לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2005, 02:18
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
אתה מציין עובדות כמו שדמגוג מציין עובדות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "ציינתי רק עובדות. יש לך בעיה עם העובדות ?"

הפרשנות המתיימרת-משהו בכותרות שלך רחוקה מלהיות אינפורמטיבית או ניטרלית. אני לא צריך שתלעס בשבילי את ה"עובדות" ותנסח לי מהן כותרות פוליטיות-פופוליסטיות כמיטב ההשקפה שלך. זה פורום חדשות אינפורמטיבי. הערות פוליטיות אתה מוזמן להוסיף בגוף ההודעה, בנפרד מהעובדות.

(ע"ע "הממשלה שותקת", "ראש הממשלה מפקיר דם יהודים", "ראש ממשלת ישראל למנהיג הפלסטינים - תפקידך למנוע רצח יהודים עד העקירה")

הניסוח הפתטי הזה של כותרות כמיטב הפאניקה והסנסציה, יחד עם התחושה שהעובדה שאתה מביא רק ידיעות הקשורות להתנתקות היא לא מקרית, אלא בכוונה להציג אותן במגמה ברורה ע"מ לצור רושם מאוד מסויים, מאפיינים דווקא דמגוג, ולא סתם מישהו ש"מציין עובדות".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2005, 03:30
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
ה"עוד ימני אלים", זה חלק ממה שהחדירו לך בבית ?...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "יש לך עוד תכלית חוץ מהגללים האלה שאתה מטיל כאן בפורום ?"

הרי טענת שלא, לא כך ?...

אהה, ו"הימני אלים" בטח נכנס להגדרה של הימניים הפרמיטיביים ה"פאשיסטו-גזענים
המשיחיסטים פרימיטיבים, פטריאכלים ( ), חשוכים, נבערים ונאלחים".

הכי מצחיק, שכל ההשתלחות שלך ב"פרמיטיביים האלה" היא המראה שלך, למרות שלא תודה בזה...
אתה את כל הדעות שלך קיבלת מהבית, לעומת חלק קטן מהאנשים (שאני בתוכם), אתה לא תשנה
דעה לעולם, אפילו כשיעמידו אותך על טעותך (וזאת אחרי שאתה טוען זאת כלפי אחרים...) ואתה
בהחלט דמגוג עם כתיבה מגמתית בעליל, במיוחד כשאתה עושה את ההכללות המצחינות הללו
(ע"ע ציטוט).

כל הפוסל במומו פוסל.

ישן 06-07-2005, 03:56

העובדה שההורים שלי ימנים "קצת" מנגחת את התיזה שלך...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ה"עוד ימני אלים", זה חלק ממה שהחדירו לך בבית ?..."

ההתניידות הפוליטית שלי הייתה מהימין למרכז-שמאל. אם תסתכל קצת אחורה בארכיונים של הפורום הישן אתה תוכל לראות את התהליך. זה בא עם ההתפתחות של "על-אגו".

הטענה שלך כאילו אני מאובן בדעותי ואתה בין אלה שישנו את דעתם אם יוכיחו אותם די גרמה לי להרים גבה.
נתחיל מזה שאני, בניגוד אליך, שיניתי את דעותי בפועל. נמשיך בגישה הגאוותנית שלך של "לא אוהב לצאת חייב" - אצלך דיון, אפילו פוליטי, הוא ברמה אישית-אמוציונלית. לכן, בניגוד לצעד ההגיוני המתבקש של לשנות את הדעה, אתה צפוי להתקבע אמוציונלית בדעתך בשביל לא לשאת בפגיעה הזו בגאווה.
ישן 06-07-2005, 19:57

אתה שוב ושוב נכשל להבין את הגישה שלי, ברמה הקונספטואלית
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נכון, רק שאתה גורס שהשמאל זאת הגישה הנכונה..."

נתחיל מזה שאין "גישה נכונה" (כי אין אמת מוחלטת, מוסר מוחלט וכו'; יחסות)
יש גישות מוצלחות יותר ומוצלחות פחות. השאלה היא מה יכול לעבוד בצורה הטובה ביותר, בתוצאות של אילו גישה אנחנו מוכנים לשאת, איך תראה החברה וכו' וכו'.

ציטוט:
ומי שימני, כנראה עוד לא הפנים את המציאות ובלה בלה בלה...

אני מעולם לא טענתי דבר כזה. הטענה שלי הייתה ספיציפית ליושבי פורום "מה שבראש" המגדירים את עצמם "ימנים" או "ימנים קיצוניים גאים", והיא כזו:

באופן נורמלי, אדם מקבל סט מסויים של אמונות ואמיתות מהבית/מהסביבה.
עד לגיל מסויים בו מתפתח ה"אני העליון", הראייה הפוליטית של האדם מוגבלת ל"אני" ול"סתמי".
כלומר, חשיבה פוליטית כביכול "רציונלית", אבל למעשה אמוציונלית, שמכמתת בני אדם לכדי אינטרסים של האגו.
בשביל לראות את המציאות בראייה רחבה יותר, חברתית, "שמאלנית" (הראייה המקורית של כותבי התנ"ך, ושל כל מניפסט סוציאליסטי או הומניסטי) צריך לפתח הבנה של "אני עליון".

סתם לדוגמה, נבחן אמירה אינפנטילית כמו "צריך להוריד פצצת אטום על עזה".
המקור של המחשבה הוא ב"סתמי". תושבי עזה מקושרים אצלי עם כאב. הנטייה שלי היא להמנע מכאב. מכאן, צריך להטיל פצצת אטום על עזה בשביל לנטרל את האיום.

אם לאדם יש "אני" מספיק מפותח, הוא לא יבטא אמירה כזו בגלל שהוא מבין שהיא לא מציאותית.
מכורח המציאות, בגלל "מה שיגיד העולם" וכו'. עם זאת, זה לא מונע מהאדם להאמין במחשבה הזו, או להבין מה יכול להיות פסול בה (ושוב, "פסול" זה עניין של השקפה ונתון לויכוח. מנקודת מבט טהורה של "אני" אין כל פסול בהשקפה הזו).

ה"אני עליון" יראה את ההשקפה הזו כפסולה. למה? אני לא יכול להסביר. אתה צריך להבין את זה בעצמך לכשתפתח "אני עליון".

בכל אופן, אדם לא מסוגל לגבש דעה פוליטית "אמיתית" לפני שיש לו את הכלים לשפוט את המיצאות, ולפני שהבין את ההשקפות השונות.

וכאן אני אביא את הציטוט של ז'אן פול סארטר:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ז'אן פול סארטר
מי שלא היה קומוניסט בנעוריו, אין לו לב. מי שנותר קומוניסט בבגרותו, אין לו שכל.

ההשקפה הפוליטית של אדם מסויים צריכה להיות פשרה בין האידאלים של ה"אני עליון" לבין האינטרסים שלו במציאות. אידאולוגיה כמו קומוניזם יכולה לעבוד בצורה אופטימלית אם לכל האזרחים הייתה ראייה של "אני עליון". זה לא המצב -- בני האדם הם לרוב יצורים אגואיסטים, לכן מכורח המציאות, אם אדם דואג לעצמו, הוא יהיה קפיטליסט אע"פ שהוא מסוגל להבין מציאות טובה יותר לכלל בני אדם.

מקווה שהבנת ושאני לא צריך לחזור על עצמי כמו CD של אמנון יצחק...
אגב, כמי שלא הפנים את הקונספט של יחסות, זו חוצפה מצדך לכנות אותי "מקובע".
ישן 06-07-2005, 17:59
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
מדהים כמה השיח המכובס הפך "האמת"
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה מחטיא את הפואנטה"

אתה כל כך רגיל לשיח המכובס שנמצא היום בשימוש שכאשר מישהו כותב את הכותרת הכי אובייקטיבית שיכולה להיות אתה קופץ כמו תיש.
איזה ניסוח יותר אובייקטיבי יכל להיות לירי פצמרי"ם מלבד ההגרה נסיון לרצח יהודים?
התרגלת ל"פצמרי"ם נורו היום על גוש קטיף" כאילו זה מזג האויר, פצמרי"ם נופלים מהשמים והם בנקרה נוחתים על גוש קטיף. טמינת הראש בחול אינה משנה את המציאות המרה שמדובר בנסיון יומיומי לרצח יהודים שעובר בשתיקה על ידי ממשלת ישראל. הבנת המציאות וחומרתה היא המפתח הראשון להתמודדות איתה.
הנסיון הימיומי לרצח יהודים, הוא מציאות מחרידה שלא היתה נסבלת על ידי אף מדינה בעולם. שום מדינה בעולם לא היתה מוכנה לקבל התקפות אינסטנסיביות כאילו על אזרחיה מלבד מדינת ישראל.
ההבנה שזה אכן מה שקורה היתה מחייבת פעולה. כיבוס המילים וצביעת המציאות בצבעים אחרים, אינם משנים אותה אבל בהחלט עוזרים לסמא את הציבור ולהמשיך את האימפוטנציה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר