לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2005, 12:54
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
למה צריך לשמור כזו כמות של חומר נפץ כל כך הרבה שנים??
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כל איזור רחוב גאולה בתל אביב..."

הסליק הזה הרי סיכן יותר יהודים מבריטים. אני מנסה לחשוב באובייקטיביות (ולא מצליח) למה שמר איש האצ"ל על כמות כזו של חומר נפץ ועוד באיזור מגורים בת"א?? האם הוא התכוון להשתמש בזה נגד מישהו (הממשלה??- הרי רימון באמת נזרק בכנסת). גם אם זה שכב 7 שנים לפני הקמת המדינה- הרי זה סיכן יותר יהודים מאשר בריטים. ואולי בגלל דברים כאלה נאלצו להחמיר עם האצ"ל ולפזר אותם בצה"ל כברבאמצע המלחמה???
אגב, בלימוד ההיסטוריה ולמרות הספר הלבן האכזרי ליהודים, הבריטים לא היו ממש אוייב לעומת הגרמנים או הערבים. הם עצרו את הגרמנים באל עלמיין מלהגיע לארץ והכריעו עם בנות הברית את הרייך השלישי. גם הפלמ"ח בתחילתו וגם הבריגדה אח"כ במלחמה שיתפו פעולה עם הבריטים. אפשר להגיד שגבולות 48 נקבעו ברובם ע"י הפלמ"ח וצהל שהוקם על בסיס ההגנה ותשתית האנושית ששירתה או השתתפה בפעילות צבאית עם הצבא הבריטי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2005, 13:17
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
הגיע זמן לריענון קצר...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "למה צריך לשמור כזו כמות של חומר נפץ כל כך הרבה שנים??"

להיפך ליבני, יש הרבה מה לחלוק!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נרויאיר
הסליק הזה הרי סיכן יותר יהודים מבריטים. אני מנסה לחשוב באובייקטיביות (ולא מצליח) למה שמר איש האצ"ל על כמות כזו של חומר נפץ ועוד באיזור מגורים בת"א??

אנשים נהגו פעם לשמור סודות "עד המוות", לא כמו היום, כשיש אינטרנט. מישהו ביקש מהם למסור את הציוד כשפרקו את המחתרות? אמרו לשמור, אז שומרים! אמרו סוד! אז זה סוד. פשוט מאד, בלי פרשנים משפטיים. זכר לימים עברו טובים יותר.

ציטוט:
האם הוא התכוון להשתמש בזה נגד מישהו (הממשלה??- הרי רימון באמת נזרק בכנסת).

אתה לא רציני, נכון? יש דברים שמעוררים מעט מאד הומור...

ציטוט:
ואולי בגלל דברים כאלה נאלצו להחמיר עם האצ"ל ולפזר אותם בצה"ל כברבאמצע המלחמה???

אני סבור שתגלה שתופעת הסליקים שנחשפים כיום אינה אופיינית רק לאצ"ל וללח"י...

ציטוט:
אגב, בלימוד ההיסטוריה ולמרות הספר הלבן האכזרי ליהודים, הבריטים לא היו ממש אוייב לעומת הגרמנים או הערבים.

אתה שוכח מיקרים רבים (מידי) שבהם הבריטים שיתפו פעולה עם הערבים כנגד היהודים. דוגמאות כאלו יש הרבה. הבולטת שבהם - החרבת חצי רחוב בן-יהודה בירושלים (זה שיש בו מידרחוב היום) ע"י משאית תופת שהחדירו לשם חיילים בריטים. תוסיף לזה מקרים בהם נחטפו נערים ברחוב (יש לפחות מקרה אחד כזה שאני מכיר בירושלים) ו"נעלמו", סיוע לערבים ב"אי מניעת" פעולות כנגד יהודים, ובמקביל מניעת הגשת עזרה של יהודים ונקנח בכך שלאחר שקמה המדינה, המשיכו להתעלם מריבונות המדינה שקמה כאן עד אשר הופלו להם כמה מטוסים...

ציטוט:
אגב, בלימוד ההיסטוריה ולמרות הספר הלבן האכזרי ליהודים, הבריטים לא היו ממש אוייב לעומת הגרמנים או הערבים. הם עצרו את הגרמנים באל עלמיין מלהגיע לארץ והכריעו עם בנות הברית את הרייך השלישי. גם הפלמ"ח בתחילתו וגם הבריגדה אח"כ במלחמה שיתפו פעולה עם הבריטים. אפשר להגיד שגבולות 48 נקבעו ברובם ע"י הפלמ"ח וצהל שהוקם על בסיס ההגנה ותשתית האנושית ששירתה או השתתפה בפעילות צבאית עם הצבא הבריטי.

אגב, לימוד היסטוריה, הבריטים לא ממש סיעו להקמת מדינה יהודית, לא דאגו לאינטרסים של היהודיים וזאת על אף שאנו ראינו בהם בני ברית ונילחמנו לצידם. להיפך - זו היתה בגידה נוראית - הם עוד סייעו לערבים וגרשו ניצולים שעשו דרכם מאירופה לישראל...

מספיק סיבות להפוך אוהב לאוייב?

השת"פ עם הבריטים נבע במידה רבה מדאגה לאינטרנסים היהודיים - הצורך באימון והקמת תשתית צבאית ובמקביל, מניעת הפלישה הנאצית לישראל. אז גם נדמה היה שישנה הבנה מסויימת בין היהודים לבריטים על בסיס 30 שנות שילטון בריטי בישראל (עם עליות ומורדות).

ובעניין קביעת הגבולות, ומחתרות - הייתי ממליץ בחום לרענן את הידע. היה שת"פ עד לסזון, אז גם החלו אנשים לפעול במחתרות שונות במקביל (וייצמן עצמו היה בהגנה ובאצ"ל) בעיקר לשם הגנה מפני מלשינים, אך גם כי רבים חשבו שהקו של ההגנה הינו מתון מידי.

במלחמת העצמאות פעלו הכוחות במשולב (גדודים של האצ"ל והלח"י שולבו בחטיבות של הפלמ"ח) ראה אשכול מבצע הפריצה לשער ציון (עם פצצות הקונוס).

וכדא לזכור שלפעמים גוף שתמכת בו, עשוי להפוך עורו ולפעול נגדך. זה היה עם האמריקאים והטאליבן ואפילו כאן, עם החמאס.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 14-07-2005 בשעה 13:30.
ישן 14-07-2005, 17:38
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
מוסיף..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הגיע זמן לריענון קצר..."

אל תשכחו גם שהבריטים בנסיגתם ביצעו הפגזה לעבר ת"א (אם אני לא טועה הירי בוצע מאזור הפילבוקס של היום ליד מקווה ישראל אבל פה אני לא בטוח) בכל מקרה הייתה על זה בזמנו תוכנית של ערוץ ההיסטוריה.
עוד דבר, האצ"ל הפסיק את פעילותו האלימה כנגד הבריטים בזמן מלחמת העולם ה2 אם אני זוכר נכון.. הלח"י לעומת זאת המשיך ואף ניסה לקשור בתחילת המלחמה קשרים עם השלטון הנאצי כנגד המשטר הבריטי.

עוד דוגמא זה הניטרליות והאיסור במכירת נשק.. בזמן שלמצרים ולירדנים היה נשק בריטי וספיטפיירים הפציצו בת"א אנחנו נלחמנו עם פרימוסים ונשק גנוב\מאולתר שיצא מאותם סליקים ומעבדות תע"ש שהיו גם הן במחתרת...(בתקופה שלפני המלחמה).

רק מאוחר יותר הגיעה הישועה מכיוון בריה"מ שנתנה אישור לצ'כיה לספק לנו את מטוסי האויה שבלמו את האוייב המצרי בגשר עד הלום.

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 14-07-2005 בשעה 17:42.
ישן 14-07-2005, 18:15
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אתה בטוח?!?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "מוסיף.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
האצ"ל הפסיק את פעילותו האלימה כנגד הבריטים בזמן מלחמת העולם ה2 אם אני זוכר נכון..

אני חושב זה היה הרקע לפילוג שהביא להקמת הלח"י.

ציטוט:
הלח"י לעומת זאת המשיך ואף ניסה לקשור בתחילת המלחמה קשרים עם השלטון הנאצי כנגד המשטר הבריטי.

אני חושש שאתה מבלבל עם הערבים. עבד אל קאדר אל חוסייני קשר קשרים עם הנאצים. קשנ לי להאמין שזה נכון לגבי היהודים. זו אמירה חמורה מאד!

ציטוט:
רק מאוחר יותר הגיעה הישועה מכיוון בריה"מ שנתנה אישור לצ'כיה לספק לנו את מטוסי האויה שבלמו את האוייב המצרי בגשר עד הלום.

לא מדוייק. ברה"מ התנגדה למכירת הציוד הצ'כי לארץ ולכן המשלוחים פסקו. לעומת זאת כל עוד לא התערבו - הועבר הנשק - מעין הסכמה שבשתיקה.

אל תשכח שבזמנו הוטל אמברגו על ידי בעלות הברית על המזה"ת.

ישן 14-07-2005, 18:34

אני בטוח ב100 אחוז ב:
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אתה בטוח?!?"

1) האצ"ל סייעו לבריטים במהלך מלחמת העולם ה2 לדוגמא מפקד הארגון נפל במהלך המלחמה תוך כדי משימת מודיעין בעיראק (דוד רזיאל ז"ל).

2) הלח"י פעל כנגד הבריטים גם בזמן המלחמה(יכול להיות שהפילוג נבע בגלל רצון האצ"ל להבליג וההתנגדות של הפורשים מהאצל מן הצד השני זכור לי משהו כזה אבל פה אני לא בטוח)

3)גם הלח"י וגם עבד אל קאדר חוסייני ניסו ליצור קשר עם הנאצים חוסייני היה בין בית אצל היטלר אבל במקרה של הלח"י אלה היו גישושים בלבד.. זה היה לפני הפיתרון הסופי ולפי מה שאמרו בכירי הארגון הם ראו שותפות אינטרסים כנגד המשטר הבריטי בארץ...זה מתועד גם.

עריכה: בדקתי ואכן הרקע למשבר בין הפורשים לאצ"ל היה הרצון של רזיאל מצד אחד להבליג ומנגד רצונו של יאיר להילחם בבריטים.
אחרי נפילתו של רזיאל מונה מנחם בגין(1944) למפקד הארגון וסיים את תקופת ההבלגה דבר שגרר את הסזון שבמהלכו הלח"י הפסיק את פעילותו כי רוב מנהיגי הארגון נרצחו\נאסרו האצ"ל לעומת זאת המשיך בפעילותו.

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 14-07-2005 בשעה 18:49.
ישן 14-07-2005, 19:01

ויקיפדיה:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אתה יכול להפנות אותי למקורות?"

קשריו של הלח"י עם השלטון הנאצי

בסוף שנת 1940, נציג הלח"י נפתלי לובנצ'יק נשלח לביירות, שם נפגש עם נציג השלטון הנאצי ורנר אוטו פון-הנטיג ומסר מכתב בשם הלח"י בו הציע "לקחת חלק פעיל במלחמה לצד גרמניה" בתמורה לתמיכת גרמניה "בהקמתה של המדינה היהודית ההיסטורית על בסיס לאומי טוטליטרי, מובטח על ידי הסכם עם הרייך הגרמני". פון-הנטיג העביר את המכתב לשגרירות הגרמנית באנקרה, אך לא ידוע על תשובה רשמית למכתב מצד גרמניה. אנשי הלח"י ניסו ליצור קשר עם הגרמנים בשנית בדצמבר 1941, אך ללא הצלחה.

קישור
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%97%22%D7%99

בזמנו היו גם תוכניות בערוץ ההיסטוריה בנושא.
ישן 14-07-2005, 19:02
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
הבריטים לא היו צדיקים גדולים אבל
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אתה בטוח?!?"

הנקודה הצבאית החשובה ביותר היא מיגור המרד הערבי בין 1936-1939.
אנחנו אוהבים להקטין את המרד ולקרוא לזה "מאורעות", כאשר למעשה הערבים החלו במלחמת העצמאות שלהם ב 1936. לרוע מזלם, הבריטים של לפני מלחמת העולם השנייה היו מאוד חסרי סבלנות לשאיפות לאומיות כגון אלו והם דיכאו את המרד בלי בג"צ ובצלם.

אם צחי הביא לדוגמה את המדרחוב בירושלים אז אני אתן לדוגמה את המדרחוב ביפו העתיקה. הבריטים החליטו שהם רוצים מעבר לשריוניות בעיר העתיקה ופוצצו את הבתים כדי ליצור גריד של כבישים, בארכיון האוניברסיטה העברית קיימים צילומי אויר יפים של העיר השלמה בבוקר, העשן בצהריים והכבישים החדשים לפנות ערב.

ונחזור לעניין, השבירה של המרד הערבי לפני מלחמת העלום השנייה השאירה את הפלסטיניים לא מאורגנים למערכה העיקרית הפוליטית של תוכנית החלוקה והצבאית של מלחמת העצמאות.
בלי המנדט הבריטי והתמיכה הצבאית הבריטית לישוב היהודי לא היה כל סיכוי להתפתח בתוך הרוב הערבי המובהק של עד 1948.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר