לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2004, 21:54
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
הבדלים...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי TBH שמתחילה ב "שאלה"

בעקרון הכל החל מאימי שדה אור (ליכטנפלד) אבל כשחל פיצול בקרב המדריכים הבנתי שהם הוסיפו דברים משלהם. ככה שיש הבדלים אני משער בין השיטות. מה עוד שכפי שהבחנתי זו שיטה שמתפתחת ולא קופאת על השמרים. מחפשים דרכים ותגובות לכל מיני סיטואציות.
קרב מגע היא לא אמנות הלחימה היעילה ביותר ברחוב כי היא לא אמנות לחימה. זה לא אני אמרתי זה הם אמרו. קרב מגע זו שיטה להגנה עצמית הכי יעילה ברחוב. לזה היא נועדה לתת כלים להתגוננות מפני מצבים אלימים בזמן קצר. כלומר רוכשים ידע שמבוסס על תגובות אינסטנקטיביות אשר אמורים לספק מענה למתאמן בפרק זמן קצר. למשל חיילים או אנשי חוק שלא יכולים להתאמן 10 שנים בשיטת לחימה מסורתית כדי לרכוש מיומנות לחימה.

בעניין קפ"פ אני לא ממש סגור מי נגד מי בפוליטיקות (יש להם אתר באינטרנט) ואני לא יודע מי זה בדיוק שייסד את זה. בעקרון בעניין השם עצמו, קרב פנים אל פנים וזה אחד ממה שמתאמנים לקראתו בקרב מגע בנוסף להגנה עצמית.

לגבי הקריות תבדוק באינטרנט יש שם רשימות מורים או שתשלח אי מייל באתר הישראלי שבחילת האשכול.
חזרה לפורום
ישן 26-11-2004, 10:01
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
פיגוע לעשות קצת סדר בענינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin שמתחילה ב "השבוע בחרת כחול-לבן"

בשנות השישים השבעים לא היה הרבה איפה ללמוד אומנויות לחימה, גם בגלל שלא היה כל כך מוכר כל הענין של הגנה עצמית וגם בגלל שלא היו מספיק אנשים מוסמכים לענין.

היו שלושה ענקי אומנויות לחימה בארץ, כל אחד למד אצל מורים אחרים, במדינות ושיטות שונות.

הראשון והמבוגר מבינהם הוא אימי ליכטנשטיין, מפתח הקרב מגע הישראלי המקורי שצבאות גדולים וחזקים בעולם משתמשים בשיטה הזו (צבא ישראל, צבא צרפת ואם אני לא טועה גם חלקים מצבא ארה"ב - אבל אני לא בטוח).

השני הוא אדמונד בוזגלו, אמן בג'ודו קרטה ולאחרונה גם שמעתי שהוא קיבל דרגה מאוד גבוה בנינג'יטסו. כל מי שהוא שם דבר בארץ בקרטה או ג'ודו (כולל את המאמנים של יעל ארד, אורן סמג'ה ואריק זאבי עצמו) התחיל אצל אדמונד.

השלישי והצעיר מבין השלושה הוא דניס הנובר, מפתח שיטת "דניס הישרדות"

הקפ"פ שדיברתם עליו הוא שיטת לחימה במקלות אשר פותחה בימי המחתרות נגד הטורקים אך יוסמה לראשנוה רק נגד הבריטים. כיום יש כל מיני אירגונים ששמעתי הפכו את הקפ"פ לאומנות לחימה אבל באמת שאיני מבין בתחום.

כמובן איני יודע יותר מדי על אף אחד מהם כיום יותר מאשר אנשים אנשים שאני פוגש אשר התאמנו או מתאמנים תחתיהם וכתבות פה ושם באינטרנט.

שבת שלום,
צור.

נערך לאחרונה ע"י karateka בתאריך 26-11-2004 בשעה 10:04. סיבה: שכחתי עוד פרט קטן
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר