לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2005, 17:42
  ביש-מזל ביש-מזל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
הפרת חוזה שכירות

שלום לכולם, אשמח לקצת עזרה
אנחנו שוכרים דירה קרוב לשנתיים. חוזה השכירות הנוכחי עתיד להסתיים ב-1.10.
בגלל אילוצים כאלו ואחרים, אנחנו נאלצים לעזוב את הדירה מוקדם יותר, ב-1.8, כדי לשנות אזור בארץ.
בחוזה שלנו יש שני סעיפים רלוונטיים לעניין:
"השוכר יהיה רשאי בתנאי שעשה זאת בתאום עם המשכיר להעביר זכות כלשהי הנובעת מחוזה זה לאחר או לאחרים את המושכר או חלק ממנו, בתמורה או בלי תמורה, המשכיר יהיה רשאי לזכות וטו אם לא יראה השוכר החדש בעיניו".
"השוכר מתחייב לשלם למשכיר את כל דמי השכירות הקבועים בחוזה עבור כל תקופת השכירות, גם אם לא יחזיק במושכר בכל תקופת השכירות ו/או יפנו אותו לפני תום תקופת השכירות ו/או תקופת האופציה".
ניגשנו לבעל הדירה, שחשוב לציין כי הוא מתווך, והודעתי לו בתחילת החודש, דהיינו חודשיים לפני עזיבה, שברצוננו לעזוב. הצעתי לו דיירים חלופיים, זוג השוכר חנות שנמצאת בחלק התחתון של הבניין, ובבעלותו גם כן. הוא אמר כי אינו מעוניין בהם "תני לי לדאוג לזה" (אני מניחה מתוך רצון להרוויח דמי תיווך), ואמר שאין בעיה, ושנוכל לעזוב.
כעת, ארבעה שבועות מאוחר מדי, הוא דורש מאיתנו מפתח לדירה, בטענה כי אחרת לא יוכל למצוא שוכרים חדשים (למרות שפעם אחת בלבד ביקש מאיתנו להיות בבית להראות את הדירה ובסופו של דבר ביטל), ושאין לו שום כוונה לוותר לנו על התשלום עד ספטמבר, אלא אם כן ימצא דיירים.
נראה לי מלכוד נוראי, כיון שאין לי ספק כי לא יעשה מאמצים, לא פיזיים ולא בהורדת מחיר מופקע שהוא בוודאי מבקש, כיון שגם אם לא ימצא יש לו את הכסף שלנו בכיס. מצד שני, אנחנו לא רוצים לתת לו גישה חופשית לדירה ובסוף עוד למצוא את עצמנו משלמים לו עד אוקטובר.
מיותר לציין שעל סמך אמירתו כי אין לו בעיה עם זה, אנחנו שכרנו דירה חדשה באזור המרכז ומה-1.8 מתחילים לשלם שם שכר דירה.
האם יש טעם להילחם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 18:53
  ביש-מזל ביש-מזל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביש-מזל שמתחילה ב "הפרת חוזה שכירות"

אתה צודק, ואנחנו מאו דנשמח לפתור את זה בדרכי נועם, אבל התחושה שמדובר בנוכל אמיתי...
יש סעיף כזה:
"אף צד לחוזה זה לא יוכל לטעון שנקשר קשר חדש ו/או אחר ביניהם בנוגע למושכר בלתי אם בהסתמך על מסמך בכתב ובחתימת הצדדים."
כשניגשתי למשרדו ודיברנו היה נוכח שם מישהו, אין לי מושג מיהו, לדעתי עובד אצלו ויש סיכוי שזה אף אחד מבניו.
יש לו צ'ק ערבון כללי, על נזק בדירה, ושני צ'קי ערבון נוספים, אחד לחברת החשמל ואחד לעיריה, במקרה של אי-תשלום חשבונות.
אני מניחה שנוכל לנסות שוב לשבת ולדבר איתו, העניין הוא שבאופן עקרוני מדובר באדם די אנטגוניסט, והסיטואציה היא בעייתית, כיון ששנינו אנשי קבע שבקושי נמצאים בבית, והוא "לא מוכן לעבוד בימי שישי כדי למצוא שוכר חלופי", והוא מאוד נהנה להכניס אותנו לפינה. אחד המשפטים שהוא אמר היום בשיחת הטלפון היו "או שתתנו לי מפתח שאני אוכל להראות את הדירה מתי שאני ארצה, או שנתראה בסוף ספטמבר כשתבואו להחזיר לי את המפתח".
ישן 04-07-2005, 17:22
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
התייחסות:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביש-מזל שמתחילה ב "אתה צודק, ואנחנו מאו דנשמח..."

יש לשים לב (לפחות להבא), כי הבטחונות שאתם נותנים למשכיר, בסופו של דבר, עלולים להתגלות כבעלי משמעות רבה.
במקרה שלכם - יש בידי המשכיר בטוחה חזקה מאוד, המאפשרת לו להיפרע מכם בקלות.
הבעיה היא שאם תעזבו את הדירה באופן חד צדדי - ככל הנראה, הוא יפעיל את האופציה הזו, כשהוא יודע שלצורך כך אין הוא צריך לפתוח בהליכים משפטיים.
נהפוך הוא: ככל שאתם תבקשו למנוע בעדו מלממש את הבטוחה תאלצו - אתם לפעול בהליכים משפטיים, על כל המשתמע מכך.

קיימות שתי אופציות שניתן להציע בנסיבות העניין :

1. להגיע לפתרון והסכמה משותפים - הדרך הטובה ביותר.

ככל שלא ייימצא פתרון "שקט", ניתן לפנות לדרך השניה:
2. להודיע לו בכתב כי לאחר שמצאתם שוכר חלופי, הודיע בעל הבית לכם, כי הוא מבקש למצוא שוכר חלופי מטעמו וכי הינכם רשאים לעזוב את המושכר עד לחודש אוג'.

ברוח הסכמה זו, כבר פניתם למשכיר אחר לצורך השכרת דירה במקום אחר.

לפיכך ובהתאם להסכמה זו הנכם עתידים לעזוב את המושכר ביום 1.8.

לציין במכתב, שעד למועד העזיבה, אתם כמובן עומדים לרשותו ותסייעו לו במידת האפשר במציאת שוכר חלופי, ככל שיתבקש מכם.

לאחר מכן, יש להמתין ולבחון את התפתחות העניינים.

כמובן שאין באמור לעיל משום ייעוץ משפטי וכי בטרם נקיטה בכל פעולה יש להבין את הנסיבות לאשורן, לקרוא את החוזה באופן מקיף ולהיוועץ בעו"ד לצורך מציאת פתרון אופטימלי.

שיהיה בהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר