לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2005, 20:48
  VuV VuV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "תודה"

אה, אופס :X
העשת קיט של קאנון לא הכי טובה שבעולם אבל בשביל עדשת 100 דולר היא בסדר גמור.
לגבי הניקון, את ה55-200 אני לא מכיר, לגבי ה18-55, הם הכניסו אותה רק בD50, בD70 ו70S הייתה עדשת 18-70 שכנראה היא עדשה מצוינת.
וקחי בחשבון את הקרופ פאקטור - עקב גודל החיישן לעומת גודל הסרט ה18 מילימטר מוכפל במקדם כלשהו, תלוי בגודל החיישן, בניקון זה בד"כ פי 1.5 ובקאנון 1.6 ככה שעדשת 18-55 תהיה כמו עדשת 27-88. ה55-200 תהיה כמו 88-300.
אני חושב שהבנת את הרעיון
ואם בא לך לקנות רק גוף ועדשת קיט (ולחסוך כסף) תוכלי לקנות אצל שפע (היבואנית של סיגמא בארץ, חברת צילום שמייצרת עדשות בין השאר לניקון ולקאנון) יש דיל טוב על עדשת 28-70 ו70-300 ב1170, כנראה העדשות הכי פשוטות שלהם: http://www.sfo.co.il/user/product.php?id=701.
מה שלא תחליטי לקנות, לא לשכוח לקנו פילטר UV לכל אחת מהעדשות שאת קונה עבור הגנה עליהן, כרטיס של ג'יגה לפחות, קורא כרטיסים ובעתיק גם סוללות נוספות )

נערך לאחרונה ע"י VuV בתאריך 09-07-2005 בשעה 20:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2005, 15:17
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "ממתי גודל חיישן לא משנה? יותר..."

עידן אתה טועה ומטעה.
מה בדיוק ההבדל של גודל החישן משנה? ההבדל בקרופ פאקטור הוא של 0.1 בלבד. (1.5 לעומת 1.6) היתרון הקטן בגודל החישן של ניקון לחלוטין לא משמעותי, ואת ההבדלים בין המצלמות יש לחפש במקומות אחרים.
האור מהעדשה מושלך/מוקרן על עיגול שמתאים לFF (גודל של פריים 35MM) ואם גודל החישן משתנה אין שום הבדל בכמות האור, האור שהיה אמור להגיע למרכז הפריים המלא מגיע לחיישן ומה שמסביב מתבזבז.
לגבי עדשות יעודיות לדיגיטלי, הם מתוכננות מראש לחיישן ככה שיותר פשוט ליצר עדשות קטנות עם מפתח צמצם גדול יותר, שזה בעצם המשמעות של "יותר אור".

לגבי סוג החיישן, זה ממש לא משנה לך כקונה, מאותה הסיבה שלא משנה לך עם המעגלים נצרבו בלייזר או באור א"ס. זה לחלוטין היבט הנדסי. בהתחלה כל החיישנים היו CCD וקנון הימרו על ה CMOS שעשה להם בעיות, אבל כשהם הצליחו להתגבר עליהם הם הרוויחו את האופציה ליצר חיישנים זולים ובעצמם (CMOS קל וזול יחסית לייצור). אגב יש עוד סוגי חיישנים ואני בטח שבעתיד יהיה משהו יותר חכם מ CMOS.

ודבר אחרון, השאלה היה לא מה עדיף: ניקון או קאנון? אלא מה עדיף: 300D 350 D70 D50 מחקי את המיותר. כאשר יש לקחת בחשבון גם את העדשות שקונים מיד או בעתיד. כל המצלמות שציינתי משתמשות בחיישנים שהם של מצלמות רמה אחת מעליהם לדוגמה ה350 וה 20D משתמשות באותו החיישן ואותו מעבד התמונה (ובמבחנים כמעט שלא ניתן להבדיל) וה D70 משתמשת בחיישן של ה D100 (אפילו משופר מעט - פילטר AA דק יותר)
ישן 09-07-2005, 21:28
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "גם וגם, ראיתי השוואה באיזה..."

איכות זה דבר חשוב כמובן, אבל עקב החיישנים השונים המצלמות מביאות תמונות קצת שונות באופן כללי, אני יודע לפי מה שאמרו אנשי מקצוע שיש כאלה שמעדיפים את התמונות של CMOS ויש כאלה שמעדיפים של CCD.אבל לא הייתי מגדיר את זה כאיכות. אבל האיכות היא בעיקרון כמעט שווה והיא אפשר להצביע על מצלמה שהיא איכותית יותר או פחות (מבין אלה שהיא מתלבטת).

האיכות גם מאד קשורה בעדשה. למשל, עד כמה שטובה הביגמה, ראיתי תמונות שלה על ה10D ועל ה20D מהחברים כאן והתמונות לא יכולות להשתוות לתמונות של הE1 עם עדשת הFIX 300mm של zuiko.
נכון שזו לא תחרות ממש, אבל אני רק מראה שלא הכל קשור בחיישן.

ישן 09-07-2005, 21:56
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "אז מה אתם אומרים - ניקון או קנון?"

קצת סדר...

ברמת האופטיקה - קאנון יקרים לרוב מניקון מהסיבה שהעדשות שלהם מכילות מנוע פנימי, מה שאין בניקון (מלבד עדשת הקיט 18-70 למצלמות הדיגיטליות שיצאה עם ה D70).
האיכות האופטית זהה מבחינתך, ומלבד כמה מדענים בעמק הסיליקון שמודדים דברים מטורפים, זה באמת לא משנה לאף אחד (וגם ככה כולנו קונים עדשות של סיגמא וטמרון בסופו של דבר חחח...).

ברמת הגוף - שתי המצלמות טובות. לא מדהימות, אבל טובות.

ועכשיו להשוואות של אורן,
תראי (וגם אתה אורן - שים !!),
אמרת שראית תוצאות יפות / חדות / טובות יותר ממצלמות הקאנון.
אז אני רוצה כבר עכשיו להודיע שאיכות הצילום, בטח ובטח שברמות שלכם (עם כל הכבוד) היא תלויה בצלם בלבד. אם הצלם יודע לצלם, ולנצל את המצלמה שלו כמו שצריך, הוא יוציא תוצאות מושלמות.
לא חסרים פה ניקוניסטים וקאנוניסטים בפרש שמוכיחים פעם אחר פעם שהאפשרויות לצילום בציוד שלהם הן אין-סופיות ותמיד מביאים דברים מושלמים.

בגדול - אסור לשאול את השאלה הזו - "ניקון או קאנון?". אלו הן שתי חברות הענק הכי גדולות בעולם, ואין באמת תשובה אמיתית למי יותר טוב. שתיהן מעולות. זה כמו להשוות מיצובישי לסובארו.

מאיה,
אישית, בתור ניקוניסט, אמליץ לך ללכת על הניקון בראש שקט.
אני אישית ממש מרוצה מה- DSLR שלי, ואני בכל פעם מצליח להוציא איתה דברים חדשים... מצד שני, גם אם תלכי על קאנון לא תפספסי שום דבר. סה"כ עליך לבחור מחנה, ומה שיפה בבחירה שלך, את לא יכולה לפספס! זו תהיה בחירה טובה בכל מקרה

ישן 09-07-2005, 23:53
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קצת סדר... ברמת האופטיקה -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
קצת סדר...

ברמת האופטיקה - קאנון יקרים לרוב מניקון מהסיבה שהעדשות שלהם מכילות מנוע פנימי, מה שאין בניקון (מלבד עדשת הקיט 18-70 למצלמות הדיגיטליות שיצאה עם ה D70).[/b]

דווקא אני מכיר את התופעה ההפוכה - העדשות המקבילות של ניקון יקרות יותר בדר"כ מאלה של קאנון. דוגמא - עדשת 24-120 VR של ניקון עולה כמעט 500$, כאשר ה-28-135 IS של קאנון עולה כ-100$ פחות. דוגמא נוספת - 50 מ"מ f/1.8, של ניקון עולה 90$ לעומת 70$ אצל קאנון. עוד ? בבקשה - המקרו 105 מ"מ של ניקון עולה 540$ לעומת 450$ אצל קאנון.

זאת בדיוק אחת הסיבות שלא הלכתי על ניקון כשבאתי לקנות מצלמת DSLR - עדשות מקבילות יקרות יותר (בדר"כ, ברור שיש פה ושם מקרים חריגים), במיוחד התחום העדשות "למתחילים".

ישן 09-07-2005, 23:37
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "שמעתי עליה"

אני אשמח לספר לך (:

במחיר של 5000 שקל את ראשית כל מקבלת גוף+2 עדשות: 14-45 ו40-150 (שתיהן של zuiko)+כרטיס זכרון של חצי גיגה עם אפשרות להגדלה. (הכרטיס איטי אני חייב להודות רק במהירות של X8 אבל גם את זה אפשר לשדרג תמורת עוד כסף).

היתרון העיקרי של הE300 על האחרות הוא מנקה הCCD, בגלל החלפת העדשות ברפלקס מצטבר לכלוך על החיישן שאותו רואים בתמונות ויש לעשות ניקוי מדי כמה זמן. לE300 כאמור יש מנקה חיישן שדואג שלא יהיה אבק (וזה עובד באמת, כי אף אחד עם הE300 לא נתקל עדיין באבק (לפי המשתמשים בDPREVIEW)).

העיצוב של הE300 נח יותר לטעמי משל האחרות, אבל זה עניין של טעם כמובן.

הE300 בנוייה טוב יותר מה350 אבל לא בהכרח מהניקונים.

חסרונות:
יותר NOISE, למרות שאני משתמש לרוב בISO 400 ולא סובל מבעיות של רעש, ואם כן, תוכנות פותרות את זה לחולטין. אבל אם את תרבי להשתמש בISO 1600 זה יכול להוות בעיה.

אין מבחר עדשות רחב כמו לניקון וקנון, אבל אני לא חושב שאין משהו שתיהיה זקוקה לו.

ועוד סיבה טובה לקנות את הE300 זה בגלל הE500 שתצא, לפי מה השמועות בפורום של DPREVIEW יהיה לה חיישן מצויין של 11 מגה פיקסל בפורמט של 4/3 שיתן תוצאות טובות הרבה טובות יותר משל הE1.
אבל זו לא סיבה מספיק טובה בשבילך אני מניח (=

ישן 10-07-2005, 00:13
צלמית המשתמש של mayafi
  mayafi mayafi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
ידעתי שזה יהיה מסובך :)
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "היי מאיה. לדעתי אין לניקון..."

אולג,
עד שהגעת הרוב נטה פה לכיוון הניקון ועכשיו סיבכת אותי - אבל זה טוב, זו היתה הסיבה שפתחתי את האשכול הזה.
בכל מקרה (ופה יכול להיות שאני קצת מבלבלת בין שני מושגים ועל כן אשמח לעזרה בעניין), כשעשיתי השוואה בין ה 350D ל D50 גודל החיישן של ה D50 היה גדול יותר:
ניקון (23.7 על 15.5) לעומת קנון (22.2 על 14.8), אז מדוע אתה טוען שלקנון חיישן גדול יותר? או שבעצם השאלה היא - איך בדיוק מחשבים את זה?

לגבי המחיר מצאתי את אותה העסקה ב 820 יורו כך שזה אפילו מעט זול יותר מהמחיר שאתה מצאת.

במידה ואלך על עסקה כזו, אני עדיין צריכה עדשה נוספת 55+ (אני כבר מכירה את עצמי ויודעת שאני ארצה זום קצת יותר גדול) - על מה היית ממליץ (בהתחשב במחיר כמובן)?

תודה מראש.
מאיה
ישן 10-07-2005, 06:19
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "ידעתי שזה יהיה מסובך :)"

טעות שלי - לא הייתי צריך לדבר על "גודל החיישן", אלא על "רזולוציה". החיישן הוא פחות או יותר באותו גודל - אצל ניקון הוא קטן פי 1.5 מגודל הפריים הרגיל של סרט 35 מ"מ ואצל קאנון החיישן קטן פי 1.6. הכוונה שלי הייתה לרזולוציה כמובן - 8 מ"פ לעומת 6.

ולגבי המחירים - אפשר למצוא כל מיני דילים ומבצעים באינטרנט ובחנויות הרגילות. אני מדבר על "חשיבה מערכתית", כלומר - בחירת המערכת והישארות איתה לאורך זמן, בגלל המחירים הגבוהים הכרוכים בכל מה שקשור למערכת - עדשות ואביזרים נלווים (פלאשים ועוד). כפי שכבר כתבתי, המערכת של קאנון תצא בסופו של דבר זולה יותר - וגם תהני ממצלמה מתקדמת יותר בעלת רזולוציה גדולה יותר. ב-B&H הקיטים של D50 ושל 350D עולים בדיוק אותו דבר - אבל הגוף של קאנון הוא טוב יותר בכל המובנים.

ישן 10-07-2005, 01:07
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "אז מה אתם אומרים - ניקון או קנון?"

שלום מאיה.

גם אני אשמח להמשיך לבלבל אותך כהוגן.

גם אני הייתי ממליץ על קאנון 350D מול הD50...

היא ממש מהירה, יש לה חיישן נהדר ועוד הרבה דברים טובים.
הגודל של החיישן שאת הזכרת הוא נושא דיי שולי (ד"א, מפה ההבדלים בקרופ פקטור...)

הבנתי מכמה חבר'ה שהD70, שעליה מבוססת הD50, מוציאה תמונות יותר אנמיות מאשר הקאנון - כלומר בקאנון התמונות יוצאות "מוכנות להדפסה" לפי מה שהבנתי - דבר שדיי עוזר כי הוא מונע עוד עיבוד ממוחשב.

אז בהצלחה בקנייה (אני ממליץ על קאנון להזכירך ), זיו.

ישן 10-07-2005, 23:33
צלמית המשתמש של Narxx

קצת סדר (2)

חבר'ה...
עשיתם בלאגן מטורף... למה לסבך סתם?

איכות תמונה:
גם הניקון וגם הקאנון מייצרות תמונות טובות יותר, ממה שאתם מסוגלים לתפוס (בטח שעם הציוד שיש לכם כיום). מספיק לדבר על צבעים אנמיים או "מוכנים" של ניקון וקאנון. זה לא רלוונטי, ומספיק להסתכל באשכול "עצור! אתה נשנש!!" שפתחתי פה אתמול (התמונות של החתולה שלי) בשביל לראות שאין אנמיה בכלל בחיישן של D70 אם מפרגנים מעט (מאוד) ברוויה.

אופטיקה:
בניגוד למה שאולג הציג (ואני לא בדקתי את דבריו לכן אניח שהם מדוייקים), קאנון בונים את העדשות שלהם בצורה שונה. לניקון יש מנוע מובנה בגוף המצלמה, בעוד שלקאנון אין מנוע כזה, והוא נמצא בתוך כל עדשה (המנוע של ה Auto Focus כמובן). לכן העדשות יקרות יותר בקאנון.
כמובן, שיש הבדלים לכאן ולכאן ברמת הליטוש, והאיכות של עדשות שתי החברות, אבל בגדול (וזה לא צריך להיות שיקול לקניה) שתי החברות מייצרות עדשות מצויינות, מה גם שתאכלס, ושוב אני סותר את אולג, גם ככה אנחנו קונים לרוב עדשות צד שלישי... כי מה לעשות...

חיישן:
אני לא רוצה להרחיב את הבילבול על החיישנים של ניקון וקאנון, ואני לא רוצה לראות יותר השוואות בינהם. חאלס! זה גדול יותר מכולכם, וההשוואות בינהם, זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה שלי למעלה:
"האיכות האופטית זהה מבחינתך, ומלבד כמה מדענים בעמק הסיליקון שמודדים דברים מטורפים, זה באמת לא משנה לאף אחד" (טוב, זה נכתב על עדשות, אבל זה בהחלט אותו הדבר בנוגע לחיישנים).
ההבדל בקרופ פאקטור הוא חיסרון לקאנון, בעוד שהייתרון כבייכול בחיישן 8 מ"פ לעומת 6 מ"פ שולי וזניח, בשביל העבודה שלנו (אלא אם אתם מדפיסים דרך קבע בגודל מטר על מטר וחצי.

קצת היסטוריה:
ניקון שלטו בתחום הצילום באופן בלעדי עד לפני עשור.
קאנון היו חברה קטנה, שתפסה את ניקון רדומים על המשמרת, ודחפה לכל הצלמים הגדולים את המצלמות שלהם, והעדשות האיכותיות שלהם, במחירים נמוכים מאוד. הם אשכרה הלכו לצלמים והכריחו אותם לצלם בציוד שלהם. התמונות שהראה לנו craish1 מפורסמות מאוד (יש שמועה, אגב, שאומרת שהן צולמו במצלמת ניקון) וזו התוצאה של דחיפת המוצרים של קאנון בשוק המקצועי.
כיום קאנון היא חברה גדולה הרבה יותר מניקון. תחום המוצרים שלה כולל מדפסות, סורקים ושאר ציוד הקפי שקשור בישירין ובעקיפין לצילום, בעוד שניקון מייצרים אך ורק ציוד צילום (גופים ועדשות).

הסיבה שניקון לא מוציאים מצלמה כתגובה לכל מצלמה שיוצאת לקאנון, היא כלכלית בלבד. לקאנון יש אפשרות להוציא יותר דגמים (גם גופים וגם עדשות) חדשים. מצד שני, ניקון לא פראיירים. למעשה, ה 350 היתה אמורה להיות תשובה מוחצת ל D70 של ניקון.
בפועל... יש שיאמרו (ואני לא תופס עמדה פה) שה D70 של ניקון עדיין עולה על ה 350 בלא מעט תחומים (להזכירכם, קאנון יצאו עם ה 300D לפני ה D70).

ולסיכום:
אישית, לא נראה לי נכון להשקיע עוד 150 יורו (אגב חבר'ה, שימו לב שיורו זה איזה 5.5 שקל אם לא יותר... זה לא מעט כסף!) בשביל מצלמה שעושה עבודה דומה (אם לא זהה, שלא לדבר על נחותה בתחומים מסויימים).
מילא ההבדל היה בין ה 350D ל 20D, הייתי אומר יאללה, עוד 150 יורו בשביל 20D נשמע מעולה, כי ה 20D ממש מתחילה להתקרב לתחום המקצועיות... אבל בשביל ההבדלים הזניחים האלה?
חבל. סוללה, כרטיס זיכרון וקורא כרטיסים בהחלט יכולים לעזור יותר.

זו דעתי האישית בלבד.
וכפי שסיכמתי בפעם שעברה - לא משנה מה את בוחרת - את בוחרת נכון (אם את בוחרת בניקון, כמובן )

ישן 10-07-2005, 23:54
  VuV VuV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קצת סדר (2)"

יפה מאוד מתן, רק שתי הבהרות:

1. ניקון מייצרת אופטיקה - מה שאומר לא רק מצלמות אלה גם מיקרוסקופים, משקפות וכו'.
2. למעשה קאנון יותר ותיקים מניקון, אבל למעשה במקור העדשות של קאנון היו עדשות nikkor, ואז רק ניקון התחילו לייצר מצלמות, ככה שקאנון ותיקים יותר באופן תאורטי. בנוסף לכך, אמנם אם תסתכלו על ההיסטוריה תראו הרבה יותר דגמים של קאנון, אבל כשניקון מוציאה מצלמה, זו מצלמה ששווה זהב - הם מעדיפים להוציא מצלמה "מושלמת" פעם בחמש שנים ולא מצלמה עם תיקונים לדגם הקודם כל חצי שנה שנה, ואם תסתכלו על ההיסטוריה זה נכון - לקח לניקון למעלה מעשור שנים אם איני טועה להוציא דגם מחליף לניקון F, שעד היום היא מצלמה ששווה זהב, ויש כאלה שישלמו עליה הרבה מאוד, ובדגמים היותר מודרניים, לקח לה יותר מ3 וחצי שנים להחליף את הD1X.
נקודה למחשבה (כמובן שהניקון תהיה הבחירה האולטימטיבית בשבילך ).
נ.ב
נראה לי שהדיון הזה הוא לשם שינוי דיון שתומך בניקוניסטים (עם קטן) ולא בקאנוניסטים (הרוב המוחלט)

נערך לאחרונה ע"י VuV בתאריך 10-07-2005 בשעה 23:57.
ישן 11-07-2005, 08:40
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קצת סדר (2)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אופטיקה:
בניגוד למה שאולג הציג (ואני לא בדקתי את דבריו לכן אניח שהם מדוייקים), קאנון בונים את העדשות שלהם בצורה שונה. לניקון יש מנוע מובנה בגוף המצלמה, בעוד שלקאנון אין מנוע כזה, והוא נמצא בתוך כל עדשה (המנוע של ה Auto Focus כמובן). לכן העדשות יקרות יותר בקאנון.
כמובן, שיש הבדלים לכאן ולכאן ברמת הליטוש, והאיכות של עדשות שתי החברות, אבל בגדול (וזה לא צריך להיות שיקול לקניה) שתי החברות מייצרות עדשות מצויינות, מה גם שתאכלס, ושוב אני סותר את אולג, גם ככה אנחנו קונים לרוב עדשות צד שלישי... כי מה לעשות...

גם העדשות של ניקון מגיעות עם מנוע ה-AF הפנימי - לא כולן, אלא רק עדשות ה-AFS (המנוע המקביל ל-USM של קאנון). העדשות שרשמתי בהודעה הקודמת עם השוואת המחירים (שאגב, אתה מוזמן לבדוק את הדברים ב-B&H) בחלקן כוללות את המנוע המובנה ובחלקן לא - אך בכל המקרים שהזכרתי, העדשות של ניקון יקרות יותר מאלה של קאנון. קח לדוגמא את עדשת המקרו של ניקון - ללא המנוע היא עולה כמעט 100$ יותר מהעדשה המקבילה של קאנון עם מנוע USM מהיר ושקט - אני לא רוצה אפילו לחושב כמה הייתה עולה העדשה הזאת של ניקון עם מנוע ה-AFS. חוץ מזה תמיד טוב לבדוק ולבסס את הדברים לפני שרושמים אותם בפורום - חבל סתם לא לדייק.

ולגבי הקנייה של עדשות צד שלישי - שוב, כל מקרה לגופו. נחזור רגע שוב לדוגמא של עדשת המקרו - בזמנו מאוד התלבטתי האם לקנות את Tamron 90mm f/2.8 או את Canon 100mm f/2.8, כשהטמרון הייתה קצת יותר זולה. לבסוף החלטתי להשקיע קצת יותר כסף וללכת על העדשה של קאנון - גם בגלל אורך המוקד היותר שימושי וגם בגלל התאימות המירבית (אין כמו השילוב הזה של גוף ועדשה מאותו יצרן). עכשיו, אם הייתה ברשותי המערכת של ניקון - הייתי נאלץ לקנות את העדשה של טמרון, שכן העדשה המקורית של ניקון עולה יותר מדי כסף ... אתה רואה למה אני מתכוון - אתה בתור ניקוניסט נאלץ לעבוד עם עדשות צד שלישי בגלל המחיר הגבוה של העדשות המקוריות, כאשר אני בתור קאנוניסט יכול עוד איכשהו להרשות לעצמי לרכוש את העדשות המקוריות של קאנון. אני מדבר כמובן על העדשות midrange - לא העדשות היוקרתיות מסדרת L ולא העדשות הפושטיות הזולות.

ישן 11-07-2005, 11:12
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "..."

על מה אתה מדבר?
אתה מציג את זה כאילו זה סוף העולם.
כשאני עמדתי לפני קניית עדשת המקרו שלי, שקלתי בין הסיגמא 50מ"מ 2.8 לבין הניקון 60מ"מ 2.8.
הניקון כמובן, היתה יקרה ב 300 שקל (פחות מ $100) ובסוף בחרתי בסיגמא.
העדשה הזו מדהימה בטירוף. אומרים שהניקון 60מ"מ יותר חדה או משהו, אבל אהבתי את הסיגמא יותר. אז יש לי עדשה של סיגמא על גוף של ניקון. So What? אני לא צריך לפרסם פה תוצאות בשביל להראות לך כמה מושלם זה עובד ביחד.
שלא לדבר על ה סיגמא 150מ"מ מקרו שיש לי פה מורכבת על הגוף עכשיו (פורסמו לא מזמן כמה תמונות איתה באשכול שפתחתי, ובאשכול שפתחה BLOSSOM).

אני לא מתכוון לחפש באינטרנט מחירים הפוכים, בהם הקאנון יקרים יותר מניקון בעדשות מקבילות, כי לא זו הנקודה שלי.
זה שלניקון יש עדשות עם מנוע פנימי - ציינתי זאת בהודעה שלי.
אבל לקאנון יש מנוע פנימי בכולן בדיוק מהסיבה שאין להם גופים עם מנוע, וזה מחייב. בניקון, זה לא כך. ואם יש מנוע פנימי בעדשות של ניקון, זה רק לזכותה כי אז העדשה סופר מהירה (כפי שציינת).

אתה מציג את דברי כאילו לא היו נכונים.
שים לב לניסוח.

ישן 11-07-2005, 13:05
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "על מה אתה מדבר? אתה מציג את..."

אני לא בקיא בשיקולים שלך לבחירת העדשות, אני רק יודע שאני אישית (ועוד רבים אחרים) היו מעדיפים לקנות את העדשות המקוריות של קאנון \ ניקון. לא חסר בעיות של תאימות בין העדשות של סיגמא לבין הגופים של קאנון \ ניקון - סיגמא אפילו מוכנה לעשות rechipping לעדשות כאלה על חשבונה, כולל משלוח (בארץ זה היבואן - שפע). אני לא אומר שמדובר בקטסטרופה של ממש, אני רק אומר שקיימת אפשרות של בעיות תאימות - מה שלא קורה (לא קרה ולא יקרה) בעדשות המקוריות של ניקון \ קאנון.

ולגבי המחירים של העדשות - עד כמה שאני מבין מההודעה הקודמת שלך, הטענה שלך הייתה שהעדשות של קאנון יקרות יותר מאלה של ניקון בגלל הפנוע הפנימי. הדבר אינו נכון - הראיתי שאין קשר למנוע, ואף הבאתי דוגמאות מפורשות בהן העדשות המקבילות של ניקון יקרות יותר מאלה של קאנון (למרות היותן ללא המנוע הפנימי). אז מה הבעיה בהצגה \ בניסוח ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:55

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר