסת ההפעלה, לאור השינויים שחלו הן בצבא והן מחוצה לו.

ולסיום אני חייב להגיד שלדעתי יסעור צודק. התנהגות צוותי היחידה (בעיקר הלוחמים אבל לא רק...) היא מתחת לכל ביקורת. יהירות, גאוותנות, חוצפה ופוזה של "אני ואין בלתי" אפיינו את כל המפגשים שלי איתם, והיו לא מעט. מילא אם היה ממה לתפוס, אבל דחילק...

May d force b with u.

נ.ב.
  1. אם מישהו יימצא מאמר שאומר "כל פצוע שמועלה למסוק חייב שלפחות צינור אחד ייצא מהגוף שלו" (ואין הכוונה לעירוי) - אני לוקח את כל מה שאמרתי בחזרה...
  2. האם למישהו מהמומחים יש מושג לגבי יחידות בעלות ייעוד דומה בצבאות מערביים אחרים ?
ישן 27-06-2005, 12:30
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

היה מגיע אבל מוציא לתאג"ד את הנשמה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי UriSh שמתחילה ב "איפה התחלנו ולאן הגענו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי UriSh
מס' נקודות:

יחידה 669 הוקמה ע"מ לחלץ טייסים שנטשו בשטח אוייב (תקנו אותי אם אני טועה). האבל הגדול כאן הוא שבמתאר הצבאי, רוב החילוצים נעשים בתנאי S&R, לאו דווקא בגלל מצב הפצוע אלא יותר בגלל העובדה שאתה תחת אש. להבנתי (ומי שזוכר מה היה בלבנון יכול לחזק את דברי), המקרים שבהם יתבצע טיפול ראשוני בשטח ואז פינוי הם אפסיים. ברוב המקרים המסוק יורד לקרקע, אנשי הצוות מעיפים את כל מי שעל הקרקע לתוך המסוק, מיד עולים לאוויר ומפנים לאחור. רוצים לטפל ? רדו לקרקע במקום בטוח, תנו את הטיפול הדרוש ותמשיכו לטוס.
האם למישהו מהמומחים יש מושג לגבי יחידות בעלות ייעוד דומה בצבאות מערביים אחרים ?

למיטב זכרוני היו 2 מסקר"ים באוגדת בירנית ועוד שתי אנפות חילוץ ברמת דוד
הם לא היו נוחתים עד ש..אין להם טיווח מדוייק של הכוחות , צפי התקלות . כרטיס טווחים מדוייק למקרה של נחיתת חרום , כוחות סיוע וחילוץ
ואת כול זה צריך החמ"ל של אותו כוח לדווח להם תוך כדי שהפצוע בשטח שעליו רוכן החובש המחלקתי ועליהם מחפים שאר המחלקה
ושלא נדבר על המקרים של אזור צפון הרצועה בלבנון חונה , רזלן וכ"ו הם לא היו מגיעים אלא דורשים שרק"ם כול שהו יוריד אותו לנקודה בטוחה
לוחמים עאלק קקהמיקות אין מילה אחרת !
לגבי השאלה שלך ליחידות חילוץ מערבי
אני מכיר שת"פ שנעשה בין 669 לבין הדלתא פורס האמרקאי בכול מיני מתארים ביבש מעבר לזה אני לא מכיר
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

ישן 27-06-2005, 22:38
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

שוב בבקשה ובלי לתקוף
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "נא לא לבלבל את המח"

כדי שלא נטעה אתה אומר שהחלטה לנחות באנצרייה הייתה של הקברניט ?
ידידי איש ח"א הנכבד
הפיקוד באסון זה היה מדורג מדיני א + למקרה שאתה לא מכיר את הדרוג הנ"ל אז מפקד העליון של המבצע היה שר בטחון שהיה נוכח בחפ"ק ביחד איתו היו 4 אלופים ואני כבר לא מדבר על התא"לים ואל"מים
כול החלטה שנתקבלה באירוע הספצפי הנ"ל כולל חילוץ והצלה של הנפגעים
היו באישורו והחלטה ישירה שלו עפ"י דו"חות מצב שהיה מקבל מידי שאר עוזריו במבצע
אל תבוא עכשיו לספר לי שהרס"ן במסוק היה נוחת ומסכן את כול מי שהיה שם .. הם לא נוחתים כשיש שמן על הכביש בחילוץ מתאונת דרכים אז על אחת כמה וכמה במקרה שקיים חשש שזה כרטיס לכיוון אחד { נחיתה ללא המראה }
עכשיו ..
אני לא איש 669 ולא איש שייטת ובוודאי שלא אלוף בצה"ל אבל אלו דברים בדוקים.. לא מתכוון להתווכח או לפגוע בך אישית .. גם אם אני טועה אין צורך להשיב אש בלי לקבוע גבולות גזרה !
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

ישן 28-06-2005, 08:05
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
עם גבולות גזרה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "שוב בבקשה ובלי לתקוף"

ההחלטה לגבי הזנקת מסוק לחילוץ נעשית בדרגים הגבוהים - עד פה אני מסכים איתך.
מעבר לכל זאת גם אם נשלח מסוק למשימה כלשהי בכל מהלך הטיסה מכל סיבה שהיא יכול הקברניט "לחתוך".

למשל - במהלך הפיינל מזהה הקברניט נפילות של פצמר"ים בנקודת הנחיתה.
או שמן על הכביש כמו שאתה טוען.

אח"כ כמובן שיצטרך לתת הסברים מדוע החליט לחתוך.
אבל יש לו את כל הסמכות לחתוך.

חבל שאתה משמיץ כי היו מקרים רבים של חילוץ תחת אש לדוגמה כחול וחום ואירוע השייטת.

לפעמים ללכת עם הראש בקיר זה לא הדבר הכי חכם כי תאר לעצמך שבאירוע השייטת המסוק היה חוטף פגיעה ישירה של פצמ"ר.....

תאר לך שמסוק ינחת בבוץ והנעלים של הלוחמים יתלכלכו.....
ישן 27-06-2005, 16:06
  Jake Artom Jake Artom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.04
PRIMUM NON NOCERE
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה המשך מעניינת מתוך מעריב של אתמול"

משפט מספר אחד בכל בי"ס לרפואה. תרגום מלטינית : " בראש ובראשונה אין להזיק" .
כוונת המשפט היא,שיש לשקול את הטובה שתופק לחולה מהטיפול.לצערנו הרב ישנו מספר גדול של רופאים פראמדיקים ואפילו חובשים המבצעים לעיתים פעולות מיותרות.
אני בהחלט מסכים עם הנאמר כאן ע"י צנחן ופדרבוש כאחד, מכיוון שיש שני צדדים למטבע.(אגב צנחן ,יצא לי לראות את ד"ר ריבקינד בפעולה והוא טראומטולוג נפלא, וגם לו באופן נדיר קורות פשלות-הוא עדיין בן אדם וזה לא הופך אותו לקצב).
בתור חובש ואחר כך פראמדיק במד"א (במיל') טיפלתי בעשרות נפגעים. כמות הפרוצדורות שהרופא הנ"ל ביצע ע"פ מה שהובא כאן הינה מחדל.בחיים לא ביצעתי טרוקר (אולי פעמים אחדות נידל אפליקיישן). מעולם לא נזדקקתי לבצע קוניוטומיה ואפילו לא נידל קריקוטומיה. ח"ע שמתי רק פעם אחת בחיי וגם זה קטיעה חלקית,בלילה ,תחת אש ובלבנון ליד קו אדום.כמו שיש חיילים עם אצבע קלה על ההדק, ישנם אנשי רפואה עם אצבע קלה על הסקלפל\מחט.

ולסיום , אכן יש פשלות והם תמיד יקרו אבל אף אחד לא זוכר לציין לשבח את העבודה המצויינת שאנשי הרפואה עושים.מה עם כל המקרים שבהם כן מסייעים להצלה????
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:42

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר