לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2005, 01:07
  Stiletto Stiletto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
ככה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי חה"נטריש שמתחילה ב "שלום."

הגיבוש יחטיות נמשך בערך 4 ימים (שלושה לילות), אם אני לא טועה. הגיבוש קשה עם מלא טרטורים אבל כמובן לא זה מה שישבור אותך.
את הגיבוש עושים עם נעלי צבא - להביא מדרסים
אין בגיבוש חלק עיוני אבל יש ראיון אם אני לא טועה
(אם דברים לא השתנו)

בגדודים:
4 חודש טירונות
3 חודש אימון מתקדם ואז עולים לגדוד
אחרי 4 חודשים בגדוד מסיימים מסלול (מקבלים סיכת לוחם) ואז עולים לפלוגות הוותיקות - מבצעית, מסייעת, פלחוד.

יחטיות:
4 חודש טירונות
3 חודש אימון מתקדם ואז עולים ליחידה
מסיימים מסלול ביחידה ומקבלים סיכת לוחם

אני רוצה להדגיש שרק בצנחנים המחלקות בפלוגות הוויתקות הם לפי מחזורים. (כלומר האנשים שהיו איתך בטירונות ועלו איתך לאותה וותיקה יהיהו באותה מחלקה איתך) יש לזה יתרון. עדיין בחטיבות אחרות לא עשו את השינוי הזה.
כמו כן במילואים כולם משרתים ביחד בחטיבת המילואים היחידה שעושה פעילות מבצעית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2005, 20:23

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Yonibennir שמתחילה ב "לי יש כמה שאלות...אלייך..."

1. אני מציע לך ללכת לגיבוש. אם ילך לך טוב אז סבבה, אם לא ותחליט שאתה פורש אז סבבה לא קרה כלום.

2. לי אישית לא הייתה שום בעיה בקשר לקורס צניחה. כולם קצת מפחדים, זה ברור וטבעי אבל מאכילים אחד תשני סרטים וזה הכי מצחיק...
אם אתה לא סובל מבעיה רצינית רפואית או אחרת למשל פחד גבהים (אני מדבר פחד גבהים משהו ציני) אז אני מניח שלא תיהיה לך בעיה לעשות את הקורס. בגדול הקורס הוא אחד הקורסים הכייפים והמיוחדים ביותר.

3. בקשר לשאלה של הסיכון, אני יסביר לך תמצב:
הגדודים כמו כל גדוד, תופסים גזרה. כלומר הם נמצאים בשטח 24 שעות 7 ימים בשבוע ושומרים על חיים תקינים, כמובן שגם מבצעים פעילות יזומה. הקטע הוא שהם הרבה הרבה יותר פגיעים במצב כזה מאשר היחטיות, כי למשל יכול לחכות להם מטען על אחד הצירים, או שסתם יפתחו עליהם באש. אתה חי בשטחים, בסביבה עוינת.
לעומת זאת היחטיות יושבים בבית ליד, מרכז הארץ, ואין להם את הסיכון שמחבל עכשיו יחדור למוצב שלהם (במקרה שלהם בסיס). מה שכן הם יוצאים לפעילות משם ובדרך כלל הפעילות שלהם יותר מורכבת (לא בהכרח), אפשר גם להגיד יותר מסוכנת( גם לא בהכרח) אז תלוי איך אתה מסתכל על זה.
אני חושב שזה לא משנה, כולם מסכנים את החיים שלהם.אם אתה מתגייס לקרבי יהיה לך מסוכן בכל מקום.

4. אם תוכל רק להסביר לי למה אתה שואל? אני שנתיים בצבא ועד עכשיו, טפו טפו טפו, תודה לאל לא איבדנו אף אחד, "רק" נפצעו קצת.
ישן 07-07-2005, 13:25

בקשר לאיך שמגיעים
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי FuRiOuS_Revenge שמתחילה ב "מה לגביי"

צריך להגיע למקום שנקרא מחנה נתן, שזה 10 דקות נסיעה מהתחנה המרכזית של ב"ש. מגיעים לשם מתרכזים כולם ואז משם יש אוטובוסים מסודרים לבסיס.
יש 2 דרכים להגיע למחנה נתן - אוטובוס או מונית.
האוטובוס יוצא פעם ב.. והוא מפוצץ כי מחנה נתן מרכז את כל החיילים של כל הביסיסים בדרום, שזה פול חיילים.
המוניות שם מסתובבות כמו זבובים, קחו מונית למחנה נתן, בדיוק 5 שקל.

לגבי הצניחות. המטרה בקורס צניחה היא לעשות 5 צניחות, למרות שיש הרבה פלוגות שסיימו את הקורס רק עם 4 צניחות. זה יכול לקרות בגלל מזג אוויר, הקפצה וכו. השאיפה היא לעשות 3 צניחות יום ו2 לילה. אני מכיר כאלה שלא צנחו בכלל בלילה.
זה לא נכון שאתה עושה 5 צניחות ותולה תנעליים (או המצנח). 5 הם רק בקורס. בדרך כלל בתרגילים גדולים גמו תרג"דים ומעלה (תרגילי גדוד, חטיבה וכו) האימון כולל גם צניחה.
רוצה הוכחה. לי יש 8 צניחות: 5 מהקורס ועוד 3 בתרגילים. מתוכם אחד פריאר, 3 יום ו5 לילה.
אה, ואל תשכח שתמיד יכולה להיות צניחה מבצעית ...

לא שמעתי על דבר כזה עם האקילה. תסביר איך זה קורה בדיוק.
ישן 07-07-2005, 17:33
  Ooree Ooree אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Stiletto שמתחילה ב "דבר ראשון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Stiletto
בקשר לאקילה. זה לא נכון או שלא ממש הבנתי אותך. אין שום קשר בין הדריכה לבין האקילה. מי ששמאלי יהיה לו קצת יותר קשה לתפעל את הנשק כי הנשק מותאם לימניים (בניגוד למשל לתבור).
אתה שואל האם שמאליים לא יכולים להיות קלעים? שטויות, יש הרבה קלעים טובים שהם שמאליים.

הקשר לטירונות, אם הולכים לקצר ולזרז אז זה בגלל התתנתקות. מרץ 5 ואילך הולכים להשתתף בפינוי (צנחנים) אז מקצרים להם הכל.

אתה בטוח בקשר לזה? לפי מה שהבנתי מחייל אחד, לא מוציאים שמאליים לקורס צלפים\קלעים... נוהל חדש? הוא טעה? או כשאמרת "קלעים טובים" בעצם התכוונת לאנשים שיורים טוב, ולא לאנשים שהם "קלעים" (כלומר, עברו קורס\הכשרה) או צלפים.
ישן 07-07-2005, 16:02
  Yonibennir Yonibennir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Stiletto שמתחילה ב "יש לכם שאלות על צנחנים?"

בתגובה לזה שמפחד מגבהים ובגלל זה מוותר על צנחנים:

אני גם מפחד הקפיצה, אבל אני עובד על עצמי הרבה זמן כבר שאני יעשה את זה (אני רואה סרטונים ותמונות, שומע סיפורים וחולם - הכל כדי לנסות ולדמיין את המצב האמיתי) אני מאמין שאני יעשה את זה ועם עוד קצת רעל שהמפקדים יכניסו בי אני יקפוץ כמו גבר.
וכך גם אתה יכול. פשוט תאמין בעצמך. תשחחר את המחשבה שלך מכל פחד ותעבוד על עצמך מספיק חזק- ותעשה את זה.

שאלה לצנחן-

שמעתי שה"אנקונדה" בלונה פארק הרבה יותר מפחידה מהצניחה...זה נכון?...
לפי מה שאמרו לי, האנקונדה מורידה את הלב לתחתונים, אבל הצניחה- זה פחד אחר. פחד של אובדן כזה שאי אפשר להאחז בשום דבר ואתה פשוט נופל....יש משהוא במה שאמרו לי?

תוכל לענות לי על השאלה, ולתאר את התחושה של הרגע לפני העליה למטוס, הרגעים במטוס (הלחץ שמסביב) ..הרגע שלפני הקפיצה, פתיחת הדלת וכניסת הרוח החזקה, הדיבורים בין החיילים לפני הקפיצה, ....והקפיצה!!!...מהרגע שנגעת בפתח הדלת ועד לרגע שבו נגעו רגליך באדמה...

אודה לך מאוד אם תעשה איזה סיכומון קטן של מה שביקשתי...יוני
ישן 07-07-2005, 18:12

אני ינסה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Yonibennir שמתחילה ב "בתגובה לזה שמפחד מגבהים ובגלל..."

טוב כתבתי לך תגובה יפה אבל היא נמחקה לי, אז אני יעשה את זה יותר קצר עכשיו.

מגיעים לטייסת, מתחגרים לציוד, ומחכים למטוס.
אפשר לראות אותו מגיע מרחוק, או יותר נכון לשמוע אותו. הוא מגיע בנסיעה עד למרחק של 20 מטר ממך ונעצר. הוא פותח את הרמפה מאחורה. כולם עומדים ובצורת תולעת , כאשר השני הולך אחרי הראשון, באים מאחורי המטוס, עולים על הרמפה ונכנסים למטוס. הראשון שנכנס למטוס נכנס עד הסוף ולכן הוא יקפוץ בעצם אחרון.

המטוס סוגר רמפה וממריא, בפנים כולם צפופים אחד ליד השני, בקושי יש מקום לציוד של כל אחד. האוויר בפנים חם, ובשביל לדבר צריך לצעוק ממש חזק, לא שומעים כלום. הטיסה לוקחת בערך 20 דקות, שבזמן הזה המדריכים דורכים עליכם (אין מקום לעבור) וקושרים את המצנח שלכם לכבל שנמצא למעלה. כמה סיבובים, עליות וירידות של המטוס, ופתאום נפתחות הדלתות. קור מקפיא נכנס פנימה (תחשבו חורף, וגם האוויר למעלה יותר קר), אתה מתחיל לרעוד רעידות קלות רק מהקור. נוסף לרעש של המטוס עכשיו התווסף גם הרעש של הרוח מהדלת. אפשר לראות דרך הדלת את הנוף,הבתים קטנים והחולות. המדריכים זורקים משהו שנקרא "גולם" והוא אומר להם אם אפשר לצנוח בתנאים שיש עכשיו באוויר. המטוס ממשיך לטוס עוד כמה דקות עם דלתות פתוחות...

ואז פתאום בלי הודעה מוקדמת, נדלק האור האדום. זה הסימן שצריך לעמוד. שואבים את כל הכוחות בעולם בשביל לנסות לעמוד. הכל מאוד כבד, אתה מרגיש שעוד שניה נקרע לך הגב. כולם עומדים כשהראשון נמצא בדלת וכולם אחריו בטור. הראשון נמצא בדלת, הידיים שלו מחזיקות את הדפנות. הוא רואה את כל מה שבחוץ. 10 סנטימטר מהרגל שלו אין כלום, רק אוויר. ככה הוא עומד כמה דקות.

פתאום נדלק האור הירוק. המדריך נותן לראשון צ'פחה בכתף והוא קופץ. הכבל שהמצנחים קשורים אליו מתחיל לרוץ למעלה למטה במהירות כאילו מישהו מנער אותו. הכל קורה תוך שניות. צריך להספיק להצניח את כולם בשטח קטן ושיהיה מספיק קרוב לנקודה. עוד כמה אנשים כבר יצאו. כולם צמודים אחד לשני ובכל זאת צריך לצמצם מיד אחרי שמישהו קפץ. לא חושבים על כלום. בעצם אין זמן. עוד 4 מטר ואני מול הדלת, עוד 2 שניות ואני קופץ.
אני ממש ליד הדלת, זה שלפני מתקרב לדלת, מקרב את הרגליים, שם ידיים על הדפנות... וקופץ. מכירים תקטעים האלה שאתם לא רוצים אבל חייבים לעשות משהו? זה אחד מהם. אין זמן לחשוב. עוד 13 איש נמצאים מאחורי, לא נחמד לעקב את כל הצניחה. אני מתקדם את המטר הזה שנשאר פנוי ופונה ימינה לכיוון הדלת. שם ידיים בדפנות בדלת, מושך עם הידיים ודוחף עם הרגליים ו.. קופץ!

אני מרגיש את כולי מסתחרר. אני פותח עיניים ורואה אותי באמצע השמיים, מתהפך ועושה סיבובים, כאילו מישהו פשוט זרק אותי. כולי מתהפך, הרגליים למעלה, הראש למטה, כאילו אני באמצע מערבולת. אני רואה את העולם הפוך. 3 שניות של נפילה חופשית, כמו אבן. פתאום אתה מרגיש מתיחה קלה ונעימה, אתה מתיישר, רגליים למטה ראש למעלה והופ, שומע צליל של יריעה נפרסת.
מבט ללמעלה מראה שהמצנח נפרס.

רגע מדהים, רק אתה ואלוהים. אתה באמצע השמיים, ופתאום שקט מאוד. אין שום רעש. לא מטוס, לא דיבורים, לא רוח, שום דבר. שקט נהדר. מעיף מבט לכיוון של המטוס, אבל הוא כבר רחוק (כלכך מהר לא יאומן, כולה 3-5 שניות עברו), משאיר אחריו שובל של צנחנים. ברקע שומעים את הצעקות של החברים( כן אפשר לדבר באוויר - ענק!). צוחק ומחזיר צעקה.

50 שניות של צניחה, זה מה יש. מזהה לאן אני מרחף, איפה אני הולך לנחות. האדמה מתקרבת לאט לאט. רק כשמתקרבים לאדמה אתה מבין באיזה מהירות אתה בא. מכין את עצמי לנחיתה רגליים צמודות...ובום! חבטה רצינית, עושה גילגול, וזהו נעצרתי. אני בקרקע. מחכה שהמצנח ירד לאט לאט כדי שלא יגרור אותי עם הרוח, בינתיים ממשיכים להצניח המטוסים האחרים את החברים, שנוחתים לידי אחד אחרי השני .
מתנתק מהציוד, מקפל והולך לספר לחבר'ה...

המצנח אחרי הנחיתה
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...07/58024712.jpg

המצנח פרוס מעלי בזמן הצניחה
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...07/94238933.jpg

אחרי הנחיתה, ממשיכים להצניח
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...07/42285966.jpg

נערך לאחרונה ע"י Stiletto בתאריך 07-07-2005 בשעה 18:16.
ישן 07-07-2005, 22:47
  Ooree Ooree אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Stiletto שמתחילה ב "יש לכם שאלות על צנחנים?"

מכיוון ששירשרתי לא נכון, ולא שמת לב להודעה שלי, אני אכתוב את זה שוב...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Stiletto
בקשר לאקילה. זה לא נכון או שלא ממש הבנתי אותך. אין שום קשר בין הדריכה לבין האקילה. מי ששמאלי יהיה לו קצת יותר קשה לתפעל את הנשק כי הנשק מותאם לימניים (בניגוד למשל לתבור).
אתה שואל האם שמאליים לא יכולים להיות קלעים? שטויות, יש הרבה קלעים טובים שהם שמאליים.

הקשר לטירונות, אם הולכים לקצר ולזרז אז זה בגלל התתנתקות. מרץ 5 ואילך הולכים להשתתף בפינוי (צנחנים) אז מקצרים להם הכל.

אתה בטוח בקשר לזה? לפי מה שהבנתי מחייל אחד, לא מוציאים שמאליים לקורס צלפים\קלעים... נוהל חדש? הוא טעה? או כשאמרת "קלעים טובים" בעצם התכוונת לאנשים שיורים טוב, ולא לאנשים שהם "קלעים" (כלומר, עברו קורס\הכשרה) או צלפים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר