לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2004, 21:13
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
ההתנתקות של שרון, מהלך "שמאלני" או "ימני".

יצא לי לחשוב על זה (ולדבר עם אנשים אחרים על הנושא). וחשבתי לעצמי האם בעצם המהלך של שרון היה כנגד העקרונות של הליכוד?
הרי תריסר התנחלויות תפורקנה כדי להשאיר במקומם כמעט את כל המתנחלים בגדה.
ישראל "תוותר" על רצועת-עזה, שהיא בסך הכל 1.3% משטח הארך, כדי להשתלט סופית על הגדה המערבית הגדולה ממני פי 16.
רצועת עזה תנותק מהעולם בים, ביבשה ובאוויר וכמוה 7-8 מובלעות פלסטיניות דומות שתיווצרנה בגדה.
הרי המהלך הזה הוא בעצם סמוחטה בפנים של מפלגת העבודה, בדיוק כששרון צריך את התמיכה.
התשובה פשוטה כאמור, שרון רוצה לרכוש את הימין, והוא מצפצף על השמאל.
בדיוק באותו השבוע של הכתבה עם וייסגלס, שרון ראה ששלושה עשר מבין 40 חברי הכנסת של מפלגתו לא הצביעו בעדו, כאשר בסך הכל עמדה על הפרק הצעה שהכנסת "תרשום לפניה" הודעה בלתי-חשובה שלו.
שרון רצה לסביר לימין הקיצוני במפלגתו ש"ההתנתקות" אינה תוכנית-שלום אלא תוכנית מלחמה, לא "ויתור" על שטחים אלא סיפוח שטחים, לא פירוק התנחלויות אלא הרחבה מזורזת של התנחלויות בגדה.
אני לא מעביר שום ביקורת על המהלך (לפחות לא באשכול הזה). אני רק רוצה התייחסות למהלך מבחינת תמונת מצב של ישראל לאחר ההתנתקות.

נערך לאחרונה ע"י boris2k4 בתאריך 26-10-2004 בשעה 21:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2004, 22:10
  wxyz wxyz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.04
איך בדיוק?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "ההתנתקות של שרון, מהלך "שמאלני" או "ימני"."

איך גירוש 9000 יהודים מבתיהם, יחזק את אחיזתנו בשאר השטחים?
אפילו אם היינו מאמינים מלכתחילה בזיקה ההזויה הזאת, שהייתה קיימת רק במוחו הקודח של שרון, בא האיחוד האירופי והצהיר, באמצעות שר החוץ הספרדי, שאירופה לא תתן מנוחה לישראל אפילו שנה אחת. בטרמינולוגיה שלהם יש לזה רק פירוש אחד - ויתור על שטחים נוספים,ופירוק התנחלויות נוספות. ולאחר שנוצר תקדים, קל מאוד להמשיך ממנו הלאה.
ובנוגע להתחייבות האמריקאית על גושי התיישבות: טרם יבשה הדיו - כמו שאומרים בלשון מליצית - על הצהרתו של הנשיא בוש, וכבר התחילו האמריקאים להציק לנו על כל מרפסת שדייר כלשהו סוגר באחת ההתנחלויות. אתה מייחס תיחכום לתוכנית שבו אתה מעמיד פעולות בלתי הפיכות - על סף הבלתי נסבלות - כמו גירוש יהודים, מול הבטחות מעורפלות שאפילו בשעה שהושמעו לא היו ברורות דיין?
ישן 26-10-2004, 23:17
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אתה באמת מאמין בזה? כמה עצוב... :(
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "ההתנתקות של שרון, מהלך "שמאלני" או "ימני"."

נתחיל מזה שאני לא מאמין שבאמת חשבת על הנושא. אני באמת מקווה כך, כי אם חשבת רבות על הנושא, ודבריך בהודעה זו משקפים את העומק של מחשבותיך, יש לך בעיות הרבה יותר דחופות מאשר תכנית שרון...

בכ"א, אגיב לדבריך ולטענותיך אחת-אחת:
  • האם בעצם המהלך של שרון היה כנגד העקרונות של הליכוד?
    כן. בהחלט. הליכוד בעד לשמור על חייהים של אזקרחי מדינת
    ישראל ולא לזרוק אותם ע"י עידוד הטרור.
    תכנית שרון מעודדת את הטרור בכך שהיא מראה למחבלים
    שהטרור פועל ככלי להשגת מטרותיהם.
    לשם הדגמה:
    החמאס: התנגדותנו דחפה את האוייב הציוני להתנתקות

• הרי תריסר התנחלויות תפורקנה כדי להשאיר במקומם כמעט
    את כל המתנחלים בגדה
    לחלוטין לא נכון:
    (1) לא זכור לי ששרון התחייב לכך;
    (2) גם אם שרון התחייב לכך - אנחנו יודעים עד כמה אפשר
    לבטוח בהתחייבויות שלו(לדוגמה: התחייבות קמפיין הבחירות
    לא לבצע מהלכים חד צדדים, ההתחייבות לקבל את הכרעת
    מתפקדי הליכוד וכו');
    (3) גם אם שרון כן יהיה נאמן לדבריו - ר"מ אחר שיבחר תחתיו
    לא מחוייב לקבל את ההבטחות שהבטיח שרון.
  • ישראל "תוותר" על רצועת-עזה, שהיא בסך הכל 1.3% משטח
    הארך, כדי להשתלט סופית על הגדה המערבית הגדולה ממני
    פי 16. רצועת עזה תנותק מהעולם בים, ביבשה ובאוויר וכמוה
    7-8 מובלעות פלסטיניות דומות שתיווצרנה בגדה. הרי המהלך
    הזה הוא בעצם סמוחטה בפנים של מפלגת העבודה, בדיוק
    כששרון צריך את התמיכה. התשובה פשוטה כאמור, שרון רוצה
    לרכוש את הימין, והוא מצפצף על השמאל.

כפי שהבהרתי למעלה - זה אינו המצב. הפעולות של שרון לא
    קרובות לשום דבר שהימין חלם עליו. שרון מיישם את התכנית
    שהגה מצנע, ואני לא יודע אם שמעת על כך, אבל מצנע הוא
    די שמאלני(הוא אפילו היה המועמד שהריצה מפלגעת העבודה,
    המפלגה השמאלנית הגדולה בארץ, לראשות הממשלה בבחירות האחרונות)

ישן 28-10-2004, 15:53
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אוקיי. אבל אתה לא חושב שהליכוד כבר מזמן לא מייצג את עצמו ?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "הליכוד כאידיאולוגיה. לא הסיעה שהשתלטו עליה חבורת עסקנים ובטלנים."

עוזי כהן לא מאתמול בליכוד, וכל מי שהצביע לליכוד ידע שזו חבורה של עסקנים, שנבחרו בגלל איכות הנקניקיות שלהם, או רמת חדרי המלון שהם מחלקים לתומכיהם.

הליכוד הוא המפלגה הפרגמטית ביותר בתולדות ישראל, המפלגה שהחזירה יותר שטחים מכל מפלגה אחרת. הליכוד בפועל הוא לחלוטין לא ימין-אידיאולוגי, אלא מרכז פרגמטי. זה אותו הליכוד שהחזיר את סיני, אותו הליכוד שהתחייב ל"ויתורים כואבים" במערכת הבחירות האחרונה. עוזי לנדאו, שאני אישית מאוד מעריך אותו ואת היושרה שלו, והמורדים שלו (שאת רובם אני דווקא לא מעריך), פשוט לא מתאימים למפלגה פרגמטית כמו הליכוד, והאירועים האחרונים מוכיחים זאת. הם שייכים לזרם הפחות פרגמטי, הזרם המתפטר כשצריך להחזיר שטחים, כמו האיחוד הלאומי, או המפד"ל (של איתם).
ישן 29-10-2004, 09:36
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
בכל אופן, מי שמתנגד למדינה פלסטינית
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יש לך כשרון מדהים לומר דבר אחד חכם והרבה שטויות מסביב"

הוא מיעוט בעם, בליכוד ובממשלה. האידיאולוגיה הישנה של הליכוד נדדה לאיחוד הלאומי ולמפד"ל, וכיום הליכוד הוא מפלגת מרכז. גם אם השינוי הזה התהווה במהלך הכהונה של הממשלה הנוכחית, ולא לפניה, זוהי המציאות (למרות שלדעתי השינוי קרה כבר אצל בגין).

כרגע זה לא משנה מהי האידיאולוגיה של הליכוד, כי לא בוחרים אידיאולוגיה בבחירות, ואידיאולוגיה לא מצביעה בכנסת. הליכוד היא קבוצת אנשים שרוב העם מעוניין שתייצג אותו. האנשים האלה יכולים להתחייב לעשות מיליון ואחד דברים, אבל כבוחרים חכמים, שמודעים לכך שאין שום דרך לאכוף התחייבויות אלה, וכבוחרים למודי ניסיון (בכל זאת, בחירות כל שנתיים), אנחנו צריכים לדעת שהם לא תמיד עומדים בהתחייבויות שלהם. הדמוקרטיה מאפשרת לנו להעניש אותם בקלפי. זה שאנחנו מוותרים להם - זו בעיה ישראלית של צרכנות לא נבונה, כפי שיש כאלה שמאכילים היום את התינוקות שלהם ברמדיה ושותים חלב תנובה.
ישן 29-10-2004, 16:19
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מידע תגובתך עצובה לעילא ולעילא
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אתה באמת מאמין בזה? כמה עצוב... :("

אגיב נמוקיך אחד- לאחד:
  • האם בעצם המהלך של שרון היה כנגד העקרונות של הליכוד?
    כן.
    מהלכי שרון הם בכוון שמירת חייהם והבטחת בטחונם של כלל אזרחי מדינת
    ישראל ולא לזרוק להפקיר אותם למען הבטחת המשכו של הכיבוש על כל הכרוך בכך. תכנית שרון תגמד את הצלחות הטרור, בכך שהיא תראה לאוכלוסיה הפלסטינאית השלווה, שלישראל כוונות רציניות בהקשר להפסקת הכיבוש ולמתן אפשרות להקמת מדינה פלסטינאית לצידה של מדינת ישראל.
  • הרי תריסר התנחלויות תפורקנה כדי להשאיר במקומם כמעט
    את כל המתנחלים בגדה
    לחלוטין לא נכון:
    (1) שרון מחוייב למפת הדרכים - על פיה יש לפרק את מרבית ההתנחלויות ה"קיקיוניות" בשטחים ואפילו מעט מעבר להן, בהתאם להסכם אם יהיה. (2) אני מאד מקווה, שהפעם שרון לא יאכזב ויעמוד בהתחיבויותיו. (3) גם אם שרון כן יהיה נאמן לדבריו - ר"מ אחר שיבחר תחתיו
    לא מחוייב לקבל את ההבטחות שהבטיח שרון. נכון, אתה צודק - אבל לבטח תהיה בעיה למשהו לבטל הבטחה המקובלת על כל העולם המערבי ובראשו ארה"ב.
ישן 30-10-2004, 13:48
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
סליחה , אבל חייב להתערב
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תגובתך עצובה לעילא ולעילא"

אהלן
למר/ת ארץ ישראל היפה
אני יושב מהצד ונהנה מכל שורה ודעה שבאשכול.
מפריע לי רק שמשתמשים במילה : "כיבוש".
להזכירך, עד לתחילת האינטיפאדה ומעורבותו הדומיננטית של עראפאת , גם הפלשתינאים לא הירבו כל כך להשתמש במילה הזו והייתי אפילו מוסיף שהם די נהנו מהמצב המכונה כאן "כיבוש".
אבל רבותי, לא יעזור לנו כלום וחייבים להבין זאת, אנחנו נחזיר עוד שטחים .עד שהשלום יושג. אפילו שלום לפי המודל עם מצרים הוא שלום. אני בטוח שכל עם ישראל מעוניין ל פ ח ו ת בשלום כזה . ושיהיה ברור, הכאב של עקירת ישובים ישראלים הוא כאב של כל מדינת ישראל ואריק בראש. חבל רק על כל הקורבנות שהיו לעמנו לאחר שהעיפו את ברק אשר כבר אז רצה להגיע להסדר עם הפלשתינאים. לקח , גם לאריק שרון הגדול , המון זמן עד שהגיע לאותה המסקנה שברק הגיע אליה לפני הרבה שנים. אחרי הכל , במבט לאחור, ברק קרא את המפה הכי טוב מכולם. הבעיה איתו שהוא לא ידע איך מבצעים זאת . לכן, יחד עם הנכבדים אשר מניתי למעלה נראה לי שזה ילך. זיכרו את מודל רבין ז"ל ופרס .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר