לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2005, 13:17
  buky1 buky1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
תמונות מבישות

האם ראיתם את הכתבה על אסון הרכבת שבה הובאו צילומים ממזל'ט של חיל האויר.מה אתם אומרים?
האם זה האיכות של הצילומים, זה דבר מביש ממש ולא פלא השערוריה שנוצרה בגלל צילומי המזל'ט על האמבולנס של הצלב האדום שמעביר קאסמים, דבר שהתברר כלא נכון.
השאלה היא למה לא מותקן במזל'ט מצלמת וידאו ציבעונית באיכות שידור טלוויזיונית.
אני מניח שכולם רואים צילומי וידאו ממטוסים או מסוקים והאיכות היא פנטסטית, כמו בצילומי טבע או צילומי תיור או כמו שתראו עוד מעט צילומים מהטור דה פרנס מהאוויר. והצילומים מהטור אינם ערוכים בקרקע אלא משודרים בשידור חי מהאוויר.
המזל'ט לא אמור להחזיק מצלמת וידאו שלמה, אני חובב צילום ויודע שיש יצור שוטף של מצלמות וידאו מקצועיות שמורכבות רק מהמערכת האופטית ואלקטרוניקה וגם הם מוקטנות למימדים קומפקטיים.
יתכן שיש בעיה בסיסית בהעברת אות וידאו כבד כמו שיש למצלמות שידור למרחק רב של עשרות קילומטרים ואף יותר אולי מאות קילומטרים שאלה הטווחים הצבאיים של מזל'ט, אבל הטווח של מלחמת הרצח הפלסטינית הוא קילומטרים בודדים אז למה לא משתמשים גם במצלמות ציבעוניות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2005, 13:33
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אני מתחיל לשנוא את הקיץ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי buky1 שמתחילה ב "תמונות מבישות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי buky1
האם ראיתם את הכתבה על אסון הרכבת שבה הובאו צילומים ממזל'ט של חיל האויר.מה אתם אומרים?
האם זה האיכות של הצילומים, זה דבר מביש ממש ולא פלא השערוריה שנוצרה בגלל צילומי המזל'ט על האמבולנס של הצלב האדום שמעביר קאסמים, דבר שהתברר כלא נכון.
השאלה היא למה לא מותקן במזל'ט מצלמת וידאו ציבעונית באיכות שידור טלוויזיונית.
אני מניח שכולם רואים צילומי וידאו ממטוסים או מסוקים והאיכות היא פנטסטית, כמו בצילומי טבע או צילומי תיור או כמו שתראו עוד מעט צילומים מהטור דה פרנס מהאוויר. והצילומים מהטור אינם ערוכים בקרקע אלא משודרים בשידור חי מהאוויר.
המזל'ט לא אמור להחזיק מצלמת וידאו שלמה, אני חובב צילום ויודע שיש יצור שוטף של מצלמות וידאו מקצועיות שמורכבות רק מהמערכת האופטית ואלקטרוניקה וגם הם מוקטנות למימדים קומפקטיים.
יתכן שיש בעיה בסיסית בהעברת אות וידאו כבד כמו שיש למצלמות שידור למרחק רב של עשרות קילומטרים ואף יותר אולי מאות קילומטרים שאלה הטווחים הצבאיים של מזל'ט, אבל הטווח של מלחמת הרצח הפלסטינית הוא קילומטרים בודדים אז למה לא משתמשים גם במצלמות ציבעוניות.

כמו שאמרת - אתה חובב צילום וכחובב אינך בדיוק בעל מקצוע...

אז כמה דברים שכדאי לדעת:
א. איכות היא פונקציה של אופטיקה לא פחות מאשר של סנסורים
ב. אופטיקה = משקל
ג. ככל שהאופטיקה מורכבת יותר - כך גם משקל המערכת - כלומר לא תמיד אפשר להעלות במזל"ט מה שאפשר להעלות במסוק
ד. דברים שמצלמים בטור בפראנס מגובה 500 רגל - מצלם מזל"ט מגובה של 15000
ה. איסוף מודיעין לא נועד להיות משודר בטלויזיה
ו. מערכת האופטיקה של המזל"ט נותנת פתרונות גם למשימות נוספות - מיפוי שטח באמצעות מכ"מ, צילום יום וצילום לילה ויכולת סימון מטרות - כל הנ"ל בד"כ במארז אחד - מה שלא משאיר מקום לצילומי איכות שידור
ז. אם המזל"ט לא אמור להחזיק מערכת וידאו שלמה - על איזה חלק בדיוק היית מוותר שם? על המצלמה? על המשדר? על יחידת הקידוד? על מערכת הייצוב? זה שאין קסטה במזל"ט - לא אומר שהמערכת אינה שלמה - לרוב היא מורכבת יותר מאשר המצלמות שאתה מכיר!
ח. לל מערכת בעלת יכולת יש תג מחיר - השאלה עד כמה איכות התמונה מספקת את התוצרת, והאם היא מספקת גם אנשים מבלבד כבודו
ח. גם למצלמות צבעוניות באיכות שידור יש מגבלות. בחינת צילומי הקסאם ההוא, מול צילומים אחרים של נושאי קסאם - היתה מביאה לטעות בזיהוי.... בזמנו טענו הפלסטינאים שלא ניתן להרים קסאם ע"י אדם בודד - תתפלא לראות כמה צילומים כאלה יש בח"א... וגם משגר קסאם מקופל - דומה מאד לאלונקה.

ישן 25-06-2005, 10:45
  ofin ofin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
נראה לי שאתה טועה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "דווקא זה נראה לי כמו א"א"

http://wmh.walla.co.il/archive/162424-5.jpg

1. כמעט לכל חפץ בתמונה יש צל
2. הצל בתמונה נוטה תמיד לאותו כיוון
3. אם הייתי צריך להמר, אז החלק המצונזר בפינה הוא חץ הצפון, שנוטה לכיוון שמאלה-למטה

בנוסף, צריך לזכור שזו היתה שעת ערב יחסית מאוחרת (סביבות 18:00) מה שמסביר את הצל ה"ארוך" יחסית

למען האמת, בהתחלה גם לי התמונה נראתה כא"א/תרמית, בעיקר בשל הדמויות הקורנות (37 מעלות זה לא צחוק) אבל כשהסתכלתי על חום הדרך וחפצים נוספים זיהיתי את הצל. דבר זה עוד היה ניתן להסביר כצל שמקרר את האזור עליו הוא מצל, אבל זה היה הסבר קלוש שלא נראה לי הגיוני. דבר אחרון שאפשר לראות, זה שחלק מהדמויות נראות כהות בחלק התחתון שלהן. דווקא הריצה היתה צריכה לגרום לרגליים להיות חמות, אבל זה לא כך, ולכן אפשר להסביר את זה כפשוטו כמשמעו - מכנסיים שחורים.
ישן 25-06-2005, 11:08

תביט בתמונה שוב...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "דווקא זה נראה לי כמו א"א"

אם ניקח את האפשרות שכל תמונה אפשר גם להציג כנגטיב - אז נבחן שתי אופציות:

א. אזורים חמים - יוצגו שחורים:
אם כך - המסילה היא בוודאי חמה יותר מהחצץ שסביבה - ולכן לא סביר שחישוקי גלגלי המשאית יוצגו כחמים יותר מהצמיג עצמו וכך כמובן גם הצל שיוצרות הדמויות
ב. מצב הפוך - אזורים קרים יוצגו שחורים:
זה כבר הגיוני יותר נוכח התמונה - זה אומר שהמסילה קרה יותר מהחצץ (לא סביר אבל אפשרי) אבל הבעייה האחרת היא באמת צבע הבגדים של האנשים - מדוע יראה הבדל כה קיצוני בין החולצות למכנסיים שלהם, אם טמפרטורת הגוף היא פחות או יותר אחידה (לפחות בין החזה למותן) - כנראה שזה לא כך - ומדובר במתנדבי זק"א "בתלבושת אחידה" (או אנשי ח"א במדי א' - חולצה תכלת ומכנסים בכחול כהה).

אני נאלץ להניח שמדובר בחוזי רגיל.

ולגבי הטישטוש - יש שם נתונים מהותיים הרבה יותר - למשל גובה טיסה, אורך מוקד עדשה, סנסורים בשימוש ועוד. כמובן שהמצפן במקרה הזה הוא הדבר הכי זניח מבחינת בטחון מידע (בעיקר כאשר אתה יודע את המיקום).

ישן 24-06-2005, 14:48

אין לי בעיה עם אנשים שרוצים ללמוד
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי buky1 שמתחילה ב "סיום"

יש לי בעייה עם כל מיני "מבינים" שמגלים את ארה"ב מתוך הבנה ברורה שקולומבוס יכול היה להגיע לשם במטוס במקום באוניה.

יש לי בעיה עם רמת דיון של אנשים שבטוחים שמערכת מודיעין משוכללת ומורכבת נועדה בראש ובראשונה למנוע הצצה לבנות במקלחת...

וכשביצועי המערכת הזו לא צבעוניים מספיק - אז ביצועי המערכת הופכים ל"בושה".

כשזו רמת הדיון - סימן שריבוי הגולשים אינו נובע מסיום מחזור נוסף של פו"מ או שהטירונות בפתח - אלא.... מכך שעומס שיעורי הבית פחת משמעותית ויש מי שמוצא בפורום תחליף הולם לבייביסיטר...

ותאמין לי שאם היית מנסה ללמוד משהו ולא רק להוכיח שאתה גדול מהחיים - היחס היה שונה לחלוטין.

תתפלא, אבל גם אני לא יודע הכל, ויש הרבה מה ללמוד כאן, אבל מכאן ועד לשם - המרחק גדול עצום ורב!

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 24-06-2005 בשעה 14:51.
ישן 24-06-2005, 15:19
  yamasnick yamasnick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.03
בבקשה, די עם זה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אין לי בעיה עם אנשים שרוצים ללמוד"

סולו, אין צורך ליפול על כל אחד שלא מבין ובטוח שהוא כן תפס ת'רעיון, אחרי כמה הסברים בוגרים ועיניניים כל אחד יבין שאולי הוא טעה (ואולי לא), ולפי דעתי, להבא הבן אדם (לא בהיכרך BUKY1) פשוט יתפוס לבד את העיניין ואת הלכי הרוח פה בפורום.

דברים כאלה הם שמרחיקים את החדשים פה, אז אני מבקש, ולא רק ממך, תנו צ'אנס ואל תרדו כלכך חזק על כל אחד שהיה בטוח במשהו, בסופו של דבר גם וויכוחים כאלה מורידים את רמת השירשור ואפילו הפורום כולו.

ולבוקי,בנוסף לכל ההסברים המקצועיים, לפעמים, מה שאתה רואה בעיתון או בטלוויזיה לא משקף את מה שיש במציאות בידי הכוחות, אם כדי למנוע חשיפת יכולות ועד לצאת מידי חובה ולשחרר איזה קטע סרט כדי לסבר את דעת הקהל (מבחינה פוליטית או מדינית) ובכר היו מקרים שכאלו, לכן תבין, שיש 1001 סיבות למה צילומי מזל"ט הם לפעמים לא ברמה של פורום צילום בפרש...
קפיש?
ישן 24-06-2005, 16:08

באמת שניסיתי....
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yamasnick שמתחילה ב "בבקשה, די עם זה"

אבל כשהכותרת היא "תמונות מביישות" וההמשך הוא:

זה דבר מביש ממש ולא פלא השערוריה....
המזל'ט לא אמור להחזיק מצלמת וידאו שלמה...
אני חובב צילום ויודע ...
...אבל הטווח של מלחמת הרצח הפלסטינית הוא קילומטרים בודדים אז למה לא משתמשים גם במצלמות ציבעוניות...

שהמשיך ב:
למה לצלם באמצע היום באינפרא אדום? מה, חיל האוויר עורך מחקרים מדעיים.

עם חוסר ידע אני מצליח להתמודד, ומנסה לתרום בשמחה. גם אני לומד כאן, אפילו לבני יכול להעיד שיש התקדמות מסויימת לגבי... אבל כשהדברים נאמרים בכזו החלטיות מתנשאת - קשה לי להבליג - מה לעשות? בניגוד לסיר לחץ - לי אין ונטיל משוכלל...

מבטיח להשתדל יותר בעתיד. יש למישהו מי עדן SPARE?

ישן 24-06-2005, 18:07

מנסיון אישי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "התהייה של בוקי לגיטימית"

למען ההגינות כדאי לעשות הפרדה.

היה בהחלט ראוי שדו"צ ישקיעו יותר ביחסי ציבור או אם נודה על האמת - בהגשמת מטלות השיגרה שלהם, אבל כמו כל גוף אחר בארצנו הקטנטונת - החפיף שולט

חלק מהתופעה הזו בא לידי ביטוי כאשר חומר גלם המיועד לתקשורת - מופחת באיכותו ומוצב באינטרנט.

לגבי החומר - החומר המוצג באתר הוא פשוט חומר גלם שמועבר אל התקשורת בערוצי פס רחב או קלטות אל חברות החדשות וסוכנויות הידיעות. החומר מצולם בציוד מקצועי (מיושן משהו) ובאיכות שידור, אך בנוי כחומר גלם - כלומר חומר ללא עריכה ועם פס קול מהשטח - עליו יכולים אח"כ בשידור הידיעה להוסיף קול (מה שנקרא VOICE OVER) ולשדר.
מבחינה מקצועית - זה בהחלט חומר שמשרת את מטרתו, אבל כציבור (ולא מדובר רק בגולשי ארץ הקודש), יש כאן החטאה של קהל יעד גדול - אולי אף יותר מקהל צופי הטלויזיה - מה שהופך את הכתבה האינטרנטית לביזיון צרוף.

אני יודע - דו"צ יגידו שהם לא חייבים לעשות את זה מלכתחילה, ושאין להם את האמצעים לערוך מהדורות אינטרנט מעבר למה שהם עושים - ואני אגיד - אופייני להתנהלות הכללית ובשורה התחתונה - אי אפשר להצדיק בינוניות!
הם יגידו שעדיף משהו על כלום, ואני מצפה מהם שיחשבו אם התבזות לעיני כל - היא באמת המטרה הסופית.

ועוד כמה דוגמאות:
כאשר מביאים באתר דו"צ ידיעה על היקף פעילות מסוקי ח"א בחילוץ פצועי הרכבת - לא צריכה להופיע שם תמונה של אפאצ'י עם כיתוב "מסוק ח"א"
או בתרגיל של חיל הים - לא צריך לכתוב משחטות במקום משחתות
או כאשר נפטר נשיא המדינה - אולי כדאי שידעו לכתוב את שמו כהלכה ולא בשתי שגיאות שהופכות אותו לעזר וייסמן.

אבל דו"צ - מה כבר אפשר צפות מהם?

ישן 25-06-2005, 06:21
  avinoam19 avinoam19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.05
דו"צ
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מנסיון אישי"

מילים כדורבנות!
מי כמוך יודע איך הם מתנהלים.
אבל ידידי,יש לאמר שהדג מסריח מהראש.
חיילי דו"צ הם רק חיילים והם עושים מה שיאמרו להם לעשות כי זה צבא,ומעליהם תמיד יש רמ"ד שמונה לתפקידו כי היו צריכים למלא את התקן וכיו"ב,ואני גם מאמין ששום ידיעה או כתבה לא יוצאים החוצה ללא אישור בעל דרגה או תפקיד.
יכול להיות,מצד אחד,שמי שכותב,עורך,מפיק או משדר שם אינו מבין בחומר אבל אי אפשר לבקש זאת ממנו,(כעיתונאי אתה יודע שלא כל עיתונאי מבין במה שהוא כותב),אלא יש להטיל את האשמה על האחראים שם.
ומצד שני,יכול גם להיות שרמת הציוד שם אינה גבוהה ואי אפשר להגיע לתוצאות טובות.
ועוד סיבה קטנה-הבהילות-בתחרות היומיומית בין אמצעי המדיה השונים בארצנו הקטנטונת שואף כל גוף תקשורתי לפרסם את מה שיש לו לפני האחרים.יכול להיות שבגלל זה הם לא עורכים מספיק טוב,לא משפרים איכות ומוציאים חומר עם שגיאות כי מישהוא למעלה הורה להם לעשות כך.
ישן 25-06-2005, 09:36

ציוד
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי avinoam19 שמתחילה ב "דו"צ"

יכול להיות שהציוד שלהם הוא לא בחזית הטכנולוגיה - סה"כ דו"צ עדיין לא יכול להרשות לעצמו תקציב ציוד של CNN, אבל גם עם מצלמה ביתית ניתן להגיע תוצאות איכות כשמדובר באינטרנט - רצון טוב ו"חלונות XP" יספיקו, ולדו"צ יש הרבה יותר מזה.

קח לדוגמא את פרוייקט התעוד של המוזיאון. אם המוזיאון יכול - למה לא דו"צ?

סה"כ כל חברה מסחרית שמכבדת את עצמה, מפיקה חומר יח"צ איכותי בהרבה מזה של דו"צ, ורואה את זה כדבר מובן מאליו - כל הודעה לעיתונות, כל תמונה וכל סרט - יופיעו שם באופן נגיש ובאיכות שתבקש ממך להעביר את זה הלאה (מה קורה בפורום הזה? כמה יח"צ עבר כאן?)

ובדו"צ - היחס הוא "קחו ותשתקו" - כנראה מתוך שיכרון הכוח שנובע מ"KNOWLAGE IS POWER" - ואולי הם יום אחד יבינו את מהות עצם הדברור - שככל שאתה משתף יותר - כך אתה מגדיל את גודל הקהל האוהד וככל שמבקרים באתר שלך יותר - כך נחשף יותר ציבור למסרים שאתה רוצה להעביר.

אני לא אומר שצריך להכניס משחקי פלאש בהם מבקשים מהמבקרים להילחם בטרור או לחשוף מנהרות - אבל לפחות את המעט שהם כן עושים - שיעשו טוב....

ואם המצב כרגע הוא שנציגת דו"צ מתקשרת כי להודיע על טקס ביום א' ש"כדאי לך לבוא, זה בסיס יפה וטקס נחמד" ולוקח לי 5 דקות לתחקר אותה כדי להבין לאיזה טקס לעזאזל היא מתכוונת - ואיפה הוא מתקיים - עד שאני מצליח להבין את מה שהיתה צריכה להגיד במשפט הראשון "ביום ראשון מתקיים טקס X - האם תגיע?"

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 25-06-2005 בשעה 09:41.
ישן 25-06-2005, 07:58
  knight1 knight1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
משקל, יצוב מחיר

כבר כשהתע"א סיפקה לח"א את המזל"טים הראשונים, התעוררה בעיית האיכות. במקום לייצב רק
את המקטע האופטי (מעין פריסקופ בו מראה קלת-משקל מיוצבת ג'יירו) הוחלט לייצב את כל המצלמה.
זה כמובן דרש ג'יירו חזק יותר, כבד יותר וצרכן אנרגיה שיש לייצר אותה. נקודה תמוהה הייתה מצלמה
בשיטת הסריקה האמריקאית ולא האירופאית ושידור שאפשר היה לעלות עליו...
עם הזמן נוספו ראש טרמי מיוצב וקידוד המחריפים את בעיית המשקל. למצלמה צבעונית יש יתרון
קטן למדי וגם הוא רק באור יום.
הנסיון הוכיח שמזל"ט צבאי אינו טיסן ואין להתייחס לתיכנונו ובנייתו כאל "צעצוע" של חובבים. חלקים
ניכרים במזל"ט נבנים במפרט צבאי ולכן עלותם יקרה מאד. מצלמה צבעונית במפרט צבאי רק תגדיל
את רוחב הפס הנדרש ועימו את מידת סיבוך הקידוד. עלות מערכת כזו תהיה גדולה מאד ללא שיפור
משמעותי ביכולת הגילוי, ההפרדה והזיהוי.
ישן 25-06-2005, 09:53
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03

נקודת המוצא שלך היא שמערכות טכנולוגיות חסינות לחלוטין
מטעויות, שגיאות ושאר מריעין בישין. אם יש בעיה, נשב ונחשוב ונמצא לה
פיתרון טכנולוגי ובא לציון גואל. בעיקרון, כך גם חושבים האמריקאים.
אם יש כשל מודיעיני על פי ראייתם חייב להיות לכך פיתרון טכנולוגי - "נגדיל עוד
יותר את מאמצי האיסוף, יותר מחשבים, יותר סנסורים" עד שכמעט טובעים באוקיינוס
של אינפורמציה. וזו הסיבה שלאורך השנים זנחו עד כדי הכחדה את מערך איסוף
ה-Humint שלהם עד כי כיום אין להם כמעט מקורות אנושיים, וראינו את התוצאות
ב-11 בספטמבר.
לעולם לא ימצא הפיתרון הטכנולוגי האולטימטיבי לכל המצבים ולכל הבעיות.
תמיד תהיה סיטואציה שאותם אמצעי איסוף טכנולוגיים ברמת State of the art
לא יכסו או שיהיו מוגבלים באיזושהי דרך.
כאשר מאמצים גישה שלכל בעיה חייב להימצא לה מענה טכנולוגי יותר משוכלל,
תמיד יתרסקו מול המציאות שמה לעשות היא יותר מגוונת מהמוח האנושי הכי מבריק.
לכן, רצוי לקחת תמיד את התוצרים המודיעיניים עם יותר מקורטוב של מלח ולוודא
שיש יותר מענים אלטרנטיביים מאשר אלה הנובעים ממה שמקבלים ממערך
האיסוף המודיעיני, משוכלל ומודרני ככל שיהיה.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 25-06-2005 בשעה 09:55.
ישן 25-06-2005, 18:05
  omerbz omerbz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.05
קצת עובדות

יצא לי קצת להתעסק עם התמונות האלה לפני שהם יצאו לתקשורת
- אני לא בטוח אבל לפי דעתי התמונות לא צולמו ע"י מזל"ט אלא ע"י סוג אחר של כלי תעופה.
- בכדי לא לפגוע במערכת מבחינת בטחון מידע נהוג להוריד את איכות התמונות בכדי שלא יהיה ניתן להשתמש בתמנות לעוד כמה שימושי אויב.
- הסרט עבר דרך כמה עורכים , קלטות , מכשירי וידאו וכו' בקיצור הרבה דברים שהורידו את האיכות של ההקלטה גם בלי כוונה.
- יש הבדל תהומי בין תמונה שנצפית במסך הראשי של המזל"ט תוך כדי מבצע או פעילות לבין מה שרואים לאחר מכן כשמקליטים את זה בוידאו ( כמו שאתם רואים משהו בטלויזיה ברגע שתקליטו את זה גם בוידאו הכי טוב בשוק עדין האיכות לא תהיה גבוהה) בזמן פעילות אפשר לראות תמונה באיכות מספקת בשביל כל הדרישות של הצבא.
ישן 25-06-2005, 20:08
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
מוסיף עוד משו...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי omerbz שמתחילה ב "קצת עובדות"

במיוחד לפותח האשכול..
חבר'ה לא לשכוח שהמטוס מצלם תוך כדי תנועה ניסיתם פעם לצלם תוך כדי ריצה..?
אז כשאתה אומר איכות של המאה ה19 אני חושב שזה מאוד מאוד מתנשא מצידך ומזכיר לך שמתכנני המערכת הם אנשים בעלי שם עולמי פרופסורים ואנשים מאוד מאוד מכובדים ואני חושב שהם יודעים ומבינים קצת אבל רק קצת יותר ממך (וזאת מתוך היכרות אישית עם חלק מהאנשים שעבדו בעבר בפיתוח מזלטי"ם ואם יותר לי לציין הם לא היו ראשי פרוייקט או משו כזה).
תזכור גם שהמערכת הזאת צריכה לעבוד בכל מזג אויר כולל עננות כבדה כולל גשם כולל חמסין (אבק).
אז לפעמים מה לעשות איכות התמונה לא ממש עומדת בראש מעייניו של המפתח יותר חשוב לו שהחייל מסיירת גולני ידע שמחבל עומד לזרוק עליו רימון מגג של בית במ"פ גנין מאשר שהתמונה תהיה באיכות נפלאה שאפשר יהיה לעשות מזה סרט לדי וי די אח"כ אבל בזמן האמת תתקלקל.
ישן 25-06-2005, 21:53
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
וואלה..
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ofin שמתחילה ב "בקצרה, המערכת לא מסוגלת לעבוד..."

בקצרה, המערכת לא מסוגלת לעבוד בתנאי מזג אוויר קשים וממש לא בתנאים שתיארת, ולא מיועדת להגיד אם מחבל עומד לזרוק רימון או אורז על החייל הבודד מסיירת גולני

מעניין איך תסביר סרט שההראו לנו של סיירת גולני שבו קרתה הסיטואציה הנ"ל בדיוק של אחד לאחד ....(אגב זה לא משו מסווג כי הראו לנו את זה בכנס של עמית לכושר לפני שנתיים...).

מדובר היה במבצע במסגרת של חומת מגן וממש רואים את המתפעל של המזל"ט נותן הוראות לכוחות בשטח כמו "תתחבא מישהו יוצא למרפסת" או "תתרחקו הוא עם נשק ביד" וגםהיה קטע של זריקת רימון.

המערכת לא מיועדת לעבוד בגשם..לא מיועדת לעבוד בתנאי אובך? אני לא מדבר איתך על הוריקן או סופות חול ולא על גשם כבד גם (צודק באמת הגזמתי כשאמרתי בכל תנאי מזג האויר אז זו ההבהרה) אבל היא בהחלט עובדת בתנאים לא קלים למערכות אלקטרוניות ולא קלים לצילום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:37

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר