לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2005, 13:57
  Bucky7 Bucky7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.05
אין ויכוח לגבי התרומה של חטיבה 7 ללחימה בעזה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי elad_r שמתחילה ב "מאיפה הבאת את השטויות האלה?"

בקשר לתפקידים..קצין מ7 המליץ לי להיות תותחן כי ככה קל יותר להתקבל לקמ"ט...אני לוקח את זה בערבון מוגבל...

חסרונות ידועים של 7 :
1.את כל המסלול הם עושים בסיירים , במקום לעלות לגולן למשל..
2.יש להם טנק מיושן בלי מזגן..
3.יש להם מוניטין של דפ"רים..לפחות כך שמעתי מקצינים ולוחמים בחטיבות אחרות..ואף מ7 עצמה..

יתרון 1 : מור"ק מפוארת ביותר..מהקרבות בלטרון ב1948..דרך מבצע קדש ומלחמת ששת הימים בסיני..לחימת הגבורה ב"עמק הבכא" בגולן ב1973 ..חטיבת המרכבות הראשונה בשל"ג 1982 ..ועד היום בשטחים , גזרת איו"ש..
יתרון 2 : כל מפקדי השריון הידועים ובהם , טליק , דדו ,גורודיש , בן ארי , בן גל..באו מ7 לצמרת השריון..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 20:29
  Zee Deveel Zee Deveel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bucky7 שמתחילה ב "מתגייסי שריון 31.7 להתפקד !!"

באקי.....מי שלא תהיה אין לך מושג מכלום....פשוט כלום....

חטיבה שבע היא הכי מבצעית ויש לה את מרכבה 2ב'...
ב-7 יש את החב'רה הכי טובים וזה בגלל העובדה שהם עושים את כל ההכשרה במקום אחד(ביסל"ש)...
בנוסף הם גם עוברים הכשרה דומה מאוד להכשרה של חי"ר (05 שיריונאי)...והטירונות שלהם ארוכה יותר..
188 ו401 כמעט ולא מבצעיות..בעיקר 401...בגלל הטנק שלהם..שבקושי מתניע דרך אגב.....
תרחטי"ם זה לא פעילות מבצעית (401) וגם לעשות קוי טנקים בשכם זה לא מבצעי (188)...
הגדודים של 7 תופסים באופן קבוע קוים בעזה..של חי"ר וגם של טנקים... הם עושים הכל מהכל במקומות הכי מסוכנים...

עוד דבר זה מה שאמרת על התפקידים בטנק... לא כל החב'רה הטובים הולכים להיות תותחנים כי צריך לחלק את הקב"א בין כל התפקידים... בגלל זה לפעמים חב'רה עם קב"א גבוה יגיעו להיות נהגים שזה תפקיד שדורש יחסית קב"א נמוך...

כדי להיות מטקי"ם (מפקדי טנקים) אתה צריך לסיים את המסלול ואז אם היית מספיק טוב אתה תגיע לקמ"ט (קורס מטקי"ם) בזימון ישיר..כלומר מיד אחרי ההכשרה...
אבל אפשר גם לצאת לקמ"ט אחרי מחזור במבצעית...שזה לא כ"כ נורא..כי יש לך יותר נסיון....

בכל אופן...כל הצעירים..אוג 05...אני מחכה לכם בביסל"ש...חה חה חה חה... במיוחד לך באקי........
7 את החטיבה... פלוגה ע' משוגעים!!!! אתם כבר תכירו אותנו.........

ישן 02-07-2005, 16:09

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bucky7 שמתחילה ב "מתגייסי שריון 31.7 להתפקד !!"

188 ללא ספק יותר מבצעית מ-401....
וזה שאני מ-7 בכלל לא קשור לעובדות בשטח, ש-7 עושים את כל העבודה השחורה בקווי החי"ר והטנקים הכי מסוכנים בעזה ובאיו"ש...
ובגלל זה הטירונים של 7 עוברים הכשרת חי"ר הרבה יותר טובה משל כל החטיבות האחרות..
ובאקי..אני מבין שאתה מלש"ב פה כמו כולם... אז קודם תגיע לביסל"ש..תראה קצת מה זה שריון ומה זה 7 "בלאי"... זה שיש לנו את הטנק היותר זקן לא אומר שאנחנו פחות טובים... להפך..זה אומר שאנחנו טנקיסטים הרבה יותר מיומנים... וחבר'ה הרבה יותר טובים... תגיע..תכיר..

ל-7 כבר אין מגחי"ם ממזמן... ל401 היו עד לפני כמה שנים את 6ב' אבל הם עברו למילואים...

זה לא חשוב אם אתה תותחן טען או נהג... אם אתה מספיק טוב (ולא מזיין ת'שכל, באקי..... ) אתה תגיע לקמ"ט...

ישן 05-07-2005, 16:15
  שמאלי כבוד! שמאלי כבוד! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05

הנשק הוא M16 מנוסר...לגביי התפקידים..אני בעיקרון טען...הייתי מציע לך אבל תלוי איזה בנאדם אתה..טען בעיקרון לוקחים אנשים לא הייתי אומר חזקים אבל לא חלשים...אחרי הכל אתה אמור לטעון פגזים שמינמום שוקלים 21 קג... בעיקרון הטען הוא חייב לפרפר את התחת..נהג הוא חפשן ההגדרה של נהג - "נהג יישב בתאו חבוש כובע שיריונאים" מתוך הספר...תותחן בע נראה די מעניין אבל צריך לזה ביצים..הדרישה היא לשחרר פגז בפחות מ15 שניות...זה יותר קשה ממה שזה נראה...
נ.ב.
מתגייסי יולי 05 אני אבא שלכם מואהאהא חחח נתראה במבצעית אני יהיה זה שירדוף אחריכם עם מקל חחח מי שנתפס עושה לי גלצח לנעליים!!!! חיחיחיחיחי

נערך לאחרונה ע"י שמאלי כבוד! בתאריך 05-07-2005 בשעה 16:18.
ישן 09-07-2005, 16:05
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
מתגייסי שריון...

קודם כול, שיהיה לכם גיוס נעים וקל וכמה שפחות שוק..

קצת מידע -
ביסלש - בית הספר לשריון, איפה שתעשו את תחילת ההכשרה (או את כולה אם אתם ב7) שלכם, בסיס שנמצא באמא של הדרום, תלמדו טוב טוב מה זה "פודרה" ..
בכללי האוכל לא כזה רע כמו שאומרים, הנשק שתקבלו ברובכם הוא אמ16 מנוסר (יש נדירים שמקבלים מקוצר), תעשו טירונות 03 או 03* (אם אתם ב7) שנמשכת חודשיים (או חודשיים וחצי אם אתם ב7)
המשמעת קשה ומפגרת וקשה להיתרגל עליה אבל יהיה בסדר..

אז ככה, חטיבות הן7 (מרכבה 2ב'), 188 (מרכבה 3) (בז' נראה לי), ו401 (מרכבה 4)...
אם אתם רוצים לעשות שירות לטנק, לכו ל188, להם תכלס יש תטנק הכי טוב..
אם אתם רוצים להיתלהב שיש לכם תטנק הכי חדש שיורה הכי טוב בתנועה (ועושה המון תקלות בדרך) לכו ל401 ...
אם באתם להיות לוחמים כמו שצריך (ונדפקתם ביגלל פרופיל 72 או משהו כזה) ומוכנים לעשות עבודה קשה, להיות בטנק קצת מיושן שאומנם דורש טיפול לא קל ועבודה קשה אבל עושה את העבודה שלו בצורה מצויינת.. אם אתם רוצים להיות לוחמים מקצועיים שנלחמים בעזה ועושים עבודה כמו שצריך וביכלל אם באתם להיות לוחמים בחברת חיילים גברים שאיכפת להם אחד מהשני ולא רק מהטנק..
אז בואו לחטיבה 7..

הטירונות של 188 ו401 היא רובאי 03 (ירי מתקדם באמ16, מסלול פרט צמד וחוליה (נכון?), זריקת רימון וכול שאר השטויות.. סה"כ הטירונות שלהם לא קשה, אחרי זה יהיה לכם מקצועות בביסלש (תלמדו כול היום עם מדריכות הטנקים החמודות שלנו במשך חודש וחצי בערך) ואחרי זה תעשו מסע כומתה ותעזבו את ביסלש.. ואז 4 חודש צמ"פ..

חטיבה 7 כבר התחילה רצף, אבל רצף הולך להיות בשנים הקרובות לכול חטיבות השריון, אבל בינתיים רק 7 עושים (רוב הפלוגות) תעשו טירונות קצת יותר קשה, תאמת די יקרעו אתכם ותאכלו שטח כול היום.. אבל זה יעבור.. המשמעת מאוד קשה אבל המפקדים הם מאוד אנושיים ויודעים לעזור שצריך והיחס טוב ברמה הכללית, בניגוד למה שראיתי ב188..
את כול ההכשרה שלכם תעשו בביסלש (במשך 6 חודשים בערך) ואז תצאו ישר למבצעית (בניגוד ךשאר החטיבות העושות 8 חודש הכשרה).. יתרון מאוד גדול ברצף הכשרה זה שתהיו עם אותם המפקדים חצי שנה ותוכלו להכיר אותם יותר ולהיתחבר איתם בניגוד ל188 ו401 ששברו דיסטנס ביום האחרון שלהם בביסלש..

בקשר למקצועות, יש 4 אנשים בטנק - מפקד ו3 אנשים צוות..
בשריון זה מחולק לצוותים ומחלקות אבל לא אוכל לפרט על זה פה, מה שכן, יש לך את הצוות שלך שכולל אותך, עוד 2 חיילים ואת המפקד צוות (טנק) שלכם.. (זה נחמד מאוד כי אתם מגובשים ומה שיוצר מין "משפחה" כזאת..)
בכול מקרה המקצועות - טען נהג ותותחן..
נהג - תפקיד די טוב, אתה שולט בטנק, אחראי על כול המערכת של המנוע והזחלים..
תותחן - תפקיד ה"כוסית", עבודה פיזית אין הרבה, בעיקרון צריך להיות חכם, לדעת לחשוב מהר ולבצע, לשים על ולירות
טען - התפקיד הכי כיף בטנק, אתה טוען פגזים כמו מטורף, יורה במאג, מרגמה, 05, נשק אישי ואחראי על מליון ואחד דברים (כמובן גם על הקשר), התפקיד הכי קשה אבל הכי כיף..

שיהיה לכם אחלה גיוס לא משנה איפה שתגיעו, בהצלחה.. !!!

*אור? זה אתה? (משבח פה את 7)
פלוגה ע' משוגעים..!
ישן 10-07-2005, 18:16
  Gabi B Gabi B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04

לאחרון...
גמני אני רציתי ללכת לגבעתי ובטירונות הייתי די מבואס...אחרי שתיהיה על הטנקים את תתעודד אני מבטיח לך........ככה כולם, אבל לדעתי אם אתה ממש חולם חי"ר...תעשה מה שצריך כדי להגיע לשם

מבחינת סדר היום....
קמים מתי שקמים (תלוי מתי הלכת לישון לרוב זה ביין 5 ל6)....מסדר בוקר ארוחת בוקר וכדומה...
אם אתם בשטח כל היום תעברו שיעורים מטווחים ושטויות כאלו...
שמירות: כל פלוגה עשוה בין שבוע לשבועיים של בסיסיות (שמירות על הבסיס), שזה תלוי בך אצלי בפלוגה די אהבנו את השמירות האלו
ברגיל שומרים רק על הפלוגה והמשטח טנקים שעה ביום/יומיים כל אחד לא רציני בכלל

בתקופת המקצועות ההכשרה היא פשוטה...מ10 בבוקר עד 10 בערב אתה רק לומד...אם זה שיעורים תיאורטיים להדגמות על טנקים, פה אין זמן לנשום...תקופה די לחוצה אלב יותר כייפית מהטירונות.
ישן 10-07-2005, 20:40
  Nipi Nipi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
ביסל"ש הייתי.. לא חלמתי חלום
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Gabi B שמתחילה ב "לאחרון... גמני אני רציתי ללכת..."

אני עשיתי טירונות שריון באוג'04..לקראת סוף הטירונות נפצעתי ועברתי לפלוגת קורסים (חובשים, אלחוטנים, קשרים ורגמים). שיריון זה באמת חיל מעולה..לא משנה מה אמרו לכם.

כל המרכבות טובות! בלי יוצא מן הכלל.
מרכבה 4 היא מבצעית לחלוטין, מי שאמר שלא, פשוט לא יודע. יש בה כמה ג'דג'טים מגניבים, אבל נשאיר אותם לכם לגלות אם תגיעו ל401.

מרכבה 3 אין ספק שזהו הטנק המבצעי ביותר בצה"ל כיום (מרכבה 4 מבצעית אבל מרכבה 3 יותר) כמו כן בתור אחד שמתעסק עם הקשר בטנק יש דברים ממש מגניבים שהולכים להיכנס בשנה/שנתיים הבאות רק שהשתיקה יפה להם אז לא נרחיב. מרכבה 3 שייכת לחטיבה 188 כבוד! סער 74 אמפריה!.

מרכבה 2 היא המרכבה ה"וותיקה" מבין השלוש וגם אולי מתפארת בהסטוריה גדושה במלחמות ישראל. ישנם חידושים שנכנסים לטנק ממרכבה 3 אין כמו 7, חטיבה 7.

גם אלה שלא ימשיכו לשלב המקצועות בשיריון ישנן אופציות לא פחות טובות מטנקיסט, להלן האופציות:

חובשים - חובש קרבי (יכול להשתבץ בגדודי השיריון כמו כן בכל מקום בצבא בו צריכים חובשים)

אלחוטנים - אלחוטן (תלמד במשך 10 שבועות בבה"ד 7 את המקצוע המאוד מעניין הזה (אני אלחוטן) עוברים סיווג בטחוני כי במקצוע מתעסקים עם הצפנה, מגניב ביותר, משתבצים בגדודי השריון ויכולים להגיע להיות קשרי מג"ד, לפני שבועיים הוחלט שאלה שישובצו בגדודים יקבלו תעודת לוחם)

קשרים - את הקורס עוברים בביסל"ש במשך שבועיים ומוכשרים להיות קשרים (עושים אותה עבודה כמו האלחוטנים רק שאלחוטנים לומדים יותר לעומק (מחבר שלי אני יודע שבסוף הם יודעים כמו האלחוטנים) כמו כן הם מקבלים גם כן תעודת לוחם)

רגמים - מרגמות (קרביים לכל דבר, הולכים בצמוד לטנקים ומספקים אש "קלה יותר", הם פועלים לחי"ר, ונהנים ומההטבות).

להלן מילון סלנג מקוצר לטירון בביסל"ש:

כוסיות - 401
פלישתים - 7
ברביות - 188
פודרה - כך מכונה החול בביסל"ש

אם אני אזכר במשהו נוסף אני אוסיף..בהצלחה לכל המתגייסים.
ישן 16-07-2005, 12:55
צלמית המשתמש של DeePee
  DeePee DeePee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.03
אני אגע פה בכמה נקודות

קודם כל אני מט"ק במקור מחטיבה 188.
ראיתי שיש כאן כמה טעויות קטנות שנכתבו ע"י צעירים ומלשב"ים.

הנשק האישי אותו מקבלים הוא אם 16 מקוצר, עד לפני שנה קיבלו גלילונים.

כל החטיבות טובות מבחינה מקצועית, בכל חטיבה יש אנשים טובים יותר ואנשים טובים פחות, כמו בכל מקום אחר בצבא ובחיים. בכלליות האנשים שמסיימים מסלול בשריון הם אנשים טובים.
חטיבות 188 ו7 מבצעות את אותם הקווים ואותם הפעילויות, אין "חטיבה מבצעית יותר".

להגיע להיות מדריך בלטרון זאת לא ממש אופציה, וכדי להגיע לשם אתה צריך פרוטקציות ברמות על.

אחרי הקמ"ט נפתחים בפניך הרבה תפקידים, ישנם גם תפקידים לא פיקודיים ותפקידי ת"ש.

אנשים שלא יתפקדו טוב במהלך הטירונות עלולים ליפול לקורסים שונים, כמו שהוזכר פה באשכול, תפקידי תומכי לחימה.

בתור אחד שיצא לו לשרת גם על סימן 2 גם על 3 וגם על 4, (אפילו קצת על מג"ח) אני אומר לכם, לא חשוב סוג הטנק, חשוב האנשים שאיתכם. אתם יכולים להיות על הטנק הכי גרוע בעולם ועם חבר'ה טובים ואתם תהנו לאללה, ואתם יכולים להיות עם הטנק הכי טוב בעולם וחבר'ה חרא ולסבול בשירות.

אז אל תקשיבו לכל אלה שאומרים לכם בחטיבה X יש אנשים יותר טובים וכו', הם עושים את זה מתוך גאווה שהצטברה אצליהם בזמן הקצר שהם בצבא, וזה טוב, תגיעו לביסל"ש ותהיו שמחים לכל חטיבה שתגיעו וגם לכם בתוך שבוע שבועיים תהיה גאווה לחטיבה ולגדוד שאליהם תגיעו .

אם מישהו רוצה לשאול איזשהי שאלה בנוגע לכל דבר בשריון, ורוצה תשובה ממישהו "ותיק" בחיל, אני אשמח לענות בפרטי.

נערך לאחרונה ע"י DeePee בתאריך 16-07-2005 בשעה 12:58.
ישן 22-07-2005, 21:40

קיצר... אני אפסיק לריב בעניין...לא כתבתי כאן כמעט שבועיים...
לא משנה לאן תגיעו בשריון לכוסיות או לפלישתים או ל-7 אימפריה.. תשקיעו הכל תהיו הכי טובים תתקדמו מהר ואתם תהנו..אני מבטיח...האנשים מעולים..לפחות אצלנו.... אני אישית רציתי להיות צנחנן והתבאסתי קשות כשהגעתי לשריון אבל מיציתי את השירות עד תום בינתיים..רק חסרה לי קמדי"ת....חיחיחיחי...
בכל אופן...פלוגה ע' חזרה לביסל"ש לבינתיים... ומחכה לבשר הטרי שיגיע מהבקו"ם... נראה אתכם בשבת הראשונה שלכם...
השריון זה באמת כיף אם אתם מתחברים לאנשים ולטנקים (שיגיעו בהמשך..)תאמינו לי...

כמה עצות:
*תקפידו על כוננות מלאה תמיד במחסניות ובמימיות...זה שעות ושבתות...לא נעים...
*אל תפקירו נשק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! זה ימים! ימים שלמים ביציאה אם לא יותר גרוע...
*אל תתעפצו בחדר אם אין מה לעשות...זה לא יקרה בטירונות..אבל בהמשך... זה גם שעות...
*תנסו להתמודד עם המשמעת בשבועות הראשונים..אל תלכו ראש בראש אתם תפסידו...
*אל תפחדו מהסמחי"ם...זו הצגה...הם לא באמת כועסים ושונאים אתכם...ואם כן..הם ילמדו לאהוב אתכם ואתם אותם...
*תשקיעו הכל..תנו הכל..גם כחיילים וגם כחברים..זה ישתלם... לכל החיים...
* תביאו מגבונים לחים לשטח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! זה הפינוק הכי גדול שיש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ישן 23-07-2005, 23:15
  Rotten_Eddie Rotten_Eddie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
לבאקי7, ועוד הרבה צ'ונגים פה

אבל בעיקר אתה.
כל מה שכתבת פה זה חרטטה אחת גדולה.
ברגע שהמעבר בחטיבה 7 יסתיים, גם המסלול של 188 ייעשה כולו בסיירים.
נזרק פה הרבה מידע שגוי - אז בריכוז:
כיום המסלול של חטיבה 7 עובר מהפך - שמונה חודשים בביסל"ש שכוללים בתוכם טירונות 03 מורחבת, פרק המקצועות, והאימון המתקדם בשיריון שנקרא צוות מחלקה פלוגה(צמ"פ בקיצור).
אני לא סגור על הפרקי זמן החדשים, אבל במסלול הישן - שעדיין קיים ב188 וב401:
חודשיים טירונות, חודשיים מקצועות, 4 חודשים של צמ"פ(188 ברמת הגולן, 401 בנבי מוסא בבקעה).
3 המקצועות מהנים, והחלוקה נעשת לפי הצרכים של החיל, ולפי הבקשות. אין קשר לרוב בין קב"א למקצוע - יצא לפגוש טענים מטומטמים ותותחנים מטומטמים(אבל עדיין לא מספיק מטומטמים כמו חי"רניקים), ואני יכול להעיד על עצמי, ועל עוד מספר רב של נהגים אחרים, שאנחנו בהחלט לא דפ"רניקים(שוב ושוב הפגנו במקצועות ובצמ"פ את המקצועיות הכי גבוהה).
גם החלוקה בין החיילים לחטיבות אמורה להעשות באופן שווה, למרות שבטירונות\מקצועות מתקבל הרושם שהחבר'ה ב188 וב401 קצת פחות איכותיים, וזה נאמר גם ע"י אחד המפקדים שלי בצמ"פ, שעשה מסלול ב188 ועבר לחטיבה 7. גם ל188 יש מור"ק לא קטן(כח צביקה המפורסם שבהם).
חטיבה 7 היא כרגע החטיבה שעושה הכי הרבה פעילות מבצעית בין ה3 נקודה. בכל הגזרות בארץ, במיוחד בחבל עזה.
אז נכון, הטנק שלנו בלאי - אבל זה מה שהופך אותנו לטנקיסטים מעולים - לוקחים את הטיפולים, המארבים והמבצעים באותה רצינות ומקצועיות גבוהה.(לא כמו הצ'יקמוקים של 188, שבודקים רק רבע מהזחל!!! אז מה אם יש לטנק את המזק"ום הכי טוב בעולם! תנו עוד 10 דקות לבדיקה ותבדקו את כולו... אז תתלכלכו מחול ובוץ בדרך... אז? אתם שיריונרים!!!!!!!!)

ובכלל, לכל השיריונרים שבדרך - בהצלחה! אל תהיו בשוק ותהנו מהמסלול! אחד המהנים בצה"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:43

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר