לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2005, 00:03
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מיקרוסופט תורכז כמונופול - ואתם רק תפסידו.

הממונה על ההגבלים העסקיים שוקל (בפעם ה-1000 פחות או יותר) להכריז על מיקרוסופט ישראל כעל מונופול. הסיבה הפעם -
מיקרוספוט מתחמקת מהשקת "גירסא רזה" של Windows בארץ.

על מה מדובר בעצם? איפשהו ב-2004 נתבעה מיקרוסופט ע"י מפתחות נגנים מתחרים ל-Media Player של Windows. הסיבה:
מיקרוסופט (לכאורה) לא מאפשרת תחרת בתחום הנגנים משום שהיא מחלקת את הנגן שלה כחלק מ"חלונות" וככה למשתמשים אין
את הצורך להוריד נגנים של חברות אחרות. בכך למעשה, היא רומסת את הסיכויים של חברות נגנים אחרים להצליח בתחום ומביאה
אותן לכדי הפסדים. בית המשפט בארה"ב חייב את מיקרוסופט לשווק "גירסא רזה" של Windows, שלא תכלול את Media Player.
בארץ ניסו להתחמק מהשקת הגירסא, ולכן יוכרזו כמונופול.

אז מה זה בעצם מונופול? פירוש המושג המקורי - monopole - הינו זכות יחידה לייצור \ מכירה של מוצר או שירות מסויים (monos=יחיד,
pōleō=מוכר). הפירוש המשפטי של המונח הוא שליטה בלמעלה מ-50% מהשוק. זאת אומרת: חברה מצליחה היא מונפול, ולאו דווקא אם
מדובר בחברה יחידה שמספקת את השירות \ מוצר.

מה קורה בפועל? מיקרוסופט תשווק בארה"ב שתי גירסאות של "חלונות" - רגילה ו"רזה" - כאשר שתיהן באותו מחיר, האחת כוללת
את WMP והשניה לא. השאלה היא כמובן איפה זה יסתיים? מה יקרה עם מחר תתבע Adobe את מיקרוסופט על הכנסת "צייר" לחלונות,
או Casio תתבע על הכנסת המחשבון, יצרנית תוכנות דוא"ל על הטמעת Outlook Express ו-HP תתבע על כך שהוכנס תוכנת סריקת
מסמכים מובנת. בסופו של דבר, נשאר עם מערכת הפעלה עירומה לגמרי, נאבד את הנוחות אליה התרגלנו עד היום ונאלץ לרוץ לאינטרנט
לחפש כל כלי-עזר שהיה מובנה לנו עד היום במערכת ההפעלה.

מיקרוסופט לא ירצו כמובן לפגוע ברווחיהן וינצלו את ההזמנות - מחיר הגירסא ה"רזה" יתפוס את מחיר הגירסא הרגילה כיום, ומחיר
הגירסא הרגילה - שתקרא מעתה "משופרת" - יזנק. בסופו של דבר, אתם תשארו אם אותו המוצר רק ביותר כסף.

כמו שאת המכונית אתם קונים עם רדיו built-in, את הנגן Mp3 עם אוזניות, ואת הנעלים עם שרוכים - אין שוב סיבה בעולם שאת
המערכת הפעלה לא תקבלו אם הכלים הנלווים אליה. בסופו של דבר, אנחנו - הצרכנים, אלו שנפגעים מהמאבקים המשפטיים בין
החברות צרות העין שתובעות את מיקרוסופט.

מישהו חולק עלי? (יאללה פינגווינים! להסתערררררר!)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2005, 00:52
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
צודק ב100%
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "מיקרוסופט תורכז כמונופול - ואתם רק תפסידו."

הטיפשות חוגגת. באירופה לא נמצא אף אדם שפוי שקנה את הוינדוס הנ"ל (בהנחה שהיתה לו אפשרות בחירה) ובארץ? מי לעזאזל יקנה בארץ מערכת הפעלה "רזה" באותו מחיר של מערכת הפעלה מלאה? נכון, אני למשל לא מפעיל את MP אף פעם, ומשתמש רק בווינאמפ/BS (טוב, חוץ מסרטונים באינטרנט שמחייבים MP) אבל ישראלים כידוע, לא פראיירים. הם תמיד יקנו/יורידו/יצרבו את הגרסה המלאה.
אגב, מיקרוסופט לא מפסידה מההכרזה עליה כעל מונופול. ברור שהיא תערער על זה (עו"ד זה כסף קטן) וכמסורת בתיהמ"ש בארץ, זה ימשך שנים מספר, שבהם MS תרוויח עוד כותרת בכל העיתונים על כל יציאה בערעור המתוקשר.

בכלל, זו די כפיות טובה מצד הממשלה או מי שאחראי על העניין ויכל לעצור את זה. מיקרוסופט משקיעה בישראל מעל ומעבר ממה שאנו שווים; התרגום של וינדוס ורוב התוכנות החשובות שלה לעברית מלאה הוא דבר שלא הרבה מדינות עם 5 מליון דוברי שפה משונה זוכים לו.

לישראל יש נטיה משונה ללכת תמיד אחרי ההמצאות המוזרות של האירופאים. אני אומר תשכחו מזה! אנו לא חלק מאירופה, אין לנו שום קשר לאיחוד האירופי, ישראל יותר קרובה להיות המדינה ה 52 של ארה"ב מאשר עוד זוכת אירוויזיון. והגיע הזמן שמישהו שם למעלה יכניס את זה לראש שלו.

אגב, אתם יודעים למה קוראים לגרסה Windows XP N? זה כדי לציין: N מדייה פלייר!

שלא תבינו לא נכון, אני לא מצדד במיקרוסופט, גם אני די סובל מהשטיקים הידועים שלה, וידוע שהמדייה פלייר חינם הוא שיטה לקבור את המתחרים, אבל עדיין. הגבלות על תוכנות הן לא טובות בשום צורה. וכל אחד יודע שמערכת הפעלה "רזה" שכזו, "משום מה" לא תפעל היטב. בדיוק כמו חוסר התמיכה בעברית באופיס של מק http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1954655,00.html לכן אני אומר: עזבו אותם. העולם הסתדר עד עכשיו לא רע, זה גם ימשיך כך. ומי שחושב שקברו את נטסקייפ, מוזמן להתעדכן בכמות ההורדות של הדפדפן פיירפוקס. נטסקייפ מת כי הוא פשוט היה גרוע.

ישן 15-07-2005, 11:11
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא נכון - רוב הנגנים תומכים בעברית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "זה מזכיר לי נקודה ששכחתי בהודעה המקורית -"

ממילא התמיכה בעברית מסתכמת בתמיכה בשמות קובץ יוניקוד ובכתוביות בעברית - ורוב הנגנים (כמו bsplayer) עושים את זה.

אני הייתי שמח אם הייתי יכול לבחור את האקספלורר שלי בנפרד, את הדפדפן שלי בנפרד, ושהכל יהיה קומפטיבלי - וזה היה קורה אם היו מכריחים את מייקרוסופט להשיק מערכת הפעלה רזה מאוד במחיר נמוך יותר.

חייבים להגביל מונופול, גם אם מדובר במונופול של תוכנה, ומה לעשות שמייקרוסופט היא כזאת ? אם אסם ועלית נמצאות תחת פיקוח של הממונה על ההגבלים העסקיים, אני לא רואה סיבה למה מיקרוסופט, שאין לה מתחרה ראוי (בניגוד לשתי הראשונות) לא תהיה בפיקוח.

ישן 14-07-2005, 00:10
  RmSs RmSs אינו מחובר  

איך פותחים סרט? איך מוסיפים כתוביות?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "אבל כאן פה הבעיה... גם את זה היא לא עושה נכון"

אתה לא מציאותי. זה לא מה שמרבית המשתמשים מחפשים. מקסימום דרישות המולטימדיה של אמא שלי זה להכניס CD לכונן, ואז עולה לה אוטומטית חלון עם אפשרות בחירה של "נגן דיסק באמצעות מדיה פלייר". הכי הרבה שהיא הגיעה זה ללחוץ פעמיים על סרטוני ווידאו קצרים שהיא קיבלה באימייל, אבל לא מעבר. יותר מזה היא לא יודעת לעשות - אז איך בכלל הגעת לכתוביות וסרטים? אלו לא הדרישות של המשתמש הממוצע.

סיפור קצר: אמא שלי עובדת במשרד החינוך, והקבצים שמופצים באתר הם קבצי PDF. באתר יש הוראות שיש צורך להוריד את התוכנה Acrobat Reader בשביל לצפות בקבצים. רק לפני זמן קצר גיליתי שכל פעם שהיא רוצה לצפות במסמך, היא מורידה ומתקינה את ה-Acrobat Reader מחדש. ושלא תבין לא נכון, אמא שלי לא עד-כדי-כך גרוע במחשבים. גלישה באינטרנט וניהול דוא"ל היא יודעת מעולה - אבל היא יודעת בדיוק מה שנחוץ לצרכים שלה ותו לא. היא לצורך העניין - המשתמש הממוצע.
ישן 15-07-2005, 01:08
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
בנאדם עם סובארו לא מעוניין להגיע לכאלה מהירויות, והוא גם יבין למה הוא לא יצליח.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "נו באמת,"

אתה טוען שבשביל להריץ תוכנות חדשות יותר, אני צריך להשקיע אלפי שקלים כדי להשאר מעודכן מבחינה חומרתית? תוכנה כלשהי (קל וחומר מערכת הפעלה) אמורה לעלות על כל מחשב. היא לא אמורה לעשות איזושהי אבחנה בין אלה שיכולים להרשות לעצמם מחשבים חדשים לאלה שלא שפר עליהם מזלם ונאלצו להתקע עם חומרה ישנה.
WMP היא תוכנה כבדה בצורה קיצונית יחסית לנגן מדיה. הרי הפונקציונליות שלה היא אפסית לעומת תוכנות מתחרות נורמליות כמו BSPlayer, RadLight, Zoom Player, MV2Player, מבחינת וידאו. הסיבה היחידה שהיא כבדה היא כל השטויות שמיקרוסופט אוהבים לדחוף לשם, סקינים מוזרים וכל מיני Media Center ועוד כל מיני שמות יפים שמיקרוסופט אוהבת לצרף לכל המוצרים שלה, בצירוף המילים: "התחבר לעולם המופלא של האינטרנט והורד אונליין שירים ובלה בלה בלה בלה", כל השטויות האלה.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 13-07-2005, 21:51
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
אני חושב שלפחות צריך להחזיר את הבחירה למשתמש בכל העניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "מיקרוסופט תורכז כמונופול - ואתם רק תפסידו."

אני חושב שלפחות צריך להחזיר את הבחירה למשתמש בכל העניין
אם משהו מעוניין להשתמש במוצרים המוגבלים של MS אז שישתמש
אבל שתהיה לו אלטרנטיבה לבחור אם להתקין או לא להתקין

פעם בהתקנות של WIN היה אפשרות לבחור את הרכיבים המותקנים
דבר שנתן לך שליטה מסויימת וגמישות עם מערכת ההפעלה שלך
היום MS מחשיבים את כולם למפגרים ומעוניינים ללעוס לנו כל דבר וגם להאכיל אותנו איתו
פתאום ההתקנות לא ניתנות להתאמה אישית ... ואם אתה רוצה להתאים את ההתקנה אישית
אז פה אתה כבר צריך להיות מקצוען אמיתי ...

ופה מתחילה הבעיה...
אני אישית כבר לא מסוגל לסבול את מערכת WIN שמגבילה אותי כל פעם ביותר ויותר דברים
ובמקביל נמנעת מכל חידוש בגלל שהיא לא תראה כאילו היא העתיקה ממשהו (כאילו שהם כבר לא עשו את זה בעבר)
למשל למה לעזאזל אני צריך לסבול את IE הדפוק הזה שמגיע בלי כל יכולת ניהול סבירה
ורק לאחרונה בחבילת העדיכונים של SP2 מיקוסופט הואילה בטובה להוסיף שיליטה מינימלית עת התוספים שמותקנים על הדפדפן או את התמיכה בטאבים או ב-RSS
למה MS לא מאפשרת לבנות תוספים שיקנו פונקציות רחבות יותר לדפדפן שלה כמו עובר FIREFOX ????

ויש לי עוד טון של דברים שאני יכול לומר על המערכת ההפעלה הזאת שכבר יצאה לי מכל חור
עכשיו אני כבר מתחיל להזניח את המערכת ההפעלה WIN ועובר ל-LINUX כי שם אני שוב מרגיש
שאני עובד עם כלים ואפשרויות לא מוגבלות
כל תוכנה הכי קטנה כבר פותחה עבור המערכת הזאת
יש לה את העושר הכי מדהים שראיתי מבכינת תוכנות ואפשרויות הרחבה
והדבר הכי גדול בא...שהיא לא מגבילה אותך....
אז יש לה בעיה קלה עם תמיכה לגבי חומרות מסויימות, אבל גם את הבעיות האלה
ניתן לפתור ממש מהר (מי כמוני יודע ...)

השורה התחתונה שלי היא, ש-MS מנסה (ובכוח) ליצור ציבור מפגר שלא יודע או מבין
מחשבים באמת, יכול להיות שהנוחות שהיא מביאה איתה הוא אספקט מאוד חשוב
אבל אני לא מוכן לקבל את ההגבלות שלה... במיוחד שהם מפגרות בצורה כזאת להחריד
ישן 14-07-2005, 20:28
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

קידמה אין משמעה שליותר אנשים יש מחשבים.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "בוודאי"

קידמה היא מצב הטכנולוגיה. הקידמה, למשל, הביאה לנו מעבדי 64 ביט. הקידמה הביאה לנו מעבדים כפולי ליבות.
העובדה שמיקרוסופט גרמה לניוון שכלי של כל משתמש מחשב ממוצע, לא ממש יוצרת קידמה, היא יוצרת התנגדות לקידמה. זה גורם לכך שאנשים לא מעוניינים להשתמש בכל תוכנה שכדי לעשות בה פעולה כלשהי צריך להכנס לתפריט ה Options. אנשים רוצים תוכנות יפות (עוד אחד מהדברים המרושעים שמיקרוסופט שירשה בעולמנו... שתוכנות יכולות להיות דפוקות, אבל למי אכפת, הן יפות...), עם אייקונים ענקיים ומגניבים עם ציורים ושיהיה כתוב בענק מה כל כפתור עושה, ושכל התכונות תהיינה נגישות דרך אותם הכפתורים.

אם כל העולם היה לומד להשתמש בלינוקס, זה היה קידמה. זה היה גורם לאנשים להבין שמערכת הפעלה טובה היא קצת יותר מ GUI, יש טיפה יותר עומק בנושא, ואם רק מתאמצים להבין, מקבלים דברים שאי אפשר לעולם לקבל אצל מיקרוסופט...

אולי בעקיפין נגרמה קידמה לפי התהליך שציינת, אבל זה ממש לא בזכות מיקרוסופט...

(אגב קידמה ומיקרוסופט, תנו ל"משתמש הממוצע" לנסות למקם תמונה באמצע מסמך, תראו צחוקים לא נורמליים )

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 14-07-2005, 20:41
  RmSs RmSs אינו מחובר  

אתה פשוט מדבר שטויות.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "קידמה אין משמעה שליותר אנשים יש מחשבים."

מה לעשות שבשביל שאנשים יתחברו למחשבים ויצליחו להשתלב ב"עולם הזה" יש צורך במערכות שיהיו user-friendly-יות ברמה המקסימלית ביותר? תוכנה שבא צריך להכנס ל-Options בשביל לבצע פעולות פשוטות, היא בפירוש תוכנה לא טובה למשתמש מתחיל במחשבים. כך למשל, הצליחה מיקרוסופוט להביא את עריכת המסמכים, עיצוב מצגות ושימוש בדוא"ל כמעט לכל משתמשי המחשבים בעולם. פשטות השימוש במוצרי מיקרוסופוט היא לגמרי לא חיסרון, אלא אולי הייתרון הגדול ביותר שלהם. אתה מנסה להציג בצורה שלילית את העובדה שבתוכנות מיקרוסופט יכול כל אחד, ללא התנסות מוקדמת, לבצע את מרבית הפעולות הדרושות שלו בלחיצת כפתור או שתיים. בדרך הזו, יכול כל-אחד בזמן התנסות מינימלי להתאקלם ל"עולם המחשבים", בלי לקרוא עשרות ספרים ומדריכים. לולא הגישה הזאת של מיקרוסופט, עולם המחשבים היה מצליח להשתלב בחייהם של קהילה מצומצמת מאוד של חובבי מחשבים.
ישן 14-07-2005, 20:43
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

יותר אנשים קונים מחשבים אומר שיותר כסף נכנס לחברות שמפתחות חומרה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "קידמה אין משמעה שליותר אנשים יש מחשבים."

וזה אומר מחקר ופיתוח של טכנולוגיות מתקדמות
יש הרבה חברות שיש להן רעיון וטכנולוגיה מתקדמת אבל הן לא מצליחות ליצור את את הקשר
למשתמש(קרא לזה ממשק או כל דבר אחר) ולכן גוועות

ושוב אני אשווה למכוניות
הרכב שלי משמש אותי בעיקר לנסיעות מהבית לעבודה(10 דקות נסיעה) ובממוצע פעם בשבוע לנסיעה ארוכה
מה שחשוב לי שיהיה לי נוח לשבת , קל לנהוג(ממשק) וטיפול מינימלי
נכון עם הרכב הזה(או יותר משוכלל) אפשר לעשות הרבה יותר אבל אין לי צורך בזה , אז הוא לא
המודל האחרון ואין לי מערכת סאונד רצינית אבל הוא מספק אותי בשימוש המאוד ממוצע שיש לי בו

אז כן משתמשי מחשב יכולים לעשות שימוש הרבה יותר רציני במחשב אבל את רובם זה לא מעניין
אותך ואותי זה מעניין יותר ואנחנו מקדישים לזה הרבה יותר זמן מהמשתמש הממוצע

בעבודה התקנתי לא מזמן שני שרתים
אחד לינוקס והשני windows 2003
זמן התחזוקה אחרי שהם היו מותקנים הוא אותו זמן(כמעט 0)

It's Never Lupus

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:07

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר