לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2004, 09:32
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
עוזי דיין בדרך לפוליטיקה

בשיחת טלפון מניו יורק, בדרכו לוועידת הארגונים היהודיים בקליוולנד, אוהיו, נשמע האלוף (מיל') עוזי דיין כמי שקרוב מאוד להחליט על קפיצה לחיים הפוליטיים. "ברור שהשעון הפוליטי מתקתק, ויכול להיות שזה יביא לכניסה לפוליטיקה", הוא אומר בסגנונו הזהיר והשקול. "תלוי מה יתפתח ומה יהיה אפקטיווי. אני שוקל את זה, ובוודאי לא פוסל את זה, בתנאי שזה יקדם את הנושאים שאני מאמין בהם.

"בסופו של דבר יש שתי דרכים להשפיע בישראל: חינוך ופוליטיקה", אומר דיין. "כרגע, הצהרות מיותרות הן לא לעניין. לפני שמצהירים צריך להכין סדר יום שלם ולגבש סביבה של אנשים".

בשיחות פרטיות לפני כמה שבועות, בעיקר עם חברים ממפלגת העבודה (לרבות אהוד ברק), דיין נשמע נחרץ יותר. בשנתיים האחרונות, מאז פרש מתפקידו כיו"ר המועצה לביטחון לאומי, מתעסק דיין בשני נושאים: גדר הביטחון והיפרדות מהפלשתינאים, וחינוך. יש לו קתדרה לחברה ופוליטיקה במכללת ספיר; הוא יזם את כנס שדרות לחברה; הקים ארגון נוער; וכמובן, עומד בראש התנועה הציבורית להקמת גדר ביטחון לישראל. כל העיסוקים הללו, נאצלים ככל שיהיו, חייבים להוביל למשהו פרקטי יותר. לפוליטיקה, למשל. רק שם אפשר להשפיע, ודיין מודה שהוא רוצה להשפיע.

"אם תהיה הצטרפות למגרש הפוליטי, זה יהיה עם קבוצה של אנשים, ועם אג'נדה ברורה", הוא אומר. בשלב זה אין לו כוונה להצטרף למפלגה מסוימת או לתמוך במתמודד מסוים בפריימריס מסוימים. הקשר שלו לאהוד ברק, המתמודד לראשות מפלגת העבודה, הוא בן עשרות שנים. דיין היה מועמדו של ברק לרמטכ"ל, מועמדות שפגה ביום שבו ירש שאול מופז את ברק במשרד הביטחון. בסביבתו של ברק מעריכים שדיין בדרך לעבודה ומבטיחים את כל הסיוע.

אם התחזיות יתממשו, סיעת העבודה הבאה תיראה כמו פורום מטכ"ל לדורותיו: רא"ל אהוד ברק; האלופים עמרם מצנע, מתן וילנאי, דני יתום, עמי איילון ועוזי דיין; והתת-האלופים בנימין בן אליעזר ואפרים סנה (ואת כולם מנהלת דליה איציק). זו לא סיעה, קבל בסוף השבוע אחד מהח"כים האזרחיים של העבודה, זו חונטה.

איפה דיין ואיפה עמי איילון. בעוד שאיילון הצליח להרגיז, וקצת להעליב, את כל חברי הכנסת - ובמיוחד את אלה במפלגת העבודה שאותה סימן כיעד לכיבוש - כשהצהיר (בראיון לירחון החדש "כותרת") כי הוא לא בא להיות "עוד חבר כנסת", אלא ראש ממשלה - דיין מתעטף בענווה. "צריך מידה מסוימת של צניעות בדברים האלה", הוא אומר. "אתה לא בא מבחוץ מיד בשביל להשתלט על הגה הפיקוד. להתחיל ולנהל דברים. אני אבוא, אני אבוא כדי לקדם את הנושאים שהזכרתי, ואני אבוא עם קבוצת אנשים. אין פה עניין של מושיעים יחידים".

דיין מבקש להבהיר בתשובה לשאלת המראיין: בדברו על הצניעות המתבקשת מפוליטיקאים בני יומם שעושים דרכם למערכת, הוא לא התכוון לעמי איילון. לחלוטין לא. כלל לא עלה על דעתו.

אבל במפלגת העבודה קראו את הראיון ההוא וסימנו את איילון. "בדיוק מה שאנחנו צריכים. עוד כוכב שביט שרוצה להיות רק ראש ממשלה", אמרו בסוף השבוע בעבודה, "בלי להיות חבר כנסת כמה שנים. שר כמה שנים. אופוזיציונר. ראש ועדה. בלי להכיר את המערכת הפוליטית. ראינו לאן הגישה הזאת הביאה את נתניהו וברק בקדנציות הראשונות שלהם, והם עוד הסתובבו קצת במערכת הפוליטית לפני שנבחרו לראשי ממשלה. ראינו לאן הגישה הזו הביאה את אמנון ליפקין-שחק ואת חבורת ראשי הממשלה שהתגודדו במפלגת המרכז המצחיקה שלו. מה שמדהים זה שאחרי כל זה עוד יש אנשים, ודווקא אנשים אינטליגנטים, שלא למדו לקח".

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר