לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2005, 01:32
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
מסלול השייטת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SOON שמתחילה ב "עזרה בקשר לשייטת 13"

הוא מסלול מהקשים בצה"ל שאורכו 20 חודשים...
המסלול כולל את הטירונות בהתחלה שהיא עם נח"ל אבל אם אני לא טועה שינו את זה....
לאחר מכן יש את טירונות יחידה שזה כמו טירונות רק יחודית ליחידה עצמה (והיא גם קשה יותר מטירונות יחידה)
לוחמי השייטת עוברים קורס צניחה וצניחה מתקדמת שכוללת צניחה לים בחושך באור וכו'...
כמון שגם קורס צלילה שכאשר הלוחמים מסיימים אותו הם נחשבים לצוללים מוסמכים בדרגת 4 כוכבים....
לאחר השירות אפשר לעשות את כוכב ה5 לפי מה ששמעתי כאות הוקרה של היחידה ללוחמיה העוזבים..
היחידה פיזית מאוד ולומדת להלחם בפנים מול פנים ברמה גבוהה ואיך לנטרל בן אדם בידיים חשופות בדרכים המהירות ביותר וגם כמובן לחימה עם סכינים ועוד כלי נשק קרים שעוזרים מתחת למים..
יש גם סיפורים על שבוע שבו מענים את החיילים או מכים אותם וכדומה... זו היא שמועה או מיתוס אבל יתכן שאמיתי ויתכן שלא....
בכל מקרה יחידה מעולה שגם עוברת אימוני לוט"ר (לוחמה בטרור) ואימוני פשיטה מהים והפעלת כלי שייט כגון סירות גומי וסירות מנוע מהירות...
גם חבלה לומדים במסלול השייטת...
יתכן שישנם עוד דברים אבל זהו בגדול...
יחידה מעולה (אני בטוח שלא חידשתי לך) אם תגיע לשם סביר להניח שלא תתאכזב...
הא וישנו גם את מסע הכומתה של היחידה שהוא 40 -40 -40 שזה 40 ק"מ בתוך 40 ס"מ מים עם 40 אחוז ממשקל גופך על הגב...
שמעתי שהפסיקו עם המסע הזה או ששינו אותו אבל אני לא סגור ולפי מה שאני יודע זה מה שמשמש בתור מסע כומתה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2005, 08:00
צלמית המשתמש של שם המשתמש בשיפוץ
  שם המשתמש בשיפוץ שם המשתמש בשיפוץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שם המשתמש בשיפוץ
המכין מתחלק ל-2 עד למכין בערך עוברים 7 וחצי חודשים

וכולם פחות או יותר מגיעים לשלב של המכין ומהרגע שהם מגיעים לבסיס של היחידה הם מחליפים מ-m16 לקלאץ' המכין עצמו הוא 7 חודשים שזה השלב בלי שום ספק הכי קשה במסלול בד"כ מסיימים את המכין 10 12 איש והם כמעט בטוח יסיימו את המסלול אחרי המכין הם עושים קורס צלילה ואחרי זה עוד קורס צלילה מתקדם או משהו כזה ומשם עד לסוף מסלול כל אחד עושה התמחות בפלגה שלו אגב זה לא רק שייטת עושים שבוע שבי זה גם מטכ"ל שלדג ובקורס טייס עושים והיחידות האלה עושות גם שבוע מילוט אם ככה קוראים לזה אם אני לא טועה במטכ"ל קוראים לזה תרגיל סמלים(ע"פ הספר צוות איתמר)
ואחרי זה אתה נהיה לוחם ביחידה אבל אם כבר דיברו על זה מישהו יודע איך הוך הטקס של הסוף מסלול כי סיפרו לי שהם עושים אומגה מהבסיס לים או משהו כזה זה נכון
?
אגב הם עושים קורס מכי"ם אחרי האימון מתקדם אני חושב

ישן 05-07-2005, 22:04
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
קבל תיקון
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שם המשתמש בשיפוץ שמתחילה ב "המכין מתחלק ל-2 עד למכין בערך עוברים 7 וחצי חודשים"

"תרגיל סמלים" בסיירת מטכ"ל הוא תרגיל מפרך ביותר, שבו אתה צריך ללמוד ולשנן הררי מפות ולזכור צירי ניווט מסובכים, וכל זאת בשטח מרובע די גדול ונטול נ"צ כמעט לחלוטין. בסיום התרגיל אתה עולה למצדה לטקס הסיום של המסלול בסיירת ומקבל את סמל היחידה - מכאן שם התרגיל...

זהו כמובן עפ"י ספרו של אבנר שור - צוות איתמר.

ישן 05-07-2005, 09:57
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
כמה תיקונים

את הטירונות והאימון המתקדם הם עושים עם הנח"ל.
השבוע הזה שבו מענים ומרביצים זה נקרא שבוע שבי שבוא מדמים כאילו שאתה בשבי ומנסים להוציא ממך מידע.
בקשר לקלאצ'ניקוב אז הם אומנם איתו בבסיס וחתומים עליו אבל אם הם יוצאים הביתה על מדים אז זה עם גלילון ואם הם יוצאים על אזרחי אז הם יוצאים עם 2 אקדחים.
בשייטת יש תחלופה של הנשקים ומתחילים מאם 16 אח"כ גלילון אח"כ קלאצ'ניקוב ואח"כ עוזי וגם אקדחים שונים לאורך המסלול.
המסע 40*40 (כמו שאני יודע זה מסע שבו בלילה רצים פעמיים הלוך חזור מעתלית עד חיפה והרגליים נמצאות 40 ס"מ במים הוא ממש לא מסע כומתה אבל אם אני לא טועה לוחמי השיטת עושים מסע כומתה בגלל שהם גם יחידת חי"ר מובחרת בנוסף להיותם חיל הים.
ישן 05-07-2005, 16:45
  מ.א מ.א אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.05
אנשים אתם לא נורמלים אתם חיים בסרט רציני-

תגידו מה הקטע להמציא דברים, אתם לא קולטים אנשים מאמינים לכם,,אם אתם לא יודעים אל תרשמו -
מה שני אקדחים עללללללקק מה אתה בסרט טומבריידר מה הם בוקרים במערב הפרוע..יש להם נשק אישי ואקדח כמו של קצין וזהו...
קלצניקוב --בין כל הנשקים שהם מתמחים בהם אז גם בקלצ' הם משתמשים.. זה שיש תמונות של שנות ה-70 של לוחמים עם קלצ' זה לא אומר שרק בזה הם משתמשים... שכן שלי יוצא כמו מניאק הביתה עם נשק ארוך והוא כבר בתהליכי שחרור..(הוא פושטטט בשייטת)
לגבי הקורס צלילה אני עובד במועדון צלילה ואחי נתת לי חידוש על הכוכב החמישי חחחח אהבתי..אין דבר כזה מי שאמר לך לא מבין או שאתה לא הבנת...
עזבו אותכם משטויות מה עושים שם מה לא עושים מי שיגיע לשם ידע.. לא סתם היחידה הזאת מנסה להסתיר את עצמה אז אל תנסו לחרבש פה דברים..מה אתם הולכים לשייטת כי יש להם כומתה יפה כי הם יוצאים עלק עם שני אקדחים??????? אם אתם מנסים להגיע לשם בגלל זה אז עדיף שאפילו אל תנסו..
באמת הגיעו מים עד נפש עם השטויות שרצות פה בפורום..
ישן 05-07-2005, 17:51
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
סוף סיפור

Eyal_Dirt Rider :
עד היום היתה הטירונות והאימון המתקדם עם הנח"ל, אולי שינו את זה.

המכין זה לא טירונות יחידה, המכין זה השלב הראשון במסלול לוחם בשייטת, הוא לא קשור לטירונות יחידה, ובשייטת אין כזה דבר "טירונות יחידה"
ביחידות מסוימות "טירונות יחידה" היא השלב שבין הטירונות חי"ר רובאי 05 לבין תחילת המסלול, בשייטת אין את השלב הזה, הם עושים את כל ששת החודשים הראשונים עם הנח"ל\גולני ואז עולים ליחידה.

לא לוקחים מהם את הכומתה.
זה נכון שהם עושים עם הנח"ל (או עם גולני) את המסע כומתה אבל זה סתם בשביל המסע ולא בשביל הכומתה.

ועכשיו לGa02 :
אך אחד בצבע לא יוצא על אזרחי, כולם יוצאים על א'.
אף אחד לא יוצא עם קלאץ', עוזי, 2 אקדחים, RPG, מאג או כל מה שעולה לך בראש, מה הם ראמבו?
כל לוחם יוצא על מדי א' עם הנשק האישי (M16\M4)
ישן 05-07-2005, 18:39
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה

קצת סדר:
לוחמי השייטת מוכשרים בין הנשקים שעליהם הם עוברים את ההכשרות השונות גם על אקדחים כמו בעוד יחידות שצריכות הכשרה כזאת או דומה.
בפעילות מבצעית שיש צורך הלוחמים יוצאים עם הנשקים המתאימים.
בכל מה שקשור ליציאות הבית גם בשייטת ובעוד הרבה יחידות ההחלטה נתונה בידי הקצין האחראי (מפק"צ אלא אם יש הוראה יותר גבוהה בנוגע לזה) לגבי איך יוצאים הביתה.
יש כאלה שמאשרים לצאת עם אקדחים ויש כאלה שלא.
"מחליפים את הM16 לקלאץ" דיי לצטט מאי סיירת מי שלא יודע שלא ירשום.
יוצאים עם נשק אישי.
יכול להיות שראית לוחמים שיוצאים עם נשק אחר עם זה נגבון לדוגמא או משהו אחר אבל זה לא איזה החלטה של היחידה לפעמים קורה...
טירוני השייטת התגייסו עד עכשיו עם הנחל והחל ממחזור הגיוס הבא לגולני (אולי רק חלק לגבי זה אני לא יודע בדיוק) ושם יעברו את הטירונות + אימון מתקדם כנראה כמחלקה (ולא יפוזרו כמו עד עכשיו) בפלוגה של גדוד אגוז.
עושים במסלול הרבה שבועות עם תכנים שונים וסתם לזרוק שמות לא יתן שום דבר ועל התוכן לא צריך לדבר. מי שיגיע ידע מי שלא יודע כנראה שיש סיבה טובה לזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:09

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר