לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2005, 02:16
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
כושר הוא ממש לא האלמנט המכריע בגיבוש..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "גיבוש טיס"

ואם גם יורשה לי, הוא אפילו גם די משני.
חבר שלי אמר לי שמבחינה פיזית זה קייטנה. אבל מבחינה מנטלית וחשיבתית זה יהווה אתגר.
הוא אמר שהמסע הכי מאמץ שלהם היה בערך 4-5 ק"מ...בריצה קלה אבל עם אלונקות וג'ריקנים.
ועוד קטע פיזי שאתה יכול להתאמן עליו זה להיתלות על מתח ולראות כמה אתה מחזיק עליו בלי ליפול..זה תרגיל שעשו שם ואתה עם עיניים עצומות והמפקדים באים לידך ועושים קולות כאילו מישהו נפל, אתה כבר מבין את הקטע אני מניח. בקיצור, אם הכושר זה מה שמדאיג אותך, תן לי להרגיע אותך.

*המקור שלי הוא חבר ששנה שעברה עשה את הגיבוש וסיים אותו אך לא עבר.
מקווה שעזרתי לך אחי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 10:12
  שחר נוי שחר נוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

שמע... אני הייתי בגיבוש האחרון בפסח ועברתי אותו.

יותר מדי על מה קורה בגיבוש אני לא יכול להגיד, כי פשוט אסור.

אבל... אני יכול להגיד לך שמבחינה פיזית אם סיימת יום סיירות אתה מסיים בקלות את הגיבוש, מעטים מאוד האנשים שמוותרים בגיבוש בגלל פיזיות... באמת שמבחינה פיזית הגיבוש הינו בדיחה.

הקטע המנטלי הוא החלק הקשה.... אבל מצד שני אתה גם לא יכול להתכונן אליו מראש.... זה באמת גיבוש שמצליח לבחון איש איש לפי מי שהוא, אין מצב שמישהו לא יעבור את הגיבוש בגלל שאין לו כושר אבל הוא מתאים... זה לא קורה.

בקיצור, קצת ריצות אף פעם לא הזיקו לאף אחד.... אבל לא צריך להגזים.
אם אתה מתאים אתה תעבור.... באמת.
ישן 03-07-2005, 17:25
  abeles abeles אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב "שמע... אני הייתי בגיבוש..."

תגיד אחי היית בגיבוש של 156 ? אתה בטוח ?
גם אני הייתי שם ועברתי.... וקייטנה ? "הינו בדיחה?"
זה שטויות מצ'ואיות להגיד דברים כאלה. הגיבוש בכלל אבל בכלל לא קל והוא אפילו קשה פיזית.
העובדה שזה לא גורם מכריע רק תורמת לעובדה שניתן לבקש ממך השגים פיזיים בלתי אפשריית בכלל שבניגוד לגיבוש מטכל אין סינון באמצע הגיבוש על פיזיות...

וכל האנשים שהייתי איתם, כולם, אמרו שזה קשה ומאד הופתעו כי גם להם נאמר שזה גיבוש שטויות.
וכן היו איתי אנשים סוסים בטירוף....
אנשים שעובדים שנים במכון כושר, איזה שניים שהיו שחיינים מקצועיים וכו. האמת כמעט לכל אחד בכתה שלי בגיבוש היה ספורט כלשהו שהוא מתחרה בו ובעל השגים גבוהים וכן גם להם היה קשה.

אז בקשר לבחור שרוצה טיפים. פיזית הוא קשה והרבה פעמים תגיע למצב שאתה לא יכול עוד כי פשוט השריר עייף מדי. פשוט תן את המקסימום ואל תוותר תאמין לי שכולם עושים שכיבות שמיכה אין אחד שאשכרה מסיים את כל הכמות בגלל שזה פשוט יותר מדי ל99% מהאנשים.
אבל כשרואים שאתה נותן את המקסימום ולא מוותר לעצמך אלא פשוט לא יכול. זה כבר דבר שונה...

ועוד טיפ בכלל לצבא הדבר שמפקדים הכי שונאים זה "ויתור עצמי" אנשים קיבלו על זה שבת אפילו בחיר יעודי איפה שהייתי.

מנטלית אתה לא יכול להכין את עצמך אז אין טעם.
אבל כן. גם בלי כושר אפשר לעבור את הגיבוש, פשוט לא לוותר זה הכל אם תעשה מסע עד שאתה פשוט נופל מהרגליים לדעתי המפקדים רואים את זה כ+ מאד גדול... מכיוון שזה אומר שאתה מספיק חזק מנטלית כדי להביא את עצמך למצב של אפיסת כוחות ותאמין לי שזה מצריך הרבה מאד נחישות.

וד"א היה מסע של בערך 10 ק"מ 6 רגיל+4 אלונקות...
ישן 03-07-2005, 17:44
  abeles abeles אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב "הייתי .... ב156, ועברתי. ..."

עברתי.
ואני יגיד לך למה זה היה 10.
בדקנו אצל החנטר כמה דקות היה המסע. הוא היה בערך שעתיים
ולפי הטירונות שהתחלתי לפני שעשיתי את הגיבוש למדתי שמסע בצבא בדרך כלל הוא בקצב של 10 דקות לקילומטר. תעשה את החישוב ...
וכן גם בחיר יעודי במסע שעשינו רצנו והכל. והקצב היה כמעט זהה אם לא יותר לאט...

ולא אחי זה לא היה בדיחה ? תחשב כמה זמן במהלך הגיבוש היינו במצב שתיים....
כמה =שעות= טובות... בתשישות זה חלק פיזי. חוסר מנוחה בין תרגילים לא מאפשר לשריר להבנות מחדש ולכן לאחר שקרעת את השריר אחרי יומיים השריר עצמו נהיה חלש מכיון שלא היה לו הזמן+החומרים הנכונים לבניתו מחדש.

(כשאר אתה עובד על ניפוח השריר. במכון בעצם אתה מאמץ אותו עד המקסימום דבר שגורם לו להקרע ואז להבנות מחדש בצורה חזקה יותר- ועל זה ביססתי את התגובה)
ישן 03-07-2005, 18:51
  Educated Fool Educated Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
.

האמת היא שאני ממש מבין את כל מה שאתם כותבים כאן. ואני בהחלט יודע להבדיל בין חוסר כושר לבין תשישות. מה גם שחוסר כושר זה עניין יותר פיזי ותשישות זה עניין יותר מנטלי. אני לא יודע עד כמה ניתן להשוות בין הגיבוש לבין יום סיירות.. אבל ליום סיירות באמת, אבל באמת הגעתי חסר כושר לחלוטין.
אני לא אנסה להיות גבר גבר... ואני אגיד את האמת. היום סיירות היה לי קשה מבחינה פיזית, וברוב המקצים (העלויות והירידות המרובות בדיונות) הייתי בין המקומות האחרונים, אם לא אחרון.
אבל (!!) עם כמה שהיה לי קשה, ובאמת שהיה קשה, בכל שלב ממש מתתי לפרוש, אבל רציתי להראות לעצמי שאני מסוגל לסיים את היום הזה, ולדעתי לא היה למפקדים קשה לראות שאני נותן את המקסימום ושאני עומד להתעלף, אבל בכל זאת אני לא מוותר ואני נשאר עד הסוף.
אם כן, הכוונה שלכם היא שאם אני אתן בגיבוש את מה שנתתי ביום סיירות (לפי הסיפור שלי) אז יש סיכוי שאעבור אותו בהצלחה? (יש לציין כי אני מאוד מאמין ביכולות שלי וברמת ההתאמה שלי לקורס ללא קשר לרמת הכושר שלי, ואני מאמין שאני מסוגל לעמוד בו מבחינה מנטלית.)
ישן 03-07-2005, 22:31
  abeles abeles אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "."

תראה אחי אני אסביר את זה בצורה בסיסית

גיבושים לא רוצים לבדוק כושר. יש להם בטיס 3 שנים להכניס אותך לכושר אם ירצו. כנל עם מטכל שייטת וכו שגם הם מסלולים מאד ארוכים.

אם אני לא טועה בכל מסלולי היחידה חוץ ממטכל סרגל המאמצים מתחיל מרמה מאד מאד נמוכה שואפת לאפס.

בטיס אתה לא צריך כושר לעבור את הגיבוש. ברור שזה יקל עליך אבל זה לא מה שיגרום להם להכניס או להוציא אותך (כנל גיבוש שייטת חובלים וכו)

אבל תחשוב על זה ככה. כשיש לך כושר. להגיע למצב שאתה "קורע" את השריר (כמו שהסברתי) (בעצם להביא אותו למקסימום) לוקח יותר זמן. ולכן יותר קל לך

(עד שלב מסויים דרך אגב. שתדע שברוב הגיבושים הארוכים אחרי 3 ימים גם ככה כולם תשושים ומאוזנים בעצם)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר