לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2005, 18:37
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
מכתב של מרואיינת לירון לונדון

המקור - רוטר.נט

לכבוד 29.06.05
ערוץ 10
דרך השלום 53
גבעתיים 53454
לידי מר ירון לונדון.

לירון לונדון שלום
ביום חמישי 22.06.05 הוזמנתי להתראיין בתכניתך "לונדון את קירשנבאום" בהנחייתך ובהנחיית מר רביב דרוקר. הוסבר לי ע"י התחקירנית כי נושא הדיון יהיה הקמת התנועה "קולה של אמא" ,בעקבות השתתפותי כחברת פלמ"ח בירי על האניה "אלטלנה".
לראיון הגעתי לאחר השתתפותי בטכס האזכרה ה-57 ל-16 הנרצחים מאנשי "אלטלנה",טכס שלכל הדעות היה קשה במיוחד. יחד נקבצו ניצולי השואה , ניצולי "אלטלנה" שאיבדו את יקיריהם בעת היריות שנורו על האניה ואנשיה ,ואשר באו לבנות את ביתם במדינת ישראל.
כבר בתחילת הראיון , במקום לאפשר לי להסביר את הקשר בין "אלטלנה" ל"קולה של אמא" קטעת את דברי , התלהמת , פניך האדימו וידיך התעופפו כילד מתפרע.
אני מרשה לעצמי להעמיד דברים על דיוקם.

תנועת "קולה של אמא" מורכבת מנשים מכל גווני הקשת , דתיות וחילוניות , ילידות הארץ וכאלה שמקרוב באו חרטה על דגלה לפנות לראש הממשלה ולחברי הכנסת שלא לערב את חיילי "צבא ההגנה לישראל" וכוחות הבטחון ביישום המהלכים הפוליטיים השנויים במחלוקת.
"קולה של אמא" אינה תנועה פוליטית.חברות בה נשים הדוגלות בהתנתקות וישנן המתנגדות לה. משימתנו היחידה היא לבקש ממקבלי ההחלטה האומללה למנוע צער וכאב מאלה שאינם יכולים ואינם מורשים להביע את דעתם , ולא חלילה לשכנעם לסרב פקודה. זכותנו כאמהות (וגם אבות שהצטרפו אלינו) למחות בכל דרך לגיטמית על העוול והנזק הנפשי העלול להגרם לחיילנו-בנינו ,באם הפקודה לפנות באלימות יהודים מביתם אכן תמומש.
התנועה הוקמה בעקבות טראומה אשר חוויתי בשנת 1948 אותה אני נושאת מאז ועד עצם היום הזה. הייתי ב"פלמ"ח" בת שש עשרה וחצי כאשר נצטוויתי ע"י מפקדי לירות בכל מי שיורד מהאניה "אלטלנה" שנתקעה ועלתה באש מול חופי תל-אביב , וכך עשיתי-יריתי ומלאתי את הפקודה. וזה המשותף בין "אלטלנה" לבין מה שעלול לקרות ביום הפקודה לחיילנו באם ישתמשו בהם למילוי פקודה בלתי מוסרית.
אנו קוראות לכל האמהות בישראל להתארגן סביב הקריאה "לא למלחמת אחים!". פניתי לאמהות רבות המשתייכות לפלגים שונים , ולשמחתי הרבה רבות מהן הסכימו בפה מלא כי הנושא מצדיק דיון , הקשבה והבנה. אם דעת אשתך כפי שהצגת אותה בפני שונה מדעתנו , זוהי זכותה המלאה. אולם מדוע היה עליך להשתמש בדקות "ההולכות ואוזלות" לומר זאת בתכנית חיה המופנית לכל בית ישראל. אני משוכנעת שהיא תוכל למצוא פינה מתאימה להביע את דעתה בלעדיך.
כאמור באתי לראיון מטכס אזכרה מכאיב. במקום לגלות הקשבה , רגישות סבלנות וסובלנות שראוי לגלות כל מראיין אוביקטיבי , גילית לעם ישראל שוב ושוב שחוסר הסבלנות והרגישות , באים מאלה אשר המיקרופון בידיהם והעוצמה התקשורתית מעלה להם את הדם. זוהי "הדוגמא" לילדינו. מכאן נובעת האלימות המילולית והפיזית שבעקבותיה., מכאן אבד כיבוד אם ואב, ואנא אנו באים!!!
אז ירון – קח לך חופשה ארוכה. אתה זקוק לה. אנרגיות רבות מבוזבזות בעבודתך כדי להכנס ולנגח את מרואייניך. אינך האינטלקטואל התורן של מדינת ישראל כפי שאתה חושב, ללא הצלחה. אולי... אולי.... לאחר זמן תלמד לתת דוגמא אישית לאלה שעדיין יש להם את הסבלנות להקשיב לך.

על החתום
יעל שרז פולקובסקי
רחוב ביאליק 58
רמת השרון
העתקים:
מנכל ערוץ 10 מר ניר למפרט
עורך מעריב מר אמנון דנקנר
עורך ידיעות אחרונות מר רפי גינת
עורך הארץ מר דוד לנדאו
מר ברוך ליאור ראש ההר
מר זאב גלילי מקור ראשון
מר אלי שיטרית חוג תגר
מר רונן צפריר מטה ההתישבות העובדת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר