לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2005, 12:05
  טוב טוב הגמד טוב טוב הגמד אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 12.02.03
שלח הודעה דרך ICQ אל טוב טוב הגמד
אפשר לומר שאני לא מאמינה בו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ir4$Al3 שמתחילה ב "האם אתם מאמינים באלוהים?"

כל מה שכתוב בתורה על איך שהוא עשה טוב ליהודים מלפני מליוני שנים ואיך שבני ישראל ניצלו בזכותו
אין שום הוכחה אמיתיתי לזה.
שאלה לי אלייך?((ואני שואלת אותך כי כבר באשכול אחר אמרת שאתה מאמין באלוהים))
אם אלוהים היה איפה הוא היה בשואה?
אם אלוהים היה,אז איפה הוא היה כשהיו מלחמות ישראל להקמת מדינה יהודית?
אם אלוהים היה,אז למה הוא לא מכחיד את העמים שהוא חושב שהם נחותים?((לפי התורה))
אם אלוהים היה ,אז למה העולם לא יותר טוב ואין מלחמות ?
איפה אלוהים שצריכיכם אותו במציאות ולא בסיפורים?
איפההההההההההההההההההה???????????????????????????? ?????
נראה אותו שיבוא שיראה את עצמו ,ממה הוא פוחד?
אלוהים נמצא בדמיון של האנשים כי אין להם במה להחזיק,והוא הדבר היחיד שיש להם במה ליתלות.

תראה בתור ילדה שגדלה כל שישי שבת בעולם חרדי של ממש בחבד זה קצת לא אמיתי מה אני שאומרת
ולא הגיוני.
אני עד גיל 11 ישנתי כל שישי שבת בחבד אני זוכרת חלק נכבד של תהילים ועוד כמה קטעים בתורה שהכניסו לי
ותראה איפה אני עכשיו?סה"כ אני עושה קידוש בשבת כי זה נחמד וכי משהו באמת צריך לאחד את העם היהודי.

זאת דעתי!
מהי דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2005, 12:33
צלמית המשתמש של Ir4$Al3
  Ir4$Al3 Ir4$Al3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ir4$Al3
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טוב טוב הגמד שמתחילה ב "אפשר לומר שאני לא מאמינה בו"

את נראת כמי ששופטת את אלוהים על משהו, אני לא מזכיר של אלוהים ואני לא אומר שאני מאמין בו כמו אחד שדתי או חרדי, לכן אני לא יכול לענות על על השאלות איפה ולמה.
גם אני חשבתי פעם שאין דבר כזה אלוהים ושזאת סתם המצאה של אנשים שאין להם טעם בחים והאמונה הוא הדבר הייחיד שמחזיק אותם.
אבל משהו השתנה ואני לא יודע מה זה,אני לא שומר כשרות ואני נוסע בשבת ואני בטוח אבל בטוח לא מקיים מצוות, אבל זה לא מה שעושה אותי ללא מאמין.
כשלי היה קשה אני ביקשתי משהו....לפעמים הבקשה התגשמה ולפעמים היא לא אני גם הבטחתי לעשות משהו אם אני אקבל משהו אבל לא קיימתי את ההבטחות שלי ועדיין... אני מאמין שיש שם משהו, משהו שאף אחד לא יכול להסביר.
הת"נך טוען שאלוהים ברא את האדם... אז איפה הדינוזאורים בכל הסיפורים האלה?
אני חושב שהתנ"ך זה סתם ספר ילדים שמישהו כתב והוא הפך לאיזשהו סמל,אבל זה שהתנ"ך הוא סתם לא אומר שאלוהים לא קיים.

זה מה שאני חושב (:

ישן 25-06-2005, 14:07
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טוב טוב הגמד שמתחילה ב "אפשר לומר שאני לא מאמינה בו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טוב טוב הגמד
כל מה שכתוב בתורה על איך שהוא עשה טוב ליהודים מלפני מליוני שנים ואיך שבני ישראל ניצלו בזכותו
אלוהים נמצא בדמיון של האנשים כי אין להם במה להחזיק,והוא הדבר היחיד שיש להם במה ליתלות.

תראה בתור ילדה שגדלה כל שישי שבת בעולם חרדי של ממש בחבד זה קצת לא אמיתי מה אני שאומרת
ולא הגיוני.
אני עד גיל 11 ישנתי כל שישי שבת בחבד אני זוכרת חלק נכבד של תהילים ועוד כמה קטעים בתורה שהכניסו לי
ותראה איפה אני עכשיו?סה"כ אני עושה קידוש בשבת כי זה נחמד וכי משהו באמת צריך לאחד את העם היהודי.

זאת דעתי!
מהי דעתכם?

אממ.. את יודעת, לפי התנ"ך.. תמיד ישנה מחזוריות, העם חוטא , אלהים מעניש, העם מבקש מחילה, אלהים סולח..
אבל.. תחשבי מצד שני.. כאילו.. אנחנו היו לנו הכי הרבה מלחמות בהיסטוריה של העולם כולו! אנחנו חיים!@ קיימים! תחשבייי, כאילו.. הבסנו את כולם!! אנחנו, העם הקטן הזה שיש לו רק 6 מיליון תושבים, וחלקם עוד ערבים!! מצד שני, את יכולה להגיד, בלי אלהים, לא היינו עוברים את כל זה!! כאילו.. מה.. ? הייתה שואה .. נכון.. אבל שרדנו!! היו מיליוני מלחמות.. אפילו אחת בהפתעה.. וניצחנו!! הצלחנו להקים מדינה למרות כל המתנגדים!! כאילו.. אנחנו העם..שתמיד מפתיע את העולם ומצליח לעבור את כל המכשולים!! העם היחיד ששרד כ"כ הרבה דברים כאלה.. ואנחנו קיימים, אנחנו מדינה מפותחת.. יש לנו צבא כ"כ טוב שהוא המקום השלישי בעולם!! (אם היו לנו כ"כ הרבה תושים כמו בארה"ב היינו עוברים אותם!! היינו המקום הראשון!!) את לא יכולה להתלונן.. !! אני לא מתלוננת.. ולמרות כל מה שכתבתי עכשיו.. אני לא מאמינה באלהים.. אני לא חושבת שיש אלהים.. לא בגלל כל מה שאמרת.. אלה בגלל שאני לא מאמינה שיש מישהו ששולט על העולם.. אני חושבת שהעולם נוצר מדעית לגמריי.. אנחנו אבולוציה של קופים.. ולמרות זההה.. אני מאמינה ברוחניות.. אני מאמינה שיש נשמות.. בכל אדם.. אחרת.. לא היה את הטוב והרע.. אבל, אין מישהו ששולט על כולנו.. כל הקטע הזה של המדינות, הדתות, גזעים ועדות.. זה שטויות.. ! פשוט.. יש גנים.. שאיתם עוברים כל השטויות האלה של צבע עיניים, גבוה, נמוך, שעיר , לא שעיר.. זה רק זה.. אם זה היה מזיק לאדם.. האבולוציה הייתה ממשיכה ומשתנה.. הגענו לרמה כזו שאין להביס אותנו.. שאנחנו בכלל לא שייכים לטבע!! עשינו עולם משלנו , כי יש לנו יכולת מחשבה גבוהה.. אנחנו משתמשים ב2% מהמוח שלנו.. תחשבו איך האבולוציה תשתנה עוד מילניום.. זה לדמיונכם.. (כמו יכולת טלפתיה)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-06-2005, 23:46
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran
טוב טוב הגמד!!! <-------- לכאן!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טוב טוב הגמד

ולא הגיוני.

זאת דעתי!
מהי דעתכם?

התחלתי לקרוא את האשכול עד ששיעמם אותי
רק התגובה שלך הייתה די מעניינת...

ממש חבל עליך, דוקא בתור אחת עם בסיס וככה יצאת בסוף "עושה קידוש בשבת כי זה נחמד"
הטיעונים שלך ממש ממש ממש חייבים עבורך ברור עצמי חדש
"אין שום הוכחה אמיתית לזה"
אמונה. אני לא יודע אם זה כתוב במילון כך אבל כל הקטע באמונה באופן כללי הוא שלא צריך הוכחה
ללא קשר לדת, אמונה את בדרך כלל נותנת באנשים על פי התנהגות מוקדמת או לפי בחירה אחרת שלך אבל לעולם לא תוכלי לדעת מה יהיה התוצאה או המהלך הבא.

מה רע שאלוקים עושה ליהודים טוב?
דעתי קצת נוגדת את שלך כי לא הכל טוב...
אבל אם הגעת לזה אז את כנראה עוד אופטימית
איך פיתאום השמטת את כל המלחמות והצרות שהיו לישראל?
מוזר, רק השואה והמלחמות להקמת ישראל מכל העבר של ישראל נזכרת לשאול היכן היה..
לגבי עמים שה' חושב שהם נחותים על זה לא שמעתי... אבל בכללי אם ה' יצר את בני האדם למה שירצה להכחיד אותם?
עכשיו למציאות, מה השטות הזאת עולם יותר טוב בלי מלחמות!?
מאז ומתמיד היו מלחמות. לעולם יהיו מלחמות. ולעולם לא יהיה עולם יותר טוב עד שאת בעצמך תחליטי שהעולם יותר טוב.
אלוקים נמצא בדמיון של אנשים, כן. אבל אין להם במה להחזיק? הדבר היחיד שיש להם במה להתלות?
לכל מי שקורא את ההודעה, אם אתם מאמינים או לא, יש לכם במה להחזיק? יש לכם במה להתלות?
אני לא רוצה שאנשים יהיו פה ציניים אבל אין לזה קשר לדת. לכל אחד יש במה להתלות במה שהוא מאמין
אחד מאמין בכסף שלו ואחד מאמין בחבר שלו, ככה זה בני אדם. כולם נתלים ומתכננים תוכניות. אף אחד לא חי מהיום למחר בעיקר יהודים שיש בהם עניין מיוחד כזה (יהודים חושבים בגדול!).

אם את ממש רוצה לאחד את העם היהודי, תוכלי להסתכל בהיסטוריה ולראות שהלאום זה לא מה שעשה לנו את זה וגם מדינת ישראל זה לא מה שעשה לנו את זה.
מה שכן זה היה המלחמות והפוגרומים כולם רצו לנצל ושמעו על רעיון כזה שאם נקים מדינה לא יפגעו בנו בדרך זו או אחרת.
ולזה דוקא יש לי הוכחה, תראי עד היום כל מה שעושים לנו ובכל זאת יהודים מעדיפים לחיות בגולה.
אני רואה שליהודים בגולה יש רצון לעלות לארץ ורק שהם זקנים הם שולחים את הילדים או הנכדים שלהם אבל איפה הם עצמם? איזה איחוד נראה לך שקרה?

-- עכשיו זה בנימה נעימה יותר --
האיחוד נוצר רק כשלאנשים יש מטרה או שזה בלית ברירה, התראי לי איחוד של "הלאום היהודי" אחר?
במיוחד בימים שלנו כל אחד מתלונן על הצברים על הרוסים על האתיופים. הדתיים, החילוניים. ואיפה אנחנו עומדים?
איפה??
דוקא כל הדברים האלה, לפי דעתי, עושים אותנו מי שאנחנו וזה עוזר במיוחד לקדמה ולפתיתוח של הארץ.
תראי את התרומה של כל התימנים לארץ ישראל...בעצם תימנים זאת הייתה דוגמא לא טובה.
אבל האתיופים תראי מאז שהם הגיעו רק...גם זה לא ממש הולך לי
אבל הרוסים האלה רק צרות עושים לנו חחח סתם אם לא הייתם איפה לובה היתה ניצבת היום? חח

-- ועכשיו פנייה לכולם --
אני לא מבקש שתחזרו בתשובה ותלבשו שחור (חחחחחחחחחח)
-לשמור על כשרות זה לא ממש קשה וזה יעזור לכם לשמור על דיאטה
-ולשמור שבת
אלו 2 הדברים שנראה לי יותר חשובים לכל יהודי במדינת ישראל
עד כמה כבר קשה יהיה לא לאכול צ'יזבורגר?
אלה כללים שנועדו רק לנו לישראל הם אלה שמייחדים אותנו ושומרים עלינו לא לאכול "גדי בחלב עימו"
נכון שכותבים את זה ככה אז זה נראה קצת ברברי?

שבת נראה לי לרוב קשה יותר בעיקר לאור הטכנולוגיה המתקדמת שבדורנו, אבל תאמינו לי בתור אחד ששומר שבת, שבת זו ממש חוייה, אפילו טוב טוב הגמד אמרה ששבת זה נחמד חחח
בשבת אפשר לנקות את הראש, לנוח, ללמוד אבל מה שאני הכי אוהב בעיקר זה שיש לי מלא רעיונות רצים בראש אבל בגלל שזה שבת אי אפשר לעשות אותם וצריך לחכות למוצ"ש ואז שמגיע כבר מוצ"ש שכחתי הכל. חח כמעט הכל...
אח שבת... אתם לא יודעים מה אתם מפספסים.
וגברת טוב טוב הגמד, אני לא יודע מה את עושה או עשית בחב"ד אבל אני בטוח שדוקא בשבת היה מהנה יותר מבימים אחרים מסיבות רבות ומגוונות.

עכשיו אני לא יודע אם יצא לי לקרוא אשכול זה שוב, אז אנא אל תעשו צחוק.
אני בדרך כלל לא מדבר \ כותב הרבה אבל זה פשוט ממש מצריך אותי לכתוב תגובה לאור התגובות האחרות שלכם
אז בסיכום אם אתם מגיבים, קחו בחשבון שאני לא אקרא את ההודעה שלכם אז אל תפנו אותה אליי
מלבד טוב טוב הגמד שאני הפנתי הודעה זו אליה!

ובנוגע לברור עצמי בנוגע לדת
אני בטוח שעוד תגיעי לזה מעצמך, אם זה מרצון או לא מרצון, בדרך כל שהיא.
האחרים לכו קיבינימט סתם חחחח תעשו 'מה שבראש' אני 'מאמין' בכם .

* לשנה הבאה בירושלים הבנויה *

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

ישן 25-06-2005, 21:43
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
לא, זה לא מה שאומרת התיאוריה.
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "בוא נראה מה בדיוק לא מסתדר לי"

כפי שכתבתי לסנאג'י פה:
עפ"י התצפיות(לטלסקופים אתה מאמין, נכון?) רואים שכל שתי גלקסיות
מתרחקות זו מזו בקצב הולך וגובר. עכשיו תראה, כמו שאם אתה רואה
אוטו נוסע במהירות ו/או תאוצה מסויימות אתה יכול לחשב איפה הוא היה
לפני דקה, לפני חצי שעה ולפני שנה(בהנחה שהוא נע באותה צורה כל
הזמן) - כך אתה יכול לחשב איפה היו הגלקסיות הללו קודם.
ברגע שמבצעים את כל החישובים האלה מתקבלת התוצאה שלפני 15
מיליארד שנה בערך, כל החומר ביקום היה מרוכז בנקודה בודדת, שממנה
התחילה התנועה שאנו רואים עכשיו.

תיאוריית המפץ הגדול לא טוענת ש"לפני זה היה כלום", תיאוריית המפץ הגדול לא טוענת
שום דבר לגבי "לפני זה", ולמען האמת, מוסכם על הקהילה המדעית שלא היה "לפני זה"...
ישן 25-06-2005, 14:27
  O.r O.r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל O.r
בדיוק ההפך..
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "לא."

למרות שכבר אמרו את זה מאה פעם לפחות לפני (באשכול אחר) אני אחזור על זה.
זה בא בדיוק ההפך, איך אתה מסביר את העובדה שאחרי כל מה שהעם היהודי עבר, ובוא נודה שהוא עבר לא מעט, הוא עדיין פה? עמים שהיו בתקופות התנ"ך ,למשל, ואחרי, כולם נכחדו...אין עמים כאלה ועובדה שאחרי כל הפרעות, השואה וכל הדברים שהיו לפני ואחרי אנחנו עדיין קיימים וממש לא מתכוונים ללכת לשום מקום...אז איך זה? לא יכול להיות רק מזל..נכון? אני אישית מאמינה שבלי אלוהים לא היה מצב שהיינו מחזיקים מעמד אפילו חצי מהדרך של העם הזה..

ישן 26-06-2005, 01:04

אני מדבר על עמים ולא על דתות
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "כל יום אתה מלמד אותי משהו חדש אה...?"

רק היהודים והסינים קיימים כפי שהם בסביבות 5000 שנה(אולי גם ההודים, אבל אני לא בטוח,
שווה בדיקה).
קח לדוגמה את העמים שהתקיימו בסביבות ישראל בתקופת התנ"ך - יש מאסות של עדויות
לקיומם(כלומר, מלבד התנ"ך), אבל הם כבר לא קיימים כיום. קח לדוגמה את הפניקים(חיו באזור
לבנון של היום, בערך). היו גדולים, חזקים. קיימת טענה שהפלשתים(אשדוד ודרומה לרצועת עזה)
היום פניקים שירדו בספינות קצת דרומה. מהגרים פניקים היו אלה שהקימו את המושבה בצפון
אפריקה, שנודעה בשם קרתגו, שנלחמה באמ-אמא של הרומאים. סחטיין. ואיפה הם עכשיו?
ברור שהצאצאים שלהם קיימים ביננו - אבל כעם הם נעלמו. קיימים עמים מעטים שיכולים להגיד
שהם היו קיימים חמשת אלפים שנה, והעם שלנו הוא אחד מהקבוצה הנבחרת הזו.
ישן 26-06-2005, 01:24

בוא לא נגזים :)
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "זה נכון."

אפילו לפני התנ"ך(שהוא המקור שמפאר את ה"אימפריה הישראלית" יותר מכל
שאר המקורות ביחד), ה"אימפריה" הזו התקיימה במשך תקופה קצרה מאוד,
שלטון דוד ושלמה.
מאז הכניסה לארץ, דרך תקופת השופטים ומלכות שאול, היהודים היו עסוקים
במלחמות, שבהן לפעמים ניצחו, ולפעמים הפסידו. ממש לא חד-משמעי.
לאחר מלכות שלמה ופילוג הממלכה, שתי הממלכות החדשות היו חלשות מאוד,
לרוב, זיינו להן ת'צורה. היא תקופות שלטון בודדות שבהן הן היו חזקות יחסית,
אבל שום-דבר רציני.
מפילוג הממלכה ועד החרבן לא היינו שום מעצמה. קצת חרבן ואז מגיעה הצהרת
כורש, אבל אנחנו עדיין תחת שלטון פרסי. דרך יון, חופש קטן בדמות ממלכת
החשמונאים(סיפור חנוכה), ולא הרבה לאחר מכן מגיעה רומא. בסביבות שנת
67-70 נחרב בית-המקדש השני, ותקופת מרד בר-כוכבא היא תקופת הריבונות
האחרונה של היהודים בא"י עד לקום המדינה.
(בדרך עברו פה כל מיני חברה, שהגדולים והראויים לאזכור היו כיבושי האסלאם
הראשונים, ולקראת קום המדינה תורכיה ובריטניה).

"מעצמה" או "אימפריה" אף-פעם לא היינו.
ישן 25-06-2005, 15:28
  DefendeRoE DefendeRoE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל DefendeRoE
פעם האמנתי היום כבר לא

פשוט נוצרו מצבים בחיים שהדת כבר לא נתנה לי תשובה מספקת אלייהם, אני מקרה מאוד מוזר כי מצד אחד אני לא מאמין בקיום של אלוהים שמכוון את העולם - פרי בריאתו, כראות עיניו מתי שמתחשק לו ובפעם אחרת הוא נותן לאדם בחירה חופשית לנהל את העולם, אך מצד שני אני לא שולל את קיום ה"על טבעי" (קיומם של מישורים אסטרליים אנרגיות רוחניות וכד'), אפשר לקרוא לזה המדע הלא מוסבר. הדברים אולי שונים כמו מים ואדמה אבל במבט יותר מעמיק מבינים שהם שזורים זה בזה, שהרי כל הסיפורים על מלאכים ושדים ושאר כוחות וישיות "על טבעיות" שאפשר לרתום לפעולה זו או אחרת בעזרת טקסים ולחשים מתבססת מראש על אותו אלוהים, אבל כמו שאמרתי אפשר להתייחס לנושא כאל מדע בלתי מוסבר שזהו נושא לדיון אחר, בכל אופן סיפורי התנ"ך הם אולי ההיסטוריה של העם שלנו ואולי אפילו אמיתיים בחלקם, אבל עדיין שוכחים פרט אחד, אדם כתב אותם. אדם צריך אמונה בחייו כדי למצוא לו משמעות קיומיות. ולכן על דברים שלא יכל להסביר באופן שיהיה ברור ויציב, האדם יצר תשובה - אלוהים, מכך שהמדע בעצם הוא הדת של ימינו, או שהדת היא מעין מדע של פעם, המשפטים האלה אולי נשמעים סותרים אבל הם לא, אם בוחנים את היהדות למשל יש כמה מצוות שמכילות בתוכן חוכמה רבה, למשל העניין של כשרות מזון, בשרם של בעלי החיים מפרישי הפרסה ומעלי הגירה הוא "בריא" יותר לאדם מאשר בשרים של בעלי חיים אחרים, אבל בפרשנות וההלכה של רבנים יותר מודרניים הרחיקו לכת לגמרי עם האיסורים לאכול ממטבחם של "גוים" ושני סטים של כלים וכו'.
זוהי אחת הסיבות שהתרחקתי מהאמונה גם, שפשוט איבדתי אותה, כי היא כבר לא נחוצה. ועוד מקרים שחידדו אצלי את הריחוק מהדת זה שכל המנהיגים הגדולים שלה ואנשי המפתח הם בכלל לא שומרים על חוקי הדת שהם מגינים עלייה כל כך באדיקות ומסירות נפש, בדת שאוסרת על גילוי עריות, בעלית קטנים, ומסתכלת בעין לא טובה על אנשים הנמשכים לבני מינם, וקיימים המון מקרים של רבנים ואדמו"רים שאונסים ילדים קטנים. זה צויון האל? זה כל מה שערכי הדת שלהם שווים עבורם? עבור האנשים ברמות הגבוהות המנהיגים הטהורים?
אולי אלה מקרים בודדים, אבל יש עוד המון שאנחנו לא יודעים עלייהם, הדת הפכה להיות שטות מוחלטת, שכל שבוע מוצאים פסקי הלכה ופרשנויות שונות, היום אסור לעשות קעקוע בשום חלק בגוף על פי המסורת, אבל מחר פתאום ימצאו איזה פסק הלכה חדש שמשאר לעשות קעקוע אבל רק בצורת מגן דוד על הזרוע או על האמה הימנית.
אני בא ממשפחה מסורתית עושים קידוש בשישי הולכים לבית כנסת בחגים, אבל אני את הבחירה שלי עשיתי הדת הפסיקה לענות על השאלות שלי, ונראית כבר כבדיחה בעיני.
לכן אני לא מאמין
ישן 25-06-2005, 20:57
  man-utd man-utd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.05
אח תגובות מעצבנות,

אני אעתיק את מה שרשמתי באשכול הקודם שבו אור ועוד כמה אנשים חיזקו את דעתי בקשר לזה:

אני מאמין באלוהים, וגם ממשפחה מסורתית/חילונית.
אני לא ממש דתי וזה , אבל אני מנסה לשמור כמה שאני יכול...

ולדעתי אין דבר כזה בנאדם שלא מאמין (לא חובה באלוהים, אלא במשהו שיחזיק אותו)
כי במצב למשל בן אדם יהיה באמצע מדבר ענק בלי מים למשך יום אין מצב שהוא לא יתפלל למשהו יעזור לו או משהו שיציל אותו..
ככה שבמצב שלנו יש כאלה שלא מאמינים בכלום, אבל ברגע הסופי חייב שיהיה קצה של חוט ותקווה, גם אם רוצים וגם אם לא מאמינים במשהו...

ואני אוסיף גם, שבמצב של מוות של אדם קרוב הרבה אנשים מתחזקים עם הדת.
אז במקרים כאלו אני לא חושב שמישהו ממכם יגיד שהוא לא מאמין.
ישן 26-06-2005, 00:09
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי man-utd שמתחילה ב "אח תגובות מעצבנות,"

אח, תגובה מעצבנת. אני אדביק את מה שרשמתי בכתבן בתגובה לתגובה המטומטמת שלך.

אני לא מאמין באלוהים, וגם ממשפחה מסורתית\חילונית.
אני לא ממש דתי וזה , אבל אני מנסה לשמור כמה שאני יכול... בשביל המסורת.

ולדעתי אין דבר כזה בנאדם שמאמין (באלוהים בעיקר, לא במשהו שיחזיק אותו)
כי במצב למשל בן אדם יהיה באמצע מדבר ענק בלי מים למשך יום אין מצב שהוא לא יתפלל למשהו יעזור לו או משהו שיציל אותו.. הרי ברור שבשלב מסויים הוא יפול על הברכיים ויבכה לאימא (ולא לאלוהים, לא פרקטי, מתישהו בזמן האחרון אלוהים נסע 3 שעות להביא מישהו שתקוע במדבר?)

ואני אוסיף גם, שבמצב של מוות של אדם קרוב הרבה אנשים מתחזקים עם הדת. אז במקרים כאלו אני לא חושב שמישהו ממכם יגיד שהוא לא מאמין. כנ"ל בבריתות, לא היית רוצה שהמועל שלך יחשוב שאתה לא באמת מאמין בברית, הא?

ישן 25-06-2005, 23:39
  shlomixt shlomixt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.05
בתור דתי אני ינסה לענות תשובות

טוב בואו ננסה לעשות סדר עם הדברים מי שאינטלקטואל חומר...... למחשבה
קודם כל אנחנו טוענים שאין אלוהים (?) אלו שאומרים כך......
מי כן ברא את העולם יש לכם תשובה? מי ברא העולם בא לבד למה על פורום פרש אתם לא אומרים שהוא נוצר מפיצוץ של אלגוריתם ומשתנים שנעשו על ידי שגיואות של אתר נענע?
טוב כמו שאתם מבינים בכל ויכוח אינטלקטואלי יש את המוכיח ואז לפני שאתה מוכיח הפוך אתה צריך לתת סתירה
יש מישהו שיוכל להשיב איך העולם נברא? אף אחד חוץ מהיהדות אני מבין שהאמונה בזה תחייב אתכם לדברים מסויימים ולכן גם יקשה עלכים להאמין בזה
לפי תפיסת עולמכם הדת היא קושי גדול ולא משתלם אז אני מבין את שאתם אומרים אבל אם אתם באמת אנשים בעלי רמה בואו ונסו להתוכח אם תפילו אותי אני יהיה כמוכם אם לא תדעו... גם אם לא תקיימו אני מזמין את כולם לאי סי 286124501
ניתן כמה דוגמאות קטנות הראשונה : לפי התורה הקדושה קיום העולם יהיה 6000 שנה ויום אחד לא יותר וזאת אם לא נזכה לביאת המשיח אז אנשים רבים צחקו בעבר וביססו את תורת האוילוציה על זה כיום לאור המצב האם אין אחיזה דמיונית בזה? שימו לב .....
התורה אמרה שכל דג שיש לו סנפיר ואין לו קשקשת לא ייאכל ולהפך לא הזכירה כלום והחוקרים אכן מוכיחים שמלוינוי דגים שנבדקו הוכח כי אין מציאות כזו שימו לב מה התורה חשבה ויש עוד רבים כאלה
בקוטב הצפוני ישנו מקום שהקור נשבר למשך כמה קילומטרים ומחישובים סטטיסטיים הוכח שאם לא היה נשבר הקור היה קופא העולם כולו מי עשה את זה? יש עוד פיתרון חוץ מתשובת המחץ
כדאי שתעשו סדר ותבדילו בין מושג תירוץ לתשובה אני לא אדם כזה שמרן כן אני דתי אבל לצערי התרחקתי ... אלוהים יעזור לי לחזור...... אבל אני יודע...... את האמת
הסתכלו על מיליארדי התאים בגופכם ותאמרו האם כל זה בא לבד?
יש עוד המון דברים שלא יהיו לכם תשובות האמת כואבת ומחייבת ואני מבין את התסכול שאני יעורר בתשובתי אם כי תגובתי זו בעיקר לפותח האשכול שנשמע לי סקרן ומשולהב אינטלקוטאלית יפה לך חפש את מה שאתה רוצה ותבוז לכל אלו שהאינטלגנציה היא לא זו שמאפיינת אותם
ישן 26-06-2005, 00:34

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי shlomixt שמתחילה ב "בתור דתי אני ינסה לענות תשובות"

אכן, אני טוען שאין אלוהים. מי ברא את העולם? לא יודע, אני משער שהוא תמיד היה שם בצורה כזאת או אחרת.
ואגב, גם הנוצרים, המוסלמים, הדרוזים, ההינדואיסטים, הויקאים, ואפילו בתקופת המיתולוגיות למיניהם היו לא מעט דתות שיכלו להסביר לך בצורה (שאפילו חלקים ממנה דיי מבריקים) לאיך העולם נוצר.
וכן, קיום העולם 6000 זה אחיזה דמיונית, מהסיבה הפשוטה, שיש יותר מדי תאוריות נגדיות שנראות על פי השטח הרבה יותר מבוססות, לזה שהעולם קיים כבר מיליוני שנים.
ולא הבנתי ת' דוגמאות שלך, הם לא מסבירות כלום.
הא, ומיליארדי התאים בגופינו הגיעו בריקורסיה

אבל בכל זאת, אם אתה באמת רוצה לשכנע אותי (אני מבטיח להתייחס ברצינות אם תתן לי תשובה רצינית, מה שעד היום אף אחד לא באמת נתן לי), יש לי שאלה קלה: אם אין דבר שלא נברא על ידי מישהו, לפי הטענה הראשונה שלך, מי ברא את אלוהים?

ישן 26-06-2005, 00:50
  shlomixt shlomixt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.05

למה לא חוסמים אותי???
אוייי זה באמת לא שאלה קשה
בפרש יש גם את חופש הבטוי תמנע ממני להוסיף...
אתה בטח מחשיב את עצמך למלומד...

בקשר לזה ששאל מי ברא את מי שברא את כולנו אני יענה לך תשובה ברורה

כאשר אתה שואל מי ברא אותי אני יכול לומר אמא ומי ברא את אמא סבתא ואת סבתא? טוב נצטרך להגיע לאיזשהי אחיזה כדי לבסס את ההתחלה
אבל למעשה יש התחלה וההתחלה קיימת כי אם לא לא יכולנו עכשו להתווכח אז אחרי שאנחנו חייבים ומוכרחים להגיע לנקודה הזו אז באה הדת כתשובה וזאת לא תשובת ברירת מחדל זו תשובה המסבירה את מציאות הקיום ואומרת יש כח וישות שאינם צריכים להראות הם כח בורא ולא כח נברא כי אם הוא נברא אז הוא לא בורא אלא רק ממשיך והיכן ההתחלה?
אז כאשר אנו שואלים מי ברא את אלוהים אנו לא צריכים לחפש תשובה אלא רק להתמקד בטעות שבשאלה אלוהים לא נברא הוא בורא והוא כח יישותי שאינו זקוק להבראות

ולזה שאמר חומר לא נוצר מאיין

מהיכן אתה חושב שאלוהים הוא חומר? אנו בעיניים הקטנות והחומרניות מוגבלים לראייה הרוחנית ואיננו מביטים בו אלא מבעד לחומר שלנו נסה לחשוה שיש רוח וישות שלא מוגבלת גם בזה
ובכלל אם חומר לא נוצר מאיין מהיכן אתה? וליתר דיוק מי שהביא את מי שהביא... אותך? אתה תיהיה מוכרח להגחע לנקודת התחלה גם אם לא תרצה בזה.... ופה אני או יותר נכון הדת מגיע לכוח האלוהי שמפעיל את כולנו

נערך לאחרונה ע"י shlomixt בתאריך 26-06-2005 בשעה 00:53.
ישן 26-06-2005, 01:11

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי shlomixt שמתחילה ב "למה לא חוסמים אותי??? אוייי..."

נתחיל מזה שהוא רשם את "למה לא חוסמים אותך" לעמית זהבי. תסתכל על השירשור.

ועכשיו, התשובה שלך לחלוטין לא ברורה זאת תשובה מתחמקת שלא מסוגלת לענות לעניין. הטענה שלך שמישהו היה חייב לברוא את העולם, אבל לעומת זאת- אתה טוען שאף אחד לא חייב לברוא את אלוהים. למה בעצם? הסיבה שאתה מאמין, היא שיותר נתפס לכנות את הנצחיות בשם כלשהו, ולהחליט שהיא אחראית להכול, מאשר לנסות להבין שיש דברים שאתה סביר להניח לא תצליח להגיע לפתרון אמיתי שלהם. הדת באה כתשובה, רק מכיוון שהאנשים לא הצליחו לתפוס את הפתרונות האחרים- הרי זה לא נתפס שמשהו נוצר מעצמו, אבל למעשה, הסתירות שהדת באה לפתור, נוצרות גם בדת עצמה:
הרי מי ברא את אלוהים? הוא נצחי? למה העולם לא יכול להיות נצחי ואלוהים כן? אולי העולם הוא בעצם "כח יישותי שאינו זקוק להבראות"?

ואתה שוב, לא מבין את השירשור. אלכס לא טען שאלוהים הוא חומר, הוא טען ש_חומר_ לא נוצר סתם ככה. אלכס דתי, בנוסף לכל, ככה שהוא טכנית בצד שלך. אבל האמת, אתה קצת עושה פדיחות לצד שלך עם הטענות שלך. בסופו של דבר, יש לו נקודה טובה, חומר לא נוצר סתם ככה.

ישן 27-06-2005, 00:11
צלמית המשתמש של jtm
  משתמש זכר jtm jtm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.03
שלח הודעה דרך ICQ אל jtm שלח הודעה דרך MSN אל jtm
בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי eli_if שמתחילה ב "קצת יותר אותיות...אבל פי כמה יותר מילים!!!!!"

לא הבנתי... זאת הייתה בדיחה? אני ממש מקווה שכן, כי רק מטומטם יכול לבטל את כל מה שכתבתי במחי יד. שלא לדבר שה"פי כמה יותר מילים" באנגלית הן יותר ארוכות ומסובכות, בעוד שהמילים בעברית בדר"כ מסתכמות באותיות שאפשר לספור על יד אחת (נו טוב, יד ושתי אצבעות).
ניראה אותכה מוצאה יותאר מילים כשאיאש (כשיש) יותאר האבארות, יא מאטומטם (שוב, מטומטם, רק במידה וזאת לא היתה בדיחה).
וזה שיש להם יותר מילים, לא אומר שיש להם יותר מילים ר-ל-ו-ו-נ-ט-י-ו-ת. הפלא ופלא, אבל באנגלית - בניגוד לעברית - יש רק דרך אחת לכתוב "אוסמה בין לאדן", כך שאי אפשר לרמות.

איזה תירוץ תמציא לי עכשיו? בגלל שמובי דיק כתוב בגופן יותר גדול, יותר קל למצוא מילים? או שאולי, בגלל שהוא יותר קצר, למחשב יותר קל לחשב את כל האפשרויות למילים. לא - לא - אני יודע - בגלל שאלוהים יצר את הכל, הוא יצר גם את מובי דיק, ובגלל זה במובי דיק יש כ"כ הרבה ממצאים.

ישן 26-06-2005, 01:06
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
לי יש דעה אחרת

והיא לא כזו מופרכת, אם תחשבו על זה טוב-טוב...

התורה וזמני האירועים בבראית כדוה"א ב"מפץ הגדול" די חופפים. אמנם, הזמן הוא לא כ-5000 שנה (כמו היהדות), אך במימדים רחבים יותר.

היישות שהתחילה את הבריאה היא ישות מתקדמת יותר משלנו - אם תרצו, ישות חוצנית. היא זו שגילתה את הפוטנציאל הטמון בכדוה"א וביצירה של חיים בו - כל זאת כחלק מניסוי (ארוך שנים אולי במימדים שלנו, אך לא במימדים שלהם)

אותה תורה הניתנה ב"אותו ובמופתים" ובהצגה של "רכבי חשמל" ואש - לאורך כל הדרך שמרה הישות הזו על קשר עם ה"ניסוי" - אותו אולי ביום אחד יינצלו למטרתם שלהם.

אם תשימו לב, תוכלו לגלות את כל הרמזים לכך בתנ"ך ("בני האלוהים ירדו מן השמיים", אליהו עלה השמימה בסערה, הנביא יחזקאל ראה מראות של "חיות" ו"חשמל" (אותה ישות חוצנית שלא ידע לתאר במילים של אותה תקופה).

חישבו על כך, ואז תבינו איך "מסתדר" הרעיון של ישות שהיא אכן "מוחשית", אך בו-זמנית גם אלוהית.

לילה טוב לכולם...

ישן 26-06-2005, 08:10
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי eli_if שמתחילה ב "לא הבנתי תרעיון המרכזי...תסביר בבקשה..."

הרעיון המרכזי למעשה נותן צורה ל"ישות" האלוהית... זה נותן הסברים להרבה מאוד דברים.

1. סדר בריאת העולם על פי התורה תואם מאוד לסדר על פי האסכולה המדעית - מים -> הווצרות יבשה -> צמחייה -> בע"ח - > האדם. אין סיכוי שלפני כמה אלפי שנים יכלו לדעת אלו שקיבלו את התורה הכתובה את סדר הבריאה.

2. האלוהים יצר את האדם "בצלמו ובדמותו" - יכול לתת משמעות להתערבות של הישות האלוהית (החוצנית) בבריאה ובהווצרות של האדם יש מאין.

3. המונח "אלוהים" הינו מלשון רבים ("אל"/"אלוה" ביחיד) - הכוונה כאן בהתייחסות ליישויות רבות (ואולי לא כפי שפרשני מקרא ניטו לייחס).

4. בראשית, פרק ו (פס' א'-ד') - מסופר על "בני האלוהים" אשר לקחו להם מבנות האדם. ולאחר מכן אומר ה' - "לא ידון רוחי באדם... והיו ימיו מאה ועשרים שנה" - אותה ישות ניסתה "להתערבב" בעבר עם האדם. אך תוחלת חיי האדם היתה קצרה מדיי בהשוואה לתוחלת החיים של אותה ישות אלוהית ולכן אמר ה' שלא ינסה שוב.

5. הנביא יחזקאל רואה אותו ומופתים (יחזקאל פרק א') - אותם קשה לו מאוד להסביר במילים - "כבר נפתחו השמיים ואראה מראות אלוהים. וארא והנה רוח סערה באה מן הצפון ענן גדול ואש מתלקחת ונגה לו סביב ומתוכה כעין החשמל מתוך האש. ומתוכה דמות ארבע חיות וזה מראיהן דמות אדם להנה" (א'-ה')

6. משה שהה בהר סיני כ-40 יום ו-40 לילה (במונחי ארץ) - אך לא אכל או שתה כלל. עפ"י התאורייה - משה חזר להר זמן קצר לאחר שקיבל את התורה הכתובה - אך כאן עברו כ-40 יום (בדיוק כפי ש"נאבד זמן" מתיאורים של אנשים שעברו חוויה חוצנית)

7. הדת, אם תחשבו על כך טוב, היתה הדרך הטובה ביותר ליצירה של תרבות וחוקים. יצירה של דת עשתה מעט סדר ונתנה לבני האדם "נקודת זינוק" טובה לפתח את עתידו ואת מחשבתו.
בתחילתה, הדת קיבצה את האדם בקבוצות למען מטרה משותפת ויצרה תכלית-קיום.

8. אותות ומופתים המסופרים לאורך כל התורה הכתובה קל מאוד יחסית להסביר במונחים של ישות מתקדמת יותר משלנו. אש בשיח שאינו נשרף, חריטה על לוחות הברית "באצבע אלוהים", מטה שהופך לנחש, עשר מכות מצרים... ועוד ועוד

ויש דוגמאות נוספות לרוב.......

בדבריי, המתייחסים ברצינות מוחלטת לקיום של ישות-אלוהית אך מוחשית.
כלומר - קיום של ישות כזו - תומך בשתי הדעות בו זמנית (!) גם המדעית וגם הדתית (מה שאומר שאלוהים קיים... פשוט בצורה אחרת)

התורה, אגב, ניתנה לאדם על-ידי אותה יישות על מנת שיינתן עבורו הסבר לקיום שלו ולעבר - לקיום של אותו "סדר" ביצירה של חוקים נוקשים עם הכנסת דגש "אלוהי" ועונשים במקרה של הפרה שלהם.

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 26-06-2005 בשעה 08:13.
ישן 26-06-2005, 09:15
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "דבריך חסרי בסיס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
הקטע הבאמת הזוי במסה המרתקת שלך היא הטענה כאילו אם יישות, שהינה כח עליון, שיצרה
את העולם, לא יודעת מהו הסדר שבו נוצרו החיים על-פני כדור-הארץ. מגוחך.

טענתי היא שהישות היא שיצרה את הסדר שבו נוצרו חיים והיא זו שכיוונה אותם הלאה... חשוב על כך... זה לא מגוכח כלל.

ואגב אם כבר הזכרת - הפעולות הן בלשון יחיד - משום שאותה ישות פעלה "כגוף אחד", כישות. כמו ממשלה, אם תרצה - מעין גוף אחד המשליט את ההנהגה.

ובעריכה -

ואגב, סתם לרקע כללי שלך.... (השתתפתי בחידון התנ"ך בכמה משלבים המתקדמים שבו - השלב הארצי), כך שתהיה בטוח שפתחתי את ספר התנ"ך לא פעם ולא פעמיים...

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 26-06-2005 בשעה 09:29.
ישן 26-06-2005, 18:54

סחטיין.
בתגובה להודעה מספר 204 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "[QUOTE=AlexKarpman] הקטע..."

הטענה שלך הייתה כי האנשים שקיבלו את התורה לפני 3500 שנה לא יכלו לדעת
את הסדר שבו "הסתדר" כדה"א ונוצרו עליו החיים:
1. סדר בריאת העולם על פי התורה תואם מאוד לסדר על פי
האסכולה המדעית - מים -> הווצרות יבשה -> צמחייה ->
בע"ח - > האדם. אין סיכוי שלפני כמה אלפי שנים יכלו לדעת
אלו שקיבלו את התורה הכתובה את סדר הבריאה.

טענה הזויה לחלוטין בהתחשב בכך שהבורא עצמו מסר להם את המידע הזה...

הבעיה בטענה שלך, מבחינתי, היא שהיא דורשת ממני יותר מדי הנחות, שנשמעות
לי הזויות מדי: קיימים אילו שהם חייזרים, שרצו מסיבה לא ברורה לפתח תרבות על
פני כדור-הארץ, וכדי לעשות את זה "התחפשו" לאלים, וכו' וכו'.
אוקיי, בוא נניח שמדובר בחייזרים ולא בכח עליון. סבבה. עכשיו, החייזרים האלה
ידעו טוב מאוד מה הם עושים(הם הרי היו סופר-מפותחים), ולכן הם בטח ידעו שבסוף
יעלו על זה שאלה היו בעצם חייזרים ולא אלים. למה הם לא הותירו לנו הוראות
סודיות, לרגע שבו נגלה את זה, אתה יודע, משהו בסגנון "וואלה ג2רים, גיליתם שאנחנו
בעצם חייזרים. תראו, עשינו כל כל העסק כי....בשביל....ועכשיו מה שאתם אמורים
לעשות זה..."?
ישן 26-06-2005, 01:27
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
טוב, נשתתף בדיון :)

לא.
לדעתי אין אלוהים(מצטער אלכס), אני מאמין במדע, ואך ורק במדע. יכול להיות שהתיאוריות והמודלים המקובלים כיום לא בהכרח נכונים עד הסוף, אך לדעתי, אין שום קשר ל"ישות העל-טבעית" בעלת הכח לעשות כל מה שהיא תרצה. ולא אכפת לי של איזו דת\עם(הישות הזאת).

אך מצד שני, אני מאמין שחייבים להאמין במשהו כדי לחיות טוב יותר בעולמנו. ולפי אמונתי הנל, אין סיבה שלא להאמין באלוהים אך לא כדאי להפריז באמונה ובדרכי ה"סגידה", "שיבוח" ו"דברי ה-הלל". מה שהחרידים עושים, לדעתי זה מוגזם, ואין שום טעם אשר מצדיק את התנהגותם, אמונתם ומעשיהם.
לא כדאי להקדיש ל"הילול השם" את כמות הזמן והכח והרצון והמחשבה שהם מקדישים. תפילה או שתיים ביום ואולי כמה יותר בחגים ויהיה בסדר....
דעתי בלבד

ישן 26-06-2005, 03:19
  noambugo11 noambugo11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.03
אשכול מאוד מיותר, שווה לקרוא

אז רק בשביל האשכול אני יענה, אבל בסופו, ואל תתפו לקרוא את הסוף לפני ההתחלה, קראו מההתחלה אל הסוף!
האשכול הזה הוא מאוד מיותר בלי שום תכלית, אז.. יהיו כאלו שיגידו "אני לא מאמין" וינסו להוכיח בכל דרך שה' אינו קיים
וחצי השני של האנשים שכן מאמינים, ינסו לשכנע על קיומו של ה'
אבל, בסופו של דבר לא משנה מה כולכם תגידו וכמה תזרקו את מה שאתם "יודעים"(האמת היא אך ורק לבן אדם שחושב כך, לכל בנאדם אמת משלו, ובנאדם שיודע יותר, לא בהכרח יודע את מה שנכון, פשוט הוא אומר אמת שנראת לו, מה שהאחרים חושבים זה כבר משהו אחר)
בסופו של דבר, אף אחד לא יוכל להוכיח אלא אם זה ה' בפני עצמו, שע"פ היהדות אף אחד לא באמת ראה את ה'.. ככה שזה לא בידיוק אפשרי.

רק בשביל שתבינו.. גם אלא שלא מאמינים. דווקא כן מאמינים, הם מאמינים שאין ה'.
אמונה זה דבר שילך איתנו לקבר בין אם נרצה או לא.
כל אחד מבטא זאת אחרת, יש אנשים שמבטאים בתפילה, יש אנשים ששומרים, יש אנשים שלא שמים זין על היהדות ועל כל מה שקשור בה, ויש ויש ויש.. העולם מגוון וזה מה שמיוחד בו, כמספר האנשים מספר הדעות
תפסיקו לנסות לחלוק אחד על השני, כי אין פה שום מטרה, אם ה"מתחכם" שבינכם ינסה לקטול כמה שיותר את זה שמאמין, זה לא בהכרח עושה אותו צודק, אולי בשבילו אבל לא בשביל אחרים
תפסיקו לנסות לכפות את הדעה שלכם על אנשים אחרים, שמרו אותה לעצמכם ואל תצחקו על דעה של מישהו אחר...
זה מתבטא בעוד המון סוגיות אחרות, בני האדם כל כך אגואיסטים ותמיד חושבים שהם יותר טובים מהאחרים..
למשל בנאדם, סתם בשביל הדוגמא, פריק, פירסינגים במקומות שאין לתאר, שחור בעיניים או כל הדברים המוזרים האלה.. בשבילו הם לא מוזרים, אבל בשביל השונים ממנו, זה:
1.לעשות צחוק מאותו בנאדם
2.להחרים את הבנאדם ולשפוט אותו עוד לפני היכרות פנימים
וזה למה.. בגלל מראה? מה הביג דיל, כל אחד חיי בצורת החיים שלו ועל הזין שלו מה אחרים חושבים

אז אתה, כן אתה, לא מאמין בה'
ואתה, כן בידיוק אתה, מאמין בה'
והנה גם אתה, עליך אני מדבר, מאמין בכוח עליון
אה ואתה, זה שמאמין שהוא לא מאמין בכלום אבל בעצם מאמין בכלום!
כולכם סה"כ אנשים, כל אחד עם הדעה שלו, איש באמונתו יחיה. ושאף אחד לא ינסה לשנות זאת!
כולנו נאחז עד הקבר באמונה כלשהי, בין אם היא מתבטאת חיצונית ובין אם לא, זה מה שיחזיק אותנו בחיים!
אני מקווה שהבהרתי את הנקודה שלי מספיק ברור, אה ומי שבא לקטול גם אותי.. כנראה שהחיים שלו באמת טפלים אם לא יכל להבין משהו אחד ממה שכתבתי
ולא, אני ממש לא מבקש ממכם להסכים איתי, אני דבק במה שאמרתי כל אחד ואמונתו.
אבל לרדת על מישהו זה הדרך הכי טובה להתחמק מהתשובה האמיתית שאומרת שהבנאדם בעצם נותר ללא מילים ופשוט רוצה להפגין נוכחות ולהראות שהוא יותר טוב, אז אין צורך, אם זאת האמונה שלכם
שמרו אותה לעצמכם, אם הבהרתם אותה פעם אחת, לא צריך לחזור על זה מיליון פעם אחת מספיקה!

אה ולשאלה שנשאלה, כן אני מאמין, היו הרבה מהפכות, ודווקא, היו הרבה ימים שלא הייתי אחד שמאמין
אבל זאת כבר החלטה שלי, בלי שום הוכחות בשבילי ה' קיים, לא משנה כמה ינסו להוכיח לי שהוא קיים או לא קיים.. שום הוכחה לא תתפוס אצלי. אלא האמונה שלי לעצמי!
שיהיה לכם שבוע נפלא.. מקווה שתפנימו משהו ממה שכתבתי, ואם לא.. בבקשה בלי ספאם מיותר
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:20

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר