לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2004, 16:41
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
מה שאני יודע-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סגול שמתחילה ב "עזרה לגביי המחלה שושנת יריחו."

קודם כל, בהנחה שאני מתייחס לאותה מחלה, אני חושב שזה מועבר ע"י זבוב ולא יתוש.
זה זבוב שחי באדמה והעקיצה שלו היא בעצם רימות שהוא מטיל בגוף שלאחר העקיצה מתחילות לאכול את הבשר וזה יכול ליצור פצעים עמוקים ולכן גם צלקות.
הבנתי שהפצע לא כואב משום שהרימות משחררות חומר מרדים מסויים בפצע, מה שכן, זה מצחין מאוד ולא נעים, ריח של פגר כמעט. הטיפול הוא ע"י חומר ששמים על הפצע שהורג בהדרגה את הרימות, הטיפול אורך זמן והוא בהחלט לא מיידי.

עכשיו ככה, הזבוב הזה לא עף, הוא קופץ, לגובה של בערך 60-80 סנטימטר מעל האדמה. מה שאומר שאם אתה הולך עם בגדים ארוכים ולא שוכב על החול אז אין לך מה לדאוג.
דבר שני, הפצעים האלה מטרידים אבל לא מסוכנים, צלקות יכולות להפריע במידה והעקיצה היא בפנים או במקום "חשוב" אחר.
אבא שלי מספר שהוא נעקץ פעם ברגל ונשארה לו קצת צלקת.

אני חושב שיש תקופות שבהן הסיכוי להיעקץ גבוהה יותר, ובתקופה הזו צה"ל מתדרך את החיילים ללבוש בגדים ארוכים ולא לשכב קרוב לאדמה. אני מקווה שזה באמת ככה וצה"ל חכם מספיק.

זה מה שאני יודע, אני יודע שזה נשמע מלחיץ אבל כל עוד יודעים להימנע זה לא אמור להיות נורא כל כך. מי שיודע עוד שיפרט, אולי חובשים ורופאים שמכירים את החרק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר