לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2005, 15:22
  v&k v&k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל v&k
מהו רוק? מחפש תשובה כבר הרבה זמן!

שלום לכם.
אני מחפש כבר המון זמן לשאלה שאני שואל את עצמי מהו רוק?
במה הוא מתאפין?
לאיזה "חברה" הוא שייך?
ממתי הוא קם?
והאם יש משהו "אסור" בו?

ראיתי כמה וכמה תוכניות שונות ובכל תוכנית חזרו על כך ששירי רוק מתיחסים לשטן כל דבר שטני וכל דבר אפל שלא תרצו לחלום על כך דברים מחרידים הכל קשור לרוק...

אז אני שואל את עצמי האם כל השירים הם כאלו?
אני לא שומע רוק ואני לא ילד פאן של רוק אך יש להרה אחד שאת השירים שלהם אני שומע : The Rasmus
האם יש משהו אסור בכך?
משהו שטני?

לכם אולי יראה משהו אסור בכך או מגוחח כי אני מכיר כמה ילדים שהם "פריקים" איך שכולם מכנים אותם והם שומעים רוק ואכן שמעתי כמה סיפורים לא נעימים אך בכל זאת האם כל שירי רוק הם קשורים לשטנות?

אשמח אם תענו לי על השאלות הראשונות שנשאלו ובכלליות על הכל.
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2005, 00:43
  Shurik Shurik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.03
נתחיל מזה שרוק זו לא מוזיקה של השטן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי v&k שמתחילה ב "מהו רוק? מחפש תשובה כבר הרבה זמן!"

גם לאח שלי הגדול יש קונוטציות בין רוק לכת השטן (וגם לי היו בילדות...)

להסביר מה זה רוק זה כמו להסביר רגשות, לא ממש אפשרי
בעיקרון לפי מה שאני יודע(ואם אני טועה לא צריך לצלוב)....
זו מוזיקה שהתפתחה מהג'ז והבלוז (וכמובן הרוקנ'רול), כאשר כלי הנגינה העיקרי בה הוא גיטרה
(בלהקת רוק סטנדרטית תמצא לפחות גיטריס אחד, בסיסט, קלידן, ומתופף, כמובן שמגוון כלי הנגינה יכול להשתנות ובמיוחד להתרחב)
בעיקרון כדי להבין מה זה רוק צריך להקשיב לזה, והרבה...

לגבי הליריקסים, הם לא הכי חשובים ולא תמיד גם קיימים...אבל לא תמצא ליריקסים סטייל רוני סופרסטאר... אם יש מילים אז הן בעלות משמעות עמוקה טיפה יותר...

מקווה שהבנת...
ושוב אני חוזר ממש להסביר במילים אי אפשר, צריך להרגיש את זה, זה כמו שלעולם לא תוכל להעביר לבנאדם הרגשה של סוטול במילים...

פשוט תקשיב למוזיקה(כי בניגוד לסמים, זה לא מזיק)
בהתחלה גם אני לא הבנתי מה זה, פשוט שמעתי בבית Deep Purple,Beatles,Pink Floyd וכו' (בעיקר דרך אבא שלי, שמכור לזה) ואהבתי את מה ששמעתי, רק ממש לפני קצת יותר משנה שנתיים התחלתי להתעמק יותר בעניין, להרחיב אופקים...
ישן 15-11-2006, 06:48
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
בדוגרי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "קודם כל, זמר וגראולינג לא..."

אני שומע להקות שאני אוהב את המוזיקה שלהם, ולפעמים אני לא הכי מטאל על הגראולינג של הזמר, אבל אני שומע אותם. לדוגמה A7X, הסולן לפעמים נשמע כמו ילד קטן. או 36 Crazyfists.
אבל אני שומע בגלל שהמוזיקה טובה.

אבל רק הלהקות לא מפריע לי הסולן שלהם (למעט גור), ואז אני שומע רק לפי המנגינה עם היא מתאימה לי או לא.
סולנים מלהקות כמו Hypocrisy, Insomnium, Dark Tranquillity, יודעים לעשות את העבודה שלהם, ואני נהנה לשמוע אותם. אבל זה לא מה שגרם לי לשמוע את הלהקה. שהרבה סגנונות מוזיקה אחרים הסולן הוא מה שקובע את השיר. ומה שגם רב האנשים בעולם שומעים את הלהקות שלהם לפי הסולן. לדעתי זה מוטעה מההתחלה, לדוגמה במוזיקה קלאסית אין זמר, אז הרבה נוער לא שומעים את זה בכלל. במטאל הזמרים שרים גראולינג אז הם לא שומעים את זה בכלל. ואז הם מתחברים לשירים עם קצב 2 שקל שחוזר על עצמו כל השיר, וזמר שיודע לשיר. וחבל שכך. לעומת זה שמנסים לשלב את המקצבים המהירים של המטאל עם שירה נקייה זה לא הולך, ואז הם מנגנים פחות טוב כדי שזה ישתלב עם הזמר. וכאשר הוא שר גראולינג אפשר לשלב כל מקצב. זה מאוד נוח, ואז מה שקורה שהתפקיד של הסולן בתכלס זה להעביר את המסר של השיר, כמובן שיש כאלה שמוסיפים כמה אלמנטים של צעקות מיוחדות, אבל זה לא מה שעושה את השיר בינינו.
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 17:32

תראה לאמב אוף גאד
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "אז במילים אחרות אתה חושב שסולן זה לא תפקיד חשוב ?"

עם כל הכבוד להם, לא מעבירים לי את התחושה בשירים שלהם כמו שמעבירים לי הלהקות מאירופה. אולי חסר להם עוד כלים כדי להעביר גם רגעים מיוחדים בשיר. לדוגמה קורא שאני שומע שיר אני נכנס לתמונת מצב, בשירי מלחמה, ויקינגים, ופולק בעיקר אני מצליח להתחבר למקום ולזמן הקדום. וגם בלי קשר לזה, המנגינות במלודת' הרבה יותר מעניינות אותי. לעומת זאת לאמב אוף גאד נותנים לך מטאלקור, אבל זה די משעמם בשלב מסוים, נחמד פעם ב.. אבל לא יותר מזה.

סתם שאלה. אם היו אומרים לך שאתה נתקע באי בודד, ואתה יכול לקחת נגן עם 5 להקות, היית מצליח להסתדר עם זה? היית יכול לשבת ולשמוע רק להקות את השירים שלה. בעיקרון אני יכול, כי זה להקות שלא ימאסו, ומאה אחוז שלא הייתי בוחר להקה מארה"ב ל5 להקות האלה.
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 18:14

עכשיו אני ישאל אותך
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "אבל זה שוב קטע של טעם, כי אתה..."

אם היו שירים שהיו מתמקדים בזמר, ולא במנגינה, היית שומע אותם? אני יודע שאתה סולן אבל בלי להעליב, זה לא התפקיד הכי חשוב בלהקה, ויש להקות בלי סולן.
מה גם תראה לדוגמה שאין פליימס או אנסיפרום לוקחים זמרות לשירים שלהם, הם ישר מנגנים שיר יותר קל, כדי שזה יתאים לזמרת. ויש לה כמובן קול יותר יפה מהגראולינג שלהם, אבל אני מעדיף את השילוב של הגראולינג עם המנגינה המהירה, כלומר אני מוותר במקום אחד כדי לקבל משהו יותר טוב במקום אחר. בשלב מסוים הגראולינג הספיק להפריע לי ואפילו אני אוהב כמו גראוליסטים, אז אני יכול לשמוע כל להקה שהמוזיקה שלה מוצאת חן בעיניי, ואם יש להקה עם גראולינג טוב אבלי לי קצב טוב אני לא ישמע אותה.
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 18:43

אני לא מעריך אותם
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "[font=Verdana]אבל אני לא שומע..."

כמו שאני מעריך להקה שמתבססת על נגינה. אני יודע שיש שירי וואקל אבל הפסקתי לשמוע את זה.
כמו שאמרתי הרב המוחץ של העולם מחפש את הוואקל בשירים.
המיעוט שמתעניין במוזיקה, יחפש את כלי הנגינה את המנגינה, את הקצב, את המקצבים וכל מה שביניהם.
אתה מבין מה אני מנסה להגיד, כלומר שירי פופ מתמקדים בזמר, שירי אופרה, שירי ראפ.
לעומת זאת יצירות קלאסיות, תזמורות, ושירי מטאל עם גראולינג מתמתקדים בנגינה.

לכן אני מחפש נגינה מאשר זמר בשירים. כמובן שמשולב זה טוב, אבל המד שלי נוטע לכיוון המנגינה וזה מה שמכריע אצלי עם השיר טוב או לא.
מפחיד!

ישן 13-11-2006, 02:21
צלמית המשתמש של Nicholas
  Nicholas Nicholas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Nicholas
חחחח מצחיק אתה אה...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "ניחוש פרוע:"

13?!?!?!?! חחחחחח כן שנייה... איפה הייתה כשהייתי בן 13???
שמע אני יסביר את זה פעם אחת ויחידה... אני אהבתי רוק עוד מגיל צעיר שהייתי בן 9 - 11 אבל אהבתי רוק קלאסי כמו "Guns N' Roses" "Nirvana" וכל השאר, אבל לא הקשבתי למטאל כי הייתי בטוח שמי שמקשיב למטאל כולם פריקים שסוגדים לשטן וכו'... לדוגמה מטאליקה שהייתי בטוח שכל מי שמקשיב להם הוא בן אדם מפחיד עם שיער ארוך שכל מה שהוא רוצה לעשות זה להרוג... עד שלינקין פארק הוציאו את האלבום שלהם "Hybrid Theory" עם השירים "In The End" ו"A Place For My Head" (וכן הייתי אז בן 13 או 14) והתאהבתי בשירים ומה גיליתי? שהם Nu Metal... הייתי בשוק כי פתאום אני רואה אנשים רגילים מקשיבים להם ואוהבים אותם ואז חשבתי לעצמי "רגע אם הם מטאל אז איך זה שכולם אוהבים אותם כל כך?" והם אלו שהכניסו אותי לסצנא של המטאל בכללי כי גיליתי שאתה לא חייב להיות פריק אפל וקשוח עם שרשראות, טבעות, פירסינגים, קעקועים, קולרים שלא היו מביישים אפילו אמסטפ ולשנוא את העולם, ההורים ואת החיים שלך. זה סתם גימיק שאנשים המציאו כיד להיות שונים. פתאום גיליתי שיש ז'נארים במטאל: Trash, Hardcore, Black ,Death וכו'... ומשם זה בעצמם התגלגל לכך שאני כיום שומע: Children Of Bodom, Trivium, A7X, BFMV, P.O.D, Rammstein, Papa Roach ועוד הרבה להקות אחרות ובגלל זה אני אוהב כל כך את הלהקה בגלל שהיא פתחה לי את העיניים ותאמין לי אם תפגוש אותי הדבר האחרון שאתה תחשוב שאני שומע זה מטאל למרות שכל החברים שלי יודעים את זה.
ישן 13-11-2006, 15:11

נו זה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Nicholas שמתחילה ב "שמע..."

טראנד שכמו שהוא בא ככה הוא ילך.
הרב הולכים אחריו בגלל שהוא טראנד. אין לו תרבות, אין לו פואנטה, אין לי סיפור. מה אתה מוצא בשירים האלה, חוץ מ"יפים" בטוח שלא הרבה. על מה הם מדברים? על המצב היום של ארה"ב. כל אנשים היום שהולכים אחרי הזרם בלי להבין בו בכלל זה הורג אותי. בשבילי אתה עכשיו כמו בן אדם בלי החלטות משלו. אתה הולך לפי מה שמכתיבים לך. נו מטאל. מה שאתה רואה ושומע מהטלויזיה ומהסרטים.
אני לא אומר לך לאהוב פולק (שכותבים את זה עםF) או Black או Death. אבל מה יש בניו? אין שמה כלום בשירים. קצב וזהו, אם אני ישאל אותך, האם השירים שינו אותך מבחינת הליריקה, האם אתה באמת מתחבר לזה או סתם. אתה תבין את ההבדל. להקה כמו Vintersorg משוודיה, עושה מה ששום להקה מארה"ב לא עשתה ולא תעשה. כי הם באמת מדברים מהלב, מעלים שאלות שאנשים חכמים חושבים עליהם שהם לבד, מדברים על נושאים מורכבים, ולא איך להרוג ולזיין.

לגבי שושי17. יש לי מספיק ידע בלהקות שהוא שומע ובא שאני שומע עכשיו, כדי לדעת שהם חרא, לא צריך להיות גאון בשביל זה. אפשר פשוט לבדוק את זה. אם אומר לך שהרמה שלהם ירודה יש דברים בגו, שתגידי לרמה שתדעי להבדיל תדברי איתי.
מפחיד!

ישן 13-11-2006, 20:32
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
בכללי אתה צודק..אבל
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "נו זה"

אני לא חושב שצריך לעשות כאלו הכללות ענקיות סטריט..
Disturbed הם אמנם ניו מטאל, אבל הליריקה של השירים מושכת אותי ללהקה, ובאמת שומעים שהם משקיעים בשירים ומנגנים מהלב ולא שרים רק על איך אני זיינתי אותה ואיך היא בגדה בי. אז נכון, רוב הניו מטאל זה דרעק וחרא ממוסחר שמשדרים בMTV ...אבל בכל זאת יש יוצאי דופן, ככה לפחות אני חושב.
ולזה שמעלי והגיב לי, אוקיי, אז ליקין פתחו לך את העיניים, אז? היא הייתה הלהקת רוק הראשונה שגם אני שמעתי, אבל אני לא נשאר דבוק אליהם ומהלל אותם כמוך, פשוט עברתי, כי יש דברים יותר טובים בחוץ. אה וגם מה הקשר לפיריסינגים וקעקועים למען השם? דוגרי אתה חתיכת אדיוט, כל מי שיש לו עגיל בגוף ודיו בעור אתה ישר חושב שהוא "פריק"... ? אתה באמת חתיכת נוב...אבל נוב שלא מוכן ללמוד אפילו, זה הכי גרוע.

נערך לאחרונה ע"י LoneWolf בתאריך 13-11-2006 בשעה 20:35.
ישן 14-11-2006, 03:25

אני גם אוהב Disturbed
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "בכללי אתה צודק..אבל"

אבל יש להם הרבה קללות בליריקה.
I don't need this shit You stupid sadistic abusive fucking whore.

לדעתי עדיין יש לארה"ב מה ללמוד. אני לא פוסל את הכל כי תמיד יכולים להיות אנשים גאונים מארה"ב שיודעים מה שהם עושים. אבל אני מדבר על אותם להקות גדולות בארה"ב. (כמו Hatebreeder, Lamb of God, Devildriver, Static X). המטאלקור המצוי. חוץ מלדפוק את הראש ולעשות פוגו מטורף לא ראיתי הרבה מסר או משהו מיוחד בשירים האלה.
בהכללה ארה"ב לא תשתנה היא תשאר מדינה הולכת לפי טרנדים, ואני לא יתפלא עם מתי שהוא סגנון מטאל (שמכיל הרכב מינימלי של 2 גיטריסטים, בסיסט ומתופף שאחד מהם סולן) כזה יהיה המיינסטרים של ה"פריקים" של ארה"ב. כמו שהיום זה הניו מטאל, בשביל למטאלקור. אולי בעתיד זה יהיה הברוטאל. שאני כבר רואה כמה לעשות עושות כמה צעדים בשביל זה.
לדעתי המטאל של אירופה שומר על היופי שטמון בו, וטמון בו הרבה. עם זה גם בא הכשרון הענקי שלהם. בכתיבת שירים, ובנגינתם.
מפחיד!

ישן 14-11-2006, 18:22

אני מדבר על הטרנדים בארה"ב
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "פה אתה מדבר שטויות. כי שוב,..."

בדרך הכלל הליריקה שלהם פחות מושכת. כי היא מתאימה את עצמה לקהל הרחב. וגם לקהל הממוצע. (טרנד - קהל רחב וממוצע). להקות שמתמקדות שנושאים מסוימים לקהל יעד קטן יכולות להגיע ליותר בגלל שאין להם דרישות מאף אחד. אני יקח לדוגמה להקה כמו Vintersorg, אחרי שהוא הצליח בפולק הוא צמצם את חברי הלהקה, והקים הרכב ששר על פיזיקה. זה ברור שזה מצומצם יותר מדברים אחרים, אבל זה מה שיפה בזה. אורפנד לנד, בחרו לשיר על "המבול" מי שיחליט לשמוע אותם ישמע, אבל זה נושא מוגדר.
הרבה נושאים בניו מטאל הם חוזרים על עצמם כי הם מה שהולכים, הם מדברים על הרג, הם משלבים קללות, והם משלבים רגשות שכיחים, כמו אהבה ושנאה. אני לא יתחיל להביא לך פה דוגמאות, אבל לא חסר. אני לא אומר שכל מה שארה"ב חרא, כי תמיד יש אנשים בכל מדינה שיודעים מה שהם עושים ולא עושים את זה בשביל הכסף. אבל, רוב הדברים היום שמגיעים מארה"ב באים בשביל הכסף. הדוגמות שכתבתי של המטאלקור הם הדוגמה. הלהקות שאתה הולך להביא לי, הם הדוגמות של הלהקות היוצאות דופן בארה"ב.

עכשיו אם נקח השוואה באירופה באחוזים, המוזיקה יותר מעניינת. אולי אותך ספציפית לו, אבל הנושאים שלה יותר מרתקים, לדעתי ולדעת הרבה אנשים, אולי אתה לא מכיר כל כך כדי להחליט, אולי אני לא מכיר את המוזיקה שלך כל כך כדי להחליט, אבל זה פחות או יותר המצב.
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 06:41

איך אתה יכול להסביר
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "טרנדים יש בכל מקום ולא רק..."

את ההתחלפות המהירה של אותם סגנונות מוזיקה באמריקה.
איך אתה יכול להסביר את ההתמסחרות של הלהקות באמריקה כל כך מהר.
תראה כמה סלב יש כבר מעולם המוזיקה בארה"ב וכמה סלב יש בעולם המוזיקה של אירופה. השוואה פשוטה מבינה תוצאות פשוטות.
באירופה זה לא טרנד, זה תרבות. תראה בישראל מזרחית זה לא טרנד, זה מוזיקה עממית. ועם משלבים אותה עם מטאל (ראה ערך: אורפנד לנד, מלך אש) אז זה לא טרנד, זה פשוט מוזיקת עם.
אם בפינלנד שומעים פולק ומשלבים את זה עם מטאל זה לא טרנד, זה מוזיקת עם.
עם בארה"ב אין מוזיקה עם, והם עושים רוק, אחרי זה ניו מטאל, אחרי זה מטאל קור, אחרי זה ברוטאל מטאל, וכל זה בפחות מכמה שנים בודדות, זה נקרא טרנדים. ובלי קשר אני לא מת על המוזיקה הזאתי ספציפית, כי לדעתי היא בשביל לדפוק את הראש ולא יותר מזה.
אני משווה את המוזיקה הממוצעת של המטאל של ארה"ב למוזיקה הממוצעת של המטאל מאירופה. וזה מה שקיבלתי. על סמך זה אני אומר את זה, ולא על סמך הטעם האישי שלי.
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 13:23
צלמית המשתמש של MSR
  משתמש זכר MSR MSR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "איך אתה יכול להסביר"

אבל אתה כן אומר את כל זה על סמך הטעם האישי שלך ואתה מוכיח את זה בעצמך בהודעות שלך (:

ציטוט:
ובלי קשר אני לא מת על המוזיקה הזאתי ספציפית, כי לדעתי היא בשביל לדפוק את הראש ולא יותר מזה.

וחוצמזה, מי אמר שאני אוהב את כל הניו מטאל וזה ? אם לומר את האמת אז אני לא מת על זה לא בגלל, שזה ניו מטאל או מטאלקור, או משזה לא יהיה אלא בגלל שאני לא מתחבר לזה, אבל מהדברים שלך אני מקבל את רושם, שכל מוזיקה שמקורה מארה"ב היא חרא ומלאת טרנדים כשזה לא נכון.
וחוצמזה שהמון סלבס שמפורסמים בארה"ב ובכל העולם מקורם דווקא מאירופה, החל מנייטויש ועד לאמון אמרת' כי למרות מה שאתה חושב אין חובב מטאל שאפילו אם הוא לא אוהב את הסגנון לא מכיר אותם.
ועלק אין טרנדים, תראה, מפינלנד מי הופיע באירוויזיון ?

~O.G~

ישן 15-11-2006, 17:38

חחחחחח
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "אבל אתה כן אומר את כל זה על..."

אני אמרתי חוץ מזה, כי דיברתי עובדות, וגם רציתי להגיד את דעתי האישית. אבל לא הרבבתי אותם.

לגבי טרנדים. מי הסלב באמון אמרת? מי הסלב בנייטוויש? כן להקות מוכרות, אבל הם לא סלב, הם לא מופיעים בMTV בתוכניות ארוח, הם לא באים לכל הTVShow ועושים כסף מהצד, הם מתעסקים בכתיבת מוזיקה, ובהצלחה שלהם.

לגבי האורוויזיון. דבר ראשון זה רק של אירופה, ככה שאני אפילו לא רוצה לדעת מה ארה"ב היו מביאים.
דבר שני, אין לזה קשר למטאל. להקת הבי מטאל, הציע את מועמדותה לתחרות שירים, אני לא מוצא את הקשר שלה עם כל להקה אחרת בתחום המטאל בכך שהיא התחרה באורוויזיון, היא לא יצגה שום להקה מפינלנד. זה לא טרנד... טרנד זה סוג של מוזיקה שבא לתקופה קצרה, והוא מיועד לכמות גדולה של קהל, במיוחד בשביל מסחור. מה הקשר של לורדי לזה.
מפחיד!

ישן 16-11-2006, 14:16

תראה לינקין פארק
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "בסדר, אז אל תלך עם האופנה..."

אולי יצאו מהאופנה, אבל הם לא הוציאו שום אלבום חדש. ככה שהאלבום האחרון שלהם עדיין נשאר מה שהוא היה. בלי קשר הם לא סגנון מוזיקה שאני שומע גם ככה. אז להגיד מה טוב ומה רע בלשמוע אותם. מי ששומע ניו מטאל שישמע אותם בכיף.
מי ששומע רק אותם וחושב שהוא שומע מטאל חי בסרט.

לגבי האופנות מתחלפות, יש אנשים כמוך שיכולים להתחבר למשהו משמה. אני לא אומר שלא, אבל לדעתי זה זה נראה פחות טוב, מתוך הסיבה שזה אפילו לא יכול להחזיק תקופה מסוימת, כלומר, מה שווה בלקנות דיסק של להקה שעוד שנה אני לא ישמע אותה.
אני יקח סתם דוגמה את אורפנד לנד, נגיד ואני אדם מאמין, ואני שמעתי את האלבום המבול והתחברתי עליו. אני חושב שגם עוד X שנים שהמשיך לשמוע מטאל, גם המשיך להתחבר לאלבום, משום שהוא מדבר על דבר יותר גדול מה5 שנים האחרונות, משהו שנמצא איתי בכל החיים שלי.
אם אני יקח אלבום של Vintersorg שהם מדברים על החלל ועל פיזיקה, זה משהו יותר גדול מתקופת זמן, זה משהו שמעניין אותי תמיד בכל גיל שיהיה. לעומת זאת המלחמה בעיקר יכולה להיות מעניינת היום, ובעוד שנתיים לא. אז אני רואה בעונות מתחלפות כמעיין דבר זמני בחיים, אבל לא משהו שצריך להעריץ אותו ולסגוד לו. אני כן מעריך כמו שכבר אמרתי את אותם אומנים שאני קורא את הליריקה שלהם או שומע, ואני פשוט אומר, איך לא חשבתי על זה, או וואי גם אני חשבתי על משהו דומה, זה נותן לי להרהר, לחשוב בנוסף לדעתי זה מדהים שהם מעבירים את זה דרך המוזיקה את המחשבות שלהם, ונותנים לך לחשוב פעמיים איפה אתה היום לעומת פעם, מה אתה היום ביחס ליקום.

אני רואה את הגדולה של זה על כל סגנון שהוא אופנה מתחלפת, שמדברת על התקופה הזאתי, על הדברים הקטנים. לא שזה רע, פשוט זה לא מספיק לדעתי לאנשים עם אופקים רחבים.
מפחיד!

ישן 16-11-2006, 19:51

מנקודת מבט גדולה.
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "[font=Verdana]בסדר, אבל זה..."

אנשים שהולכים אחרי אופנה, מול אנשים מרחיבים אופקים, שמשווים ביניהם שמים לב שיש יתרון למרחיבי אופקים. אני לא צריך להרחיב בזה, זה די ברור. שאני מדבר על אנשים מבחינת מוזיקה, ואנחנו כמובן מדברים ברמה מקצועית, אני חושב שאתה לבד צריך להאריך יותר את האנשים שמרחיבים אופקים, ואת אותם אומנים שמספקים את המוזיקה הזאת. אני לא חושב שהם חראות או פחות טובים. פשוט זה די ברור זה כמו שתגיד, יש את התלמידים בלומדים 5 יחידות מת' ויש את אלה שלומדים 3 יח'. אז כאילו לאיפה אנשים שואפים. ל5 ולא ל3. אז אותו דבר. אתה אומר יש גם ויש גם, אבל יש הבדל ברור ביניהם, ויתרון ברור לכיוון כל שהוא, אתה לא חושב ככה?
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 18:38
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
תראה
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "זה קשור לסגנון מוזיקה"

אני תמיד אמרתי שנו-מטאל הוא כמו כרטיס כניסה לעולם של המטאל. אני דרך להקות כמו לינקין פארק וקורן גיליתי קצת דברים יותר רציניים (הרי לא כולם מתחילים לשמוע ישר בלאק או דת) במטאל.
דעתי על המטאלקור היא די פשוטה - מטאלקור זה שם כולל בארה"ב ללהקות שמנגנות דת מלודי או טראש (לאמב אוף גוד,בלק דליה מרדר,גאד פורביד,אנארת), ולפעמים גם להקות פאנק עם אלמנטים של מטאל (כמו בולט פור מיי וולנטין). הסיבה למה דווקא הזאנר הזה מצליח יותר בארה"ב? כי הוא מדבר על נושאים יותר מציאותיים (פוליטיקה,חברה,אהבה וכו..) מאשר,נניח,בלאק או פולק. אחרי הכל, לא כולם מתחברים לתרבות הויקינגית או לנושאים של מיתולוגיה. אלא לדברים יותר מוחשיים כמו המלחמה בעיראק או מצב חברתי.

עוד דבר לזכות המטאלקור הוא שהוא לא ממוסחר כמו הנו-מטאל. האם יצא לך לראות פעם קליפ של טריביום בשעות היום? אני לא חושב. לעומת זה לינקין פארק וקורן ולימפ ביזקיט הופיעו בשעות השיא של אם טי וי. בינתיים, המטאלקור די שומר על פאסון סויים בקטע של מסחור.

ישן 15-11-2006, 18:49

תראה
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "תראה"

בקרוב גם נזכה לראות קליפים של לאמב אוף גאד, לא צריך להיות נביא בשביל זה.

עכשיו לגבי נושאי השירה. כמה עמוק אפשר לשיר על המלחמה בעיראק, שעוד שנתיים זה לא יעניין אף אחד, לעומת איזה שיר בלאק, שמתעסק בעצם קיומנו בחיים. ההשוואה של רמת השיר, רמת החשיבה של המחבר הרבה יותר גבוהה, הוא מדבר על דברים על-אנושיים שלפעמים מעבר לתפיסתינו, אני מעריך מאוד אנשים כאלה. לשיר על המצב של היום זה כמו לספר סיפור, כולם יודעים אותו, להגיד לו כן או לא זה סוג של התבטאות, אבל זה רחוק מלהיות משהו שבאמת יגרום לי לערער בראשי שעות ארוכות בלילה, ובמיוחד עוד כמה שנים בודדות, שיהיו עד אז אין ספור מלחמות.
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 20:32
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
למען האמת
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "תראה"

ללאמב אוף גוד יש כבר קליפים, והם ממש לא רעים. ומקרינים אותם אולי רק ב"הדבנגרס בול" או ב "120 דקות של מטאל"

העניין הוא שהשירים לא שרים רק על המלחמה בעיראק, אלא על המלחמה מטבעו של האדם. על כל הדברים שסובבים מלחמה (אבל,שכול,שנאה וכו..). או דברים שקוראים בעקבות מלחמה. שאגב, זה חלק מהדברים ששרים עליהם בויקינג מטאל

כמו שאמרתי לפני כן - בלאק,פולק,גותי - כל אלו מתעסקים בנושאים שלא כל אחד יכול ישר להתחבר ולהבין (לפעמים אפילו קשה לפרש את משמעות השירים (במיוחד בגותיק, שלפעמים כתובים באנגלית שקספירית)) ולאהוב. אז לכן למטאלקור,נו מטאל,הבי,טראש וגם דת יש יותר חשיפה ויותר מעריצים.
לגבי טיבם של השירים ואיכותם - זה כבר תלוי בזאנר, יש זאנרים המנסים להעביר אוירה מסוימת (פולק,גותיק,בלאק,חלק מהדת). ויש כאלו שלא.

ישן 14-11-2006, 11:34
צלמית המשתמש של Nicholas
  Nicholas Nicholas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Nicholas
=|?
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "נו זה"

אני לא מתחבר לשום דבר אני פשוט אוהב את זה... זה הכל, אני לא מחליט החלטות לפי זה או את סדר היום שלי לפי זה... אני פשוט אוהב את הניו מטאל. חוץ מזה יש הרבה מאוד להקות טובות בניו מטאל כמו : P.O.D, Ill Nino, KORN, Nonpoint, Soulfly,Trapt, Papa Roach... אני די בטוח שעכשיו אתה תגיד שכל אלו הם חרא אבל תאמין לי אלה להקות מעולות.
חוץ מזה אתה אומר שאני אדם בלי החלטות שלו והולך אחריי טרנד... יענו לא שמעתי את "ניו מטאל זה חרא" איזה אלף פעם בלי שום הסבר היגיוני... למה אתה שונא את הניו מאטל? אתה יכול להסביר לי??? מה יש בו שאתה כל כך לא אוהב? זה שהוא נחשב לאחד הז'אנרים ה"מכורים"? או זה שאתה חושב שהם סתם ככה שרים שירים שנכתבו ב5 דקות והצליחו להתפרסם?
ישן 13-11-2006, 19:05
צלמית המשתמש של DanDS
  משתמש זכר DanDS DanDS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל DanDS
אין את מי לשאול? שאל את בבילון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי v&k שמתחילה ב "מהו רוק? מחפש תשובה כבר הרבה זמן!"

(ז') רוקנרול, מקצב סוער, מוסיקה פופולרית, ליווי מודגש של גיטרות חשמליות, מקצב שהתפתח מג'ז
-----------------------------------------------------

או ויקפדיה:

רוקאנגלית: Rock) הוא ז'אנר מוזיקלי, אשר החל דרכו כהתפתחות של הרוק אנד רול בשנות השישים. להקות הרוק הרחיבו את המושג הצר של רוק'נרול, הוסיפו כלי מיתרים והחלו לחקור שיטות הקלטה חדשות וכן את האפשרויות הטמונות בסינתיסייזרים.
הרוק מבוסס על סולמות הבלוזסולמות הפנטטוניים), בהם מונמכים הצלילים השלישי והשביעי (ולעתים גם החמישי) בחצי טון. במקור, הרוק היווה שילוב בין מוזיקה אמריקאית עממית (קנטרי) למוזיקה אפרו-אמריקנית קצבית (בלוז); אך עם השנים הרוק התפצל לאין ספור כיוונים שונים ומשונים, שהתרחקו מסגנונות אלה מרחק רב, והושפעו גם מסגנונות אחרים לגמרי כמו מוזיקה קלאסית, פופ, ובשנים האחרונות אפילו היפ-הופ. זאת, מכיוון שלמעשה כל להקה שמשתמשת ב"שילוש הכלים המקודש" של הרוק (שמשמש גם בבלוז) - בס, תופים וגיטרה חשמלית - יכולה להגדיר את עצמה כלהקת רוק; והאפשרויות הטמונות בשילוב של שלושת הכלים הללו הן בלתי מוגבלות. לכן, בנקל אפשר למצוא רוק שקט ורוק רועש, רוק מהיר ורוק איטי רוק שמח ורוק עצוב, רוק קולי ורוק כלי, שירי רוק קלילים ולעומתם מנגינות רוק כבדות ועמוקות. סגנון הרוק הוא כל כך מגוון, שלמעשה, הוא אינו סגנון אחד אלא קבוצה גדולה מאוד של סגנונות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://info.babylon.com/pro/trans50.fcgi?rt=GetFile&uri=!!PUH7E05KST&type=0&index=1087]
להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...

ישן 15-11-2006, 06:57

כמה ויכוחים יש פה

באשכול אחד. בחיאת בוא נפצל את זה. קשה לי לעקוב אחרי זה.
נחלק את זה ל10 אשכולות.
אחד - מה שווים לינקין פארק.
שתיים - האם הסולן של דיסטרבד ישראלי.
שלוש - האם בכלל צריך סולן, או שכל אחד שהוא גראולינג מספיק היום.
ארבע - מה זה טרנד, ואיפה הוא נפוץ ולמה.
חמש - מה זה רוק ולמה כת השטן שונא אותו.
שש - מה עשה Sniper בזמן שהוא לא היה פה.
שבע - מה נפל לRacs על הרגל.
שמונה - למה MSR שומע מוזיקה מארה"ב, אבל שהם לא טרנדים.
תשע - למה שושי17 לא רוצה שנגיד לה שלינקין פארק ויש להם סולן ראפ.
עשר - ולמה לעזאזל מישהו הקפיץ את האשכול הזה שנכתב מלפני יותר משנה, עם המשתמש הישן של Sniper?
מפחיד!

ישן 15-11-2006, 17:52
צלמית המשתמש של RACS
  RACS RACS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל RACS
ממ.. תשובות
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "כמה ויכוחים יש פה"

1. במילים שאנשים לא יפגעו, הם לא משהו , אבל נודים שומעים אותם כי הם "מגניבים" ו"שולטים"
2. כן, והוא מאחל לכל הערבים שימותו
3. צריך סולן
4. טרנד - דבר שכולם הולכים אחריו, נפוץ - כל מקום , למה? כי לאנשים אין כח לחשוב לבד אז הם עושים מה שאחרים עושים
5. רוק זה אבן, וכת השטן שונאים אבנים (זה מפריע להם בטקסים, ... עזבו.. זה מסובך מידי להסביר)
6. **** (מצונזר)
7.תשאל את שושי17 מה נפל לי הרגל, הדבר היחידי שכרגע לי עם רגליפ בזמן האחרון שזה קצין אחד שבר את הקרסול (אל תשאלו) ולידידה שלי נפל m-16 ארוך על האצבעות של הרגליים (לא נעים)
8. MSR מגניב
9. כי היא נובית
10. sniper סתם משחק איתנו, הוא אמר ש"פרצו לו" כי הוא כבר תיכנן לעשות כזה דבר.. אתה מביןן??
ישן 15-11-2006, 20:15
  sniper99_8 sniper99_8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.04
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "כמה ויכוחים יש פה"

1) שווים שווים...הרבה.. חרא של יתושים...
2) הוא יהודי ואח שלו מתגורר בארץ (חבר אוהב אותם)
3) צריך בשביל לעביר את המסר הסופי של הלהקה..(אני התן הסבר)
4) טרנד נפוץ בקרב הנובים או לפני ההגדרה המילונית ה"חדשים בתחום", ולמה? כי כאשר הם נכנסים לתחום הם מתחילים מדברים אשר נמצאים באותה תקופה במיינטרים ומי אנחנו שנגיד שהמיינסטרים הוא לא אחד מגדולי המכתיבים של הטרנד?
5) כמו שראקס ציין... אבנים מפריעות לטקסים בחק הטבע...
6) הרבה ביד ובלימודים ותאונת צירוץ לא חוקי שנגמרה בפיצוץ אופנוע (שלי לא חוקי)
7) ראקס מצטער... אני יודע שהוא כבד אפילו בשירותים שני אנשים מחזיקים אותו.. לא כולל אני כן?
8) כי פנטרה הם לא טרנד והם מארה'ב
9) כי זאת שושי...
10) יאא צומי.. תנו לי קצת צומי באשכול החזרה שלי? חחחחח

הסולן לפני מה שהוא עושה הוא רק מעביר את המסר מילולית של הלהקה...
והוא היותר מפורסם מבני הלהקה רק בגלל סיבה אחד...
הוא עומד בראש הבמה ואותו מראים בקליפים...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://bestanimations.com/Military/Planes/F-16/F16-07-june.gif]

ישן 23-11-2006, 21:26
  Lompa Lompa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.06
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי RACS שמתחילה ב "סבבה... אני אזכור לפעם הבאה שמשהו יפול לי"

טוב קראתי את רוב התגובות, אני חושב שאני
יסכם את מה שאמר באזר בכך.
משפט שלי 100%: "מוזיקה היא כמו בשר, בשר מעובד זה נחמד אבל אין כמו סטייק."
בדיוק אותו דבר, לינקין פארק\ניו מאטל זה מעובד ופונה לקהל רחב.
ולעומת זות אמורפיס, אינספריום, אורפנד לנד, נירוונה וכו'
זה מוזיקה לא מעובדת שפונה לקהל מצומצם אבל אמיתי.

נירוונה בעצמם אפילו יורדיים על המעריציים שלהם שלא מביניים את הכוונה של השירים שלהם,
למשל באין בלום הם צוחקים על המעריצים שלא מבינים את הליריקה...

בקיצור ניו-מטאל סאקס.

נ.ב. בכיתה ה' שמעתי את הלינקין ואהבתי את IN THE END אחרי בדיוק שבוע שמעתי בפעם הראשונה את אירון מיידן, וזאת היתה אהבה ממבט ראשון.

ישן 25-11-2006, 01:19
צלמית המשתמש של FortMinor
  FortMinor FortMinor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06

יש לי רק משהו אחד להגיד לך וזהו...
אל תשמעע HEAVY METAL !!!!!! זאת מוזיקה רעה! יש בה מילים קשורים לשטן ומי שאומר לך שלינקין פארק חרא זבן...הוא פשוט נכנס לקטע ההבי מטאל הוא נכנס לעולם השטן והוא יגיד לך שהמוזיקה הטובה היא חרא !! תוריד שיר ההבי מטאל ותקרא את הליריקה ותראה באיזו מילים הם משתמשים!! הם מכניסים למוח שלך מחשבות רעות בלי שתרגיש את זה...אתה תתחיל לאהוב את הצבע השחור והאדום ואתה רוצה פירסינג וקעקועים...כל זה קורה בלי שתרגיש ואז אתה לא תצא מזה בחיים..אתה תגיע למצב שאתה רוצה להתאבד:S זאת מוזיקה רעה ...השאר זה טוב

ישן 09-12-2006, 14:24
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
רוק

אוקי, קודם כל רוק הוא הגדרה כללית, ישנם הרבה מאוד סוגים של רוק (אין לי אפילו כח למנות את כולם)
ולכן לא ניתן להגדיר אותו במדויק, כי כל סגנון אחר.דבר שני, הרוק בעקרון משתייך לחברה מרדנית (הפאנק למשל). ניצני הרוק התחילו נדמה לי בשנות החמישים והשישים, בעקבות הרוק אנ רול (שהושפע מהבלוז השחור, לכן בעצם מקורו של הרוק הוא מהשחורים, ולא מהלבנים)
המוטיבים השטניים עליהם אתה מדבר הם בעצם לא ברוק הקלאסי, אלא מקורו בהווי רוק, מטרת הסמלים הייתה למשוך את תשומת הלב, ואחר כך במלים אומצו לשאר סגנונות, לא כל סגנונות הרוק הם כאלה.
הרוק סייג אנשים, בעיקר את החברה הנוצרית, כי הוא מרדני ורועש, וכמעט שאי אפשר לשמוע אותו בלי להתנועע בפרעות. היו ארגונים שבהחלט אסרו על השמעת הרוק, והאשימו את הזמרים והלהקות בכך שהם השפעה רעה על הנוער, בין הנאשמים היו מרילין מנסון, אוזי אוסבורן וג'ודיס פריסט..
ממליצה בחום להכנס לערך בוויקיפדיה. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%95%D7%A7
מקווה שעזרתי לך.. (:
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:36

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר