לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2005, 14:52
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GM שמתחילה ב ""נשמות עולם התהו""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GM
"נשמות עולם התהו"-זרעונים\"אורות"- הראי"ה
אני וחבר שלי עשינו סיכום למאמר, אשמח לשמוע תגובות

https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...10/67990371.doc

יפה מאוד, מנוסח היטב, ומראה הבנה בחומר.
כמו-כן, שמים לב שאתם[הכותבים] מאוד אוהבים את הנושא!
השירטוטים יפים ועוזרים מאוד.
אבל הבעיה היא אורך ה"סיכום".
מה שעשיתם, הוא-למעשה, סידור כל החומר שהיה לכם בראש לכדי 4-5 עמודים.
לרוב האנשים אין זמן לקרוא מאמרים ארוכים כאלה, ולכן, אם תרצו להתחיל לעשות קבוצות של מאמרים כאלה, ובסוף סיכומם של כולם ביחד[כפי שהבנתי מהקובץ] - תצטרכו לסכם את מה שיש לכם בראש.
כל מאמר בסגנון הזה, לא אמור להיות יותר מ2-3 עמודים[כולל הקדמה ומקורות]...
לבסוף, המאמר ה"שלם"[שזה חלק ממנו, הלא כן?] אמור להיות לא יותר מ10 עמודים.
הוספת תמונות לא תזיק.[וישר כוח על הוספת השירטוטים]
בעייה נוספת[וחמורה יותר, לדעתי] - היא אי ניתנת מקורות.
אומנם-כן, כתבתם "אחרי עיון בכתבי הרב קוק", אבל זה ממש לא מספיק.
אחרי כל הסבר שלכם צריך לבוא בסוגריים: [נלקח מפירוש X ד"ה X] וכן הלאה זו הדרך.[נתינת מקורות בסוף העבודה לא מספיקה, עדיף שתתנו מקור לכל הסבר\פירוש וציטוט]
בקיצור - סידור[ופחות סיכום, כמו שציינתי לעיל] יפה מאוד, המראה הבנה ולמידה נכונה.
הוסף מקורות, קצר את אורך המאמר עצמו - ויהיה לך סיכום וסידור מרהיב - ואז, אני בטוח, שתוכל לקבל הרבה יותר תגובות[מכיוון שרוב האנשים, כך אני מאמין - פותחים את הקובץ רואים שזה חמש עמודים וסוגרים את הקובץ מיד, לצערנו].
עוד ההארה שיש לציין עליכם - שאין שום צורך לדעת את הפירושים ו\או את כתבי הרב קוק כדי להבין את המדובר.
חזקו ואמצו עד מאוד,
חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 16:26
  GM GM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.03
שלח הודעה דרך ICQ אל GM
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=GM] "נשמות עולם..."

קודם כל, תודה לך על שהשקעת מהזמן שלך וקראת את זה !
דבר שני, אני מאוד מודה לך על הביקורת, ברשותך יש לי כמה בירורים:
1. בהתחלה אני וחבר שלי דיי התלבטנו באיזה סגנון לכתוב את המאמר, ולבסוף החלטנו שזה יהיה מעין סיכום של השיעור (!) ולא של המאמר, כלומר, לבאר את דברי הרב קוק ולהוסיף את מה שדנו בו בשיעור.
2. אי לכך, המאמר הוא באורך 4 עמ', אני יודע שלא לכולם יש כוח לקרוא אותו, אבל כדי להעביר את הרעיון אני חושב שהיה עיניין לכתוב אותו באורך כזה.
3. בקשר לדברים שלך "למאמר השלם" שלא אמור ליהיות יותר מ-10 עמ', אתה מכיר את המאמר "זרעונים"? זהו מאמר שמורכב מ-8 תתי-מאמרים, שעל כל אחד אפשר להרחיב בצורה עמוקה מאוד, אגב, לא לפני הרבה זמן הרב קלנר (אם אני לא טועה בשם שלו) הוציא ספר "הוד הקרח הנורא" שמתיחס לתת-מאמר "הייסורים ממרקים".
4. לא כל כך הבנתי על אילו תמונות אתה מתכוון.
5. מסכים איתך בהחלט על ציון המקורות, מצב של עצלנות שלי וחוסר זמן, גרמו לכך, אני בע"ה אתקן את זה.
6. ניסחתי את דברי לא נכון כשאמרתי שיש צורך בכתבי הרב קוק, התכוונתי לומר שידע בכתבי הרב קוק ובזרעונים בפרט, ירחיבו את יכולת ההבנה של המאמר שלי.

ושוב, תודה רבה
חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 16:36
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי GM שמתחילה ב "קודם כל, תודה לך על שהשקעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GM
קודם כל, תודה לך על שהשקעת מהזמן שלך וקראת את זה !
דבר שני, אני מאוד מודה לך על הביקורת, ברשותך יש לי כמה בירורים:
1. בהתחלה אני וחבר שלי דיי התלבטנו באיזה סגנון לכתוב את המאמר, ולבסוף החלטנו שזה יהיה מעין סיכום של השיעור (!) ולא של המאמר, כלומר, לבאר את דברי הרב קוק ולהוסיף את מה שדנו בו בשיעור.
2. אי לכך, המאמר הוא באורך 4 עמ', אני יודע שלא לכולם יש כוח לקרוא אותו, אבל כדי להעביר את הרעיון אני חושב שהיה עיניין לכתוב אותו באורך כזה.
3. בקשר לדברים שלך "למאמר השלם" שלא אמור ליהיות יותר מ-10 עמ', אתה מכיר את המאמר "זרעונים"? זהו מאמר שמורכב מ-8 תתי-מאמרים, שעל כל אחד אפשר להרחיב בצורה עמוקה מאוד, אגב, לא לפני הרבה זמן הרב קלנר (אם אני לא טועה בשם שלו) הוציא ספר "הוד הקרח הנורא" שמתיחס לתת-מאמר "הייסורים ממרקים".
4. לא כל כך הבנתי על אילו תמונות אתה מתכוון.
5. מסכים איתך בהחלט על ציון המקורות, מצב של עצלנות שלי וחוסר זמן, גרמו לכך, אני בע"ה אתקן את זה.
6. ניסחתי את דברי לא נכון כשאמרתי שיש צורך בכתבי הרב קוק, התכוונתי לומר שידע בכתבי הרב קוק ובזרעונים בפרט, ירחיבו את יכולת ההבנה של המאמר שלי.

ושוב, תודה רבה

למה תודה רבה לי?
אני זה שהרווחתי ממך דברי תורה!
1.ראיתי את זה בהקדמה וזה מה שהתכוונתי ב"סידור המאמר"...
2.אומנם-כן, אתם רוצים להעביר כמה שיותר פרטים, אבל אל תשכחו שלא לכולם יש זמן.
אולי תנסה בעצמך לסכם את המאמר הזה ל2-3 עמודים, ואז יהיו לכם שני סוגי מאמרים - האחד לממהרים [וגם לעצלנים] והשני הוא המאמר הרגיל, שעשית עם חברך.
סיכום המאמר שלכם זאת לא עבודה קשה כלל, במיוחד עם ההבנה שלכם.
אתה יכול לעשות את זה לבד, כמו שציינתי, ואז להראות את זה לחבר שלך שיאשר- ולהעלות את זה.
3.שוב פעם, ככל שתוסיף יותר דפים - הקהל יעד שאתה פונה אליו קָטן בהרבה[במיוחד שהמשתמשים בפורום שולחן ערוך באופן ספציפי הוא 20-30 אנשים...]!
בקשר לספר - אני בספק אם יש יותר מ100 איש בקהל ישראל שקראו אותו.
אישית, אני אפילו לא הכרתי אותו לפני שציינת זו.
4.בדיוק כמו התרשימים שעשיתם - פשוט תוסיפו יותר כאלו.
5.כשאתה כותב מאמר אתה תמיד צריך לזכור:"המביא דבר בשם אומרו - מביא גאולה לעולם" וגם את המשפט שלי:"המביא דבר בשם אומרו במקומו - מביא עזרה לקוראו"...
6.וישר כוח על זה שלא צריך ידע קודם בכתבי הרב קוק!!!
חזק ואמץ עד מאוד,
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר