לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2005, 15:56
  karate kid karate kid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
שאלה נחמדה בשביל כולכם!

שאלה נחמדה בשביל כולם, לפני שאני שואל כולם להירגע לשתות משהו לספור עד 10! לא מומלץ למרוקאים לקרוא את זה (לא שאני יורד על מרוקאים למה אני מרוקאי) פשוט תרגעו למה אני בטוח שמישהו הולך להגיד "מהההההההה זהה איזה מין שאלה זאת בטח בטח..." אז ככה מה עוזר לכם לדעת אומנויות לחימה? בשביל מה? תפרטו לי קצת למה מה מו מי מה עוזר לכם אומנות לחימה האם באמת אתם חושבים שמישהו עם סכין יבוא אליכם ברחוב ככה סתם אם לא תעשו לו כלום? האם אתם חושבים שדווקא שהוא יבוא אתם תעצרו את הסכין שלו? כל זה יכול להיסתיים במפגש עם אחד המפיונרים ויריאה אחת בראש לא? מה זה מועיל??!

סתם שאלה ששאלתי את עצמי למה אני לומד קראטה בעצם?? למרות שאני אמשיך ללמוד כי זה הדבר הכי כיף שיש בכל זאת אני רוצה לדעת למה אתם לומדים זאת ואל תגידו לי בבקשה כי זה כיף תפרטו לי יותר בבקשה, תודה לכולם
חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 17:12
  Benjamin Benjamin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.02
יעילות לחימה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "שאלה נחמדה בשביל כולכם!"

קודם כל - לימוד אומנות לחימה מפתחת את החושים והאינסטינקטים, ומלמדת איך לצאת ממצבים מסובכים בלי אלימות.
נגיד והגעת למצב שמאיימים עליך עם נשק, יש לך סיכוי הרבה יותר גבוה לצאת בחיים, ולגבור על התוקף, מאשר מישהו שלא לומד אומנויות לחימה.
גם מול מצב של מאיים בנשק חם מלמדים בהרבה שיטות לחימה איך להתגבר עליו - החל מעבודה פסיכולוגית על התוקף וכלה בהשתלטות עליו.
עכשיו, אם מישהו בא עליך עם נשק חם בשביל להרוג אותך ועוד ממרחק, אז אין לך הרבה מה לעשות חוץ מאולי לתפוס מחסה.
אבל תסכים איתי שידיעת אומנויות לחימה, מצמצמת את הסיכוי שלך להיפגע, בגלל התחומים שבהם אתה יודע איך לצאת מהם בחיים. ואם נקלעת למצב שמתקיפים אותך אז אדם מיומן יידע לרוב איך לגבור על היריב, והסיכויים שלו להצליח בכך הרבה יותר גבוהים מאשר אדם לא מיומן.

חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 17:19

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Benjamin שמתחילה ב "יעילות לחימה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin
קודם כל - לימוד אומנות לחימה מפתחת את החושים והאינסטינקטים, ומלמדת איך לצאת ממצבים מסובכים בלי אלימות.
נגיד והגעת למצב שמאיימים עליך עם נשק, יש לך סיכוי הרבה יותר גבוה לצאת בחיים, ולגבור על התוקף, מאשר מישהו שלא לומד אומנויות לחימה.
גם מול מצב של מאיים בנשק חם מלמדים בהרבה שיטות לחימה איך להתגבר עליו - החל מעבודה פסיכולוגית על התוקף וכלה בהשתלטות עליו.
עכשיו, אם מישהו בא עליך עם נשק חם בשביל להרוג אותך ועוד ממרחק, אז אין לך הרבה מה לעשות חוץ מאולי לתפוס מחסה.
אבל תסכים איתי שידיעת אומנויות לחימה, מצמצמת את הסיכוי שלך להיפגע, בגלל התחומים שבהם אתה יודע איך לצאת מהם בחיים. ואם נקלעת למצב שמתקיפים אותך אז אדם מיומן יידע לרוב איך לגבור על היריב, והסיכויים שלו להצליח בכך הרבה יותר גבוהים מאשר אדם לא מיומן.
מסכים איתך ב-100% כל מילה נכונה אבל אם תקרא מה שכתבתי למעלה מי יתקוף אותך ברחוב ככה סתם אם לא תעשה לו כלום? וגם ביטחון עצמי מופרז מידי שאומנות לחימה יכול להביא לך יכול להביא לך רק צרות תתחיל עם הבן אדם הלא נכון ולא יודע מה יקרה מאז... בכל זאת תראה את ברוס לי הוא רציני איתך חוץ משינה הוא כל היום היתאמן!!! משקולות הכל הכל כל היום כל הזמן כולל בזמן נהיגה כל הזמן פשוט האם אי פעם תקפו אותו ברחוב? (אני משאר שלא?) מי יתקוף אותך ברחוב ככה סתם עם סכין אם תדאג לשמור על הפה שלך, לא ככה? אז אם ככה למה להרוג את עצמך ושאני אומר להרוג לפעמיים אתה נפצע ממש ממש קשה! בשביל מה כל זה אני שואל? (ועוד הפעם אני אומר שזה דבר שווה ללמוד אומנות לחימה למרות שאולי לא תשתמש בזה...
חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 17:59
  full metal full metal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
לא בהכרח נכון.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin]קודם כל -..."

גם אם תתאמן כל יום, (אני מתאמן כל יום למשל) עדיין יש סיכוי שיתקפו אותך. יש אנשים שלא משנה להם איך אתה נראה או מה אמרת להם, בראש שלהם לתקוף אותך עכשיו. כמובן שהם אידיוטים.. ואם לא היה את החשש שהיה להם סכין כבר ממזמן הבעיה הייתה נפתרת בקלות.
אז לא- אין קשר לכמה אתה מתאמן... חוץ מזה שכמה שתתאמן יותר ככה יש סיכוי שאם תקלע לצרה, ככה תצא ממנה. אבל כן חשוב- מאוד חשוב, לשמור על הפה שלך.

ד"א לא הבנתי את המשפט הזה-
ציטוט:
אז אם ככה למה להרוג את עצמך ושאני אומר להרוג לפעמיים אתה נפצע ממש ממש קשה! בשביל מה כל זה אני שואל? (ועוד הפעם אני אומר שזה דבר שווה ללמוד אומנות לחימה למרות שאולי לא תשתמש בזה...

חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 17:53
  full metal full metal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
זו שאלה מצוינת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "שאלה נחמדה בשביל כולכם!"

אחי... יעלות ברחוב וקרבות זה לא הכל באומנות לחימה.

זה חלק...נכון. ולעתים, זה גם חשוב.

אבל לפחות לי, זה נתן הרבה יותר. זה נתן לי שקט נפשי... גם עם עצמי, בקטע של פנימיות, וגם ברחוב... אני לא מתחיל לפחד אם אני רואה חבורת עארסים מגיעה או מתגרה בי. אני כמובן מנסה להמנע כמה שיותר מלהגיע לאלימות פיזית, וזה מאוד חשוב- אבל אם אני לא מצליח? אני יודע שאני שולט במצב, ובעצמי, בגלל מה שקיבלתי מהאומנות לחימה שלי.

אבל זה לא הכל. זה נותן גם ראיה מרחבית- זאת אומרת... פתאום אתה רואה עוד דברים שפעם לא היית שם לב אליהם. ואני מדבר ברצינות.. אני לא סתם מזיין את השכל לגבי רוחניות כי אני יודע שזה קרה לי אישית.

לאט לאט זה נותן לך כלכך הרבה דברים שלחלקם לא תשים לב בכלל... כדאי לעצור רגע ולבחון את זה.. אל תיקח משהו שרכשת כמובן מאליו.

זו דעתי, כמובן.

חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 21:48

ל-full metal מה זה לא יכול? תמיד אם באים ערסים אתה תמיד יכול ללכת צד שני או לעשות משהו שלא יפגעו בך הכל בשליטה שלך ותמיד! אף פעם לא יבוא ערס אם אתה מתרחק ממנו חצי קילומטר וידקור אותך ולא הבנת אותי אני אומר שזה אתה מתאמן כל יום כמו ברוס לי הוא היתאמן אפילו בזמן נהיגה למה? כדי להיות הכי חזק ומה יצא? כדור בראש ... אז בשביל מה הוא היתאמן? בשביל למות?
ומה לה הבנת בזה? אז אם ככה למה להרוג את עצמך ושאני אומר להרוג לפעמיים אתה נפצע ממש ממש קשה! בשביל מה כל זה אני שואל? (ועוד הפעם אני אומר שזה דבר שווה ללמוד אומנות לחימה למרות שאולי לא תשתמש בזה...
אני אסביר שוב באיגרוף תילאנדי ובעוד דברים מסוכנים אתה יכול להיפצע ממש קשה שתהרוס לך הרבה דברים בעתיד וזה קרה להרבה אנשים שאני מכיר מהקראטה שפתאום נפל להם שן פנס בעיין ועוד דברים בשביל מה אבל?! כל זה בשביל מה?? זה מה אני שואל. אם בשביל זה אתה הולך לאומנות לחימה המאמן שלך צריך לזרוק אותך לכל הרוחות! כל מאמן שתגיד לו דבר כזה לא ירצה אותך גם בעד מיליון שקל! בשביל להיתחזק? זה לא מה שהמסטר של הדוג'ו שלך (אם אתה הולך לדוג'ו) רצה ללמד אותך לא לשלוט בכולם ושכולם יגדו הוא החזק מכולם אצלנו תשדע לך "הנינג'ות של פעם אף פעם לא היו שחצנים ואנשים כאלה הם היתנגדו לשחצנות בגדול בגלל זה שאתה נכנס לדוג'ו אתה מוריד נעלים כי לכל אחד יש את הנעל היפה אבל שאתה נכנס לדוג'ו אתה שווה כמו כולם! אין עני או עשיר שם וזה היה היסטוריה קטנה על הקראטה רק אומר שלא בשביל זה המאמן שלך מאמן אותך.
חזרה לפורום
ישן 02-07-2005, 18:29
  FUFUXU FUFUXU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל FUFUXU שלח הודעה דרך MSN אל FUFUXU
הידעת שרוב התעונות קורות בבית??
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "ל-full metal מה זה לא יכול?..."

אז מה תעשה? תצפה את הקירות בנייר בועות?!

לפעמים צריך לקחת קצת סיכון בחיים כדי שתוכל להתקדם.
אי אפשר לפחד לעשות דברים כי ככה אתה לא תגיע לשום מקום בחיים
"החוכמה היא לא להמנע מנפילה, אלה לקום ולהמשיך"- משפט שאני אומר תמיד! (נראה לי שאני ניסחתי אותו!)
בוא אני אתן לך דוגמה מהקפואירה:
כשמקבלים את החגורות הראשנות בטקס מרגש, כל תלמיד נכנס למעגל עם מאמן מתקדם או איזה ברזילאי.
המשחק נגמר כשהתלמיד על התחת.

לא רק זה, כשאנחנו מתאמנים על הפלות, אנחנו לא מתאמנים על איך להמנע מהפלה, אלא איך ליפול נכון כדי לחזור למשחק כאילו כלום לא קרה. אנחנו מתאמנים על איך לשלוט בנפילה כמו חתול ולא להתרסק על התחת/גב/ראש/ידיים כמו בול עץ ולהתפתל מכאבים.

תמיד יש את הסיכוי להפצע, אבל רק כך לומדים למנוע פציעה יותר חמורה בעתיד.

חזרה לפורום
ישן 02-07-2005, 12:48
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
אני לא יודע בקשר לכולכם אבל...

מיבחינתי ברוס ל היה וישאר תמיד המודל שלי ללוחם המושלם מסיבות שאפשר להתווכח עליהם באשכול אחר..... .
אבל אם אתם חושבים שתמיד אפשר להתחמק מצרות ותמיד אפשר ללכת לצד השני של הרחוב כדי להתחמק מהצרות אתם טועים טעות חמורה.......יש מצבים שאי אפשר להתחמק מהם.....וכמה שאתם חושבים ש"לי זה לא יקרה" לצערי לי קרו מיקרים שלא היו בישליטתי......
אם זה איזה שיכור שמציק בפאב לבחורה שבאה איתך..........
אם זה פורץ לבית........שאומנם לי פרצו וברחו אבל אני מכיר אישית מישהו שבגיו גיטסו שקימט פורץ עד שהמשטרה הגיעה......
ונכון הרבה מהפעמים אתה יכול להמנע מאלימות סתמית ולצאת האיש הגדול יותר.......אבל לפעמים אתה צריך לשאול את עצמך שאלה פשוטה ......
"כמה אני מוכן לקבל בתחת כדי לא להכנס למצב אלים? זאת אומרת.....כמה אני מוכן שישפילו אותי וכמה זילזול אני מוכן לספוג...?
אני אישית מוכן ליספוג המון זלזול לפני שאני מגיע למצב אלים.......מישהו אפילו ירק לי בפנים ואני החלטתי שהדבר הנכון לאותו רגע הוא להרגע ולעזוב את העסק..ומה שחשוב לדעתי הוא העובדה שאתה מחליט לעזוב את העסק לא בגלל שאתה מפחד ש"אולי הוא יוציא סכין" או משהו אחר אלה מתוך בחירה שלך שבאופן אבסורדי אומנם שאתה שולט במצב...
....אבל באותה "פעימה" אני יכול להגיד לכם על מקרה שחבר שלי טורטר ע"י איזה טמבל
ואני לא התנהגתי בצורה מאופקת כלכך.........לפעמים אתה רואה אנשים אחרים בצרות ואז לפחות אני חושב......צריך לעשות משהו.......

אומנות לחימה היא בישביל חושים מחודדים , שקט נפשי, ודרך גם כדי לבטא את עצמך כמו שברוס לי היה נוהג להגיד......אבל אל תשכחו שזה גם עוד הרבה חוץ מזה........
שמישהו באוקינווה הלך לשדה אורז של שכנו ורצה לגנוב לו מהיבול , השכן שהגן על ביתו בקארטה אוקינווי מסורתי לא בישביל משהו נעלה יותר מאשר לשמור לעצמו על האורז.....

אומנות לחימה כשמה היא.........אומנות לחימה!!! נועדה ללחימה לא רק בישביל מטרות נעלות כמו אהבת הזולת ועוד כמה מטרות אלוהיות.....יש משהו ברברי בנושא............ואל תשלו את עצמכם.....
חזרה לפורום
ישן 02-07-2005, 14:12

ל-full metal אני לא דיברת עליך כשחצן דיברת לyoni1212 זה שהוא רוצה להיות הכי חזק והכל אז אמרתי שהוא שחצן ותמיד אפשר לברוח!! תמיד אפשר לרוץ ואף אחד לא ישיג אותך או דברים אחרים אותי נגיד אני גר בשכונה שבקושי הולכים כאן מכות אז על סכין? לא שמעו בכלל הקיצר שכונה של "מליינים" אז אותי נגיד אף פעם לא תקפו אותי אתה יודע סטירה פה סטירה שם שמציקים לילדים סתם... אבל בחיים לא השפילו אותי עד כדי כך שמחר הייתי מביא סכין ורוצח אותו אז הערסים פה זה לא כמו בת ים או כאלה שאני לא מכיר אותם ולא יודע אם אתה יכול לברוח או לא מהם פה אתה יכול ובקושי הולכים פה מכות אז שאלתי למה בעצם ללמוד אומנות לחימה חוץ מfull metal ואולי עוד אחד רק הם אמרו לי באמת למה שווה ללכת חוץ מזה שזה כיף סתם אני תמיד שואל את עצמי למה ללכת אם אני לא ילך מכות בחיים שלי וסתם אני נפצע באימונים בעצם למה?!

ול-המממ... "המנצח אחרים הוא חזק אך השולט בעצמו הוא כל יכול" שלוט בכעסים שלך ותיהיה הכל יכול
חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 09:48
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
כתבה יש כל כך הרבה סיבות למה להתאמן...

אז ככה, בתמצית של הענין יש את ענין ההגנה עצמית. כשאני מלמד ילדים התגוננות רחוב או הגנה עצמית אני מבהיר להם שמי שיוצא מהסדנא שלי לא יהיה רמבו, לא ידע לצאת מכל מצב ולפעמים עדיף להרים ידיים ולהגיד "אני נכנע תעשה מה שאתה רוצה רק אל תפגע בי בבקשה", אני מבהיר שלכל אחד יש את הגבול שלו עד כמה הוא יכול להתמודד וגם לי אחרי הרבה שנים במקצוע יש גבול (ובינינו הוא די נמוך - יש לי הרבה לאן לשאוף). הגנה עצמית, בראש ובראשונה. גם הסטורית אומנויות הלחימה התחילה מהגנה עצמית, נזירי השאולין הגנו על מקדשיהם בעזרתה...

הדבר השני בחשיבותו וגם מבחינה היסטורית הוא פיתוח יכולות גופניות. תחילה ההיסטוריה ואחר כך רפואי, האגדה מספרת שבודהיידרמה (נזיר הודי) או טאמו (דאמו) בשמו הסיני או דרומה בשמו היפני הביא את הזן בודהיזם לסין במאה ה-5 לספירה ובדרכו בהרים, בקור של החורף, פיתח אומנות יוגה מדיטטיבית כנראה שנקראה אייקין סוטרא והיא עזרה לו לשרוד. כאשר השתקע במקדש הבודהיסטי שאולין ורצה להפוך אותו למקדש זן בודהיזם הנזירים לא עמדו במדיטציות הרבות ובסיגופי הגוף שהעביר אותם דרומה, מוחם לא ניזון מספיק כדי לענות על קואנים והם פשוט לא עמדו מבחינה פיזית בנטל. לכן החליט ללמדם את האייקין סוטרא כדי להפעיל את השרירים ולפתח חידוד חושים. כנראה שהלך לו טוב. מייסד הקרטה המודני, מאסטר גיצ'ין פונקושי, היה בחור חולני וסבל מהרבה מחלות. כילד אביו שהיה ממעמד גבוה (נצר לסמוראים) שכר לו רוקח צמחי מרפא שיעזור לו להתגבר על מחלותיו. אין ספק שהתרופות עזרו אך הרוקח העיד שהשיפור המשמעותי החל בשלב מאוחר יותר בחייו של מאסטר פונקושי ללא סיבה ברורה. הסיבה היתה שמאסטר פונקושי החל להתאמן קרטה בסתר.

מבחינה רפואית, שגם לה יש זיקה היסטורית, אנחנו - בני האדם - יצאנו מהאדם הקדמון שחי בסביבה די עויינת, הוא נאלץ לצוד את טרפו ("נולד שנה לפני שהמציאו את המכולת...") וכמו כן אם לא היה נזהר גם הוא היה הופך לסעודה בעצמו. האדם הקדמון - אנחנו בעבר - נאלץ להיות כל הזמן בתנועה, פרצי אדרנלין על בסיס יומי, פעילות פיזית, פציעות מינוריות (מכה מעץ פה, מחנית, מאבן, שריטות - לא משהו רציני) וכך הגוף למד להתמודד ולהתחזק. גוף האדם - אדם קדמון מפותח ומפונק יותר - זקוק לכל זה כדי לשרוד ולהיות בריא - כושר מינימאלי, פרצי אדרנלין שמנקים את הדם מהכולסטרול הרע, מנקים ומחליקים את עורינו למשך זמן רב יותר, מחזקים את שורשי השיערות ומונעים מבריחת סידן ופגמנטים (כך שגם לא תקריחו - או לפחות פחות - וגם תשמרו על הצבע ליותר שנים וגם לא תתקמטו בגיל 50 ועל אוסטרו פורוסיס או אורטריו סקלרוזיס יש לכם פחות סיכויים לדבר עם הרופא שלכם עליהם). הגוף זקוק לזה.

סיבה נוספת היא סוציולוגית, התפתחות תרבות הפנאי בעולם. לבני אדם היום יש יותר זמן פנוי (למרות שהרבה פעמים זה נראה כאילו אין לנו זמן לנשום...), אומנויות הלחימה הן דבר מהנה המקנה הנאה מצד אחד ומצד שני מכסה לנו עוד שעתיים בערב, בזמן הפנאי שלנו.

אבל אומנויות לחימה הן לא רק חוג שהולכים אליו פעם, פעמים, שלוש או חמש פעמים בשבוע - הן דרך חיים! אומנויות לחימה גם מפתחות את האישיות, אדיבות, סבלנות, סובלנות, אורך רוח, משמעת, ביטחון עצמי ועוד כל כך הרבה.... שקצרה היד מלהדפיס. כאן גם נכנס כל הענין הפילוסופי של התמדה, זו תכונת אופי מאוד חשובה בעיקר בתרבות המזרח אסייתית, אבל גם חשובה בתרבות האינסטנט המערבית, תרבות ה Enter שבה הכל קורה מיידית, בלחיצת כפתור, אבל המוח וגוף האדם לא עובדים כך, הם צריכים התמדה כדי להבין ולדעת.

יש עוד הרבה סיבות למה להתאמן באומנויות לחימה אבל אני מבלבל לכם את המוח גם ככה יותר מדי אז עד כאן להפעם,
שבוע טוב
צור.
חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 11:03

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי karateka שמתחילה ב "יש כל כך הרבה סיבות למה להתאמן..."

אכן אמרת הרגנה עצמית אבל אמרתי תמיד אפשר ללכת לצד השני של הרחוב אני תאמת אף פעם לא ראיתי חוץ מפעם אחת שהייתי מעורב לא ראיתי מכות רציני (כמו אגרופים לפנים וכאלה- אמיתי) רק פעם אחת ואני חי 15 שנה כבר הלכתי פה ושם מכות אבל אף פעם לא הייתי צריך להישתמש באומנות לחימה כדי להרוג מישהו ואני לומד קראטה שזה הגנה וכמה מכות ובן אדם יכול למות מזה אז תחשוב.. מתי יצא לך לתת מכות למישהו בשביל שהוא ימות? ואז מה הוא מת אתה הולך למשפטים מי אמר שתנצח במשפט? אז פה הגענו לנקודה שקראטה גם יכול להזיק! כי לדעת דברים או מקומות בגוף שיכולים ברגע להרוג בן אדם אז כל הנגיד אני יודע כמה היתאמנת 10-20 שנה של אימוני קראטה הלכו לפח ברגע אחד! זה שווה את זה? זה שווה ללכת מכות? אז אתה תופס "תחת" ואז באים ערסים עליך אתה הולך איתם רציני מכות והורג אחד מהם והלך ושאני אומר תופס תחת זה בגלל שהאומנות לחימה מביאה לך ביטחון אז גם ביטחון יכול להרוג אותך אז מה שאני אומר שתמיד שווה לא לפתוח תפה או ללכת צד שני של הרחוב תמיד יש משהו לעשות.
דרך אגב karateka רציתי לדעת כמה שנים אתה מתאמן בקראטה והאם אתה מכיר את הדוג'ו שלי ברעננה בהנהלת אלי ביטרן?
חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 13:23
  המממ... המממ... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל המממ... שלח הודעה דרך MSN אל המממ...
אתה מקצין את זה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "אכן אמרת הרגנה עצמית אבל..."

כמו ש karateka אמר.. זה ממלא את הזמן הפנוי שיש לך, זה נותן ביטחון וזה גם בריא...
רק לאנשים יהירים יכול לקרות מצב כזה..
כשערסים באים אליך לא תמיד אפשר ללכת לצד השני.. יש אנשים שרוצים לפתח פוזה על חשבון אחרים ובשביל זה הם צריכים להראות לחברים שלהם שהם חזקים ויכולים לפוצץ אותך או סתם להפחיד אותך.. לכן אם אתה זז לצד השני הם יכולים להתעצבן שאתה לא מתייחס אליהם...
אם יש לך ביטחון דווקא אז אתה יכול להתאפק יותר.. אתה חושב לעצמך שהוא טיפש ואין לו מושג בכלל עם מי הוא מתעסק ושאתה יותר חזק ומהיר ממנו אז אתה יכול לנצח אותו... וככה אין לך בעיה לא להתייחס אליו
ואם אתה נכנס למצב כזה של מכות רציני עם מישהו אתה לא מרביץ בכוונה להרוג
אתה מרביץ בכוונה לצאת בחיים.. אתה צריך סה"כ להפיל אותם על הריצפה ולברוח או במצב הכי קיצוני לדעתי אתה צריך לעלף אותם ולברוח. אבל לא להרוג.
חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 16:28

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי המממ... שמתחילה ב "אתה מקצין את זה"

ותמיד אתה יכול לשלוט על זה שאתה לא הורג אותם? שתדע לך שמכה אחת שקראטיסט יכול להרוג בן אדם בלי לשים לב בכלל ובבקשה בלי להגיב על זה למה זה נכון אני רואה אנשים בדוג'ו שלי הרבה שם גדולים וחזקים וכל מכה שלהם במקום הנכון יכולה לעשות נזק לכל החיים ואפילו להרוג בן אדם והם עדיין חגורות לבנות-כחולות (שזה מתחילים עוד) שלא שולטים בעוצמה של האגרוף שלהם בטעות הם מביאים בדיוק בדיוק בנקודה לייד האוזן ולמישהו הלך השמיעה לתמיד אז זה שווה לדעת אומנות לחימה שיכולה להרוג אנשים? האם זה שווה את שנות למידתך בשביל להרוג בסוף מישהו תמיד שווה להגיד "דיי דיי" או אני יודע מה.. ולסיים את זה בטוב ולדעתי תמיד אפשר לצאת בטוב..
חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 17:53
  FUFUXU FUFUXU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל FUFUXU שלח הודעה דרך MSN אל FUFUXU
אחת המטרות העיקריות באומנות לחימה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "ותמיד אתה יכול לשלוט על זה..."

היא ללמוד לשלוט בכוח שלך!
יותר נכון, אתה מתאמן שנים על גבי שנים כדי שבזמן קרב שלא יכולת להחלץ ממנו, אתה תשלוט במצב וכל ה שאתה רוצה יקרה- אתה רוצה לשבור לחור את היד? אתה תשבור לו רק את היד. אתה רוה להפיל אותו? הוא יפול.
המטרה באומנויות לחימה היא לא ק להגיע למקסימום יכולת, אלא גם שליטה במצב, פיתוח אינסטינקטים ועוד ר כדי שתוכל לשלוט במצב בקור רוח.
מה אתה חושב? שרק אומן לחימה יכול להרוג?! כל מקרי המוות שנתקלתי בהם בעיתון עד עכשיו היו עקב תגרה ש כמה ערסים על סכינים. לא הוזכר שום אומנות לחימה כגורם משפיע.
הפעמים שנתקלתי באומנויות לחימה עם אלימות באותה כתבה הייתה על איזה לוחם (רוב ג'ודו) שריתק שודד/ תוקף והביא אותו למעצר.
פעמים רבות גם נאמר על נשים שביצעו את התפיסה.

ואני לא מבין לה אתה סותר את עצמך! מצד אחד אתה מגנה את אומניות הלחיה ומצד שני אתה בעצמך מתאמן בקרטה!

חזרה לפורום
ישן 09-07-2005, 15:19
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
נאמרו פה כל כך הרבה דברים שקשה להגיב לכולם...

אבל אני אנסה!
אומנויות לחימה מזרחיות מדברות על המושג של אסכולת היינג והיאנג. טוב ורע והאיזון בינהם, אסכולה שהתפתחה בתקופת מאה האסכולות בסין (תור הזהב הסיני). כך גם אומנויות הלחימה, יש בהן טוב ורע והיאזון בינהם חייב להימשך לנצח. הפרת האיזון גורמת ליציאה משיווי משקל, אם יהיה יותר מדי טוב בלי רע הטוב יהפוך לרע כדי שיעריכו אותו, או כל דרך אחרת כדי לשמור על השיווי משקל העדין הזה.

אומנויות לחימה נותנות הרבה ביטחון עצמי - ביטחון עצמי נמוך מדי הוא לא בריא כי אדם בתוך עצמו נסגר וביטחון עצמי גבוהה מידי (מופרז כמו שאמרו פה קודם) גורם לאנשים להסתבך יותר מדי (מצא את דרך האמצע ע"פ קונפוציוס).
אומנויות לחימה מקנות כח ושליטה - יותר מדי כח בלי שליטה באמת אי אפשר לשלוט במצב ובמכה אחת אפשר להרוג בטעות, יותר מדי שליטה בלי כח לא נותן כלום - או הרתעה, אבל בלי כח זה לא יעזור. בלי כח ובלי שליטה - לא הרוונו כלום!
אומנויות לחימה מקנות קורדינציה - אין מה להוסיף פה...
אומנויות לחימה לחנכות לסבלנות, המנעות מהתנהגות אלימה, עזרה וכבוד לזולת, הן משפרות את הבריאות והן ממלאות חלל פנוי בחיי הפנאי - ולמי שבתחום הרבה זמן הן ממכרות (התמכרות טובה אגב...)

אני מקווה שפתחתי את הפלונטר ואי ההבנות, אם לא - אני אשמח להבהיר דברים ספציפיים.
שבת שלום ושבוע טוב,
צור.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר