לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2005, 00:20
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
המלצות פיתוח אמל"ח

אם היתה לי היכולת לפתח אמל"ח, הייתי בוחר להתעסק בדברים הבאים:

1) מכשיר למדידת טווח למטרה באמצעות לייזר שנצמד לנשק האישי ולפקלי"ם של חי"ר.
יש מכשיר די מסורבל בגודל חצי קופסת נעליים שנקרא 'לילית', הוא שולח קרן לייזר ומודד את הזמן מרגע היציאה עד שהיא חוזרת למכשיר, ומחשב את המרחק. הוא לא נוח לשימוש תוך כדי לחימה.
אם היה אפשר להצמיד כזה דבר מוקטן וזעיר בשילבו עם הכוונת עצמה לA-3 ,RPG, מטול, מקל"ר, מק"ח, ומרגמות - זה היה משפר את הפגיעות בצורה חסרת תקדים, וחוסך זמן. רוב הפיספוסים נעשים בגלל טעות באומדן מרחק.

2) כדורי 5.56 שמתפרקים באויר לרסיסים, כמו בתחמושת של ציד. ב'החלפת מחסניות לפני הסתערות' (בחי"ר), מכניסים את המחסנית הזאת, הטווח לאוייב מאוד קרוב וחובה לפגוע. כידוע אין הרבה זמן לכוון בהסתערות עצמה, וזה קשה מאוד. כדורי רסס כאלו יבטיחו פגיעה באוייב שמחופר לפנים.

מה אתם הייתם מפתחים ?

נערך לאחרונה ע"י יוסי בכינור בתאריך 13-07-2005 בשעה 00:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2005, 01:40
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
למה לעצור פה אבל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מערכת צילום נישאת בידי חייל - לא מזל"ט"

למה לא להעיף מספר מצלמות (כמו פצצת מצרר) שיתנו לך יותר זויות של השטח אולי אפילו יאפשר בנייה של תמונה תלת מימדית (כמו מה שעושים היום בכל הסריקות למינהן ברפואה המודרנית)... וזה דבר שהיום אני לא חושב שקיים בכלל... וזה יכול לעזור מאוד במקרה למשל של לוחמה בשטח צפוף.

אגב אם אני לא טועה כבר נעשו נסיונות ע"י פלוני אלמוני שצילם אי אלו אתרים ארכיאולוגיים באמצעות אמצעים העונים לשם רקטה ואם תשאלו אותי הרעיון הזה הוא הרעיון הכי מעשי שעלה עד עכשיו וגם הכי שימושי.
כי חייל בשטח שרוצה לצלם יעד איקס יכול לשגר אליו רקטה של 2 דולר או מזל"ט כיס בשווי כמה מליונים מן הסתם שעדיף שיירה את הרקטה... כי זה פשוט זול ולא מתוחכם מדי.. והכי חשוב אפשר להכניס את זה לשימוש כבר מחר בבוקר...

מה שכן.. זה מגביל את הטכנולוגיה ואת הכסף שתשקיע במצלמה מחשש שהיא תיתפס ע"י האוייב ובגלל היותה חד פעמית בעיקרון,כי לך תמצא אותה אח"כ באמצע קרב ירי או משו כזה (זה לא כמו לחפש נפלי רקטות בשדה שמאחורי מכון וייצמן).

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 13-07-2005 בשעה 02:01.
ישן 13-07-2005, 01:15

מזל"ט בעל יכולות שיגור מהים וחזרה אל ספינה (כמו בנושאת מטוסים)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "המלצות פיתוח אמל"ח"

יתרונות:
מודיעין לטווחים ארוכים יותר...
יירוט טילים בליסטיים בשלב ההאצה כאשר עכשיו יש יכולת לדאוג ש מזל"טים ישהו באויר תמיד מעל מדינה עויינת זו או אחרת .
לא דורש ספינת ענק כמו נושאת מטוסים עם כל המורכבויות שלה.
היות ואנחנו מדברים על מזל"ט אז לא צריך לדאוג ל"מטיסים" כי אלו יכולים לשהות גם בבסיס בישראל ולא צריכים להיגרר למשימות בלב ים.
במקרה של מתקפה על מדינות במעגל הרחוק יכול להיות מכה ראשונה על מטרות מכ"ם דוגמאת ההארפי וגם לוודא למשל שאכן אתר זה או אחר הושמד (אומנם ניתן לבצע את זה גם עם לווינים אבל זה עוד אופציה).

אני יודע שזה נשמע כמו משהו ממסע בין כוכבים אומשו כזה חח חוו את דעתכם חח.
ישן 13-07-2005, 02:00
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
כל מה שרציתם - יותר טוב על המדף.

בק"ש לנק"ל קיים במספר גרסאות - לצלפים כולל מד רוח ומט"ל נותן תיקון על פני העדשה , מערכת הרפאי"ם המשלבת תחמושת רסיקת אויר וכו'.

לגבי כדורי הרסס , יש פתרונות טובים יותר בדמות MASTERKEY/LSS :
http://www.strategypage.com/gallery...les/shotgun.asp

לטל ענבר - ה FIREFLY :
http://www.defense-update.com/products/f/Firefly.htm
או ה EYEBALL:
http://www.odfopt.com/Products_pdfs/EyeBall%20R1.pdf

שולה מוקשים - יירוט בשלב האצה מסובך מאד ויש הרבה קונספטים , חלק מדברים על דברים בכיוון שאתה הצעת , מזל"טי נחיל אלימים וכו' וחלק בכיוונים אחרים לגמרי (כמו ה KEI לדוגמא, למרות שזו דוגמא בעייתית).

מיפוי תלת מימדי , ניתן לעשות סימולציה תלת מימדית ע"ב נתוני שטח ידועים מראש (מפות רגילות עם קוי גובה) ועליה להלביש את המידע המתקבל בזמן אמת.
וכמובן יש את הפתרונות הוותיקים של הסטריפים וכו'
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 13-07-2005, 02:33
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
רעניונות אמל"ח....

רעיון אמל"ח טוב הינו רעיון ישים לא רק מבחינה טכנולוגית אלא מערכתית, כלכלית וישומית.

נכון - קשה למצוא רעינות אמל"ח חדשים ורציניים של ממש. מי שמצוי בזה יודע. מי שמבקר (ומציג) ב 8 עד 10 תערוכות נשק (אויר ים ויבשה) בעולם בשנה יודע שיש כמות עצומה של GADGETS המוצעת כל יום וכל חודש למתן פתרון זה או אחר קטן כגדול ( מסתבר שאנחנו איננו עם סגולה בזה !!!).

רוב המערכות שהוזכרו כאן.... קיימות או נוסו ולא נמצא בהן יתרון או שהמחיר, השימוש בהן והצורך המבצעי נמצאו מוגבלים ...!

מד טווח לייזר זעיר (יוסי בכינור) - קיימים כאלה בשוק אולם מגבלות טכנולוגיות לא מאפשרות היום מזעור יתר כמו גם שימוש בכל תנאי. הלילית הינה מכשיר תצפית לילה (אור כוכבי) שאליה הוסיפו מד טווח לייזר מבוסס דיודות. הוא לכשעצמו קטן יחסית אולם חייבים לצפות ולכוון למטרה הנמדדת וכאן שימוש בדיודות הקטנות ללזירה (בעייתי באור יום) מקבל נפח ומשקל שלא לדבר על כוח סוללות דרוש. הלילית פותחה על בסיס מכשיר בשם VECTOR של חברת LEICA הגרמנית (לכל ה"פטריוטים" כאן....). כמו כן הוסיפו ללילית מד אזימוט והעסק נהיה כבד. שימוש בליזרים אחרים לא בא בחשבון בגלל גודל פיזי נדרש וכן צורך בסוללות גדולות להפעלה. יתר על כן המחירים גבוהים מאד ולא מקובל לצייד חיילים בודדים במכשור יקר כל כך. יש בעולם מט"לים קטנים לכלים שהזכרת.

כדורי 5.56 מתפרקים (יוסי בכינור) - דומני שאמנת ז'נבה אוסרת כדורים מסוג זה כפי שהיא אוסרת כדורי דום דום. ושוב - זאת תהיה תחמושת יקרה מדי עבור חייל ואף מסוכנת לשימוש בהסתערויות בהן הכוחות התוקפים מפוזרים.

מצלמה צונחת (טל ענבר) - יש כאלה לפחות 25 שנים... כבר בשנת 1974 הציגה חברת Fairchild בארה"ב מצלמות כאלה שנורו מהוביצר וצה"ל בחן אותן (יש לי איפשהו חוברת שלמה על אותה מערכת). הבעיות אז היו בבניית CCD העומד בעומסי שוק הירי.... הבעיות נפתרו מאז ויש מצלמות כאלה המשדרות תמונה בזמן צניחתן למכשיר ידני שבידי כוחות בשטח. שוב - המערכת יקרה מאד והשימוש בה מועט. יש גם בעיית התמצאות. המצלמה הצונחת מטלטלת והתמונה שהיא מעבירה קשה לקורלציה עם מפה ושטח. אפשר לפתור הבעיה בייצובים וכו' אולם העסק מסתבך טכנית וכלכלית.... לחברת רפא"ל אגב יש ורסיה של מצלמה כזאת בארץ.

מצלמות מצרר (שולה מוקשים) - הרעיון איננו "להעיף טכנולוגיות לאויר..." - יש פתרונות טובים וזולים יותר. קיימים מזלטים קטנים הנשלחים מהיד או נורים ממשגר נישא ע"י חייל כמו טיל כתף נ"מ. אלה אף ניתנים לשיחזור והטסה מחדש. הם יכולים לחוג באויר למעלה משעה ולהתכוונן למטרות רצויות ואזורים רצויים.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 13-07-2005 בשעה 02:38.
ישן 13-07-2005, 02:54

אהה...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "רעניונות אמל"ח...."

כן, בגדול דומה להתייחסות שלי.
הנה כוונת הבק"ש של אלביט - עד כמה שאני זוכר מדובר במדגים ולא מוצר מדף:
http://www.elbitsystems.com/product...Page.asp?id=838

לגבי מצלמה - טל התכוון ליכולת תצפית "מעבר לגבעה" לחייל החי"ר, הפתרון של מערכת משוגרת הקנה שתיארת זמין הרבה פחות.
ד"א, בנוסף לפיתוחי המטול השונים שקיימים (בדומה ל FIREFLY שעליו כתבתי קודם) יש גם פתרונות מבוססי ררנ"ט (ל ODF יש קונספט מיוחד ללש"ב , עם מצלמה שננעצת בקיר).

מיני מזל"ט משוגר זביל לחייל החי"ר ברמה הגדודית הוא מענה יפה לדעתי וקיימים כל הפיתוחים שהוזכרו קודם.

לגבי פיתוחי אמל"ח באופן כללי - קודם יש לאתר את הפער המבצעי ואז "לתפור" לו פתרון ולא להיפך - לחשוב על אמצעי ואז לראות איפה אפשר לדחוף אותו.
.

ישן 13-07-2005, 04:36
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
Desertowl....
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אהה..."

צדקת בדברייך.

בהתיחס למשפט המסיים שלך - נכון אמרת. "ממציאים" ובעלי רעיונות רבים כל כך אינם מבינים את ההבדל שציינת. ועל כל עוונותי - בעברי הרחוק הייתי אחד מהם....

אחת הדוגמאות ל"זילות" המצאות האמל"ח מוצאת ביטויה בעובדה שמאז 9/11 בכל תצוגה וסמינר, בכל מפגש בו אני נוכח ובו מוצגים "פתרונות" בנושאי HOMELAND DEFENSE יש, אכליל ואומר, מעט פתרונות יצירתיים אמיתיים. רוב "הממציאים" אינם מבינים את ההבדל בין GADGET לבין מערכת שיש בה צורך ושניתן לשלב אותה באופן מערכתי כולל. רובם גם אינם מבינים את אופן ואפשרויות התיקצוב כמו גם את ההיבט הכלכלי של "המצאת המאה..." שבידם.

אנחנו אגב "גדולים" בזה.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 13-07-2005 בשעה 04:38.
ישן 13-07-2005, 05:01

פשע נגד האנושות להיות ער בשעות האלו של הלילה....

טוב נו מילא...
בכל מקרה כאחד שקצת "מתמצא" בטכנולוגיות שטל מדבר עליהן...
אני יכול להבטיח לך שכל ילד מזיל ריר וזב חוטם (כפי שאני הייתי) יכול היה לרכוש במיטב כספו (ולא כל כך הרבה) את הטכנולוגיות עליהן הוא מדבר באמת שזה לא עסק כ"כ יקר..
אם אני הייתי יכול להרשות את זה לעצמי סמוך ובטוח אני שגם מדינתנו בעלת תקציב הביטחון ה"דל" שלה יכולה להרשות לעצמה דברים מעין אלו..
והמחיר זול לאין שיעור ממזל"ט...בטח אחד שדחסו את כל האלקטרוניקה שלו לקופסאת גפרורים.
יודע מה עזוב מזל"ט מטיסן מפגר כמו שהיה לי (ועדיין יש).

אבל אני אתן לו את הכבוד להציג את הטכנולוגיה..

בקשר ל"להעיף טכנולוגיות באויר"...
אני מבטיח לך שאחרי שתשמע את ההסבר שלו תבין למה העסק לא כל כך יקר ולא כל כך מפחיד והרבה יותר זול מרכישת מזל"ט ותשלום על שעות הטיסה היקרות שלו.. מה גם שמזל"ט כזה לא תמיד זמין לחייל הפשוט.
המזל"ט הרבה יותר כבד ובוא נהיה ראליים.. בזמן הקרוב לא נראה חיילים שלנו מטיסים מזלטי"ם אישיים ברצועה או בלבנון.. תן 100 דולר אולי אפילו פחות ואני מסדר לך יופי שלתצפית מעבר לגבעה.
מה שכן למזל"ט יש יכולת שרידות גבוהה בהרבה אני מסכים אתך אבל זה רק בגלל שהתשמיש של הגאג'ט הנ"ל הוא לרוב חד פעמי.
ישן 13-07-2005, 10:02

המממ...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "פשע נגד האנושות להיות ער בשעות האלו של הלילה...."

ל"שולה מוקשים" - אין להשוות את היכולות של מזל"ט לאלו של מצלמה משוגרת קנה - הסקיילארק של רפא"ל לדוגמא פותח לך טווח של 10 ק"מ , שוקל 6 ק"ג בלבד , משוגר זביל , לא דורש תקופת לימוד ממושכת (אם אני לא טועה הסמכה של יומיים) , יכולת בחירת מסלול ונ"צ , זמן שהיה באויר, הנצלה אוטומטית והוא רב פעמי.
מדובר בפתרונות ל 2 בעיות (לפחות) שונות לחלוטין ולכל אחת מהבעיות כבר יש מגוון פתרונות.

לגבי מט"לים - לא לשכוח שמט"ל לנק"ל לא צריך למדוד למרחקים הגדולים מכמה מאות מטרים , ככה שהטכנולוגיה היא אפשרית וקיימת.

שיגור מזל"ט מרקטה - מזל"ט ה R90 משוגר ממערכת ה SMERCH ,בעבר העלתי אותו כחידה בפורום, צריך למצוא את האשכול.
.

ישן 15-07-2005, 12:08
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
כדורי 5.56 מתפרקים (יוסי בכינור) - דומני שאמנת ז'נבה אוסרת כדורים מסוג זה כפי שהיא אוסרת כדורי דום דום. ושוב - זאת תהיה תחמושת יקרה מדי עבור חייל ואף מסוכנת לשימוש בהסתערויות בהן הכוחות התוקפים מפוזרים.

האמריקאים מאוד אוהבים את רובה הציד שלהם. shutgun. רובה שכזה, מצויד במגוון גדול מאוד של תחמישים. מגז עד קליעים קשיחים לפריצת דלתות או קליעים מתפוררים או נפיצים, לקרב בטווחים קרובים מאוד. חבל שאין כזה בצה"ל.

זה מזכיר לי, את המחלוקת על הטייזר. אקדח שיורה סיכות עם חוטים נגררים, לטווח של מטרים בודדים, דרך החוטים, הסיכות שחודרות את בד החולצה מעבירות זרם חשמל לא קטלני שמנטרל את החשוד. לדעתי אידאלי למאבטחים החושדים במישהו (לא נגיד מאיזה עם) שהוא מחבל מתאבד. הדילמה צל"ש או טר"ש לא עולה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
מצלמה צונחת (טל ענבר) - יש כאלה לפחות 25 שנים... כבר בשנת 1974 הציגה חברת Fairchild בארה"ב מצלמות כאלה שנורו מהוביצר וצה"ל בחן אותן (יש לי איפשהו חוברת שלמה על אותה מערכת). הבעיות אז היו בבניית CCD העומד בעומסי שוק הירי.... הבעיות נפתרו מאז ויש מצלמות כאלה המשדרות תמונה בזמן צניחתן למכשיר ידני שבידי כוחות בשטח. שוב - המערכת יקרה מאד והשימוש בה מועט. יש גם בעיית התמצאות. המצלמה הצונחת מטלטלת והתמונה שהיא מעבירה קשה לקורלציה עם מפה ושטח. אפשר לפתור הבעיה בייצובים וכו' אולם העסק מסתבך טכנית וכלכלית.... לחברת רפא"ל אגב יש ורסיה של מצלמה כזאת בארץ.

לרוב המשימות, רצף תמונות סטילס (תמונות קפואות) יתן את המענה. זה כל כך פשוט והגיוני שאני כמעט משוכנע שזה הפתרון שבוצע בפועל.
ישן 15-07-2005, 12:43
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שתי הערות\תיקונים ברשותך.....
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "..."

לגבי תחמושות ל"שטגאן" - גם בארץ נעשה שימוש במגוון תחמושות שכאלו וכדוגמא לכך ניתן להציג את מערכת הירי לרחוק שבשימוש חבלני המשטרה ובאותו עניין גם את הרובוט שברשות החבלנים המצוייד ברובה צייד ("מתוצרת "באנלי" ) שגם הוא עושה שימוש בתחמושת "צייד" ייעודית ומיוחדת.

לגבי ה"טייזר" - השימוש בכלי שכזה ע"י מאבטחים הוא בעייתי מאוד (ולכן גם לא נפוץ) מהסיבה הפשוטה שהרי חגורת הנפץ שעל גוף החשוד מופעלת באמצעות מערכת חשמלית (לרוב מאולתרת) !
עכשיו דמיין לעצמך מה עלול להתרחש ברגע שתפגע באחד ממוליכי המערכת הזו באמצעות הטייזר ........ לא נעים !
מה עוד שיש חמרי נפץ מאולתרים שבשימוש הפח"ע שרגישים מאוד למקורות מתח חשמליים.

הקיצר - לא מומלץ.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 15-07-2005 בשעה 12:45.
ישן 15-07-2005, 13:29

עדיין בעד טייזר
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בהחלט שגם ירי מאקדח רגיל טומן בחובו סיכון....."

על מחבלים יש מגבלות על משקל חגורת הנפץ, הנובעות מהצורך לא לעורר חשד. המטענים הגדולים באמת מופעלים מתיק צד או מזוודה.

הסיבה הרשמית שלא משתמשים בטייזר היא, שהזרם החשמלי יכול לגרום (בהסתברות שנמצאת במחלוקת) להתקף לב. לא מקובל להמית אדם רק מפני שהיה שתוי ופורץ בהתקף זעם מול השוטרים. אצלנו (יחסית לאמריקה) יש פחות שיכורים, ויותר מחבלים.

כאשר נראה למפעיל טייזר, שהסיכות לא יחדרו (בגלל מעיל), אז למה לירות אותן? כי זה הנוהל?

בארץ, רוב ימות השנה, רוב האנשים הולכים בחולצות דקות. נכון להיום, מאבטחים לא באמת יודעים או מעיזים להחליט לשלוף את הנשק ולסכל את הפיגוע. מצד אחד אין הגנה משפטית מספקת במקרה של טעות תמימה, ומצד שני אין ברירה... החוק ונהלי המשטרה הם כאלה שמבאבטחים נמצאים בדילמה לא הגיונית במקרה של חשוד אמיתי. היו מאבטחים שפשוט ברחו כשראו חשוד כמחבל.

מעטים יודעים לקלוע לראש או לרגל של מחבל בתנועה, וירי למרכז מסה לא מהווה הגנה טובה יותר מטייזר מול מחבל בחגורת נפץ.

לפיכך, יש לנו אקדחים ודילמה או טייזר, בלי דילמה. אם היה לי זמן פנוי, הייתי פותח עמותה, "מאבטחים למען טייזר". תרומות מהתאגיד היצרני יתקבלו בשמחה.
ישן 14-07-2005, 21:41

עוד אמל"ח שהייתי רוצה לפתח...

רחרחן פחד.
כידוע כשאדם מפחד הוא פולט הורמון מסויים אומרים גם שכלבים לדוגמא מסוגלים להריח פחד.
אז חשבתי אם אפשר היה לבנות מכשיר שמסוגל לדגום סביבה מסויימת (כמו מכ"ם) שיסתובב ואז כשהוא מזהה אחוז גבוהה מהרגיל של ההורמון הזה הוא יסתובב בזוית יותר קטנה ויבודד אותו מכלל האוכלוסייה נניח ויעקוב אחריו אז היה אפשר לתת זיהוי למישהו באוכלוסייה שחש פחד קיצוני

למה זה טוב? בעידן המתאבדים כידוע לכולנו קשה להבדיל בין המחבל הבודד לאזרח התמים מן הסתם אם היה קיים דבר כזה כל המחבלים\מבריחי אמל"ח\מבוקשים בתחפושת במחסומים או לחילופין בתוך ערי ישראל יהיו צריכים להסוות את הפחד שלהם... דבר שיקשה עליהם לדעתי לפחות מאוד את הפעילות.. השיטה היחידה להסוואת הפחד שאני רואה זה נטילת סמים....מן הסתם מחבל מסומם יתקשה לתפקד בצורה שהיא לא מעוררת חשד.
ישן 15-07-2005, 08:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זה קיים כבר שנים.
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי wild0ne שמתחילה ב "אני הייתי מפתח"

בשוק האזרחי.
גרביים עם טפלון, ותחתונים מחומר פוליאסטר נושם, כדוגמת Coolmax, מפחיתים בעשרות אחוזים (טוב, מהנסיון שלי כמעט במאה אחוז) את כמות השלפוחיות והשפשפות.
בזמנו צה"ל אפילו עשה ניסוי בתחתוני בוקסר מקולמקס (של חברת סער), אבל לא יודע מה יצא מזה, וגם הייתה להם בעייה עם התפרים.
יש לציין שגרביים עם טפלון כבר אפשר להשיג בארץ (ראיתי ב'למטייל' לא מזמן). היעילות שלהם אמנם הייתה גדולה יותר אם היו מביאים את גרבי הליינר התואמות, אבל גם ככה מדובר בהרגשה אחרת לגמרי.
(וזה מזכיר לי להצליח לתפוס את הצנזורה כדי להעלות לפורום סוף-סוף את המסמך שלי על ביגוד לחי"ר).
ישן 14-07-2005, 22:23
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
שניים משלי

מד טווח פסיבי
משהו שרץ לי בראש כבר כמה חודשים טובים: הטכנולגיה של מערכות המחשוב והצילום של ימינו הגיעו לרמה גבוהה למדי, והייתי רוצה לראות שילוב של השניים לטובת מערכת המודדת טווחים ללא שימוש בקרינה כלשהיא אלא ע"י צילום אובייקט/ים וחישוב של הטווח מהם. ברור וידוע שלמערכת יהיו מספר חסרונות:
-הטווח לא יהיה מדוייק ביותר, אלא מקורב (~מטר)
-קשה לראות את המערכת מתמודדת עם נוף נטול תכסית

מצד שני היתרונות:
-שימוש במסד-מידע ויזואלי יקל על זיהוי הטווח מהאובייקט (לא "טנק", אלא טנק T72 שמימדיו ידועים).
-וכמובן המשמעות האמיתית של המערכת: מדידת טווח ללא קרינה, דבר שימנע חשיפה של המערכת ע"י מגל"ז

רב"ת ויזואלי
קחו משהו ביד - כדור, אבן, נעל - לא משנה. אתם יודעים איך העצם הזה נראה. אם תראו אותו מונח בין כמה עצמים אחרים, תדעו להבדיל אותו מהשאר. עד כאן אין חדשות גדולות.
ומה אם נלביש את אותו העיקרון על ראש-ביות של טיל? נקבל מערכת שתזהה את העצם (בדגם פשוט רק את העובדה שמדובר בעצם X ובדגם מתוחכם גם תזהה מהו העצם), ותוכל לעקוב אחריו בכל מצב. אמצעי נגד שישבור את הנעילה הוא עשן או כל דבר אחר שיגרום לעצם לאבד את צורתו - אך אם מוסיפים את האלגוריתם למערכת קיימת (הדמאה טרמית) קיבלנו תוספת רצינית מאוד לכוחו של הרב"ת.

ישן 14-07-2005, 22:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בשני המקרים אתה מדבר על אמצעים שכבר קיימים על המדף
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שניים משלי"

מד טווח אופטי קיים בכמה גירסאות כולן פאסיביות. איך חשבת שמדדו טווח בטנקים/תותחים לפני המצאת הלייזר?
הסברתי פה בעבר על מד טווח Lו-ר'
דמיינו את שתי האותיות כשהן מונחות כך:
רL
על פני העדשה של טלסקופ/כוונת. ניתן להניע את האותיות כך שהן מתקרבות או מתרחקות זו מזו. בינהן מכילים עצם מסויים בגודל ידוע (לדוגמא חזית טנק T72) כשהחזית מוכלת ניתן למצוא (עפ"י משפט פיתגורס) את הטווח אל העצם המוכל.

מד טווח אופטי אחר, שקיים בטנקי פאטון לדוגמא, מדבר על שני טלסקופים בשתי צידי הצריח שניתן להזיזן. כשהתמונה בעדשת הכוות מתלבשת (שני הטלסקופים מתאחדים) נוצר משולש שניתן בקלות למצוא את הטווח אל קודקודו (המטרה). בשיטה זו אין צורך לדעת את גודל המטרה ואין צורך בתכסית כלל.

בשתי השיטות אין צורך בחישוב אלא החישובים כר בוצעו ונמצאים בטלת שנתות בהתאם לתזוזת הכונות.

--------------

לגבי אמצעי זיהוי עצמים עפ"י צורתם (חתימה טרמית, חתימת מכ"ם, חתימת סאונד, או פשוט מראה וויזואלי) קיימים אמצעים בשוק (ככל הזכור לי מותקנים על מטוסי קרב למטרות זע"ט) שמבצעים זאת. ככל שאמצעי כזה פועל ביותר ספקטרומים (טרמי, סאונד, מכ"ם ויזואל) הוא מדוייק יותר.
על כך לא אוכל להרחיב (כי אין לי פה את הידע או הזמן והיכולת להגיע אל החומר) אבל אני בטוח שיגיעו המומחים שיוכלו.

ישן 15-07-2005, 15:07
  מישהu מישהu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
שלח הודעה דרך MSN אל מישהu
מד טווח של מצלמה:
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שניים משלי"

אני אומנם לא בקיא ביותר בדרך הפעולה של מדי הטווח של מצלמות (שמיועדים בעיקר ע"מ למקד את הפוקוס, ולפיכך צריכים להשיג דיוק גבוה ביותר, גם בטווחים גדולים (בעדשות ארוכות מוקד)), אך אני יודע שהמעבד הדרוש לא צריך להיות חזק במיוחד (יש כזה גם במצלמת הרפלקס של אבא שלי, בת 15), והגודל הוא לא גדול במיוחד, וכן המשקל. למה לא לשלב מד כזה:
1) בכוונת של נק"ל, ושהטווח יופיע נניח באופן מספרי למטה?
2)במשגרים של טילי כתף דוגמת LAW, RPG וכד', ואז האדם המשגר מכוון את הכוות ישירות אל המטרה, והמשגר מפצה על הסטייה לפי הטווח?

בשל חוסר הידע והניסיון שלי יכול להיות שמה שאני כותב הוא שטות גמורה. במקרה כזה, אני מבקש מכם סליחה ומחילה, ואפילו מבקש מכם לתקן אותי.
עמרי

ישן 15-07-2005, 00:47

מל"ט

מל"ט מהיר וגדול מספיק, חמוש בתותח (20מ"מ). משוגר כמו טיל, מתביית כמו טיל, ומרסס מספר מטוסים, טילי שיוט, או חוליות טרור. (ידוע לי שעובדים על זה)

שריון גוף מלא חסין כדורים, לפחות לשוטרים ולחיילים בתפקידי שמירה (שלא הולכים להסתער לאנשהו).

מזל"ט מתאבד נגד טנקים / חוליות. (יש משהו דומה לגרמנים ימ"ש)

רובוט צלף. (יש לאמריקאים, ומה איתנו?).

תפיסה של נשק זול מאוד.
לחפש דרכים טכנולוגיות להוזיל מאוד את התחמושת. למחזר תרמילים, לחסוך את המתכת של התרמילים, לחסוך טילים בפגזי תותחים במידת האפשר, (אפילו לפתח תותח קל ומדוייק במיוחד) .

לייזר המשמיד טילי כתף, לטנקים ומטוסים.

אקדח לסיכות מורעלות, למתנקשים (במוסד, הופעלו רעיונות כאלו ע"י ה-KGB, ע"ע "כדור בולגרי").

ספינות אויר כבסיס לציוד מודיעיני. משלב מטען גדול עם יכולות שהייה ארוכות מאוד באויר.

**נמחק ע"י המנהלים - את הפוליטיקה נא להשאיר מחוץ לפורום**

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 15-07-2005 בשעה 09:31.
ישן 15-07-2005, 10:48

אומנם קיים... אבל לא בצה"ל.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "הרבה דברים שכתבת כבר קיימים, ואין צורך "להמציא" אותם"

אם הייתי מדבר על "חרבות אור" כמו במלחמת הכוכבים, זה היה מתאים למד"ב (שאני מאוד אוהב) ולא לפורום הזה. לפיכך, אני מדבר על מה שהייתי רוצה לראות בצה"ל, ונמצא בפיתוח או בצבאות זרים.

מיותר לומר שגם דברים שיש לצה"ל, לא נעשה מספיק שימוש, לרוב מסיבות פוליטיות. למשל הנושא של רקטות שיפון. (או אפילו RPG) בלוחמה בשטח בנוי, כאשר קיים בכלל צורך צבאי בתול"רים ואפילו בח"א.

יש המון דברים מאוד "פשוטים" שלא צריך להמציא, והם אפשריים לביצוע מידי ושתהיה להם השפעה עצומה על הצבא, ולא עושים אותם... כמו כיסים לבירכיות, או מריצות (כי עם מריצה אפשר לרוץ) לציוד עבור חי"ר... היום חיילים סוחבים הכל על הגב, שלא הכל לצורך.

המזל"ט הגרמני המתאבד:
http://www.army-technology.com/projects/taifun/

יש לנו משהו קרוב, אבל לא ממש...
ישן 15-07-2005, 12:32

תגובה
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "חבל שאתה לא קורא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
-בצה"ל (חיל המודיעין וחיל האוויר) כבר קיימות ספינות אוויר לאיסוף מודיעין.
מה שיש לצה"ל, זה מה שנקרא בלון אירו-סטאטי. כשמו כן הוא, סטאטי, לא זז, קשור בחוט לתחנה שלו ויורד לעיתים קרובות לתחזוקה. ספינת אויר, היא הרבה יותר גדולה, יכולה לסחוב הרבה יותר ציוד מבלון או מטוס מטען הכי גדול שיש, ליותר זמן, למשך ימים ואפילו שבועות. לספינת אויר יש צוות שיכול להגיב לכל תקלה מייד. ספינות אויר יכולות לשיט בגבהים הרבה יותר גדולים והרבה יותר זמן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
- יש את מל"ט ההארפי הישראלי אשר אמור להתאבד על מכ"מי אויב. לא התעמקתי אבל ממבט ראשון נראה שהוא בעל טווח ויכולות טובות יותר מהמל"ט הגרמני שהצגת.
קודם כל, תתעמק. לא מנומס לירות דעות לא מבוססות מהמותן.
שנית, ההארפי הוא באמת נגד מכ"מ. אני כותב על אמצעי נגד טנקים וחוליות, היום אין. יש פער בטווחים בינהם כלכלי או בריא מבחינה צבאית, להפעיל מסוק או מזל"ט חמוש בטילים, לבין מטוס תקיפה. בתוך פער כזה, פועל מזל"ט מתאבד.
אם הייתי רוצה לכתוב על ההרפי, הייתי כותב על ההארפי. אני לא.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
ישנה גם את הדלילה, אפשר להתייחס אליה הן בתור טיל שיוט והן כמל"ט מתאבד.
לא, אי אפשר. הדלילה היא אמצעי שיבוש, שאפשר בדוחק להפעיל כטיל שיוט לטווחים קצרים. גדול מדי כדי לפוצץ את המכונית של חאלד משעל בנסיעה במרכז דמשק. הדלילה, כטיל שיוט, נולד רק כדי למחוק מתקנים או מבנים שלא זזים בהרבה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
-מערכת הנאוטילוס מפותחת בכוונה ברורה להכניס את הטכנולוגיה לשימוש בישראל נגד איום הטילים והרקטות.
אז מה אין בצה"ל?
הנאוטילוס לא נועדה להגנה מפני סאגרים או טילי כתף. היא נועדה לתת הגנה מפני קטיושות ופגזי ארטילריה. כפי שאתה יודע, אי אפשר להרכיב את הנאוטילוס על טנק, ואם בכ"ז ירכיבו כזה דבר, הטנק לא יעשה שום דבר אחר, וגם אז הוא לא יוכל לשגר יותר ממטחים בודדים של לייזר. הנאוטילוס היא מערכת גדולה ייקרה ונייחת.

מה שדרוש, הוא תותח לייזר בגודל מקסימלי של מקלע. מעיין קוז'ק מגודל על טנקים, שיכול ליירט טילי כתף
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:59

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר