לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2005, 13:51
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
בעיות גב ומילואים

שלום חברים
קודם כל זה הפעם הראשונה לדעתי שאני כותב פה אז מזל טוב לי
אני מקווה שאני כותב בפורום הנכון אם לא אנא תיידעו אותי ואתם מוזמנים להעביר אותו לפורום הנכון
ולבעייתי:
מזה שנים בעיקר ב 5 שנים האחרונות אני סובל מבעיות גב בעיקר בחלק התחתון
לפני כשנתיים וחצי בערך היו לי כמה התפרצויות של הגב נתפס חזק (מתוכם אחד קרה בזמן השירות מילואים) ופעם אחרונה שאומנם קרתה בבית הגב נתפס ברמה כזאת שלא הייתי מסוגל לעמוד על הרגליים למשך יומיים וגם לאחר מכן בעיקר ישבתי על כסא גלגלים ואיתו זזתי ברחבי הבית, לאחר מכן עברתי פיזיותרפיה וטיפולים וכעבור כשבוע וחצי בערך הגב חזר לעצמו, מאז אני מאוד נזהר עם הגב בקשר להתכופפיות, הרמות וכל פעולה חריגה, ופרט לכמה פעמים שאני מרגיש שהוא הולך להתפס עקב ישיבה ממושכת או פעולה שהוא לא אהב ואז אני פשוט הולך נשכב ונותן לו לנוח כמה דקות הכל עובד תקין
הבעייה העיקרית מגיעה שאני צריך ללכת למילואים ושם אני נמצא בחיל קרבי אשר דורש ממני להיות עם אפוד נשק שכפץ לפעמים ולרוץ ובקיצור לעשות כל הדברים שהגב לא יאהב אותם ושיהיו רחוקים מהזהירות שאני מקיים באזרחות.
הלכתי לכמה אורטופדים שחלקם נתנו המלצות לא להרים משאות ופטור מפעילות מאומצת (אשר בזכות זה לא שוחררתי כל פעם מחדש מהמילואים) וחלקם שלחו לבדיקות של צילום בדיקות בעזרת חשמל אך בכל התוצאות לא מצאו את הסיבה ואז בדרך כלל נמסר לי שאם יש לי בעיה עם הצבא והמאמצים שאני אדבר עם הצבא כך שאני הופך להיות פינג פונג בין הצבא שרוצה אישורים מהרופאים באזרחות לרופאים באזרחות שאומרים שהצבא יפתור אם יש לו בעיה

ובזמן הקרוב אמור להיות לי ועדה שיבוץ מחדש מטעם הצבא ורציתי לדעת מה ניתן לעשות כדי לסיים את הפינג פונג המתיש הזה?
בתודה על ההקשבה ומקווה שמפה תבוא לי הישועה
שלכם
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2005, 14:19
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אייי....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "בעיות גב ומילואים"

לא מקנא בך. זה נשמע כמו פריצת דיסק.

בפעם האחרונה שקראו לי למילואים - גם סבלתי מנאחס כזה, ובעצם - השנה כבר שלוש פעמים. אז - צויידתי במכתב של הרופא עם רשימת פטורים מירושלים ועד באר שבע, כולל רצפט לזריקה לשיכוך כאבים לשליפה בעת הצורך.

מה לגבי MRI? זה אמור להראות את הבעייה כשהיא קיימת (כלומר כשיש כאבים ויש פריצה) ואני יודע שזה יכול להיות עכשיו ומחר כבר לא).

להערכתי כדאי שתגיע לוועדה רפואית עם תעוד של הטיפול עד כה (שלא יחשבו שאתה מסבן אותם) ואני מניח שהם יהיו קשובים. הרעיון שהם יצטרכו לתת לך גימלים וטיפול עקב פציעה בצבא - יכול להכניס היגיון ללא מעט אנשים.

במקרה שלי, למזלי, התקשרו מהיחידה יומיים לפני והודיעו לי שמכריזים עלי בלאי (ושחררו אותי משרות ביטחון).

אין אייקון מתאים לזה - אז הכי קרוב להשתתפות בצער:

ישן 03-07-2005, 15:00
צלמית המשתמש של charm

תודה לכל המגיבים ו..

הנה כמה הבהרות ותשובות לכם
סיגמא05 אין לי מושג מה זה החתול המלקק, אני עושה כושר וגם מתיחות אך כמו שאמרתי אין לי איזו תנוחה שבה המקרה קורה אלא זה קורה באופן פתאומי גם לפעמים בתנועות פשוטות כמו להתכופף

Soloavia אני מחפש אורטופד טוב אבל זה קשה למצוא אני נודד בין אורטופדים ולצערי עד שקיבלתי מישהו נורמלי הוא היה זמני רובם שולחים לבדיקות ובעיקר כותבים שהכל נמצא תקין וזהו,
שלחו אותי לעשות EMG (בדיקות עם חשמל) ושם גם נמצא תקין חשבו לעשות CT אבל עדיין לא עשו (הבנתי שהמרפאה צריכים לאשר) ואני גם לא מתלהב כי הבנתי שזה הרבה קרינה, בינתיים עשיתי שוב צילום רנטגן שלא הראה משהו מיוחד ושלחו אותי לעשות בדיקות דם

והבעיה העיקרית היא שכל עוד זה לא נתפס או משתק אותי הכל נראה כתקין

אשמח לקבל עוד תשובות וגם אם אתם מכירים אורטופדים שאתם ממליצים או כל דבר אחר אשמח לשמוע
בתודה מראש
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 03-07-2005, 15:42
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
עד שהצלחתי לעשות את החתול המילל - יללתי בעצמי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "החתול המיילל"

וכשהצלחתי - כבר לא הה צורך.

בכל אופן החתול המיילל מבחינתי היה מבוא לאסטרונומיה - ראיתי יותר כוכבים ממה שראו בנאס"א בשנה שלמה עם ההאבל...

יש לי הרגשה שאנחנו "קצת" חורגים מתחום הצבא והבטחון, ואולי כדאי שנעבור למשני (מייל למשל).

כל סוג של צילום רנטגן לא יזהה את הבעייה כי הסחוס, מבחינתו של הרנטגן, שקוף, ולהזרקת חומרי ניגוד לא הייתי מסכים בחיים.

את הריקמה הסחוסית ניתן לזהות באמצעות MRI אבל קופות החולים לא ששות לשלוח אותך לכאלה - כי זה יקר.

ההמלצה של האורטופד שלי, שהתבררה כיעילה - ללכת הרבה (למרות שללכת בהתחלה זה מושג מאד מופשט)....

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 03-07-2005 בשעה 15:45.
ישן 03-07-2005, 19:05
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile

לצ'ארם,

אם יש לך פריצת דיסק - צריך להוכיח אותה על ידי CT (מספיק לעשות פעם אחת, זה שווה ערך לכ 500 צילומי רנטגן, אבל יעיל) או MRI (אין קרינה, אבל הרופאים לא נותנים כל כך מהר כי עולה הרבה כסף.. ) ובכל מקרה, ברגע שישנה הוכחה לפריצה, אתה נוסע עם כל הניירת לקצינת הקישור ומבקש דחוף וועדה רפואית לצורך קביעת היכולת שלך מחדש.
רנטגן לא מראה את הפריצה. (לא מספיק חזק ולא נותן הדמייה)
אם הפריצה אירעה במהלך השירות, (עד 3 שנים אחורה מהיום) גש והגש תביעה להכרה כנכה צה"ל, במשרד הבטחון / אגף השיקום. (באתר משהב"ט יש פרטים נוספים)

תאסוף את כל החומר ושמור עליו מכל משמר, תזדקק לו אם תרצה לפתוח "מערכה" מול הצבא / משרד הביטחון - אגף השיקום.

לגבי ריפוי עצמי - זה נכון, בנוסף יש לשלב שחייה (גב וחתירה) והליכה על משטחים רכים (לא כבישים ומדרכות, גורם לזעזועים חזקים בגב)

ברגע שיופיע סעיף ליקוי על הגב לא יקראו לך עוד לשירות (בתקווה, כי לעיתים קוראים ואח"כ מבטלים, כשהרופא אינו מאשר..)

אם זקוק למידע נוסף צור קשר בפרטי.

תרגיש טוב !!!

(הכל מנסיון אישי)

נעם.
ישן 03-07-2005, 22:05
צלמית המשתמש של charm

תודה לכל המגיבים וכמה הבהרות

אין לי כרגע בעיות גב ומה שיש לי עד כמה שאני יודע זה חשש לפריצת דיסק (תודה לאל את זה אין לי עדיין וכיוון שאני נזהר ולא משתולל עם הגב אז הכל עובד תקין טפו טפו טפו
הבעיה מתחילה כשאני צריך ללכת למילואים ושם לצערי אני אמור ללכת עם אפוד ונשק ועוד כל מיני דברים (כמו כל קרבי ממוצע) ולנסוע בנגמש ולרוץ ולפרוס וכו וכו
דברים שלא נראה שהגב יעריך אותי כל כך עליהם כך שהחשש הגדול שלי שזה יקרה לי בעת השירות ומנסיון שלי עם הגדוד והחיל שלי לקבל טיפול זה לא הצד החזק שלהם

הבעיה היא שמחרתיים יש לי ועדה שיבוץ והתאמה מחדש ואין לי כל כך מושג מה הולך שם כי הבנתי שזה לא ועדה רפואית
ונועם יקר אני משוחרר כבר 12 שנה מסדיר ורק לפני 3 שנים הגב התחיל לחרוק ומאז הפסקתי לעשות מילואים אבל כל פעם צריך להשתחרר מחדש
תודה לכולם ומחכה לעוד תגובות

ישן 06-07-2005, 04:53
צלמית המשתמש של charm

עדכון לגבי הועדה

שלום חברים אז אתמול הייתי בוועדה של תיאום ושיבוץ מחדש ומסתבר שאפשר להגיד שהלכתי לזה סתם כיוון שזאת ועדה שהמשרד קישור שולח לשם את כל החיילים שלא עשו ב 3 שנים ומעלה מילואים במטרה לגרוע אותם מהיחידה כדי לפנות תקנים ובכך לקבל חיילים חדשים שכן יעשו מילואים, אלא שבוועדה דנים עם כל אחד מה הסיבה שלו ובמקרה שלי לוועדה לא היה יותר מידי מה לדון כיוון שאני צריך ועדה רפואית ועל המשפט המסכן הזה שאני צריך וועדה רפואית מה שאני יודע כבר ממזמן חיכיתי 4 שעות שם
ועל זה נאמר כל הכבוד לצה"ל ותחיי מדינת ישראל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר