לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2005, 03:51
צלמית המשתמש של yoni1212
  yoni1212 yoni1212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל yoni1212 שלח הודעה דרך MSN אל yoni1212 שלח הודעה דרך Yahoo אל yoni1212
המלצה נושא לדיון:אמנות לחימה זה דבר טיבעי.

לפי דעתי אני חושב שיש אנשים שמתאמנים באומנות לחימה והם לא מתאים לזה(תפרשו וזהו!!!) הרי זו *אמנות* כמו שיש צייר שמצייר ציורים כן ויש כאלה שלא מציירים ציורים כמו שאותו אמן מצייר ככה לפי דעתי זה באמנויות לחימה ואם אתם מוגבלים מבחינת תנועות אל תלמדו את זה!
למה אני מעלה דיון זה כי יש לי חבר חסר קורדינאציה שפשוט אין לו את זה והוא מתאמן באמנויות לחימה אני מרגיש שהלחימה אצלי באה כדבר טיבעי כל תזוזה אצלי כל דבר שאני חש מותאם להתנהגות של לוחם אז אם יש כמה מכם שלא טובים באומניות לחימה תוותרו על מנת להקל עליכם תקנו גז מדמיע או אגרופן במקרה הרע שוקר חשמלי!
אני בטוח שיש פה אנשים שנולדו להיות לוחמים וכמה שמתאמצים מאוד אך זה לא בא להם טיבעי.

חזרה לפורום
ישן 09-07-2005, 12:16
  המממ... המממ... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל המממ... שלח הודעה דרך MSN אל המממ...
אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoni1212 שמתחילה ב "נושא לדיון:אמנות לחימה זה דבר טיבעי."

כל דבר אפשר לפתח
אני בהתחלה הייתי ממש גרוע ולא הייתה לי קורדינציה בכלל ואת הריכוז הדרוש...
אבל היום זה בא לי טבעי וממש בקלות.. אפילו בתור אינסטינקט להגן על עצמי במקרים מסויימים...
יש אנשים שלוקח להם יותר זמן לקלוט את זה ויש שפחות...
יש איתי בקבוצה מישהו שאם תראה אותו תגיד שהוא נלחם רע ושהתנועות שלו גרועות.. הוא לא שומר על שיווי משקל, לא משאיר גוף ישר, כל הזמן מעיף ידיים לצדדים ולא מגן על עצמו... אבל אם היית רואה אותו בפעמים הראשונות שהוא התאמן היית רואה איזה שיפור רציני הוא עבר... למרות שעדיין יש לו הרבה מה להשתפר (ולמי אין?)
אף פעם לא צריך לוותר
צריך להתמיד ולהתאמן קבוע וטוב.. ולפתח את הדברים שאותו בנאדם פחות שולט ומצליח בהם...
זה כמו שאתה תגיד "אם אתם לא מצליחים לתת את הבעיטה הזאת פשוט תוותרו"
מה החוכמה בלוותר?
טוב אני מניח שהעברתי את הכוונה שלי...
חזרה לפורום
ישן 11-07-2005, 10:02
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
נרכש ולא טבעי (זה לא מיץ תפוזים)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי המממ... שמתחילה ב "אתה טועה"

מספר הערות :

1. המילה אומנות (art) הנה תוספת מערבית שלא קיימת בהקשר המקורי של שיטות הלחימה ווהגנה העצמית הנרכשות.

2. גם ציור, פיסול, חרשות וכו' ניתן ללמוד - אמנם לא תגיע לרמה של אמן (שיש לו כישרון מולד לתחום) אך עדיין אתה יכול להתקדם רבות - ונכון ישנם אנשים שיש להם כישרון מולד ללחימה והם יהיו תמיד מתקדמים ומבינים יותר באופן טבעי, אך תמיד ניתן ללמוד ולהתקדם בקצב איטי יותר, גם אם לא תגיע לרמתם.

3. מה זה התנהגות של לוחם ??? - היית פעם לוחם ?, בצבא ?, באומנות לחימה ?, איך אתה מגדיר לוחם וכפועל נגזר את התנהגותו ?, שחצנות ופסילת השונה זה לוחם ?
אשמח לתשובה בנושא.

4. ההרגשה שהלחימה באה כדבר טבעי היא ספציפית שלך (אני לא פוסל ולא טוען אחרת) אבל השאלה הגדולה היא האם הדבר באמת נכון גם למסתכל מן הצד.

5. בודדים האנשים היום שבאמת ישתמשו בשיטתם בכדי להגן על עצמם ביום יום (ואני לא מדבר במכות עם ערסים), חוץ מזה מה תעשה עם הצד השני ישלוף שוקר חשמלי או גז מדמיע (רוב אומנויות הלחימה היום - גם המגע מלא - כשמם כן הוא, אומנויות הנועדות להנאה ולא באמת להגן על החיים - מה לעשות היום יורים אחד בשני ולא הולכים מכות).

6. עליך להתייחס להקשר ההיסטורי של שיטות הלחימה - אנשים למדו אותם בכדי להגן על עצמם בפרט ובכדי להשתתף במלחמות בכלל - כך שלא שאלו את החייל / האיכר האם אתה אומן טבעי ונהדר ולכן יכול ללמוד - אלא זה היה כורח המציאות ללמוד להגן / לתקוף כך שדעתך (לדעתי לפחות) מוטעית ואומנות / שיטת לחימה היא דבר נרכש ורצוי שירכש זאת למרות שאנשים עם חוש לעניין קיימים ויתפתחו יותר מאשר שאר המתאמנים.

7. נ.ב - לא כלכך זכור לי שמו, אבל יש אמן לחימה דגול (לדעתי בקיוקושינקאי - אבל לא סגור על זה) שכתוצאה משיתוק, כל צד שמאל של הגוף שלו אינו פעיל - ועדיין האיש (המכונה רגל שמאל המהירה או משהו כזה בעולם אומנויות הלחימה) ניצח בקרבות מגע מלא עם בעיטות מדהימות ברגל אחת בלבד והפגין קאטות מרשימות לרגל אחת.

8. נ.ב.ב - אני לאחר שנים רבות של אימונים, פצוע בחלקים רבים בגוף ולעיתים מזדמנות לא מסוגל לבצע דברים כאלו ואחרים (כמו אמני לחימה רבים בעבר) בכל זאת אני מנצל את מה שנשאר ומה שקיים באותו הרגע ותן לי לגלות לך סוד - זה עדיין עובד ואפשר להסתדר עם זה לא רע - זו הגדלות לדעתי, להסתדר למרות המגבלות שיש לך - על כן לדעתי לא אתה הוא שתשפוט האם אדם מוגבל בתנועה לא צריך ללמוד אומנות לחימה.

9 נ.ב.ג - כדאי לך ללכת לראות תחרות ספיישל אולימפיק של ג'ודו - אני מבטיח לך שדעתך תשתנה לחלוטין.

10. כתמיד - הכל מאהבה.
חזרה לפורום
ישן 09-07-2005, 14:42
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
ממש קשה לי להסכים איתך!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoni1212 שמתחילה ב "נושא לדיון:אמנות לחימה זה דבר טיבעי."

הרבה יותר קל לי להסכים עם "המממ..."

אני יכול לתת לך דוגמא ממני. לי יש בעיית קורדינציה - מולדת - ובתחילת האימונים, כילד היה לי מאוד קשה לסיים תרגילים כי היו מתבלבלות לי הרגליים והידיים וכיוון שמאל וימין ובכלל מי המציא את הקרטה המבלבל זה!! כמובן שחוסר הצלחה גרם להתנהגות מפריעה באימונים ופועל יוצא גם חוסר הצלחה בבחינות לדרגות (4 שנים הייתי חגורה לבנה ולא קיבלתי אפילו פסים). עם השנים ועם הזמן פיתחתי עוד יכולות ועוד כחים להתמודד, שיפרתי את הקורדינציה (אמנם גם גדלתי והתבגרתי אבל לקרטה היה חלק בלתי מבוטל בענין). פיתחתי זריזות, מיומנות, כושר וקוארדינציה. אמנם אני לא ברוס לי או מאסטר אוקאזאקי - אני מתאמן רק 21 שנה, ואני אפילו די רחוק מהרמה של שני האלופים האילו - ונכון שיש חברים שלי בדוג'ו שהתחילו להתאמן הרבה אחרי (10 שנים בערך אחרי) והיום הם בדרגה יותר גבוהה ממני - אבל אני לא רואה שום סיבה להגיד שמישהו שזה לא בא לו בטבעיות צריך לוותר על אומנויות לחימה.

אני מסכים אתך שיש אנשים שזה בא לכם יותר בקלות, אנשים שזה טבעי אצלהם או אנשים שקל להם יותר לפנות זמן להתאמן באמצע היום ויש אנשים שקשה להם וזה לא בא להם טיבעי, קשה להם ולפעמים הם צריכים לאלץ את עצמם, אבל אילו אנשים שהם באמת לוחמים. כי כל יום של אימונים זה מלחמה בשבילם ובסופו של דבר גם ניצחון!

יש לי חבר בדוג'ו שכל פעם להביא את עצמו לאימון זה מלחמה בתוך עצמו, יש לו אישה בבית, 3 ילדים, עבודה והרבה עייפות. אבל הוא מגיע - הוא מצליח להגיע לאימונים. וזה מבחינתו, מבחינתי ומבחינת החברים בדוג'ו ניצחון. אגב, הוא לא היחיד שמביא את עצמו לאימונים בשיניים - יש עוד הרבה כאלו - וזה לא שאנחנו לא נהנים באימונים או שההרגשה אחריהם היא לא נפלאה כי זה כן קורה.

אז אל תשלול את המתקשים - הושט להם יד ותעודד אותם. אני תמיד אומר לחניכים שמתבלבלים בתנועות ועושים טעויות שמי שלא עושה כלום בטוח לא יעשה טעויות אבל מי שמתאמן שידע שטעויות זה חלק ומותר לעשות אותן - השאלה היא איך מתמודדים איתן!

אז תמשיכו להתאמן, גם אם קשה
שבת שלום ושבוע טוב
צור.
חזרה לפורום
ישן 10-07-2005, 14:42
  karate kid karate kid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי FUFUXU שמתחילה ב "כן?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FUFUXU
[QUOTE=karate kid]יש לי חבר שהתחלנו באותו חודש ואני כבר לבנה מתקדמת והוא עדיין לבנה רגילה בלי פס והוא ממש בלי תאקט בלי חוש לקראטה הוא בוקשי יודע לתת אגרוף ולעשות בעיטה לראש שזה הדבר הכי הכי חשוב בסאידו-קראטה הבעיטה לראש שהוא לא יודע להביא זה פשוט בושה למועדון.[/
QUOTE]
מאיפה אתה יודע כמה צריך לקחת למישהו ללמוד בעיטה לראש? הא? ומי אמר שאתה בועט מושלם?
מי נותן לך את הזכות להחליט מה טוב ומה לא טוב למועדון שלך?? אתה בסה"כ חגורה לבנה!!
אז לפני שתתקוף אותי ותתחיל לקלל כמו ילד בן 10, תחשוב.
אולי כי כל אחד לא משנה הדרגה שלו יודע מי בועט טוב ומי לא ואולי באמת אין לו תאקט אתה מכיר את הבן אדם? אני אמרתי שאני בועט הכי טוב? אולי אני באמת בועט כמו שצריך כי עברתי את המבחן ללבנה מתקדמת :S ואמרתי למעלה שזה היה קיצוני זה לא בושה לדוג'ו שלנו זה בטוח אבל פשוט זה דבר בסיסי לדעת כמו שאגרוף זה דבר בסיסי כמעט בכל אומנות לחימה ככה גם הבעיטה לראש מי שלא יודע להביא אגרוף או בעיטה לראש אחרי חצי שנה של אימונים וזה לפי דברי המאמן זה דבר לא טוב מי שלא יודע להביא אגרוף או בעיטה בכל אומנות שהיא הוא פשוט לא לוחם אי פעם ראיתה קרב בלי בעיטות ואגרופים?!? אז זהו!
חזרה לפורום
ישן 10-07-2005, 17:40
  full metal full metal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
dude
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "[font=Verdana]לא הבנת אותי..."

דבר ראשון, יש אנשים שגם אחרי 6 חודשים לא מצליחים להגיע לגמישות של בעיטה לפנים. זה ממש לא נורא. גם אני לא גמיש, ועד לפני כמה זמן הייתי ממש ממש ההפך מגמיש. היום, אחרי עבודה קשה, הנשק העיקרי שלי זה רגלים גבוהות. ד"א, יכול להיות ששיטות פיתוח הגמישות אצלו או אצלכם באימון לא נכונות? במקום להגיד שהוא בושה למועדון או ללעוג לו כי זה ה"דבר הכי בסיסי אחרי אגרוף" (אפילו שגם לזה קשה לי להאמין בן אדם... בעיטה לפנים זה לא דבר כלכך בסיסי בשום דבר. אבל לא משנה), אלא תעזרו לו ותעשו איתו ביחד תרגילי גמישות.

חזרה לפורום
ישן 29-07-2005, 00:37
צלמית המשתמש של takay
  takay takay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל takay שלח הודעה דרך MSN אל takay
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי karateka שמתחילה ב "חבר'ה, בבקשה להרגע...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי karateka
מה שלא יהיה ומה שלא נכתב כאן, בצחוק, בציניות או ברצינות לא מיועד לפגוע באף אחד!

בבקשה ממכם, פורום של אומנויות לחימה המחנכות לסבלנות, סובלנות, כבוד לזולת ופיתוח האופי והאישיות לא יכול להכיל בתוכו קללות, ותרבות דיון נמוכה.

אני חוזר ומבקש, אנא מכם, חשבו פעמיים מה היתה כוונת הכותב לפני שעולה הדם למוח וצפוף שם מדי בשביל לחשוב... אני חושב שזה גם לקח לחיים.

שבוע טוב ושקט,
צור

חחח בכלל באיחור.. מסכים עם כל מילה שלו זה אחד הדברים הבסיסיים באומנות לחימה (לפי דעתי)

ולkarate kid נורא אכזבת אותי במה שאמרת לפי מה שראיתי אתה מאוד בעיניין והכל אך מה שאמרת אני בכלל לא מסכים איתך!! יש לי חבר שהוא בקפוארה .. הוא שנתיים בזה ועל השנה הראשונה הוא נהיה גמיש כמו לא יודע הכל בזכות אימונים התמדה ורצון!... אני יתן עוד דוגמא יש לי חבר שג הוא בקארטה והוא לא יודע כלום אך המאמן שלו ישב איתו גם אחרי האימון לימד אותו בפרטי (ללא תוספת תשלום ללא כלום) הוא לא ידע לעשות כמעט כלום אך הוא לקח בתחרות באיזור מקום שני... זה מה שאני יודע אני לא יודע מה ההמשך של הסיפור כי ניתקנו קצת מהקשר...
takay

חזרה לפורום
ישן 11-07-2005, 12:18
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
טעיתי בשרשור - זה צריך לבוא כאן ולא למעלה

נרכש ולא טבעי (זה לא מיץ תפוזים)

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי המממ... שמתחילה ב "אתה טועה"
מספר הערות :

1. המילה אומנות (art) הנה תוספת מערבית שלא קיימת בהקשר המקורי של שיטות הלחימה וההגנה העצמית הנרכשות.

2. גם ציור, פיסול, חרשות וכו' ניתן ללמוד - אמנם לא תגיע לרמה של אמן (שיש לו כישרון מולד לתחום) אך עדיין אתה יכול להתקדם רבות - ונכון ישנם אנשים שיש להם כישרון מולד ללחימה והם יהיו תמיד מתקדמים ומבינים יותר באופן טבעי, אך תמיד ניתן ללמוד ולהתקדם בקצב איטי יותר, גם אם לא תגיע לרמתם.

3. מה זה התנהגות של לוחם ??? - היית פעם לוחם ?, בצבא ?, באומנות לחימה ?, איך אתה מגדיר לוחם וכפועל נגזר את התנהגותו ?, שחצנות ופסילת השונה זה לוחם ?
אשמח לתשובה בנושא.

4. ההרגשה שהלחימה באה כדבר טבעי היא ספציפית שלך (אני לא פוסל ולא טוען אחרת) אבל השאלה הגדולה היא האם הדבר באמת נכון גם למסתכל מן הצד.

5. בודדים האנשים היום שבאמת ישתמשו בשיטתם בכדי להגן על עצמם ביום יום (ואני לא מדבר במכות עם ערסים), חוץ מזה מה תעשה עם הצד השני ישלוף שוקר חשמלי או גז מדמיע (רוב אומנויות הלחימה היום - גם המגע מלא - כשמם כן הוא, אומנויות הנועדות להנאה ולא באמת להגן על החיים - מה לעשות היום יורים אחד בשני ולא הולכים מכות).

6. עליך להתייחס להקשר ההיסטורי של שיטות הלחימה - אנשים למדו אותם בכדי להגן על עצמם בפרט ובכדי להשתתף במלחמות בכלל - כך שלא שאלו את החייל / האיכר האם אתה אומן טבעי ונהדר ולכן יכול ללמוד - אלא זה היה כורח המציאות ללמוד להגן / לתקוף כך שדעתך (לדעתי לפחות) מוטעית ואומנות / שיטת לחימה היא דבר נרכש ורצוי שירכש זאת למרות שאנשים עם חוש לעניין קיימים ויתפתחו יותר מאשר שאר המתאמנים.

7. נ.ב - לא כלכך זכור לי שמו, אבל יש אמן לחימה דגול (לדעתי בקיוקושינקאי - אבל לא סגור על זה) שכתוצאה משיתוק, כל צד שמאל של הגוף שלו אינו פעיל - ועדיין האיש (המכונה רגל שמאל המהירה או משהו כזה בעולם אומנויות הלחימה) ניצח בקרבות מגע מלא עם בעיטות מדהימות ברגל אחת בלבד והפגין קאטות מרשימות לרגל אחת.

8. נ.ב.ב - אני לאחר שנים רבות של אימונים, פצוע בחלקים רבים בגוף ולעיתים מזדמנות לא מסוגל לבצע דברים כאלו ואחרים (כמו אמני לחימה רבים בעבר) בכל זאת אני מנצל את מה שנשאר ומה שקיים באותו הרגע ותן לי לגלות לך סוד - זה עדיין עובד ואפשר להסתדר עם זה לא רע - זו הגדלות לדעתי, להסתדר למרות המגבלות שיש לך - על כן לדעתי לא אתה הוא שתשפוט האם אדם מוגבל בתנועה לא צריך ללמוד אומנות לחימה.

9 נ.ב.ג - כדאי לך ללכת לראות תחרות ספיישל אולימפיק של ג'ודו - אני מבטיח לך שדעתך תשתנה לחלוטין.

10. כתמיד - הכל מאהבה.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 11-07-2005 בשעה 12:24.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר