לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2005, 05:40
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אולי תגדיר במדוייק מה היא בעיניך ארץ ומהן גבולותיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "מי אוהב את הארץ? מי אוהב את המדינה? אם שני הערכים מתנגשים, איזה ערך קודם לשני?"

המדינה היא הישות החיה - היא בראש וראשונה האנשים (בני האדם) החיים בה, אופיה התרבותי וההתנהגותי, צורת השלטון בה וסדריו, סדרי הבטחון, הכלכלה, החינוך והבריאות וכו'.

הארץ היא ישות רוחנית - המתבטאת בזכרונות העבר, המתבטאת בשאיפות ואפילו כמיהות, היא נותנת צידוק לקיומו של עם וקיומה של מדינה וכו'.

לא תמיד ניתן להגשים את החלום במלואו ונדמה לי שמעטות המדינות בעולם שגבולות המדינה חופפות את גבולות הארץ.

ניתן לאהוב את שתיהן במידה שווה וקבלת המציאות כפי שהיא. בכל מקרה אין לפגוע כהוא זה במדינה על מנת לממש את חלום הארץ.
כמובן שכאשר לא הייתה לנו מדינה - כל האהבה ניתנה לארץ ונעשה הכל על מנת לישבה ולהקים בה מדינה. לכשהוקמה המדינה - האהבה מתגשמת מדי יום ביומו בישות החיה מבלי לפגום באהבה לארץ, היא בלבותינו תשאר לתמיד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2005, 09:31
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי תגדיר במדוייק מה היא בעיניך ארץ ומהן גבולותיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
המדינה היא הישות החיה - היא בראש וראשונה האנשים (בני האדם) החיים בה, אופיה התרבותי וההתנהגותי, צורת השלטון בה וסדריו, סדרי הבטחון, הכלכלה, החינוך והבריאות וכו'.

הארץ היא ישות רוחנית - המתבטאת בזכרונות העבר, המתבטאת בשאיפות ואפילו כמיהות, היא נותנת צידוק לקיומו של עם וקיומה של מדינה וכו'.

לא תמיד ניתן להגשים את החלום במלואו ונדמה לי שמעטות המדינות בעולם שגבולות המדינה חופפות את גבולות הארץ.

ניתן לאהוב את שתיהן במידה שווה וקבלת המציאות כפי שהיא. בכל מקרה אין לפגוע כהוא זה במדינה על מנת לממש את חלום הארץ.
כמובן שכאשר לא הייתה לנו מדינה - כל האהבה ניתנה לארץ ונעשה הכל על מנת לישבה ולהקים בה מדינה. לכשהוקמה המדינה - האהבה מתגשמת מדי יום ביומו בישות החיה מבלי לפגום באהבה לארץ, היא בלבותינו תשאר לתמיד.

המדינה היא בראש ובראשונה צורת השלטון בה וסדריו, סדרי הבטחון, הכלכלה, החינוך והבריאות וכו'. ורק אח"כ האנשים (בני האדם) החיים בה, אופיה התרבותי וההתנהגותי. כך אני רואה אותה. היית רוצה לחיות המדינה בה האנשים טובים אבל השלטונות רקובים?

אם הארץ היא ישות רוחנית ולא פיזית, אפשר מבחינתך להקים את ארץ ישראל בשטחי ארה"ב או אירופה? (אם בוש או מדינה אירופאית יתנו לנו שטח שם) כי זה עניין רוחני. אם לשיטתך בעיני רוחנו ארץ ישראל היא כאן, אז בעיני רוחנו ארץ ישראל יכולה להיות גם שם.

ניתן לקבל גם מציאות של התעללות כמו שהיא, שאל כל אישה מוכה, שערך עצמה וערך התא המשפחתי עומדים לפני לאיזון. אם היא מעדיפה את עצמה, היא הורסת את התא המשפחתי. אם היא מעדיפה את התא המשפחתי, היא הורסת את עצמה. אפשר לאהוב את שתיהן במידה שווה, לא צריך לקבל כל מציאות כמו שהיא.

מי דיבר כאן על חלום הארץ? מה זה חלום הארץ? משהו שהכנסת לדיון ולא היה בו קודם? מה הוא מוסיף לדיון? (אתה לא חייב לענות כי זה לא נושא הדיון מבחינתי, אלא אם כן אתה ממש רוצה להכניס את זה).

ולבקשתך הגדרה מדוייקת של ארץ, אז אין לי נ.צ., אפנה את השאלה אליך. אולי תגדיר במדוייק מה היא בעיניך ארץ ומהן גבולותיה?

לצורך הדיון, אני חושב, כל הגדרה מינימליסטית תספיק. מצידי, גוש דן. גבולות הארץ אינן עניינו של הדיון.

נערך לאחרונה ע"י HummerH1 בתאריך 25-06-2005 בשעה 09:37.
ישן 25-06-2005, 11:52
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה מצטט ואינך מבין את הכתוב
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]המדינה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

המדינה היא בראש ובראשונה צורת השלטון בה וסדריו, סדרי הבטחון, הכלכלה, החינוך והבריאות וכו'. ורק אח"כ האנשים (בני האדם) החיים בה, אופיה התרבותי וההתנהגותי. כך אני רואה אותה. היית רוצה לחיות המדינה בה האנשים טובים אבל השלטונות רקובים?
=== האנשים הם הבוחרים את צורת השלטון ואת המחזיקים בהגה. אנשים בעלי אופי חברתי, תרבותי והתנהגותי ראוי - "ימליכו" עליהם שלטון ראוי.
כמובן שאני נגד שלטון רקוב.
אם הארץ היא ישות רוחנית ולא פיזית, אפשר מבחינתך להקים את ארץ ישראל בשטחי ארה"ב או אירופה? (אם בוש או מדינה אירופאית יתנו לנו שטח שם) כי זה עניין רוחני. אם לשיטתך בעיני רוחנו ארץ ישראל היא כאן, אז בעיני רוחנו ארץ ישראל יכולה להיות גם שם.
=== כלל ועיקר לא וגם ציינתי זאת במיוחד. הארץ , בה הפכנו ממשפחה לשבטים ומשבטים לעם, הפכה לישות רוחנית במשך 2000 שנות גלות. אבותינו יחלו תמיד לחזור לארץ ישראל (למרות שהבצועים לא היו תואמים) וזה נותן לנו את הזכות המלאה והלגיטימית להקים את המדינה בתוך שטחי הארץ - ארץ ישראל ולא כל ארץ אחרת.

=== אני שב חוזר ומגיש ניתן לאהוב את שתיהן במידה שווה.
ניתן לאהוב, לכבד לפרגן ולחיות חיים מאושרים עם האישה החוקית (לבטח שלא זו המוכה) ולפנטז על אהבה תאורטית שאין כל כוונה ו/או יכולת להגשימה. מומחים לחיי משפחה אפילו ממליצים על כך למען שלמות הבית.

מי דיבר כאן על חלום הארץ? מה זה חלום הארץ? משהו שהכנסת לדיון ולא היה בו קודם? מה הוא מוסיף לדיון? (אתה לא חייב לענות כי זה לא נושא הדיון מבחינתי, אלא אם כן אתה ממש רוצה להכניס את זה).
=== כולנו ממשיכים לחלום על ארץ ישראל השלימה. אלא במציאות מסיבות שלא ארחיב עליהן כעת היא תשאר לעולם בגדר חלום.

ולבקשתך הגדרה מדוייקת של ארץ, אז אין לי נ.צ., אפנה את השאלה אליך. אולי תגדיר במדוייק מה היא בעיניך ארץ ומהן גבולותיה?
=== יפה מאד שתה מגדיר מושגים שאין לך מושג מינימלי למה כוונתך. אבהיר לך את כוונתי בעת כתיבת התגובה למכתבך.
הגדרת הארץ אצלי היא ארץ ישראל השלימה (אם אתה רוצה וכאן מעורבת האמונה - אפילו גבולות ההבטחה האלוהית)
המדינה היא מדינת ישראל במימדיה האמיתים - כיום בגבולותיה הזמניים ובעתיד על פי מה שיוסכם עם השכנים או לגבולות אותם המדינה תחליט לקבוע באופן חד צדדי.

ישן 27-06-2005, 13:56
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
למדינה נורמלית יש גבולות- חוסר גבולות רע לכולם
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "נשאלת השאלה"

חוסר הגבולות יצר כאן מדינה דו לאומית. אם רצוננו להיות מדינה יהודית אנחנו צריכים לקבוע גבולות שמהווים מדינה יהודית. התיישבות של מאתיים וחמישים אלף מתנחלים בשטחים בתוך 3 מיליון ערבים, נבעה כתוצאה מחוסר גבול, זאת, בגלל השטויות האלו של ישראל השלמה. זה הביא להגירת 300-400 אלף ערבים מהשטחים לתוך ישראל (שקיבלו תעודות זהות רשמיות), חוסר גדר הביאה גם פיגועים ובעיה דמוגרפית שהיום כל כך קשה להתגבר עליה.
כשלא היתה מדינה קראו לארץ -ארץ ישראל. אין דבר כזה היום ארץ ישראל. יש דבר כזה מדינת ישראל. מי שלא מבין את המציאות וגורר אותנו לחיי גיהנום זה מי שקורא לשטחים ארץ ישראל.

חכם לא נכנס לבעיה שפיקח עשוי לצאת ממנה.
מדינת ישראל היום מתקשה אפילו להיות פיקחת.
ישן 27-06-2005, 16:48
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
צודק בנושא חוסר גבולות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "למדינה נורמלית יש גבולות- חוסר גבולות רע לכולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נרויאיר
חוסר הגבולות יצר כאן מדינה דו לאומית. אם רצוננו להיות מדינה יהודית אנחנו צריכים לקבוע גבולות שמהווים מדינה יהודית. התיישבות של מאתיים וחמישים אלף מתנחלים בשטחים בתוך 3 מיליון ערבים, נבעה כתוצאה מחוסר גבול, זאת, בגלל השטויות האלו של ישראל השלמה. זה הביא להגירת 300-400 אלף ערבים מהשטחים לתוך ישראל (שקיבלו תעודות זהות רשמיות), חוסר גדר הביאה גם פיגועים ובעיה דמוגרפית שהיום כל כך קשה להתגבר עליה.
כשלא היתה מדינה קראו לארץ -ארץ ישראל. אין דבר כזה היום ארץ ישראל. יש דבר כזה מדינת ישראל. מי שלא מבין את המציאות וגורר אותנו לחיי גיהנום זה מי שקורא לשטחים ארץ ישראל.

חכם לא נכנס לבעיה שפיקח עשוי לצאת ממנה.
מדינת ישראל היום מתקשה אפילו להיות פיקחת.

חוסר גבולות כמעט תמיד רע. ההתיישבות נבעה, כך הבנתי, מהרצון ליישב את ארץ ישראל, מתוך תפיסה שמה שקוראים להם התנחלויות מוקם על מה שקוראים לה ארץ ישראל, ומתוך אישור ממשלות ישראל.

עכשיו, כדי ליצור גבולות חדשים, פורצים / חוצים / מערערים גבולות של דמוקרטיה. אני מדבר כאן על כל הבעיות (מבלי להזכיר אותן אחת לאחת) שבתהליך קבלת ההחלטות והעברתן בממשלה מאז ועד עכשיו. על קצה המזלג ובלתי ממצה: כל אזהרות המומחים בעניין התגברות הטרור, ההכרה שהטרוריסט אבו מאזן לא עושה כמעט דבר (אם בכלל) נגד הטרור (ו ה "שקט" הוא בחסות החמאס כי ההתנתקות נראית לחמאס כאינטרס שלהם).

הגירת ערבים לכאן זו בעיה כואבת לא פחות, ואני לא אצביע על שרי פנים למיניהם ולא על בתי משפט שתרמו את חותמתם לביסוס הבעיה.

מי שגורר אותנו לחיי גיהינום כרגע זו הממשלה, שבכוחנות ובצעדים מפוקפקים הולכת כמו D9 (תרתי משמע) לעבר מטרה שלגיטימיותה מוטלת בספק (מפורט 2 פסקאות למעלה).

אין רוב להתנתקות, אם היו עושים משאל עם היתה לממשלה קצת יותר בעיות להעביר את הגזירה וחוסר הרוב היה הכי מוחשי שיש (אליבא דתומכי ההתנתקות אני חושב). גם אז היה צריך לעצור ולחשוב כמה אנחנו משקיעים בזה, מה זה יניב, בכמה אנשים צריך לפגוע תוך כדי (ואני מדבר רק על העניין של הרילוקיישן כרגע) והאם כל זה שווה לכפות את רצון הרוב על המיעוט. כל זאת אם היה רוב מוכח / מקובל ומוסכם בעד התוכנית.

עד היום אני רואה יותר פעילות של מתנגדים לתוכנית מאשר תומכים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:20

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר