לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2005, 09:32
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
קצב: לא להרוס את בתי המתנחלים

חודש ימים לפני תחילת ביצוע תוכנית ההתנתקות מטיל נשיא המדינה "פצצה מדינית". בראיון מיוחד למעריב הוא כבר חושב על היום שאחרי הפינוי: "אחרי היציאה מעזה צריך ללכת לדיונים על הסדר קבע עם הפלשתינים". על ההסתה בקרב הציבור הדתי אומר קצב: "לרבנים המתונים יש בעיה מול מוריהם הקיצוניים".
הנשיא קצב יצא, שלא כהרגלו, בשורת הצהרות מדיניות רבות משמעות. "צריך להיערך עם תוכנית מדינית", מדגיש נשיא המדינה. "אם וכאשר התכנית תתבצע (הנשיא אומר "אם" בשביל המתנגדים, "כאשר" בשביל התומכים, הוא מסביר - ב.כ) צריך ליצור הרתעה שתמנע מהקיצונים לחדש את האש. צריך לנסח את הקווים האדומים שלנו. להתכנס לתוך תוכנית מדינית".

היית מחדש את המו"מ עם הפלשתינים?

"בהחלט. אני סבור שיהיה נכון להתחיל לדבר על הסדר הקבע בינינו לבין הפלשתינים. ב-12 השנים האחרונות ביצענו שלושה ויתורים היסטוריים ולא קיבלנו תמורה. אוסלו, מפת הדרכים וההתנתקות. מה הם נתנו לנו בתמורה? השיטה הזו, של קטעים קטעים, של סלאמי, טובה ונוחה להם. צריך להפסיק את זה וללכת לדיונים על הסדר קבע".

אז אתה בעצם תומך בדרישת אבו-מאזן.

"אני לא יודע במי אני תומך. זו עמדתי. הסמכות בידי הממשלה".

"מוטב לא להרוס הבתים"

אתה מתנגד להרס הבתים בגוש קטיף, עליו החליטה הממשלה?

כן. אם היו נימוקים ביטחוניים להרוס, הייתי תומך. אבל אין. הנימוק העיקרי הוא הכאב של הריקוד על הגגות. אני חושב שהכאב הזה מתגמד מול הכאב העצום של הפינוי עצמו. מוטב לא להרוס את הבתים. שירקדו על הגגות. הנזק בהריסה, סיכון חיי האדם, הופך את זה לדעתי למיותר".

מה אתה חושב על ההסדר המתגבש סביב ציר פילדלפי?

"אם כבר הוחלט לסגת מפילדלפי, ואם כבר יש סיכום להכניס 800 חיילים מצרים לציר, אני חושב שצריך לחשוב על אמצעים נוספים כדי לעבות את היכולת המצרית לשמור על הציר ולהבטיח שהיציאה שלנו תהיה פחות מזיקה ומסוכנת. בין הברירה לסמוך על צה"ל או לסמוך על המצרים, אני סומך על צה"ל ומעדיף אותו. אבל אני מבין שעמדתו של ראש הממשלה היא שצריך לסגת מפילדלפי ולהוציא משם את צה"ל. אחד הפתרונות הוא כוח רב לאומי בהובלה אמריקנית, וצריך לשקול גם את הרעיון לחפור תעלת מים לאורך הציר. אסור שיתרונות ההתנתקות והמצב שנוצר לאחר מות ערפאת יקוזזו על ידי המשך התחזקות והתחמשות החמאס. המאזן עלול להיות בסופו של דבר שלילי".

"צריך לקבוע קווים אדומים"

בשבוע שעבר קיים הנשיא שיחות ארוכות עם הרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוץ, ראש המועצה לביטחון לאומי גיורא איילנד וראש מינהלת ההתנתקות יונתן בשיא. "ביקשתי מהם", אומר קצב, "לגלות רגישות רבה מול שלושה מגזרים: נשים בהריון, בתי כנסת ובית העלמין. הפינוי בשלושת המקרים האלה חייב להיות מתואם".

אתה חושש ממלחמת אחים?

אני לא חושב שתהיה מלחמת אחים. צריך לקבוע קווים אדומים. אם יורדים לשוליים, אפשר אחר כך להתדרדר לתהום. אני קורא גם לממשלה וגם למתנגדים להגיע להסכמות, הבנות של מותר ואסור, שבמסגרתן יתנהל המאבק".

מי צריך לעסוק בפינוי עצמו?

"לפחות בשלב הראשון, רק המשטרה. צריך לערב את צה"ל רק אם לא תהיה ברירה. אני שמח שבפינוי האחרון הוסכם על דעת שני הצדדים לא להופיע עם נשק. אני קורא להמשיך לשמור על הכלל הזה. מעגל שני ושלישי יכולים להיות עם נשק, אבל מוטב להניח במעגל הפנימי את הנשק בכספות. גם המתנחלים וגם השוטרים והחיילים".

להמשך הראיון:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/956/204.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר