לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2005, 23:15
  oborochan oborochan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
החיים מתבזבזים לי, לא יודע מה לעשות...

שלום לכולם.
אני חדש פה ואני צריך עיצה ומילה טובה בבקשה.
בעוד חודש ימלאו לי 26. העניין הוא שאני ממש מרגיש לפעמים מדוכא וממורמר.
מעולם לא היו שאיפות בחיים, גם כשהייתי ילד הייתי מעדיף להתבודד ו"להתבצר" מול המחשב.
גם היום אני ממש גרוע ביצירת קשרים חברתיים, ואין לי חברים בכלל. (ואני מתכוון בכלל! למי שמפקפק)
אמנם יש לי אהבה כבר 4 שנים, אבל גם הבנאדם הזה הכרתי דרך האינטרנט.
אני מאוד ביישן ולא מרגיש שאני מסוגל להתמודד עם החיים.
אני לא עובד כרגע, עבדתי במשך שנתיים, אבל התפטרתי כי הרגשתי אומלל בעבודה והרגשתי שאני
נשחק.
אני כל הזמן יושב בבית ומנסה לחשוב מה לעשות.
אני בטוח שרובכם תציעו לי לצאת לעבוד, ואני מסכים איתכם, אבל יש שני דברים
א. עבודה זה לא קסם (וכבר חוויתי את זה על בשרי), היתה לי עבודה שבהתחלה היה לי בה מעניין
אבל עדיין הרגשתי רע עם עצמי והיה לי ביטחון עצמי נמוך מאוד. עצם העבודה שאמצא עבודה לא מבטיחה שאוטומטית ארגיש טוב עם עצמי.
ב. אני ממש מרגיש שאני לא מסוגל להתמודד עם העולם. אני נפגע ממש בקלות ולא מרגיש שאני
מצליח ליצור קשרים עם אנשים בכלל.

אשמח למילת עידוד או לעיצה שתכוון אותי, כי אני ממש מרגיש שהחיים בורחים לי בין האצבעות....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 23:55
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
אז ככה....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oborochan שמתחילה ב "החיים מתבזבזים לי, לא יודע מה לעשות..."

לק"י

יפה שאתה מודע לענין אבל אתה צריך לעשות הרבה יותר בכדי שיקרה משו.תקבע לך יעדים,מסיבות בילויים אפילו סתם לבשל עם החברה.תחשוב עם עצמך מתי הייתה הפעם האחרונה שעשית משו ונהנית ממנו כל-כך שלא רצית להפסיק.תעשיר את עצמך.תקרא,תלמד,תטייל!יש לנו ארץ מדהימה רק צריך לקחת את הרגליים,לפקוח עיינים ולהתבונן.אל תהיה תלוי באוויר,דברים לא יקפצו אלייך,ואם לא תעשה אף אחד לא יעשה במקומך.תלמד משו.תבחר נושא שמענין אותך אפילו אם אלו יהיו לימודים רק להעשרה,הם עדיין יתנו לך משו,וכסף זה לא הכל.תחייך,תצחק,תבכה.תראה סרטים מטופשים,ותראה סרטים חכמים בטירוף.תהנה.תצחק על עצמך,תלך למופע סטנד-אפ,מחזמר,הצגות.תרכב על אופניים.תשחה..יש המון מה לעשות,רק צריך לא להתעצל ופשוט לקום ולעשות!אז יאללה...מקווה שעזרתי/עודדתי אותך,אני=)

ישן 13-07-2005, 00:03
  Gh0sT_d0g Gh0sT_d0g אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.02
כמה דברים, גם לי הייתה תקופה כזאת אבל עברתי אותה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oborochan שמתחילה ב "החיים מתבזבזים לי, לא יודע מה לעשות..."

שמע, נכון לפעמים נראה לך הפתרון הכי טוב לשבת בבית מול המחשב ולא לעשות כלום אבל זה לא פתרון, לפעמים צריך לקחת יוזמה. ואם אמרת שאתה מרגיש אומלל בעבודה אז אולי אל תיקח דברים קשה מדי, תעלה לעצמך את הביטחון העצמי.. תמצא עבודה, תכיר אנשים בעבודה (יש הרבה אנשים נחמדים למרות שהמדינה שלנו מלאה בחרא של אנשים) ואפילו תציע אתה לצאת עם כמה אנשים למקומות (תשתמש בידע שצברת באינטרנט למצוא מקומות טובים) ופשוט תזרום עם זה. אם יש לך מה להגיד, אף פעם אל תתבייש (כל עוד זה לא קללה או הערה מגונה שאת אלה כדי מאוד לשקול לפני שאומרים משהו).

ככה אני יצאתי מזה, העליתי לעצמי את הביטחון וזרמתי עם זה.. כי סך הכול, אם לא עכשיו, אז מתי?
ישן 13-07-2005, 11:22
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
ואני מניח שעם כל מה שרשמת פה יש לך גם שגרה יבשה מאוד..

אז מה שאתה צריך לעשות זה לצאת מהריבוע ולהתחיל לחשוב עגול.
לך תעשה דברים משוגעים, לך תעשה צניחה חופשית, תעשה אקסטרים, בקיצור כל דבר שיטלטל לך את המערכת, לך תלמד קצת תודה תקרא תהלים וקוהלת תמצא שם קצת חוכמת חיים, תיסע לחו"ל, רק אל תהיה אדיש ותשב בבית.

אם תחשוב כי תיפול כבר נפלת
אם תחיה בלי היסוס וניצלת
אם תרצה לנצח אך תאמר לא אוכל
הן ברור שבחרת בקל שבקל

אם תאמר כי תאבד, הן תאבד בוודאי
כי כל איש בעולם התוסס והחי
הרוצה להגיע לתרועת ניצחון
לא יגיע אליה בלי תרועת הרצון

והוא חוק עולמים לנמשל ולמושל
ופשוט הוא החוק ואיתן מברזל
החלט כי תוכל - רצונך אז מושל
עליך יגן חוק איתן מברזל

מלחמות החיים לא תמיד מבקשות
את האיש החזק וכתפיו הנוקשות
אם יתמיד אז תמיד ינצח בכל
רק אותו האדם החושב כי יכול

בהצלחה !

ישן 13-07-2005, 14:38
  Mr. SomeOne Mr. SomeOne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
תשובתי,

לכל אדם קורה שהוא חי בחיים שאינו רוצה לחיות בתוכה או שמא עליי לומר חיים שהיה מעדיף שיהיו שונים. מציאות זו הופכת להיות ממשית יותר ומקבלת משמעות גדולה יותר כאשר איננו אוהבים את עצמנו, איננו מעריכים את עצמנו, איננו בוטחים בעצמנו- אנחנו נקלעים למבוך שרק אנחנו נוכל לחלץ את עצמנו מתוכו. מה שאתה מרגיש וחווה מתבטא בכל מישור בחייך, בדרכים שונות ובעוצמות שונות, ולכאורה זה נראה שקשה למצוא קו משותף בין הדברים. מצבים כאלה יכולים להיגרם על ידי הדברים הכי קטנים בחיים והדברים הכי גדולים בחיים (כמובן שלכל אדם סדר העדיפויות שלו), כגון: מערכת יחסים, חברה, עבודה, התבגרות.

אם אני שואל אותך מה נותר לך, אולי "לשפץ" קצת את המציאות שלך ע"י עבודה, מציאת חברים וכו' או שמא אתה צריך "לעצב" את עצמך ולהתאים אותך לחיים? יש מצבים שבהם אם אדם אינו יוצא מן הדעת, פירוש דבר שאין לך דעת לצאת ממנה..

אולי עצם השגרה זה הדבר אשר מתיש אותך. להיות בבית, להיות באותה מערכת יחסים, להעביר את הזמן במחשב, בשינה- משמע, להעביר את הזמן, אך לא לעשות בו דבר.

אין נוסחאת פלאשים שתהפוך אדם מדוכא כמוך לאיש מלא חיים ושמחה. לא תמיד האלטרנטיבות ברורות ומוגדרות כפי שכולם אומרים, אף אחד לא יודע עד שהוא נמצא במצב שלך, בשלב שלך בחיים. אך יש לך אופציות. בחיים יש אין סוף של בחירות. בכל מצב שהוא, אנו בוחרים להתנהג בדרך זו או אחרת. עצם זה שאתה מודע לעצמך, אתה יכול להיות מודע לבחירות שלך, זה ייקל לך לשלוט על חייך.

יש לך אופציות בחירה:
א. לא לעשות כלום ולקטר על זה- אופציה די נפוצה בימינו, לא כך? רוב האנשים חיים מתוך אמונה שהם מנסים לשנות את החיים שלה בדרך של הוראות, בקשות, צעקות, אך עצם אלו הם מנציחים את החיים שלהם, ואולי אפילו מעצימים אותה. ואין דבר המעיד על כך יותר טוב מכיוון שהם מסרבים לראות את המציאות כמו שהיא ולכן מסרבים להתמודד איתה. יש לך את היכולת לבחור באופציה אחרת. אלא אם כן טוב לך לשבת בישיבה בחיבוק ידיים? עצם הכתיבה שלך בפורום מעידה אחרת. לשחבה כזו לדעתי פוטרת אותך מאחריות, כך אינך צריך לנקוט יוזמה, אין צורך להתנסות בניסיות שאולי יניבעו תוצאות ואולי לא. אין צורך להעמיד את עצמך במבחנים מפני החשש להיכשל בהם. אל תשב ותגיד "מה הברירה? "מה אני יכול לעשות?" מכיוון שכך, התסכול רק יגדל. אל תראה את החיים בעיניים פסימיות ולהתלונן שוב ושוב, אפשר להפוך אותה! יש לך ברירה.

ב. לשנות את החיים- אי אפשר לנצח את החיים. אתה נמצא במערכת יחסים, האם היא מספקת אותך? לעולם לא תדע בוודאות אם תצליח לשנות את חייך, עצם ההעזרה הוא סיכון גדול. אם אדם מחליט ליטול את הדברים לידיו ולעשות אחרת, הוא מודע לכך שיש לו ברירה, והוא מביא בחשבון את הסיכון ואת הסיכוי. אם תחליט לשנות את החיים תנסה להבהיר לעצמך כמה דברים:
· תחליט מה המטרה בחיים שלך

· לבדוק את החיים שאותם החלטת לשנות

· לחשוב מהם האמצעים היעילים ביותר שיבואו אותך למטרתך

· לבחון מה המחיר ומה הרווח בדרך שלך

· קבע לעצמך פרק זמן להשגת המטרה

· לאחר כמה זמן מוקצב, בדוק אם אתה מתקרב למטרתך, ואם לא- תנסה לבחון מחדש את המטרות והאמצעים.

ג. ללכת עם החיים- זו הבחירה הקשה ביותר, לדעתי. התנאי הראשון לבחירה הוא לקבל את חייך כעובדה. תוך כדי ההליכה עם החיים והזרם, הדברים משתנים לעתים קרובות, ולעיתים לא. ללכת עם הזרם פירושו להפסיק להילחם עם החיים, ללמוד להכיר את 'משחק החיים'- בשלבים:

· תראה את החיוב שבחייך- משפחה, חברה, בריאות

· למצוא את הדברים החיוביים בדברים השליליים בחייך- תנסה לראות את שני צדדי המטבע.. לכל דבר שלישי תוסיף בסוף את המילה "אבל\למרות זאת" ותראה את החיוב.

· החלטה ופעולה- החלטה מה לעשות במצב נתון, וכיצד אתה בוחר להתמודד עימו. תחליט דבר מה- ותבצע.

החיים לא קלים, יש עליות וירידות, אל תיתן לדבר לעמוד בדרכך. מה שסיפרת זהו גלגל. אם אין עבודה קשה למצוא קשרים חברתיים, רוב חברייך עלולים להיות אנשים שעימם אתה עובד. אכן קשה למצוא עבודה בימינו, אבל תנסה, לך ל-20 ראיונות עבודה ביום, תתחיל מתפקיד זוטר, אתה עלול לשמוע הרבה סירובים וזה יהיה קשה, אבל אין הבטחות בחיים- צריך לקחת סיכון.
אני מניח שהכל נובע מתוך ביטחון עצמי נמוך, איני יכול לקרוא אותך כספר פתוח ולהעלות בחכתי את תחושותייך והרגשותייך- תעשה חשבון נפש עם עצמך בלבד, בחן את חייך, הצב לעצמך מטרות ודברים שברצונך לשנות.
לדעתי, הבעיה מתחילה מבפנים, בתוכך.. והיא מתבטאת בדברים חיצוניים כגון, אי מציאת עבודה, חברים וכו'.

ברצוני לשתף אותך במשל:
ילדה ואביה נהגו ללכת לים יום יום, היא היתה גאה במיומנות השחייה שלה. יום אחד אביה פגש חבר על החוף והחל לשוחח עמו. הילדה החליטה שזה הזמן להפגין את יכולת השחייה שלה והחלה לשחות במהירות אל הים הפתוח. קל היה לשחות, היא שחתה ושחתה, רק לאחר זמן מה נעצרה. המים הכחולים היו מכל עבר ואיש לא נראה מסביב. היא היתה לבדה- ילדה קטנה עם ידע קלוש בשחייה, לבד בים הפתוח. היא ניסתה לפנות לאחר ולחזור לחוף, אך לשווא. הילדה נתקפה בהלה והגבירה עוד ועוד את מאמציה, אך שוב לשווא. היא נלחמה בזרמים שסחפו אותה הלאה, הרחק מן החוף והייאוש אחז בה. בינתיים סיים אביה את השיחה והחל לחפש אותה. כשגילה אותה, כבר אזלו כוחותיה. הגלים החלו מטביעים את גופה. הזמן היה שניות.. אביה, שחיין מצטיין מיד השליך עצמו לים והחל לשחות לעברה ולחלץ אותה מן המים.

- מוסר ההשכל בסיפור זה הוא שלפעמים אנחנו שוחים אל הים. קל לשחות ואנו נישאם עם הגלים. ואז לפתע, ללא שום הזהרה מוקדמת, אנחנו מוצאים את עצמו בלב ים, וכל ניסיונותינו לחזור אל החוף עולים בתוהו. השגיאה הגדול ביותר שאנחנו עושים היא הניסיון להילחם בים ולהתיש אותו. הים אינו מתעייף ואינו מותש. האדם הוא שמאבד את כוחות במלחמה הזאת. הוא שמותש והוא שטובע. אם תמצא את עצמך שוב בלב ים גועש, צוף על המים בשלווה והמתין לגל הנכון. הוא יגיע, איתו שחה... והוא ישיב אותך אל החוף.
- חדול להילחם בים החיים, חדל מהניסיונות להתיש אותו, כי כוחם של הים והחיים בלתי ניתן לניצחון. המתן לגל הנכון, שחה עמו והינשא בכוחו בדרך אל המטרות הנכונות.

בהצלחה
ישן 13-07-2005, 15:17
  ShorTy-Rap ShorTy-Rap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
חבל שביזבזת את החיים שלך עד עכשיו.. הפסדת הרבה

אבל המטרה פה זה לא לבאס אותך.. כי אתה עוד צעיר ויש לך עוד מספיק זמן לפצות ולהנות
מה עם צבא? אין לך קשרים שפיתחת במהלך השירות הצבאי שלך?
בצבא תמיד מכירים אנשים חדשים מכל הארץ.. גם אם רוצים וגם אם לא
אני פיתחתי מלא קשרים חדשים בצבא למרות שהיו לי מספיק לפני גם..
והעצה הכי טובה שאני יכול לתת לך לדעתי
זה לקחת חופש ולנקות את הראש... אם יש לך כסף או חיסכון וגם אם אין אז לך תעבוד כמה חודשים בשבילך לחסוך כסף..
קנה כרטיס לכמה חודשים לדרום אמריקה עם החברה או אפילו רצוי יותר לבד
ותטוס לנקות את הראש, תטייל בדרום אמריקה, תנקה את הראש, תזרק ותעשה שם חיים
אתה תכיר ים אנשים שם אם רק תפתח את עצמך אליהם, תתרחק מהמציאות היומיומית ומהמחשב
ופשוט תעשה חיים ברמה אחרת... (רק תזהר לא ליפול קשה לסמים חחח)
מישהו שאני מכיר שחזר מטיול לדרום אמריקה לבד אחרי 3 חודשים, נהנה בטירוף, חזר לארץ עם חברה חדשה והכיר שם מלא חברים חדשים, מלא ישראלים תרמילאיים והרבה חבר'ה סבבה שהוא שומר איתם על קשר היום..
לדעתי זאת העצה הכי מעשית וטובה שתקבל פה, כי כל מה שכולם ירשמו לך פה זה נחמד והכל..
אבל זה סתם חרטה ויעודד אותך רק לרגע, כי אם לא עשית מה שאחרים רשמו לך פה במשך 26 שנים
אז לדעתי לא תתחיל לעשות את זה פתאום..
שיהיה בהצלחה, ואל תשכח שהכל פסיכולוגי והכל בראש.. צא מהבועה שלך ותתחיל להנות ולפצות את עצמך על מה שפיספסת עד היום
So no matter how hard it gets...

Stick ya chest out, Keep ya head up, And handle it.

ישן 13-07-2005, 17:31
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
לכל אחד יש תקופות כאלה

זה בדרך כלל קורה שמסיימים תקופה מסויימת בחיים.
החיים הם לא קסם
אתה לא יכול להתחבר עם אנשים בשנייה.
אבל אתה יכול להתחיל ממשהו
לחברה שלך בוודאי יש אנשים שהיא קרובה אליהם ויכולה להפגיש ביניכם
לגבי עבודה- תתחיל ממשהו קטן
אל תפסול על הסף משהו רק בגלל שהוא לא לטעמך.
יכול להיות שתמצא עבודה מחורבנת אבל סביבה נעימה
ולפעמים עצם זה שיש חברים טובים במקום העבודה גורם לך להרגיש טוב יותר עם עצמך למרות שאתה לא אוהב את העבודה.
לגבי בטחון עצמי- אין מה לעשות צריך לתפוס אומץ ולדבר
פעם גם אני הייתי כמוך
מה שנתן לי קצת אומץ זה הידיעה שגם אם אני מתחיל עם מישהי שמעולם לא פגשתי עד אותו רגע, אני יודע שגם אם לא הלך טוב ועשיתי מעצמי צחוק אז יותר לא אפגוש אותה כך שאין לי מה לחשוב על זה יותר מידי

ישן 23-07-2005, 03:39
צלמית המשתמש של KfitzKfotz
  KfitzKfotz KfitzKfotz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.04

בשורה התחתונה אתה רוצה ל"שפר" את החיים שלך ולחיות אותם אחרת.
דבר ראשון, אף פעם אל תסתכל אחורה. אל תגיד לעצמך 26 שנים לא עשיתי כלום.
א. אני בטוח שעשית הרבה. לך זה נראה אולי חסר משמעות, אבל לפעמים גם משהו שנראה
לנו קטן ושולי הוא בעל משמעות רבה משחשבנו.
ב. זה לא יקדם אותך לאף מקום. לא תוכל לחזור אחורה בזמן (אולי שמישהו ימציא מכונת זמן כבר...חחח), אבל תוכל לשנות את ההווה ואת העתיד ורק אליהם ועליהם המחשבה שלה צריכה
להיות מופנת. 26 זה גיל מאוד צעיר ואתה עוד יכול לעשות הרבה מאוד (מאוד!!!) דברים.

דבר שני, אתה חייב להציב לעצמך מטרות. להגיד שאני רוצה לשנות את המצב או את החיים
זה כללי מדי ואי אפשר לעשות עם זה כלום. אתה חייב להגדיר לעצמך יעדים ומטרות. אני בטוח
שיש לך חלומות, שאיפות, דברים שאתה רוצה לעשות, דברים שאתה אוהב לעשות, דברים
שמסקרנים אותך. תחשוב על כל אחד מהם ומה אתה יכול לעשות בכדי להגשים אותו.
לא כתבת אם יש לך תואר במשהו (לימודים אקדמאיים), אולי תמיד חלמת ללמוד משהו, לעסוק
במשהו, אולי תשקול ללכת ללמוד אותו למשל. זאת למשל יכולה להיות דוגמא למטרה.
זה גם יכול להיות דברים יותר קטנים. יש מטרות לטווח הקצר, ומטרות לטווח הארוך. לימודים זה
למשל לטווח הארוך אבל תחשוב גם אלה וגם על אלה.

דבר שלישי, כל שינוי מחייב אומץ. לא תוכל להשיג כלום אם לא תנסה ולא תיקח סיכונים.
אתה רוצה להכיר אנשים ? תפוס קצת אומץ וקח סיכון ותתחיל לדבר עם אנשים בני גילך שאתה
פוגש בכל מיני מקומות. (סתם ברחוב, בבניין, פאב, מועדון ....). אין לך מה להפסיד. מקסימום
תענה בשלילה ואולי גם זה יהיה בדיוק ההיפך ותזכה להכיר חבר/ה. חיים רק פעם אחת. אל
תפחד לקחת סיכונים.
אני אומר שוב וזה חשוב להדגיש, אתה חייב אומץ ואתה חייב לקחת סיכון. אתה חייב להיות חזק.
אי אפשר להתקדם לשום מקום בלי שני הדברים האלה.
נכון, לפעמים זה מפחיד קצת והרבה פעמים גם נכשלים, אבל הרבה פעמים יש גם תוצאה חיובית
לנטילת הסיכון, ואז התוצאה החיובית נותנת לנו מוטיבציה ושווה שבעתיים מכל המאמץ והסיכונים
שלקחנו ומכל האכזבות שספגנו.

מקווה שעודדתי.
השינוי מתחיל בך. אל תפחד לקחת סיכון. אל תפחד משינויים. תעשה אותם.
(חחח... סיסמה לסרט קולנוע...)

ישן 30-07-2005, 13:06
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
צהריים טובים :)

תראה, נתנו לך כאן כ"כ הרבה עצות מעולות שאני לא יודעת כמה אחדש אך בכל זאת...

לכל אחד/ת מאיתנו יש ימים אפורים של דיכאון ומרמור, ורוב הדברים בחיינו סביר להניח שהיינו משפצים או מייפים .
בנוגע לשאיפות אני לא מסכימה אתך, יש לך שאיפה לשנות את המצב שאתה שרוי בו - זה כבר משהו !
אין שום דבר פסול או רע בלהתבודד ולהתבצר, זה צורך בסיסי שיש לכל אחד מאיתנו אבל במינון שונה .
אני בת יחידה, מאז שהייתי קטנה היה לי צורך להיות לבד כדי להבין דברים עם עצמי, אני שמחה שיש לי את היכולת כי אני מכירה כ"כ הרבה אנשים שלא יכולים להיות לבד אף לא רגע (האמירה חלה גם בנוגע למערכות יחסים) זה מהווה סוג של עצמאות ויש בכך הרבה פלוסים לטעמי .
אך- נלווים לכך גם מינוסים של קושי בלסמוך על אחרים, אך שם בדיוק אתה מכתיב כמה ואיך זה ישפיע על הסובבים אותך .
וזה שאתה מתברג באינטרנט זה מעולה, אני חושבת שמבחינה חברתית יש יותר הזדמנות להכיר אנשים אך זה לא צריך להוות תחליף למאמצים להרחיב מעגל חברים- הווה אומר יציאות משותפות ויוזמה .
אני יודעת שזה נשמע בשמיים, אבל תמיד טוב להתחיל מקטן- מלהצטרף למפגשים חברתיים של אחים/אחיות/האהבה שלך, להיות חברותי ולאזור אומץ ליזום גם מפגש ולראות בדיוק כמה אתה מוכן להתאמץ לשנות את המצב .

בנוגע לעבודה- אני מסכימה עם כך שמציאת עבודה לא בהכרח תזניק את הביטחון העצמי שלך אך היא בהחלט יכולה להעניק לך נקודות לטובתך ומעין קרש קפיצה להצלחה, מה שנקרא - "פוש" !
לדעתי אתה צריך ללכת על עבודה שתתן לך אתגר שיוכל להוכיח, למצות ולהעלות על השטח את היכולות שלך; כך גם ההישגים יזכו להערכה שתחזק אף יותר את הביטחון העצמי (ואל תכחיש, פירגון תמיד מדרבן ) .
ואיך אני יודעת ? -בוא אני אספר לך על עצמי :
לפני הצבא עבדתי רק במקום אחד- בבורגר ראנץ' ולמשך שבוע, הלכתי שם לאיבוד ולא מצאתי את עצמי, עשו לי צחוק מהמשמרות אז פשוט התפטרתי . וכך יצא שעד לגיוס עבדתי רק בבייביסיטר (אני משוגעת על ילדים ומסתדרת איתם די טוב) .
כשהגעתי לצבא הייתי די באפלה כי לא ידעתי איך יהיה השירות שלי לאחר הטירונות+ קורס והייתי מלאת חששות כי הייתי חייבת למצות את עצמי בשירות, סתם תפקיד לא היה מספק אותי בשום מובן .
וקיבלתי שיבוץ - נשלחתי לאחת היחידות של המפקדה שאני משרתת בה כיום, לאחר חצי יום ביחידה החזירו אותי למפקדה כי הקצינה שראיינה אותי השתחררה; הסתבר שהיא התרשמה ממני ולאור המחסור בתקן רצתה שאחליף אותה .
ואז נכנסתי לתפקיד ללא הכשרה כלשהי עם ציפיות בשמיים ממני, בהתחלה לא ידעתי כלום אבל כן הבנתי שיש בפני אתגר גדול שאני חייבת לעמוד בו ולקחתי את זה בשתי ידיים, לקח לי הרבה זמן אך לדעתי הגעתי להישגים מרשימים .
פרט להישגים המקצועיים קיבלתי מקום ראשון בסקר שביעות רצון לשנת 2004 וביום העצמאות האחרון קיבלתי תעודת הצטיינות פיקודית .
כך שאני חושבת שלכל זה הגעתי רק בעזרת הפוש הראשוני- זרקו אותי לבריכה עמוקה ולמדתי לשחות, היום אני כ"כ גאה בתפקיד שלי ובמה שהצלחתי לבנות, אני מקבלת כ"כ הרבה פידבקים וזה גורם לי להמון סיפוק ברמות שלא יכלתי לדמיין לעצמי .

אז עבודה בנאלית סביר להניח שלא תספק אותך, עבודה חדשה עם אתגר שלא הכרת קודם אבל שמדבר אל הכישורים והיכולות הבסיסיות שלך (לדוגמה- איכפתיות לאחרים, רצון לעזור ולתרום יכולים לסייע לך מאוד בשירות לקוחות) .
וחשוב שתשנן לעצמך ש : היחיד שיכול לגרום לך להרגיש טוב עם עצמך - הוא אתה, ע"י הפעלת כל היכולות והכישורים שלך (ובטוחני שיש הרבה כאלו) . אתה צריך להיות גאה על הדברים שהשגת עד כה ולהגיד כל בוקר תודה על שאתה חי ושיש לך משפחה ואהבה .
בדבר הדברים שאתה רוצה להשיג - רומא לא נבנתה ביום אחד, אבל אתה חייב להתחיל מנקודה מסויימת .
ז"א - להתחיל לחפש עבודה שתעניין אותך, להשקיע בעצמך (לשמוע שירים טובים, לטפח את עצמך, לקנות לעצמך משהו שאתה ממש רוצה שיכול לשמש אותך ולהעסיק אותך כמו : גיטרה, ספר, אופניים) ומכיוון שיש לך זמן פנוי, מדוע שלא תשקול התנדבות ?
- נניח במחלקת ילדים בבית חולים, בפנימיות, בבית אבות; זה יתרום המון לחברה והמון לעצמך ולתחושה הטובה שלך .

ואני רוצה להקדיש לך שיר שנראה לי מאוד מתאים כעת, אותי הוא מאוד מעודד לעשייה כשאני חסרת מצב רוח :

John Gregory - Ride Of your Life

Wishing on a shooting star
But dreams alone won't get you far
Can’t deny your feelings anymore
The world is waiting right outside your door
What are you waiting for?

Come on, here’s your chance
Don’t let it slip right through your hands
Are you ready for the ride of your life?
Your dreams are riding on the wind
Just reach out and pull them in and
Get ready for the ride of your life
The ride of your life

In your heart, you know what must do
You've only got yourself to answer to
Don’t let fear of fallen hold you down
Your spirit's flying high above the clouds
You're glory bound

Come on here’s your chance
Are you ready, for the ride of your life

You are on your way no looking back
There’s no future living in the past
You’re free at last yeah
You’re free at last

Come on here’s your chance
Are you ready for the ride of your life yea
Ride of your life

Come on, come on get ready
Yea, yea, yea
Just reach out and pull them in
Get ready for the ride of your life .

וזהו, כמובן שאשמח לשמוע מה התקדם ומה דעתך .
ושיהיה לך המון בהצלחה יקירי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 30-07-2005 בשעה 13:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר