לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2005, 16:27
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
צרות עם ההתנתקות תהיינה,אבל ממש לא מה שאתה מציין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "ההתנתקות, מדוע היא שגויה"

1. הדבר האחרון,אבל האחרון,שהנשיא מובארק רוצה זה מלחמה עם ישראל. הוא יודע שבמלחמה של צבא סדיר מול צבא סדיר אנחנו אוכלים אותו בלי מלח. למיטב ידיעתי,גם אחרי ההתנתקות כוחות צה"ל אמורים להישאר בציר פילדלפי. אתה יודע משהו שאני לא יודעת?

2. פילוג בעם קיים,והאווירה קשה יותר ממה שהיה בתקופת אוסלו. אבל אני מאמינה שהחברה שלנו חזקה ומלוכדת מספיק כדי למנוע מלחמת אחים. לא מזמן חששתי מעשרות אלפי נערים כתומים שישתקו את המדינה ביום הפקודה. היום אני מאמינה שמי שיפעיל אלימות זה רק ביריוני כהנא : הפדרמנים והמרזלים למיניהם,והביריונים האלו ממש לא משחקים חלק בחברה הישראלית. רוב המתיישבים הותיקים והטובים של גוש קטיף יתפנו בצורה מסודרת,בעיקר בגלל שהם לא ירצו לגרום טראומה לילדים.

3. הילדות בנות ה12 חושבות את עצמן גיבורות גדולות. לו היו מזדהות ומשתפות פעולה עם המשטרה,היו משתחררות מייד בתנאים מגבילים. אבל מה? הן רצו להתחכם ושילמו את המחיר.

הבעיות האמיתיות עם ההתנתקות הן לא מה שציינת אלא :
1. המשך של ירי הקסאמים,ואולי גם טילים לטווח ארוך יותר.
2. חידוש טרור המתאבדים והאינתיפאדה העממית מייד אחרי ההתנתקות.
3. גורמים איסלאמיים קיצוניים בגיבוי איראני וסורי שישתלטו על השטח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2005, 17:06
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לא שאני מסכים עם 2 ו-3 שלך אבל 1 הרגיז אותי...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "צרות עם ההתנתקות תהיינה,אבל ממש לא מה שאתה מציין"

מובארכ אולי לא כמהה למלחמה בעת הזו אבל אמירה כדוגמת זו היא די מגוחכת לאור העובדה
שזה כלל לא נכון - אז אולי את חיה באופוריה, אבל זו בורות לשמה לא לדעת עם מי יש לנו עסק:
ציטוט:
הוא יודע שבמלחמה של צבא סדיר מול צבא סדיר אנחנו אוכלים אותו בלי מלח.

מצרים התעצמה מכל בחינה אפשרית, ומובארכ הוא מנהיג חכם ביותר שחיזק את צבאו באופן בלתי-רגיל.

הינה דוגמית קטנה מ-Center for Strategic and International Studies משנת 2000 (לכן כיום מצבו
הרבה יותר טוב מבחינה צבאית לאור יחסיו המשתפרים עם ארה"ב וגישתו הפייסנית יחסית לישראל...).

תהני ותלמדי...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

העיקר שנאכל אותו בלי מלח...
וזה כמובן בלי עזרת הפלסטינים, הסוריים ולבנון (חיזבאללה) שבטח יתרמו את חלקם במלחמה...

ישן 24-06-2005, 17:11
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
פיגוע
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא שאני מסכים עם 2 ו-3 שלך אבל 1 הרגיז אותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מובארכ אולי לא כמהה למלחמה בעת הזו אבל אמירה כדוגמת זו היא די מגוחכת לאור העובדה
שזה כלל לא נכון - אז אולי את חיה באופוריה, אבל זו בורות לשמה לא לדעת עם מי יש לנו עסק:

מצרים התעצמה מכל בחינה אפשרית, ומובארכ הוא מנהיג חכם ביותר שחיזק את צבאו באופן בלתי-רגיל.

הינה דוגמית קטנה מ-Center for Strategic and International Studies משנת 2000 (לכן כיום מצבו
הרבה יותר טוב מבחינה צבאית לאור יחסיו המשתפרים עם ארה"ב וגישתו הפייסנית יחסית לישראל...).

תהני ותלמדי...

העיקר שנאכל אותו בלי מלח...
וזה כמובן בלי עזרת הפלסטינים, הסוריים ולבנון (חיזבאללה) שבטח יתרמו את חלקם במלחמה...

לנו לפחות יש פצצות אטום, אבל זה לא מרתיע פנאטים...
טוב, אם תהיה לנו מלחמה עם מצרים, בטח כל שאר " ידידותנו " דוברות הערבית ואלה החיים בקרבנו יצטרפו למצרים, כן, יש עוד מלחמה יהודית מוסלמית האופק...
ישן 24-06-2005, 18:54
צלמית המשתמש של minimax

אינני אוהבת להרגיז אנשים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא שאני מסכים עם 2 ו-3 שלך אבל 1 הרגיז אותי..."

קח נשימה עמוקה ושתה כוס מים.
את הטבלאות שמשוות את מספר החיילים ומספר הנגמ"שים אני מכירה היטב,וזה לא חדש לי. אבל כל הטבלאות האלו שוכחות לספר לנו דבר קטן ושולי :
1. איכות כוח האדם בצה"ל,רמת האימון והטכנולוגיה גבוהה עשרות מונים מזאת של המצרים. כמה אנאלפבתים יש בצבא המצרי וכמה בצה"ל?
2. מצרים אולי מקבלת מטוסים אמריקאיים,אבל f16 מצרי לא דומה בכלל לf16 ישראלי. מטוסים ישראליים מצויידים באלביט,תע"א,אל-אופ,והמצרים יכולים רק לחלום על זה.
3. למצרים יש נקודת תורפה אחת,סכר אסואן. במקרה הבלתי סביר שהמלחמה היא רק בין מצרים לישראל,ויש לצה"ל חופש מוחלט,אז אין בעיה להכריע.

ישן 25-06-2005, 03:45

קצת יותר ריאליזם בבקשה...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "אינני אוהבת להרגיז אנשים."

האמירה של כוח אדם יותר איכותי לא יעזור לנו הרבה כשההבדלים הם פנומנלים (וראינו כבר
שביוה"כ, כוח אדם לא עצר מלחמה שיכלה להיות הרבה פחות גרועה), ואנאלפבתים לא ממש
דרושים כדי ללחוץ על ההדק, ולשם מונחים רוב החיילים במלחמה...

מצרים לא רק מקבלת מטוסים אמריקאנים, אלא גם טנקים כאלה ומתקדמים ביותר - אמנם אין
להם את המערכות של צה"ל אבל הם בהחלט ראויים לכבוד, מה גם שעובדה שארה"ב לפני זמן
לא רב הפסיקה את שליחת המטוסים עקב עליית מדרגה וחימום יחסים עם ישראל - משמע
י-ש-נ-ו איום.

הדיבורים שלך על סכר אסואן הם כמובן בעלמא, שכן הוא שוכן בתוככי מצרים בנהר הנילוס ובמקרה
של מלחמה - הוא יקבל עדיפות הגנה נ"מ עליונה, מאחר ואי אפשר יבשתית לכבוש אותו אלא הפצצת
מטוסים נטו. פגיעה בו תיצור מהלך מסוכן שעלול לערער את המשך הלחימה של ישראל מאחר והריסתו
תגרום להצפה של שטחים גדולים מאוד, תהרוס כליל את חייהם של האזרחים באיזור ותגרום
להשלכות בינ"ל (שלמרות המלחמה - לא יהיו מקובלות על שאר העולם...).

"אין שום בעיה להכריע" זאת שוב אופוריה של לחשוב ש-"אנחנו הבלתי מנוצחים".

ישן 25-06-2005, 05:41
צלמית המשתמש של minimax

עוד כמה הערות :
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קצת יותר ריאליזם בבקשה..."

1. לגבי מלחמת יום כיפור,אז זה בדיוק להיפך ממה שאמרת! לא כוח האדם העדיף של המצרים עזר להם בשלב הראשון,אלא העובדה שצה"ל לא היה ערוך ולא גייס את המילואים.
2. נכון שבמלחמה העבודה של רוב החיילים היא ללחוץ על ההדק,אבל חבורה של בוגרי תיכון עושה את זה יותר טוב מחבורה של פלאחים אנאלפבתים. גם חייל החי"ר הפשוט של צה"ל מצוייד באלביט ואל-אופ,והוא צריך להפעיל גם המוח ולא רק את השרירים.
3. לגבי סכר אסואן,אז אתה צודק. ישראל לא תפציץ אותו,אלא במקרה של "יום הדין",כשלא תהייה ברירה. אני מתכוונת למקרה קיצוני שבו צבא מצרי מתקדם ללא הפרעה לעבר תל-אביב. אגב,הפצצה של סכר אסואן זה לא עניין של מה בכך. מדובר בכמות מאסיבית של בטון,ורק הפצצה גרעינית תעשה את המלאכה. הגנת הנ"מ שאתה מדבר עליה היא לא רלוונטית,כי לישראל יש טילים ארוכי טווח מדוייקים ואין צורך להשתמש במטוסים. ושוב,למצרים אין טילים נגד טילים,ולנו יש את ה"חץ".

ישן 25-06-2005, 17:00

באמת ?!....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "עוד כמה הערות :"

מה שיצר את המהפך לא היה העובדה של כוח אדם איכותי אלא כמה גורמים אחרים,
ביניהם נחרצות ועזות מצח של שרון, האספקה שארה"ב סיפקה והצילה אותנו - פשוטו
כמשמעו והעובדה שמצרים לא תיכננה כלל לחדור לפנים הארץ, קרי: ת"א והאיזורים
לה - מאחר והם פשוט יכלו לעשות כן ללא בעיה כי לא היה מה או מי שיעצור בעדם - התכנון
היה לכבוש את סיני ולהחזיר את הכבוד האבוד (סאדאת גם רימה את אסד, שחשב
שיקבל את מבוקשו...).

האמירה שלך לגבי תלמיד תיכון שיורה טוב יותר היא מגוחכת - גם פלאח ערבי יודע לירות ועובר
את האימונים הדרושים, גם למצרים יש לוחמי קומנדו (שאגב, בזמן יוה"כ עשו צרות לא מעטות...),
גם לפלאח הערבי יש שכל ולוגיקה של כל בנאדם ולא צריך את תעודת הבגרות כדי להפעיל קצת
שכל, לכן הזלזול המסויים הזה הוא זלזול מיותר ומתנשא.

לגבי סכר אסואן, לא רק שישראל לא תפציץ אותו, היא גם לא תנסה לפגוע בו כלל, מאחר ופגיעה
בו תגרום להצפת איזורים רבים במזה"ת שכוללים יותר מ-רק מצרים וכמובן שאנחנו לא חפצים בזה...
אפרופו הפצצה גרעינית - לא נכון, לא כשישראל כבר רוכשת את MOAB-GBU43 מארה"ב (כן,
זאת החודרת בונקרים לכמה עשרות מטרים שכבר ניבאו לה כוונות של הפצצת הכור בבושאר...)

אהה, רק להבהרה, לא שאני חושב שמצרים תנצח אותנו במלחמה של צבאות סדירים,
פשוט האמירה של "בלי מלח" היא לא נכונה בעליל.

ישן 27-06-2005, 15:37

אויש תגיד, את כל זה המצאת הרגע או ששינית את ההיסטוריה על דעת עצמך ?...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "במלחמת יום כיפור ניצחנו בגלל מיומנות ונחישות של רבבות חיילים"

קודם כל, אני מייחס הרבה לאריאל שרון במלחמה, שאולי פעל באופן לא שגרתי מאחר ודי "ציפצף"
על הדרג הבכיר יותר, אך בהחלט הביא מהפך במלחמה. אני לא אייחס את זה לבר-לב, שירד
מהקרייה כדי להחליף את גונן (שלא עמד בלחץ...) והיה (הוא ושאר הדרג העליון) כל הזמן נגד
ההתלהבות של שרון לחצות את התעלה.

אהה, ואני לא עובר שום שטיפות מוח, אני משתדל לקרוא את ההיסטוריה ולא להמציא אותה - כמוך...
איפה מדבריי ראית זלזול בשאר האוגדות שלא היו בפיקוד שרון (143) ?...אוגדת ברן (162) הייתה
בכלל אמורה לחצות ראשונה את התעלה, עפ"י התוכנית - אבל זה לא היה כל כך בראש של שרון
(אפרופו ציפצוף). אוגדה 252, עוצבת סיני, של מנדלר, שנהרג ב-13.

לא שכחתי כלום לגבי שרון, שיצא מהשירות הצבאי כמה חודשים קודם למלחמה ואז גורודיש החליף
אותו (לכן כנראה הנועזות של שרון לשים פס על גונן, שהיה גם מתחתו בדרגה...) - אגב, לידיעתך
"הרבה", שרון בזמן היותו אלוף הפיקוד, היה נגד אסטרטגיית בר-לב, הרמטכ"ל דאז, שפעל באופן
סטטי ביצירת קו בר-לב (אפרופו האשמות השווא שאתה משליך נגד שרון...). הרשלנות הייתה בעיקר
של האגף המודיעיני, שציפצף על ההתרעות וכל הסימנים שהיו - ואם היו מייחסים להם חשיבות, אז
היה גיוס מילואים קודם ומוכנות של ישראל למלחמה שכזאת.

רוצה לחדש לי משהו ?...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:58

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר