לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2005, 14:46
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אתה מעדיף שיועבר למוסד לעבריינים צעירים כנהוג?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מהדיון הזה אפשר לשכוח פרט אחד חשוב.."

הסיבה היחידה שעבריינים צעירים זוכים לחסד היא הסיכוי שתחת השגחת הוריהם, או במסגרת תומכת אחרת, ילמדו את דרך שמירת החוק.
במקרים הללו, הסירוב להזדהות, המניע האידאולוגי, הזדהותם המלאה של ההורים עם האמונה והדרך, מונעים מהמערכת המשלימה את היכולת לתפקד לטובת הילדים.

בכתבה של רינו צרור על חוסמי הכבישים רואים שוטר מנסה להעביר מפגינה צעירה אל מעבר לגדר הביטחון בנסיון לפנות את הכביש. לאחר שבעדינות לא אופיינית הוא מתקשה במשימה, ומסביב מתכנסים אברכים מצווחים, הוא פונה לטפל במפגינים אחרים, והגברת הצעירה מצולמת נודדת לה חזרה למרכז הכביש הסואן (בפוטנציה) - לשבור עוד חוק מדינה.

כבר כמה עשורים, ילדים פלשתינאים המואשמים באותו הדבר בדיוק (השלכת אבנים), מוצאים את עצמם (בצדק לדעתי) כלואים וחבוטים קלות בידי חיילי צה"ל, ולעיתים (פחות בצדק) מוכים קשות או קשורים למכסה המנוע של איזה ג'יפ מג"ב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2005, 15:03
  NOTA NOTA אינו מחובר  

לקשי ההבנה מסיבות אידאולוגיות ואחרות (ככבודו)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "אתה שטוף שנאה ומבזה את עצמך"

האמור לעיל אינו מתייחס למצב ההיפוטתי לפיו הנער המחונך אכן עסק בשינוע קוטג' כאשר צולם בעיצומה של המהומה - כמו גם אינו רלוונטי לנער הפלשתינאי שבאמת רק הביא חלב לאחותו החולה כאשר נפגע מכדור גומי בקו הראשון של הפגנה אלימה.

למי שאפילו את הדוגמא הנוספת לא הבין (מסיבות דומות ואחרות באחריות הורים) , הנערה המשוטטת הכבישים לא אוזכרה כשוות ערך לנערים פלשתינאים עם רוגטקה פעילה - אלא רק כדוגמא למשמעות של ויתור כוחות הביטחון על אכיפת החוק כלפי קטינים שטופי מוח ונטולי הורים אחראיים ושומרי חוק.

ובפעם הבאה שאני אזכיר לך דרשני חמאס במסגדים - אחותך תזכיר לי זונה בכביש.
ישן 07-07-2005, 15:34
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
התשובה היא כן
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אתה מעדיף שיועבר למוסד לעבריינים צעירים כנהוג?"

הכלא לא אמור לשמש כגן הילדים/החטיבה הצעירה של פרדי קרוגר , אין לי ספק שמקומם של ילדים אינו בכלא .
הילדים שחסמו כבישים ,עברו על החוק , ביג דיל , אנשים עוברים על אינספור חוקי תנועה בלי להגיע לכלא (כולל אנשים שחוסמים נתיבים בגלל טמטום לא אידאולוגי . הם לא צריכים לשבת בכלא כעצורים , אפילו לא חצי שעה . בודאי שלא עד תום ההליכים . אם במשפט יחליט 'כבוד השופט' לכלוא בני מצוות לתקופות ארוכות , זה כבר דיון חדש
לגבי הילד מחזיק הקוט'ג (שאתה החלטת שהיא אבן למרות הכל) , . אם ילד אחר מאיים באבן על כוחות הביטחון והתגלה שהוריו עודדו אותו לכך , הם אלה שצריכים ללכת לכלא והוא למשפחה אומנת . ואם הוא גם זרק אותה - למוסד לעבריינים צעירים
דוקרים , מכים , גנבים ומטרידים צעירים מגיעים למוסדות לעבריינים צעירים - ומשתתפי הפגנות לכלא? זה לא נראה כמו ניסיון לצוד אזרחים שחושבים אידאולוגית אחרת מהאתרוג ?
אני תמה האם עורכי ההפגנות הבלתי חוקיות המתנגדים להתנתקות גרמו לך לצדד בהכאת ילדים על ידי כוחות הביטחון ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-07-2005, 16:08
  NOTA NOTA אינו מחובר  

במקרה של ילדים הבעיה אינה עם חסימת הכביש/זריקת האבן שבוצעה כבר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "התשובה היא כן"

אלא, בעיקר, עם הכוונה המוצהרת והמוכחת לבצע עוד פשעים מסוג זה. שם בא לידי ביטוי הצורך המוחשי יותר למנוע מאותו קטין להזיק לאחרים ולעצמו.
אם שוטר תופס אדיוט שחצה כביש מהיר הוא יתן לו קנס, אבל אם אותו דביל מתעקש לקפוץ חזרה למסלולן של המכוניות שוב ושוב - תפקידו של השוטר למנוע זאת ממנו. הגישה הזאת רלוונטית באותה מידה כאשר בקטין העומד בכוחות עצמו עסקינן.

לגבי הילד מחזיק הקוטג' לא "החלטתי" כי הוא מחזיק אבן, אלא הבעתי את תמיהתי על הנסיבות הלא סטנדרטיות בהן צולם מחזיק קוטג' (לטענת סנגוריו) - ודמיונן לסיפורי המזרח הפרוע המוכרים לנו ממחוזות קרובים.

אם באמת טובת הקטין בראש מעייניך, בוודאי תסכים כי כמה ימים ב"קייטנת מעשיהו" העליזה הם פתרון טוב בהרבה עבורו ממוסד לעבריינים צעירים או משפחה אומנת כפוייה.
הלוחמה הלא חוקית בהתנתקות היא מכת מדינה קצרת טווח, ומערכת הסעד הרגילה אינה מתאימה לטיפול בה (בעיקר בגלל חוסר שיתוף הפעולה מצד ההורים הגאים).

הכאה מדודה של נערים פלשתינאים שפצעו לוחם במטר אבנים נראתה לי - לצערי - כפתרון הולם יותר מאשר הפעלת מנגנון משפחות האומנה הפלשתינאיות. הרשה לי להעריך כי גם כבודו לא הזיל דמעה למראה אותם חוליגנים צעירים בידיהן האמונות של לוחמי מג"ב.

כרגע אני לא חושב את אותו הדבר על הנוער חוסם הכבישים (להבדיל ממשליכי האבנים להנאתם - כאשר יתקפו את כוחות הביטחון). מלבד החלפת המהלומות האופיינית לאירוע אלים רב משתתפים, בעיטות ושריטות, אני לא מאמין כי יש מקום לאלימות כלפיהם שאינה חלק מהנסיון להוציאם מתחומי העבירה והסיכון העצמי. אני בהחלט חושב כי צריך למצוא פתרון שימנע אותם מלחזור ולזנק לתוך נתיבי איילון, ובהיעדר היכולת לעשות זאת בהשתתפות הוריהם או באדיבות משפחות אומנה (שוב - מסיבות של חוסר שיתוף פעולה), ולאור הסביבה האלימה והמסוכנת להם שיהוו מוסדות סגורים לעבריינים צעירים, הרי שקייטנת מעשיהו היא היא הפתרון הנכון, שוב, לאור הנסיבות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר