לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2005, 14:15
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "דילמה בקניית עדשות"

היי זיו.
לדעתי כדאי לך דווקא ללכת על עדשת הקיט הזולה של קאנון עבור הקצה היותר רחב - תתקשה מאוד למצוא עדשה טובה יותר ב-100$. אני יודע שרבים מקללים את העדשה הזאת - לדעתי אין ממש הצדקה לזה. נכון שהיא לא במיטבה כשהיא wide-open, אבל בצילומים בזווית רחבה גם ככה מצלמים לרוב בצמצמים סגורים כדי לקבל עומק שדה מירבי - ולכן לדעתי העדשה הזאת תהווה פתרון לא רע, לפחות בהתחלה.

חוץ מעדשת הקיט הייתי ממליץ על Tamron 28-75 f/2.8 (עדשה נהדרת) וכמובן Canon EF 70-200 f/4L המצויינת. שתי אלה קצת יחרגו מהתקציב שלך (טמרון עולה כ-370$ וקאנון עולה כ-550$, סה"כ קצת יותר מ-900$) - אבל הן שוות כל אגורה.

אם אתה בכל זאת לא רוצה ללכת על עדשת הקיט של קאנון - הטוקינה 17 מ"מ פריים תהיה לפתרון לא רע בכלל. זאת עדשה חדה מאוד, חסינה כמעט לחלוטין לתופעות ה-flare, בנוייה כמו טנק, אך למרות זאת קטנת מימדים ולא ממש כבדה. בקיצור - יופי של עדשה. החסרון היחיד שלה הוא המחיר - עד כמה שאני זוכר, היא עולה כ-370$, שזה לא מעט לעדשת פריים. לגבי הנוחות - J\G צודק, הזום הרבה פחות חשוב בקצה הרחב. זאת בדיוק הסיבה שקניתי אותה בנוסף לטמרון 28-75.

אלטרנטיבה לא רעה לטמרון יכולה להיות Canon EF 28-135 IS המפורסמת של קאנון - עדשה לא רעה מבחינה אופטית, אבל נהדרת מבחינת הוורסטיליות שהיא מציעה. טווח הזום הנהדר שלה וכמובן מערכת ה-IS עושים את העדשה לקנייה מאוד כדאית. לא קניתי את העדשה הזאת בזמנו רק בגלל ה-2.8 הקבוע בטמרון - פשוט התרגלתי לעדשות מהירות במצלמות הקודמות שלי (1.8 באולימפוס 2040 ו-2.0 עד 2.4 באולימפוס אי-20).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2005, 11:11
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "אני לא אשכח. הבעיה היא לבחור..."

טוב, אז בתור אחד עם ה-24-135 וה-70-200 אני יכול להגיד כמה דברים:
נכון שזה קצת מבאס שה-135 מכסה לך חלק נכבד מהטווח הל ה-70-200, אבל אל תשכח את אפשרות המכפל שמגדילה לך בצורה משמעותית את הטווח (גם בגירסת ה-f4 של Canon תוכל להשתמש במכפל 1.4 ולא לאבד AF ולהישאר עם צמצם שפוי).

את האמת אני לא יכול לקבוע איזה עדשת Tamron יותר טובה מהשניים שהצעת בגלל שכעת, אחרי שיש לי את ה-2.8 של ה-70-200 זה עושה לך חשק לבחור דווקא ב-Tamron 28-75 המהירה יותר, אבל מצד שני מחזק את כדאיות הבחירה ב-24-135 כיוון שהיא קלה ונוחה ומכסה טווח סופר דופר שימושי.. ממש עדשה שכיף להסתובב איתה יום שלם..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר