לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2005, 09:10
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
לשמאל יש 7 נפשות, הם דו-פרצופיים, אבל הכול אותו שמאל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לא עוד דומם שמתחילה ב "איזה שמאלנית?? תושבת חוץ!! יעני מחוץ לארץ. יש מבין??"

על טלי פחימה, שמעת?, והאנרכיסטים שביחד עם ערבים זורקים אבנים על חיילי צה"ל ?

למה כל המדינה שותקת על רצח השוטר בידי האנרכיסטים נגד הגדר.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=76397
כמה מכם שמעו וראו על זה בחדשות "הרגילות", לא בפורומים או באתרי הימין הקיצוני?

לפני זה האנרכיסטים הוציאו לחייל צה"ל את העין, וגם אז שתקו. הגדיל לעשות עתון הארץ שעוד כתב דברים שאפשר להבין מתוכם שהוא הצדיק בחצי פה את המעשה.

הנה זה מה שכתב עתון הארץ:
"קואליציה נגד הגדר: החייל לא היה אמור להיות שם"
http://news.walla.co.il/?w=/1/726696
זאת אומרת שהם מזדהים איתם, לא קוראים להם חוליגנים ופושעים אלא "קואליציה", החייל עוד אשם לפי דבריהם. למרות שנשלח על ידי ממשלה חוקית להגן על העובדים שנשלחו לבנות גדר שתגן על הישוב היהודי בארץ ישראל.

אני התריתי על זה לפני כמה שבועות . הנה הלינק:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=66155

עד היום לא שומעים בחדשות האם העמידו מישהו למשפט על זה, מה העונש שיקבל, אם בכלל. זה אומר פשוט שדם חיילים ושוטרים אם הם נרצחים על ידי שמאלנים הוא הפקר. השמאלנים חופשיים לעשות ככל העולה על רוחם.

ולמה מתריעים על זה רק הימין הקיצוני? למה דברים כאלו משאירים רק לימין הקיצוני. זה אומר רק דבר אחד: גם השמאל המתון וגם הימין המתון הם גרורות וחנפנים של עזי הפנים של השמאל הקיצוני, כל אחד בדרגות שונים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2005, 11:51
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
,תומך בדעתך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "מה זה אנרכיסט ? אתה יודע ?"

גם המופרעים המיוחסים לימין ושחוסמים כבישים הם, לדעתי, אנרכיסטים.
אלא שאם לא היו עוקרים את אותם מופרעים מאדמתם, לדעתי, לא היו נוקטים בפעולות אנרכיסטיות.
לא קשה לנחש מה היו עושים מגזרים אחרים באוכלוסיה אילו עקרו אותם מאדמתם.
עמוס עוז ויוסי שריד אמרו את דברם בעניין. אבל מי יודע אולי סתם התלוצצו... הרי לא יתכן שאנשי שמאל תרבותיים היו מפוצצים גשרים וחוסמים צירים...

מאידך, האנרכיסטים שמסייעים לאויב בהפגנות נגד הגדר הם תמיד שמאלנים.
בכלל, בכל נושא ועניין שמדובר בסיוע לאויב, הרי שהמסייע הוא תמיד, תמיד, תמיד שמאלני.
מעולם לא דווח על איש ימין, או אנרכיסט ימני שבא לסייע לאויב. לא במעשים ולא בהפגנות. אין דבר כזה.
שמעת פעם על אנרכיסט ימני שהפגין כתף אל כתף עם האויב? תמיד יהיו אלה אנרכיסטים שמאלנים.
האנרכיסטים הימינים אם הם מפגינים בהקשר לאויב, זה תמיד יהיה נגדו לעולם לא בעדו.
האנרכיסטים השמאלנים ההיפך.
מדוע?
ישן 14-07-2005, 12:54
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
נכון, לפני ההתנתקות לא חסמו כבישים...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אני מתפלא עליך"

קבל רשימה חלקית של מעשים שנעשו לפני ההתנתקות:

אנשי `מחתרת הטרור היהודית` – 11 איש בהנהגת הרב עידו אלבה נעצרו בשנת 1984 והורשעו בבית המשפט ברצח שני סטודנטים ערבים באוניברסיטת חברון ובפציעת אחרים בירי בתוך האוניברסיטה; בפיצוץ מכוניותיהם של ראשי ערים בגדה המערבית וגרימת פציעות קשות להם (למשל, כריתת רגליהם); בתכנון לפוצץ אוטובוסים (שישה במספר) על נוסעיהם הערבים; ותכנון לפוצץ את כיפת-הסלע שעל הר הבית בירושלים. הם נשפטו למאסר עולם. כולם שוחררו פחות מ- 7 שנים מיום מעצרם.
o דוד בן שימול – הורשע ברצח אדם אחד ופציעת עשרות, כאשר ירה טיל לאו על אוטובוס מלא נוסעים ערבים. נשפט למאסר עולם, לאחר זמן מה נקצב עונשו ל-17 שנים, ולבסוף הוא שוחרר לאחר ריצוי 11 שנים, בעקבות הפחתת שליש.
o נחשון ולס – הורשע ברצח התושבת הערבייה עזיזה ג`אבר כאשר הייתה בהריון ובדרכה ללדת את בנה, ב- 1995. הוא נשפט למאסר עולם. לאחר 5 שנים נקצב עונשו ואחרי כן שוחרר.
o ניר עפרוני – הורשע ברצח תושב ערבי, נשפט למאסר עולם. לאחר 5 שנים נקצב עונשו ואחרי כן שוחרר.
o אילן הרי-גדמן – הורשע ברצח ופציעת מתפללים מוסלמים בכיפת הסלע בירושלים, בשנת 1982. נשפט למאסר עולם, קיבל חנינה ושוחרר אחרי 14 שנים מיום מאסרו.
o דני אייזמן ושותפיו מיכל הלל וגלי פקס – הורשעו ברצח נהג המונית ח`מיס תותנג`י. נשפטו למאסר עולם. מיכל הלל ריצתה 6 שנים ושוחררה, שני האחרים ריצו פחות מעשר שנים ושוחררו.
o נערי כהנא – בשנת 1992 השליכו רימון רסס צה`לי על שוק הומה אדם בירושלים, רצחו תושב ערבי זקן ופצעו שבעה. נשפטו לתקופות מאסר שבין 8-12 שנים וכעבור 4 שנים זכו לחנינה מנשיא המדינה ושוחררו.
o יורם שקולניק – רצח בדם קר בשנת 1993 תושב ערבי שהיה עצור וכפות בידיו מאחורי גבו. הוא נשפט למאסר עולם, עונשו נקצב על ידי נשיא המדינה פעמיים: בפעם הראשונה ל- 15 שנים ובפעם השנייה ל- 12 שנים. כעבור שבע שנים מיום מאסרו שוחרר .
o דניאל מוראלי – רצח בשנת 1994 את נהג המשאית חסן סלאימה, נשפט למאסר עולם ועונשו נקצב.
o עמי פופר – הורשע ברצח 7 פועלים ערבים ופציעת 14 אחרים, בשנת 1990. הוא נידון ל- 7 מאסרי עולם + 20 שנה. עונשו נקצב ל- 40 שנה. זכה להתחתן ולהקים משפחה וכיום הוא נשוי ואב ל- 5 ילדים. הוא זוכה לתנאי מאסר קלים במיוחד: את כל שעות היום הוא מבלה מחוץ לכלא (בעבודה ולימודי תורה בישיבה); בסופי השבוע ובימי החגים זוכה בחופשות ומבלה בחיק בני משפחתו מחוץ לכלא, זאת בנוסף לקשר טלפוני זמין ללא הגבלה.
o יגאל עמיר – הורשע ברצח ראש הממשלה.
תוסיף לאלה את יונה אברושמי שהשליך את הרימון על מפגיני שלום עכשיו והרג את אמיל גרינצוייג, את אנשי מחתרת בת-עין - וזה עדיין לא הכל.
מה המשותף לכולם? כולם יהודים שהחליטו לעשות מעשה ולקחת את החוק לידיים. כל אחד מסיבותיו הוא, כי חשב שהממשלה או כוחות הבטחון לא עושים די. אצל חלק זו היתה "נקמה", אצל חלק זו היתה "מחאה". רובם אומנם פגעו בערבים, אבל חלקם רצחו ופצעו גם אזרחים ישראלים, יהודים ולא יהודים.
מי ששופך שמן על הכביש המהיר או מפזר מסמרים או דוקרנים עליו, מי שמנקב צמיגים ברכב מבצעי של קצין צה"ל - לא שונה מהם. מי שמטמין מטעני דמה - לא רחוק מהם.
היום זו ההתנתקות, אתמול זו היתה סיבה אחרת - ומחר תהיה סיבה שונה. תמיד יימצאו אותם חולירות, שיחשבו שהם חייבים לקחת את החוק לידיים, ורובם - בשם אלוהים - לא יהססו לפגוע, לפצוע ולהרוג, גם חפים מפשע.

לגבי עמוס עוז, קרא את דברי באשכול הזה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=78863

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

ישן 14-07-2005, 13:13

מקבל את שני התיקונים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יורם שקולניק רצח "תושב ערבי"? יורם שקולניק הרג מחבל ערבי שדקר דקה קודם לכן..."

לגבי הפיסקה האחרונה שלך, נכון שלמרבה המזל מדובר בכמות מצומצמת ביותר יחסית, אבל המדד הוא לא רק הכמות, אלא גם חומרת המעשים ותוצאותיהם, ובעיקר המניעים ה"דתיים" (ובכוונה המילה במרכאות) שעומדים מאחורי רובם, כמו גם הדוקר במצעד הגאווה למשל.
בכוונה לא תייגתי איש מהם כ"ימני", לא מטעמי פוליטיקלי קורקט אלא משום שאני חושב שמה שמניע את רובם (למעט חריגים כמובן) אינה אידיאולוגיה ימנית-פוליטית אלא אידיאולוגיה "אמונית" או משיחית (במרכאות או בלעדיהן.

ישן 14-07-2005, 13:24
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
יכולת לשכנע יותר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "נכון, לפני ההתנתקות לא חסמו כבישים..."

אילו היית מגנה בלשון ברורה וחד משמעית את המסית הקרוי עמוס עוז.
להגיד, הוא לא התכוון, זה היה רק דקלרטיבי, הצהרה לא מחייבת וכו', לא הייתי צריך לשמוע ממך.
אתה רומז שהלה הוא שקרן ולא ממש התכוון לדיברי ההסתה שהפיק?
האיש פולט הצהרות ללא שום כוונה מעשית?
אילו התקבלה החלטת התנתקות מאום אל פאחם לא היה קורה כלום?
הערבים היו מתייצבים עם מיימיות ליד המשאיות?
השמאל היה מחריש ומגנה בכל תוקף ערבי שכן היה מתקומם?
נו, וודאי תאמר שהכל היפוטיזות וכך תוכל להמשיך לא לגנות את המסית משמאל.
חבל שלא היית פה בשנות השמונים.
ברור לי שהיית מגן בגופך על מאיר כהנא. שהרי האיש טרם טרינספר אפילו ערבי אחד. רק דקלרציות...
כמו עמוס...

לגבי הרישא שכתבת, תגובתי אמביוולנטית:
גם אני טענתי שיש בימין אנרכיסטים וגם שפע של פשעים. אם אני הייתי שופט הייתי מחמיר עם כולם יתר ממה שנדונו.

אבל באף לא אחד מהם נירקם סיוע מכוון לאויב.
מה שלא הייתי מעז לכתוב על האנרכיסטים מסמול.
ישן 14-07-2005, 13:30

התגובה שלי לגבי עמוס עוז היא תגובה עקרונית
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "יכולת לשכנע יותר"

עשיתי אבחנה בין אמירות דקלרטיביות לבין אמירות "מעשיות". לכן גם כתבתי שם במפורש:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי העכבר ששתק
לשם השוואה והנחת הדעת, נלך שנה-שנתיים אחורה, ונדמיין לעצמנו אמירה שבאה מפי רבנים, למשל: אם תיפול החלטה לפנות את גוש קטיף, אנחנו, ילדינו וחניכינו לא נמלא אותה.
עד כאן - זה במישור הדקלרטיבי בלבד, ואין לנקוט צעדים נגד המצהירים.

אצל מאיר כהנא היה מדובר באג'נדה פוליטית שאיתה הוא רץ לכנסת.

לגבי הרישא: אלה מסייעים לאויב - ואלה הופכים לאויב בפני עצמו...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:08

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר