לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2005, 13:24
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
פרשתי מגיבוש חובלים :)

חחחח אחת הכותרות היותר מצחיקות שיצא לי לרשום, ועד הוספתי סמיילי (!!) רחמנא ליצלן, אבל מן הסתם יש לי את הסיבות שלי.
נתחיל מהסוף, פרשתי אתמול במהלך המסע 8, שד"א זה אחד הדברים היותר מפגרים שעשיתי בחיים שלי, פשוט להקיף שטח מסויים בקוטר של בערך 800 מטר 12-15 סיבובים, לא יודע בדיוק כמה כל מחלקה עשתה. למה פרשתי?כי הבנתי שחובלים זה לא בשבילי, והאסימון נפל לי במהלך המסע, וכידוע אי אפשר בדברים כאלה להמשיך הלאה כשהראש לא החלטי ולא דבק במטרה.
ברור שזאת הפתעה עצומה, לא רק בשבילי אלא גם לכל מי שמכיר אותי, אבל בכל זאת יש לי כמה סייגים לומר:
קל מאוד לדבר מהבית ולהתאמן בבית בסבבה שלכם או אפילו בקבוצת כושר קרבי, אבל כשזה מגיע לדבר האמיתי, קרי גיבוש, המציאות שונה לחלוטין. מבחינת תיזוזים דווקא אהבתי בצורה מזוכיסטית את הקטע הזה, וגם האימון עם המד"ס הנאצי לא שבר אותי בכלל אלא להפך אפילו העלה לי את המוטיביציה. אבל, וזה בעצם האבל הגדול, שעוד מיום שישי כשחזרתי מהגדנ"ע, כבר היו לי ספקות לגבי חובלים, ולא מבחינת קושי אלא מבחינת עניין וניצול הזמן בצבא. ניסיתי לעבוד על עצמי במהלך השישבת, וזה החזיק מעמד כנראה עד המסע בערב, ואז נשברתי, אמרתי שזה לא שווה לי להמשיך כיוון שאני לא בלב שלם עם זה, ולכן פרשתי. חשוב מאוד לציין שזאת הייתה הפתעה גמורה למחלקה שלי, שהיו שפיצים אחד אחד, הם אהבו אותי ואני אותם, עזרנו אחד לשני, ובטח שהם עזרו לי וניסו להניא אותי מלפרוש.
ושוב אני אומר, כשיושבים מול המחשב והכל נוח אז קל מאוד לדבר, אבל כשזה מגיע למציאות ונוחת לך ישר על הפנים, אז דבר ראשון שצריך לעשות זה לעשות חושבים טוב טוב אם כדאי להמשיך. אם התשובה חיובית אז גם התיזוז הכי נוראי, המסע הכי ארוך, והמד"ס הכי מטורף לא יעצרו אתכם. לי פשוט עבר הרעל מחובלים ולכן לא ראיתי טעם להמשיך.
מה שכן, אני לא מאוכזב כלל וכלל, ואני יכול לומר בבטחון מלא, שהנור שיצא מפה ביום שני של שבוע שעבר, והנור שחזר לכאן היום, הם שני דברים שונים לגמרי. במהלך כל השבוע הזה למדתי כל כך הרבה דברים, על עצמי, הצבא, והחיים בכלל, שמבחינתי רק העובדה הזאת שווה את כל מה שהיה. על עצמי למדתי שאני כן יכול להסתדר מבחינה חברתית עם אנשים, שבמצבים קשים אני כן יכול להתמודד ולעזור לחבר'ה שלי (בלי קשר לעובדה שפרשתי, כי שוב, זה פשוט לא עניין אותי), ובאופן כללי הבטחון העצמי עלה לי. מבחינת הצבא, הבנתי (ובלי להעליב ולפגוע כמובן באף אחד, אלה רק רשמים שלי מהמערכת) שיחידות ההתנדבות בפרט, והצבא בכלל, זאת מערכת מאוד מאוד קשה, ופעמים רבות גם מפגרת לחלוטין, עד שלפעמים עולה השאלה אם כדאי להמשיך בכלל, ומה זה נותן בתכלס, לך עצמך, ותעזבו אותי משטויות של פטריוטיות והגנת המולדת, זה לא חסר לי וגם אף פעם לא יהיה חסר, כשנמצאים בתוך המערכת הדברים נראים אחרת לגמרי.
אז יהיו את האלה שיאמרו "פחח הוא פרש ביום הראשון מה הוא שווה בכלל" ועד כהנה וכהנה שטויות, רוב הסיכויים שאלה חבר'ה שלא ראו גיבושים ורק שמעו עליהם או קראו מאמרים באינטרנט (כיף גדול גדול, אנשים סובלים בשבילך), ואם הם כן עברו, והם עדיין בגישה כזאת, אז הבעיה אצלם ולא אצלי זה בטוח.
אז מאמר על כל הגיבוש אני כבר לא אביא, אבל כמה עצות אני מניח שאני יכול לתת: דבר ראשון הכי חשוב זה לבוא בראש שקט והחלטי של "אני עובר את הגיבוש הזה כי אני רוצה להיות חובל!", בלי זה, חבל לכם על הזמן כי יהיה קשה מאוד. תביאו הרבה הרבה דברים לשיפצורים. הציוד שנותנים לכם מחורבן ולא נוח (חח אני מניח שזה בחלקו בכוונה, כדי להקשות), ולכן תביאו לגיבוש איזולירבנד, חבלי שיפצור, אזיקונים וכיו"ב. לי לדוגמא, רזה שכמותי, החגור מימיות כל שנייה נפל והייתי צריך להצר אותו, דבר שהוא בלתי אפשרי בחגור שהיה לי, אז אילתרתי עם אזיקון הצרה ע"י קיפול של שטח מסויים ויצירת לשון כזאת (קשה להסביר, כשתראו את החגור תבינו כבר). תשתו, בכמויות, גם כשלא אומרים לכם. חם בצורה מדהימה ומזיעים בצורה עוד יותר מדהימה. והכי חשוב, אל תתייאשו אף פעם כי בסופו של דבר הכל עובר, ואם רוצים משו אז גם משיגים אותו.
זהו חברים שלי, אני נראה לוקח קצת פסק זמן מכל מיני מחשבות מטופשות על הצבא, כעקרון אני בכלל לא בגישה של זריקת זין ויאללה תעשו ממני ג'ובניק, אלא להפך, עכשיו הבנתי את הקשיים של החיילים הקרביים ואני מאמין שאני אלמד איך להתמודד איתם עד הגיוס. בנוסף גם הבנתי שכנראה אין לי את היכולות המנטליות של להיות ביחידות מובחרות (והדעה גם על היחידות האלה השתנתה לגמרי במהלך השבוע), אבל הצבא גדול, ומבחינתי לאן שיזרקו אותי אני אנסה לעשות את המיטב. מבחינות רבות, אפילו שפרשתי כבר בסוף היום הראשון, הגיבוש חישל אותי, ומי שלא עשה לא יכול להבין את זה.
תגובות, קללות, ירידות, וכו' יתקבלו בברכה בתוך האשכול, ומי שרוצה לדבר איתי באייסי או במסנג'ר מוזמן בהחלט.
בהצלחה לכולם, בכל אשר תעשו!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2005, 15:03
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

לאאאאא יותםם אח שלייי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Seaman שמתחילה ב "אחי עכשיו אמרתי שלי: "אם אתה..."

אל תיקח אותי כדוגמא!! אני זה מקרה פרטי אישי שלי. תכלס הים אף פעם לא עניין אותי במיוחד ולא גיליתי מוטיבציה כלשהי לשרת שם או ללכת לחה"י עד ששמעתי על המיונים. אתה בדיוק ההפך ממני, הניק שלך.. החתימה.. זה בדיוק מה שצריך בשביל לעבור את זה, אם יש לך אהבה לים ולכל מה שקשור בו אז אתה תעבור. אני לא מהבסט של הבסט ואני בטח שלא דוגמא של אחד שאוכל גיבושים, ותחשוב על זה שהרבה עברו את זה לפניך ואיפה הם היום ומה הם עושים.
בכוונה כתבתי את זה בשביל שאנשים יתכוננו מראש לקראת מה שהם הולכים לעבור, כי מבחינה פיזית הגיבוש הוא לא הכי קשה בעולם, מה שהם עושים זה עובדים לכם על הראש ומבחינה מנטלית הוא מאוד מאתגר.
ועם חברים כמוכם אין מצב שלא נשמור על קשר אוהב את כולכם
ד"א, קיבלתי 36 בשאלון 006 במתמטיקה, לפחות יש יומיים להתכונן למועד ב' עכשיו חחח
ישן 11-07-2005, 15:53
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חחח יום סיירות בטוח לא, כי יש לי משקפיים :(
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי FuRiOuS_Revenge שמתחילה ב "תקשיב"

ובכל מקרה, תראה, ברור שהייתה כאן השפעה פסיכולוגית גדולה מאוד, ועיקר המחשבה שלי היה בעצם שאני בסה"כ בחורצ'יק בן 17 ו-3 ימים שיש לו צו ראשון כולה בעוד שבוע, וכרגע אני לא חייב שום דבר לאף אחד. אחרי הגיוס זה כבר סיפור אחר, אין לי לאן לברוח ובטח שאני לא אחזור הביתה יום למחרת. בטירונות גם יש את הסולם מאמצים של המסעות כשהמרחקים הולכים וגדלים ולאט לאט מתרגלים לזה, אז הסיפור בתכלס הוא קצת שונה.
ודווקא כשאזכר בגיבוש הזה, אני אזכר בהרבה דברים טובים, כמו החבר'ה שהיו איתי, החבר'ה שאני בקשר איתם והם במחזור הבא, החבר'ה שניסו ונפלו במיונים ובכלל כל החוויות מהגדנ"ע. ובכלל אני אדם מאוד אופטימי בסה"כ ואני אזכור את הדברים הטובים ופחות את הרעים.
ישן 11-07-2005, 19:03
צלמית המשתמש של WildClaw
  WildClaw WildClaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
כמו שאמרו דלת אחת נסגרת ועשר אחרות נפתחו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "חחח יום סיירות בטוח לא, כי יש לי משקפיים :("

לא יודע מה איתך, שאני עשיתי את הגיבוש הזה באתי קודם כל בראש שאני מסיים אותו, גם כי זו מטרה שהצבתי לעצמי וגם כי רציתי לעבור.
במסע הראשון יש באמת שוק מסויים, אצלנו אני היה זה שהיה עליו את הפק"ל אלונקה שקודם הצוות לא שיפצר כמו שצריך, כל המסע רצתי עם האלונקה בידיים (המפקד לא הרשה שננסה לקשור אותה ששוב שהיה את המשימה באמצע) ובשלב מסויים אפילו התחלתי לפגר אחרי הצוות. דווקא ברגעים האלו אני זוכר שהיה לי את הכי הרבה כוח להמשיך הלאה, אני יודע שזה נשמע נדוש ולעוס אבל שאתה רואה את האנשים מתרחקים ממך אתה יודע שאתה חייב להתאמץ יותר כדי להישאר יחד איתם.
הגיבוש אולי לא נחשב קשה מבחינה פיסית יחסית לשאר הגיבושים אבל הוא לא נופל בקושי הכולל שלו מכולם, היו לנו שם חידות מורכבות ולא פשוטות וגם היחס אליך מצד הצוערים בקורס הוא גם פקטור (אני ממליץ לכל אחד לקום על הבוקר עם רעש של היציקת נשק הזו שנדפקת על סיר וכל היום לספוג "ירידות" ו"העלבות" לגבי ההתנהגות שלך), חוץ מזה יכול להיות שזה משתנה בגיבוש לגיבוש, המפקד שלי לקח אותנו במסע הראשון לאזור של המרינה לטבילת לילה ועל זה לא קראתי בשום מקום.
אולי מתישהו כן תרגיש אכזבה, בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה !

ישן 11-07-2005, 19:31
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "פרשתי מגיבוש חובלים :)"

יכול להיות שחלק מהדברים פה יצאו לא הכי יפים אבל דווקא לכזה "נאום" צריך להגיב גם ככה.

בגלל שאני מכיר את המסע המסוים הזה הוא דווקא מאוד לא מפגר.
הוא מאוד הגיוני, כל כך הגיוני עד שהוא שובר\משביז\משעמם למוות גם מי שחשב או שחשבו עליו שהוא אוכל כאלה דברים.
יחידות ההתנדבות השונות הן באמת מערכת קשה ולא אותן יחידות זוהרות שהן נראות מבחוץ וכל הכבוד לך שהבנת את זה, לכל אחד זה נותן דבירם שונים וכל אחד מגיע עם המטרות שלו יש כאלה שזה מתאים להם ויש כאלה שלא.
לא הבנת את הקשיים של החיילים הקרביים כי לא עברת אותם ולא שום דבר שמתקרב אליהם
ואם אתה חושב שזה הקושי אז אתה טועה.
יכול להיות שאין לך את המנטליות הזאת באמת (כמו שאמרתי לא לכולם זה מתאים) ואין בזה שום דבר רע וכל הכבוד על המחשבה "לאן שיזרקו אותי אני אנסה לעשות את המיטב".
ישן 11-07-2005, 22:27
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
חובלים

זאת לא יחידה ולא תפקיד
זה קורס שבסופו אתה מוכשר להיות חובל.

עכשיו לנור, תראה קודם כל כל הכבוד שהתמיינת לחובלים, ועברת את הגדנ"ע. זה כבר הישג. הרבה אנשים נופלים. היישר כוח. אני היתי בגיבוש סטילים\דבורים. לא גיבוש בשמיים. מאוד נהנתי מכל הגיבוש אבל כשלקחו אותנו לסיור בסטי"ל גיליתי את האמת המרה, שאני ממש אבל ממש לא מתאים לשרות שם. למה? כי זה פשוט טכנולוגי מדי בשבילי. היתי בטוח שזה לרוץ כל היום על הסיפון ולהילחם בגלים אבל זה לא. ממש לא. כל המחשבים האלה, החדרים הקטנים הרדארים ביאסו אותי לגמרי.
ולכן אמרתי בשני הראיונות (בסוף הגיבוש לאחר שסיימנו), שלדעתי אני לא אהנה שם וזה בעצם מה שחתם את גורלי בחייל הים. מבאס? כן די אבל בסופו של דבר אני יודע שסיימתי ולא רציתי.
מצטער אם מה שאמרתי על סטילים פגע במישהו, זאת רק דעתי. אל תתבאס שאשא תלך בראש מורם אתה תהייה תותח!

מה שהיתי עושה במקומך , נור זה לסיים את הגיבוש ולהיות הכי תותח גם אם היתי יודע שאני לא צריך את זה. רק כדי לסיים לדעת שאני הבסתי את הגיבוש הזה. להגיד שכן אני סיימתי וכן אני שמתי על זה ז**.אתה בחרת שלא להמשיך, וזאת בחירה שלך.

לאן אתה רוצה להגיע עכשיו?

בהצלחה בהמשך הדרך,איפה שזה לא יהיה.
ישן 13-07-2005, 10:00
  ג' שם בדוי ג' שם בדוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
על פרישה מגיבושים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "חחחחחחחחחחחחחחחחח"

נור,
אני לא מבין. אמרת שהיום הבודד הזה של הגיבוש עשה אותך יותר מוכן, ושהוא חישל אותך - אתה לא חושב שאם היית נשאר את היומיים האחרים (הפיזיים), זה היה מכין אותך עוד יותר ומחשל אותך עוד יותר?

שהיית יכול לראות מה זה גיבוש? לחזור עם לקחים ומסקנות לגבי הגיבושים הבאים? כי כרגע, הנסיון שלך בגיבושים מסתכם ביום הראשון של גיבוש חובלים. וכל יום ראשון של כל גיבוש הוא יום פיזי, שמטרתו לסנן את כל אלו שלא סגורים על עצמם, כמוך. ככל שמתקרבים אל סוף הגיבוש, המבחנים הופכים להיות יותר ויותר מעשיים - מבחני מנהיגות, יוזמה, אילתור, חשיבה, ביטוי בעל-פה ועוד... כי תכלס, כמה אפשר להריץ בנאדם הלוך חזור על דיונה? כמה זה באמת נותן מדד האם הוא מתאים להיות חובל/מטכ'ליסט/שייט/רמבו...?

אני מבין את סיבת הפרישה, ובכל זאת אני אומר - חבל.
עברת את כל המיונים, שילמת כסף לגדנ'ע, הגעת לגיבוש... אני הייתי מסיים אותו בגלל שתי סיבות:
א. צבירת נסיון בגיבושים - טיפ חשוב מאוד.
ב. טיפוח הביטחון העצמי - אמרת שהיית שפיץ ביום הראשון? ואם היית נשאר עד הסוף, ועובר? הידיעה שעברת או אפילו סיימת גיבוש היא משהו שנותן ביטחון עצמי, שהוא קריטי לגיבושים, ואתה דוגמה חיה לכך. למשל, בגיבוש הבא שלך, מה שהוא לא יהיה, ברגע הראשון שיהיה לך קשה, ותחשוב על פרישה, תיזכר בעובדה שכבר סיימת גיבוש של ארבעה ימים, ואפילו עברת, וזה מה שיחזיק אותך הלאה - ההרגשה שכבר עשית את זה, ואתה יכול.
אני חושב שמכיוון שפרשת, נקודת הפתיחה שלך היא דווקא חלשה יותר, ולא 'מחשלת' כמו שאתה אומר, כי ברגע הראשון שיהיה לך קשה בגיבוש הבא, פרישה תראה לך כמו אפשרות לגיטימית, בדיוק כמו שהיא נראתה לך בגיבוש חובלים.
ישן 13-07-2005, 12:16
  Itamaro Itamaro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
גיבוש חובלים ופרישה

אני גם הייתי בגיבוש דרך הגדנ"ע, ופרשתי אחרי היום ים.
אני אומר את זה עכשיו לכל מי שקורא את זה - לעולם אל תפרשו.
לא משנה כמה אתם חושבים שאתם לא רוצים את הקורס/יחידה/מה-שזה-לא-יהיה, תמשיכו עד הסוף, כי אני אישית מניח שבאמת לא רציתי את זה, ואם הייתי רוצה את זה באמת ובתמים הייתי ממשיך עד הסוף, כי בתכל'ס לא נשאר לי עוד הרבה, ואת מה שעברתי אני חושב שעברתי די טוב.
אבל מי שלא היה בגיבוש, ובמיוחד מי שהיה בגיבוש ופרש, לא יודע כמה נוראיות התחושות של האכזבה, ובעיקר האכזבה העצמית.
אחרי שעליתי על אזרחי ישבתי בבה"ד חצי שעה ופשוט בכיתי על הטעות שעשיתי, על הויתור העצמי, ואני מניח שיקח עוד מס' ימים עד שאני אפסיק להצטער על זה. ולא בגלל שרציתי חובלים וחלום חיי התרחק ממני, אלא כי זה ויתור עצמי ואכזבה עצמית שקשה לתאר אותה.
אל תפרשו.
ואני לא מסכים עם מי שאמר לפני שבגלל שהוא פרש פה אז הפרישה תראה לו כאופציה. אולי זה נכון לגביו כי הוא לוקח את הפרישה הזאת כל-כך בקלות, אבל לפחות לגבי עצמי אני יודע שהטעות הזאת תחזק אותי לקראת הגיבושים הבאים, שאני לא אהיה מוכן עוד פעם לאכזב את עצמי כ"כ, וב"ה ביום הסיירות ובגיבוש מטכ"ל תשאיר אותי עד הסוף :-).

אבל כמו שנאמר פה, באמת לשבת ליד המחשב ולדבר על גיבושים זה קל מאוד, אבל הקושי הפיזי, לפחות בגיבוש כמו גיבוש חובלים הוא זניח, כי גם אין הרבה כזה וגם הוא לא נורא, הקושי הוא להישאר שם למרות השפשפות, ולמרות הרטיבות, והחוסר נוחות והעייפות והצעקות של המפקדים (שאותי אישית לא ריגשו אבל היו כמה שפרשו בגללם). וגם אני חשבתי שזה שטות כשקראתי מה אנשים רושמים על גיבושים, שזה הכל מנטלי, וחשבתי לעצמי "שטויות אני בכושר מעולה ואין לי מה לדאוג". אבל אתם לא יודעים כמה שזה נכון, ואחרי שעה של טיזוזים כושר כבר לא משנה.

אז אני חוזר ואומר - לפני הגיבושים תתאפסו על עצמכם, על מה אתם רוצים מעצמכם, על אם אתם חושבים שאתם מסוגלים לזה נפשית, ורק אז תלכו על זה. תבואו במחשבה שיהיה הכי נורא שאתם יכולים לדמיין לעצמכם, ומשם המצב רק יוכל להשתפר :-).

אבל מה שאתם לא עושים, אם אתם כבר מגיעים לגיבוש, אל תפרשו!
אתם לא יכולים לתאר לעצמכם כמה שזה מאכזב, וקשה לי להאמין שלנור פה באמת כל-כך קל עם הפרישה, ושהוא צריך להיות קצת יותר כן עם עצמו.

עוד פעם:

אל תוותרו, ואל תפרשו!

ובהצלחה לכולם בהמשך!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:51

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר