לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2004, 13:21
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אלפי אמריקאים מסרבים להתייצב למילואים

אלפי אמריקאים מסרבים להתייצב למילואים
יום שלישי, 16 בנובמבר 2004, 13:15 מאת: מערכת וואלה!

שליש מחיילי המילואים שזומנו לאימון רענון לקראת שירות בעיראק, לא התייצבו. הצבא האמריקאי מוריד מחומרת הנתונים ומקל עם מבקשי הפטור

תופעת הסרבנות עושה שמות גם בקרב הציבור האמריקאי, על רקע הלחימה בעיראק ובאפגניסטן. "ניו יורק טיימס" מפרסם כי יותר מ-2,000 חיילי מילואים לא פעילים סירבו לפקודה שקראה להם לחזור לשירות. רבים מהנקראים לשירות טוענים כי לא עברו אימון כלשהו או החזיקו בנשק במשך שנים ארוכות.

חלק מהחיילים לשעבר מנסים להגיש בקשות לשחרור או לפטור מגיוס בצורה מוסדרת. רבים אחרים פשוט לא מתייצבים לשירות. 110 אלף חיילי מילואים אחרים צופים במהלך בעניין רב. מדובר באזרחים שהיו בעבר בשירות פעיל ועדיין ניתן לזמנם לצבא. חשוב לציין כי לא מדובר בחיילים במשרה חלקית או חיילי המשמר הלאומי שמקבלים משכורות בקביעות מהצבא.

בחודשים האחרונים שלח צבא ארה"ב הודעות הקוראות ליותר מ-4,000 חיילים לשעבר לחזור לשירות פעיל, אך יותר מ-1,800 מהם כבר פנו בבקשה לפטור או לעיכוב גיוסם, ובקשותיהם עדיין נשקלות. מתוך 2,500 חיילי מילואים שזומנו לאימון רענון בראשית נובמבר, כ-733 לא טרחו להופיע.

נגנזו התוכניות לגייס מילואימניקים ללהקה הצבאית

בצבא טוענים כי הגיוס ממשיך לפי ציפיותיהם וכי הם עדיין מנסים לאייש תפקידים חיוניים בעזרת חיילים לשעבר, כפי שנעשה במלחמת המפרץ הראשונה. כך או כך, מצב הלחימה מכביד מאוד על הצבא שזימן חיילי מילואים במספרים שלא נרשמו מאז מלחמת העולם השניה ואף אילץ אלפי חיילים המוצבים בעיראק להאריך את שהותם מעבר לתקופת הגיוס שנקבעה מראש.

חיילי מילואים רבים מכירים בעובדה שלצבא יש זכות מלאה לזמנם לשירות אבל טוענים כי מצבם האישי – מסיבות בריאותיות, משפחתיות או כלכליות – אינו מאפשר יציאה מעבר לים. אחרים גורסים כי סיימו את חובתם לצבא וחלקם אף הגישו תביעות נגד המדינה בנושא. "אני מחשיב את עצמי אזרח", מסביר ריק האוול, רב סרן, שחשב שאחרי עשר שנות הטסת מסוקים בצבא, הוא סיים את חובותיו ב-1997. "יש לי תינוק חדש ואישה היום, ולא נגעתי בהגה של כלי טיס כבר שבע שנים. אני בן 47 היום, איך הם יכולים לזמן אותי? למה להם בכלל לרצות אותי?".

פרסומת
בשלב זה מגויסי "החזרה לכשירות" משוגרים על ידי הצבא לעיראק ואפגניסטן אך מנותבים לתפקידי סיוע כמו נהיגה במשאיות תובלה. לפני מספר חודשים הושמעה ביקורת חריפה נגד הצבא בעקבות דרישה לגייס חיילי מילואים לתפקיד החיוני של נגינת קלרינט, קרן צרפתית וגיטרה באס בלהקות צבאיות. בעקבות התערבות הקונגרס החליטו בצבא להיעזר במוזיקאים מתנדבים לאיוש הלהקות במקום באנשי מילואים.

סגן אלוף פמלה הארט, דוברת מטעם צבא ארה"ב, מסבירה כי בנתוני הסרבנות אין כל חידוש. לדבריה, מדובר במספרים קטנים יחסית שאינם יחודיים למלחמה הזאת. במלחמת המפרץ הראשונה זומנו 20 אלף חיילים לשעבר ורק כ-14,400 מהם גויסו לבסוף. היא מציינת כי כל הבקשות לפטור נבדקות ועד כה רק כארבעה אחוז מהן נדחו וכ-45 מהן התקבלו. הצבא נמנע בינתיים מהכרזה על המסרבים להתייצב לאימונים כעריקים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר