לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2005, 14:15
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה המביא לינק אומרים לו הבא את המאמר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב ""יתכן עוצר כללי במדינה בזמן פינוי גוש קטיף""

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.jpost.com/images/2002/site/jplogo.gif]

Police may order public to stay home

Yaakov Katz, THE JERUSALEM POST Jun. 24, 2005

If disengagement opponents succeed in extensively disrupting public order during the planned evacuation of the Gaza Strip in August, the police will consider ordering the public at large to remain inside their homes, The Jerusalem Post has learned.

"The police will not be able to handle everything that will be going on in the country," one high-ranking officer said. "If 10 major roads are blocked simultaneously, we may decide to call on the public to just stay indoors and not leave their homes."

The police has yet to make a formal decision or decide to what extent it will ask people to stay home, including whether they could go to work, camp or the grocery. But the fact that it is mulling issuing such a call demonstrates the severity of the disturbances it expects during the pullout.

Just last month, the force was unsuccessful in rapidly dispersing thousands of demonstrators who simultaneously blocked more than 40 major intersections across the country.

The far-right has announced plans to escalate its anti-disengagement activities during the evacuation and will not only try to block roads, but also to cut off water and electricity in major cities.

"This summer will be full of surprises," one police officer said. "We will not be able to control everything that will be going on, and if roads are blocked, we will not transfer forces from Gaza to disperse the crowds."

Internal Security Minister Gideon Ezra has said that police would not be able to provide efficient service during the evacuation, when close to half the force would be in the Gaza Strip.

"Completing the evacuation from Gush Katif is the police's No. 1 priority," he has said. "If right-wing activists block roads, people will just be stuck in traffic."

Police are also considering issuing an official call to the public – perhaps in a televised press conference by Insp.-Gen. Moshe Karadi – to "demonstrate patience and understanding." The force has yet to make a final decision and is concerned such a call would backfire and further damage its already weakened image.

With less than two months left before the pullout begins, the police brass believe public opposition will not succeed in thwarting the plan. They believe that only a new law or an attack on the Temple Mount could succeed in stopping the plan.

Signifying the difficulties police can expect during the evacuation, right-wing activists flocked to the Palm Beach Hotel in Gush Katif late Thursday night and barricaded themselves inside amid rumors special police forces were preparing to raid the compound to arrest suspects allegedly involved in last week's clashes with Palestinians.

Police on Wednesday arrested a settler from Kfar Tapuah in Samaria who allegedly shot at four Palestinians from the Muwassi – an enclave within the Gush Katif settlement bloc – last Saturday.

Arik Yitzhaki, head of the anti-disengagement Kela Authority, said he heard from a "well-placed source" that the police SWAT team was preparing to raid the hotel to arrest some 30 suspects. He also said he spotted several team members walking throughout the area.

"I brought hundreds of extra people to the hotel, and it appears that the police will back down from trying to raid the place," Yitzhaki said. "They will probably try again next week, but we will not let them and we will be ready. In the end, disengagement just won't happen."

During a prayer vigil in Neveh Dekalim on Thursday night, activists distributed flyers calling on people to go to the hotel and to spend the night there.

"We plan to have hundreds of guests in the hotel throughout the night studying," said Nadia Matar, head of Women in Green and one of the leaders at the hotel. "Even if they came in, they wouldn't be able to find the people they were looking for."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2005, 18:56

אני לא בטוח שהם יקשיבו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "את זה תגיד לאלו המנסים להחריבה באמצעות ביצוע הפיכה אלימה."

האידיאולוגיה שלהם חזקה. הם לא יעזבו את הארץ.
אם הפצמ"רים לא יכלו עליהם, מה יזיז אותם?

יש אנשים שמספיק רקבון השלטון והתנהלות משרדי ממשלה בשביל שינסו טעם של מקום אחר.

יש אנשים (אני מכיר אישית) שעזבו כבר לפני שנים מספר כדי לגדל את הילדים שלהם במקום שקט יותר. ואני שמח בשבילם. לא קל שם, בהחלט לא קל, אבל הילדים לא יודעים מה זה התראה על מחבל, פצמ"ר.

באירופה נראה אותך מוצא שרים שקוראים להם להתפטר אבל זה לא מזיז להם, שרים וראשי ממשלה שפתחו נגדם בחקירה והם המשיכו לכהן. בג"ץ שאם אפשר היה לעשות לוטו על הפסיקות שלו בענייני המדינה אז היו פה הרבה מיליונרים חדשים.

התנועה לאיכות השלטון וודאי היתה חותמת בעיניים סגורות על קבלת ייבוא השחיתות השלטונית משם לפה. מה ששם שחיתות שלטונית, הלוואי ופה זה היה נורמה..

יש דברים פה שאין שם, יש דברים שם שאין פה, וכל אחד מאזן את המשוואה בצורה אחרת. אני ולוקלוק כנראה מאזנים אותה לטובת אירופה. ואתה?

ישן 25-06-2005, 11:24
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
אני חייב לומר לך שאתה לא היחיד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הטובעת"

לפי פירסומים שקראתי בעיתונות, מיליון ישראלים מחזיקים איתם דרכון זר, ליום פקודה...

אנחנו עם של גולים, זה עמוק בנשמה שלנו, אנחנו בחרדת פוגרום תמידית ומכינים לעצמנו את מקום הנדודים הבא, אני לא אומר את זה כביקורת אלא כמצב נתון. אני לא מכיר סטטיסטיקות אבל אני אופתע אם מישהו יאמר שיש עוד מדינה מפותחת ש - % 20 מאזרחיה מחזיקים דרכון זר והרבה מאוד אחוזים אחרים שנושאים רק דרכון אחד זה מהסיבה הפשוטה שאין להם את האפשרות להשיג דרכון זר.

אגב, השגת דרכון זר היא מיכשול רציני אבל אני חושב שמיכשול לא פחות פשוט הוא התאקלמות במדינה אחרת במיוחד באירופה, שפה חדשהף מציאת עבודה, חינוך. כל עוד המצב מאפשר את החיים בתוך בועה, רוב האנשים ישאירו את הדרכון במגירה.
ישן 25-06-2005, 11:32

אהמ..
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "אני חייב לומר לך שאתה לא היחיד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הרואה את הנולד
אגב, השגת דרכון זר היא מיכשול רציני אבל אני חושב שמיכשול לא פחות פשוט הוא התאקלמות במדינה אחרת במיוחד באירופה, שפה חדשהף מציאת עבודה, חינוך. כל עוד המצב מאפשר את החיים בתוך בועה, רוב האנשים ישאירו את הדרכון במגירה.

התאקלמות במדינה אחרת - אפשר להקל עליה במידה רבה ע"י התחברות למדיה המקומית שם - מכאן. ע"י האזנה לרדיו המקומי שם - מכאן, דרך האינטרנט. ע"י האזנה לתוכניות סטייל "זהבי עצבני" שם כדי לדעת מה מטריד את אנשי מדינת היעד.

שפה - כן, ולא. כן אם אתה לא יודע את שפת מדינת היעד, לא אם אתה שולט בה במידה טובה עד רמת שפת אם. מציאת עבודה חינוך וכו' זה עניין של חיפוש ומציאת מידע.

עוד עוזר להתאקלמות הוא התחברות מבעוד מועד לישראלים במדינת היעד, הדבר אפשרי. יש פורומים של ישראלים באירופה, ישרלאים בארה"ב, ישראלים בכל מיני מקומות.

אתה מוזמן להשתתף באשכול שבחתימה שלי (שורה תחתונה - לינק).

ישן 25-06-2005, 12:02
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
מתוך נסיון
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אהמ.."

חייתי באירופה, במזרח ואני בדרך לחיים בארה"ב. יצא לי להתחכך בדברים האילו באופן בלתי אמצעי.
להשיג היום אישור עבודה בארה"ב זו קריעת ים סוף. באופן בסיסי כמעט ואין סיכוי. גם אם אתה מגיע דרך חברת היי טק, אתה מקבל אישור עבודה לתקופה מוגבלת שתוקפו פג לאחר זמן מסויים ואתה חייב לעזוב.
לגבי אירופה, יש כמה מדינות, במיוחד גרמניה, שהן יותר ליברליות במתן דרכונים ליהודים ונכון לעכשיו (עומדים לשנות שם את החוק) אם סבתא שלך היתה אזרחית גרמניה, אתה יכול לבקש דרכון גם אם מעולם לא היית שם. אבל נניח שהשגת דרכון, מה הלאה? אם אתה רוצה לחיות שם כיהודי, כדאי לבקר את הקהילה היהודית במינכן כדי להבין איך חיים שם יהודים, זה לא ארה"ב. החינוך בעייתי, שוק העבודה עוד יותר בעייתי, השפה בעייתית.
לגבי צרפת, הולנד ודנמרק אין מה להרחיב את הדיבור, יש שם ערבים באחוזים יותר גדולים מאשר בארץ, מדובר בליפול מהפח אל הפחת.
לגבי אוסטרליה וניו זילנד, גם שם צריך מאוד להתפשר בנושאי עבודה. כמה אנשים מסוגלים ללכת להיות חקלאים, להחזיק חוות או לגדל כבשים?
אני חושב שאחת האופציות הכי ריאליות לאילו שממש רוצים לברוח, היא קנדה. יש להם פרוצדורה מסודרת להשגת דרכון תוך שנתיים. כמובן שחייבים לענות על תנאים מסויימים אבל זה לא בשמיים.
ברור שאם יש כמה מאות אלפי דולרים פוניים להשקעה, כל התמונה משתנה.
אם אתה בעל מקצוע מבוקש, רופא, מהנדס בתחומי היי טק וכיו"ב הדברים פחות מסובכים.
ישן 25-06-2005, 12:22

אמרת קנדה - אמרת נכון
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "מתוך נסיון"

לגבי אירופה, למעשה לא חשבתי על מדינה שאת שפתה אני לא מכיר, מה שרק את בריטניה משאיר. מספיק שצריך ללכת למקום אחר אז אם אפשר על מחסום השפה לוותר יהיה טוב יותר.

רבים וטובים מחבריי ללימודים (אוניב') נמצאים בין מחשבה אקטיבית על דרכון (פולני, הונגרי, רומני, אירופאי..) לבין תוכניות בשלבי סיום. מעניין שמישהו מהם (שנחשב מסודר מבחינת דרכון אירופאי) ציין את יוון כמקום אפשרי (לא יודע למה, הוא ואשתו לא יודעים יוונית).

Welcome to Citizenship and Immigration Canada

בפעם האחרונה שחישבתי - עברתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

איך שכחתי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישראלים בקנדה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.tapuz.co.il/general/images/header_logo_1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.x-israel.com/themes/IPBNuke/images/logo.jpg]

מאגר המידע לקנדה וטורונטו

ישן 25-06-2005, 11:43

מה הקריטריונים לקבלת מקלט מדיני?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "נפולת נמושת?"

Political Asylum

Asylees are granted permanent residency in the United States if he or she can convince INS or an immigration judge that he or she has a well-founded fear of persecution if he or she returns home. This is a very high standard, though persecution can be based on religion, race, political opinion, or nationality. Asylees can apply for permanent residency one year after the case is approved.

Proof of persecution is difficult to prove, and will likely require affidavits from friends and relatives, as well as the asylee’s own statements testifying that the Asylee will be tortured, killed, have property confiscated, denied the opportunity to work, or forced to do something against the asylee’s religion. In general, an asylee cannot claim fear of persecution if he or she suffers the same difficulties that everyone is in his or her home country suffers, such as economic hardship, starvation and famine, or civil war.

Asylum status can be denied if the asylee has been convicted of a serious crime or has already settled in a country that is not his or her homeland.

Refugees are similar to asylees, except that refugees are in a different country than his or her homeland at the time he or she applies for refugee status. Refuges must prove the same elements as an asylee.

http://www.legal-database.com/immig...ical-asylum.htm

Understanding the decision making of asylum seekers

New research just published by the Home Office exploring the factors that influence the decision making of asylum seekers and their reasons for choosing the UK in preference to other destinations, has exploded the myth that the majority of people coming to this country have a detailed knowledge of our immigration and/or our benefits systems.

The research interviewed 65 asylum seekers and refugees already living in the UK as well as reviewing other research. The majority of the interviewees were ultimately driven by the need to reach a place of safety, irrespective of the country they found themselves in.

The key findings of the report highlight that the interviewees also took the following into account when deciding on a destination:

• the presence of relatives and friends already in the UK
  • the belief that the UK is a safe, tolerant and democratic country
  • previous links between their country and the UK (including previous British colony and ability to speak English)

ישן 26-06-2005, 11:10
  זחל זחלילי זחל זחלילי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.05
אתם כולכם מצחיקים אותי :) בחיים לא גרתם מחוץ לישראל
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אולי . איך שזה נראה כרגע.."

אין לכם מושג ואפילו חצי מושג מה זה אומר.

על הקטע של עבודה ושפה כולם יודעים אבל הם לא הבעיות הגדולות:

הבדידות (אין חברים, אין משפחה): אתה מוצא את עצמך מתעלק כל הזמן על הישראלי היחיד חוץ ממך שבמיקרה גר קרוב, גם אם הוא חרא של בן אדם.

מנטליות שונה: זאת הבעיה הכי הכי גדולה בארץ זרה. ה-כ-ל שונה ממה שאתה רגיל. הכל עובד אחרת. אתה לומד את הכל מחדש. איך מתנהגים, מה צריך בשביל להוציא רשיון נהיגה בארץ החדשה, איך עובד כל הקטע של מיסים. גם המוסר והמחשבה של האנשים היא אחרת לגמרי. הסדר של הגרמנים (יש להם חניה לנשים - חחחח), הציניות של האנגלים (אנשים קרים), מבט הבוז של הצרפתים, הנימוס המזוייף והמעצבן של האמריקאים השמנים והברברים. זה קטע מאוד קשה להתחיל להתנהג כמוהם כדי להשתלב בתוכם. והכי קשה זה לחשוב כמוהם.

אני לא מבין על מה אתם בוכים? ישראל זאת מדינה מאוד טובה לגור בה. גרתי בחו"ל אבל אין אין אין כמו בבית. אני מתערב שכל הבכינים פה לא יהיו מסוגלים להסתדר בחו"ל בלי כל ההטבות שיש רק בארץ כמו למשל לבזבז כסף חופשי, להכנס למינוס (אין דבר כזה בחו"ל) להביא מליון ילדים ובסוף עוד לבכות ולקבל אוכל חינם וקצבאות בלי לעבוד. בחו"ל אי אפשר לעשות את זה. או שאתה לוקח את עצמך בידים ומתכנן את עצמך כלכלית (מה שהרוב עושים) או שתהיה זרוק כמו כלב ברחוב ולאף אחד לא יהיה אכפת ממך (כמו רוב הישראלים שירדו).

בקיצור - אין כמו בארץ.
ישן 26-06-2005, 16:31

יפה שחלקת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי זחל זחלילי שמתחילה ב "אתם כולכם מצחיקים אותי :) בחיים לא גרתם מחוץ לישראל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זחל זחלילי
אין לכם מושג ואפילו חצי מושג מה זה אומר.

על הקטע של עבודה ושפה כולם יודעים אבל הם לא הבעיות הגדולות:

הבדידות (אין חברים, אין משפחה): אתה מוצא את עצמך מתעלק כל הזמן על הישראלי היחיד חוץ ממך שבמיקרה גר קרוב, גם אם הוא חרא של בן אדם.

מנטליות שונה: זאת הבעיה הכי הכי גדולה בארץ זרה. ה-כ-ל שונה ממה שאתה רגיל. הכל עובד אחרת. אתה לומד את הכל מחדש. איך מתנהגים, מה צריך בשביל להוציא רשיון נהיגה בארץ החדשה, איך עובד כל הקטע של מיסים. גם המוסר והמחשבה של האנשים היא אחרת לגמרי. הסדר של הגרמנים (יש להם חניה לנשים - חחחח), הציניות של האנגלים (אנשים קרים), מבט הבוז של הצרפתים, הנימוס המזוייף והמעצבן של האמריקאים השמנים והברברים. זה קטע מאוד קשה להתחיל להתנהג כמוהם כדי להשתלב בתוכם. והכי קשה זה לחשוב כמוהם.

אני לא מבין על מה אתם בוכים? ישראל זאת מדינה מאוד טובה לגור בה. גרתי בחו"ל אבל אין אין אין כמו בבית. אני מתערב שכל הבכינים פה לא יהיו מסוגלים להסתדר בחו"ל בלי כל ההטבות שיש רק בארץ כמו למשל לבזבז כסף חופשי, להכנס למינוס (אין דבר כזה בחו"ל) להביא מליון ילדים ובסוף עוד לבכות ולקבל אוכל חינם וקצבאות בלי לעבוד. בחו"ל אי אפשר לעשות את זה. או שאתה לוקח את עצמך בידים ומתכנן את עצמך כלכלית (מה שהרוב עושים) או שתהיה זרוק כמו כלב ברחוב ולאף אחד לא יהיה אכפת ממך (כמו רוב הישראלים שירדו).

בקיצור - אין כמו בארץ.

יש הרבה הבדלים אינדיבידואלים שלא התייחסת אליהם. למשל אנשים אם קשרים חברתיים / משפחתיים בחו"ל. כל זה יכול לעזור בהמון ללמוד מנסיונם של אחרים חוסך הרבה זמן. וכסף.

יש בארץ (אמנם לא הרבה) אנשים שלא תמצא אותם דוחפים בתוראו מנסים להתגנב קדימה ברמזור. הם לא בהכרח תיירים, יש גם ישראלים עם מנטליות אירופאית.

לבזבז כסף חופשי ולהכנס למינוס? עכשיו אני ממש מתחיל לחשוב שאני לא ישראלי... ההגיון אומר שאם מבזבזים יותר ממה שיש אז נכנסים למינוס, ואם ממשיכים לבזבז אז המינוס לא מתכסה. ואם לא מבזבזים חופשי וקונים מה שצריך באיכות טובה+ על פי רוב, אפשר אפילו לשים בצד קצת. הכל כמובן תלוי בתקציב ולכמה אנשים הוא מתחלק.

מה לעשות, יש בעיה עם הכללות.. שבד"כ הן נכשלות בנקודה אחת או כמה.

לקחת את עצמך בידיים כלכלית זו אחת העיצות הטובות ביותר שאפשר לתת לישראלי עם מינוס. איך קוראים לו פיני גרשון עשה תוכנית ריאליטי על איך לחסוך כסף - היתה תוכנית גדולה לדעתי. אבל (וזו כבר בעיה אחרת) מותר לבנקים לפתות את הציבור בכללותו לקחת הלוואות חופשי על הבאר לכל מטרה של מותרות, ככה שלאנשים פחות מחושבים יהיה קל יותר להעשיר את קופת הבנקים (שכל מטרתם להרוויח כסף, לא רווחתם של חסרי היכולת לקנות רכב שיקנו אותו מהלוואה שאין להם איך להחזיר).

בקיצור, יש מדינות שמתנהלות בצורה טובה יותר. עם פחות שחיתויות.
לא הכל ורוד שם, אבל כל אחד יכול לבדוק לעומק את מצב מערכות המדינה והמערכות השילטוניות, באמצעות התקשורת המקומית במדינת היעד ובאמצעות האתרים הרשמיים של מוסדות השלטון ובאמצעות תחנות הרדיו המקומיות שמעלות מאזינים לדבר על העניינים שברומה של מדינה.

וכל אחד יעשה את החשבון שלו. ומותר לנסות להחליף את הייאוש כאן בייאוש יותר נוח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר