לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2004, 03:09
  זומזום זומזום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.01
קרא בעיון את שכתבתי.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Vendetta שמתחילה ב "נו, באמת"

אני חושב שהסברתי את עצמי בצורה מאוד ברורה.
אני מתנגד בצורה חריפה למצא דרך עוקפת לאלימות המתנחלים האלימים.מי שמרים יד (ותכניס את זה טוב טוב לראש) על חייל או שוטר שבא לפנות אותו הוא לא חלק מהמדינה בעני.מלחמה עם אדם כזה היא לגיטימית לחלוטין,ובאם הוא השתמש בנשק קטלני הוא בן מוות.
יש דברים שאי אפשר להתפשר עלהם כגון מערכת המשפט וסמכות המשטר.מי שנלחם באלו בצורה אלימה ופורענית מאיים בצורה ישירה על המדינה במודע ובמתכוון.

זה שאתה נהנה לשמוע עצמך קובע שזה "הרבה יותר טעון" וכדומה ישכנע עצמך אבל לא אחרים.
אם זה מהנה אותך לחזור על משפטים כמו "מחפש אקשן ולא טובת המדינה" אין לי מה להשיב לך והדיון בני לבנך הסתיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2004, 13:41
  משתמש זכר Vendetta Vendetta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Vendetta
זה אכן מצב טעון
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי זומזום שמתחילה ב "קרא בעיון את שכתבתי."

והטיעונים שלך מגוחכים. הגליה למי שמרים יד? הוא לא נחשב בעיניך לחלק מהמדינה? מדובר באנשים בעלי אידיאולוגיה אדוקה שצופים בה נהרסת ונחרבת, ואתה מצפה מהם לנשק את רגלי המפנים שלהם? זה אך טבעי שהסיטואציה תתלקח - התנגדות פאסיבית יכולה להדרדר להתנגדות אקטיבית. אני בניגוד לך לא רואה כל צורך למחוץ אותם או להעיף אותם, מכיוון שאני לא רוחש להם את אותה שנאה כמוך.

מי שמשתמש בנשק חם על חיילים ושוטרים הוא אכן בן מוות (ויש מעט הבדל בין זה לבין קטטות), אבל במקרה כזה במקום להיכנס בהם בכל הכוח ולהוביל למצב קטסטרופלי אפילו יותר, אולי צריך לשקול את האופציה לעזוב את אותם מתנחלים לנפשם ולהניח להם להישאר במקומם אם זה רצונם (הנסיגה תהיה בכל מקרה). אתה כנראה מעדיף ערמות של יהודים מתים כדי להרגיש שאתה "גבר, גבר".

מכיוון שלא לקחת את הנושאים האלה לתשומת ליבך ברור שאין לך כל עניין בחשיבה רציונלית.
ישן 27-10-2004, 14:44
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
בחיאת זומזום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זומזום שמתחילה ב "גירוש מהארץ למתנחלים שיפגעו במפנים"

אולי, בשם הסימביוזה, אפשר לגרש אותם לרצועת עזה וצפון השומרון.
למערכת המשפט הישראלית הכושלת יש מספיק כלים לטפל במפירי חוק, ואני הייתי מוסיף בשמחה את עונש המוות על מעשי רצח מסוימים (כמו למשל רצח מדרגה ראשונה של שוטר בעת מילוי תפקידו).

ולגבי הטיעונים המוזרים כאן על "מלחמת אחים - הוא התחיל קודם!", לשם כך קיימת הכרעת בית המחוקקים.
בתי המתיישבים ברצועת עזה הוכרזו ע"י הרשויות כמסוכנים למגורים ומיועדים להריסה. לדיירים מוצעים פיצויים מכובדים עבור המקום שהיה להם בית, ובצער רב הם יאלצו לעוזבו. בית אפשר לבנות מחדש בעזרת כסף, וגם קהילה כל כך חזקה ודבקה בוודאי יכולה לקומם את עצמה כמה קילומטרים מזרחה.

רק חיים אי אפשר להחזיר, וכאן הצד ה"מותקף" הטוען כי באים להכחידו מגזים מסיבות אינטרסנטיות ברורות.
נפל הפור, ולוואי שיקבל גושפנקא נוספת ממשאל עם שליו, אבל מנקודה זאת ואילך ממלאים החיילים/שוטרים את רצון העם, ומי שיתנגד להם באלימות או יפגע באישי ציבור על רקע ההחלטה החוקית הזאת (לפי חוקי המדינה הזאת) - הוא הפוצח במלחמת אחים. נקודה.
ישן 27-10-2004, 15:48
  זומזום זומזום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.01
או,סוף סוף תגובה ראויה,
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "בחיאת זומזום"

אז ככה ,אם אתה אומר שאתה בעד עונש מוות לרצח מדרגה ראשונה של שוטר במילוי תפקידו,אזי אתה מציע עונש חמור ממה שהצעתי.
טיעונך הם נכונים בעניי בקשר לצד המחולל מלחמת "אחים",ומחזקים את טענותי בסה"כ.
במדינתנו,צעיר בן 21 שירה למוות בשוטר או חייל שבא לפנות אותו מביתו יכול להשתחרר בגיל 46-50 ולהמשיך לגור במדינתו כאילו שילם חובו לחברה במלואו.אני טוען שאדם המשתמש בנשק קטלני מול איש חוק לעולם לא יכול לשלם את חובו לחברה (בדיוק מה שאתה טוען רק במילים אחרות) אולם להבדיל ממך אני נגד הוצאה להורג מהסיבה שכל אדם משתנה ועשוי להבין את טעותו באמת ובתמים-זמן מרפא הכל ידידי,ועונש מוות איננו מרתיע ממאסר עולם והוא מוחלט ובלתי ניתן לשינוי -ראה מדינות עולם שלישי ואת מדינת טקסס לדוגמה,הפושעים הכבדים לא נרתעים מי יודע מה.

לעומת זאת ,אני חושב שברגע הצהרת הכוונה האמיתית לרצוח איש חוק -אותו אדם איבד כל זכות להיות חלק מהמדינה שלו.
אני מזועזע מעצם האגואיסטיות של חלק מהמתנחלים שבעצם חושפים עצמם וכאילו אומרים "אסור לפלג את העם,אסור שתהיה מלחמת אחים,ערך החיים ככתוב בתורה הוא ערך עליון -אבללללל אם תבוא אלי הביתה, יהודי נחמד אח מתוק חביב כשר ואהוב,ותנסה לעשות מה שאמרו לך מפקדך אני יתקע לך כדור בראש ויתיז דמך על כל המרפסת שלי וכוס אמ אמא של התורה,של המדינה ושל אחדות עם ישראל"
ישן 27-10-2004, 22:28
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אני מציע עונש מעשי על מעשים, אתה: עונש דמיוני על כוונות ודיבורים.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי זומזום שמתחילה ב "או,סוף סוף תגובה ראויה,"

וזה ההבדל המהותי.
גם הצהרות אלימות יכולות להיות סוג של עבירה, אבל, לשמחתנו מותר עדיין לאנשים לאוורר את תסכוליהם על המצב בלי להיחשב אוטומטית כרוצחים בדם קר. כמובן שמי שעבר על החוק למניעת הסתה (שגם הוא ראוי לאוורור) ראוי שיועמד לדין וישלם מחיר הולך וגדל על הפרות חוזרות ונשנות.
מה שבטוח הוא כי עבירה אלימה נמדדת בעיקר לפי ביצועה והרבה פחות לפי כוונות הזדון שאת מימושן מי ישורנו.
מספיק פעמים ראינו פועלים המפוטרים ממפעל המשלם שכר זעום מתראיינים לתקשורת ומביעים את כוונתם לההירג ובל לעבור ללשכת האבטלה הקרובה למקום מגוריהם, ואם צריך - גם לקחת איתם שני אנשי חברת אבטחה וכלב.
אם במקרה של אדם שבסך הכל מאבד כמה אחוזים מפת לחמו עסקינן, בוודאי שתבין אנשים הנעקרים ממקום לידתם, מקבר ילדיהם, או כאלו שרואים במובינג הקצר "יהרג ובל יעבור" לפי חוקים שבשגעונם הם מקבלים כאלוהיים.
בוודאי שצריך להחמיר בעונשם של מי שבאים לפגוע בשלוחי ציבור, באותם המגינים על חייהם בימים כתיקונם, על רקע שאינו הגנה עצמית ממש. אבל עדיף - לשיטתי - להציג את תג המחיר הכבד לעין כל, ולתת לכושר הבחירה האנושית בין טוב ורע (אפילו אצל מי שמקבל הוראות ישירות מאלוהים דמיוני) לפעול את פעולתו, מאשר להציע הצעות שאין בהן כל ממש.

כשם שאתה מציע אקס-פטריוטיות כפוייה של אזרח מדינה מלידה (המנוגדת בכל מקרה לחוק הבינלאומי) של עבריין אידאולוגי על מעשים שאתה רואה כ"מספיק חמורים", אני - כרבים משוכני הפורום - יכול לבוא עם רשימה ארוכה של עבירות ראויות. מה שבטוח הוא כי ראוי לנתק את האידאולוגיה הפוליטית האישית מההצעה, ואת זה אני ממש לא בטוח שעשית.

לגבי יעילותו של עונש מוות יש מספיק עדויות לכאן ולכאן, אבל השיקול שלי - בלי לפתוח כאן דיון בנושא טעון נוסף - הוא כי מעשים מסוימים בנסיבות מסוימות מביאים אדם לגדר "מיותר", כאשר שיקולים של גיל, נסיבות וכיוב' משפיעים משמעותית על הטיעונים לעונש.
את אלו ממתיישבי יש"ע שאתה רואה בתקשורת עם מבט מזרה אימה וקצף בזויות הפה, את המשיחיים שיוציאו את האלימים ביותר בפינוי הבא עלינו בצער רב ובשעה מאוחרת מידי, אני למשל חושב שצריך לדון לעיתים כסובלים מאי-שפיות שאינה זמנית כלל ועיקר.

אם "עונשו לחברה" = הזמן שיעבור עד שעבריין יתקן את דרכיו, הרי שיתכן מאוד כי כדאי לשחרר את יגאל עמיר הנאלח (ואולי גם כמה רוצחי נשותיהם) מחר, שהרי לא סביר שירצח שוב ראש ממשלה (וסמוך עליו שאם האופציה היתה רלוונטית היה מביע חרטה)
אם "עונשו לחברה" = גורם מרתיע בפני עבריינים דומים, הרי שצריך להעלות את הרף (לראויים במיוחד) עד כדי נטילת חייהם, במקום לבזבז את הזמן והכסף על אותה חלאה שלא ראוי שתשתחרר לעולם, בעיקר כאשר יש חשש שנסיבות משתנות יביאו לשחרורם (מחבלים למשל).
ואם "עונשו לחברה" = נקמה, הרי שלעיתים לא מספיק רחוקות קם אדם הראוי לזעמה המוחלט של האנושות, ואני לא ממש בטוח שאני רוצה להוציא עוד כמה מליוני דולרים מכיסי משלמי המיסים להחזיקו בכלא שמור עד שארית חייו. הייתי מעדיף שהכסף הזה יציל את חייהם של 20 חולי סרטן.

דרך אגב, כאשר יבוצעו התיקונים הראויים ל"חוק השבות", אני מקווה כי ניתן יהיה לשלול את אזרחותו של מי שעסק בפעילות עבריינית תוך זמן מוגדר מיום התאזרחותו, או מי שביצע עבירה חמורה במיוחד בשלב מאוחר יותר. את כל אלו - הנהוגים במדינות הגירה אחרות - צריך להבהיר מראש. לגבי אזרחים מלידה אין אפשרות אמיתית לגירוש, אף מדינה לא רוצה את העבריינים שלנו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר